Km 30B m\m Groote Missie-avond VAN BELANG VALERY SCHELFOUT Suikerij f.C. JACOBS Spekslagerij DeKimpe-Piilips DEZE WEEK ^v%- DE GORDON BENNETTBEKER. Bazel 27 Sept' Op het oogönblik dat wij uit Bazel het laatste nieuws vernamen over de mededingers van den Gordon Bennettbeker, zijn de twee Amerikaansche ballons, geloodst door Settle en van Orman nog steeds in de lucht. Men heeft Settle gezien ten zuiden van Warschau en drijvende naar de Oost Noorderlljke richtingVan van Ormfln heeft men sinds zijn ver trek niet het mjnste vernomen. Waar schijnlijk heeft hij zijn ballon zeer hoog gedreven om aan de sneeuwstormen die verscheidene mededingers ver plichtten te landen te ontsnappen. Veertien ballons zijn dus tot hiertoe geland. Een voorloopig klassement kan als volgt opgemaakt worden 1< 14 de Abril, Spanje, 1250 km. 2. Petit Mousse, Frankrijk, 1200 km. 3. Gaynia, Polen, 1100 km. 4. Basel (Zwitser!.-) 1060 km. 5. Stad Essen (Du'.tsehlJ I050 km. 6. PólOnia (Polen) 1000 km. 7. Belgica (Belgie), 960 km. 8. L'Aventure (Frankrijk) 960 km. 9. Victor de Beauclair (Zwits.) 000 km. 10. Zurich (Zwitserland,) 860 km- 11. Barmen (DuitBChland) 850 km. 12. La Fayette (Frankrijk.800 km. 18, Deutschland (Duitschl.) 750 km, 14. Ernst Brandeburg (Oostenr.) 750 k. W-ij vernemen nog dat ds Good-Year (Van Orman) in Lithauen is geland en een afstand van 17.18 km. aflegde. Van Orman neemt dus Uè eerste plsats in. De U.S, (Settle) ia dus nog alleen in de lucht. DE ZAAK WAEGEMANS TE BRUSSEL Brussel, 27 Sept. De boetstraffe lijke rechtbank van Brussel deed he den morgen uitspraak in de zaak Waegemans. Zij veroordeelde de ge broeders Waegamans ieder tot eene maand gevang en Van der. Beuoken tot drie maand. De drie straff en zijn voorwaardelijk. NIEUWE MIJNSTAKING IN HET LUIKSCHE Luik, 27 Sopt,— Wegens loonkwestie is dozen morgen staking uitgebjóken in eene koolmijn te Luik. 297 mijnwer kers op 818 hebben geweigerd het werk te hervatten. Alles is kalm. ÏN DEN VOLKENBOND Genève. 27 Sept. M. Tidusco, Itaiiaansch afgevaardigde bij den Vol kenbond te Genève heeft heden zijn ontslag ingediend. M. Tidusoo was vroeger tweemaal voorzitter van de hoOge bijeenkomst* onder leiding- van Eerw, Pater Dumoulin S. J.^ Woensdag 5 October, ten IS ure SCÏ Cinema Palace FRANCISCUS-XAVERIUS, DE BAANBREKER OP HET MISSIEVELD VAN 1ND1Ë ÈN JAPAN Een cultuur-historische missiefilm, in zeven dealen en een voorspel, naar geschiedkundige bronnen bewerkt. Lengte: 2500 meter (Vervolg). Op de Vissciierskusi Vergezeld van zijn trouwen dienaar CHRISTOFFEL, een vrijgskochteii slaaf, begint Xaverius in den herfst 1542. onderdo Paravers of Parelvis» schers van Kaap Komorln, zijn vrueh- baarsten missisarbeid, niet eohter zonder strijd. Xaverius' ijver stuit er op het schrikkelijk Hindoeisme.met zijn afgodsbeelden en trotsohe Bra** maansche priesters. Vertrouwend op den bijzonderen bijstand van God en op da macht van zijn kruisbeeld.dringt de apostel onverschrokken door tot in het binnenste der heiligdommen, en plant het kruis op de plaats zelve,waar onder zijn straffende hand de verbrij zelde afgoden neerstorten. Iedereen verwacht dat de afgodsn zich zullen wreken op den Pater, maar hij blijft ongedeerd, Integendeel wekt hij groo te wonderen op zekeren dag roept hij een kind, dat in een waterput gevallen was, tot het leven terug. Bij duizenden wil het volk zich nu bekeeren. Maar de duivels laten hun prooi niet los zonder weerstand. Ali Hassan is op aijn zwerftochten geraakt tot in het land van de Paravers, waar hij nu samenheult met de bramaansohe priesters, die schuimbekken van woede omdat Xaverius hun liederlijk leven voor gansch hst volk heeft ontmaskerd 's Nachts trachten zij den missionaris levend te verbranden in zijn hut. Als dit mislukt, roepan sij de hulp In der wreede Badaga's, die plunderend en brandend door de christen dorpen trekken doch. op oen toeken van den grooten wonderdoener, slaan die wilde horden op de vlucht. Dan volgt ds tijd van den heerlijken zielenoogst... üasar Malakka en do Molukken Xaverius was een baanbreker. God riep hem steeds verder en verder, om nieuwe arbeidsvelden te gaan ver-» kennen. Na een kort oponthoud te Malakka, vaart hij naar de beroemde specarij^eilanden, de MOLUKKEN. waar de Islam die wilde volksstammen reeds dreigde in te palmen. Ali Hassan is hem ook hier gevolgd, vast besloten het gansche Oosten op te hitsen tot een heiligen oorlog tegen het Kruis. Vooral heeft hij het gemunt op Malak ka, de verst vooruitgeschoven voorpost vao het Christendom op het Aziatisch vasteland. Hij weet dan ook den sul tan der Atjehers over te halen om een aanval te doen op ds Portugeesohe vesting..* Xaverius, die na een vruchtbaren verkenningstocht op de Molukken naar MALAKKA was weergekeerd, roept de bevolking op ten heiligen kamp, Om het Kruis te verdedigen tegen de Halfmaan... Ook Ataïde, niettegen staande de smeekbeden van Fattma, trakt mee ten strijde,*. Wekenlang blijft men in de stad zon der nieuws, Allerlei valsche geruchten, ais zou het ohristen leger verslagen zijn. worden verspreid, door toedoen van een waarzegster, tot dat doel Om gekocht door Ali. Maar op zekeren Zondag, gedurende de preek ziet Xaverius in een visioen, den triomf van de christelijke vloot, en Inderdaad keoren «enige dagen later de troepen zegevierend de stad binnen. De vreug de van de Blijde Inkomst wordt ge stoord door den lijkstoet van Fatima, die zich uit wanhoop over den gawaan- den dood van Ataïde had gezelfmoord. Doch Ataïde leeft, en in wilde smart werpt hij aich op het lijk van sijn ge liefde, een vreeselijken wraakvlOok uitend tegen Xaverius, dien hij be schuldigt van dit ongeluk... Kerk der Zusters Théresianen, Aalst Feest van de Héilipe Kleine Theresia van het Kind Jezus Voorbereidend® Novene van Dinsdag 27 Sept. tot Woensdag 5 October lederen dag, na de H. Mis (in do week ten 7 ure en 's Zondags ten 8 ure) zei men de ge beden d«r Novene opzeggen en de Relikwie van de Heiige vereeren. De drie laatste dagen Plechtig Triduum Zondag 2 Oct. ten 7 ure Plechtig Openingslof en sermoen. Maandag 8 October en Dinsdag 4 October ten 6,30 ure au ten 7 ure gelezeno Missen, ten 8 ure Plechtige Hoogmis en Sermoen, ten 6 en ten 8 ure Lof en sermoen. Woensdags October, ten* 6,3QS.en ten 7 ure gelezene missen, ten 8 uie.Pleöntige Hóograis en sermoen, ten 6 en ten 8 ure Plechtig Lof en 6ermoen. Na het Lof van 5 en 8 ure, wijding en uitdrellng van Hozen ter eere van de Heilige Theresia. De sermoenen zullen gepredikt worden door den E.P. Joachim, ong. Carmeliet. Na iederen dienst, vereering der relikwie v<*n de heilige, De verscheidene vragen om gunsten te be komen zullen van op den predikstoel afgelezen worden. Met dankbaarheid zullen kaarsen en bloe men ter versiering worden aanvaard. De kerk is gesloten van 12 u, tot 12,30 u. Het openingslof van Zondag 2 Oct. is om 7 u, in plaats van 5 u. zooais vermeld werd op de plakbrieven. Academie van Schoone Kunslen Da leergangen dep Academie van hst Schooljaar 1932-1933 zullen aanvangen den Zaterdag 1 Oktober 1932, te 5,30 uur 's avonds de praktische lessen van Ver siering van 4,30 tot 5.30 uur en van Bouw kunde en Beeldhouwkunde van 7,30 tot 8,30 uur 's avonds, den Maandag 3 October. De daglessen van Versierechildering zul len aanvangen den Maandag 3 October te 8,30 uur 's morgens. De daglessen van Kunatschildering zullen aanvangen den Maandag S Oktober te 1,30 uur 's namiddags. Ce praktische leergangen van Versiering- Hout- en Marmerschildering zullen aanvan gen den Zondag 2 October te 9 uur 's mor» gens. De Zondaglessen vóór de Bouwkun de, Zondag 2 October van 8 tot 10 uur en van 10 tot 12 uur. De Zondaglesseq voor Meubelteekeniug, Zondag 2 Oktober, van 8 tot 12 uur. De Zondaglessen voor juffers Zondag 2 October van 9 tot 11 uur. De inschrijving der leerlingen zal plaats hebben in het lokaal der Academie den Maandag 26 September voor de nieuwe leerlin gen en den Dinsdag 27 September voor de oude leerlingen, De inschrijving voor de juffers zal plaats hebben op Zondag 2 Oktober om 8,30 uur. Overgangsexamen voor oude leerlingen en Jjekwaambeidsexamen voor nieuwe leer lingen op Vrijdag 30 September om 5,30 u. De leergangen zullen plaats grijpen vol gens uurrooster aangeduid op affiche, De Besturende Commissie. Geen KRISTEN MENSCH kan z'n volle vertrouwen geven aan een partij waarvan de bladen onze Bisschoppen be/eedi- gen, HUN werk, de Katholieke Actie bestrijden en belasteren en waarvan de afgevaardigden in den gemeenteraad voor de benoeming der onderwijzers een verbond hebben gesloten met de Godsdienstbatende socialisten. ESPERANTO-LESSEN Een nieuwe esperanto-oursus in tien les sen zal aanvangen op Donderdag aanstaan de, 29 dezer, to 7,30 uur 's avonds in het lokaal der Belga Ligo Esperantista Sekcio AalstCafé Lido Vlaanderen- straat, 11, t. s. De leergang is kosteloos en toegankelijk aan Dames en Heeren. Men kan zich laten inschrqven brj den Heer Kapitein Van Waneeele, Hertshage, 43, bij M. P. Collin, Kerkstraat. 24 of in het lokaal, aanstouds voor het begin der eers'.e les. BERICHT De Burgemeester van Aalst, brengt ter kennis van 't publiek, dat van 1 October aanstaande, de steenweg van Aalst naar Ninove. tuischen de kilometerspalen 0,989 te Aalst en 13 Ninove, door verbreeding en herzieningswerken onbruikbaar zal zijn voor het verkeer van aan de Kruisstraat uaar Haollert tot aan de Kruisstraat van Welle* De Eurgemeester, R. Moyersoen. VERLOREN, eene fourrure, gaande van den Zwarten Hoek naar de Hertshaag. Terug te brengen tegen belooning Verwerij- straat, 19, Aalst, 1802 De Baesrodepontweg in feest De Eaestodeponlweg was Zondag in groote feeststemming ter gelegenheid der plechtige eeremis van Pater Cyprianus Coppens Gansch de straat was bevlagd en versierd. Voorafgegaan van de muziek en een groep maagdekens, ging de Eerwaarde Pater, omringd vau ouders, familie en kennissen, ter kerke. Daar werd de Eerwaarde Pater verwelkomd door den Eerw. Heer Pastoor van Mijlbeke. De mis van Kanunnik Ver- belst werd op kunstige wijze uitgevoerd. Op den kansel hield de E. H. Pastoor het gelegenheidssermoen. In treffende woorden sprak hij over de waardigheid van den priester en den hem erschaldigden eerbied. De plechtigheid eindigde met een Te Deum van dankbaarheid. Na de mis werd een rede uitgesproken door den Heer Remy De Boudt, waarna aan den Eerwaarden Pater een kasuifel en bloemen werden aangeboden, De Eerw. Pater Cyprianus dankte ont roerd. Ver»o!gens werd de stoet hervormd en onder het spelen van .jroolijke marorhen werd de gevierde naar de ouderlijke woning teruggebracht. Wij wenschen uit ganscher harte aan onzen Eerwaarden Pater uAd Multoa Annoa VERLOREN, een kindersacoche met paternoster in. gaande van de St Jobstraat naar de Groote Markt. Terug te brengen legen goede belooning Sint Jobstraat, 19, Aalst. 1801 STADSSCHOUWBURG van AALST WEET GE dat de Galharinisten dit maal hua tooneeljaar openen met 3 opvoeringen van Roze Kate WEET GE dat Nettie Hart, de beroemd ste dramatische kracht van Vlaanderen, optreedt in de titelrol WEET GE dat Gustaaf Meert, de zoo gunstig gekende regisseur, tioh gelast met de ineenzetting van het stuk WEET GE dat Roze Katvoor een tiental jaren een reuzensücces oogstte, en dat de huidige opvoeringen de vorige in alle opzichten verre zulléii overtreffen Zoo ge dit alles overweegt, dan zult ge j niet nalaten op 23, 24 of 80 October in den Sohouwburg te sijn Dienst der Openbare Werken Het College van Burgemeester en Sche penen, brengt ter kennis der belanghebben den, dat er op Donderdag 6 Oktober, te 11 uur voormiddag, ten Stadhuize zal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding van 144 schooHessenaars Voorwaarden, Bureel G, ten stadbuize, alle werkdagen van 9 tot 12 uur. De Secretaris, De Burgemeester, O- ReyntenS' R, Moyersoen. De Strafste Gebruikt er Minder. VOETBAL Waasmunster Volharden -0—1 DE MATCH De Buck verliest toss en heeft wind- nadeel dat nogal meetelt. De eerste aan val gaat uit vao de gastheeren doch De RLjck lokt zo in da off-sideval. Een goede voorzet aan Maertens laat deze speler toe een mooi shot te plaatsen dat echter goed gestopt wordt. Als het spel vijf minuten oud is geeft Amant aan Maertens, deze aan De Block die met een schuiver in 't net plaatst. De Aalstersche supporters die vrij talrijk aanwezig zijn begroeten luidruchtig hot succes. Volharden versnelt bet tempo. Bosman is los, geeft naar 't center en De Blook klopt boven. Even voor de hacklijn maken de bezochten fout die niets oplevert; ook Wuytsns begaat hands vóór de backlijn... ook mis. Als Maertens weer een pas van Jaak ontvangt kogelt hij 10 cm. neven, Waasmunster laat zioh weer op off side betrappen Corner voor Volharden wordt eggewerkt. Waesmunster krijgt «Penalty» en als alleman meent dat de ploegen gelijk, staan vliegt het schot ver neven. Weer is Maertens weg op pas van Van Lysebet.... maar 't eindshot gaat boven. Twee corners voor de gaslheeren brengen niets op. De Block kogelt neven doel, Een corner voor Aalst gaat achter. Goede kombinalie der Aalsterschs halfs De Block aan Maertens die bovenichietgeen geluk Nu is Vol harden gedurende 20 min. de meerdere en en Waasmunsters verdediging heeft alle moeite om de aanvallep af te slaan. Corner voor de bezoekers gaat achter. De bezochten, wagen een uitval en gaan zelfs door dé backlijn, doch het afwerken is slordig,., ver neven. Rust De Groen zwarten spelen nu met lieht windvoordeel. Daftr heeft Volharden een corner te nemen, De Block kopt een haar boren. Jef Amant krijgt een kei te stoppen hij doet het met brio. De Block kopt in keepers handen. Aalst is weer de meerdere ze zijn doorgebroken als scheidsrechter het spel stil legt om een speler die licht ge» raakt werd en voortdoet. Weer is Maer tens aan 't schieten, rats boven. Een gevaar, lijke aanval van Waesmunster wordt door Van Lysbet gered. De gasten bre ken door... en Jef moet een kogel builen duikelen goed man Nog enkele minuten waarbij Waasmunster alle zeilen uitzet om gelijk te maken De Buck speelt voor twee ook de twee backs rateeren niets, sla Sn alles kalm terug. Nog een mooie aanval latigs Van Audenhove en daar weerklinkt het fluitje... de 2 punten gaan mee naar Aalst. De leiding was goed. Al zingend 't gulle lied zijn onze stads- genooten afgereisd. Of 't feest was bij de Groen-zwarten I Om Waesmunster te gaan vloeren moet fee wakker zijn en z'oon mooie uitslag vlak voor den Derby laat het baste verhoopen. Aanstaanden Zondag nog eens volle gas hé jongens want u ontvangt een sterkste ploe gen uwer afdeeling... moedig aanpakken en wie weet Tyl. KAATSEN Balspel Houtmarkt. Kampioenaehap van Aalst Velleden Zondag 25 September, hadden de volgende plaats 1® lutte. Blok Borreman (Bosman) wint tegen de Langeatraat met 7 spelen 28 vijf tienen tegen 0 spelen 8 vijftienen. Dan wordt er getrokken voor de halve' finaal. Bosman is in den hoed. Het Groen Kruis speelt dus tegen da Verlakken. Er wordt mooi spel vertoond door beide partijen, 't Groen Kruis neemt de leiding met 5 3. Niettegenstaande Louis Verlak een bal ver over keert, neemt het Groen Kruis het spel voor zich evenals het volgende, *t Groen Kruis wint dus verdiend mei 7 spelen om 3, na een schoone strijd van beide partijen. Veel volk woonde deze belangrijke lutlo bij.- Dinsdag speelt dus den Blok (Bosman) tegen de Verlakken. Wij zijn nieuwsgierig om eens te zien wat de Verlakken zullen dóen tegen den Blok, Dinsdag, om 5 ure stipt, op de Hout markt, Er wordt veel belangstelling ver wacht. Allen daarheen I -A/W- SO pep honderd afslag op het Varkonvleesch Hoveniepitpaafj 5, Aalst Telefoon 657. 1806 MEID GEVRAAGD flink bij de hand voor zwaar gezin. Geen wasch. Liefst kun nende koken. Sohrijven ten tureele van het blad ender de letters N. B. 1804 KLEERMAAKSTER vraagt beginneling van 14 jaar. Zich te wenden Ledebaan. 86, Aalst,- 1806 Markt van Dendermonde 26 September 1932 Hoeveelheidvee ter markt gebracht i Koeien 30 Runders49 Vaarzen 26. Verkocht 17 koeien van 1900 tol 8100 Frs. 28 Runders van 850 tot 1400 Frs* 12 Vaarzen van 1600 tot 2900 Fr. Aardappelen van 30 tot 35 fr. de 100 kgr. Boter van 22 tot 24 fr. de kilo. Eieren van 0,65 lot 0,75 fr. per stuk. VOOR DÈN AANKOOP VAN EEN RADIOPOST wendt U tot het oudste en welbekendste huls in 't vak MOLENSTRAAT. 39, AALST- TELEFOON 439 Luchters in alle stijlen Overgroote keus Waschmachienen Motoren Lampen der lest gekende merken Alle radiolampen in magazijn. Verharing van Pick* tip's voor Huwelijken en Feesten'. 1803

De Volksstem | 1932 | | pagina 3