ZELFOPOFFERING De gisting van hst Maagsap mmmxm STADSNIEUWS Missiewerk det H. Kindsheid. NIEUWSTUDIKGEH Ernstige Occasie Van «Ie Veldestr. 9, GEföT In tlrukicekken tie IV. Hart feealen Indien de spijsvertering zich niet natuurlijk 'verricht kunnen de spijzen gedurende verschoi- «dene uren in de maag ver!.lijven, hetgeen een overvloed van zuUr vertor/.aakt. Dize over vloed van zuur 'Verwekt op zijne beurt de gisting der niet verteerde spijzen, hetgeen dikwijls de oor, aak zijn van ernstige pijnen. Om die pijnen te verzachten is er een loogzout noodig dat liet zuur werkeloos maakt en dat do gisting tegenhoudt. Da Magnesia Biemurce dat zoo goed.gekend t«'genzuur werkt voor dit •doel en een half lcoffiehpeltjo onmiddellijk na de maaltijden genomen oi wanneer men pijn .gevoelt zal waarachtig een merkwaardige ver zachting brengen. Do Magnesia Bls.nuróo voor komt de zuurheden, den brand, de windachtig- heid en vergemakkelijkt de werking van liet spijsverteriuggestol. Zij is verkrijgbaar in al de apothekeu. DE KINDERMISHANDELING TE TE RONSE •HET SLACHTOFFERTJE AAN DE BETERHAND Het knaapje, dat door zijn ouders, te Hon se langen lijd in .non kelder \\e/d opgesloten gehouden^ verblijft in hel burgerlijk hospitaal, waar liet de ver troeteling van de Zpslers is. Op de ge stelde bezoekt lagen stroomt de menig te binnen om het kind te zien en liet suikergoed en geld aan te bieden. Het heeft reeds een heel ander uitzicht ge- kiegen. Van zwarl en vuil is het blond geworden. De kneuzingen over heel liet lichaam blijven zichtbaar. Deze lidtee- tiens aan armen en beenen kan men nu nog zien. Op bet hoofd zijn er kale vlekken tengevolge van de. slagen. Eenige burgers willen liet op zich nc- 3Tien, Let kind op te voeden. Het huis gezin te.lt zes kinderen, waarvan dit jon gentje het slachtoffer moest worden. HET PARKET TER PLAATSE In verband met deze'zaak is bet par ket te Ronse afgestapt. De moeder werd üangdurig ondervraagd. Zij werd tot nogtoe niet aangehouden en is. huis waarts gekeerd langs de T'lzelleslrnal, Vaar de menigte haar, verontwaardigd trvcr haar koele onverschilligheid, aan keek. Er waren géén incidenten. DIEFSTAL TE BRUSSEL Gisteren namiddag is een onbekende .:n de kamer gedrongen van de genaam de Catherine. Van Holleheke in de Cel- lebrocderss.traat. Eene partij juwcelcn, «klcedingstukken, linnengoed, schojeneni cn andere voorwerpen worden gestolen. Over te nemen door rede van ziek te een magazijn van Kunstwerken, in volle bedrijvigheid en met zeer be» langrijke en uitgelezen clienteel, gele gen te midden der stad beeldhouw werken, oude en nieuwe potterijen, kunstschilderijen, etsing, graveerwer ken, gesmeed ijzer, oude meubelen, lusters, enz. gegarnierde kamers huur met voorwaarden en huishuur gedo ken door onderverhuring. 1656 HET COCAINEDRAMA VAN ST JOOST-TEN-NOODE ACHT BESCHULDIGDEN VOOR DE 'BOETSTRAFFELtfJfüE RECHTSBANK VERZONDEN De Raadskamer van de rechtbank van Brussel heeft zich Vrijdag bezig gehou-, den met de zaak van den trafiek van verdoovings'middelen, ten laste gelegd van Albert Blaneas, Leo Michel, e-chtge.- noole MatZki, Suzanne Fouilil, Godfried Van Daelc, Leon Lcmërre, die opgeslo ten zijn en Marie-Louise L., Yvonne B. er Jean J., die in vrijheid gelaten wer den. Na de ondervraging door M. den eersten substituut Vanderstracten, heeft M. clc ondervoorzitter Chevalier, voor zitter der raadskamer, de beschuldigden voor de boetstraffelijke rechtbank van Biussel verzonden. De acht beschuldigden zullen den 9 Juli verschijnen voor de 19e. kamer, welke voorgezeten is door de rechter M. Malbrecq. Lannöy en konsoorten, be irokken in de eerste, cocainezaak, zullen den 2 Juli voor dezelfde kamer ver schijnen. jCIRIO TOMAAT BOVEN ALLEN HEVIGE BOTSING TE F.LSENE DRIE ZWAAR GEKWETSTEN Vrijdagmorgen, rond i uur, liad een erg auto-ongeval plaats op den steen weg van Elsene, recht over de Kruis straat te Elsene. De auto-voerder Vic tor B., wonende op den steenweg van Boendael, 80,' kwam van de Naamsclve Poort op gezegden steenweg gereden, toen oen inhaking plaats had met den auto, die bestuurd werd door den auto- voerder Dedapper, wonende Memling- straat, 39, te Anderlcclit en die. riit de aichling der Viaducstraat kwam aange rold. Door het geweld van den schok werd lvet rijtuig van Dedapper volkomen stuk geslagen. Hij zelf werd door de glasscherven erg gekwetst aan het aan gezicht en de handen. De autovoerder B. kwam, om zeggens ongedeerd uit liet avontuur en zijn rijtuig werd ook maar licht beschadigd. Twee klanten, de ech telingen Lcslé, een dertigtal jaren oud. wonende te Elsene, die zich in het rij tuig van Dedapper bevonden, werden ernstig aan liet hoofd en op liet lichaam gewond en hun vervoer naar het hos pitaal van Elsene werd noodig geacht. De politie stelde het gebruikelijk on derzoek in. ERQ ONGELUK AAN DE DOKKEN TE ANTWERPEN EEN JONGELING G EELECTROCU TEER D YRijdagmiddag bij het onweder, was op n. 107 der dokken, vermoedelijk de bliksem neergekomen op de electrieke geleiding, zoodat het verzekeringslood was gesprongen. Twee jonge electriekwerkers berden gelast deze te herplaatsen. Bij opzetten van den stroom, moeten ze eene on voorzichtigheid hebben begaan, zoodat zdoor den stroom werden getroffen. De eene Lod. De Clercq, 19 jaar oud, woonachtig Pastorijstraat, 23 te Eec- keren, kwam er vanaf met. een zenuw schok, doch verschrikkelijker was liet met zijnen gezel, de 20 .jarige Alfons Van Velthoven, wonende te Calmpthout, die neergebliksemd en op den slag ge dood werd. De cepste word in lvet verhandhuis verzorgd en "keerde "vervolgens' huis waarts. Het lijk van Van Veithoven werd naar liet doodenhuis gevoerd. Men verzoekt ons het overlijden to melden van MIJNHEER Bonaventure DE SADELEER, echtgenoot van Mevrouw Victoria MERTENS, ;eboron te Aalst den 29 Januari 1835 en aldaar overleden den 28 Juni 1930, versterkt door de HM. Sacramenten. De Ti ijk dienst en Begrafenis Maan- lag 30 Juni 1930, om 8 u. in de kerk van het H. Hart. Vergadering aan het liospitaal om 8 V\ u. Vrienden cn Kennissen die hi.) verge, tclheid geen doodsbericht zouden ont vangen nebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. Priesterlijke benoemingen Z. D, H. de Bisschop nee ft benoemd tot Eere Kanunnik van St Baafs en Algemeen Bestuur der var. liet Werk der Vlamingen te Parijs en van het werk der tijdelijke uitwijkelingen 1n Frankrijk van het Bisdom Gent, den E. II, J. Moyersoen, pastoor van St Elisabeth to Gent; tot pastoor van St Elisabeth te Gent, den E. H. H. Serraris, bestuurder van het Werk der Vla mingen te Parijs tot onderbestuurder van het Werk der Vlamingen te Parijs den E. II. G, Do Sadeleer, aalmoezenier tu Parijs tot pastoor te Gotthem, don E. II. A. Thieft'ry, surveillant to Ledeberg tot onderpastoor te Maldegem, den E. H, Ph. Seys, onderpastoor te Stekcho tot surveillant in het St Gregoriusge6ticht te Ledeberg, den E. H, L. Do Sutter, priester in hot seminarie. De Volksstem biedt den Z. E. IÏ, Kanunnik Moyersoen hare beste gelukwenschen aan, ter gelegenheid zijner benoemingen. Z. E. II. Kanunnik Moyersoen is geen onbekende bij het Werk der Vlamingen to Parys, wijl hij er gedurende verscheidene jaren als bestuurder werkzaam was. Wij zijn verzekerd det liet groot werk van naastenliefde, onder de leiding vun Z. E. H. Moyersoen zal groeien en bloeien ten boste van onze Vlaamsehe broeders in don vreemde. 7de Vervolg. Na verloop van een uur kwam ik -weder tol bewustzijn, en vernam wat met mij gebeurd Was. Men achtte. lvet een wonder. En do bewerker van dat wonder was uw vader; ik heb hem dus, naast God, het behoud van mijn leven en ons gelukkig huwelijk te danken. Ik wist inderdaad niets van Ivet- /gecn ge mij nu verteld hebt, zeide Jeau- jief.le levendig bewogen. Nu weet ge, waarom ik zooveel van uw vader houd, mejuffrouw; mijn dank- jbaarheid kent geen grenzen. Ik zou me .voor hem laten dooden, indien dil noo dig was. Hij kent u goed, Troebels; hij .weet, dat ge een edel hart hebt! Ook heb ik het aan hem te danken, 'dat ik hot geheelc jaar door een geweer mag dragen, waardóór ik zomer en win ter op de wolven kan jagen, hernam de Wolvendooder. En doodt ge veel van die leelijke 'dieren vroeg Jéanelte, Dit jaar heb ik er nog maar twee gedood, mejuffrouw; 'f. was de twintig ste in drie jaar. In den herfst, als het erg mist, en in December en Januari, als het koud is, worden zij, door hon ger gedreven, stoutmoediger en verla ten hun schuilhoeken van het dichte bosch. Zoo die welke ik vandaag tever geefs gezocht heb, zich weer in don om trek durven vertoonen, verzeker ik dat ze mij niet zullen ontkomen. Drink nog eens, Francois; ge hebt do flesch nog half vol. Door liet praten vergeet ik in te schenken, mejuffrouw Houd ik u ook op Volstrekt niet, beste vriend In tegendeel, m.et het grootste genoegen luister ik naar u. Ge zijt goed en inschikkelijk. Zie, mejuffrouw, in mijn li-art hebt ge een plaatsje naast uw vader. O, vervolgde hij met vuur, als iemand op de wereld gélukkig verdient Ie zijn, dan zijt gij het. Jeanncl.te slaakte een diepe, zucht. Verduiveld, wat heb ik gedronken ging de Wolvendooder na een poosje vcorf, 'k heb de flesch geheel geledigd, en nu ben 'k weer zoo frisch als een boontje. Hij stond op. v t— Gaat ge reeds, hóen vroeg Jean- nelie. Ja, mejuffrouw^ ik kan me niet langer ophouden. Wacht nog even: ik zal liet pakje lialen. waarover ik gesproken heb, dan kunt go hef. meenemen. *k Zou het liever mor gén 'of over 'morgen komen halen. Gaat ge dan niet rechtstreeks naar huis Neen; :k moet nog een boodschap doen die uien mij heeft opgedragen. Ge kunt het-in.cd en omen, als ge op den terugweg hier weer. langs komt. Zondagruat De apotheken zijn allenopen tot'smiddags. Zal 'snamiddag. alleen open blijven', de apotheek van M, Quintyn, Korte Zoutsiraat. N. B. De apotheken sluiten dagelijks om 20 uren. Da goade oudo stad Aalst heeft dezo dagen eens te meer openbare belijdenis afgelegd van zijn voorvaderlijke katholiek geloof en van zijne onverbreekbare trouw aan ons al ler moeder de H. Kerke Indrukwekkend waren inderdaad de heerlijke en grootsche feestelijkheden door de onderscheidene pa rochiën der stad op touw gezet om het Feest van het II. Hart van Jezus te vieren. Het was, op de vier paroohien der stad een vriendschappelijk wedijveren om het best en om het meest... ons aller Heer en Meester te eere De voorbereiding tot den grooten dag Op de parochie van het II. Ilart was een Plechtige Oktaaf ingericht tor eere van hot II. Hart van Jezus. Dio oktaaf werd met den grootsteu ijver gevolgd door tal van geloovi- geu van onze stad, en was een beste voorbe reiding tot den schoonen feestdag vau het II, Hart. Bloemenhulde door de hinderen aan het HHaft van Jezus. Verleden Donderdag, om 10 uur, brachten de kinderen der katholieke scholen van de parochie van het H-Hart een indrukwekken de bloemenhulde aan hot II. Hart van Jezus dat prachtig thans uitgestald staat in de heerlijke kerke als bedolven onder de pracht van heerlijke bloemen, stoetsgewijs, door de bevlagdestraten nuar den tempel gebracht door talrijke onsclnildige kinderkeus, den Grooten Kindervriend ter eere Be Groote Dag De Feestdag van het 11. Hart. Algcmeene bevlagging. Zoo was de groote dag gekomen, de dag van het Feast van het II. Hart van Jezus. De bovlagging was. om zoo te zeggen, algemeen, de gaiischestad door Bijzonder op de paro chie van het H. Hart. een werkraausparochie merken we het wel op, was ze opvallend! De bevolking vau Aalst haalt eer van deze openbare buide aan Jezus' H. Hart Pontificale Hoogmis Te 9 1/2 u.' werd door een talrijke en In getogen menigte de plechtige Poutifilcale II. Mis bijgewoond, gecelebreerd door den Hoogeerwaarden Abt van do Abdij van Affii- gem in de kerk van het H. Ilart. Deze plech tige Mis werd opgedragen uit dankbaarheid ter intentie van al de edelmoedige weldoe ners dezer nieuwe kerk en parochie. Indrukwekkende avondplechtigheid. Dee Hvonds hadden in de vi6r parochieker ken de groote optocht plaats van al de vrien den van Jezus II. Hart. In do vier kerken werd oen plechtig Lóf gezongen, had een in drukwekkend gelegenheidssermoen plaats en werd een onvergetelijke processie met flambeeuwen gehouden, waarnau honderdon en nog honderden mannen, raoestul leden Dan zullen allen op de hoeve reeds lang naar bed zijn, antwoordde Fran cois Troebels want als die boods.ohap gedaan is moet ik nog aan den molen van Frémicourt wezen, 'k Heb er reeds zes dagen geleden- een zak rogge ge bracht-, en daar onze voorraad gering is, ga ik hooren of ik mijn meel kan medenemen. ■xDoet zoo als ge wilt, Troebels Ik zal mijn 'geweer .maar hier la ten; vanavond zahik het tocih niet meer 'noodig Lebben, want ik denk niet dat 'k nog een wolf zal tegenkomen; 't zou me dus- maar hinderen, als 'k den zak mteel op rrïijn rüg heb. Dat is een zware vracht. Francois! Kom, kom, "t is zoo zwaar, niet, mejuffrouw: Op den duür wordt eén lichte vracht zwaar, Ja: maar 'k heb sterke schouders. Hierop hing hrj zijn geweer aan den schoorsteenmantel en groette Jean.net- tc beleefd, terwijl hij zeide Tot wederziens, mejuffomy Ik dank u, 'k Zal aan Leonora vertellen, hoe ge weder aan'haar gedacht heb. Haastig verliet hij de hoeVd. De zon begon reeds onder té' gaan. Een weinig later kwamen de knechts jen meiden van dé hoeve en de dagloo- ners. van hot lapd terug. Het eten stond gereed; zij gingen adn tafel. Nu was het de 'Lijd voor Jéah nette' 'die meende, dat allen bkinen. waren'. Zij'be droog zich, twec*nïanrien waakten wachtten ëvertals^aij: haajr yader; en van de II. Hartbonden doolnamon. Wat een geestdrift Wat een machtontplooiing den Koning der Koningen ter oero Volk van Aalst, Gij haalt «er van Uwe H. Hartviering Eerwaarde Hoeren Geestelijken... dank Duizendmaal dank in naam van al de vrien den van Jezus' Harte, omdat Gij ons de gele genheid hebt gegeven van Jezus' dag oen Hoogdag te maken ons ten bate en God tor eere H. ILirlbonder. Uit hot jaarlijkscli verslag over 1929, 'knip pen »\e volgende cijfers uit voor wat betreft de de kon ij Aalst: Stad Aalst. Dameu van Maria, fr; 1000 - B eg ij u hof 50 Siot Jozef, 10CU Mijlbelco, 165 Meisjes Moorselbaan, 1050 Jongensschool Moorselbaan, 200 Bewaarschool Arend 335 H. Ilart, 91 Baardegem, 370 Erondegem; 359 Erpe, 300 Gijsegem, 400 klooster, 230 Horder- som, 230 Hofstade, 270 Lede, 257 Konink lijk Gesticht, 504 Meiro, 500 Meldert, 783; Moorsel, 900 Nieuwerkerken, 325 Ottergem, 50 Vleckem, 40. Uit die cijfers zal iedereen wel kunnen opma ken hoe over 't algemeen het ..Werk der Hf Kindsheid op al onzo scholen uog heel wat be ter kan worden ingericht. Do uitslag «n do scholen van Mijlbeok is onder dit opzicht k»i- schetsund. Do opbrengst bedroeg er 2135 frank zonder te rekenen dat dio scholen nog 500 fr, opbrachten voor hot onderhoud vau een in- landsch priester, Mochten al onze katholieke scholen er da:i naar stroven om beter te beantwoorden aan dcnwenschvan Z. H. den Paus. die verlangt dat het Pauselijk missiewerk der H. Kindsheid overal degelijk ingericht worde, ten einde ou der onze kinderen den missiegoest en de missie- liefde te ontwikkelen. Wie over zeer practisohe propagandamiddelen wil beschikken voor het degelijk inrichten van dit werk schrijvo oen kaartje naar het diocssaan sokretariaat Zusters der II. Kindsheid. Nederpolder, 1, Gent. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ, Het nieuws bereikt ons dat de hand. boogmaatschappij Ware Vrede en Eendracht» gevestigd ter herberg Hat Muisken gemachtigd is zich Konink-j lijke maatschappij te heeten. Proficiat. ONDERSCHEIDING- Het «Staats*1 blad» meldt dat do gouden palmen der Kroonorde toegekend zijn aan M.G.De Backer, gewezen archivaris der pupil lenschool- Besto gelukwenschen. AUTOBOTSING: Donderdag avond hmd op den Gentschen steenweg,voor bij het kasteel van M. Van Muylem eeno botsing plaats tusschen twee autos en eene stootkar. Deze laatste, gevoerd door A. Rombaut, had het 't ergste te verduren. Zij werd geheel ontredderd en de bierflesschan, welke zij vervoerde, werden op de straat-^ steenCn verbrijzeld- Rombaut zelf werd gekwetst, doch slechts heel lioht. Een geneesheer diend e hem de beste zorgen toe. Een onderzoek is ingesteld. TOONEELFEEST, Op Zondag 29 Juni zal er in de zaal van het «Groen Kruis» St Jorisstraat. een tooneelfeest gegeven worden door de leerlingen van de school der Geeraardsbergsohe straat, ter gelegenheid van het vijftig jarig jubelfeest der Eerw. Z. Overste Eudoxie, De Zusters verzoeken vrien delijk de ouders hunner leerlingen, alsook de oud leerlingen, aan dit feest aanwo zig te zijn* BRAAF ZIJN IS DE BOODSCHAP- Ph. D'Hondt kwam op 22 December 11. dronken thuis en begon ruzie te maken met zijne vrouw. De familie van deze laatste kwam er tusschen en zoo ontstond er een echte «bataille» er werd geschud, geschopt en Jan Roe- landt werd zelf met een mes gestoken- Da boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde komt het laatste woord te zeggen en veroordeelt D'Hondt tot een maand gevang en 1120 fr- boet, JAARLIJKSCHE VEEMARKT. - Het college van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de gewone Hoornvee-"Jaarmarkt dezer stad zal gehouden worden op Dinsdag 8 Juli a.s. en dat te dezer gelegenheid talrijke premiën zullen uitgereikt worden. De Veemarkt zal gehouden worden op de Houtmarkt. Voor da voorwaarden en de premiën raadplege men de plakbrieven. Pandollo. Zij sloeg haar doek om het hoofd en ging de kamer uit. Met onhoor bare schreden sloop zij de trap af, liep snel de groote huiskamer door, die zij .in de haast vergat te sluiten, en kwam in een nauwen gang, aan welks einde het deurtje was, dat haar vader haar in het begin van ons verhaal had zien bin nengaan. Everi na haar had haar vader de deur ijner kamer, geopend en was insgelijks stil de trap afgegaan. Indien hij op dit oogenblik zijn ge laat in den spiegel had gezien, zou hij .Zichzelveri ,niet herkend h-ebben, zoo verwrongen was zijn gelaat hij was zoo bleek als een doode. In de eetzaal gekomen, nam hij in den donkere een van de aan den schoor steenmantel hangende-geweren; en on der hét slaken van een doffen kreet liep hij den gang in. Pandollo versperde liem den wég. Louis Dupont, .waar ghat ge heen? vfroeg de oude dienaar. Laat-mé in'et Ytfst; hiitwóordde zijn meester met hëesöbè- sïem. e- Nèen ik Iaat u pjet gaan. Laat me met rust-, zeg ik" u 1 Ga uit'den Nvetg laat mé voorbij I Neen 1 Op zij brulde Dupont razende van woéde'. En zich óp 'den trouwen 'dienaar, en boezem vriend werpende, greep hij hem bij de keel én wierp hem tegen den muur. Paü'dollq vérlóo'r get évenwjj^it, hij KAATSEN De partij van Aalst-Varkensmarktj (Schcïlekens) moest verleden Zondag spelen in Thumai tegen Basccles. (Selio- niaus) De Walen waren meer dan zekeri tegen de Aalstenaars een schit-tendéj overwinning te boeken. Doch de AjuinU jes gingen daar niet mee akkoord .cn zergden voor een verassing door Basè- ele.s t<k kloppen met 13 spelen 72 vijft. tegen 11 spelen 6G vijlt. Deze zegepraal der Aalstenaars mag prachtig genoemd worden want Basècles staat aan den kop der klasseering voor zijn streek en is de waarschijnlijke kampioen van Belgio- 1930.in le Afd. Ziedaar dus wat eeno ploeg welke goed geleid en in hand ge-, houden wordt vermag". Benevens een goéd geslepen hoofdman zitten in deze partij ook e.enige veelbelovende elemen ten waaraan Aalst nog veel plezier zal beleven. Daar de ploeg van Aalst-Schel- lekens nu steeds volledig kan optreden mag men zich eraan verwachten dat de ze team nog meermaals de hoofdtenors in liet zand zal doen bijten. Dc liefheb bers en aanhangers dezer partij kunnen deze aan liet werk zien op Maandag Juli (Maandag-kermis) en dit tegen de p'iöeg van Enghien. Deze laatste die er ook veel belang aan hecht hier voor de eerste maal in Aalst te komen winnen en dit dan nog bij eene lutle voor do punten tellende, zal alles in bet werk stellen om de overwinning af te dwingen Aalst-Sehellekons wil op den ingesla gen weg voortgaan en zal niets, onverlet laten om zijne supporters te. voldoen. Daarom mag men zich- aan een hard- nekkigen strijd verwachten want beidé ploegen komen nog in aanmerking voor, Let kampioenschap van Belgio le Afd. De verplaatsing naar de Varkens-, markt op Maandag 7 Juli zal de moeite loonen. Dat niemand daar onlbreke. Men zegge het voort. V.IVI. STAD MEENEN lsto nfdeeling Groote luttetusschen Aalst-Jansaens-Van Caelenberg en Quevaucamps (Deloourt). Redelijk veel volk woonde deze match bij, de ploeg van Quevauoamps bestond niet, dank vooral aan het schoon spel van Temmarman .«n- Viuv - Caelenberg. Uitslag: Aalst Janssens 13 sp. 52 vijffc. Quevaucamps 0 sp. 18 vijft. Ballen over Temmerman 4, Jans* sens 2, Van Caelenberg 2, Lammens en Desmed i. Gemeente Moorsel Grooto lutte ingericht tusschen 4 partijen ongefedereerd. Waren tegenwoordig Moorsel A. Moorsel B. Aalst (De Kenne) en Meire (zwarte Leeuwen). Aalst wint van Moorsel B. met 7 sp. tegen 5 sp. Meire wint van Moorsel A. met 7 sp. tegen 4- Beslissing: Meire fZwarta Leeuwen) wint schitterend met 7sp. 42 vijft, te- Aalst (De Kenne) 5 sp* 38 vijft. Sohoon en felbetwiste matoh. AALST-VARKENSMARKT. Groote kaatskampstrijd «Prijs Belga» op Zon dag 29 Juni, om 2 uren, tussohon drij sterke partijen «Steun geeft Moed» Meuleachetiestraafc, «Rap en Snel», Gantache steenw, en«Varkensmarkt 2» viel me.t het hoofd op den stecncn vloer en bleef bewusteloos, liggen. Zonder te weten wat lrij gedaan had* ijlde Dupont als een razende, in ver-' wilderdc haren knarseiitandende als een helsche bewoner en van toorn/ sidderend liet liui's uit en den tuin door. Den tuin verlaten hebbende, sloeg Jeannelle den weg naar de Sableusc in. Op korten afstand van het bruggetjo stond haar echlgenoot haar aan do overzijde te wachten. Ik wil het voor u niet bei-gén*": zeide Jeannette, sinds eenige dagen ben ik ongerust. Mijn vader spreekt niet' tot mij hij is onrustig en nadenkend; ik geloof bijna dat hij iets. vermoedt. Aöh, dat moest het geval worden* ik heb ér voor gevreesd. En ik kan mij., nog niet aan hem vertoonen. Voor al-, les moet' ik het ongeluk overw.inneni' dat mij vervolgt. j Philippe, onze toestand is ërn-v stig, de oogenblikken zijn kostbaar ;goi moet dadelijk bandelen, me.t kracht, handelen. Mijn ziel zal bij u zijn7 enl' wat ge voor. u zeiven wellicht niet ge-\ daan zoudt hebben, zult ge voor mij doen. Ja, ik heb reeds te lang geaarzeld Ge hebt moeten veinzen, én uw karak ter is daar te edel voor van u te ver langen, dat ge zoudt huichelen, is eeiij miskenning van uw openhartig karak ter uw, tfejn.e blik logenstraft de leu-< geïL 'J, .Vervolg/,.

De Volksstem | 1930 | | pagina 2