STADSNIEUWS Onze Zieken naar Mes Dienst der Openbare Werken Clementia Tombeur c Ouderdomspensioenen Hel Vlaamsche Volkstooiieel lionil Cinema Palace Aalsl, Sport. Ssisps Centrale ds Sa öandre t v •'Men verzoekt ons het overlijden te Jfeelderi van MEVROUW weduwe van Mijnheer AUGUSTE AGNEESSENS geboren te Aalst den 3 September 1849 en aldaar overleden den 30 Juli 1930, (voorzien van de H. H. Sacramenten Onzer Moeder de II. Kerk. Lijkdienst en begrafenis Zaterdag 2 Oogst 1930, om 9 ure, in de kerk van den H. Martinus. Da Vrouwmis onder da Vigiliën. - Man vorgadere ten sterfhuize Kerk straat, 23, om 8 3/4 uur, Een tweede dienst van wege het Broederschap van Bermhartigheid op Maandag 11 Oogst, om 8 ure in dezelf de kerk. Vrienden fen Kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit als dnsdaniar te aanzien. Gisteren vertrokken onze pelgrims, vandaag was het de beurt van onze zieken. Rond 9 ure ig de Witte Trein, ko mende uit Gent, met oponthoudte Mei Ie en te Watteren in de statie aangeko men- Deze trein vervoert ook gezonde pelgrims die de reis Lourdes recht streeks weg en weer medomaken. In de statie heersChte wederom veel druk. Vele zieken die zich niet ver roeren konden moesten in den trein gedragen worden. Het was een aandoenlijk a oho uw spel te zien hoe die lijdende mensohen inat hoop en met blijdschap, de noch tans lastige reis gingen ondernemen. Hat duurde ruimen tijd eer alles in orde was. Rond 10 ure brak het vertrek aan. Vrienden en kennissen wisselden een laatsten groet en langzaam verliet de Witte trein, het station waar eene groote menigte de zieken goed heil wenschte., Wij kunnen niet nalaten hier hulde te brengen aan al de.personen, alsook aan het personneel der statie, die hun ne hulp verleenden, zoowel in het ver voer der zieken els het in orde bren gen van den trein. Laat ons hopen dat onze bedevaart, els verleden jaar, zal begunstigd wor den,,. en dat alle zieken ten minste getroost zullen terugkeeren. Bedevaart naar 0. L. Vrouw van Lourdes Heden Donderdag avond zuilen onze bedevaarders in 't genadeoord van Lourdes aankomen en zullen reeds ge beden hebben vóór de wondergrot. Ten einde in gemeenschap van gebe den te blijven met hen 2ullen veel ge loovigen van Aalst er aan houden, eiken avond om 8 u. het Rozenhoedje te ko men bidden vóór het beeld van O. L. Vrouw van Lourdes in St Martenskerk ter intentie van de Zieken, van de be devaarders en van hunne familie en om zelf aan de zegeningen van Maria deelachtig te zijn. Eiken dag wordt Ook de le mis gole- zen en Zondag a.s. de 11 ure mis ter eere van O L, Vrouw van Lourdes voor de zelfde intenties. SANT MARTENSKERK. Mannenbond van het H. Hart Algemceyie Communie voor het loelgeluhken van het Landelijk Eucharistisch Congres van Mechelen, Van Woensdag 27 tot Zondag 31 Oogst be reidt ons land aun zyn Eucharlstisohen Ko ning een schitterenden triomf die zijn lieer, lyksta uiting vinden zal in een zegestoet van meer dan 100.000 mannen en jongens op den sluitingsdag van het Congres. Zondag a,8. gaan we te communie voor het welgelulcken van het Congres en we doen eon dringenden oproep tot f.1 onze leden, op- dut ze te samen met de 150.000 leden on zer mannenbonden hot land door aan het Congres zouden schenkon die kostelijke aal# moes een H. Mis en een II. Communie. Deze week zullen aan de leden besteld worden een oproepingsbriefje en een in- schrijvlngskaart voor de reis naar Mechelen op Zondag 31 Oogst. We verwachten dat de stad Aalst met haar 2000 leden van de H. Hartbonden met een machtigen groep te Mechelen zal vertegenwoordigd zyn. De Burgemeester der stad Aalst maakt bekend, dat de uitbetaling van het OUDERDOMSPENSIOEN,3e Kwartaal 1930,zal geaohieden ten Stad- huize (Trouwzaal) op de hicronderver- melda dagen telkens van 2 tot 3 uren namiddag. Maandag 4 Oogst van 1 tot 48.000 Dinsdag 5 Oogst van 48001 tot 73,000 Woensdag 60o?st van73 001 tot 100,000 De Woensdag der uitbetaling zullen geene aanvragen tot pensioen aan vaard worden, De pensioenboekjes van overledene pensioenpenieters moeten Op straf van boet op het bureel der pensioenen afge geven worden. De Burgemeester. R. MOYERSOEN. Schoolbezoek fcoogere en Middelbard Technische Scholen - Aalst, Verleden Zondag had het jaarlijksch schoolbezoek plaats van ouders, vrien den. beschermers, vaklui en technici aan de Hoogere en Middelbare Tech nische scholen van Aalst. Dit jaar mocht de school zich in een buitengewone belangstelling verheugen Het aantal bezoekers was niet te schat ten. Duizenden nieuwsgierigen hebben vari deze gelegenheid gebruik gemaakt cm do school in haar vollo bedrijvig* heid te leeren kennen. De ingang leidde langs de ruime en sierlijke klaslokalen. In de gangen waren de teekeningen tentoon gesteld van de leerlingen van het 2e en 3e jaar; er waren echte juweeltjes bij- Een bewonderende oogslag in de mooie conferenoiezaal en In do ruime demonstratiezaal voor electrioiteit.dan langs de zeer moderne en kraaknette opschikplaats naar de paswerkerij, le en 2e jaar. Beide ateliers zijn stampvol. Ieder leerling wordt gekeurd en gemeten, net als 't stuksken ijzer dat hij te verwer ken krijgt. Da ouders moeten natuur lijk informeeren naar den werklust en de vorderingen van hun jongens. Heel graag toegestaan en als bewijs van «hun kunnen» eventjes de proeftafel in oogensehouw genomen, waarop de flin ke afgewerkte proeven tentoongesteld liggen. Langa de Traceerzaal komen we In de «electrioiteit». Het atelier staat proppensvol! Wat hebben onze mannen toch succes vandaag Het zou te lang duren al het meldenswaardig op te noemen vermelden we vooral de flin ke werkstukken van het 3a jaar en het wel geslaagde proefveld van het 4e jaar. Langsheen de maohienzaal belanden we in het ruimo atelier voor draaiers en paswerkers 3e en 4e jaar. De draaierij is de kampplaats van ijzer on staal I Hoe prettig die mannen aan 't werk te ziennet iets voor droomers en poëten, want ge kunt er een htele dag staan zonder U te ver velen. Het nieuwe proefmaohien der Hoo gere leergangen, de bobineertuigen en da afgewerkte proeven voor het eind examen paswerkors, 4e jaar, wekken algemeene bewondering. Nu naar de smidse 16 vuren zijn hierin volle aCtie. De bezoekers moe ten er deugd van hebben, want niette genstaande de hooge temperatuur blijven ze ar uren lang vertoeven* Naast de smidse hebben we de groote teekenzaal, waar de teekenproevon hangen voor het eindexamen dar mid delbare afdeeling. Zoetjes in da rij ge schoven en eens uitgekeken wat onze mannen hebben uitgericht.,. Die tee- kenproeven zijn waarlijk merkwaardig! Dit jaar was er een nieuw program manummer bij voor de moeders 1 Ze wisten warempel niet dat onze jongens zoo'n schoon tapijten konden weven We kunnen er maar niet omtrent ge raken Van de weverij gaan we naar de zalen van de Hoogere leergangen. Daar is ongemeen veel belangstel ling I vooral vanwege technici en inge nieurs, Het bezoek aan deze afdeeling was voor velen een eohte revelatie.Ook de ontwerpen der nieuwe gebouwen van Bouwmeester De Smet werden met bewondering begroet. Daarmee bezit ten we eene der grootste, schoonste en laat ons hopan een der beste scholen van 't land- In de sohrijnwerkorij kunnen we de mooie teekenproeven bewonderen der 11., maar vooral de practische proeven moeten gekeurd worden. Om moeder haar volle gading te ge ven, moeten we tooh ook een oogslag werpen in de meubelmakerij. Ik moet natuurlijk niet verklappen dat de meubels gekeurd en bewonderd worden. Wat is het hier toch gezellig en mooi! Aan do meubelmakerij grenst de modelmakerij, we zullen dus maar op stappen. Hier is moeilijk en fijn werk te zien* Na de versohillende proeven nauwkeurig te hebben nagezien, wer pen we nog een oogslag in het eerste jaar voor houtbewerkers, waar we verwonderd staan overdo groote vaar digheid van die jonge mannekens, die het aandurven eigenhandig kastjes, bloemstoeltjes enz- te maken. Ons bezoek is afgeloopsn het heeft ruim twee uur geduurd en we hebben lang niet alles gezien. We kunnen natuurlijk niet uitwei den over de talrijke indrukken en wen» schen, die geopperd werden bij der gelijk schoolbezoek. Het is in elk geval een feit, dat er bij het publiek een groeiende belang stelling gaande is voor het Teohnisoh onderwijs- Ons volk wordt zich volkomen be wust van de voorname rol, die het T O- te vervullen heeft voor de nijverheid. Daaruit groeit natuurlijk meer belang- sttlilng en wp.ardeering- Menig huisvader herdacht zijn eigen moeizaam werken, toen hij ons zegde 't Wordt eens hoog tijd. dat ons Vla mingen wat flinker bedreven worden in de techniek we moeten niet esuwig koelies blijven.» Dit is het degelijkste bewijs dat ons vglkxich ontwortelt Aan do vernede rende lamlendigheid, en de geastelijkg armoede, waarin het gedurende een eeuw gekluisterd zat, Daarom verheugen we ons ook bij zonder over de groote belangstelling voor de Hoogere Leergangen. Vele bezoekers waren letterlijk ver stomd over wat ze daar te zien kra gen Ingenieurs en Technici, die we hier hartelijk dank zeggen voor hun aanmoedigende woorden- spraken met veel lof en veel hoop van onze toe komstige Technische Ingenieurs. Vooral voor geschoolden was een bezoek aan onze inrichting een echte revelatie allen waren uiterst tevreden en namen afscheid met een hartelijk tot weerziens voor toekomend jaar. "VERLOREN. Maandag avond porte- monnaie inhoudende geld en papieren. Goede belooning aan tcrugbrenger adres Houtmarkt n. 30. STAD AELST. Provincie Oost-Vlaanderen. lil Harmoniën en Fanfaren ingericht door dc Provinciale Muziekcommis- sie, met de medewerking van list Stadsbestuur van Aelst, op Zondag 3 Oogst 1930, ten Stadhuize In tegenstelling met de eerste beurt regeling zullen de ingesehrevene muziekmaatschappijen in de volgende orde optreden 1. Fanfare Sts Cecilia Hofstads, best. P- Barrez, om 10ul5. 1. Les Hirondelles, Fantasie, Hirchman, bow. J, E. Strauwen 2. Selectie Mendelssohn, Fantas. Mendelssohn bow. A, Floris 3. Marie-Henriette, openingstuk L. Montagne 2. Fanfare Kunst en Vermaak Bestuurder P. Barrez, om 10u40- 1. L'Auïore, openingstuk A. Friebis. 2. Carmen, Fantasie Bi/et Bew. P. Do Coninck Les Hirondelles. Fantasio, Hirchman, bew. J. E. Strauwen 3. Koninkl, Harmonie Al Groeiend Bloeiend Aalst. bast. R. Lonssens, om 1 lu05- Liège Immortelle, openings!. F. Rousseau 2. Wagneriana, Groote Selectie, Wagner bew. J. E. Strauwen 3. Sigutd Jorsalfar, E. Grieg bew. M. Quintiu 4. Kon, Harmonie Les Vrais Amis Constants» Aalst, best, F, Coessens, om llu30. 1. Egmont. openingstuk Beethoven 2. Czardas. G. Michiols 3. L'Aubo, openingstuk J. Heymans 6. Kon. Harmonie «Conocrdia et Do- cilitas» Herdersem, best, A. Bertin,om 2 uur. 1. Les Hirondelles, Fantasie Hirchman. bew. J. E. Strauwen 2. Antigone, openingstuk F, Rousseau 3. Ouverture Fantastiquo, Openingstuk. a. Govaert 6. Fanfare Tot Heil des Volks», Aalst. best. Aug. Schollaert- om 2u25. 1. Marche, cortege, Marscli P. Gilson 2. Soue la Feuillèe, openingst. J. E. Strauwen 3. Fèto Champótre. Fantasio H. Labory 7. Kon. Fanfare De Dendergalm Denderleeuw, best, J, Krigar. 2u50. 1. Marche Panégyrique, Marsch P. Gilson 2. Sur lo Lac de la Gileppo, Fant. J. Preckher 3. La Libertè, openingstuk F. Rousseau 8. Kath, Fanfare, Wiexe, bestuurder A, Segers, 3ul5. 1. Bruyöres Campinoises.open.st. J.E.Strauwen 2. Mosaiquo N. 1, Fantasie L. Moeremaus 3. Une soiree d'Automno aux Ardennes, openingstuk A. Govaert N. B. De beoordoeling wordt gedaan door een jury van toonkundigen, vreemd uan de Provincie, voorgezeten door M. Van der Meersch, lid van de Bestondigo Deputatie. 2, Elke maatschappij kan verplicht worden twoo van de drie aangegeven stukken uit te voeren in de voigordo door de Jury aangewe zen. Na uitvoering van het lo stuk, kan de jury aan liet hooreu van het 2e stuk verzaken. 3. Ten dage der uitvoeringen is de toegang dor zaal van het Stadhuis, kosteloos. De Voorzitter der Prov. Muziek Commissie F. VAN DE WATTYNE. Gezien door de Best. Dep. in zit. 18 Juli l93o. Vanwege de Deputatie De Greflier der Prov, De Goevern. Voorzit, J. ROLL1ER, K. WEYLLER. Namens het Collego van Burgomeester en Schepenen van Aalst. Do Pjrorétaris, De Burgemeester, Oscar RE YNTENS. R. MOYERSOEN. KONINKLIJKE HARMONIE AL GROEIEND BLOEIEND» Gisteren avond vierde dè Koninklij ke Harmonie Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» drie hafer leden welke dezer dagen onderscheidingen bekwamen. Den Heer Philemon Meert wierd door Z. M. den Koning als ridder der Leopoldsorde henoemd. Den Heer Robert De Mette.zoon van onzen stedelijken Beiaardier behaalde in Moohelen den lsten prijs met ge- Iukwenachen van de jury,voor beiaard spel- De Heer Charles Me»rt bekwam in de Stedelijke Muziekschool het gouden earemotaal met onderscheiding voor klarinetspel. "De Volksstem» biedt hun hare op rechtste gelukwenschan aan- Op uitnoodiging van Volksontwik keling komt de vermaarde en ver jongde groep van 't Volkstooneal een openlucht opvoering geven te Aalst- den Zondag lOn Oogst te 5 u* 's na* middags. Daar GUDRUN reeds te Aalst door de Catharinisten met het groot ste succes werd opgevoerd, verkozen de inrichters De zevende Blidscap van Onze-Lieve-Vrouwe te laten opvoeren* Het wordt binnen kort door 't Volks- tooneel gecreërd onder regie van Lode Geysen. Het belooft eene groote gebeurtenis te zijn in da tooneelwe- reld. Binnen kort geven we volledige in lichtingen over de plaats der opvoe ring en over de lokalen waar kaarten zullen te bekomen zijn. Houdt den 10 Oogst vrij 1 op Alle fijnproevers verkiezen de pro- duoten der bl8chuitfabrlek DE TOE- KG1Y18T, Avenlr. Denderleeuw, ze de beste zijn. omdat AALST 21 BURQERLIJKE STAND VAN GEBOORTEN Mannelijk 12 Vrouwelijk: 9 HUWELIJKEN Jozef De Bruyn. machinls, oud Dendnistw. met Joanna Schelleken», r.b. Dirk Martens- straat. Henri Neve, uijveraar, Luik, met Christina Burny. z.b. Statieplaats. Karei Van Blesen, slachter, Moorse!, met Alfonsiua De Greve, breister, MoorsoLbaan. Maarits De Smedt, metser, K. St Janstraat mot Eve lina Van der Muelen, zjjdebew. Doolhofstr. Leopold De Bom, ichoenra. Jan Jellestraat met Joanna De Smedt; katoeubewerk. Dend. mondsohe steenweg. OVERLIJDEN S STAD AALST Het Collage van Burgemeester Scheponen maakt bekend dat er Maandag 4e Augustus, te 11 ure voor middag ten Stadhuize zal worden overgegaan tot de openbare aanbeste ding der GORDIJNEN en ROLGORDIJNEN benoodigd aan de nieuwe Centrale Jongenssohool, in da Nieuwbeekstraat. Lastkohier ii ter inzage der belang hebbenden alle werkdagen van 9 tot 12 ure, ten Stadhuize- De Secretaris, De Burgemeester O. Reyntens. R. Moyersoen. OPENBARE AANBESTEDING. Het College van Burgemeester en Schepe nen maakt bekend dat er op Vrijdag 8 Augustus të 11 ure voormiddag zal overgegaan worden tot het openen der inschrijvingen ingediend voor do aan besteding van 120 nieuwe schoollesse- naars. Plannen en voorwaarden zijn ter in zage alle werkdagen van 9 tot 12 ure, ten Stadhuize, Bureel 6. De Secretaris, De Burgemeester, .0. Reyntens. R. Moyersoen overwinnaar. Dit is onjuist. Dc voorzit ter dezer Maatschappij bevond zich wel degelijk onder de omstaanders bij deze. gebeurtenis. De bewering van gisteren, blijft dus niet recht. Dc Maatschappij «Verbroedering» ontvangt hiermede on ze. wclgdfticende verontschuldigingen. V. IW. Sohoolstraat Bijzonder programma voor Vrijdag 1, Zaterdag 2 en Zondag 3 Oogst 1939 Kinderen toegalaten. Openingstuk voor het «Palace Select Orkest ender da leiding van M. Antoine De Paepe. Fred Thompson en Edna Murphy in DE ZWARTE RUITER Clara Bow en James Hall in Wanneer de Vloot aanlandt Het groot suksas van den Agora te Brussel. Vanaf I Augustus worden al de ver- ftooningen opgeluisterd met volledig orkest. Maandag 4 Augustus, vertooning cm 5 en 8 uur- Kinderen toegelaten- Claire Windsor en Eugène O'Brien in Vrouw* eeuiwge Pop 1924 STILLE KATHOLIEKE JONGELING, vraagt plaais, vooralle werk, niet inwonmd Schrijven ten bureele van 't blad onder <i» letters T. M. j»27 Isabella Quiathondt, vrouw Alfoas De Bolle B,b. 66 jaren, Kapellestrast. Joannes Van der Ileyden, man Maria Rapaille, hovenier, 48 jaren, wonende te TernaÜi. Maria Van Malde'ron, vrouw Jozef Alengou, z.b, 20 jaar wonende to R rl"T\ D^mien Van W»«e- maol, woduwenaar Melania Wynant, hand. 63 jaren, St Joriistraat. Maria Roggeman vrouw F.ugeen Moerenhout, z. b. 51 jareD, Bolloweg. Victoria De Smedt, vrouw Frans Fransaert. z.b. 65 jaren. Papestraat. An- TKi Van dar Voken vr. Leo Van der Schóoren z>l>. 33 jaren. Korfc» Nieu «straat. Leo Viuck. man Sidonia Da Wit* glacosebe werk, 30 jaron. woueudt Htrdvrfltm. KAATSEN MAANDAG 4 OOGST heeft op de Houtmarkt de laatste officieele lutte plaais lusschen Aalst-Eeudracht NijveJ (Naveau). Beide ploegen staan respectievelijk 2e en 4e.in de klassee ring. Voor de Aalstenaars .- is er Lier dus eene eenige kans zic-h dichter aan te sluiten bij hunne tegenstrevers. Nij- vel weet ook genoog tot wat Aalsl-Een- dracht in staat is. Het is dus niet te betwijfelen of Gnst V.d. Broeck, Naveau Dccoquebus en Gie, zullen van iji den beginne alle kranen openzetten. Daar Nijvel hier met kermis zulken praohtjgen weerstand heeft geboden aan onze Aal- stenaars en sindsdien er-zelfs in gelukt is deze te kloppen mogen wij ons aan iets praohtigs verwachten. De Eendracbters zullen Ivct officieel seizoen thuis willen sluiten met een overwinning. Nijvel wil hi-er te Aalst zij ne plaats van 2e in het klassement ver stevigen. Al deze verschillende faktoren zullen aanleiding geven tot een reuzenstrijd lusschen beide ploegen. Gust is hier te Aalst uiterst volksge zind en zal zich- hiér nogmaals over treffen. Daarbij goed bijgestaan door zijne medespelers mogen de Aalste naars zich aan een hevrgen aanval van Nijvel verwachten. Doch Podevyn, Van Poelvoorde, enz. hebben ons den laatsten tijd bewezen zoo goed le zijn als gelijk wie. Zullen zij ditmaal het onderspit moeten delven? Dit zullen wij zien Maandag toekomende. Begin om 5 ure stipt. TERECHTWIJZING'. Op het e.inde van het verslag over de hitten gespeeld op de Houtmarkt lusschen de ploegen van «Verbroedering», «Pompiers»' en «Banque d'Alost» meldden wij dat geen enkel lid der Maatschappij «Verbroede ring» tegenwoordig was bij het afgeven .Yjin den, beker, inzët Jer, lutte pan tie DIS BEURS VAN BRUSSEL medegedeeld door da fl!:a°! dei- Sociétê Générale do Belgiqu# jpFFTC.IEFXE NOTEER INGEN 31 Juli 1930. KOMPTANT Kilo Mofo obl anc obl nouv. Unatra oblig 6 t h - Soelété Générale (Résjrvs) Banque d'Anvers Banque Sino-Belge Banque de Bruxellss Banque de Flandre de Gand Chemin Fer Belgas Ch. Fer Congo-Lacs, cap. Ch. fer Katanga Chemin Fer Léokadf priv Maritime du Congo Ch. Fer Réunlscap tondateur Tramways. Bruxellols (dl') Ch. Fer <5 Entreprises Elect, éi Tract., p. soc. Electrobol Railways, capital tondateur Intercom. Elect, capital lond Angleur-Athus Armes de Guerrj Ateliers Métall., prlorite Clabecq (Forges Je) Cockerlll A. C. E. c. lemappesdGfges de) Gugree-Marlhaye Providence (torges ds) Sambre-Moselle (ord.) Andre Dumonl Beerlngea Bols d'Avroy. B"* Espér.Batteria 795 511,25 616 S9W 2000 1045 1025 172.5 582 927,50 1100 685 1180 442,50 10400 6000 1430 4110 >450 6900 1495 4050 755 820 Gosson-Lagasse Hasard Homu-Wasmes Levant du Flém Llégeois Camptiil Patience-Beaujons Prodnifs Flénu Unis-Onest-Monj Mines Mlnér. Mét Overpelt-Lommel Viellle Montagne Auvelati (Glacés d') Charierni Glacés Midi Russia Nationale! Beiges Libbey Owens Manmont (Verreries) ValS' Lambert - Carr, de Quenast Merbes-Sprlm., capital La Vesdre Liniére Gantotu Union Chimique Beige Auxllacs, capital tondateur Cltas Congo (Cie pr. Comm.1 Intertropical Katanga, privilégié! ordinaire Unloa Minlér-, (prlir.f Union Mmlêre, (kap.) Englebcrt O. éi Fiis llnion Cotannière 1750 640 450 4030 8900 3875 402,00 487,50 975 5180 2575 1070 7000 3925 177 1340 56 875 3255 4315 500 1405 2305 3075 577,f 0 1425 2550 805 5375 645 5300 482,50 C-1250 51600 5025 7260 4450 1675 TERMIJN (1$ Lwotteerlng)) Banque de Paris et P-B 3905 Brazilian (114) - - 1375 Buenos-Ayrersa 378 75 Buenot-Ayrei', div. 350 Concordia 161 Héliopolli 2125 Induatrlei Chltnlqutl 457,50 Kilning 263,75 Kasïf 487,50' RetrcSiu 825 Prmee HmiI 2880 Securities _',v 1351.25 Sotngei 0;0 Tanganyika 2/9' Transp. Electr. Gaz- cap. 785 div. 632,50 Tublza 678,75

De Volksstem | 1930 | | pagina 3