OPENING Boetstr.Recltk v. Denflermonfle HUBERT BRANTEGEM van het nieuwe magazijn VLASSCHAERT en DE KEGEL Wilt g'ee; voorsmaak van den hemol Saosch ontdaan nan 't aardsch gewame! Drinkt van DE GHEEST 'nen Janverdi Een ftesch met tweën elk nen demi. BAMBRUGGE Reis naar Beauraing Een smartelijk ongeval Ter gelegenheid van KERSTMIS op ZATERDAG 24 DEZER. EENDRACHT - ASSA RONSE Overtreft al wat de concurrentie U biedt ÏECHTSTREEKSCHE VERDEELERS VOOR AALST OOÉOBU OSESSE DIEFSTAL. Op 24 Juli 11. stelde Van Roey Leo pold van Clinge-Waas vast dat zijn rijwiel, dat hij aan eene herberg had Jatan slaan, spoorloos verdwanen was Korten tijd nadien werd hem bekend gemaakt dat zijn,ontstolen rij wiel werd gezien in handen van zekeren Ver- berckmoest Leopold, van Beveren- Waas. Een onderzoek werd ingesteld, Verberckmoest bekende het rijwiel te hebben gestolen. Hij wordt dan ook verwazen tot vijftien dagen gevange nisstraf en 350 frank boet. ONEERLIJKE HANDELAAR. De Laude Giovanni, meubelfabri kant, van Italiaansehe nationaliteit, wonende destijds in Schaarbeek.thans voortvluchtig, had in December 1931 een grcot aantal meubelen, ter waarde van 8000 frank gekocht bij een meubel fabrikant ven Temsche. De kerel ont ving de meubelen, beloofde te betalen, maar zag niet meer om. Hij ontmaakte zich van de koopwaar, streek het geld op, en nam de vlucht. Die oneerlijke daad kost aan De Leude drie maanden gevangenisstraf en 350 frank boet. AFTRUGGELARIJ. Van H. Arthur, van Dendermonde. is een kerel,dia leeft van aftruggelarlj, Alzoo wist hij verladen jaar ten na- deele van een handelaar van Brussel voor ongeveer 3200 fr. waschmaohie- nen af te truggelen, alsmede voor on geveer 3600 fr* stoven ten nadeele van eene fabriek van Cinay, Die wasch- machienen en stovea werden aan den man gebracht te Dendermonde, voor een prijs vsr beneden dien van den aankoopprijs.' Wel te verstaan Van H. vergat zijne leveraars te voldoen. Die oneerlijke- daden worden gestraft met negen maanden gevangzitting en 700 frank boet. ONWAARDIGE VADER: De Zutter Theophiel van Calcken# leeft gescheiden van zijne vrouw. Deze heaft verplicht geweest haar kind uit te bestoden bij haar vader. De Zutter' weigert echter te voorzien in d en on derhoud van zijn kind, en dit niette genstaande al de pogingen aangewend om hem tot betere gevoelen te krijgen. Zijne koppigheid zal hij betaald zetten met Echt dagen gevangenisstraf en 350 frank boet. Mr I n r Eene dievenbende t I H t verrast. Sedert eenigen tijd gebeurden er in onze gemeente verscheidene diestalleii waarvan ,5e daders maar niet konden gesnapt worden "Klachten werden ingediend bij de plaatselij ke gendarmerie afdeeling, die een stil on" der.zoek hebben ingesteld. Verleden nacht nu heeft de Heer C mmandant der brigade met vier zijner manschappen de dieven op hee- terdaad weten te betrappen. De gendarmen hadden zich verscholen langs een wes vermoedelijk gevolgd door de dieven. Te 1 uur 's nachts hebben ze drie kerels aangr. houden geladen met kiekens en met konij nen. I)o kerels waren gewapend niet. revol vers. Zij werden opgeleid naar de gendar merie en des anderendaags naar Dender» monde ter beschikking van den heer Procureu.i. Het zijn de gemaanden F; D., van Haelterf, A.. G. en A.. O., van Meire, Een verlichting is opgegaan bij de bevolking als dit goede nieuws vernomen werd. De diefstallen werden gepleegd ten nadeele van den veldwachter en van de kinderen Van der Haegen. Aangevallen. Des avonds rond half tien kwam de genaamde Van den Steen Jules, woonachtig te Vieckem per rijwiel van Bambrujge om huiswaarts te keeren- Onderweg werd hij aangevallen door drie manspersonen. Zij stampten met den voet in het wiel van zijn fiets zoodanig dat Van da Steen ten gronde viel. Hij kreeg van een der mannen een slag in het aangezicht, doch kon dan ontvluchten en kwam in eene herberg te recht waar hij bleef wachten. Ondertus- ichen werd door dezelfde kerels een an der persoon aangevallen. De drie boos. doeners kwamen dan in dezelfde hérberg waar Van de Steen was. Deze Bprak geen woord, doch nadat de kerels weg waren vroeg hij hun namen. Hef zijn zekere Van Geit V-, Verbraekel C. en De Cock L., alle drie van Bambrugge. Klacht werd ingediend bij de gendarme rie die een grondig onderzoek ingesteld teeft. Viert Kerstnacht vroom en stil Kerk van Sint IHartinus Zondag, Hoogdag.van Kerstdag Te middernacht zal met groote plechtig heid de nachtmis opgedragen worden. De groote lijkdear zal te 11 u, geopend en te 12 u, gesloten worden tot na de ceremonie. Gedurende de plechtige Kerstmis zal de H. Communie NIET uitgereikt worden, maar wel gedurende de twee daaropvolgende missen en dit in de volgende orde': 1. Aan de groote communiebank van het koor: eerst het koor en daarna de zijpanden. 2. Aan de bijgevoegde communiebank der benedenkerk, eerst de middenbeuk en daarna de kruisbeuken. Kaarten aan 2 fr. (familiekaarten aan Btr.J van nu af te bekomen bij M. Alfons Vol- ckaert, Brusselaohe straat, 4 Boekhandel J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 21 Drukkerij De Volksstem, Kerkstraat, 9. en Mejuffers Van den Eynde, Kerkstraat, 27- Alsook des nachts aan den ingang der Kerk N. B. - DE FAMILIEKAARTEÜ zijn enkel voor de echtgenooten en kinderen van hét zelfde huisgezin. De naam van het hoofd van het gezin dient vermeld te zijn op de kaart, Er wordt 's nachts geen BIÉGHT ge boord, maar wel Zaterdag van half vier tot half acht. De overige goddelijke diensten zijn be paald ale volgt Te beginnen van 5. u. gelezen® missen, 9 ure solemneele Hoogmis. 11 ure, gesolemniseerde Mis. Half vier, solemneele Vespers en 4 ure Plechtig Lof, waaronder sermoen door den Z. E, H. Deken, Parochie O. L. Vrouw Bijstand. Ter gelegenheid van den Hoogdag van Kerstdag zal het Onie Lieve Vrouwkoor de volgende gezangen uitvoeren: In de Kerstmis, te 5 uur, en in de plech. tige Hoogmis, te 9 uur, Missu Te Deu'm- Laudamus voor 2 gelijke stemmen van L. Perosi in deze missen zal het Kerstlied gezongen worden In de Herdersmis, te 6 1/4 uur Missu Decima voor 2 gelijke stemmen van Osc. Van Durme. In bet plechtig Lof, te 3 1/2 uur 1. Laudea acgratiae, voer 2 stemmen Aug. De Coninck. 2. Ave Maria, voor 3 stemmen, Arth. Verhoeven. 3. Adeste Fidelee, voor solo en 3 stem mig koor, A. d'Hulst. 4. Tantum Ergo, voor 3 stemmen Arth. Verhoeven, 5. Kerstlied-Vredelied, voor solo en 2 stemmig koor. Kan. J. Van Nuffel. H Hartparochie Met Kerstdag zullen de volgende zangen uitgevoerd worden Binst de Kerstmis te 5 uur en de plech. tige Hoogmis te 9 1/2 uur: Missa in Hono- r m Sancti Josephi, voor 3. gel. stemmen. Flor Peeters. Onder het Offertorium In Natale Salvatoris, A. De Boeck Gedurende de Herdersmis te 8 u. Kerst. zangen door kinderen te 3 1/2 uur, plechtige Vespers" en Lof, waaronder 1) O quara Suavis, 2 gel. stem. A, De Smet 2) Alma Redemptoris, F. Mauve'. 3) In Natale Salvatoris, soli en koor Aug. De Boeck 4) Tantum Ergo Em. Dethier- Na de Kerstmis en na het Lof Kerstlied voor soli en vierstemmig koor. Kerk der P. P. Capucijnen Kerk open te 11 1/2 uren. Gesloten te 11 3/4 uren. Proeeaaie naar de Kribbe, kwart voor twaalf Te 12 urenPLECHTIGE KERSTMIS, Ondbr de tweede Mis. Algemeene Com munie voor al de aanwezigen. Daarna derde Mis van Dankzegging. De opbrengst der toegangskaarten komt ten goede aan de Missies, Zonder kaart wordt niemand binnen gela ten. 's Nachts zijn geen kaarten meer te verkrijgen- Si Jozefscolleg?, kapel PLECHTIGE MIDdIrNACHTMIS, gevolgd door twee gelezene Missen. Onder de tweede Mis wordt de H. Com munie, uiigei'éikf, De kaarten worden verki clit ten voordeele van de goede werken van het College. Ingang langs de poort van het Gjllege, die zal open ziju vanaf 23 30 n. Prijs 5 fr. Kaarten te bekomen bij den portier van het College, Zonder kaart wordt niemand toegelaten. Voor de reis van Maandag zijn er nog slechts eenige plaatsen beschikbaar. Wij raden onze lezers aan zoo spoedig mogelijk in te schrijven, indien ze Maandag willen mede reizen. Een 4e reis ia beslist voor Donderdag 29 December. Vertrek dien dag te 12 ure, en niet te 1 uur, op de Groote Markt. Voor alle inlichtingen zich bevragen Garage De Saedeleer, Koophandelsslraat, t. 8. Prijs der reis 45 frank. Verbroedering der dfflcieren-afdee- ting, Aalst. Het Konïitett van Voor noemde vereeniging néémt de eerbie dige vrijheid het Aalëtersch publiek eens te meer uit te noo algen tot het bijwonen van het galafeest dat de Offi cieren der streek inrichten op 21 Ja nuari 1933 in de zaal RINK, om 19,30 uur. (Dit jaar tergasten zij' niet een con cert gegeven door de kunstènaarssohaar van het 1ste regiment der Grenadiers uit Brussel. Gezegd muziekkorps is ge noeg bekend, het is dus oti.n jodiig erop te drukken dat het concert dat. het ge ven zal een buitenkansken zal zijn. Wat aangaat het prachtbal dat volgt op het kunst-gedeelte van hot feest, de Aalstenaars wéten genoeg wat beteekent het BAL dór Officieren, dat is schoqne zaal, een goeie jazz, v:el vermaak en opgeruimdheid onder alle gebied. Eene verrassing verwacht die genen welke zullen gelieven het hunne bij te dragen tot het wellukken door hunne tegenwoordigheid. Zooals ieder jaar gaan al de op brengsten tot goede, werken, de kas der inrichtende maatschappij heeft er geen duit bij te winnen, wei integen deel. Voor 1933 is het bijsloten de vol ledige winst te geven: dejoene helft aan een patriottisch werk, Je. andere aan de behoeftigen der s'tad Aalst door, toedoen van de Commissievan .Open baren Bijstand te Aalst.,. Het inrichtend Komilcj'it meent dus op een bezoek van allen le. mogen rekeneif. Kaarten aan 12 fr. (er, is 'maar eerie soort kaarten)te hekonren bij de damen verkoopster^ Uie ze IJ.bin nen kort zullen aanbieden, in het lo kaal der Vereeniging: hotel des Arca des op het Statieplein., en in vele han delshuizen der stad. VERLOREN Dinsdag avond een lederen schoolkabas met schoolgerief. Terug te brengen tegen belooning Dendermondschen steenweg, 111, ter stede. 2446 Diefstal van sparren' Ten nadeele van genaaraden Van der Meerach, woon achtig op den Ouden Dendermondschen Steinweg, waren des nachts twee sparre- boomen uit zijn hof gestolen. Van der Meerach die vermoedens had. hield de wacht. Dooh de dieven wisten hem te ver schalken an enkele d;igen nadien werden twee andere sparreboomen, de eenige welke hem nog overbleven, ook gerobberd. Dan heeft de man klacht komen indienen bij de plaatselijke politie, die een naarstig onder zoek heeft ingesteld- zou kunnen .overkomen in den Stedelijken Schouwburg, fp Zondag 8 Januari, te 3 1/2 u, en op Maandag 9 Januari, te 6 1/2 ure, aan de 'personen wiens lachspieren niet ZEER ver kunnen uitrekken. Een sehat van een Vrouw lcoft een premie uit van 10 000 fr, aan de personen die zich niet rollen zullen van 't lachen op die datums. Vooraf komt Het Masker, eeu spel in halve tonen van den besten onzer Vlaamsche Tooneelschrijver* Willem""P'iitraan, 't ls 't Land van Riem, gekend en gewaar deerd om zijn verzorgd wenk, dat deze too- neelopvoeriagen geeft. Allen om kaarten in 't Land van Riem, Groote Markt, 4. vanaf Kerstdag. te 10 uur. Verdwenen meisje teruggevonden. Voor enkele dagen hebben wij in ons blad gemeld dat de genaamde C. A. een meisje van 16 jaar, woonaohtig te Lede, de ouderlijke woning had verlaten. Onze flinke policie heeft haar nu in onze stad terug ee- vonden. Het meisje werd éérst naar het policiebureel gebracht en dan terug aan de zorgen barer ouders toevertrouwd. Kerstfeest Oorlogsweezen Het Bestuur va» den Na-tonale» Strijders- bond doet een krachtigen oproep aan de mildige gevers van Aalst, doch in het bij zonder aan de Heeren Nij varaars en Han delaars. ten einde hun mildeu steun te ver» leenen aan het schoonste en edelste lielda- digheidswerk der Oorlogsweesjes. Alle giften, 't zij iD n^ura of in geld, hoe gering ook. zullen in vollen dank aanvaard worden aan de hiervolgende adressen M. Pedro De Hert, Voorzitter N. S. B., Brusselsche straat, Jules Verspaiile, Schrij ver, N. S. B., Arbeidstraat, M. Emiel Van der Gucht, Sohatbewaarder. N. S- B. Kei zerlijke Plaats. Vierde Lijst De Lantsheer Petrus, 4Q frank, Gustaaf D'Haese, 3.500 kgr bepti amandelbrood, Dierickx Leopold, eeu praehtig beddeken. MOLENSTRAAT. 58. AALST. TELEFOON I2I< Hij noodigdt vriendelijk zijne trouwe Kliënten en gansch het Geacht Pubiek uit, deze moderne uitstalling te komen bezoeken. 2440 Het Yo-Yo Bal Het jaarlijkscl» privaat Bal van den Fo» togrnfisohen Kring, dat bekend is als een der meest gezellige bals, zal dit j'aar mot een bezonderen luister gehouden worden. Het zal heeten Het Yo-Yo Bal. Het zal plaatshebben in de zaal "Modern Palace» Lange Zoutstraat, deu 14 Januari 1933- Tombola, prijskampen, verrassingen zullen het feest een eigenaardigeu luister bijzetten. Schitterende Yo-Yo versiering. Wie wenscht mee te doen aan het dans feest, late zich lid maken in het lokaal Paviljoen, Groote Markt. Beschermlid 5 fr. per half jaar. Werkend lid 25 fr. per jaar. Het Bestuur. Kunstminnend Gezelsehap Vlaamsehe Club De Heeren leden worden uitgenoodigd, de algemeene Vergadering bij te wonen op Zaterdag 24 dezer, in het lokaal De Koornbloem Nieuwstraat, 2, Ier stede, om 9 uren 's 'avonds Op het dagorde Besprekingen b'qwonen Land van Riem Schikkingen komende feeslelijkheden Verslag Secretaris. Hot Bestuur. W- VOETBAL Bij EENDRACHT Een lastige Zondag Eendracht, die vier ploegen in lijn brengt, 1 Zondag voor een buitengewone lastige taak staan. De KADETTEN die, voor hunne eerste match, naar Racing Gent moeten, staan voor een heel moeilijk begin. De SCHOLIEREN reizen naar Vigor Hamme. di.-* verleden Zondag op 't plein, van Dendermonde met 2—0 ging winnen, Onze spelers moeten winnen om. verzekerd te zijn van de deelname aan de finaal. Een echte karwei En de JUNIORS! Deze ploeg reist naar Dendermonde. De thuisclub krijgt hier een groot voordeel, daar het op het plein van Grembergen aan geen supporters van den A. V. D. zal ontbreken, Dendermonde staat tweede geklasseerd en volgt op twee puntjes- Onze Juniors zullen dus bard te zwoegen hebben om met eer uit dsn strijd te komen. Wat zal ons elftal ginder verrich ten Jongens, weeet vlug Drijft door en zwoegt van 't begin tot 't einde. Dender monde is nog niet gewonnen- We wachten met ongeduld op den uitslag van dezen gewichtigen wedstrijd. DE GROOTE SCHOK Te 2 uur, op 't plein der Breedestraat,, gaande twee kandidaten voor dén kam pioenstitel zich met elkaar>meten. Een enkele raad aan onze spelers vlug kalm ten strijd!? De Aalstersche voetballiefhebbers ook mogen geen oogenblilc het groot belang vao deze ontmoeting uit het oog verliezen. Qeen zwijgende rol We moeten onze lievelingen aanmoedigen vooral dan als de tegenpartij, die zeer sterk is, ons goalgebied in gevaar brengt. Alla Aalstersche sportmannen die wenschen dat hunne s ad in promotie vertegenwoordigd worde, zullen Zondag op Eendraclits plein hunne stadsgenooten komen steunen in dezen hevigen strijd. Kaarten te bekomen ten lokale Eendracht, Statieplein- Wie zal winnen Wit Zwart BAKSCHIETEN PRIJSKAMPEN Zaterdag 24 December 1932 Naar twee konijnen, bij F lix Ver-» straeten, Binnenstraat, 197, T/S. Begin om 7 uur, kampen om 9 uur 2450 Naar twee schoone konijnen, bij Petrus Dumoulin; Langestraat, Begin om 6 ure kiimpen om 9 ure. 2451 Naar esn schoon konijn, bij Van den Bossche Arthur, Gentsche straat, 96» Begin om 7 ure, kampen om 9 1/2 u. 2453 Naar eenen Varkenskop, in Café Louis St-Job, 256. (nabij de Kapel). Begin om 7 1/2 ure. Kampen cm 9 1/2 ure. 2452 Naar een schoon konijn, bij Vertongen St-Vincentuisstraat. i. Begin om 7 ure. Kampen 9 1/2 ure- 2454 Naar een Heerenvelo ZATER AG en ZONDAG, bij Leon Roelandt, Jan Jelie- straat, 6, (Llon D'Or). Er wordt gespoeld voor het laatste gat* Begin Znterdag om 7 ure, Zondag om 5 ure 2455 HUIS TE HUREN, te bevragen Den- dorstraat 58, Aalst. 2311; vx/v- EEKLOO 22 Dec, Boter 21,00-22,00 eieren 0.63-0,65; viggens 100-275 aardap pelen 28-30. AUDENAERDE, 22 Dec. Boter, ?0- 21,00; eieren, 0.59-0,61; konijnen. 17-30; kiekens, 17*35 't koppel; hennen. 22-30; eenclen, 15-16; duiven, 3,50- 4,00; jonge duiven,10*12 liet koppel viggens, 300-3,50 DENOERMONDSCHENSTEENWEG. 256, AALST Wel. 1081 2427

De Volksstem | 1932 | | pagina 3