Landelijk Eucharistisch Congres te Mechelen Priesterlijke benoemingen ieer EEN FILM 08 êmösclitiiijvarhsid In dn toekomst XXXV! JÖARGANG NUWRflER 200 Kerkstraat, 9 en 21, Aalst. Telefoou 114. DAGBLAD gQ Centiemen Uitgever J. Van Nuftel-De GenJt. ZONDAG 31 OOGST H. Isabella |Zonop5,06,Zonaf6,35 MAANDAG 1 SEPT. 1930 H- Gillis ;Zonop5,07Zonaf 6,33 V. M. 8 L. K. 16 Publiciteit buiten het Arrond. AALST, Agentschap Havas, Adolf Haxlaan 13,te Brussel Rue de Rïckflüu, ParijsBank Building/Kingsway, 20 Londres W- C. 2. fa i VROUWENDAG. VRIJDAG 29 AUG. DE PONTIFICALE MISSEN 30.000 DEELNEEMSTERS Tusschcn 7 en 9 ure 's morgens, heb ben de speciale treinen en autobussen, trams en andere voertuigen de 30.000 deelneemsters van dezen Vrouwendag in alle staties en richtingen den stad aan gebracht en neergezet. Iri de verse'niUige parochiekerken worden om 930 ire de pontificale ho-.g- Tu'ssen gecelebreerd en do~»<* massa1 congressisten bijgewoond SECTIEV ERG A'DERIN GEN Om 11 ure werden de verschillende sectie-vergaderingen gdhouden. HOOGVEREERD BEZOEK De sectie der Boerinnenjeugd ontving het hoogvereerend bezoek van Zijne Eminentie Kardinaal "\J^i Il-oey, die de aanwezigen dankte voor hunne talrijke opkomst. De Eucharistie, zegde Zijne Eminen tie is de kracht van .het katholiek leven, kiacht die gij van hieruit zult mede- dragen naar uwe huisgezinnen, uwe pa- rochïeën, uwe organisaties. Die kradht moet ook de eenheid brengen onder de zielen. Gij vooral, Boerenjeugd, mioet uit munten in geestdrift voor do Eucharis tie die u de kracht zal schenken voor de katholieke actie. Zijne Eminentie schonk daarop aan de toehoorders zijnen zegen. VERBOND DER KATHOLIEKE VROUWEN In het Scheppersgesticht greep on der voorzitterschap van Mgr Jansen de vergadering plaats van het Verbond der Katholieke Vrouwen. Mej. Bruggeman, van Quatrecht, sprak over «Moeders rol en verantwoor delijkheid bij de eucharistische oplei ding van bet kind, en wees op den diepen zin van de moederlijke taak. Mej. Delwaide, burgemeester van Reckheim, handelde over de mogelijkhe den en hinderpalen voor de dagelijks.che communie der vrouwen en toekende een scherp beeld van de vele moeilijkheden die de dagelijksche communie in den v. eg staan. Haar betoog was klaar en zeer reëel. Z. E. H. Kanunnik De Munck ontwik kelde «Eucharistie, centrum en bezie ling van ons dagelijksche leven». Dfc grondgedachten van de levenwekkende kracht'der Eucharistie werden door E. H spreker overtuigend uiteengezet. DE BOERINNENGILDEN kwamen bijeen in het Klein Seminarie, onder voorzitterschap van Mgr. Luyt- gaerens. Z.E.II. Kanunnik Van Hoesch bracht vcslag uit over «de moeder en de eerste plechtige communie», en legde nadruk op den grooten invloed en de vorming- waarde der moeder. Mevr. Ver.tonglhen, van Steenhuffel, sprak over «de moeder en het eucharis tisch leven in het gezin». Haar verslag was een merkwaardige bijdrage over de koningin van den haard. Mevr. Van Pelt-Van Ballaer, van Cas- Lrlee, (had het over de werking der Bee 's" innengelden om de moeders in hun eucharistisch leven en apostolaat te steunen, en verklaarde hoe door het christelijk vereenigingsleven het eucha- f 'Etisch apostolaat kan worden versterkt Z. D. IIGW, MG R COP PIETERS had ook een aanmoedigend en opbeurend w cord in de sectie der Boerinnen-moe ders. lk houd er aan, aldus de zeer eerw. spreker, u mijn groote liefde te komen betuigen voor het buitenvolk. Ik ben immers ook een kind der groote boe lenfamilie, ik ben een kind van Over- iiicire. Ik ken de groote liefde onzer bui tenbevolking voor de heilige Eudharis- t.'e. Gij, moeders, zult dit Eucharistisch 'even aan uwe kinderen inprenten, op- dit leven voor hen vruchtbaar weze in ihomelsche genaden. Dit zal mede uit ons volk vurige en heilige priesters doen opstaan. God loo- nc u, en al de bisschoppen van Belgie zegenen u, katholieke Vlaamsche moe ders Monseigneur Lield deze aanspraak nok in de vergadering der Boerinnen- Jc'ugd. E CHRISTELIJKE VROUWENGILDEN '•aren talrijk vertegenwoordigd (2B00|leiding van tien deelnemers der. Vlaamsqhe Vrouwengil-jVan Nuffel. een) m liet Volksbelang en in de Teefc- i-sche school, onder leiding van E. H B'-'paire. Mej. De Coster handelde over 'het be waren van het geloofshehoud in den arbeidersstand. Mej. Bartels drukte heel hijzonder op de taak der moe Ier in de eucharistische opleiding der kinderen, waarin de groote draagkracht ligt van het toekomstig loovend geslacht. Deze uiteenzettingen steunden op meer dan 1000 onderzoeken in de vrou wengilden gedaan. DE JEUGDAFDEEiLINGEN DER BOE RINNENGILDEN kwamen saam in het St. Rombout col lege, voorgezeten door E. H. Van Ol men. E. H. Hulens, pastoor te Diepebeek, legde de groote beteekenis uit van de H. Eucharistie in het jeugdleven. Mej. Couppens, opzienster. schetste aan de hand van een troostend onder zoek, den toestand bij ons boerenmeis jes. Mej. Van Beersel behandelde het the ma «hoe zal de jeugdafdeeling het eu charistisch leven bij de leden, en het apostolaat bij de leidsters bevorderen». Hare praktiscire wenken waren een juisten leiddraad voor de feitelijke wer king. DE STUDEERENDE JEUGD vergaderde in de feestzaal van Sint Jo zefsparochie Goloma, onder voorzitter schap van Mgr Zech. Mej. Orgena, uoogstudentin van 'Leu ven, ontwikkelde het onderwerp hoe het eucharistisch leven logisch inge richt- de. toestand bij externen, in ternen en verloftijd». Haar vers-lag gaf een klaar beeld van den op- en neerslag van dit eucharistieleven. KAJOTSTERS Onder voorzitterschap van Mgr La- miroy, vergaderden in liet Kursaal de Kajotstcrs, die niettegenstaande hunne studiedagen, talrijk opgekomen waren Door kajotsters uit verschillende gewes ten werd de toestand van het eucharis tisch leven bij de loonanbeiaende vrou welijke jeugd praktiscjh. naar voor ge bracht. Mej. Van Kerkhoven, van Gent, sprak over de apostolaatgesteltenissen onzer strijdhaftige kajotsters. Mej. Wuytaak van Antwerpen bewees de noodzakelijkheid van het eucharis tisch leven, als basis van apostolaat. Z.E.II. Kan. Cardijn sloot met een overtuigende rede en een praktische aanduiding over de medewerking der V.K.A.J, in de verdieping van het Eu charistisch leven. ALGEMEENE VERGADERING Om 3 u waren de duizenden vrou welijke Kongresleden in algcmecne ver gadering vereenigd in de groote feest zaal en op den koer van het Klein Semi narie. De heerlijke vergadering werd voor gezeten door Z.D.II. M-gr Kerckhoffs omringd van al de bisschoppen abten, en andere prelaten en hoogc geestelijk heid, te Mechelen aanwezig, alsmede Mgr Luytgaerens algemeene sekretaris van den Boerenbond. Zijne hoogwaardigheid Mgr Kerklioffs dankte de aanwezigen voor hunne tal rijke -opkomst sn brengt hom 'hulde voor hunnen ie ver en vurigheid in de veree ring en de verspreiding van den eere- dienst dor Eucharistie. Moge deze dag wozen een dag -san heuglijke vreugde en een zegedag voor allen. Moge de v-rudht van dit Kongres wezen de meer dere uitbreiding der godsvrucht tot de II. Eucharistie, opdat deze ons nader brenge bij God, en dat met Zijne mede hulp de schoone wenschen en voorne mens op deize vergadering geuit, in werkelijkheid worden omgezet, tot meerderen vooruitgang en hloei der Katholieke aktie. PONTJEIKAAL LOF Om 4 u. 3/4 word Zijne Eminentie de Kardinaal en andere prelaten stoetsge wijze afgehaald in het aartsbisihm en near de Groote IJ a j kt geleid, alwaar in. aanwezigheid van duizenden kcr.y.rcss':=- ten, een plechtig pontifikaal Lof werd gecelebreerd. De geestelijke gezangen werden zoo als den vorigen dag uitgevoerd door de Scola Cantorum der kathedraal onder, Z. E. lieer Kanunnik Na den zegen werd het Allerheiligste dit góvaar loopt, eeo feit aan to halen Een processiegewijs. terug naar de kathedraal gedragen, waarheen ook de luisterrijke prelatenstoet terugkeerde. GODSDIENSTIG EN BEIAARDCONCERT Om 17 ure werd de schoone dag gesloten met een concert van kunstmu ziek door St. Romboutskoor. Tezelfdertijd greep een beiaardcon cert plaats. ZATER>DAG 30 AUGUSTUS. DAG DER LEIDERS EN DER JEUGD. Om 10 u. had in de St. Pieterskerk een gelezen mis plaats met toespraak door Z. D. H. Mgr Lhmiroy. De openingsvergaderingen begonnen in h-et Klein Seminarie om 11 ure, en om 3 ure vergaderden de verschillende afdeelingen. Eene algemeene vergadering had plaats in het klein» Seminarie. Voerden er het woord Z. D. H. Mgr Coppieters, bisschop van Gent, Kanunnik Cruysberghsi en advo- kaat Schrijvers. Om 8ure H. Uur en om 9 ure beiaard concert. oud Kngelsch spreekwoord zegtEr bestaat iets nog sterker dan een mylord on dat iets, dat is een feit Welnu, ziehier dit waarop ik mij steun. Men zou niet kunnen ontkennen dat de industrieele evolutie in geen onkel land zoo gekenmerkt is als in de Veroenigde Staten van Noord Amerika naar deconcentratie zoowel horizontale als verticale zooale de econo misten zeggen wanneer zij de neiging willen aanduiden van zekere nijveraars tot hot be* machtigen 't zij van aan do hunno gelijkaardige nijverheden, 't zij van deze waarvan do produk- ten hun noodig zijn en hun l'abriceoringen te verzekeren. De eeno en de andero samenstelling hebben voor gevolg gehad het verdwijnen in dit groot Republiek van do familiewerkhuizen. Zij brachten du ambachtslieden ten gronde. De Wereldgebeurtenissen van de twintig Van ODzen Geutschen medewerker. STRA NDLICH TJES Mijnheer Ilamlet Zoogezegd, vacantierustend ben ik te Blanhenberghe met gade en kroost Wat onnatuurlijk schijnt voor den cente nair e Zomer de zon zont. Wat dan zeer natuurlijk is voor alle Zomers de Zee Zeêt en het Volk Volkt. En toe zijn bruin. biechten zinal de plichtbewuste ville- giaturisten die in slede en dorp teruggekeerd jaren hebben, feit dat iedar weet, in een groote varlof-aan^ce moeten maat den toevloed van nel goud in de Ver„A^'bearen aan magen en vnenaen. nigde Staten bevoordoeligd. De milliardaireu In figuurlijken zin de mannen die de zijn er niet meer to tellen. Steunende op deze geperèhxoateerde bserenlin gewoon vlaamsch macht die eon fortuin in wolkenkrabbers - IN DE FRANSCHE AFDEELING Om 10 u. werd gedurende de mis in de Kerk van het H. Hart eene toespraak gehouden door Z. D. H. Mgr Gawet. Om llu had de openingsvergadering plaats, gcho-uden in de feesD-asd van het gesticht Scheppers, onder het voorzit terschap van Z D.H. Mgr Rasneur. Om 3 u. vergaderden de verschillende arfdcclingen en om 5 u. had eene al- emeene vergadering- plaats in de ste delijke feestzaal Merodestraat. Voorden er het woord Z. Em. Ivard. Van Roey, Z. E. H. Kanunnik Harmi- gnie en advokaat Hanquet. ALGEMEEN CHRISTEN WERKERS- V-ERBOND Dc leden der werkmanskingen, Vak- vereenigingen en mutualiteiten verga derden om 9 H u. in de lokalen van het «Volksbelang»'. Eene groote. menigte woonde die ver gadering bij, die door Pater Rutten was voorgezeten. De hih. G. Gabriel, bestuurder van het «Volk» te Gent cn volksvertegenwoordi ger Mampaey voerden er li-et woord. LANDSBOND EN CHÏÜSTEN MIDDENSTAND 'De sectievergaderingen hadden plaats in het Klein Seminarie om 3 u. MIS VAN ZONDAG 31 OOGST Gezien de overgroote toeloop van Zondag, zal de Groote Markt de massa niet kunnen bevatten, vermits er dan z-eer velen de Pontifikale Mis niet kun nen volgen zal tegelijkertijd een H. Mis gelezen worden op de Veemarkt, onder den triomfboog die daar staat opge richt. y NI o p^Tc DOODT NIET, WAAR 5SEHOEDT TEGEN SCHADE DER MOTTEN 2023 De Nationale Arbeidstentoonstelling streeft naar het aanpassen van de ambachtswerk huizen aan de hui'Êige voorwaarden van de Techniek. Niemand denkt to ontkennen dat de eigen lijke wedstrijden van de Nationals Arbeids tentoonstelling de klasse van do ambachtslieden meer in het bijzonder aanbelangen dan alle andero. De ambachtslieden Maar, Mijnheer, wij zijn niet meer in de Middeleeuwen. Gij verliest uit liet oog dat de ambachtsnijverheid onvermij delijk zal verdwijnen, dat do kloine ambachts- werkhuizen in een toekomst die mst r*-=se schreden nadert, volkoman door de groote nijverheid zullen opgeslorpt worden, dat hot diensvolgtflis zonder eenig nut is ze te willen ondersteunen, want dat het 'dwaas is te pogen de werking van de economische feiten tekeer te gaan. Hoeveel menschen, nochtans verstandi» denkon alzoo. II00 veel door twijfel zuchtige overwegingen van dorguüjken aard hebben de pogingen van het Algemeen Rcgeoringscom- missariaat bij de Nationale Arbeidstentoon stelling gekleineerd. Maar zy die alzoo redeneerden hebben zich blootgesteld aan het ver-' dat zij dc huidige evolutie van de nijvo/heid niet cp ALLE oog punten hebben nagegaan. Want do economische verschijnsels lokken, bijna altijd, reactiëu uit in verschillende, zoo niet in tegenovergestelde richtingen. Alvorens zo te bcoordeelen hoeft men zijn Jr.nfar.-r! aan to steken en al de hoofdpunten te order- zoeken. Hun instudeering is inderdaad ingewikkeld. En het is onbetwijfelbaar dat diogene de groot ste kans heeft to dralen die zich te rap waagt vau bijzondqre feiten een gevolgtrekking van algemeeisen aard ai' to lc-d -n. Is het noodi;;. un te b* - ijzen hoe gemakte* -> n:»n in de. .n hot bijzonder moeilyko instudering men lichtelijk toelaat te bereikeo, hebben zij hun niet meer willen onderwerpen aan het gestandaardi seerd leven vaD hun land. Steeds omgaan to midden van ii\.groote reeks gefabriceerde pro- dukten, dezelfden die een tal andere Amerika nen bezitten, Jacht hun niet meer toe. Naar den duivel met gecatalogiseerde voorwerpen Zij hebben er andere verlangd, uitgevoerd volgens hun eigeu opvatting. Daarom hebben de mag naten van ae Amerikaansclie nijverheid, geconcentreerd nochtans gelijk geon andore het weze, een oproep moeten doen tot do Europeescho ambachtslieden. Zoodat na de ambachtsnijverheid bij hun in feite ten gronde gebracht te hebben, zij deze in onze landen holïben doen bloeien in afwachting van ze te revaloriseeren op hun eigen bodem waar haar - wederirplanting niet lang meer ban achter blijven. De ambachtsnijverheid staat in verbinding met een onvermijdelijke noodzakelijkheid. Al de initiatieven die streven tot haar aanpassing aan den huidigen toestand van do voortbren ging moeten, logisch, de toestemming van do mensohen die nadenken naar zich treden. Op onlust van zich bluotte stellen aan het verwijt van partijdigheid, moet men aanuemen dat de Nationnle Arbeidstentoonstelling een inrich ting is die de 6ischen van de ambachtsnijver heid volkomen beantwoordt. In den loop van de voordracht dio hij in de lokalen van do Kamer van Koophandel van Brussel gedaan hoeft, voordracht waarvan wij reeds twee ruime uittreksels gegeven hebben, heeft M. Leo VERBIEST, Bestuurder aan hot Algemeene Regoeringscommissariaat bij de Nationale Arbeidstentoonstelliug, als volgt geantwoord aan deze die beweren dat dergelijke tentoonstelling niet met de huidige econo mische behoeften overeenstemt. «Voorzeker, wij misachten de huidige nijvor- heidsevolutie niet en wij] aanzien geenzins eon systomatieken terugkeer naar de werkstelsels die do wetenschappelijke vooruitgang verdron gen heeft. Het is nochtans niet minder echt dat de ambachtsnijverheid ea het klein familie- werkhuis van hot oud model nog steeds in onze landen levend ja zeer levend zijn. Het is een economische misgreep te donken dat men haar belangrijkheid mag ontkennen, zelfs haar evolutie, haar uitbreiding en haar aanpassing aan do nieuwe voorwaarden van de techniek mag te keer gaan. Te midden van denaoorlog- schoeconomische moeilijkheden werd do zware nijverheid erg aangetast, wanneer de klasse van Kleine voortbrengers weerstond en kracht dadig optrad. Alzoo werd klaar bewozen dat het onmogelijk is van belangloos toe te zien op do ondernemingen met kleine algemeene kosten, waar Let bestuur met de uitvoering samenloopt waar men, in vele gevallen, zoo goedkoop kan fabriceeron als in de groote nijverheid, en waar de voortbreogst soms door een uilstekond en onovertrefbaar cachet, een uiterst nauwkeurige afwerking gekenmerkt is. Reeds lang voor don oorlog hadden, trouwens, de ambachtslieden van ons land, vereenigd onder-de benaming van Middenstand hun belangrijkheid en hun naarstige pogingen bevestigd. Welnu techische factoren zijn tus- schengekomen die krachtdadig de uitbreiding van de ambachtsliedenklas bevoordeeligen. Ziehier de goedkoope verspreiding van dt eleclrischa kracht dio do inrichting doet ont staan of de verbetering uitlokt van talryke familiewerkhuizen, wanneer het krediet voor de ambachtsuyverheid zich inricht en zich uitbreidt. En ziehier, ten andere, dat de Gilden- inrichting bij dozen Middenstand den gewensch- tun bijval heeft, dat de noodzakelijkheid van zich te voreenigen verspreide krachten samen- hoopt en dat de Middenstand zijn belangen samenvoegt. Dat is voldoende opdat men moet gelooven, ofdat mon wille of niet, aan do her stelling van de ambachtsnijverheid, moest do groote nijverheid, misschien zelf, eon torug- keerende evolutie ondergaan dat niets nog onlangs zou kunnen voorzien hebbeu. Gaan wij slechts de verschijnsels 11a welke zich voor doen in de groote nijverheidslanden met ge standaardiseerde voortbrenging en stellen wij te meer vast dat in den gang van de economi sche verschijnsels er geen eonige richting bestaat. Dat de ambachtsnijverheid niet op het punt is van te verdwijnen, het is voldoendo om er zich van te overtuigen de talrijke en verschil lende beroepen die de ambaohtsiurichtingen vereenigen, op te noemen. Nog beter het gebeurt, inderdaad, dat de evolutie van 't huidig leven nieuwe ambachten doet te voorschijn komen en uitbreiden. Denkt slechts aan de werktuigkundigen garagisten die zich in onzo dorpen vermenigvuldigen en onder dewelke, indien gij automobielrijdors zijt, het u reeds zal voorgevallen zijn diep te betreuren van geon van die uitstekende vak mannen aan te trelTen die de Nationale Arbeids tentoonstelling in alle beroepen verlangt op te zeeken.... Gij zult voorzeker met ons akkoord gaan om vast te stellen dat men nog dikwijls bij den ambachtsman, do gezonde gedachten vind die de macht van de Natiën uitmaken, ik wil zeggen do zorg van spaarzaamheid, een vurige liefde tot het werk dio soms tot een volkomen onbaat zuchtigheid gaat. Het valt ons voor met dergelijke mannen in betrekking te komen. Geloof mij vrij dat is zeer opbeurend By doze wijze woorden hoeft niets bijge voegd. Zy laten ons een schitterend verschiet voor de ambachtsnijverheid ontwaren, juist uil aanmerking van do burgerlijke dougden die ste.-ds in dat midden bloeien eu zijn «revanche» 7."i e vergemakkelijken op do twijfelaars die de/.« 1 »j «rheid reeds zieltogend meenen.... Francs SEVR1N. rekeningenmoeten betalen. Enfin, dc zee sêet en het volk volkt. Alleman mêe met den stroom, s. v. p.! Ge weet. Mijnheer Hamlet, dat ik iets voel voor philosophic.. Oheelemaal zonder pretentie. En kijk 't Was me opgevallen hoe de menschen in mekaar behulpzaam waren. Ik kon dat bemerken b. v. wanneer de bal van mijn kléine Marcel een beetje te ver vloog en welwillende handjes hem (den bal natuurlijk) aanstonds terugbrach ten. Iedereen amuseerde zich, was gelukkig scheen genoeg te hebben en.., eerbiedigde dan ook gemakkelijk het eigendomsrecht. Ik wist ook niet of mijn gébvren van kamers 35 en 38 ik heb kamers 3G en 37 in een ideaal hotel. Mijnheer Hamlet ik wist niet of ze katholiek,vlaamsch, nationa list, nothombist, socialistliberaal of iets anders waren. Prachtig, Maar die Zondag kwam, en de autos tuf ten terug van de Bedevaart aan den Yzer. De eene riepen bravo en de andere riepen u oe n Verdjenters. Heel mijn theorie van vakantie naastenliefde-aan-zee was vaar de knoppen. En toen Marcel me 's avonds ver telde dat de mannekens van Verders zijn schupken gestolen hadden, 't kostte 12,50 fr. Belgisch geld, Mijnheer Hamlet, teas mijn optimisne zoo p'.at geworden als 'nen heetekoek. 'k Heb hier nog andere dingen ondervon den die ik allemaal niet kan schrijven. Toch wil ik U vertellen dat de menschen hier veel voele voor tegenstellingen ofte avthihesissen. 's morgends loopen de vrouwen bijna naakt en de mannen zooveel mogelijk «in négligé 's Avonds slepen de dameskleeren langs den grond en loopen de heeren zonder hoed in smoking. En de zee zeét l Ik amuseer me zoo verschrikkelijk, Mijnheer Hamlet, dat ik blij zal zijn mijn kelderkeu ken terug tevindeh.Maar vertel dat niet aan mijne vrouto. O, la mer, c'cst l'idéal Ik zal ook bruin zijn. Moet men niet mêe met den stroom En 'thee ft me genoeg ge kost en de vrienden mogen 't weten. STEUN STRYVELS. Allo fijnproevers verkiezen de pro ducten der blschuitfabriek DE TOE KOMST, Avenlr. Denderleeuw, om dal ze de beste zijn. BISDOM' GENT Z. D. H. de Bissch-op lvecft benoemd iet Gödsdiens-tleeraar aan de lagere en ïiiiiddelbare Normaalschool der Zusters Francescanossen te Gent, den Eerw. Heer J. Van Pctogem, professor aan toet College te Eeeloo; aan de middelbare school Ie Selzaete, de K H. A. Van Hec- ke, onderpastoor aldaar; tot professoi; aan het College te Eocloo, de L. H. M. Notte, onderpastoor te Opbrakel; te Aalst aan St. Martensges-ticht. de E. II. L Ghyselinck, student aan de Hoogo- sobool van Leuven; tot onderpastoor te Ledeberg, de E. H. E Haeyens,. onderpas toor te Balegem; te Opbrah®!, de E. H. A D'Heer priester in Ihet Seminarie tol surveillant aan de Normaalschool te SI Niklaas, de E. H. R. Van C.oppen-olle, surveillant aan Sint Jazefsgesticht te SI. Niklaas, die vervangen wordt door; den E. H. V. .Vloetinck, priester in het Seminarie. Hebt U geld te beleggen in AKTIES 0/ OBLIGATIES raadpleegt de Deze gelast zieh met het uitvoeren van BEURSORDERS op-al de binnen- en buitenlandsebe geldmarkten aan da V00RDEEUGSTE VOORWAARDEN 1652

De Volksstem | 1930 | | pagina 1