Eet Kasteel ier Moemeiis Op ZATERDAG 30 JULI OPENING TAN EEN EN CAFE TE AALST, F 00 RUI T GANGS TRA A T, 5 (Oud huis EmLenssensJ gehouden door den heer Oscar Ferbeeck. Men zal er tappen de Lekkere Bieren der Brouwerij DE GHEEST, N. F. Aalst. Onlusten te Washington Slesges* ïssgastös't 30 JULI, H. ABDON «rt SENNEN martelaars, Zij waren in Perzië ge boren ujt edelen bloade, Te Rome aan gekomen onder de bloedige kerkver volging van DeCius, worden zij be- iohuldigd christenen te zijn, Zij worden aangehouden en voor den Keizer gebracht. Deze spoort hen aan offers te brengén aan den Zonnegod, maar zij spuwen met verachting op dat afgodsbeeld. Daarom worden zij door de zwaardveohters in het Coliseum in Juli 250 op eene wreedaardige wijze verinoord. De diaken QuirinU3 begroef hen in zijn woning- Heden berusten hunne liohar^ep onder het hoofdaltaar van da kerk van den H. Marcus- XIII* BEDEVAART NAAR DEN IJZER. Op 21 Augustus zal een sxtra-fcrein met 35 t. h. vermindering vertrekken uit Aalst, over Lede. Schel lebelle en Gent, met volgende uurre geling Heen Terug 8 05 Aalst 22.- 8-15 Lede 21.50 8,25 Schellebellé 8,53 Gent St P. 21, 8 10,05 Diksmuide 20,— DE LEENING VAN HET GEMEEN TEKREDIET. Men weet dat het Gemeentekrediet machtiging heeft bekomen om, onder staatswaarborg, eene leening van een milliard uit te geven voor den werkloozansteun van provincies en gemeenten' De uitgifte dezer leening wordt thans in het mi nisteria voorbereid. DE NIEUWE STRATOSFEER TOCHT. De laatste toeberefdseien te Brussel voor den nieuwen stratos feertocht van prof. Picoard en den h. Max Cosyns loopen op hun einde. Do aluminiumgondel, die twee maanden geleden ledig naar het laboratorium ward gebracht, is thlns zelf een klein laboratorium geworden, Prof* Piccard ontving o. m. het be- eoek van de hh, Barbey, Zwitsersoh gezant, Lhoir, konstrukteur van den gondel en J. Willem», bestuurder van het Nationaal Fonds van Wetenschap pelijk onderzoek. Hat vertrek naar Zurich is op Zater dag vastgesteld en Maandagavond zou due de gondel zich bij het omhulsel van den ballon op het vliegveld te Du- bendorf vervoegd hebben. FRANSCH-BELGISCHE OVER EENKOMST INZAKE DUBBELE BELASTING. Minister Paul Hy- mans en de h. Corbin, Fransoh am bassadeur te Brussel, hebben een overeenkomst bekrachtigd die de dub bele belasting voorkomt op hei gebied van overdrachtsbelasting en belasting Dp het aakencijfer. Die overeenkomst wordt van kracht met ingang van 1 Augustus en zal tot gevolg hebben dat halfafgewerkle en afgewerkte produkten en voorwerpen, herkomstig uit België, niet bezwaard worden met de verhoogingen van de taks bij don invoer, ingesteld bij do Fransohe wet van 21 Maart 1932. GRATIS: Speelgoed voor strand en buiten, ballons, emmertjes, enz. wor den door Tobler-choool ade en do heer lijke specialiteit Toblerone aangeboden aan diegenen hunner klanten, die de verpakkingen van Tobler en ToblerOne reepen bijeenhouden. post-Vlaamsche Dramatieohq Geschiedenis dooc Silvalit van der Guchfc j/ERBODEN NADRUK G8sle .Vervolg Hendrik bleef eenige oogenblikken in vertwijfeling. Hij. moest zich beden ken en beramen. De zoon zijner vrouw', bet kind, dat hij eens had trachten te vergeven, in zijn huis Welke wonder bare gebeurtenis 1 Ware Frans eenige jaren vroeger in zijn huis gekomen.hij zou er niet levend zijn uit geraakt,maai; jiu drukte reeds op Hendrik de zwaar te van zijn misdaden. Kort te voretf had hij Frederik Schoulier, zijn me deplichtige doen verdwijnen, v-n nu was liet hem een foltering, dien jongeling daar te moeten zien. Hij nam spoedig afscheid, na Frans 5/erzooht te hebben hej. morgenmaal te komen nemen. Frans kleedde zich aan on ging naaj5 'de eetzaal, waar, 'juffrouw Maria hem' «geluk wenschte. Frans kon in de harten niet lezen; iliij wist niet dat hij daar tusschen een duivel zat on een engel in. Toch voelde hij zich vereerd door de uitnodiging ./van den heer Van Heverboom en achtte zich gelukkig, telkens de edele jonk- Viouw hem het woord toestuurde. Rond tien uur nam hij afscheid,steeg Je paard en reed do stad Aalst binnen- VANDALENWERK TE GENT In den nacht van Woensdag op Don derdag werd te Gent een vandalen werk gepleegd. Dokter Ball ion, woonachtig steenweg- op Koitrijk,.131, bezit prachtige ver zamelingen bloemen en uilheemsehe planten. In de Sint-Pieters-Aalststraat heeft hij een proef-bloemenpark aan gelegd. Donderdagmorgen stelde men vast dat kwaaddoeners in het park waren gedrongen en er alles hadden verwoest. Prachtige velden dahlia's, begonia's en andere planten van nooit geziene schoonheid waren verlrappeld. De beel den die den tuin versierden waren om vergeworpen en verbrijzeld. De vandalen verwoestten ook de serne die oen prachtige verzameling orchi deeën bevatten, ter waarde van 200.000 fr. De kwaaddoeners konden in alle rustigheid hun vandalenwerk plegen, daar het park afgezonderd is cn er 's nachts geen bewaker is. VROUW BESTOLEN TE BRUSSEL Vrouw Delandsheere Leontine, wo nende te Balegem, kwam Woensdag avond met den trein in de Noordstatie te Brussel toe en verliet deze langs de bijzondere uitgang, toen zij eensklaps vaststelde, dat zij hare sacoehe had vergeten. Zij keerde terug naaf liet comparti ment van derde klas waar zij had ge reisd, doch hare sacoche met eene som van 250 fr., eenzijlvigheidskaart en an dere voorwerpen was verdwenen. BEHENDIGE AFTRUGGELAARS GEKNIPT TE BRUSSF*. Twee inspecteurs van hot parket te Brussel bevonden zich in lied; cenLrum van de stad, toen zij kennis maakten met twee verdachte kerels, Italianen, met name Robert Monbanari en Alfred .Gasagrande. Beide vreemdelingen waren in bezit van een pakje, dat volgens hen cocaine bevatten die zij tegen 16,000 fr. wilden verkoopen. Er werd in schijn onderhandeld en het; pakje werd onderzocht. De cocaine bleek plaaster te bevatten I Niettemin werden de twee Italianen aangehouden, als ongewensclit. Zij zijn opgesloten ter beschikking van de .open bare veiligheid. De,Italianen waren heel verwonderd toen zij zagen dat zij met inspekteur's te doen hadden I EEN GEHEIMZINNIGE OPLICHTING TE BRUSSEL Toen de genaamde Willem Swoboda wonend in de Ons Heerstraat; Woens dag rond 22 u. 30 over de J.uies Jacobs- quare wandelde zag hij een koppel, dat uit oen inrichting van de Waterloo- laan kwam en hevig redetwistte. Do man, nogal kloek gebouwd cn groot van gestalte, trok plots een mes uit den zak en s'tak het in den rug van de vrouw dié hem vergezelde. Swoboda raapte het bebloed mes op cn gaf hét aan de getroffen vrouw. Op dit oo'genblik kwam een ander koppel opdagen. De aanrander deecLëcn rijtuig met een paard bespannen, op de plaats vaii het drama shoppen. D,e ge kwetste vrouw, blond van hoofdhaar, van middelmatige grootte cn bloots hoofd werd in het rijtuig gezet waarna ook het nieuw aangekomen koppel het sein tet vertrek gaf en het rijtuig ver dween in de richting van het Zuid-sta tion. Swoboda, die getuige was geweest van de geheimzinnige aanranding, ging Denzelfden dag zegde Hendrik Van He- verboom aan juffrouw Maria, dat hij in 't kort, té barer eer, een groot feest geven zoiu, doch eerst met haar een reis naar de Frafische hoofdstad doen wilde, cn dat men nog denzelfden avond zou vertrekken, Hendrik moest voor eenige dagen uit het kasteel j zijn hart werd te zeer de feiten aan de politie overmaken.. De persoonbesohrijving van het viertal werd in alle richtingen uitgezonden en opzoekingen worden gedaan in de hos pitalen om te vernemen of r-r; .geen vrouw ter verpleging was aangekomen. DIEF AANGEHOUDEN TE BRUSSEL Op 8 Maart jongstleden werd in den trein Galais-Nice door den Italiaan Lui- gi Cominetto, ten nad.eele van den ge- naamden Howard, een som van 3000 Fransche frank en een halssnoer, ter waarde van 600,000 Belgische frank ge stolen, ton riauc.elo van kolonel Jacques Balson, een'som van 2700 frank in bankbriefjes. F-: 'f De dief kon dan Belgie bereiken in gezelschap van zijn vriendin, een zeke re vrouw Mj>yer, van Fransche afkomst, geliuwd met cön Amerikaan. De rechterlijke, politie van Brussel heeft thans het koppel aangehouden in een kosthuis te Brussel. Daar werd ook het halssnoer teruggevonden. De Fran sche regeering heeft de uitlevering van de aangehoudenen gevraagd. DRAMA TE HOBOKEN Donderdagavond gebeurde in de Ca- ronstraat te Ifoboken, bij Antwerpen, een drama, waarbij een man levensge vaarlijk werd gewond, De 48-jarige Filip Van .den Bril, voor heen gehuisvest te Hoboken, die zijn gezin verliet, on thans te Boom bij fa milie woont, heeft er den verloofde van zijn stiefdochter, den 30-jarigen tram bestuurder Constant Van Aken, Carori- straat, een Lierenaars-mes in de borst gestoken. T Van Aken, zwaar gewond, werd naar het hospitaal overgebracht. Zijn toe stand is uiterst zorgwekkend. De dader, die óók zijn .stiefdochter met het mes te lijf wou, werd aange houden. Het meisje bleef ongedeerd. VERKEERSONÖEVALTE AKTWERPEN Dönderdagnamiada.g- heeft zich een zwaar verkeersongeval voorgedaan op het kruispunt dc.r St. Jacobsinarkt en de Prinses- eh St. Jacobstraten. Een tramrijtuig van fijn T 6 werd aldaar met groot geweld aangereden door een zware vrachtauto. De tram, die zijde lings tegen het/voorbalkon werd aan gebeukt, werd u.it de sporen geslagen en kwam terecht tegen den gevel der herberg op den hoek van het Kipdorp en de Prinsesstraat. Het gevaarte kwam tol stilstand tegen een zwaar arduinen steunstuk van het huis. Het tramperso neel en do reizigers beleefden een ha chelijk oogenblik, doch achteraf bleek dat niemand eeri'ig letsel bekomen had. De vrachtautobestuurder was licht gekwetst. Tram, vrachtauto alsook de herberggevel waren ernstig beschadigd. Het verkeer was geruimen Lijd stremd. IN DE VAL GELDOPEN TE MEENEN De genaamde Maria Degroole, 2i jaar. oud, wonende in de I.Jperstraat, wilde do grens oversteken langs het groot bureel der Rijselstraat. Zij werd aan gesproken door een tolbediende, die haar vroeg of ze niets aan te mélden had; voor antwoord kreeg de bediende: «niets». Niettemin deed hij de vrouw onderzoeken in de onderzoekszaal dooi de tolonderzoekster, die vaststelde dat zij'draagster was van 24 pakjes tabak, voor eene waarde van 600 frank. De smokkelaros werd overgeleverd in de banden der gendarmen, die haai; naar het gevang overbrachten. 'Jonkheer Frans gefolterd hij kon geen deur hooren sluiten of opendoen, zonder door on rust gekweld te worden. Beneden in de eetzaal zag hij de plaats, waar hij den kleinen Frans bad willen vergiftigen boven sidderde hij. bij het zien van de (Slaapkamer zijner vrouw, welke hij had vermoord. 'De schim van den rentenier on van zoo menig ander zijner slacht offers spookte gedurig voor zijn oogen. Hij moest naar Parijs, in bet gewoel der wereld. Na eenige weken zou hij Le- rugkeeren, een schitterend feest geven cn alles zou vergeten cn uitgewischt zijn; zijn naam zou met eer en lof ver meld worden. Zoo dacht hij, doch er staat geschre ven: De inzichten der misdadigers zul- >en verijdeld worden. Nauwelijks was Hendrik Van Hever boom op reis, toen Karei Kwakbeen in diepe droefheid verviel. Van eten en drank had hij walg; niets smaakte hem; nooit had. hij zijn slecht ieven ,n zulke levendige kleuren-voor oogen gezien. Hij heelde 'zich in'dat zijn beul en dwin geland hem binnenkort ging opleggen Frans te vermoorden; dit ïjseiiik ge dacht verliet hem niet mee'-. Eindelijk scheen hij een vas't besluit genomen te hebben; hij ging naar zijn kamer en liet zich daar op een stoel nedervallen. Nu was zijn gemoed zoo opgekropt, 'dat hij moest weonen of bezwijken, en gelukkiglijk ontlastte zijn bedrukt ge moed zich in een vloed van tranen. -Neen, sprak hij m zich zeiven, lang genoog heb ik dien schurk. Van. Kever-; boom-, gediend; vluchtoi} zai ik vaii hier.- al moest ik ir: oen sren gaan dienen; dit pak moet van,mijn JAMMERLIJK ONGEVAL TE STEENDORP Schipper Do Reus Jan. van Terneu- zen, vaarde met zijn binnenschip voor bij Steendorp. De 26-jarige schippers knecht Grinwis Hubert, afkomstig van Aken, Duitschland, bevond zich aan boord. Dooi' tot heden toe niet verklaarde omstandigheden is de knecht, in de Schelde gevallen. Door den schipper werd alles in het werk gesteld om den jongen te redden, doch i,e vergeefs. Onmiddellijk werd naar het lijk ge dregd, maar he't werd niet gevonden. VERKEERSONGEVAL TE JEMEPPE Donderdagvoormiddag had een doo- dolijk verkeersongeval plaats te Jemep, pe-sur-Meuse. Een tram van de lijn Luik-Seraing, reed in de Vinavestraat, l.e femeppe, in de richting van Flómalle. Tn dezelfde rich'Ling' reed de 17-jarige wielrijder, Jozef. Gioris, woonachtig Ramouxstraat le Seraing. Aan de tramstilstand der Kerkplaats, stond een Iramonlvanger op het voetpad, een genaamde Lehner, van Seraing, die op de tram wachtte om naai; het depot te rijden en er zijn werk aan te vatten. Wanneer de trarn naderde verliét hij het voetpad. Hij bemerkte den wielrijder niet en botste er legen; deze laatste viel, kwam terecht onder den sleepwagen en werd verscheidene meter ver medegesleurd. De wattman stopte op korten afstand De ongelukkige werd vreeselijk bloe dend van onder het voedtuig gehaald en in eon kinemazaal gedragen, tvaar een dokter hem kwam verzorgen. De onge lukkige was de linkerarm vermorzeld en het bekken ingedrukt. Dje dokter be val zijn onmiddellijke overbrenging naar een kliniek te Seraing, waar hij bij zijn aankomst overleed. 'Die politie kwam ter plaatse voor de gebruikelijke vaststellingen. Vervolgens werd bet parket van Luik verwittigd dat een deskundige afvaardigde om een plan van-de plaats van het ongeval te magen, teneinde de verantwoordelijkheid te be palen. hai't, ik zal in boetvaardigheid mijn misdaden uitboeten, maar eerst cn voor al zal ik dit monster, Van Heverboom, ontmaskeren en hem beletten nog meer slachtoffers le maken... Hoe dat ge daan Karei Kwakbeen kon goed lezen en schrijven; hij had al hel gerief op zijn kamer. Hij bleef eenige oogenblikken in diepe overwegingen, nam dan papier, pen en inkt, zétte zich aan tafel en be gon te schrijven. Karei Kwakbeen, zijn testament en zijn dood. Op het eerste blad papier schreef hij zijn wedervaren, sedert hij te Gent bij Hendrik Van Heverboom terecht geko men was en zijn naam van Pieter Gillis met dien van Karei Kwakbeen bad ver wisseld. Hij deelde in den brief kort- bondig mede al de schelmstukken en wanbedrijven, die zijn meester zooveel jaren straffeloos had begaan, hoe Flora Van Lelienveld was gestorven, op wel ke wijze de rentenier. Verboelen, Schou lier en menig andere vermoord werden en alles wat hij wist van de valschmun- terij. Na dit geschreven en geteekend e hebben, plooide hij het blad, zegelde het toe met lak en schreef er; op Om to bestollen aan mijnheer Meert Dokter chirurgijn te Aalst. Op een tweede blad papier stelde hij de volledige verklaring op van de ma nier hoe Maria, de pleegdochter van z:jn heer, nog een kind zijnde, door hem i kasteel was opge nomen geweest, hij. meldde tevens in Russische duikboot gezonken Dezer dagen is gemeld, dat het Duitsehe stoomsohip «Renate» nabij het eiland Gotland gezonken was, ver moedelijk tengevolge van het sfcooten op een wrak. Naar verluidt zou het ongeluk eigen lijk ta wijten zijn aan een botsing met een Russisohe duikboot, die eveneens gezonken zou zijn. Donderdag ontstondon opstootjes in de Pensylvania-avenue te Washington tusschen een afdaeling Amerikaansche oudstrijdors en de politie dis traohtte de openbare gebouwen door de oor logsveteranen ta doen ontruimen. Omstreeks den middag verergerde de toestand. Da oudstrijders wierpen met bakatQanen: Daar hat gerucht de ronde deed dat honderden veteranen naar de stad op rukten, werden politieversterkingeri aan de grens van de stad aangebracht. In het dorp Kcmlos (Rumenië) waren gisteren 6 jongelui op een steiger van de katholieke kerk geklommen om van het uitzicht te genieten- Plotseling stortte de steiger in en sleurde de 6 jongens mee in da diepte. De ongelukkigen konden slechts als lijkon geborgen worden. VLIEGTUIGONGELUK Bij Ely in Cambridgeshire heeft zich een merkwaardig vliegtuigonge luk voorgedaan. Een man wilde een parachutesprong doen, doch toen hij uit hot toestel sprong, opende het valscherm zich te snel, waardoor het verward raakte in den staart van het vliegtuig dat dien-- tengevolge neerstortte. De paraohulist werd mot het toestel meegesleurd en kwam om hot leven, de vlieger werd ernstig gewond- Een Kind door eon Arand opgelicht In het dorp Blej, in Transylvanie. hebben Woensdag jagers een reusach tige» arand, metend 3m60 vleugeluitge- spreidheid neergeschoten. De arend hield in zijne klauwen het lijkje van een kind van vier maanden oud. Kranci op Jamaica ln de stad Kingston op Jamaica, is een geweidige brand uitgebroken, waardoor 12 handelshuizen en ver scheidene andere woningen werden vernield. De schade wordt op meer dan tien millioon frank geraamd. den brief hoe het kindje wa3 aangekleed en hoe er jaarlijks door een onbekende hand, honderd goudstukken tot naar, onderhoud werden gestort. Dezen brief sloot hij ook, lakte hem toe en schreef er, op Om te bestellen aan de edele juffrouw Maria Van Heverboom, op 't kasteel van Schaarbeek Nu begon hij te denken, op welke wijze die brieven aan hun adres zouden, besteld worden. Ik ,ga vluchten naar een vreemd land, dacht hij; zend ik aanstonds de brieven, dan zal het gere.cht mij kun nen achterhalen, vooraleer ik op vrije voeten ben... En dan is de galg voor mij, zoowel als voor mijnheer Van He verboom. Wat.gedaan Wie ma,g ik betrouwen? Trees Neen. Wie Ha, de schoolmeester van Schaarbeek, Ma- charias 1 Aan hem zal ik de brieven geven, met verzoek ze na drie dagen aan hiun adres te bezorgen... Ja, dat eol ik doen... Dit voornemen gemaakt hebbende, stond hij recht, legde de twee brieven in het kasken aan den muur e.n stak den sleutel ip den binnenzak zijner jas. Dan plaatste hij zich met het hoofd in de handen aan de tafel en be<gon te denken aan zijn akoligen toestand. Geld had hij maar weinig... Hij had te veel moeten drinken, om de knaging van zijn geweten te vendooven... Zonder geld, in een vreemd land, was hij toch te oud.Hos zou hij daar dan leven JSt [Vervolgt,

De Volksstem | 1932 | | pagina 2