feMNTENLN® G&m Het Kasteel Jet Meeuw 2000 FR. Vandaag heel en droeg; ZöiïSag op EfenMgem Kermis Werd er veel gedronken, gewis 'I Waren potjes met DE GHEEST Die werden gedronken, meest. 21 JUNI. - H, ALOYS I US VAN GONZAGA, Bslijdsr- Doze jonge ling, van hoogen Spaansohon adel leefde als een engel in het vleesCh, en 8'ierf op jeugdigen ouderdom in het Gezelschap van Jezus. Nog de H. ALBANUS. Priester en Martelaar. Hij leefde op het einde der IVe eeuw. Daar zijn bisschop door de ketters in ballingschap verdreven was, volgde Albanus hom trouw tot in Mayence. Daar grepen de ketters hem vast, geeselden hem schromelijk, sleurden hem buiten de stad en hieu wen hem het hoofd af. De legende ver haalt dat zijn afgehouwen hoofd nog voortging met Gods lof te verkondigen. DE TENTOONSTELLINGSTOM BOLAHet inrichtend komiteiè van de Tombola der Tentoonstelling te Brussel in 1935, dat vergaderde, heeft het algemeen bestuur der loterij toe vertrouwd aan den heer J. Dubois, die zich oek bezig hield met da tombola der tentoonstellingen in 1930' Elke reeks van de eerste uitgave is vastgesteld op 5 milioen. Verscheidene maatregelen werden getroffen met het oog op den verkoop van de tombola" briefjes, zoo gauw den verkoop zal geëindigd zijn van de tentoonstellingen te Antwerpen en te Luik. M- TSCHOFFEN NAAR DE KOLO NIE.M' Tschoffen, minister van Koloniën, heeft besloten ter plaatse in Congo sommige der ernstige vraag stukken te gaan onderzoeken, die thans in koloniale politiek opgerezen zijn.Hij zou van de parlementaire vacantia ge bruik maken en rond het midden van Juli vertrekken voor een omreis van drie maanden. M. Camus, algemeen bestuurder van openbare werken zou den minister ver gezellen, Aan den gouverneur gene raal zou last gegeven worden niets dan de hoogstnoodzakelijke recepties in te richten, om aan den minister toe te laten in aanraking ti komen met de ambtenaars. KAPITEIN BURY WORDT OP PENSIOEN GESTELD. - Kapitein Bury, kapelmeester van het grenadiers regiment te Brussel en algemeen op*- ziener van de stafmuzieken, wordt op 54jarigen leeftijd op pensioen gesteld, wtgens het bereiken v^n de leeftijds grens ven do officieren van lageren rang. Zooals bekend behaalde kapitein Bury met zijn flinke muzikanten groe ten bijval to Parijs en in Schotland. UIT DE EERSTE VERDIEPING GEVALLEN TE GENT De 39-jarige Gaston "Van Houtle, stadswerkman, is Zaterdag namiddag ten zijnent op de Drongeiischensteen- weg, 163, tengevolge eener draaiing die hij in het hoofd kreeg, uit een venster, der eerste verdieping: gevallen. Men snelde de man dadelijk ter hulp en hij gaf bijna geen teekens van le ven meer; twee genceshceren verzorg den hem ter plaats en deden hem met een ambulancierijtuiig naar "'b stedelijk gasthuis overbrengen. Daar oordeelde men zijn toestand erg; Van Houte was het linkerbeen en den rechterarm gebroken. ERGE BRIAN© TE ST. AMANDS3ERG Brand ontstond in eene fabriek toe- behoorende aan den heer G. Anlheunis, gevestigd, Gentslraat, 76, <te St-Amands door bet brandende dak dat me1' asnhalt berg en gebezigd voor bet bewerken van|kaHnn hpHpW waa!-l>rt, kaloenafval. erge BRAND TE ANDERLECHT Een zware brand richt groote schade aan in een meubelfabriek Te Anderlech't is in den loop van Za terdag namiddag een geweldige brand uitgebroken in dé fabriek van de firma Pathieu en Zonen, .staande aan de Vic tor Rauterslraat. De werkplaatsen zijn daar onder dak gebracht in verscheide ne lokalen waarvan de twee verdiepin gen uitzicht geven op de "straat. De brand is na heb vertrek der werk lieden ontstaan in eene kist met scha velingen welke zich m eene der achter, plaatsen, bevond. De brandweer der ge meente werd oogenblikkelijk gewaar- schuwd en liet zich niet wachten. Zeer vlug waren de pompiers ter plaatse on der de leiding van heer commandant Vermaeren en kapitein Fossoul. Op het oogenblik da'b de brandweer lieden echter ter plaatse kwamen had het vuur, dat natuurlijk een uitstekend voedsel vond, reeds eene .groote uit breiding genomen. Bovendien werd een onverdraaglijken rook, voortgebracht EENDAAGSCHE EXCURSIE NAAR PARIJS EN VERSAILLES. Docrf do Nationale Maatschappij der Belgi scha Spoorwegen wordt voor 3 Juli aanslaande, tegen zeer verminderden prijs, een excursie per spscialon trein ingericht, mst bestemming naar Parijs Bn Versailles. Do trein zal uit Antwerpen Centraal vertrekken op 2 Juli, te 23,15 en zal Btoppen te Mechelen. Schaorbeek, Brussel Zuid (vertrek 0,30) en Bergen. Da deelnemers zullen de gelegenheid hebben Parijs en Versailles te bezoe ken per autocar (9 u. voor 33.50 fr.) en do fonteinen in volle werking te zien Prijs van de biljetten bij vertrek uit Antwerpen. Charleroi, Gont en Thienen 133,30 in tweede en 84,20 in derde klas. uit Brussel Zuid 116.10 fr. in tweede en 73.10 fr- in 3de kl. Biljoitsn en bewijzen voor den uit stap in autccar en voor het middag* maal zijn te verkrijgen in al'.e statiën. Ten gevolge van het springen van een stalen punt van een werktuig, sloeg een vlam uit, die bet vuur mededeelde aan den kaloenafval. In enkele oogenblik ken stond ganscli het gebouw in lichte laaie. De brandweer van Gent snelde on middellijk Ier plaatse, viel het vernie lend element moedig aan. Niettegen staande bet spoedig opdagen der pom piers brandde dit werkhuis bijna totaal uit. Ook moeiten de brandweerlieden alle pogingen inspannen om de aan palende gebouwen te vrijwaren. Omstreeks half twee 's namiddags was alle gevaar van uitbreiding verme den en was de brand totaal omschre ven. De schade wordt op ruim 175,000 fr. geschat. morgen misschien koel en natl Daarom ook in den zomer nQQit zonder Aspirine-Tabletten. Hef product van vertrouwen 1 op het BAYER-kruis. Cost-Vlaamsche Dramatische Geschiedenis door Silvain van der Gucht i/ERBODEN NADRUK 36ste Vervolg Joseph, zeide hij, zat diep in schulden; gisteren nog heb ik zijn huis komen onteigenen vanwege den heer •Hendrik Van Heverboom, die er hem geld had op geleend, hetgeen hij op tijd niet heeft* kunnen terug betalen. Van slechten bctaalder wordt men moorde naar; de kerel zag er zeer deugdzaam uit, dat is waar, maar de stilste waler- kens hebben dikwijls de diepste gron den. Tot wederziens, heer deurwaarder. Uw dienaar, lieer dokter. Beiden vervolgden hun weg. De geneesheer was geweldig ont roerd dit was de oorzaak dal hij zoo schielijk van den deurwaarder scheid de, en de naam van Hendrik van He- verboom, die liet huis kwam te ont eigenen, scheen hem zoo onheilspellend da't liij besloot zich vooreerst van de waarheid te overtuigen, vooraleer Jo seph zijn genegenheid te onttrekken. Hij maakte dan bet bezoek bij zijn zieke klanten zoo kort mogelijk, zoo- dal liet nog niet volkomen donker was, toen bij zich aan de bedsponde dei- lijdende Brigift-a bevond. De bakkerin bevond zich nog in liet. buis. Zij had de kinderen verpleegd en nu verzorgde zij de gewonde, in af- NACHTELIJKE BRAND TE BRUSSEL Zondagochtend, omstreeks halftwee, brak brand ui'b op de vierde verdieping van een huis aan. Nïeu.w-Land. De plan kenvloer en eenige meubelen stonden namelijk in lichtelaaie. Het vuur, da' vermoedelijk door een de.fekt- in don schoorsteen werd veroorzaakt, kon na een half uur werkens worden gebluscht. De schade bedraagt 3000 fr. VREESELIJK ONGELUK TE ERWETEGEM Een vrecselijk ongeluk heeft plaats gehad met de au'Lobus Nederbrakel Soüegem. In do Kerkstraat te Erwete- gem vloog eensklaps de deur van de bus open en de genaamde Oscar De Cnyf kwam met .geweld op de straat sleenen terecht.. Dokter Borrcmans van Sofctegem, diende den ongelukkige, die zwaar, gewond was, de eerste zorgen toe en deed het slachtoffer naar de ste delijke kliniek te Aalst overbrengen. Tje Cnyf is er overleden ten gevolge van een schedelbreuk. Hel slachtoffer woon de te Steenhuize en was vader van twee kinderen. karton bedekt was. l>e pompiers zagen zich dan ook verffHèht van hunne gas- makers.gebruik Ie maken om t.e kunnen werken. Zes lansen werden op den vuur poel gericht, doch deze was zoo vreesc- lijk dat' men ruim drie uren nóodig had eer men liet vuur als overwonnen kon beschouwen. Het achtergedeelte van de labriek was bijna heelemaal verwoest. Niet alleen den gansclien inhoud ging in de vlammen op maar ook door het water werd nog ovérgröote schade aan gericht. Gclukki,g heeft, men geen persoonlijke ongelukken te betreuren doch de aan gerichte schade is overgroot. VREESELIJK GEZINSDRAMA NASIJ TONGEREN Gisteren avond, .rond half 10, werd de streek rond Tongeren in. beroering gebracht door een vreeselijk gebeuren iDe 48-jarige M. Schroeyens, woont te Ophoven nabij Tongeren;, met bare 8 kinderen in de Doiikstraait. Plots werd dê vrouw zinneloos; weenend en ker mend stormde ze de, straat op naar haar moeder, die met haar broeder enkele huizen verder woont. Daar ze niet bin- ffenkon begon ze op de deur te kloppen en verbrijzelde zelfs een ruilt. De broe der had schrik van zijn beklagenswaar dige zuster; hij durfde slechts het vens ter opentrekken... om haar te verwit tigen da't hij zou schieten, zoo ze niet wegging. Daar de vrouw voortging met hame ren op de deur, greep hij een geweer en loste twee schoten, waarvan een de vrouw doodde. De gendarmerie van Kessenich stelde het eerste onderzoek in en hield den dader aan. Het. parket van Tongeren werd ver wittigd. Heel Limburg geraakt niet u?t- praat over deze weerzinwekkende ge beurtenis Volgens het knaapje vertelde, kocht de vader onderweg, bij een wapenma ker, een revolver. Rond 2 uur 's namiddags bood. bi, zich in de herberg Dirick aan en vroeg naar zijn echtgenoote die hem in de ge lagkamer -kwam vervoegen. Lucien Moisse vroeg aan zijn vrouw het echtelijk leven te hernemen. Deze laatste herinnerde hem aan de mishan delingen die ze had onderstaan en wei gerde. - V Alsdan haalde Moisse zijn revolver te voorsc-hijn én loste vier schoten. Ju de schouders en de ledematen getrof fen, zonk de vrouw op den vloer neer. Op lief. gerucht der losbrandingen kwam M. Dirick toegesneld terwijl Moisse de vlucht nam langs het achter gebouw om langs den tuin weg te ge raken. Tn liet veld gekomen bevond Moisse zich tegenover zijn eigenaar, M. August Van IIovo, 53 jaar oud, die te Scramg naast het huis woont, voorheen beirok ken door het gezin Moisse. Van Hove was naar Ncuville-en-Condröz gekomen om aan de echtgenoote Moisse de hum- van zes maand 'te vragen, door haar man onbetaald gelaten. Een .geweldige twist brak los tusschen beide mannen cn ze werdén weid handgemeen. Moisse, die eerst was kunnen opspringen, sloeg zijn tegen strever met den kolf van zijn revolver en nam de vlucht. Van Hove werd door geburen opgeno men die het gevecht-hadden gezien. De toestand van heide slachtoffers is zeer ernstig, en de dokter durft zich nog niet uitspreken. De rijkswacht van Nandi'in heeft het parket van Hoei verwittigd, dat zich Za terdagavond naar Ncuville-en-Condroz heeft begeven. Opzoekingen worden gedaan om dén dader terug te vinden. wachting van doktor Meert. De man vond B.rigitta veel beter hij poogde haar gerust te stellen over haar echtgenoot, zeggende dat zijn aanhouding aanleiding zou geven, om zijn handel lierop te beuren. D,eze op niets steunende woorden brachten hij tot leniging der zieke. Toen de dokter eindelijk, na een krach tig geneesmiddel voorgeschreven te hebben, de kamer verliet, wenkte hij de bakkerin in den winkel. r:ocde vromv> zegde hij, mij dunkt dat gij bijzonder veel genegenheid ge voelt voor dit arm huisgezin. Gij zijl er mede bevriend, dat is zichtbaar, en ik twijfel niet of gij zijt gewoon dage lijks hij elkander te'komen. Zoudt gij mij niet kunnen zeggen of Joseph Ver- boelen. gisteren avond gedurende eoni- gen tijd uit zijn woning is geweest Ui't zijn woning, mijnheer O, neen. hij is gisteren kort na den mid dag thuis gekomen ,na dooi- zijn oom te zijn afgewezen, en hij heeft zijn vrouw niet meer verlaten. De man wys overstelpt door droefheid, echter was hij niet ten einde van zijn lijden. Hij had eertijds van mijnheer Van Hel verboom geld in leen ontvangen op zijn huis.Da't hij de geleende pennin gen op tijd heeft terug gegeven, daar kan ik of mijn man niet aan twijfe len, want toen hij zich bereidde, hel geld naar liet kasteel te brengen,loon de hij ons de beurs en zegde, dat (lil een der schoonste dagen van zijn leven was, daar hij zijn schuld kon voldoen. Echter schijnt mijnheer Van Hever boom dit vergeten le hebben, daar do DRAMA IN WALLONIË Sedert eenigen. tijd leefde de genaam de Ducicn Moisse, 37 jaar oud, fabriek werker, woonachtig te Seraing, in twee. dracht mét zijn echtgenoote Renée Cor. net, 30 jaar oud, die het beroep van kleermaakster uitoefent. Deze had als gevolg van de mishan delingen die ze moest lijden, sedert en kelc dagen de echtelijke woning ver laten. Ze was in de herberg komen wo nen uitgebaat door M. Dirick, Gemeen teplaats, te NeuvillÖ-en-Gondroz. Hét zoontje der echtgenoote Moisse, 3 jaar en half oud, was* sedert het heen gaan der moeder, bij zijn vader geble ven. Zaterdag had Lucien Moisse be sloten het jongetje bij zijn echtgenoote te leiden. deurwaarder Polycarpus Verstieren, hem is komen onteigenen, met vermaan zijn huis binnen do drie dagen te ver laten. Dit had den sukkelaar gonsch terneder gedrukt. Zijn kreupele vrouw, die reeds ziekelijk was, weid er zoo van ontsteld dat wij het geraadzaam vonden, haar binst den-nacht te be waken. Heden morgen had mijn man Joseph aangeraden den heer van He verboom té gaan spreken, denkende dat deze heer den deurwaarder hij misverstaan had gezonder, cn de goede man zou dezen raad voorzeker ge volgd hebben, had zijn aanhouding hem dit niet belet. Maar weet ge niet of er gedu rende den avond of des nachts iemand anders in het huis van Joseph is ge weest; Niemand, mijnheer, dan een Pa ter Capucien, die aan de arme men- sclien een zekere som geld is komen storten, op afkuticg vm een sum. die een verkoopcr hun nog was verschul digd. Zijt gij daar zeker van X Zeer zeker, mijnheer. 'Dokter Meert bleef eenige stonden denkend staan. Hij overlegde in zich- zelven dat de vermoorde roods lang bevriend was geweest m»-t Hendrik Van Heverboom, on al-wie met dezen in aanraking had geweest, gaf den eer lijken man veel stof tot nadenken. Vrouw, zegde hij, men beschul digt Joseph Verboelen gisteren nacht per iïxsLa,xa.ca. en meer verzekerde winst Voor wakkere personen, wel sprekend en relaties bezitten- de. Onmiddellijke Winst. Inlichtingen en aanneming'! gratis, .jgK.. Schrijven B. G.-D. C. 16, RUE ANOUL BRUSSEL. 23408] .verlaten, kan hij ook onmogelijk den moord hebben gepleegd. Joseph zijn oom vermoord sprak de goedhartige vrouw, veront waardigd de handen te samen vouwend, ach, groote hemel, wat een wange drocht durft hem daarvan beschuldi gen? Hél; is zoo, zei de 'geneesheer, maar ik geloof dat het gemakkelijk zal zijn de onschuld van Joseph te bewij zen. Dat geloof ik ook^ mijnheer. Maar alvorens een poging tot vrijstelling van den verdachte te be proeven zou ik uw man wenschen le spreken. Dit is gemakkelijk, mijnheer, hij komt zoo even het brood uit den oven te trekken, aanstonds is hij tot uw dienst. En de bakkcEïöi verliet spoedig daar op het huis, om kort daarop met haar man weer te komen. Hier is mijn man, riep zij uit, en ik ben verzekerd, dat hij zal kunnen bevestigen wat ik u reeds zegde. Hierop ging de vrouw naar huis. om op den winkel te passen. Toen de heer Meert zich met den hakker alleen bevond, verklaarde hij dezen, onder welke zware vermoedens men zijn gebuur had aangehouden,en van de verklaring zijner vrouw, dat Joseph gedurende al den 'tijd, dat de moord gepleegd zou zijn, zijn huis niet had verlaten'. Ook sprak hij over, De Valsche Vatikaansche geldstukken De Vatikaansche onderzoeksrechter Dr Angelini Rota, heeft een onderzoek ingesteld naar de herkomst van een aantal valscha Vatikaanscha munt stukken van 10 lire. Daar op Vatikaansch gebied derge lijke valschmunters zich natuurlijk niet ophouden, is de Romeinsche «Qusstura» een onderzoek begonnen naar da herkomst van dia valsche geldstukkan, die ongetwijfeld op Ita- liaansch grondgebied zijn vervaardigd, In verband hiermede dient nog ga- meld, dat op het oogenblik over het algemeen veel valsch geld in Italië in omloop is, vooral geldstukken van 5 en 10 lira, welke zeer kunstig zijn na gemaakt en slechts aan het mindere gew.ichtte herkennen zijn. In verschoidene steden van Italië moeten zich voor hat vervaardigen van valsoh geld, echte fabrieken bevinden, waar thans waarschijnlijk ook het pauselijk geld wordt nagemaakt. De politie houdt een waakzaam oog op allo verdaohte werkplaatsen. On langs nog is is Milaan een ingenieur aangehouden die er oen dergelijk «la boratorium» op nahield. A.fselnxwelij 1c drama vau den waanzin In het Rumeensoh dorpje Se rat, heeft zich een afschuwelijk drama van den waanzin afgespeeld. Een landbouwer, gebruik makende der af wezigheid zijner vrouw, hoeft zijne vier kindoren, waarvan liet ondstu 7 jaar en het jongste 6 maand oud was. met oen bijl vermoord, De waanzinnige is voortvluchtig. Geweldige brand in Nederland Tq DinteloOrd, Nederland, is do groo te schuur van den landbouwer J. Ver- vaet, door een geweldigen brand to taal in puin gelegd. Ook de aanpalende stalling werd made vernield. Vier Btieren en vijf varkens vonden den dood in de vlammen. D3 landbouw werktuigen en de machiensn gingen verloren. Da schade bedraagt ruim 20.000 gulden. Aardbeving in Mexico To Celima heeft een aardbeving plaatsgehad. Drie peraonan werden hierbij gedood, terwijl verscheidene gebouwen beschadigd werden. Ta Mexico werden sterke electrische ontladingen in de lucht waargenomen. of in den avond zijn oom te hebben'het bezoek van den Pater Capucien vermoord, maar indien gij waarheid! r,e verklaring mijner vrouw is .pictlit en Joseph zijn litjis niet hoeft juist, antwoordde .do bakker; ook heeft ons niemand komen .storen dan. de geestelijke, die er mij zeer zonderling uitzak. Hoe zoo Wel, mijnheer, een enkelen oogenblik vatte ik kwade vermoedens op tegen, dien man, daar hij mij scheen alles zoo h'avorschénd gade te slaan. Di't- duurde echter maar één stond en ik zou mij hebben kunnen vergissen. Wie weet, antwoordde de dokter, aan den loozen Hendrik denkend, wie weet, misschien was uw wantrouwen gegrond, maar zoudt gij al die verkla ringen, die gij komt te doen, hij deri schout staande houden Zeker, het is de loutere waarheid. Indien het zoo is, heeft. Joseph niéts te vreezen. echter, behoort deze zaak met behendigheid aan boord te worden gelegd. Het gesprek bleef daarbij. De dok ter gaf twéé kronen tot onderstand van het arme huisgezin, daar het geld dat de valsche Pater aan Joseph had. gegeven, hem door de gerechtsdie naars was ontnomen. Hierop verwijderde hij zich. De vrijstelling van den ongelukki ger» koopman ging echter zoo gemak kelijk niet, als de dokter had verhoopt De getuigenis van den hakker, cn zijn vrouw werd wel gunstig door den schout onthaald, maar daar bleef als een groote beschuldiging, de zakdoek met de geroofde voorwerpen over. '.t Vervolgt,

De Volksstem | 1932 | | pagina 2