uihmi AssisfiÉülïaBOiist-llaaiffl J. Van Kuffel-Da Gendt HHBIEQIEQ3 GROOTE AFSLAG DRUKPERSPROCES r,. k. Steunt de Missiën -wv- Brasserie Burny Frères BOEKENNIEUWS Nu slechts nog 25 fr. Kerkslraaf, 21, Aalst. x Dinsdag werd de zaak opgeroepen ten laste van Eugeen Hendrik Do Prez, geboren te Ise- ghem, den 18 November 1897, algemeen secre taris van vakbondon, wonende te Aalst Lede» baan, beticht van door middel van de drukpers kwaadwillig en openbaar de verplichtende kracht der wetten te hebhen aangevallen en rechtstreeks er toe te hebben aangezet om er niet aan te gehoorzamen, te Aalst in Juli of Oogst 1932, Akft van Beschuldiging Den 24 Juli 1932, werd te Aalst een plakbrief uitgeplakt, namelijk op een houten schutsel, waar de heer Politiekommissaris er kennis van Ham« De tekst, gedrukt zwart op rood, luidde als volgt: Wordt geen moordenaars 1 Nieuw gedolven graven op Waalsche kerkhoven ge tuigen van de maoht van het Belgisch leger en van de doelmatige bewapening der gendarmen. Het brutaal optreden tegenover de Waalsche stakende arbeiders zal nu aan eenieder bewe zen hebben dat in verstandhouding van het gezagniets anders be toekent dan onterving van den kapitalistischen eigendom. Soldat&n worden moordenaars hunner eigen land- en blalsgenooten. Oen darmen maakt men tot sla vendrijvers. De socialistische *nnti-oorlogsliga» rekent het zich daarom tot plicht aan de gansche bevolking te vragen "Is het daarvoor dat u in 't jaap 1932 'twaalf honderd millioen zult be talen voor leger en gendarmerie Oudersis liet daarvoor dat gij uw zonen afstaat wanneer de regeering ze u onttrekt om hen op te leiden, zoogezegd tot Landsverde digers Jonge lieden, soldaten van vandaag, van gis teren of van morgen, vergeet niet dat het men- schenleven hoilig is, Het hoogste mensehelijk gezag is uw gewe ten en als gij dit raadpleegt, zal het U zeggen dat gij u niet in dienst moogt stellen een er klasse, dio mot geweld de voor hun brood en hun gezin strijdende arbeiders wil onderdruk ken. Daarom bestrijdt met ons het oorlogsgevaar en water ook gebeure, weigert te gehoorzamen aan do militaire bevelen die ons dwingen zou den op onzo broeders te schieten.Komt in onze rangenr SIultu aan bij de «socialistische anti- oorlogsliga», Eugeen De Prez, Hand in Hand. Aalst. Drukkerij Vanden Broeck-Jacobs en Zoon, St Jansstraat, to Aalst, telefoon 404.» Een onderzoek werd ingesteld, den 8 Oogst ging de heer Onderzoeksrechter n nar de wo ning van aangeklaagde, doch vond de deur gesloten en de bewoners afwezig. Hij ging vervolgens naar da drukkerij Van den Broeck. waar hij tot het opzoeken overging van het origineel stuk. bevattende den tekst van de affichen. Hij vond slechts een exemplaar van die affichen, welke in beslag genomen word, De drukker, Henri Vanden Broeck, verklaarde dat Zaterdag verleden acht dagen in dan voor middag een persoon hom kwam bezoeken, die door hem aanzien werd voor Eugeen Deprez. Dio persoon vroegom nog denzelfden dag 7b affichen te drukken, zeggende dat zij denzelf den avond nog moesten uitgeplakt worden. Hij overhandigde aan den drukker een met de machien geschreven tekst, welke deze drukte. In den vooravond worden do plakbrieven gedragen naar het lokaal: Hand in Hand waar men ze betaalde:. De drukker bekeude dat hij nog geaarzeld had die affichen te drukken, omdat do inhoud hem niet beviel en omdat de socialisten hem slechts werk verschaften, wan neer hun gewoonlijke drukker overlast had, doch daar hij weinig werk had op dit oogen- blik, had hij het toch aangenomen. In het drukkersboek stond vermeld in data 23 Juli 1932, cene bestelling van 75 affichen voor Hand in Hand Den 11 Oogst werd aangeklaagde door den heer onderzoeksrechter onderhoord. Wanneer de plakbrief hem onderworpen werd. verklaar de hij: Ik heb dit opgesteld en last gegeven den tekst te doen drukken door Vanden Broeck, Ik alleen ben aansprakelijk voor het opstel, alsook voor de openbaarmaking van -dien tekst.» Wanneer hem de vraag gesteld werd Is bij het opstellen van dien tekst uw inzicht ge weest kwaadwillig de verplichtende kracht der wetten aan'te vallen of rechtstreeks de lezers ervan er toe te brengen, aan de wetten gehoor zaamheid te weigeren antwoordde aange klaagde Ik wensch mijn antwoord op die vraag voor te behouden Aangeklaagde heeft nooit vroegere veroor deelingen ondergaan. Door hot to laat komen vaneen jurylid kon do zittiug slechts om 10,15 u, worden aange vangen. Drio getuigen ton laste waren gedagvaard, zijnde d 8 hee ren Maillet, onderzoeksrechter; Jules Vande Winckel, politiekommissaris te Aalst en Henri Vanden Broeck, drukker te Aalst, deze laatste is afwezig. Door de verdediging waren de hoeren An- seele, staatsminister, De Waelo, senator en da volksvertegenwoordigers Pierard en Nichols als getuigen gedagvaard. Bij den aanvang der zitting berient de heer voorzitter van het Assisonhof dat hij geen ru moer dulden zal en verzoekt het publiek kalm te zijn zulks in het belang van betichte zelf. De botichte, Hendrik Deprez, socialistisch gemeenteraadslid te Aalst, heeft plaats geno men nevens zijn verdediger M. Lode Craeyen- becks, socialistisch volksvertegenwoordiger en burgemeester van Deurne (Antwerpen). Ondervraging van Betichte Voorzitter tot Deprez: Begeert gij iets te zeggen Antw. Neen. Getuigenverhoor M. Maillet, onderzoeksrechter te Dendermon- de. De heer voorzitter vraagt aan den acht baren magistraat of Deprez werkelijk de op steller is van bet plakkaat. Antw. Ja, Deprez heeft mij zulks stellig verklaard. Na die verklaring wordt door do jury mede gedeeld dat volgens de rechtspleging, de hoe ren gezworenen vooraf dienen te antwoorden over do volgende vraag ls Deprez alleen be schuldigd de opsteller te zijn van liet afiiche. beginnende met de woorden Wordt geen moordenaars» en eindigende met de woorden Socialistische anti-oorlogsliga. De jury trekt zich terug om daarover te raadslagenna enkele minuten koerden de gezworenen terug, die de vraag bevestigend hebben beantwoord. Daarna wordt het getuigenverhoor hernomen De heer onderzoeksrechter Maillet zegt dat hij den drukker Van den Broeok hoeft onder hpord. dio hem ,den opsteller van net affiche lie eft bekend gemaakt, zijnde Deprez. Deze laatste bekende den dp ukker te hebben gelast met het drukken van den tekst dio hij opge steld heeft, f. Jules Van de Winckel, politiekommissa ris te Aalst, Een politieagent Verwittigde mij dat een affiche was aangeplakt, de soldaten aanzettende geen moordenaars te worden, Ik heb het affiche in beslag gen omen. V. Kent gij betichte A. Jaj hij is van good gedrag. .Verdediger van betichte. Weet de heer politiekommissaris dat ep,in 1930 eene werk- staking is uitgebroken in een schoenfabriek in Aalst? A. Ja, Hebt gij bij betichte niet aangedrongen, op dat geen oproer of onlusten zouden uitbreken A. Ja, Deprez beloofde zulks en hij heeft de stakers tot kalmte aangezet. Getuigen ter ontlasting M. Staatsminister Anseele. De advokaat van Deprez vraagt aan getuige of hij wanneer geschillen tusschen patroon en werklieden ontstonden, die dikwijls stakingen voor ge volg hadden, niet in de Kamera of in de Senaat den wensch uitdrukt, opdat het leger en gen darmen niet zouden tusschen komen, A. Ja, Al de Kamerleden en 8enators zijn daarover oene om de gewapende macht niet te laten tusschen komen in konflikteu ontstaan tusschen patroon en werklieden, 11c bon van oordeel dat door onderhandelingen alle ge schillen op manschlievonde wij ze kunnen opge lost worden. Het geweld is af te keuren werk lieden die strijden om hnn loon, om brood voop vrouw en kindoren, die dan nog in den laat- aten tijd aan loonaftrok waren onderworpen, zijn daartegen opgestaan Het waren de mijnwerkers uit de Bopinage. die een loonaftrok van 35 p. o, moesten onder gaan. Ziende dat alle wroedzame onderhandelingen schipbreuk ledon. namen ze hun toevlucht tot staking en tulks voor hun vecht. Voorzitter.— Kan heep Anseele inlichtingen geven over Deprez A. Ja, betichte als alge meenesecretaris van de vakbonden van Aalst, lieaft hij, ovenals anderen, voor plicht de werkstakingen te bolotten en de werklieden te wijzen op vredelievende middelen. M. Nichels, volksvertegenwoordiger te Aa'st zegt, op verzoek vrn M, Craeybeckx, dat be tichte een bezadigd mensch is, die zich offert voor da werkende klas. Ook is hij rechtzinnig en duit niet dat iemand onrecht wordt aange daan. Hij heeft in het socialistisch midden van Aalst, veel gezag en aan hem is het te danken geweest dat er aldaar geen moeilijkheden zijn ontstaan. M. Pierard, volksvertegenwoordiger te Charleroi, getuigt in da Vlaamsche taal. Spre kende over de stakingen uitgebroken in de Borinage, zegt hij dat de stakers van Bergen kalm zijn geblovon. Zulks is niot het geval ge weest te Charleroi, waar de gendarmen zijn opgetreden, zonder de bevelen af to wachten. Hetgeen ik zog heb ik persoonlijk vastgosteld. Het optreden, heeft natuurlijk de stakers ver bitterd, die het werk hebben stil gelegd om te protesteeren tegen den grooten loonaftrok, daar ze gevoelden dat ze met hun karig loon. niet in staat waren zooals het zijn moest, vrouw en kinderen te voéden. Daar da heer Pierard zijne verontschuldiging aanbiedt, dat hij als Waal van geboorte, na tuurlijk zich niet zoo goed in da Vlaamsche taal kon uitdrukken zoe brengt de heer voor zitter Poll aan getuige hulde voor de wijze waarop hij zijne verklaring heeft gedaan in eene taal die niet de zijne ie, maar op zulke wijze dat het vela. Vlamingen moet bekoren, M. De Waele, senator, zegt dat hij Deprez reeds lang kent, vermits hij 6venals betichte afkomstig is van Izegem. Deprez is eon brave jongen, bezadigd en me delijdend. Tijdens den wereldoorlog werden wij beide door de Duitsclien opgeëischt om te Izegem, de ongelukkigen die door bommen werden gedood te begraven. Het was eeft akelig werk en het moet niemand verwonderen dat die man, den kende aan zijnen medemensch, die tijdens de stakingen in het Walenland zou vallen onder de kogels van een gondarm of soldaat, hij in opstand is gekomen tegen het geweld dor openbare macht. Twee jaar lang waren wij ooggetuigen van t onmenschelijk bloedvergieten tijdens don oorlog en zulks heeft begrijpelijker wijze ons van bloedvergieten afkeer ig gemaakt. Het getuigenverhoor is geëindigd en de heer voorzitter verleont het woord aan het open baar ministerie. Rekwisitorium M. De Smet, advokaat-generaal, verzoekt de haeren gezwoornen, de zaak zonder alle politiek ts beschouwen. Echter wijst hij er op dat het feit ten laste van betichte bewezen is, doop zijne bekente nissen zelf. Hij is dus plichtig door middel van de drukpers, aangezette hebben tot on gehoorzaamheid. In de laatste stakingen heeft de regeering haar plicht gedaan, door het zenden van gen1 darmen en troepen om onlusten te voorko men en da eigendommen te beschermen. Het was een zeer kiescha taak die ze te vervullen had, evenals de officieren en minderen die er heen werden gestuurd, om de bevelen uit te voeren, do eigendommen, de niet-stakera te beschermen. Deprez heeft tot ongehoorzaamheid aange zet, hij is zijn recht ta buiten gegaan. De jury zal handelen volgens het gezond ver stand en oordeelen als gcede burgers. Gij kentden tekst van de affiche en door dege- tuigen ook door betichte.De toestand van ons volk, ten tijde van de laatste stakingen, was ernstig; ik breng hulde aan de kalmte die zij aan den dag heeft gelegd, maar ook aan de gendarmen, met de handhaving der openbare orde gelast. Ploidooien M. Crayeheckx, verdediger van Deprez, zegt het eens te zijn met het openbaar mini sterie die aan do jury vraagt onpartijdig te zijn en een eerlijk vonnis uit te brengen. Verder sprak de verdedigen van het groot gevoel van den betichte, over zijn medelij dend karakter. Gedurende den oorlog was hij te Iseghem. Hij moest aan het front werken. Daar heeft hij gezien hoe bloedig de wereldoorlog was Hij hielp dooden en gewonden wegdragen. Hij heeft Fransche en Engelsche soldaten begrav en. Twee jaar heeft hij dia bloedige taak vol bracht. Van daar kwam zijn haat en afsohuw tegen den oorlog. Als nude moeilijke toestanden zijn uitge broken in de koolmijnen, heeft hij nogmaals gedacht aan die bloedige dagen. Hij verl aagt vrede» Daarom vroeg de verdediger de zaak niet te onderzoenen zooals man iets naziet met een microscoop. Geheel die kwestie is een kwestie van ge voel. Hij heeft alleen maar gevraagd niet op te treden tegen stakende arbeiders. Hij heeft die plakbrief in enkele minuten geschreven alleen tegen het bloedvergieten zopals hij ook tegen de valsche oproermakers is opgekomen. De verdediger sprak dan breedvoerig over revolutionnaire toestanden die werden uit gelokt door een geweerschot. Daarom heeft Deprez zijn protest uitgebracht. Hier begon de spreker in en vurige rede voering, met breed ar mgezwaaid en uitroe pingen een pleidooi, teg9n het optreden der militaire macht, De spreker liet zich zoo krachtig madesie pen dat M. Poll hem vroeg wat kalmer te zijn. Daar M. Crayeberckx wat de luidruchtig werd en zijn pleidooi veel gelijkenis kreeg aan een meeting, en nogal tegen de militaire macht optrad, vrzocht de heer Voorzitter hem wat kalmer tzijn, Ten slotte vroeg de verdediger zijn klient vrij te spreken, De debatten worden gesloten en aan de jury de volgende vraag gesteld Is Deprez alhier plichtig door het opstellen van het affiche, door middel van de drukpers kwaadwillig en openbaar de verplichtende kracht der wetten te hebben aangevallen en rechtstr eesch er toe te hebben aangezet niet te gehoorzamen, te Aalst in Juli of Oogst 1932. Uitspraak Het antwoord van de Jury is J A Deprez wordt veroordeeld tot 5 maand ge vang voorwaardelijk s jaar GROEPREIS NAAR OBERAMMERGAU (Passiespelen), Duitschland, Oostenrijk (Tyrol)] Zwitserland en Frankrijk September 1934 Vrijdag, einde December, 7de storting Elke inschrijver van de stad zal zjjne kaart gereed houden. De personen bui ten de stad storten op postchekrekening n. 138559. REIS NAAR BEAURAING Voor de reis van Donderdag 28 December zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Men merke wel op. Vertrcii te 12 ure en niet te 1 uur, op de Grooto Markt. Eene vijfde re.is zal plhats hebben Maandag 2 Januari. Ook dien. dag zal men vertrekken te 12 ure. Voor inschrijvingen' en inlichtingen zich wenden Garage De 'Saedeleer, Koophandelstraat, Aalst. Prijs der peis 45 frank'.- St. Jozefsparochie. Tooneelnïeuws Maandag avond, 2de Kerstdag, had den wij het genoegen de vertooning bij te wonen der tooneelafdeeling (Vrou wenbond van het H. Hart) der St. Jo zefsparochie. Laat ons maar gauw? '/eggen dat hunne opvoering echt puik was. liet drama «Vrije Zielen» in- 3. bedrijven door Mev. janssens, werd op meester lijke wijze vertolkt. Alles Avo.rd lot in de minste kleinigheden verzorgd en de speelsters allen zonder" onderscheid deden hun best om de lhm toever trouwde rol op de beste mogelijke wij ze te vervullen. Me.enig maal stonden we in verrukking voor „hun heerlijk spel Zij hebben door hunne prestatie bewijs geleverd van durfkracht cn kunnen. Het blijspel «Eene meid voor drie zusters» van K. Frederiksen viel '2ven als het drama in den smaak. Aan la chen scheen geen einde te komen. De karakter uitbeeldingen werden op zijn best weergegeven en nogmaals gaven de speelsters blijk van oprecht kunnen. Bravo, flinke speelsters, dat belooft voor de toekomst, nog veel durven we van u verwachten onder de kundige leiding van uwen bestuurder den E. B. De Schrijver, dien wij geluk wenschen voor het prachtig bekomen succes. Dc tooneelhouwer Heer Fr. De Brauwer wist op flinke wijze het zijne bij te dragen door de gepaste tooneelsohik- king en gaf nogmaals een sprekend bewijs van fijnen smaak en kunnen. BERICHT. De Burgemeester der stad Aalst maakt bij deze bekend dat den nacht van, 31 December 1932 op 1 Januari 1933, de drankhuizen mogen open blijven tot 2 uren "s morgens. De Dienstdoende Burgemeester, (Get.), A. Bastiaens. De KOLONIALE KRING toog giste ren, met één veertigtal leden, per spe ciale autobus', naar Brussel om er, in het «Theatre du Pare», eene vertooning bij te woonen van «MVOCJLA», het zeer karakteristieke nieuwe stuk van CHA- LUX. De vertooning, dank aan de eer ste rang kunstenaars met de vertol king gelast, overtrof alle verwachtin gen. Het stuk zelf, een echte kleurige brok koloniaal leven,, in heerlijke de cor's uitgedoscht, heel vlot geschre ven en .steeds, buiten alle grootspraak, in het natuurlijke blijvend, oogstte den meest verdienden bijval. Wat yooral trof was het spel der neger-acteurs die, talrijk op de planken aanwezig, zich op bewonderenswaardige- en be wonderde wijze van hun taak kweten. Menige blanke tooneelkunstenaar zou er een puntje mogen aan zuigen en, na deze proefneming, is het een vrijwel uitgemaakte zaak dat iet tooneel on zen zwarte broeders in het bloed zit. De terugtocht geschiedde, na de noo- dige verfrissching en de versterking van dén innerlijken mensch eenigs- zins noodzagelijk na 't. verblijf in eene tropikaal hee te zaal gedurende 'ruim drie uur in vlug tempo en de beste voorwaarden. Onze Secretaris, heer Ant. Moens de Hase aan wien alles te danken is: het gedacht, het ontwerpen en verwezenlijken van het plan, liet verschaffen aan de deelnemers' van de zen uitstap van den genoeglijksten avond in .de comfortabelste voorwaar den, haalt eer van. zijn werk en werd door allen innig bedankt. Nog zoo'n avond of twee, Waarde Secretaris, 'en heel de stad Aalst laat zich inschrijven als lid van den Kolonialen Kring... Weggeloopen zwarte spitshond, van het vrouwelijk geslacht, naam Fif». Te rug te brengen tegen belooning, Capu- oienlaan, 78, Aalst. LET OP ER IS MAAR één echteELIXIR WACHT U voor ontelbare NAMAAKSELS De Aalstersehs Missievrienden dir. velleden jaar den Drie Koningenstoet in richtten, melden ons, dat door bizondore omstandigheden, dit jaar de stoet niet zal uitgaan. Doch, om de overtalrijke Missie vrienden uit het Aaistersche gelegenheid te geven hunne milde penning te storten, geeft de tooneelafdeeling der Aalstersehe Miasievrienden een opvoering van OFFERANDE, looneelspel in drie bedrij ven door J. Gi osfeld, op Zondag 8 Januari, om 5 uur stipt, in de ruime E^estzaal van het Sint Maarlen.sgesticht. Plaatsbewijzen te bekomen aan 7, 5 en 3 fr. in het Klein Kollege. Nummeren der kaarten op 8 Jan, van 9u30 tol Hu30. De zuivere opbrengst van het tooneelfeest is de voordeele der Missiën. -4--™ Een Gróoie Katholieke avond Zondag 22 Januari wordt in de Vo 1 ke- kririg van St jozef de grootste katholieke aktualiteit van het jaar, het Internationaal? Eucharistisch Congres van Dublin op het doek gebracht. De eerste vertooningen in Antwerpen, Mechelon, Gent. hebben bomvolle zalen gelokt en do aanwezigen eenen onvergetelij- ken avond bezorgd. Iedereen boude dien avond vrij, VERSCHENEN. Klein Liturgisch kalender, ten gebruik© der Geloovigcn van het Bisdom Gent. Boekhandel J. Van Nuffel- De Ge.ndt, Kerkstraat, n. 21, Aalst. Gevondep auto- of paardensargie aan de St. Martenskerk. Terug fë bekomen bij De Smedt-Van Ilayer, Roze Marjjn- straat, '16, Aalst. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEBOORTEN Mannelijk; 12 Vrouwelijk: '11 HUWELIJKEN "Victor "Van Gaever, bediende, Vaart- kaai met Elisabeth Breckpot, Kleerm. De Ridderstr. Ernest Verhofstadt, paswerker, Appels met Melama D'Hae- se z.b.. Piiepestraat. -Joëse De Go- n.inck, ingenieur, Dirk Martensstr. met I.eo Peynshaert, zb., Parklaan. Fer dinand' Maesschalck, cerhentbew., Hof- stade met Helena Van Cautér, breister, Gentstw. Louis Boemans, fabriekw. Dr De Moorstr., met Emma De Neve, fabriekw., Landl)ouwersstr. Bernard Troch schoenm. Gentstr. met Julietta Van den Bossche, zb. Molendries. Jan De Vos, breiwerker, Gentstw. met Charlotte Van Intye, texlielbcw, Breede- straat, OVERUJDENS Tofccf Petit, echtg. Heyvaert Maria, kerkbediende, 68 jaren, Dirk Martens- sj,r Maria Caudron, echtg. Frans P.e Brul, zb. 57 jaren Bergcmecrssehenstr. Egidius Backaert, wed. Adela De Ke gel zb., 71 jaren Kattestraat. Maria Cuvelier, wed. Theofiel Carlé zb. 65 ja ren wonende te Moorsel. Aloysius De Bolle wied. Felicitas Slingeneycr, geneesheer, 78 jaren,VeMstraut* 4 kinderen onder de I jaren* Onze LEZERS aanbevolen Extra $ulkerljpeën DE RYCKE. 0366 BERICHTDe Burgemeester dér stad Aalst maakt hij deze bekend dat in den nacht van 31 December 1932 op 1 Januari 1933, de mu/ieken mogen spelen tot 24 uren. De dienstd. Burgemeester, (Get.) A. BASTIAENS. VERLOREN een Rosier van een paard, van de Nieuwebeekstraat tot de Koolstraat. Terug te bezorgen Coppens Koolstraat, 131, Aalst. 2483 Een welgeslaagd Bal Op Maandag den 25 December 1932 gaf de «VLAAMSCHE CLUBi haar eerste groot pri vaat Bal, dat aangeboden was aan al hare loden en eereUden. Men moclit zich in een groote opkomst verheugen, want er hadden talrijke burgers aan gehouden het bal met hunne tegenwoordigheid te vereoren om aan het bestuur der Vlaamsche Club hunne be wondering te laten blijken, En waarlijk het prachtig Bal zal bij vele menschen lang in hun geheugen blijven want de zaal was oprecht in feestgetooi herschapen, de ordedienst was tot in de kleinste puntjes verzorgd, en alles liet hier zien dat er manaan aan zitten die er iets van kennen- Tot daar dus mannen, wij zijn voldaan huis waarts gekeerd an roepen U allen toe, doet zoo voorts op den ingeslagen weg, werkt allen eendrachtig samen, ou dan zullen wij nog menig vreugde-avond beleven in Uw mooi kunstmin nend gezelschap «De Vlaamsche Club". EERE-LEDEN. VLAAMSCHE TOERISTENBOND Tak Aalat Donderdag 29 Deeember, to 17 u. in den Stadsschouwburg een prachtig kos teloos feest voor do kinderen on^er leden een vermaard goochelaar zal ze meer dan twee uur lang verbazen en vermaken. Slechts kinderrn beneden 16 jaar worden zonder lidmaatschapskaart toegelaten ze moeten door fen lid vergezeld zijn. De toegang is trouwens kosteloos voor alle V.T.Bers. De lidmaatschap wordt zeer streng geeisclit- Zaterdag 7 Januari, te 19 u. 30 ons jaarlijkach dansfeest, hetwelk lot viering van het tienjarig bestaan onzer afdeeling (Oktober 1922-1932) buitengewoon zal zijn TO MATE Soep 6aus oogenblikkelijlc klaar. TOM ATE Gewaar borgd door zijn sup< rioriteit. TOMATE Beter dan da beste. TOMATE Bereikt in België 89 0/0 van hot totaal verbruik. 211 TEN BUREELE DEZERI, Kerkstraat, 21, Aalst, nog te verkrijgen almanak ken met blok (Huisvriendin alle prij zen. Met 100 genomen groote vermin, dering* Société Anonyme a ALOST, MM. les actionn,aires sont priés; d' assister h l'assemblée générale or dinaire des actionnaircs, qui se tien dra le lundi 9 janvier 1933 a 17 heu- res, au siège social, Quai Van AVam- beke, A Alost. ORDRE DU JOUR rf 1.)' Rapport >du Conseil d'adminjsw tration et commissaires; 2.) Approbation du bilan et du comp- te die profits et partes; repartition du1 bénéfice 3.) Décharge b donner aux adminis trateurs et commissaires 4.) Modification des statuis Annu- lation du litt. 3 de 1' article 27 cliapi- tre V des statuts ainsi libelié: dix pour, cent au collége des admiiistratieurs. 5.) Divers. Pour assister a cette assemblee MM. les actio'nnaires sont priès de se con- l'ormer A 1' article 18, cbapitre IV, dies statuts. 2434' Boeiende Volkslezingen, van 800 tot 900 bladzijden, vroe ger aan 35 en 30 fr. WAARONDER De Afschuwelijke Gravin De Ongelukkige Wees, De Stomme van Port ie i. De vroolijke daden van Keizer Karei Genoveva van Brabant Tijl De Graaf van Monte Criato, Napoleon, Op Gods Genade, De Twee Weezen De Doodenvelden van Siberië Cartouche, Kapitein Mandrin, BOEKHANDEL OQSTENDSCH VISCHHUIS VAN DE POELE-STAES Seherreveldstraat, 46, T/S T® bekomen van af Donderdag en Vrijdag Kabiljauw, Tongen, Tarbot, Pladijs, Steenposton. Gebakken en opgelegde Visoh èn Garoa» len. alle dagen te bekomen. 2484 Men bestelt ten huize, voor Zondag (Nieuwjaar) alle soorten visch op komman- de, ook Oesters en Kreeften. Tel. 968. SCHOON BURGERSHUIS TE KOOP. Zioh te bevragen Verlengde Gaslhuistlra t. 8, T/8. 2482 HUIS TE HUREN, te bevragen Den* derstraat 58, Aalst. 2311} aü Markt van Dendermonde 26 December 1932. koeien van 1900 tot 2800 Frs. Rundera van 800 tot 1700 Fr»* Vaarzen van 1500 tot 2700 Fr. Aardappelen van 35 tot 45 fr. de 100 kgr» Boter van 21 tot 22 fr. de kilo. Eieren van 0,60 tot 0,70 fr. per stuk. SOTTEGEM, 27 Dec. Viggens 85 tot 135 fr. loopers 220 a 370; eieren 0,45 G,63; boter 18 a 19,50 fr. ASSCHE, 27 Dec. Stroo 150-175 aardappelen 20-25; haver 90-100 ho£ 600- 650 boter 21-22 eieren 0,70-0,75 kiekens 15-23konijnen 16-26; jong» varkens 275-325. NINOVE, 27 Dcc., Boter 23,00 j eieren 0,65-0,90; aardappelen 25 jong» varkens 210-280; konijnen 23; kippoft 15duiven 6,00,

De Volksstem | 1932 | | pagina 3