tss&ht 'jaMS. WASCH ZELFS UW W0LLENG0ED h DE NIEUWE LUX Schuldige Nalatigheid IQ GROLO welke ook met kessd wafer mag gebruik! werden VOETBAL Dat is nu meer dan één jaar, dat de aand-.icirt van het Schepencollege getrokken werd- op de noodzakelijkheid der herstellingswerken aan de Aibreclitlaan. De lieer schepen van Openbare AVerkcn beloofde voor de zaak te zorgen... Niets werd gedaan. De toestand van den boulevard verslecht eiken dag. In de sectievergadering werd nogmaals gevraagd de herstellingen te doen. Er werd weer beloofd voor de kwestie te zorgen. Maar tussclieii de belofte en de daad is soms een groote afstand. Vóór een jaar hadden de herstellingen enkele honderden frank gekost, nu zal het duizenden zijn want elkcu dag wordt de schade grooter. Aalstenaars, BETAALT MA All Men verboekt ons liet overlijden te melden van MIJNHEER iudocus«Guslaaf Psï-eboom Weduwnaar van Mevrouw Maria-Yictorina Van den Abiel Echtgenoot van Mevrouw Maria-Anna-Angelica Delens Lid van den Bond van 't Tl. Hart geboren te Aalst den 27 Juli 18/3 en aldaar overleden den 17 Oogst 1934-, versterkt door de 11H. Sacramenten. De lijkdienst en begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 21 Oogst, om 9 ure, in de kerk van den H. Jozef. De Vrouwmis onder de Vigiliën. Vergadering ten Sterfhuize Dendermondschen- steenweg, 141. om 8 1/2 ure, Vrienden en kennissen d'e bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Aardappeldieften Langs alle kanten hoort men klachten van aardappeldieften in de kouters. Dat dc politie een oog in *t zeil boude Ook de belangen der landbouwers ver dienen de aaudackt en de bezorgdheid van 't hoofd der politie. FWET «DE VOLKSSTEM» NAAR DE PASSÏESPELEN VAN OBERAIYINIERGAU Sfc. IVJartinuskerk Donderdag morgen te 7 u. zal onze Zeer. Eeiw. lieer Deken Reynaert de h. Mis Opdragen ter intentie der reizigers en bol het bekomen eener voorspoedige reis. Tijdens dc li. Mis" zal die II. Communie uitgedeeld worden. Stoelen zijn voorbe houden aan de deelnemers rechts in het hoogkoor. Onze reis gaal over Frankrijk, Duitschlandl Oostenrijk, Italië (Dolo mieten) en Zwitsorliawd". Leest dagelijks onze indrukken in «De Volksstem». MOTORRIJWIELONGEVAL.—Zekere Borms Karei Lodewijk, Aalstenaar van geboorte, 35 jaar oud, gehuwd en vader van familie, was Zaterdag per motorrij wiel naar Aalst of familiebezoek gekomen. Ilij keerde terug des Zondags langs-Moor- sel. Rond 5 uur deed men op den steen weg van Aalst naar Moorse!, op dc hoogte van het Café Congo een akelige ontdek king. Op de straatsteenen vonden dc voorbijgangers Borms die het bewustzijn had verloren en midden in een plas bloed lag. De politie werd bijgeroepen, evenals een geneesheer. Het slachtoffer werd met den Rood Kruiswagen naar het Stedelijk Hospitaal overgebracht, waar vastgesteld werd dat het een schedelbreuk had op- geloopen. Zoudag morgen nog werd de vrouw van Borms verwittigd en bracht een bezoek aan haar man inliet hospitaal, die immer nog niet tot het bewustzijn was gekomen. Borms is Zondag namiddag in het hos pitaal overleden. TOONEELACTIE.— Het delicaat-fijne Zangspel Drie Arme Kleine Meisjes» wordt jn den Stadsschouwburg opgevoerd door 't Lnnd van Riem, op Zondagen 23 en 30 September, of Zondag 7 October, en op Maandag 1 October. Liefhebbers van mooie muziek en degelijk to'oneelspel zien belangstellend uit naar deze data. LIJKSCHOUWING. Wij deelden mede dat de genaamde Roelandt die in den. buik geschoten werd in den nacht terwijl hij aan het pensjagen was, in het stedelijk hospitaal van Aalst overleden is. Het parket van Dender monde is Zater dag in onze stad afgestapt om de lijk schouwing van het slachtoffer te doen. De toestand van liet tweede slachtof fer De Iiyck is nog immer onrustwek kend en geeft zeer weinig hoop op red ding. NOG IMMER DIEFSTALLEN. De reeks diefstallen gaat immer vorder om verder in onze stad. Onze wakkere politie is er deze maal nochtans in geslaagd eeni- ge rekels op heeter daad te betrappen. Zoo werd de genaamde D.S.L. op heeter daad betrapt terwijl hij aardappelen aan *t stelen was op liet Lokeren veld. Ook S. J. werd bij de lurven gevat toen hij t zeilde stielken aan 't uitoefenen wat op het Wijngaardveld. Proces-verbaal werd opgemaakt. Ten nadeele van De Vulder Renii werden op het Lokerenveld door tot nog toe ongekende dieven van zeven tot acht honderd kilogrammen aardappelen ge stolen. De "Vulder diende klacht in bij de politie. TWEE RIJWIELEN GESTOLEN. Ten nadeele van Mollaert Petrus en van Speck Paul. woonachtig te Erembodegem die Zaterdag avond naar een cinema wa ren gekomen en huu nieuwe rijwielen on derscheidenlijk een waarde hebbend van duizend en van acht honderd franken ge stolen door tot nog toe onbekende dieven terwijl de vertooning aan gang was. Klacht is ingediend bij de politie. Arie Van den Heuvel-Herdenkinfjsavond HEDEN Dinsdag .ral in den schoot van 't Land van Riem een devote Arie Van den Heuvel-Herdenkingsavond plaats grijpen. De lieer Secretaris van hel Gezelschap, Inspecteur P. Ruines, zal de spreukbeurl houden. Meteen zal aan de vergadering voorgesteld worden den lieer Gaston Van der Meiden, een der gewezen allerbeste leerlingen van den overleden Meesier, die van beden af cal optreden als Regisseur in 't Land van Riem. Al de leden zullen het als een plicht aanzien Dinsdag 21 Augustus aanstaande, te 20 1/2 u. in 't Land van Riem Ie zijn. Ook de eereleden en verdere belangstellenden zijn uit- genoodigd. Participatie'Kas van Belgischs Lotenwaarden Door eene storting van 25 fr., 50 fr. of 100 fr. wordt gij mede-eigenaar van 100 obligaties van Belgische Lóten- waarden, 25.000 frs nominale waarde, per jaar 100 trekkingen, 2976 loten voor 116.188,700 Frank. Dadelijk na uwe storting bekomt gij uw inschrijvingsbewijs met de nummers der obligaties waarvan gij mede»eigenaar zijl. Uw geld is nooit verloren Bij uitzondering worden 12 biljetten der Koloniale Loterij bij de Kas gevoegd. *oo dat al wie inschrijft vóór de trekking dier Loterij, er kosteloos aan deel neemt- Inlichtingen inschrijvingen Brussel «Groio», Louisa-laan, 438. Gent J. Volkaert, Gentstraat, £8, Sint Amandsberg. Postch. 954,38, of F, Geeraert F, Burvanichstraat, 160, Gentbrugge. Postch. 4001.25. Aalst C. Goethals, 25, Kerkstraat. Audegem A. De Meerleer. Bleien, 9. J112 ZOO EENVOUDIG ALS HST A.B.C. Goed «poelen in veel koud water. Zoudt g eeovnudigar watch methode kuc 4PHet koud krunlle openen nieuwe Lu*-vlokje» in'de koro doen Wij bieden u Lux-vlokjes aan, zoo fijn dat ze onmiddellijk in koud water smeltendat komt doordat ze buitengewoon zuiver zijn. Zij wasschen cp onberispelijke wijze alle wollengoed en fijiic weefsels. Zie dit zeepsop is krachtig genoeg om er uwe wolien dekens m te wasschen en ge kunt hev zelfs met koud water bereiden. Geen tijdverlies meer cm het water warm te maken. v Het is steeds dezelfde Lux alom gekend en geprezen, maar het pakje is grooter. De vlokjes zijn fijner doch dit vergemakkelijkt hun gebruik, daardoor beantwoorden zij ook volledig aan de eischen der moderne. huisvrouw wier tijd zoo kostelijk is. LX -.9-079 I. BEN LEVER PRODUCT V. T. B- - AALST. Zondag. 20Donderdag 29 Augustus 5 dageu sporen, wandelen, auto rijden, in het schoone Groot-Hertogdom. Een prachtig programma. Reissorr^: 457 fr. te storten vóór 15 Augustus. Leider II. Ca 1 leb au t, Erombodegem. Inlichtingen De Yilanderstraat, 39. De ongemeene bijval die onze auto tocht van 15 Oogst genoot, zet er ons toe aan dezen mooien uitstap herinterichten, op Zondag 2 September. Bezocht worden De Maria-tuin te Ilalle, de merkwaar dige kerk te Nijvel, het kasteelmuzeum van Mariemont, de scheepsliften te La Louvière, de burcht van Ecaussines, de romaansche kerk van Zinnik. het taal grensstadje Edingen en eindelijk... den Ouden Berg te Geeraardsbergen. Vertrek 7u 45, dadelijk na de mis van 7 uur. Prijs 30 fr. (auto en in- gangsgelden). Inschrijven, zoo lang er plaatsen be schikbaar zijn De Yilanderstraat, 39, Aalst. CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT; JNOOIT GEEVEHAAR9 Deinze-Volharden 1—3 Een onregelmatige ontmoeting. Deze match eindigde met een onverdiende ne derlaag der Gvoen-Zwarten. Scheidsrechter Sandrup trad zeer aarzelend op en was nog totaal uit vorm. Dit zal wel betereu. In bet eerste kwartier blaast hij alle mogelij ke en onmogelijke fouten. Dit maakt de spelers der beide kampen zenuwachtig. Volharden leidt bijna al de aanvallen, zij dringen bun samenspel op, Up 15e min. redt een back op de fatale lijn met de vuist. De strafschop wordt in corner ver werkt. Op den 17e min, lost Marlens een kogel en Volharden leidt met 0-1 wanneer'zij reeds drie of vier maal de groolsle kansen sagen ont- appen. Volharden dwingt Deinze verder tot een hope- looze verdediging met 9 man voor hun kooi. Rond 35e min. wordt Amant gekwetst aan den voet. Ontreddering der verdediging. Deinze breekt door en Vans Hove doelt 1 1 op 40 min. Na de rust komt Volharden terug met 10 man- De reservespeler mag de plaats niet innemen van den gekwetste, De opstelling onzer jongens is hierdoor totaal ontredderd. Deinze doelt op 15e min. 2 1. Onze lialflijn luat de verdediging aan haar lot over. De voorlijn spant zich gewel dig in en Martens krijgt een pas van Gaston door de backs. De keeper loopt uit tol op 10 m. Botsing met Martens. De Block volgt en doelt 2-2. Een minuut later neemt Deinze weder voor sprong op struikelen van De Moor. 32. Volharden, herneemt moedig. Deinze wordt in zijn kamp gedreven. Corners en recorders. Mar tens kopt binnen op 33* minuut. 3 3. Het pu bliek wordt woelig. Een aanval van Deinze; Smet moet corner toestaan, Aanval van Volharden. Scheidsrechter, slecht ingelicht door linesman De Wilde, redt Deinze door ingebeelde offside. Op 32® minuut loopt builenrechts van Deinze, 1 meter over doellijn. Linesman zwaait, scheidsrechte! heeft niets gezien, Onze verdediging grijpt niet in. Moreels neemt dankbaar den pas aan en doelt Protest van al de spelers. De grenswachter heeft nu ook niets gezien en liet doelpunt wordt goed gekeurd. 4—3. 't Is niets mannen. Zonder het ongeluk van Amant hadden we andere cijfers gekend. N. Andere uitslagen van Volharden "Volharden (kad.)6- F.C. Denderleeuw 1 Volharden (res.) 5 - F.C.»Denderleeuw 1 Erembodegem. (schol. 1 - Volharden 4. Men ziet dat er vooruitgang is bij de jonge volharders. Het spel dat ze vertoo- nen is in alle afdeelingen merkelijk veel vprbeterd en draagt reeds den stempel van die methode die hun bij de oefenin gen wordt aangeleerd. X. BIJ EENDRACHT BET BETEBT De volgende Eendrachters zijn er Zondag in gelukt van de gewezen eerste divisiespelers van St Josse, een davering van 6—0 toe te dienen: De Schrijver Roelandt, Genbels, De Neef, Buyle, Jan Verhulst, Van Zandbergen, Verhulst S. Cornell's, Jolie, Verhulst (senior). Behalve Dufond, Smets en Niset die onder scheidenlijk centerhalf, rechtsbuiten en center voor speelden, stond St Josse niet zijn gewezen eerste divisieploeg in lijn. We gaan met de overwinning niet te hoog ap- loopen omdat men aan de uitslagen van vrieu- dcnmatclien 'niet te veel belang mag hechten, toch heeft het genoegen gedaan van Ic zien dat EendruchL's elftal op den weg van den vooruit gang is. Er zijn natuurlijk nog gaten in liet elftal, doch ook dit, zal wel in orde gebracht worden. In afwachting, heeft het publiek zijn liarlje kunnen ophalen in een schitterende overwin ning. Ziellier 't een en 't ander over dóeen match. Van in den beginne treden we aanvallend op en op harden trap van Verhulst (centervoor) moet de Brusselsche keeper corner toeslaan toe staan. Op missen van Roelandt krijgt St Josse er ook een. De bezoekers vallen vooral uil langs de Falk (Van den Bossche)Weldra echter voeren wij liet hooge woord en op pas van Verhuist (senior) lapt Cornelis nummer één bin nen. (18® min.) We zien nu wat verdeeld spel en St Josse krijgt 2 hoekschoppen langs de Falk. Dan worden wij weer baas van 't veld en Corne lis zal aan den 41® min. voor nummer twee zor- •geu. Rust 2—0. Na de poos doen onze mannen er nog meer brokskens op. Buyle stuwt zijn voorlijn goed vooruil en St Josse wordt ingedrukt. Aan de 3e min. teekent Verhuist (senior) op 1 evsoonlijke poging nr 3 aan. Hierop verkijkt de Brusselsche cenlervoor een echt reuzenkansjc uls hij op 5 nieter van de goal een huis te hoog scliiel. Onze keeper klopt me! de rust een kanonbal weg die door Van den Bosch (linksbuiten) gelost was. Geuhels ligl steeds op loer. Eendracht dringt zich op en een combinatie Cornelis-Verhuist (senior) bezorgt ons langs laatstgenoemde een vierde goal (23° min.) Van 'Zandbergen lost een kogel die de bovenlat, scheert. Op center van De Neef scliiel Cornelis met de vlucht nr5 binnen. (28° min.) De bezoekers zijn uitgespeeld ook zal Van Zandbergen, na onvoldoend wegwerken van den Brusselschen keeper, ons zesde doelpunt aan teekenen. We zijn nog steeds lea aanval nis de hee Morlet affluit. We winnen met 6—0. Ons spel is aan de beterhand en dal vooral, i- van groot belang. Zondag komt Sint Rocliu Deurnc op bezoek. Als inzet de schoone beker cColonial Cap» ge schonken door liet Coufcctiehuis Raymond. We komen op dezen wedstrijd terug. De Beserven I, De ploeg die naar F. C. Denderleeuw moest hollen, keerde onverricliterzake terug. Misverstand voor wal hel uur van den wed strijd betreft. II. De juniors holden naar F. C. Eekloo, waar ze voor een zeer (alrijk publiek, gelijk spel maakten met de reserven der rood-groenen. (5 5), Een schoone uilslag. De Kadeiten onderscheiden zich Wat we reeds over de kadeiten geschreven hebben, komt nogmaals bevestigd te worden. Op ons plein wonnen onze jongste Eendrachters met 6 -0 legen Denderleeuw. Op het veld van Standaard zagen we ze meer dan verdiend de zege behalen met 4 -1. Verleden Zondag kregen ze liet bezoek van Aalst Sport en ze wonnen met 15 0. Is dat geen kampioenenploeg Dit hangt van de spe'ers zelve al. Elkaar goed ver slaan, beste kameraden blijven, wel luisteren naar uwen vaderlijken leider, den heer Spaens. en naar de wenken van den internationalen spe ler Adré Fierens. uwen treiner. Werken om er t© koinen Dit moogt ge nooit vergeten, jonge wit- zwarlen. Ziellier hoe de ploeg in lijn stond legen Aalst» Sport L. Petit, J. Petit, Ghysbrecht, Buys, De Buck. Van de Spiegel, Bastiaens, Poppe, Van Hemden, Boel, V. Molle. Onze jongens zeilen van in den beginne allo zeilen hij en de doelstnken en bovenlat helpen ile' verdediging van Aalst Sport een handje toesteken. Zoo zien we Van Molle en Poppe het eerst legen de lat kloppen. Eendracht neemt be slist de bovenhand en Van Molle opent den tand, op schermutseling, na 5 minuten spel. Bastiaens schiet naar doel, doch de lat staal in den weg. Ook Poppe klopt nogmaals tegen den doelstaak. Onkuns Op corner zorgt Boel voor 2—0. Op center van Van Molle klopt Van Hemden nr 3 ia de kas. We blijven steeds vooruit, niettegenstaande de sport vriendjes van Aalst Sport zich moedig' verdedigen, Van Hemden schiet ook legen den paal. Wat is dal vanduag met die palen en di© likke lat Van Molle zendt nogmaals legen liet bovenhout aan de 20® minuut. Van Hemden ia niet te temmen en brengt den stand op 40. Op center van Basliaens doelt een van Aalst Sport nummer 5. Op kopstoot maakt Van Hemden er i;_0 van. Hel wordt een goalregen Nog voor de rust lapt Roel, op center van Vnn Molle 7—0 binnen, Poppe vindt dat het nog niet genoeg is en zorgt voor 80. Van Hemden! brengt den sland op 9 0 voor de poos. Na wat uitgeblazen Ie hebben, herbeginnen de 22 jongens den strijd. Boel maakt er weldra 10-0 van korl hierop schiet hij ill* II in liet net. D© Buck krijgt een strafschop doch geelt hem in. keepers handen. Op inzenden van Basliaens kan Boel er 13 Q van maken. Poppe is niet Ie verzadigen, en hij doelt voor de 14maal. Roel zal, op persoonlijk© poging nr 15 uanleekenen. Van Molle klopt nog eens tegen «Ie lat en de lieer Walgraef zet aan «I© slriidlusl der Eendrachlers een einde, door af 1© blazen. Een schoone overwinning van Eendracht met 15 0, Vermelden we hel moedige verweer der jonge wit-hlamven het doordrijvend spel der reeds vermelde goalmakers en ook het spel aan brengen van onze lialflijn, En nu, jonge Een- draciilers, een goeden raad: Voorlwerken. Wit en Zwart.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3