Valery SC HELFOUT J, Van Nuffel-De Gendt - Reod-Kruss van Belgis Zondag; G November 1932 Hij zal twee dagen in het huis DE WINTER verblijven DE STOET WORDT GEVORMD OP DE VEEMARKT Sinte Maarten De chocoladefabrieken MEYERS en TOBLER doen ter dier gelegenheid binst de stoet en in al de winkels waar hunne extra merken verkocht worden eene gratis uitdeeling van :«L; CHOCOLADE De Eerste Aalsiersche Braderij Molenstraat 3 9, Aalst Te lef. 438 STELT TEW TOOT i X EE HATEEESEOOR Zaal - RATK Ee Ridderstraat de Allerlaatste Nieuwigheden op gebied van Radio HM WA SC MM.WA VH SET ET, TESTERS enz VRIJE AWGAWG •SS Lede De Heer Emiel «en Accoleyen, gewezen school bestuurder, plechtig ten grave gedragen Verleden Donderdag had in onze gemeente een droeve plechtigheid plaats, Enkele dagen te voor had zich in de geme-nte de droeve mare verspreid dat da Haar Van Accoleyen Emiel,.eere-schoolbestuurder dor vrije katho lieke jongensschool het tijdelijke niet het eeuwige verwisseld had na ecu langdurige ziekte. De toeloop van volk was dan ook buitenge woon groot zcowel van binnen de gemeente, dan van verre er buiten. Dat was ook niet te verwonderen als n^on weet dat de duurbare aflijvige bestuurslid was van de Eerewacbt van Onze Lieve Vrouw, Lid van don Bond van liet H. Hart en van andere plaatselijke godvruch tige Genootschappen. Voorzitter van den Chris ten Onderwijzersbond van het Gewest Aalst, Schrijver van de plaatselijke Afdeeling van den Bond der Kroostrijke Gezinnen, Ondor de aanwezigen bemerkten wij, ver schillende geestelijken, o. m. den Z. E. Heer Van Britsum, Diocesaan Hoofdinspecteur, don Heer kantonaal Inspecteur P. Ru/nes, den heer Burgemeester Coppeus, de heeren Schapenen, verscheidene gemeentoraadsled-n, den heer Leo Van Cleomput, gewestelijk Voorzitter van den Bond der Kroostrijke Gezinnen on meer andere vooraanstaands personen. Vele leden Tan het onderwijzend personeel hadden er aan gehouden hun goeden collega naar zijn laatste rustplaats te helpen dragen. Onder leiding vau het personeel vormden dc kinderen dezsr school do haag.- Nevens do lijkbaar gingen de Heer Schoolop ziener Ruines, do Hoer Van Olesmput, Voor zitter van den Bond dsr Kroostrijke Gezinnen en do Hoor D'Haenens, schoolbestuurder, op volger van don Heer Van Aocoleyen. Twee kronen werden gedragen één in naam van hot personeel der scholen, en eén vanwege do plaatselijke afdeeling van den Bond der Kroostrijke Gezinnen. Volgden dan een talrijko menigte. De dienst werd gecelebreerd door den Z. E.H, Pastoor De Muynck, bijgestaan door de HII. Onderpastoors Buyla en Verhegge, alle drie leden van het Schoolcomité. De offer duurde tot aan het einde van den Dienst, Op het kerkhof worden lijkredenen gelezen door den heer D'Haenens, in naam van het onderwij/end persoueo', door den Heer De Clercq. iu naam van hot Christen Onderwijzers- verbond on door den Heer Metsers, Algemeen Voorzitter van het Christen Onderwijzers- verbond. Dat deschoone ziel van dozen Jeugdopvooder in vrede ruste bij den Heer 1 Men meldt- liet overlijden van MEVROUW Achilles CAUDRON geboren Madeleme-Cornetia-IVlaria IVIOIMFILS geboren te Aalst, den 5 Januari 1889 en godvruchtig overleden te Hofstade den 26 October 1932, versterkt door de H.H. Sakramenten Öer stervenden, lid vair verschillige genootschappen. iDe plechtige lijkdienst., gevolgd van de bijzetting in den familiekelder te Aalst, zal piaajs» hebben in 'de parocbia le kerk van Hofstade, op Maandag 31 October 193.2, om. 10 Jé ure. De vigiliën daags ie-voren om 5 u're namiddag. De dertigsten zullen gelezen worden in de Abdij van Afl'ligem." Vrienden en Kennissen, die, bij ver getelheid, geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden aanzocht de ze als dusdanig te aanzien. Apostolieke school. Zondag 30 Oc tober van 6 late 8 ure 's avonds gewone niaancïelijksche vergadering. Geene uitnoodigingen worden gezon den. Het Bestuur. i Wielrijder aangereden door auto.' Donderdagavond, rond 8 uur werd do plaatselijke politie telefonisch opgebeld dat een verkeersongeval zich;had voor gedaan op den Gëntschen sleenw.eg. Toen de politie ter plaats kwam :werd vastgesteld dat een wielrijder,, zekere De Wolf Alf, op het voetpad lag. IIij' was aangereden door dm auto gevoerd, door D'II. A., Dokier Wiileins heeft, den; wielrijder verzorgd eitnaar liet stedelijk hospitaal doen overbrengen. Ton Huize voor Verminkte Belgische Soldaten. Komiteit van Aaist. Op Maandag l i November a.s. te 20 uren, al de jaarlijksche vertooning plaats grijpen op 'Stadsschouwburg met, de medewerking van het Kuftstige Gezel schap Maurice Gillain, op het program ma «L'oiseou dans la main». Tooneelspel in 3 bedrijven van deri Engelschen schrijver Ilohn Drinkwater. Vertaling in 't Fransch door Mijnheer Louis Pierard. Op Zalerdag 10 December om 20 u. 30. prachtig bal. Op Zondag 11 December, om li uur 30. vrooliik kinderfeest en 'tombola beide feesten in de zaal «Rink» Dc Rid derstraat. Kaarten voor deze verschillige fees ten zullen te bekomen zijn bij Mevrouw A. Vermeircn, Korle Zoutslraat; T./S. Afdeeling Aalst. Het Bes'uur van de plaatselijke Afdeling Aalst, brengt ter kennis van de Bevolking, dKt op Dinsdag 22 Novemberde Leer gangen van Volksgezondheid, Verpleeg- Verbandleer zullen geopend worden in het Lokaal van liet Rood Kruis, te Aalst, Gasthuisstraat. 40 E n Voorbereidende Vergadering zal ge houden worden in bo\envermeld lokaal op .Maandag 14 November, te 5 uur namiddag, ten einde aan de leerlingen de noodlge inlichtingen te geven. Men mag zich van heden af laten in schrijven bij Juffrouw Fernande Calle- baut. Botermarkt, of bij Mijnheer Felix Van Landuyt, Dr De Moorstrant, 42, of in de Zaal van het Rood Kru.a Inschrijvingen mogen ook per brief ge nomen worden. De lessen worden in de Ne.lerlandsche taal gegeven. Om met vrucht de leergangen te kunnen vrL.eb, is liet noodzakelijk een volledig lager onderwijs genoten te hebben. Een bijzondere oproep wordt gedaan tot de Werklieden, Brandweermannen, Politie- ag nteii enz. Zij immers dienen de noodige b i - anihéui te bezitten om, in geval van oi gc.uk of ramp, hunne makkers behulp zaain te zijn. Het voorgeschreven examen zal onmiddel lijk na het sluiten van de leergangen afge nomen worden. Namens het Rood Kruis van Belgie, Afdeeling Aalst. De Voorzitter, A. Van Overatraeten. -*>r:T£p om 2 1/2 uren Klokslag Rondreizende Handelsfoor IM.O.V.A. Heden Vrijdag, 28 October 'te 18 ure in de zaal Skating Rink, Dó Ridderstraat, opening der 24e tentoonstelling van Handel en Nijverheid met. propaganda- stand van Belgisch Congo, ing?riclit door de Rondreizende Ha'ndelsfoor. Nieu we organisatie voor verkoop en aan koopsbevordering. IDe. tentoonstelling duurt 'lot 1 No vember en is open alle dagen van 10 tot 20 ure. Oproep. De Land van Riemers zul len dezen Zaterdagavond le 7 uur ver gaderen bij hun medelid Ilr. Ooscar Van Pantel,In "b Pómpierken Gróote Markt (Oud huis Van' Iiuft'eltaire) om vandaar naar hun lokaal le gaan voor den gezelligen avond inct avondmaal. Allen op post en op tijd 1 TENTOONSTELLING VAN SCHILDERIJEN van FRANS DE C0N1NCK. Opening 30 October, 10 uur, in de zaal van 't Belfort. BOEKHANDEL Kerkstraat 21, Aalst Aangekomen, nieuwe reeks kinder boeken, Albuum der Kindervriend aan 8,75 fr, 21 fr* Uitgekozen kindervertellingen van 2,50 fr, 3,75 fr. eaz. Sprookjesboeken, kinderverhalen in alle prijzen. Vroolijke leesboeken voor jongens en meisjes aan 4, 5, 7. 10 en 15 fr. Grcote keus van kleurboeken aan 1,25 fr. tot 7,50 fr. Kleurdoozen en kleurpOtlooden alle prijEen. Houten en lederen pennedoocjes, passerskassen enz. enr. De Catharinisten Stadsschouwburg Ter gelegenheid der officieele inhuldi ging van de openbare electrbche verlichting der Kaltestraat wordt door de bewoners de zer straat de Eerste Aalateraehe Bra- derij gehouden op Zondag 6 en Maandag 7 November a. s. FEKSTROOSTER Zondag 6 November Te 14 ure Ope ning de Braderij. Te 17 ure, ontvangst van het Stadsbe stuur en van de genoodigden. Te 17,30 ure algemeene aansteking der vprlichling. Te 18 ure, feestzitting in het lokaal der dekenij der Kaltestraat* Te 18 ure 30, Luisterrijk concert, Maandag 7 November: Voortzetting der braderij. Te 18 ure, Groot Wandelconcert. Gedurende de bra erij en volgende dagen Groote rcklaamverkoop bij alle handelaars der straat. Radio.muziek en Verrasingen. Nieuwe Concerten, Artistieke lei ding Stephen Be Jonghe. Seizoen 1932-1933. Fers'fe recital Donderdag 10 November le 7 ure 's avondsj feest zaal, Stadhuis. Programma Mejuffer Gonser,vloïiuiste; Mcjuffcr Nestier. Pianiste. Klavier Pleyel, Rcgcuiioslraai, 25, Brussel. Abonnementen 100 fr. Steunabonno- ment, Eerste Rang', genummerd, 2 plaat sen. 30 fr. tweede rang, genummerd. 20 fr. derde rang, niet' genummerd. Postcheok rekening 1568,93 (SI. De Jonghe, Aalst), of in «Dirk Martens Boekhandel», Nieuwstraat Aalst. STAD AALST TENTOONSTELLING Pr. Boeteels BUGGENHOUT Zaal van hot Burgershuis, Groots Markt. Schilderwerk en etsen. Opening Zondag 30 Oct. om 9 u. voormiddag. Open alle dagen van 9 u. tot 18 u. 'b avonds, tot 13 Novomber. De Verpachting van het Paardemest Der Geudarmsrie ter stede, heeft plaats op 3# November aanstaande voor een termijn van één jaar van 1-1-1933 tot 31-12-1933. Voor Inlichtingen zich wenden ter Gendar merie kazerne te Aalst. Denderstraat, 22, vóór 2 November 1932. VOETBAL EENDRACHT'S MATCHEN. Het ofFensief wordt voortgezet Een echte voetbalzondag Eendracht speelt drie matchen op ei gen veld. Om zoo te zeggen een ganschen Zondag zal er gespeeld worden. Te HALF TIEN reeds krijgen we het bezoek vnn de sportvrienden uit Denderleeuw. Dc Standaarders zenden ons hunne 4e spe ciaal en we zijn er zeker van dat ai de trouwe supporters van dc rood-wilt ten de verplaatsing naar de Breedestrnat zullen meemaken. Ook Eendracht ver wacht een flink aantal supporters om de eersten match te volgen Eendracht- Standaard, Denderleeuw (4e Speciaal). Talrijk naar plein Begin te half tien. Onmiddellijk na dezen Dcnder-derby komen de juniores het plein opgestormd Ze gaan ten strijd tégen de sterk» van Racing Lokeren. Onze jongens we ten dat ze zullen moeten oppassen want Dendermonde won le Grambergen slechts met 2-1 van de vlugge Racingers on dan nog met een penalty! Verleden Zondag kregen we heel wat. last om Dendermonde de puntjes te ontnemen (3-2). Hier zal de strijd hevig zijn. Aalstersche voetballiefhebbers, kent ge de junioresploeg van Eendracht nog niet? Weet ge dat di'l< elftal op zeven matchen reeds .zevenmaal victorie kraai de Waarom zeudt ge niet eens komen kijken nu, dit sterk Aalstersch elftal in lijn staat tegen de geduchte ploeg van Lokeren Eendracht's juniores kogelden reeds 50 goals in de netten der tegenstrevers; slechts 4 maal werd tegen hen aange- teekend. Drie dezer vier goals werden op strafschop gemaakt. De juniores van Eendracht willen eerste eindigen in de provincie Oost-Vlaanderan. Dan komen zo in finaal Legen de sterkste erflullen uit de andere provinciën. Ziedaar hun wensch. Al wie belang stelt in sehoone matchen, rekene het zich lot plicht de ze spoi'tieve jongens te komen aanmoe digen. Daarom ook worden alle echte supporters opgeroepen om hunne spe lers te komen steunen in den lasligcn strijd Eendracht-Rac. Lokeren. Bcgin; te ÉLF' uur. We doen echter beroep op de sporti viteit én van de spelers én van onze sup porters. De Sportkringers hebben zoo veel recht als wij om liunne kansen te verdedigen. Weest dus welkom in ons midden, Sportkringers Te Aalst worden de mensehen door geen affichenpraat opgezweept en onze artikels manen ons sportpubliek en on ze spelers steeds aan lot kalmte en spor tiviteit. Doch ge moogt er vast op reke nen dat. de Ecndrachters zich hardnek kig zullen weren. Spelers van den Een dracht, het woord is aan u. Aalstersche voetballiefhebbers, een' schoone strijd in 't verschiet! Begin te HALF DRIE. Wit en Zwart. BAKSCHIETEN Prijskamp naar een konijn bij A. Cornand Moorselschebaan 141, Café Marie. Begin om 7 ure, Kampen om 9,30 ure. 2033 BILJARD Cifé Stad Antwerpen hoek Esplanade» plaats 13. bij Felix Van Vaerenbergb, Za terdag avond groote prijskamp op den bil jard* Begin om 5 u. Kampen cm 9 u, Een konijn vooruit* 2035 BILJART De uAalateraehe Biljartclubvergast de liefhebbers, ter gelegenheid der inhaling van zijn nieuw lokaal, op een GROOTE BILdARTMATCH te spelen in 400 punten in kader van 45/2, den Zaterdag 29 October 1932, tusschen de Heeren Van Belle G-, verschillende malen Bel» gische en Europeesche kampioen. Wereld kampioen in Kader 72/2 voor 1932 (lief- liebbere.) Gabriels R., Eelgieche kampioe.i voor 1 930 en 1932 (liefhebbers). Ingang vrij. Begin om 17,30 ure slipt, ten lokale' HOTEL DE FLANDRE DE L'INDUSTRIE, Esplanadeplaats. 2023 DUIVEN NIEUWS Zondag 30 October, zal de Heer Jean Keyraeulen. Gentsche straat, 115, in xijn lokaal, gansoh xijn Hok Duiven tentoon stellen, waarmede hij dees jaar 72 prijzen behaalde met de jonge, en 26 met de oude. Er wordt gratis een wekker afgelot, om 8 uren, voor degenen die de duiven hebben komen bezichtigen. 2032 Op ZONDAG 30 OCTOBER om 4 uur laatste opvoering van dit overprachtig Volksdramma. Kaarten te bekomen in Het Paviljoen Duivenlie/hebberamaatsehappij «Rechtzinnig boven alles gevestigd bij Julien Cammu, Arbeidstraat, 53. Op Zonrfag 80 October, groote tentoon» stelling van Reisduiven, in 4 reeksen. Oude duivers en oude duivinnen jonge duivers ei jonge duivinnen, Poulen en miesen zooals gewoonte. De duiven zullen geketfrd worden door 8 vreemde liefhebbers en moeten tentoon ge steld blijven tot 3 uren namiddag. Inbrengst 's morgens, van 8 tot 10 uur. 2034 Het Bestuur, Als derde match, op Eendracht's speelveld, krijgen we te HALF DRIE EENDRACHT l-GEERAARDSBERGEN I Een zoer harde noot Sedert vele jaren reeds komen deze beide Dendercliibs met elkaar in botsing. Van op de Kapellekensbaan -zijn Sport kring en Eendracht kennissen geworden. We herinneren ons nog hoe reeds in dien tijd de strijd tussclien deze clubs buitengewoon hardnekkig was. Op ze ker jaar moest de schok Eendracht- Geeraardsbergen zelfs herspeeld wor den en dan nog met gesloten deuren 1 Sportkring won het pleit met- 4-2. We moeten bekennen dat Geeraards- bergen ons telkenjare zeer kostbare punten ontnam. Op den Ouden Berg wonnen we slechts éénmaal (1-0) doch ook te Aa-lst lieten we veelal van onze pluimen tegen de vurige sportkringers. De laatste jaren liep het gewoonweg op gelijkspel uit! Wat gaat het Zondag worden We verhopen het beste voor onze club. On ze spelers kennen- voldoende de sterkte- hunner tegenstrevers en den gees'h waar in dezen «derby der Denderstreek» ge speeld wordt. Ze gaan zich het plein op werpen met den vasten wil van de «twee punten» dezen keer thuis te houden. GEVRAAGD nog 1 goede colporteur) leurder /leerlingen worden niet aanvaard- om mede te reizen met auto. Vast loon en rohoone verdiensten voor werkers. Zioh wenden nog dezen avond Sl Jobstraat 72, Aalst. 2037 GEMEENTE MOORSEL Schoolhoofd en 2 onderwijzers (geen onderwijzeressen,) te benoemen,. Aanvragen te sturen aan den Heer Burgemeester, voor 15 November, 2036 F.EKLOO 27 Oot, Boter 20,00-21,0» eieren 1,05-1,10; viggens 100-300 aardap pelen 0,28-0,30. AUDENAERDE, 27 Oot. Boter, 13- 21,00; eierèn, 0.02-0,93; konijnen. 16-30; kiekens, 17-30 't koppel; hennen. 10 - 27; ganzen, 9-11; duiven, 3,00- 3,50; jonge duiven, 9*10 het koppel viggens, 275 - 325. 1!03

De Volksstem | 1932 | | pagina 3