Sunlight Zeep Witter beddelakens Minder werk NIEUWS NIEUWS! Grooten afslag op den 'auw Kabilji w Zondag is het Drievuldigheids -> zondag. Dan begint wederom de Plechtige Novene Ier eere van O. L. Vr van Zeven Smarten te Lede. Dagen van zegen, hulpen bijstand voor diegenen welke 'met betrouwen hunne Moeder van den He mel hier ter plaats kom n vereoren. Hier te Lede bij 0. L. Vr, ia hulp en troost voor iedereen komt' dus, komt met vertr. uwen en gij zult verhoerd worden. Op Zondag 29 Mei, is het de Plechtige Ommegang om 3 ure. 'i Is nog een gepas le dag om Maria te komen danken voor be komen weldaden, om nieuwe gunsten af te smeeken en om eene openbare belijdenis t /'doen van geloof in Jezus Crislus en in 't H. Sacrament. -Lede- Vlaameehe Toeristenbond.Maan« dag 30 Mei (9e Kermisdag) met luxe-autocar naar Vloesbergeo (Flobecq-bois) over Sotie- gem, Oudenaarde, Ronse. Terugrei» over Lessen. Geeraardsbergen, Ninove, Aalst Prachtige panorama's, kunstige gebouwen, overheerlijke woudstreken. Vertrek op het dorp (voor de kerk) om uur 's morgens. Terug rond 10,30 u. Prijs 20 fr. Inschrijven met afbetaling bij den verte genwoordiger, Kastee's.raat 42, Lede. Slechts 40 plaatsen zijn beschikbaar. Erg motorongeval. Op Zondag 15 Mei K 32 werd er een velokocrs gègeven te Lede Nieuwst:aat door de Vereenigde Herbergiers. De afstand bedroeg 63 kilo meters, er waren 3"> ingeschrevenen, die vertrokken om 15.30 ure. Tijdons de koers gebeurde er een groot moto ongeluk de genaamde R. De Grauwe van Berlaere, renner die de koers mede deed, werd aangereden door den heer Blaes, motorrijder wonende te Lede, heide personen liepen zware verwondingen op, zo- dat de geneesheer ontboden werd. De politie was spoedig ter plaats om de noodi vaststellingen te doen ook kwam de heer RuiiLens, doktor, om de gekwetsten te ver- zorgen, De Grauwe werd met de auto van het Bood Kruis van Aalst naar zijne woning overgebracht Blaes H. werd door V, De Sutler, met zijne auto, naar zijne woning gevoerd. Moto en volo waren aan stukken. VROUWENBONDEN VAN HET H. HART. Bedevaart naar Oostaeker op Zondag 22 Mei. Vertrek uit Aalst 13.28 u* Aankomst te Oostaeker 14.05 u. Vertrek uit Oostaeker 18.42 u. Aankomst te Aalst 19.20 u. Dezer dagen zullen do ieveraarsters zioh bij de leden aanbieden om de in schrijvingen voor de bedevaart op te nemen en het reis- en offerandengeld te ontvangen. De reiskaart kost 10 fr. en't offerandegeld... dat hangt af van ieders beurs en mildheid. Laat me echter zeggen dat onze leden van Sint Martenapcrochie gewoon zijn schro melijk veelte geven. Zal de Crisis pok hierin haar woord te spreken hebben '1 Of zal men geven opdat O. L. Vrouw ons van die triestige triestigheid zou afhelpen We zullen zien.- We hopen dat onze ieveraarsters zoo als vorige jaren gced zullen onthaald worden en dat er velen zullen meegaan om De Troosteres dar Bedrukten in haar vermaard heiligdom fce gaan vereeren. nicsiiesi&BBiHanniaai Het linnen friet Sunlight Zeep gewasschen is 2uiverder en witter dan wanneer het urenlang in een gewoon zeepsop gewreven wordt. Beproef Jiet eens en U zult verbaasd zijn hoe vlug en gemakkelijk uw wasch zal vooruitgaan. HeC zuivere en zachte sop zal al het werk voor u doengoedkoop, zonder vermoeienis, wanorde noch verkwisting. Het is werkelijk de moeite waafd Sunlight Zeep voor alle doeleinden te gebruikenzoowel voor het toilet als voor de wasch. Sunlight spaalt geld, arbeid en tijd uitv Belgisch Congo helpt ons bij de vervaardiging van deze zuivere zeep. ZEEPZIEDERIJEN GEBROEDERS LEVER, 6RUSSEJ.. S 30-035BA BFL Van af 20 dezer zal mijn handel van kiekens, duiven, konijnen, enz. overge bracht worden naar de Kattestraat 76, Aalst bij den heer Marcel Van Landuyt, spekslager. 971 Wwe Louis De Ries IHevolverdrama Gelukkig afgeloopen. De dader wordt aangehouden Dinsdag avond, rond 10 ure, werd de Bolleweg in rep en roer gezet door een revolverdrama, dat nochtans gelukkig s afgeloopen. In het nummer 34 van vefmelde straat wOOnt het eohtpaar Maurice De Ccck-Hortense Willems. De eetitelin- gen hebben 8 kinderen, waarvan een Maandag haar eerste plechtige Com munio had gedaan. Gisteren rond 10 ufe 's avonds kwam De Cock thuis en eene woordwisseling s tussohen hemen zijne vrouw ont staan voor een nietigheid. Van woor den kwam het tot daden en op zeker oogenblik vatte De Cock zijn revolver n loste verscheidene schoten in de ichting van zijne vrouw en van do 18jarige dochter Jeanne,Gelukkig werd niemand getroffen en de vrouw en hare dochter konden buiten vluchten. Zij gingen aanstonds de politie van het gebeurde verwittigen en deze snel de aanstonds naar den Bollonweg. De Cock was nog in zijne woning en bij het zicht der agenten werd hij woe dend en bedreigde de mannen van de wet met zijn revolver. Dat was niet gepastde agenten wierpen zich op den man en hadden hem rap ontwa pend, Hij werd gevankelijk opgeleid en werd heden morgen naar 't gevang van Dendermonde overgebracht. Daar zal hij moeten rekenschap geven over zijn onbezonnen daad, HET WERK FRANS VAN PERÊBOOM Koninklijks Harmonie Al Groeiend Bloeiend Concert onder de leiding vim da haar J, Kriger op Donderdag 19 Mai 1932 te 20,30 ura ten kioska, Qroota Markt. Programma 1. Concert march L. Walpot. 2. Ein Morgan, eln Mittag, aln Abend in Wien SuppA. 3. L'JIorloge a, Musiqu© F,L, Van d. Bogaerdo 4. FantasD op het opera Patria Paladilhe. 5. Husarenwalser, Waldtenfel. 6. 15a Fantazij voor Tuba solist li. Fr. De Bruecker J.Christophe. HET BESTUUR van St-Augustinusschool voor verpleegsters herinnert dat do laatste in schrijvingen zullen aanvaard wordon tot 31 Mei 1932. De leerlingen die verderere inlich tingen begeeren, gelieven zich te wenden tot de Eorw. Moeder van O. L. V. Kliniek to Aalst Mijl beek. Symphonisehe Kunstkring uDe Barbaristen» Do Haeren Bescherm-, Ear»- an Werkende leden dar Barbaristen, alsook da Dames en Haeren zangstars en zangers der Passiespelen houden den Zondag 22 Mei a.s, vrij voor het ledenfeest dar maatschappij. TO MATE Soep saus oogonhlikkelijk klaar. TOM ATE Gewaar borgd door zijn supe rioriteit. TO MATE Dringt zich op door zijn ün- geëvenaardo kwaliteit, TQMATE Bereikt in Bogiö 8 0/0 van hot De opening der tentoonstelling der schilde rijen van Frans Peraboom geschiedde. Zondag laatst, onder do algetnccne belangstelling en word vereerd door hot bezoek van voorname liefhebbers dor stad en van verscheidene perso nen uit da wereld der journalistiek. Het uitge lezen publiek was hpt volmondig eens om do harmonie van het rijk kleurenmengsel te loven en vast te stellen hoezeer de rangschikking der tableaux allen met smaak van elkander gescheiden en goplaatst do rangschikking in een gewone zaal ver overtreft. Overigens leent zich de Kunstwinkol Vormciren tot een by uit stek geschikt milieu om het werk onzer artis- teu tot zijn volle waarde te brengen. De belangstellenden worden evenmin in hun verwachting bedrogen voor wat betreft de keus Jj<,uurdC,,t'ei der ondersobeidsno en meest afwisselende on derwerpen. Er is voor allo gading: Stilleven, Bloemen, Landschap, figuur, enz., dit alles getuigenis govend van de veelzijdigheid van Pereboom als ervaren teekenaar en samenstel ler, bogend op een gedistingeerd koloriet, een vaste tekniek, en kleurengamma op het dook getooverd metdansende penseeien of flink gohanteerd paletmes. Het gepresteerde geeft ons de overtuiging, dat onze jeugdige stadsge noot in zich draagt een heerlijke belofte voor de toekomst, eon talent, dat meer en meer uit botten zal door stoer worken en staag vol tierden. VOETBAL De matchen van Sinxen De voetbalwedstrijden van Sinxan wer den Zondag ingezet met een match der Antwerpsehe Seheidsreehtera legen deze van Aalst. De Sinioreo wonnen, zonder veel last met 6 1. Onze Aalstersche vertegenwoordigers stonden voor een elftal uit de Antwerpsehe school waarvan de combinaties heel dikwijls aan hoogere klasse deden denken. Het viel op den hoop toe nog tegen dat, hetl in het begin van den match, Van de Perre ge kwetst werd en het veld moest verlaten. Zoo moesten de Aalstenaars met tien man den ongelijken strijd voortzetten. Ze verde digden xich zoo rncedig als ze maar kon den en bezweken ten slotte tegenover den sterkeren tegenstrever, nadat Goubert, op persoonlijke poging, de gansclie verdedi ging van Antwerpen verschalkt had en een praohtdoel aanteekende, a Namiddags werden de Seholieren van Eendracht met 7 1 geklopt door de ver sterkte Juniorsploeg van Dendermonde. Met de bezoekers speelden zelfs twee ele menten uil promotie mede. We haasten ons hieraan toe le voegen dat de uitslag 71 hoegenaamd het spel niet weergeeft. We durven zelfs beweren dat. na een gelijkop- gaanden eersten time, de jenge Eendrach- Iers gédurende gansch de tweede speel hel ft in lichte meerderheid waren, Doch de ach terverdediging speelde zonder de minste verstandhouding en telkens de bal beland de bij den promoliespeler Jozef De Geesfc had deze geen moeite om liet balleken bel net in to jagen. Na deze ontmoeting werden Eendracht'» scholieren, kampioenen 1931 1932, gehul digd. Er werd hun vanwege de club een inooien ruiker overhandigd door den beer Cornelis, voorzitter. Ook de heer Pierre Callebaut bood, in naam der supporters,een schoone bloemengarve aan. En alle aanwe zigen juichten nogmaals onze jonge kam* pioenen toe. Te half vier kwam oen gemengde ploeg van Beerschot in strijd met de volgend® Pereboom verdient waardeering en onder steuning. Het is do plicht der Aulstenaars on zen kunstenaar aan ta moedigen en den sym- patieken Volksjongen krachtdadig ta steunen. We twijfelen dan ook geen oogenblik, of do attentie van het kunstminnend stadsbestuur zal op deze prestatio gevestigd zyn, met het be sluit een dep tafereelen van Pereboom voor ouzo musea aan te koopen. zooals ons achtbaar magistraat trouwens in het verledon loffelijk deed voor werken van Schelck, Pirou. Van der Meirsch en ander jonge schilders. De tentoonstelling blijft open tot 29 Mei. Wü zetten de bovolking dringend aan d» zolvo te bezoeken. Hel is een buitengewone kans. om, in dezen tyd van ontzenuwing en van laag tegen den grond kruipend egoism, da geest te verheffen, het hapt te veredelen, echt genot te smaken. r. totaal verbruik. 211 Spoedig» bediening. Voor hel bereiden en Nieuw waschen van Schaap ellen alsook alle soorten vellen wendt U tot het Huis BOGAERT, Sint Jobstruat, 72, Aalst. Ook overgroote keus van schaapvellen voor bedden, zetels, wie gen en voituren. Buitengewone lage prijzen. De Schrijver, Scheerlinck Claus Roeladt, Buyle De Brauw Ant. De Motte, De Erauw N* Verhulst, De Saedeleer Joz, Van Vaerenbergh. De match werd gewonuen door Beer schot met 4—3. Aan de 3e minuut heeft Beerschot reeds sucoes (1—0). stilaan ech ter gaat het spel verdeeld op. Eendracht leidt zelf» dc meeste aanvallen, doch deze vac Beersohot zijn beter afgewerkt en dan ook steeds gevaarlijker dan de onze, De wil-zwaite voor lijn verknoeit tal van kan sen. Aan den 20n minuut lost Buyle een grondscherend schot en de ploegen staan gelijk 1 1. Enkele minuten later wordt Claus in 't naiiw gebracht en hij doolt in eigen netten Cl—2). Beersohot valt nu ver woed aan en Scheerlinck redt een seker doel, als onze keeper ten gronde ligt. Aan de 86e minuut maakt Beerschot er 3—1 De onzen nemen nu ruimschoots hun deel iu de aanvallen doch het gaat niet voor het doel. Raat 13. Omwille der hevige hitte laat de scheidsrechter toe dat er slechts 35 minuten zal gespeeld worden in den tweeden time, Beerschot is weer vlug ton aanvalaan de 3e minuut snapt onze keeper den bal. Hij laat hem echter vallen en 't is kas 41. Dat is niots Jongen Wie begaat al niet eens een fout. Eendracht is nu beslist de meerde re dooli het wil maar niet vlotten bij de voorlijntemeer de \erdediging van Beer schot verricht paardenweide. Aan de 14e minuut centert De Motte, eau kopstoot van j Ruyle en de stand luidt 2—4. Een minuut later breekt Jales door en 't wordt 3 —4. Nu zijn de supporiers wakkrr. Er komt leven op 't plein. Geruimm tijd blijft Eendr.icht ien aanval en we denken dat de gelijkmaker gaat geboren worden. Dooli de laatste nuten is het weer Beerschot die den dans leidt en vooral langs Bastiéu Verhuist, ons kamp ovarrompelt. E»n harde klop van den «Bast» wordt schoon door onzen keeper in corner gered. Nog oen paar aanvallen van weerskanten en einde komt tot eenieders voldoening. Wat een hitte Op tweeden Sinxendag hood zioh AM STERDAM aan met esu heel sterke ploeg. Hel Hollandsoh elftal komt zoo wat over een met een eerste klasse ploeg van bij ons. Daags te voren hadden ze Willcbroeck ver slagen met 7—3. We herinneren er aan dat Willebroeck ons hier met 40 kwam af drogen. Welnu hun elftal werd versterkt mei Pierre Braine (Beerschot), de gebroeders Diddens (Rac. Mechelen) en Vander Eist (F.C- Mechelen). Als Willebroeck met zulk een sterk elftal tegen Amsterdam verloor met 73, dan hadden we inaar weinig hoop om tegen onze Noorderburen eervol uit den slag te komen. En toch hebben de volgende spelers aan de Hollanders heel wat last be rokkend De Schrijver Van der Cammen Claus Roelandt, Buyle De Brauw A* V. d. Haegen. De Brauw N, De Motto, Scheerlinck, Verhuis: (Beerschot). Eendracht is het eerst in actie en tot een ieders begeestering neemt de thnisploeg den voorsprong met 2—0. Alsdan komen de Hollanders onder doom en de ploegen worden gelijkgesteld 2—2.De Hollandsche supporters kraaien het uit van -rHela, Hola! HopsasaHunne lievelingen blijven het meest ten aanval tot met de rust 2—2. Na de poos is bet weer Eendracht die de leiding neemt (32). Doch de mannen van over den Moerdijk verstaan het zoo niet en ze doen onzen keeper visschen (3—3). Ze blijven aandringen en het wordt 34 in hun voordeel. Verhulst gaat echter voort met zijn perten te spelen en het wordt te rug 4—4. Nu zien we \an weerskanten hard zwoegen om de winningsgoal aan te teekenen. Amsterdam gelukt hierin aa.i de laatst» lialv» minuut (4—5). Een schoone match vapwege onze spelers En nu wachten we ongeduldig den Zondag af die ons een hevigen strijd brengen zal tusschen Eendracht 1 Dendermonde I Iedereen houd» zioh vrij Wil en Zwart. Men verzoekt ons hol overlijden to melden vau MIJNHEER' ALBERT RYNS zoon van wijlen Mijnheer Joannes en Mevrouw Maria Temmerman, Gepens ionneer de machinist aan de Nationa le Maatschappij van Belgische Spoorwegen Lid der Congregatie van OL. Vrouw He melvaart van hel Derde Orde, van den llond van het H. Hart en de St Itaphaëlsgilde geboren te Aalst den 27 Februari 1871 on er godvruchtig overleden den 16 Mal 1932, versterkt door do IIH, Sacramenten. Lijkdienst en Begrafenis Donderdug 19 Mol, om 9 3/4 ure, iu de kerk van don H. Martiuus. De Vrouwmfs ouder de Vigiliën. Vergadering teu sterfhulze. Houtmarkt, 13 om 9 1/4 uro. Em tweede dienst, zal plaats hebber» Dinsdag 24 Mei, om 8 ure in dezelfde kerk. Men verboekt ons het overlijden te molden van MDJUFFER Helena-Josephina DESMET Lid van verscheidene Conferién geboren te Aalst den 22 Juni 1877 en et- overleden den 17 Mei 1932. versterkt dooi de H.H. Sacramenten. Lijkdiensten begrafenis Vrijdag 20 Mei 1932, om -0 ure, in de parochiale kerk van St-Jozef te Aalst. Vergadering aan hot sterfhuis Vo ruil- gaogslraat, 20, om 9 1/2 ure. Dienst van B rmheriigheid Vrijdag 27 Mei, om 8 ure in dezelfde kerk. De Dertigsten zullen later aangekondigd worden. DU I VENN I EU VVS Maatschappij Eerlijk duurt Langst 'i Klein Gent Aalst. Zondag 22 Mei, Groote Monstervlucht uit NOYON met inschrijvingen aan 1 fr. tot 20 Mei, daarna 2 fr. Vooruit 3000 fr. do; r inschrijvingen. Inkorving daags te voren van 4 1/2 tot 7 1/2 ure stipt. BERIGHT. In Bestuursvergadering van 17 Mei is er beslist geworden den inleg te brengen op 7,50 fr. prijs van 20 fr. per 4 tal. 992 TE KOOP, te Aalst, Statieplein, n. 1 bij Madame Schotte. Eene lagade in besten EIK voorzien van spiegelglas (dubbel), twee opschuivende vitrinss, portaal deur met twee zijde kanten alles iu gislepsn spiegelglas en eene pompdeur, alles in besten eik; 997 T Men verzoekt ons het overlijden lo melden van Mijnheer Prosper*Antoon KEPPENS cchlgenoo', von Mevrouw REIS MARIA gepensionneorde Sekretaris dor Stedelijke Godahuizen geboren te Aalst den 8 Jauuari 1866 en aldaar na eano langdurige ziekte in den Heer ontslapen den 15 Moi 193'2, vorsterkt door de II. H. Sacramenten De Plochtige Lijkdionst en Begrafenis zal plaats hobbeu Donderdag 19 Mei 1932 le 9 uur in de kerk van St Jozef. Men vergadere ten sterfhuize, Vrijheidstraat 13, om 8,30 u. .Vrienden fen Kennissen dlo bij ver-' getelheld geen doodsbericht "«ouden ontvangen hebben, worden verzocht dl! Rlp d?TPdani'o- te nanzfnn. OOSTENDSCH VISCHHUIS VAN DE POELE-STAES, Soherr.veldatraat, 46, Tol. 968 2,50 fr. de kilo en 5,00 fr. voor een ge** lieele visch. Tarbot aan 15,00 fr,, Tongen 18,00 fr., Groote Pladijs 6,00 fr., Rog 6,00 fr., Drie kilo Pladijs voor 15,00 fr., ook te bekomen alle andere soorten van visch. 993 GEVRAAGD auto*geleider kunnende met Renault rijden. Zich bevragen Nieuwstraat, 50, T/S. 996 GEVRAAGD te huren voor klein gezin gosde woonstgelegenheid in stad of rondom. Schrijven ten bureele onder de let. A.D.966 Nog te bekomen. KASBONS 500 fr. intrest 5 1/2 t. h. De Meubelnijver heid S. V. Interest alle 6 maanden. Zich wenden teu bureele van voornoemde Maat schappij te Aalst, Denderstraat. 940 NINOVE, 17 Mei, Boter 19,50 eieren 0,30-0,35 aardappelen 55 jonge varkens 190-210'; konijnen 22; kiekens 12 hen ren 17 fr. SOTTEGEM, 17 Mei. - Viggens 93 tot 135 fr. loopers 200 a 250 eieren 0,32 a 0,34; boter 15 a 16,00fr. ASSCHE, 17 Mei. Stroo 350-400 aardappelen 65-100 haver 100-105 -»hop 300-350; boter 18-15; eieren 0,30-0,34 kiekens 15-25 konijnen 16*24; jonge i varkeus 175-200.

De Volksstem | 1932 | | pagina 3