09 Bruid van den Arme nmmiumm SPVRJNE Het overlijden der Koningin van Zweden KLEIffE HAZE? Steeds meer A S P I R 5 N I isiiiagflastdseSie SéirfcMen De 1 ijkplct-litiglicden van de koningin van Zweden zijn op 9 April vastge steld. Ze zullen in de protestantse lie kerk 'plaats hebben. Het stoffelijk overschot zal denzelfden dag per spe- cialen trein, vergezeld van den Koning, prins Willem en prinses Ingrid wor- den weggebracht. Laatstgenoemde zal zich van Berlijn rechtstreeks naar. Stockholm begeven. De koning en zijn gevolg zullen inschepen te Swinemun- de op een Zweedsch pantstersclvip, dat het stoffelijk oversclhot der koningin naar de Zwecdsche hoofdstad zal over brengen. De oorlogsschepen wélke zich naar Swinemunde begeven oim! het stoffelijk overschot van de koningin over te ne men zijn de «Gustaaf V.»"en de «Drott- ning Victoria». Ze worden vergezeld door twee duikbooten, de Elhrens- koeld» en en de «Nordenskioeld.» KONINGIN LHABETH IN EGYP TE. ^De K n.ngiii, komende vsn Alexandre, is on!scheept te Syracusa, wear zij ontvangen wrd door de stads overheid en luidruchtig toegejuicht door de bevolking. De koningin bracht vervolgens oen bezoek, aan de voor naamste openbare bebouwen KROONPRINS UMBERTO WEER GANSCH HERSTELD. - De «Tri- buna» bericht dat do Kroonprins vol komen genezen is en weer uit mag gaan. M. EM. VAN DER VELDE NAAR CHINA. In Augustus gaat oud mini ster Em. Vandervelda een reeks van lezingen houden in China, in da voor naamste hoogere inrichtingen- Bij ver dunning vanwege de sovjets zal hij den Transsiberischen spoorweg gebruiken. Hij zal over zee terug keeren, tetfen de opening van het parlement. Mevr. Vandervöldo zal haer man vergezellen. DE CONGO BOOTEN. De schou wen van de schepen der Compagnie Maritime Beige (Lloyd Royal), zullen He van ean zwart, geel, rooden band voorzien worden De Thysville die aan afdak 22 der Scheldekap-ien gemoerd ligt, en welke Woensdag 9 April naar Congo vertrekt wordt op hat oogenblik reeds met dit nieuwe kanteeken der compagnie be schilderd MIEUWE MUNT VAN 5 en 10 FR. Thans wordt door het Bslgische munt wezen da uitgave onderzocht van een eldstuk van 10 fr., dat aan onze eeuw feesten zal herinneren. Eerlang zal ook het Parlement een beslissing nemen in verband met de uitgifte van een muntstuk van 5 fr- OPENBARE WEDSTRIJD IN HET BROODBAKKEN.— De voorwedsirijd in het broodbakken, ingericht door de Nationals Arbeidstentoonsteiling, zal plaats hebbsn te Brussel, in de «Brag« serie Flamande-, 24. August Ortsstrat, Dinsdag 8 April. Tusschen 17 en 19 uur zal het pu bliek toegelaten worden. ZOMERUUR. Het Zomeruur zal dit jaar ingevoerd worden Zoncag 13 April, ten 2 ure 's morgens. De uurwer ken zullen dan 60 minuten moeten voortgezet worden. Verboden Nadruk. 138ste Vervolg. TWEE MOEDERS De avondschemering was reeds ge daald toen mevrouw Wol ter door de Btrate.n der stad ijlde. Ze. wist het Luis van den timmermansbaas, hetwelk ze spoedig- bereikte;. Om echter volkomen zeker te zijn, vroeg ze het aan een en man die bezig was met de straat te va gen. Vriend, is het (hier het huis van moester Gerold Ge moet twee-huizen verder gaan, mevrouw waar dit rijtuig stil houdt woont de timmermansbaas. Toen mevrouw Wolter naderde, kwam juist de intendant Bernhardt uit het huis, steeg in 'het rijtuig en reed weg. Hij had haar niet gezien, maar zij had hem volkomen herkend. Ontsteld hield zij stand. Het is dan toch zoo fluisterde zij. "De vreeselijke man is ln aanraking met den timmermansbaas. Hij bedient zich van het rijtuig van den prins om bezoeken te doen. Ze grng het huis binnen. Eene dienst maagd voerde haar do trap op om naar de eerste verdieping to gaan en vroeg: Wien begeert mevrouw te spre ken Mevrouw Gerold, als T u belieft. De dienstmaagd liet de bezoekster do k-uiskamer binnengaan. Vervolgens BRAND IN DE MILITAIRE BARAKKEN TE BRUSSEL Zondagochtend, om halfvier, ont stond brand in de militaire barakken op het Oefenplein te Elsene. De brand weer snelde onmiddellijk ter plaats. Eerst na tweo uur en half gewerkt te hebben was.verdere uitbreiding van den brand voorkomen. Een van de, ba rakken ging volledig in de vlammen op en de schade is vrij belangrijk. VREESELIJK ONGELUK TE ZINNIK Aan den onbewaakten overweg van bet gehucht La Gaffenière, bij Zaterdag namiddag Ten vreesëlijk ongeluk ge beurd. De genaamde Arnold Rousseau, 66 jaar oud, die het spoor wilde over steken aan den onbewaakten barreel, wérd verrast door een trein die naar 's Giavenbrakel reed en onder de wie len van de lokomolicf gerukt. De onge lukkige ouderling bleef op den slag dood. VREESELIJK DRAMA TE LIER MOORD EN DRAM'ATISCHE WEER STAND VAN EEN WAANZINNIGE In het huis Zaai, 32. te Lier, women twee gezinnen samen, vrouw Peeters met haar 30 jarigen zoon Lodewijk, en de familie Van Immerseel, bestaande uit den 30 jarigen echtgenoot, zijn vrouw en hun dochtertje. Louis Peeters was voor eenigen tijd afgedankt op de kaarsenfabriek en ver keerde dus in geldverlegenheid. Reeds 'herhaalde malen had hij beweerd dat Van Immerseel hem 400 frank schul dig was. Herhaaldelijk werd er ge twist en soms werden beide'mannen handgemeen. Zoo ook nu Vrijdag en Zaterdag, namiddag. Sindsdien liep Louis Peeters, die reeds vroeger gedurende zes maanden in een krankzinnigengesticht werd op gesloten, met moordplannen in het hoofd. Aan verschillende buren had hij gezegd dat er deze week nog drie lijken zouden zijn. Wanneer Louis Van Immerseel Za terdagnacht., omstreeks, 1 uur en half thuiskwam, zat Peeters hem op den Irap te wachten, gewapend met een browning, klein kaliber. Zonder aarze len schoot hij viermaal op zijn slacht offer, dat levensgevaarlijk gekwetst ineenzeeg. Een kogel drong binnen langs de nierstreek en doorboorde de maag. Een andere kogel drong in het onderlijf. Verder bekwam hij -een vleeschwonde onder de ribben en kwetste een schampschot hem aan de hand en 'hoofd. Op de vrouw, die'haar man wou hel pen, loste dé woesteling, eveneens ecri schot, dat echter in den vloer terecht kwam. Vel angst droeg de vrouw haar doch tertje naar haar ouders, die in een der naastbijgelegen noodwoningen ver blijven. Öndertussohen was Peelrs bezig zijn moeder af te ranselen, die hij daarna buiten stak, waarop bij zich in ijn kamer barrikadèerde. De hulpkom'missaris De Kerpcl was, spoedig ter plaatse en ondervroeg de aanwezigen. Buren (hadden de genees- heeren Cornel is, Dauwens en Verstrae- len verwittigd, die ter plaatse kwamen en het slachtoffer, aanstonds deden overbrengen naar het gesticht van De IT. Hart Kolvenierstraat waar de toe stand van den man hopeloos werd be vonden. Wanneer de bijgeroepen rijkswacht den dader verzocht zich gevangen te geven kwam hij aan het venster mot verwijderde ze zich, zeggende Ik zal aanstonds mevrouw Gerold roepen. De dame nam de kamer in oogen- sch'ouw, die fatsoenlijk, gerieflijk en zeer burgerlijk was ingericht niets verried hijzonderen rijkdom of ver kwisting slechts eene degelijke wel gesteldheid was in alles zichtbaar. Mevrouw Gerold bevond zich bij me vrouw Wipreeht, o:m welke reden Al berts moeder wel tien minuten moest wachten. Eindelijk verscheen de timrner- mansvrouw. Verwonderd groette zij de deftig gekleede dame. Charlotte stelde zich als Alberts moeder voor. Is bet mogelijk riep Celestine. De poging om'bedaard te schijnen gelukte haar niet volkomen. Bevend bood ze de dame eene plaats op den leunstoel aan. Charlotte bemerkte het, en hare achterdocht kreeg, nieuw voed sel. Het gezicht der vrouw beviel haar niet de opeengeknepene lippen, de onaangename glimlach en het neder- 1 slaan der oogen boezemden baar af keer in. j Ik vrees op een ongelegen oogen blik te zijn gekomen, zegde ze. O neen, zulk eene waarde ver wante ontvangt men altijd gaarne. Ja, maar het rijtuig dat den in- lendent van den prins, van Selbach haalt, deed me vreezen dat ik soms... De zaken van mijnen echtgenoot gaan me niet aan, en... Het eene bezoek komt op het an dere, en ik zou misschien. Spreek cr niet verder van Me den revolver in de hand, zeggende dat ze hem maar op zijne kamer moesten komen lralen. Met lichtgas werd ge tracht hem tot overgave te dwingen maar dit slaagde niet. Telkens iemand de woning naderde, werd hij op. revol verschoten onthaald. Daarna werd aan het parket van Brussel verzocht met traangas over te komen. Zondagmiddag stond de menigte liet verdere verloop van dit drama af te wachten. DE MOORDENAAR EINDELIJK TOT OVERGAVE GEDWONGEN Omstreeks 12 uur kwam de rechter lijke brigade van Brussel ter plaatse mei het noodige materiaal, om met traangas den dader tot overgave te dwingen. Onmiddellijk, werd het. gas naar de kamer gedreven. Door ee.ne opening die men merkte in den muur op de eerste verdieping. Tegen 1 uur trokken de opperwachtmeester Proost en wachtmeester Koene, van gasmas kers voorzien, het buis binnen, waar de dader 'hen met eten mes in de eene. en met een revolver in de andere hand afwachtte. De beide wachtmeesters slaagden erin den woesteling te over meesteren. In den gang slaagde bij er nog in eeoi schot"té lossen, dat echter geen doel. trof. Men trok hem bet dwangka- mizool aan en voerde hem per auto weg, duchtig door de menigte uitge jouwd. De dader had zich op de borst en rug ijzeren platen van de kachel ge bonden, met de bedoeling zich hiermee tegen de kogels te beschermen. Meh verzekerd dat Peeters Zater dagavond een briefje aan Immerseel had gestuurd, waarin Hij schreef «In dien ik tegen middernacht niet de 400 frank 'heb, zal ik u dood'en, alsook uw vrouw en uw kind.» Men kent het overige. Er bestaat voorts weinig hoop om den ongelukki- geii Van Immérseel te redden. nabootsingen van ASPIRINE kómep in den handel, dio alleen met de echte ASPI RINE Tabletten den Tablet- vorm gemeen hebben, maar dikwijls onwerkzaam, ja zelfs schadelijk zijn. Het is dus noodzakelijk goed te ont houden, dat er maar éen echte bestaat. Het onfeilbaar kenfeeken der echte ASPIRINE Ta bletten is het ingestempeld "Bayer Kruis" op ieder tablet. Bovendien draagt de ver pakking ook het "Bayer Kruis" en het zegel van den nationalen Codex. DE DUBBELE MOORD BIJ MOLL VERKEERSONGEVAL TE BRUSSEL PAUWELS LEGT VOLLEDIGE I Zondagochtend vond op den Gont- BEKEN TEN ISSEN AFjSchen steenweg een botsing- plaats Lodewijk Pauwels, die aangehouden tusschen de. kar van den groen toniran- werd in verband met den dubbelen delaar L. Grols, Liedekerkeslraat en moord in de bosschen van Postel,heeft ^en auf-° bestuurd door. Raphael Do na een langdurig verhoor bekend de BoogschuUcrstraat te Koekei- misdaad gepleegd te hebben. De weeg-reden van Pauwels was, dat hij Belmans van zijn geld wilde bero'ovén. Na een praatje met Belmans,aange knoopt te hebben, greep Pauwels een bijl, waarmee hij den niets vermoe denden man neersloeg. De kleine Jozef Fontaine, die zag wat er gebeurde,nam dadelijk de vlucht. .Pauwels zette net jongetje achterna, kreeg hem spoedig' te pakken en sloeg hem dood. Daarna haalde de moordenaar'bet geld uit de zakken van Belmans,' waarmee hij ver dween. Wanneer bet gerucht te Moli ver spreid was, dat de vermoedelijke dader aangehouden was en hij niet den tram van 6 uur naar Turnhout zou gevoerd worden, 'had er eene samenscholing plaats.. Men heeft er alsdan, van afge zien hem naar Turnhout te vervoeren, want ware hij in de handen van de me nigte gevallen, hij had 'het cr niet le vend afgebracht. De verdachte, pas 21 jaar oud, werd thuis weggejaagd wegens zijn slecht gedrag. Dinsdag en Woensdag had hij het station, in een. treinkompar- timent eerste klasse, den nacht door gebracht. Donderdag hielp hij de lijken van de. slachtoffers opladen, die met een 1» ar naar Aclhterbosch geveerd werden om aldaar Vrijdag begraven le worden. berg. De-groeidenhandelaar' viel van zijn kar en werd aan de ledematen ge wond.' Ilij ontving' in lie.l hospitaal de eerste hulp. Alle fijnproevers verkiezen de pro ducten der bischuStfabr-iek DE TOS- KOMST, Avenïr, Denderleeuw, omdat ze de beste zijn. TE EN eenig op wera!<| vrouw (het- is me onuitsprekelijk aan genaam kennis le maken met de moe der van mijnen schoonzoon... de arme Albert is dan geen wees meer... Ik heb steeds veel belang in hem gesteld,zijne uitstekende bekwaamheid voor bet bouwwerk, zijn voorbeeldige levens wandel. Geloof me ik was niet ontevre den op mijne dochter, toen ik vernam dat ze hem haar hart had geschonken. Kon de arme jongen het helpen dat hij sedert zijne prilste jeugd van zijne ouders gescheiden was De woorden van Celestine zouden onafgebroken gestroomd hebben, zoo mevrouw Wol ter er geenën dam had tegen gesteld. Over dit punt, mevrouw, wilde ik u even spreken. Ik heb mijnen zoon als dood betreurt, het wonderbaarste lot scheidde me van hem maar ver onderstel daarom niet dat mijne eer daardoor lijdë.i Wel Mevrouw die veronderstel- is ver van imijne gedachten riep Cele stine met vuur. -De omstandigheden zijn zoodanig dat ik. moeder, voor de belangen van mijnen zoon moet optreden. Een treu rig lot belette mij tot hiertoe het vervullen van mijnen plicht maar nu vervul ik dien dubbel. Albert kon mijne toestemming tot zijn huwe lijk niet verlangen, vermits" hij niet wist dat zijne moeder nog leefde. Het huwelijk is in'de grootste stilte vol trokken door uw toedoen, Imievrouw Gerold. j -Zeker, dóór mijn toedoen, me vrouw Wolter TAlbert behoefde naar Volgens oen berioht uit Kaïro, heeft men nabij de ryeamieden de grafsteden ontdekt van Ramor, hooge- priester en prins der 11Ie ynasfie (on geveer 5000 jaar vóór' O. H. J. C.) Da dcodenakker is 150 meters lang. Men heeft er cok do doodkist gev'n.den vsn Ache Heleb, breeder va-' Rarner, De ontdekking is van het grootste belang. Men spreekt van een eenige vondst. Andere doodkisten omringden dia van Ache Heteb. De mummie van dp hoo- geprisstar Ramer is volkomen bewaard gebleven. Een Amerikaansoh vliegtuig dat poogde near te komen op 't Roosev 1 - Field, is te pletter "op den grond ga- stuikt en in brand geschoten Er viol aan gaen biussehen te denken. Da twee inzittenden werden verkoold. Den 18 Maart is, te Addis Abeda. eene Belgische militaire zending aan gekomen, samengesield uiteen kom- mandant, drie kapiteinèn en iwea lui tenanten. Zij is door hat. geevernement van Ethiopië aangeworven voor de on-' derrichting van de Abyssiniscne troe-" pen. Men seint uit Florentie dat do politie twaa aftruggelaars aanhief vertegenwoordigers aenar Fransche maatschappij die 9 miliioen ontdoken hadden. Twee andere aftruggelaars konden do vlucht nomen. Uit Peshawar is hat bericht toe gekomen, dat 11 Kohistanis, partijga i- gars van den gewezen emir van Af ghanistan, Bachaï Sakao, in deze stad terecht gesteld zijn volgens eane oude iraGitio die de kastijding regelt der verraders da 11 gevangenen W6rd©n voor de muilsn van karo is gebonden en op eon gegeven oogenblik het hoofd afgeschoten. In de staatsmijn Maurits, te Lufcfce» rode, Nederland, waar over aenige dagen een arbeider gedood werd, heeft oen nieuw ongeluk plaats gehad. Men was bezig schoorwerken uit te voeren, toen er opeens eane instorting plaats had. Een arbeider kreeg ean balk op de bokst en werd doodelijk gekwetst- Een opzichter en de werkman Eyksn- boom, uit Siltard, liepen eveneens ver wondingen op. Naar Reuter uit Jeruzalem meldt zijn vijf bommen ontdekt te Gethse- mané. Man denkt dat men eenen aan slag plegen wou op eene processie die voorbij Gethsomané moest gaan. Zaterdag hebben inbrekers een bezoek gebracht aan een kantoor van de registratie in de Rue Vieille te Pa rijs Er viel hen voor 600,000 frank aan belastingzegels in handen. Drie brand kasten, waarin groote bedragen aan geld geborgen waren, hebben de onge- noodigd® gasten vergeefs trachten te openen. Generaal Unt, garnizoenoversta te Reval, Estland, dia zich 's nacht- naar zijne woning begaf, is het slacht, offer geworden eener laffe aanranding. Een kerel had hem langen tijd achter volgd en loste opeens een revolverschot. Generaal Unt is erg gekwetst. Da aan rander is in da duisternis verdwenen- geene verwanten om te zien, daar hij Albert, en ze zou ongelukkig zijn ge- alleen in de wereld was. Ik heb als;worden, zoo ze het doel barer wenschen moeder gehandeld en ik geloof te 1 niet bereikt had. Even zoo was het met moge.n hopen, dat gij, geëerde dame,'Albert. Beiden kenden elkander sinds den stap zult goedkeuren, dien ik bijlang. Lang heb ik er eene beschikking' DE TR1AGISCHE AUTORIT ANTWERPEN DE TWEE LIJKEN OPGEHAALD HERKEND Verleden nacht bij laag water is de auto Vrijgekomen, die Vrijdagavond op eene onbgrijpelijke manier, aan de petroolinricht'ingen in de Schelde leed, de voerder en volgens verklaringen van getuigen, ook eene juffer onder de wa teroppervlak :e meenemend, en niet meer werden teruggezien. Werkelijk werden beiden in den auto, nevens elkaar, achter het stuur weergevonden. Beide lijken werden naar het doo- denhuis der Korte Dijkstraat gevoerd. De auto was een autotaxi, nr. 63,van eene Brusselse,he automaatschappij. Daar beide slachtoffers hunne eeri- zel^igheidskaart op zich hadden, waren ze ook dadelijk gekend. De autovoërder. is zekeren Frans Jozef Delacluyse, wo nende te Etterbeek, luitenant Lippens straat 5, geboren te Auderghem, op 1 Oogst 1904, en de vrouw was Coo-mans Irmia, dienstmeid, geboren te Se,liaer- heek, op 30 Juni 1907. De bestuurder der automaat,scibappij is in den morgen ter plaatse geweest en heeft de noodige maatregelen ge troffen om de auto weer op de. baan te brengen, wat in den namiddag ge schiedde. Wat er nu eigenlijk heeft, plaats ge had en wat heiden jn Antwerpen kwa men doen, is niet geweten, doch het heeft er allen schijn van dat de auto voerder met de julfer een extra-ritje voor hun plezier deden en dat op d meest 'tragische manier voor beiden is geëindigd. het belang onzer kinderen gedaan heb. Celestine had niet zonder bitterheid esproken ze was steeds tegen ieder een ingenomen,die hare plannen weer streefde. Hoewel ze hij el'ke gelegen- Gods in gezien dat de jongelieden el kander beminden. Gerold zou, volgens mijne berekening, in alles toestemmen als (het eens le gebeuren stond, en zij nen schoonzoon als medegezel in zij - heid verzekerde dat ze zeer veel edel- ue zaken nemen. Het was maar na do moed bezat, was toch de grondtrek van huwelijksvoltrekking, dat Albert be- haar karakter, buiten gierigheid en hebzucht, een trouwens, niet edele hoogmoed, want Ivij was op geld ge grond. Veroorloof me u te doen- opmer ken, dat ik de geheimhouding van uwe hande.lv/ijze niet goedkeur. Waarom waarom, mevrouw Mevrouw Wolter (mistrouwde hare nieuwe verwante. Haar blik; glimlach, en spreekwijze bevielen haar niet. In haar geheel wezen lag iöts gluipends, listigs, dat door hare zalvende woorden niet bedekt wercf. Albert mag zich toch met alle eier aan de zijde uwer dochter vertoonen... O, ja, daar is geen kwestie van... En zoo Louize r'eden had om... Mijne dochter onderwerpt zich geheel aan den wil harer moeder. En welke was de reden -harer moeder Mijn man was eerstens tegen dit huwelijk, ik wil het oprecht bekennen. Mijne moederlijke leederheid heeft me verleid. O, ik weet het, ik heb eetve gToote verantwoording op mij geno-|^e vrouw, dacht zij, men. Louize beminde 'hajTstoohieiljkJ kond maakte dat hij de zoon van eenen vorst was... Nu glimlachte Celestine zoo goed hartig als haar mogelijk was. Voor God, voegde ze er bij, zijn we allen gelijk. De vorst, zoowel -als. de bedelaar, is ee.n schepsel van den Al machtige die hemel en aarde heeft ge maakt. Ik heb niet den vorstenzoon maar den timmerman tot schoonzoon gekozen, en Louize heeft den knecht van haren vader bemind. In dezen toe stand ligt er iets onuitsprekelijk tref fends, Celestine bracht den zakdoek aart hare oogen. Mevrouw Wol ter kon niet zien of dé vrouw van den timmerman weende, want de avondschemering was donker! geworden. Zoo ze echter het gelaat den listige vrouw had kunnen gadeslaan, zou ze hebben opgemerkt, dat Celesti- ne's oogen giftige blikken schoten, die op de geheele gestalte der modemaak ster nedervielen. Éene sluwe en derhalve gevaarlij! rt Xe£VöIgt,y

De Volksstem | 1930 | | pagina 2