3 Bruid van den Arme KLEI fig GAZET KSEüOTIJBlSim Afgrijselijke moord teZele STOOM MELKERiJ FLANDRIA KAN MEN VAN AF HEDEN BEKOMEN BT GOOSSENS EN ZOONS Doodelijke val le Brussel. Erg ongeluk aan een onbewaakte bareel BEURSOVERZICHT DE AUTOMATISCHE TELEFOON IN KONGO. In do hoofdstad vin de Kongokolonia Leopoldville-Kins jast? zullen do telefoon abenné 's binnankort vnn aulomatisohe toestellen worden voorzien. De noodige uitgaven komen reeds voor op de buitengewone bogroo- ting van 1933 en de aanbesteding zil nu spoedig te Brussel plants hebben. De nieuwe automatische telefooncen trale te Leopoldville zal 1500 abonné'; kunnen bedienen. Ook Elisabathville krijgt een dergelijke centrale voor 1000 abon'-é's. KONING ALBERT TE LUXEM BURG. Op 21 en 22 April aanstaan do zal Koning Albert, een officieel be zoek brengen aan de Vorsten van het Grcot Hertogdom Luxemburg. Sedert lang had de Koning het in zicht te konnen gegeven een officieel bezoek te brengen aan het Groot Her togdom Luxemburg, zcoals het bezoek gedaan in 1922, doch omstandigheden hehben altijd de verwezenlijking van dit ontwerp belet- PRINS KAREL TE ANTWERPEN- Prins Karei is Donderdag morgend te Antwerpen aangekomen. Oridar leiding van den heer gouver neur der provincis, baron Holvoet en den heer burgemeester van Cauwe- lasrt, heeft de prins de havon bezocht. Rond 10 uro scheepte hij in aan boord van eon sleeper en deed oon tocht op de Schelde. Vervolgens be* - zocht hij de zeevaartinstellingen. Prins Karei is om 4 ure namiddag naar Brussel teruggekeerd. TERUGKEER VAN DE THYS- VIL.LE De Kongoboot Thys- villc is op weg naar Antwerpsn en is aldaar verwacht den 29 Maart. NIEUWE DISCONTO-VERLAGING IN ENGELAND. Naar uit Londen wordt g meld hoeft de Bank of England haar disconto verlaagd van 4 tot 3 1/2 ten honderd. WE KRIJGEN NOG regen en sneeuw. Mevrouwen sehsft u een paar botten aan bij C-C.C-, 125 fr, hat paar, 66, Nieuwstraat té Brussel en in de bijhuizen. 2932 IN MEMORIAM. Zondag a. a. te 11 ure wordt op de stedelijke begraaf plaats van Brussel, te Evere, het Mo nument ingehuldigd, bij rationale in schrijving opgericht ter nagedachtenis van din majoor-vlieger, George Nélis, stichter van de Belgische militaire, handels- en koloniaal vliegwezen- BELGISCH MISSIONARIS IN MON-. GOL1E BEZWEKEN. Uit Tatuag- Fee (Noord-China) wordt gemeld, dat een jong Belgisch missionaris uit het vikariaat van So8i Yuan, de E- P. Van Hoorick, aan typhus is bezweken. E P. Van Hoorick was nauwelijks een jaar geleden uit België naar Mongolië vertrokken. Hij is de zesde jonge mis sionaris die sedert een jaar, als slacht offer valt van de typhus in de missies van Mongolië. DE VERVOERMIDDELEN. Mi nister Lippens heeft zich heden Vrij dag .naar Holland begeven in gezel- cchap van zijn kabinetsoverste, M. Dedroog, en versk ïeidené techniekere en bestuurders van trammaatschap pijen. Het gaat er om een bezoek te brengen can Rotterdam, Amsterdam, en Dan Haag ten einde aldaar de laat ste verbeteringen te bestudseren, toe gebracht aan de middelen van ge meenschappelijk vervoer, spoorwagen en trams. Do studiereis zal twee of drie dagen duren. Verboden Nadruk, 121ste Vervolg1. Al.' bij denkt aan liet portret in het houtvcslcrshuis riep Louize. Fabiaan slaakte ecnen i onduidelij- ken kreet. Spreek toch, bad Charlotte drin gend. De ongelukkige kan niet spreken, zei Louize, hij is stom. Mijn God Mijn God 1 riep Charlotte gansch ontroerd. Eb mijne lieve, wal scheelt er dan Het is niets miaar mijne moe dor heeft' me dikwijls van ecnen stom men dienaar gesproken en zou mis schien Fabiaan... Ontsteld kuste Fabiaan de hand der modemaakster. Toen gaf hij te kennen dal alles in orde was en dat men zich moest spoeden om zich aan de nabij heid van den tuin te onttrekken. Waar is het rijtuig vroeg Loui ze. In plaats van le antwoorden, ging de dienaar voort. Hij leidde de meisjes over cèn voet pad lusschen heggen gelegen, vervol gens over eene smalle plank, die de kanten van eene sloot vereenigde, en wees eindelijk naar eenen grooten 1 in— denboom, in wiens s.clhiaduw het - rij- Onze briefwisselaar van Den der- monde zendt ons nog volgende ihlich- gen In verband met de gruwelijke vondst welke verleden Maandag gedaan werd langsihencn de Schelde, op het grond gebied van Zele, heeft het parket van Denderm.onde, samengesteld ui)t de boeren Van Winckel, onderzoeksrech ter R. Bohyn, substituut van den pro- kureur des Konings.en De Schepper, griffier, zich nogmaals naar deze ge meente begeven, vergezeld van den tl*, wetsdokter Scruel, alsmede van twee officieren der rechterlijke polic-ie van Gent, ten einde verder onderzoek te doen en nadere en bepaalde lijkschou wing van de stoffelijke overblijfsels der ongelukkige vrouw, welke op eene zoo barbaarsche wijze afgemaakt werd. Bepaaldelijk werd er overgegaan tot eene poging tot indentificatie met eene jonge dienstmeid, de genaamde Maria- Theresia Staes, wonende le Dender- monde, Veerstraal, en welke sedert een zestal weken spoorloos verdwenen is>, zonder dat zij eenig taal of teeken van haar doen kennen h<eeft. Volgens het algemeen gerudht kwam de beschrij ving van het lijk goed overeen met dein. algemeoncn lichaamsbouw van voor noemde Staes. Het was daarom dat de beer onderzoeksrechter Van Winckel et lijk doen ontgraven heeft, cn in te genwoordigheid gebradht heeft van verschilligc personen, die do verdwenen Miaria-Theresia Staes goed kenden, na melijk de heer policiekommissdris Stas van Dendermonde, vrouw Albert Roo- man, geboren Ernestine Van der Guclit herbergierster, bij wie Maria-Theresia Staes in diénst was, de .hoeren Hendri'k Pieters van Dendermonde en Raph. De Geest, van Zele, die het slachtoffer ook goed kenden van zicht. Alle de aanwezigen waren het eens dat de stoffelijke overblijfsels goed met den persoon van Maria-Theresia, Staes overeenkwamen, doch' aan oenigé kleine bijzonderheden, welke door vrouw Rooman veropenbaard worden, werd sterk in twijfel getrokken of wezen lijk de stoffelijke overblijfsels wel die van voornoemde Staes waren, namelijk ontbrak aan het lijk eene karakteristie ke kleine taloueering in den vorlm; van een ankertje of vleugeltje, welke Ma ria- rheresia Staes op haren linker bo venarm droeg. Qok werd vastgesteld dat het gebit van hot slachtoffer onre gelmatig was, namelijk werd er op vast gesteld dat in de bovenste rij tanden er twee waren, in welke de een boven den andere groeiden, Delgden hoegenaamd niet overeenkomt met" dit van Maria- Theresia Staes, welke een prachtig- ge bit hoeft. 6 Vermelden wij nog dat het aangezicht der ongelukkige vrouw zeer geschon den was. Zoo was den neus om zoo te zeggen gansoh verpletterd ten gevolge van een zeer zwaren slag, zoodat de aanschouwers ook terecht - twijfelden of het wel het gezicht van M.-T. Staes kon zijn. Het lijk dat gansch naakt gevonden werd, zooals wij licbben vermeld, droeg nog een stuk kous, alsmede een kou senband uit elastiek. Die kous en band werd aan vrouw Rooman'vertoond, doeli werd door deze niet herkend. Nadat de aanwezigen lang en nauw keurig hot lijk bekeken (haddon, en na dat de officieren der rechterlijke poii- eie van Gent nauwkeurige lichtheelde/i van liet lijk genomen hadden, werd dees terug in den licihter geplaatst, en na -V '-T5y,iV. verzegeling aan de a-agde terug toever trouwd. Hel geheim blijft dus bestaan. Tot nu toe is er aan het gerecht niet het minste nieuws toegekomen, welk eenig licht in de zaak zon kunnen brengen oen! de identiteit van het slachtoffer en van den dader of dc daders) te doen ken nen. Melden wij nog dat deze op eene gru welijke wijze zijn te werk gegaan en dat na de vrouw- gelijk een dier te heb ben doodgeslagen dit getuigen de bloedige en gapende-wondon die zij aan het hoofd droeg het slachtoffer heb ben willen in stukken rijten om hef. ge makkelijker te doen verdwijnen. De lijkschouwing he3ft bewezen dat het slachtoffer niet meer leefde al wan neer lvet. in het water geworpen werd. Ook werd bevonden dat de vrouw nooit ■zwanger was geweest, noch zwanger was op het oogenblik van den moord. Dit sluit uit dat ze het slaclh toffer zou geweest zijn van misdadige bewerkin gen op haren persoon gepleegd, ©n waaraan zij zou overleden zijn. Men 'heeft hier wel te 'doen met eene misdaad in den volsten zin des wöords. 1 De lieer onderzoeksrechter Van Win ckel heeft de zaak in handen. Geen moeite wordt gespaard olm! het gruwelijk geheim te ontsluieren, zoo door hem zelf als door de rechterlijke politie van Gent, alsmede van de ande ren van het land. Merken wij terloops aan dat het slachtoffer zoowel uit de richting van Antw.erpen kan loege- spoeld zijn als uit die van Gent.. Ook wordt de hypothesis aangenomen dat het slachtoffer per auto ter plaats zoiu kunnen gebracht zijn cn aldaar of om trent in de Schelde zou kunnen gewor pen »ijn. HET SLACHTOFFER Het lijk behoort toe tot eene tiot nu toe onbekende vrouw, oud 30-35 jaar, hebbende eene grootte van 1.50 m. Do vrouw was kloek gebouwd. Haar bouw was gestuikt, zoodanig zelfs dat ze eenigszins zwaarlijvig was, boven]ii en borsten zijn uitermate ontwikkeld. Het hoofd is groot:' lvet aangezicht is breed, rond cn plat. Zij droeg Ihct haar in kalot geschoren. Het haar Ts zwart met koper-kleurige glans. Zij bad dichte wenkbrauwen, bruine oogen, en korto nagelen. Het gebit was onregel matig, alzoo had bet slacthtoffer twee voorste tanden, welke de eene boven de andere groeiden. Fotos zijn genomen geweest van de ongelukkige door den lieer Po-ot, ge meente ontvanger le 5*ele, alsmede door de Rechterlijke Politie van Gent. Die lichtbeelden zijn ter beschikking van bet publiek als het aanbelangt Op het Gerecht, te Zele, Gent en Dender monde. BESCHRIJVING VAN M.-TH. STAES Maria Theresia Staes, dienslimieid te Dendermonde, Veerstraat, bij den heer Albert Rooman, herbergier aldaar, is geboren te Gilly, den 9 October 1905 em is sedert een zestal weken, op een Don derdag uit haren dienst verdwenen. Daar het baar uitgangsdag was. is zij henen gegaan met drie hecren, waarvan een een auto geleidde. Sedert dien is zij nog te Zele gezien geweest, alwaar zij aan eene kennis zegde dat zij zinnens was naar Brussel te gaan. Sedert dien is mpp haar spoor bijs- ter. De verdwenene is klein van gestalte, circa 1.50 meter. Zij is kloek gebouwd en fel gespierd. Draagt hot haar welke zwart is met koperglanzcn, in kalot ge- snede. Zij beeft bruin zwarte oogem en tuig stond, liet was niet de oude koets van den houtvester, maar het schoon rijtuig, dat Louize den eerslcm keer gebaald had. Twee slanke paarden krabtfcn er ongeduldig den grond, Fa biaan liet de damen instijgen. Toen liij het portel gesloten had, zette hij zich nevens den koetsier, en Ibet rij tuig rolde voort. Charlotte legde zich behaaglijk in de zijden kussens. Ze glimlachte alsof ze zeggen wilde het zal juist uitkomen zooals we verkneed hadden. Charlotte, wat heeft uwe mó'cdcr van den stommen dienaar verteld vroeg Louize, na dat ze goed gezeten waren. Hoe heet hij eigenlijk Fabiaan. Juist, Fabiaan. Dam is hij wel dezelfde van wien mijne moeder sprak. Hij was verwonderd mij te zien. Natuurlijk, want lusschen u en het portret dat hij zoo dikwijls gezien heeft, bestaat eene treffende gelijke nis. Zoo gij een wit kleed en ecnen hoed naar dc mode van dien tijd droegt, zou men" u voor het oorspron lijke houden. Maar zeg toch, wat heeft uwe moeder u van Fabiaan verteld Do arme jongen is niet altijd stom geweest. Ik heb dit gedaebt, daar hij een goed gehoor heeft en zelfs alles zeer goed verstaat. Hij was als rijder in dienst van den vorst. Doch oordeel. Vroeger ver haalde mijne moeder me gaarne Ieer- zaïme geschiedenissen. We woonden bij eene arme tante op het land, eene onderwijzers wed uwe, die eene kleine jaarwedde trok. Om de goede vrouw eenige vergoeding voor hare onder steuning te ver leen en, hielpen-wij haar werken. Ze was namelijk eene zeer bekwame modemaakster en kreeg be stellingen van eenige naburige land- edellieden. Ik heb fvaar het eerste on derwijs te danken fa de kunst, die ons brood geeft. Van de vorige omstandig heden mijner moed'cr vernam ik niets en nopens, mijnen vader werd als van oenen doocfe gesproken. Het was voor Kerstmis.Tante moest veel werk afleveren, dat tot kerstmis- geschenken was bestemd. Derhalve waren de dagen niet toereikend, en wij werkten tot laat in den nacht.Hoe wel ik toen nauwelijks veertien jaar oud was wediever.de ik reeds met mij ne tante, die vreugd van bare leerza me s.rholierster had. Op eenen nacht zaten wij in het warm werkkamertje. Buiten was het bitter koud en dc storm gierde om het huis. Tante had eene geschiedenis van eenen trouwen knecht verhaald, die me tot weenens toe bewogen had. To.en zei mijne moe der dat zij ook zulk eene geschiedenis wist, en zij verhaalde het volgende Een vorst, had eenen kleinen rij der, die zich door handigheid em be- isfendige vroolijkhèid onderscheidde. jDe kleine man kon het wildste paard africhten. Dc vorst beminde Fabiaan jen deze bevond zich derhalve steeds, in BIJ DE VERKOOPERS VOOR DE Volle Molk in (lessclien von 1 liter J,G0 (r. Volle Melk in flessclien van l/i lilor 0,95 fr. Gedeeltelijk algeroomde Melk de liter 1,00 fr. AU» dagen verscbe Botermelk, de liter 0,50 ir. Proef onze Crêmeboter, zuiver gewaarborgd, dagelijks versch, aan de laagst concnrroerende prijzen. Vermindering van prijs voor winkeliers. Men aanvaardt nieuwe klanten STOOM MELKERIJ FLANDFIA BERGEMEERSCHENSTRAAT, 20, AALST 799 Telefoon 3GS fijne wenksbrauwen, een geelachtig vel rechte kleine neus, mond tamelijk groot met fijne lippen, zwaren hals, met aan den krop eene verdikking, kleine han den en kleine dikke voeten. Zij heeft nogal dikke beenen, zoo aan knie als aan enkel. Heeft een prachtig gebit. Die verdwenene (spreekt goed Vlaamsclv en Fransdli, met eene ietwat aarzelende stem, bijzonderlijk als zij zich wat opwindt. D<> personen, die eenige inlichtingen kunnen "geven over haren persoion, zal goed doen met het geredhit, te Dender monde, daarover in te licbten. PLECHTIGE COMMUNIE Ten bureele dezer, Kerkstraat, 21, Aalst Schoone keus van KERKBOEKEN en PATERNOSTERS in alle prijzen, caders wijwatervatjes, naai- en schrijfdoozen, buvards, albums, doozen in laqué de chine, spz. enz. BEELDEKENS MET GOUDEN DRUK te beginnen aan 15 fr. de 25. V' Woensdag namiddag was de 20jarige dienstmeid Simone Boulart, geboren te Paturages bezig op liet vierde verdiep van een huis der Gulden Vlieslaan, to Brussel, de vensters tc kuiscihen. .Eensklaps glibberde zij uit. op de vensterbank, waarop zij stond cn viel in do ruimte.De ongelukkige vloog eerst door een glazen dak en plofte dan neder op de sleenen van den koer. Toen men de ongelukkige ter hulp kwam, was zi.j een lijk; het slachtoffer was don sehc- del gekloven. TE ST. MICHIELS-B1J-BRUGGE Woensdag namiddag, rond 2 uur, reed Fiërsseiis, kasteelheer te St. Mi- cbiels, met zijne zuster, Mevr. weduwe Luyckx, den onbewaakten barreel over aan staak 3 van de lijn Brugge-Kor- trijk, dicht bij zijn kasteel, toen eon trein uit de laatste stad kwa.m gereden. Het rijtuig werd omgeworpen en over eien dertigtal meters afstand, door de locomotief meegesleept, om eindelijk tegen een ander afsluitingsbarreel ver splinterd.te worden. De auto was gansch vernield. De freiri stopte en de reizigers snelden de slachtoffers ter hulp. Mevr. Luyckx werd een arm en verscheidene ribben gebroken. Zij werd seffens naar het gasithuis te Brugge overgebra'cbt. Haar toestand is. zeer bedenkelijk. Wat M. Fierssens betreft, hij is er met lichte verwondingen vanaf gekomen. Gezien de omstandigheden van het ongeluk en het verhakkeld rijtuig, kan niemand begrijpen Doe beide ^slachtoffers nftet op den slag werden gedood. medegedeeld door de Banque d'Aicst Nieuwstraat, 27, Aalst. Dc verloopen week is maar eene hcr- .haling geweest van de voorgaande zit— .tingen. I Fr valt echter aan te stippen dat do goede houding dor vreemde beursmark- ten de laatste zittingen wat meer leven konden bijzetten. Wat men er ook van zegge aankoo- pers alhoewel zeer bedeesd koinren reeds ter markt. - 't Voornaamste is dat de strekking gunstig blijve, dat er geen polilieko [verwikkelingen opdagen en dat onze nijverheids en handels toestand mocht blijven 't geen hij tot nog toe was. Dan zullen ook de aankoopens wan neer ze liet willen de noodigen steun kunnen geven aan de markt. B1NNENLANDSCHE LEENING, LEE NINGEN DER VERWOESTE GEWES TEN, ENZ. Verscheidene loten worden tot nog toe niet uitgekeerd omdat ze niet wer- iden aangeboden. i De BANQUE D'ALOST gelast zich, kosteloos, de trekkingen der titels na ie zien om liet even waar ze aange kocht zijn geweest. Nijverheids obligation waarvan slee/hls jaarlijksehe trekkingen zijn, alsook StadsloCen mogen insgelijks 'lot nazicht aangeboden woren. Stipte geheimhouding verzekerd, i Alle verdere inlichtingen worden bereidwillig en gansch kosteloos mede gedeeld in de Banque d'Alost, Niéuw- straat, 27, Aalst. de naaste omgeving zijn meesters,die lvem de belangrijkste diensten op droeg. Dikwijls had Fabiaan groote reizen in z-eer korten lijd tc paard gedaai^om gewichtige brieven te bezorgen. Nu, de vorst had eene gemalin, miot welke hij tegen den zin zijner doorluchtige fa milie getrouwd was. Deze woonde met haar kind in een eenzaam jachtslot. Zoo dikwijls hij kon, bezocht de vorst deze dame, die op een bepaalden tijd naar de residentie zou worden ver voerd. Hot was in den winter toen de vorst zich bij zijne gemalin bevond. Fabiaan moest bedienen. Midden ïp den nacht werd de vorstin door gedruisch gewekt. Zij richt zich overeind en ziet cencn man die hare slaapkamer vcrlaat.Door een vreeselijken "angst overweldigd, ijlt ze naar het bed van haar kind en het kind, een zoontje is verdwenen.. Ze wil, hulp roeponde, de deur openen maar het slot is vast en niet open te krijgen. Ook de kamer is gesloten waar de kamenier slaapt. De vorstin rukt een venster open. In den heldoren ma neschijn ziet ze; op eene naburigs ga- lerei, Fabiaan, die de oorzaak van bet hulpgeroep kwam onderzoeken. De vorstin maakt hem met het gebeurde bekend. Zonder tc bedenken, stijgt hij met levensgevaar van de galerij naar beneden en komt op hetzelfde oogen blik aan de deur toen deze werd ge opend. Eon man" komt er uit die den klei nen rijknecht gi'ijpt en hem tegen den muur drukt. Dit alles ziet de ongeluk kige vorstin uit haar venster ze is zoo ontsteld dat ze niet meer roepen kan, maar poogt den man tc herken nen, die met den rijknecht worstelt. Maar dit was belaas niet mogelijk,ver mits de man in eenen grooten mantel was gehuld, die ook den rijknecht be dekte. Op den/.elfdcn stond kwatm eeno vrouw uit. de deur, die een wit pak droeg. De vrouw wierp het pak in den afgrond, die op eenige schreden van het kasteel lag. De arme moeder, dio geloofde dat, haar kind vermoord was,- zonk bewusteloos neder. Toen zij tot haar zelve kwam, stond haar gemaal voor haar ecnen dolk zwaaiende. Woe dend vroeg hij naar zijnen zoon. Dei moeder wees op den afgrond. De vorst brak los in woede en wilde de moeder doorsteken. Eensklaps isprong Fabiaan' lusschen beide. De punt van het inoordstaal trof de keel van den klei nen man, die kermend ter aarde stort te. Goede God I riep Louize ontw steld. Fabiaan herstelde van zijno wonde, maar hij was eTi bleef stom.De dolk had zijn spraakorgaan gekwetst. Zoo hij niet lusschen beide was ge sprongen, zou de vorst he| leven zij-» ner onschuldige gemalin op het gewen ten hebben gehad 1 ft4! Servolgt j

De Volksstem | 1930 | | pagina 2