SS Rheumatiek? Suikerij F.C. JACOBS Braderij eer Kattestraat Ingelegde Groenten Merk A. K. I. JeaniBtie-Maris-EeiigeniB Snel LINIMENT SLOAN CMtean St Mare Zoe Onze SCafholieke Propaganda Stilt de pijn op eenvoudige wijze STILT DE PUN De Niéuwe Concerten Koloniale Radio Omroep Ingelegde Groenten A. K. I. £E AMËRIKAANSCHE PRESIDENTSVERKIEZING New-York, 9 November. Tcf 1 uur 's morgens Te 1 uur 's morgens beeft Roosevelt de meerderheid in de volgende stalen Alabama, Florida, Georgia, Oklolia- ma, Texas, Missouri, Maryland, Tennos- sies, Nebraska en Zuid-Gorolina. 1 M. Hoover bekomt.de-meerderheid in New-Hampshire eui in Rhode-Island. In Massachusetts en in Pensylvania staan ze gelijk. .De Sta'tén die tot hiertoe voor Roose velt gestemd hebben beschikken over 413 stemmen, die voor Hoover over 8 Stemmen. Roosevelt zegeviert te New-York Tin den staat New-York, die beschouwd wordt als de sleutel der verkiezing wa ren 2 millioen stembrieven geteld. Roosevelt bekwam daarvan 1.300,000 stemmen, Hoover 700.000. Hoover en Roosevelt New-York, 9 November. Zijne ne derlaag inziende vóór den officieelen ji'tslag, heeft' M. Hoover een telegram 7an gelukwensch.en gestuurd aan zijn tegenstrever M. Roosevelt. Laatste uitslagen New-York, 9 November. Men denkt dat ongeveer 40 millioen personen heb ben gestemd tegein 57 millioen in 1928. De laatste uitslagen melden K. 1 1.800,000 voor Roosevelt. 8.500.000 voor Hoover. Men ziet dus dat de overwinning van Roosevelt geen twijfel meer oiecüfc. Men verzoekt ons hel overlijdèri te melden van MEVROUW] weduwe vam wijlen Mijnheer, August DE ROUCK geboren te Denderleeuw, den 11 April 1846 en overleden in het klooster te Herdersem. den 8 November 1932, versterkt door de HII. Sakramenten Oe lijkdienst en begrafenis Zaterdag 12 November 1932, om 9 uren in, de kerk. van St. MSartimis. tÜeinst van Barmhartigheid, Woens dag 16 November om 8 u. in zelfde kerk Een .dienst in de kerk van Herdersem, Dinsdag 15 November, om 8 u. De 30 Gregoriaansehe missen zullen gelezen worden, in St. Martinuskerk te beginnen van 21 November, om 7 u. Men vergadere ten huize der afgestor vene Stoofstraat i-8, örh 8 u. Vrienden en Kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben,, worden ven-zocht, dit ala dusdanig te willen aanzien. Het voorbereidingswerk is haast voltooid. In allo wijkan van onze stad zijn groepen Katholieken bedrijvig aan het work. Het wordt eon prachtige strijd. De volgende meetingen zijn in ons kanton belegd Donderdag 10 November Baardogem 7 a'in do Zustersschool; Herdersem 8 u. in het Patronaat. Vrijdag 11 November Meldert 5 u. Zaal Van Mol. 6u' Petr. Van d.Broeck Moorsel 7 u. Kring. Zaterdag 12 November Aalst 7,30 u, bij L. Schouppe. Sint Jobstraat. Zondag i3 November Hofstade 8,30 u. voorm. Patronaat. Alle strijdende kathoüekon op post WV Een veelbelovend Kinderfeestje St. Marten in 't Land van Riem Do Kinderkens van de werkende leden van 't Land van Riem, hebben met, groot genoegein vernomen, dal Sin't Marlen, met Nicodemus en zijn ezel, Zondag aanstaande, 13n November, te half vijf, in 't. Lokaal van 't, Land van Riem ko- meui, Groote Markt, 4, om er bet schoon kinderfeest bij te wonen op touw gezet door de kindjes van de werkende leden van deze schoone maatschappij. Wij woben dat er muziek zal zijn, ki- ■nema, en er kom't ook een goochelaar om toeren te doen 1! Verder zullen de kindjes mooie Vlaamsche stukjes voor dragen. En 't schijnt dat 'er 'nen schoo- nen brief voor Sint Marten gaat afgele zen worden Een vreemd meisjeskoor is aangeworven om kunstliederen uit Ie voeren!! Speculaus, chocolade en meer andere zoetigheden zal Sint Marten wel meebrengen, dat heeft hij geschreven aan mijnheer, den president uit de Kat testraat De vaders en de. moeders ko pman natuurlijk, ook mee 't Zal er' ispannen Wat is het toch plezierig een vader ie hebben dié lid is van «'t Land van Riem!»- zeggen de kinderen en de mC'cde^s 1 N. B. Men merke wel pp dat het Be stuur'- gezien de' plaatsruimte het feest moet beperken tot de Gezinnen'der werkende leden. Haver en hooi (Ge. verstaat wel, he béste lezers worden gaarne aan vaard. ;Ze mogen in 't lokaal afgegeven worden .1 ..t Aasi de Bevolking van Aalst Ter gelegenheid van St Martensfeesl op Vrijdag 11 November zal de roinigheids- dfcust van Vrijdag 11 November plaats heb ben op Donderdag 10 dezer. De d.d. Burgemeester, A. Bastiaens. T entoonsteiling Kunstschilder Pr.Bosteels In de zaal van 't Eurgershuis, Groote Markt, stelt kunstschilder Pros. Bosteels uit Buggenhout, zijne schilderwerken en etsen ten toon. 't Is voor ons een verheugend feit hier 'n vreemde kunstenaar te mogen zien optre den, dit bewijst immers de belangstelling dewelke ze gevoelen voor onze stad. En kan bet anders. Aalst, stad uit de middeleeuwen, getuigen daarvan zijn geschiedenis, zijn gebouwen, ons Belfort, de prachtige St Martenskerk met hare rijke schatten. Stad van Dirk Martens.Stad waar eens een Gustaaf Pape, toondichter, een Dr, Isidoor Bauwens dichtte, een Nestor De Tiè o als toosieel- schrijver telde. Op kunstgebied zou onze stad nog meer kunnen verwezenlijken. Hetzij me toegelaten desaangaande één enkelen wanlc maar te geven aan~ ons niet te benijden stadsbestuur, en dit ten voordee- le onzer stad, ten bate van vreemde kunste naars. Ziet ons Stadsbestuur geen middel in. om een degelijke zaal ter beschikking testellen voor voornoemde kunstenaars, mits 'n klei- vrrgosding en verplichting een kunst werk af te staan voor ons stedelijk museum, k Ben er van overtuigd dat geen enkole kunstenaar daartegen iels zou opwerpen. Is het niet betreurenswaardig en teleur stellend voor een kunstenaar, te moeten exposseereti daar waar terzelfder tijde schietoefeningen plaats grijpen, waar er gfëetmaald wordt, voorwaar niet aanmoe digend voor hen noch aantrekkelijk voor den bezoeker. Niet om het bestuur van 't Burgershuis te hekelen noch om de zaal af te keuren, dit immers niet mijne bedoeling, neen dat niet, er dient bier eerder hulde gebracht, gezien ze de gelegenheid geven aau vreemde kunstenaars hier ter stede te exposecren, We hebben reeds in onze stad ep muzi kaal gebied Do Nieuwe Concerten onder de leiding van heer Stefaan De Jonghe, voornoemde heer geeft zijne stadsgenooten de kans en het genot kennis te maken met vreemde kunstenaars, dewelke we zonder zijne inrichting nooit hier te Aalst zouden mogen toejuichen hebben. (Deze kunstoon- certen grijpen plaats in do stedelijke feest zaal). Laat one ook iets verwezentlijken voor kunstenaars op een ander gebied, namelijk schilders, beeldhouwers en kunstsmeders. van builen de stad. Do ondergeteakende zal graag en dit kosteloos zich ten dienste stellen voor voor noemd werk. Hadde ik maar het geluk en 't genoegen het hier hooger vermelde verwezenlijkt te zien, dit zou ons stadsbestuur ten zeerste ter eere strekken, en de kunstminnende bevol king zon hun uit ganscher harte toejuichen. Nu terzake. In de doeken van Pros. Bosteels, erken nen we de vroeger zoo hooggeprezen en wijd vermaarde Dendermondsche school, doch niet in den aard van een Gourtens of een Jacobs. Het werk van dezen schilder afzonderlijk genomen zal voorzeker den toeschouwer meevallen. Verwijzen wij naar doeken als 9 «Vlassenbroeckkerk». 1 «In het Bosch 33 «Zonnige hreef», 13. 23, 32 Water molen «21 uBosohkapel», Bij Hosteels zien we vooral de eerlijkheid in zijn werk daarstellen, omdat hij in zijn genre schildert, naar eigen opvatting en kunst, Dieion ook vermeld: 2 Winterland schap» 34, 35 «Scheldeen 42Oude Werkmanswoning». Nog meerdere verdienstelijke werken bevinden zioh onder de niet vernoemde wer ken. Het is een overzichtetijke tentoonstelling groepeerende een veertigtal olieverfschilde rijen met 'n tiental welgeslaagde etsen, (teekeningenj Tot nog toe was de Heer Bosteels voor ons een onbekende, edoch naar ik vernam is deze kunstschilder reeds eon gekende fi guur in den artisten wereld. Het ware te hopen beste Heer Bosteels, dat u, bij uwe tweede tentoonstelling hier te Aalst, eene betere geschikte zaal zal ter hand gesteld worden, ten einde uwe kunst werken tebiengen op bet peil hunner volle waarde. Dit wsnach ik U uit ganscher harte. Hartelijk Je/ Smed. Slapelooze nachten en onrust door rheumatische pijnen veroorzaakt, ver dwijnen wanneer gij Liniment Sloan gebruikt. Dit beroemd snel werkend middel dringt door tot de oorzaak der pijn. Lichtjes toegepast: enkele 'druppelen brengen aangename warmte die de zenuwen en spieren doordringt. Lijden en bezeering verdwijnen spoedig en gij zijt vrij van pijn en onrus). Gebruikt Liniment Sloan tegen Rheumatiek, Lendenpijn, Heupjicht, Verkoudheden, Verstui kingen, Kneuzingen. Zuinig in ge bruik een flesch duurt lang. Bij alle Apothekers fr. 14.00. Naar wij vernemen wordt voor 25 De cember, (Kerstdag) iin, de feestzaal van Sint Maartensgësïicli't, een Groot Mis- siefeest op touw gezét door de Missie- vrichden. Binnen enkele dagen ni3>jr nieuws omtrent dit feest,'ingericht tot steun o nz er M issi on a r iss e n„ AALST Over Mejuffer NE§TLER, die Donderdag 10 November, in de Feestzaal van het Stadhui», Mejuffer Gonser aan den vleugel begeleidt en tevens ais soliste optreedt, be reiken ons volgende PERSUITTREKSELS Brussel «Mejuffer Nesteer gaf in de Russische klavier werken,, bewijs van een ernstige teohniek en een bevallig spel vol uit drukking. Haar succes was groot en verdiend. Januari 1925. E. Q. Independance Beige. Mejuffer Nestier trad op met een zeer zeldzaam gehoord programma. Ze speelde het met veel gloed en kleur. Paul Gilson,,"Midi» Maart 1928. Par ij8. Deze interessante klaviervirtuose heeft een vast ontwikkelde kunstsmaak en een zeer levendig doorzicht in den geest der komponisten, wier werken zij vertolkt. Eén volmaakt meohanisme, saam met een groote verscheidenheid van uitdrukking, 7 bezorgde haar, na het. uit voeren.di\r 'moeilijkste stukken, eene ovatie vaji het zeer uitg lezen publiek. Comsedia, 1930. Voor de liefhebbers .dus eene eenige ge legenheid op één a\imd twee voorname artisten te hooien. Abonnementen en enkelkaarten, aan ingang, vanaf 6 uur. Een gebuurte in rep en roer. Zon dag avond rond half negen werd de ge buurte der Korte Sint Jansstraat in rep en roer jfezet door het hulpgeroep van zekere n S. die meende dat er dieven in zijn huis waren, Zie hier wat er gebeurd was. De genaamde C,L. had. in het naar huis ko men glasschermen liooren vallen op een achterkamer van zijn gobuur. Hij was deze gaan verwittigen in eene naburige herberg dat er dieven in zijn huis waren. Al het vo k kwam mede, de vrouwen mengden er zi oh mede en het was een geharrewar van ple zier. Van het eene huis werd er naar het andere geloopen. Men riep langs hier Daar is de dief Men riep langs daar hij is op straat gevlucht Als het volk nog immer achter den dief zocht, stelde de po- I li tie vast dat een glasruit was uitgesmeten met eene schalie't Was dus veel ge« schreeuw, maar weinig wol den De Koloniale Kring herinnert aan zijne leden dat van af 16 Novembpr alle Woensdagen te 6 u. 15 's avonds door het Nationaal Instituut vpor Radio-Omrorp, belangrijke koloniale foordrachten worden uitgezonden. - Woensdag 16 November te 6 u, 15 opent staatsminister M. Louis Franck de reeks met uBesëhouwingen over Con go en de Koloniale Hoogesehool. Achtereenvolgens zullen aan de beurt ko men: Woensdag 23 November K Polinard over ^Natuurkundig Congo». Woensdag 30 November M. De Cleene over De Volkeren van Belgisch Congo*. Woensdag 7 December G. Van Langeriho. ve over Congoleèsehe Talen. De leden van den K. K. die niet in bezit zijn van een radiotoestel, mogen zich wen den tot het Secretariaat, 30, Arbeidstraat, ter stede- Adressen zullen hun daar aange wezen worden, waar ze die voordrachten kunnen gaan hooreri,. Oproep wordt insgelijks gedaan aan de leden die een Radio bezitten, en die min begunstigde leden zouden willen toelaten bij hsn de Koloniale Voordrachten te gaan liooren, hun adres opte geven op vermeld Sekretariaat, Woensdag, 14 December. F. Veroauteren over «De Geschiedenis van Congo-» Woensdag, 21 December- Dr A. Rod- hain, over «De Hygiène in Congo.» Fransche Voordrachten over de Kolonie worden aangekondigd Naklank der Braderij Kattestraat. Gezien het overweldigend succes der, filmavonden gegeven door de firma Blanca-Water in samenwerking met Fotc-Handel Omer D'Haeso, nieuwe CINEMA-AVOND op Donderdag 10 November en. .Vrijdag 11 November, telkens te 18 uur. Op het programma: Nieuwe Avontu ren van Felix, met als slot de sensatie» film: De eerste Aalstersche Braderij, opgenomen door Foto-handel Omer D'Haese met de kunstvolle medewerking der meestberoemde filmsterren der Kat testraat. Ingeval van slecht weder gaat de film avond door op Zondag 13 Novemb. 2126 plein, tegen Voiharden met 0—1, doch laai ons in acht nemen dat Waasmunster een penalty onbenut liet en dus, op een onge lukkige wijze, een puntje aan de bezoekers moest afstaan. Weet men wel dat Waasmunster thuis het sterke Eekloo versloeg met 2—1 En nog meer Gingen de flinke Waas» landers niet Assa Ronse te Ronse zelve kloppen met 2— 1 Is dat geen pluimp je waard En kregen wij ginder te Waasmunster, den laatsten lijd, geen kloppingen genoeg T Er zal op te passen zijn voor Zondag. Dat geen enkele speler vergete van zich goed voor te bereiden tot den zeer hevigen schok: EENDRACHT—W AASMUNSTER Speler-maakt u strijdvaardig, en zorgt en voor dat ook Zondag de zegeklok luider moge. Voetballiefhebber», maakt u vrij, want het zal er spannen tusschen dezo twee sterke kopploegen. Wit en Zwart. A. SIMKENS Borgerhout. 1772 BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEBOORTEN Mannelijk: U 12 Vrouwelijk: 5 HUWELIJKEN Hector Van Herraweghe-, metser,Kerrebroek- straat, met Eugenia De Pau, kleermaakster, Lokeren, Domieu Roelandt, ijzerdraaior, Staenstraat, metAdolina Gysbrecht, zonder beroep, Nazareihstraat Joannes De Rop, vellenbewerker, Sint Jozefstraat, met Maria Schollaort, zonder beroep, O. L, Vrouwplaats. Feli^: Cobbaut, reiziger, Dendermondsche steenweg, met Theresia De BruL breister. Nieuwe Binnenstraat. Hendrik Buyle, pas- werker, Binnenstraat, met Maria Coppens, tichenstikster, Binnenstraat Frans Van den Bossche, betonbewerker, ErembodeS8rn> met Elmyra Van Oost, katoenbewerker, Genteche steenwegJozef Da Raedt, vellenbowerk®r Klein Begijnhof, met Nelly Vermeire11» zijde- bewerkster, Bergemeersche straat, Hector Eeokhaut, stofbewerker, Walstraat, me' Hor- tentia Roelandt, stikster, Langeslraat OVERLIJDENS Augustinus Cantryn, rustend hoofdleeraar, 54 jaren. Watertorenstraat, echtgenoot Helena Byl. Seraphinus Mertens, echtgenoot Maria Viersé, rustend machinist, 73 jaren, Oumont- straat Coleta Parriau. weduwe Engelbert D'Haeseleer en Marin Bissohop, zonder beroep, 77 jaren, Kattestraat. Sylvain Moens, echt genoot Victorine Stallaert, touwslager, 43 jaar Dendermonde. Virginia Gillade, zonder be roep, 19 jaren, O. L. VrouwpUats— Emile De Muynck, echtgenoot Maria Temmerman,steen kapper, 51 jaren, Dr De Moorstraat. I ktue onder de 7 jaren, BELANGRIJK Ter gelegenheid van II November zal het bureel van den Burgerlijken Stand open zijn van 8 tot 9 uur 's morgens, alleenlijk voor op gave van geboorten en sterfgevallen. TOIHATE Soep saus oogenblikkelijk klaar. TOMATE Gewaar borgd door zyn supe rioriteit. TOMATE Beter dan de beste. TOMATE - Bereikt in België 80 0/0 van bot totaal verbruik. 211 DUIVEN NIEUWS Bij WELLEKENS Michel met St Mar ten, koppeling der duiven van De Clippel Arthur Zondag 13 November tentoonstelling der duiven van De Coninck Joseph en Van Hoe- dehoeven. Begin om 9 u, 's morgens. 2131 OOSTENDSCH VISCHHUIS VAN DE POELE-STAES Seherreveldstraat, 46, T/S. Groote afslag op de Tarbot. Tongen en Grieten, Te bekomen van af Donderdag en Vrijdag alle soorten van visoh. Gebakken en opgelegde Visch. 2132 Groote afslag op de Garnalen 7.00 fr. do kgr. Alle dagen te bekomen. Men bestelt ten huize. Tel. 968 GEVRAAGD halv» schrijnwerkersgast» bij Penne, Kattestraat 59, Aalst. 2130 KOOPT UWE St. Martensgeschenken In de Goudsmederij der Kinderen PRAET vermits gij er op uwe beurt ook een prachtig geschenk ontvangt. Dit is ten minste een huis die getrouw) St-Jozef. Wie houdt Da Stre/eta Gebruikt er Minder. Aandacht Daar de Kamerkiezing plaats grijpt op Zondag 27 November, zal 't Kajotteratoo- neel di-cn dag geen vortooning geven. Dus een eenige vertooning wordt ge geven, op Zondag 20 November 1932 om 5 ure, in d-ï Z3ül van den Volkskring St-Jozef, Meule8Chettestraat, van het groote Hollandsche lachsucces OOM PIET en CIE van Jan Th. Verhoeven. Kaarten 5 fr. en 3 Fr. De vertooning wordt gegeven ten voor- f.'eele van Jeugdkring (Patronage) van eens duchtig blijft aan de oude traditien. 2427Je lachen, kome kijkeu l 1 Hard werk voor Eendracht Pas zijn de zegeklanken over de laatst© overwinning uitgestorven, of daar staan Eendracht'» spelers voor een nieuwen strijd En een harde kamp zal het zijn, Zondag e. k. op ons plein tegen de zeer sterke ploeg van Waasmunster We moeten er op wijzen dat. tot nu toe, in het klassement, niemand voorsprong ge nomen heeft. Excelsior, Volharden, Waas munster en Eendracht staan met 14 punten geklasseerd. Bij deze vier leiders diensn Assa Ronse 13 punten) en Eekloo (12 punten) gevoegd. Hel zou gewaagd zijn van deze twee clubs die op de hielen volgen weg te cijfe ren. want ze zijn bijzonder gevaarlijk We zien dus dat ook Waasmunster de leidiDg deelt en het mag gezegd dat zonder on kans Waasmunster op dit oogenblik, met een punt voorsprong, alleen aan de leiding cu gebtaan htbLen. Ze verloren op hun GEDURENDE DE hebben de meeste fijnproevers van d. geledenheid gebruik gemaakt om bij d. Firma ARYS de gekende te koopen I Daze zijn niet te verwarren met d. gewone Konserven. De A. K. I' produkten zijn ffissehn groenten die alleen door sterilisatie worden verduurzaamd en dit zonder bijvoeging van verven, noch andera scheikundige produklen. Bovendien wordtn de doozen langs binnen met een dubbele goudvernie bestreken om nlie afscheiding van zuren uit blik of lood te verhinderen. zijn speeiaa) bereid voor de fijne keu* kens, ziekenhuizen, kostscholen, spijs, huizen, enz. 2128 In alle goede specerij- winkels te bekomen. OPGEPAST Lel goed op hel adres koopt niet blinde lings uwe PARDESSUS voor Heeren, Jon gelingen en Kinderen, beziel eerst ons. uitstalling en overtuigt U. VAREUZEN in alle kleuren en maten te beginnen vanaf 59 fr. Groole keus van fantaiiie-broeken en zeer lieve kinder- koilumen. Dit alles aan de laatste afslag prijzen. Huis E ROGGEMAN 3128 Lvnge Zoutstraat, 31 Aalst. Confeetie en raar maat. Snijder- Kleermaker gediplomeerd.

De Volksstem | 1932 | | pagina 3