Vim GROOT KINDERFEEST is onmisbaar voor het reinigen van alle keukengerief Koningin Astrid terug in België reinig! aües in hel huis Kriterium der Stad Aalst oooooooooooooooooo BEROEPSSCIiOOL PLAATSELIJK NIEUWS JuJijJÏÏ SiÊÉüÉi -ill 'Prins Albertjongste kind van Konin gin Astridgedragen door een hinderdame. De terugkeer van onze Koningin, die men op onze foto met lwar tipcc oudste kinderen ziel, geschiedde in allen een voud ie Antwerpen. ooooooooooooooooo 0. L. Vrouw Serosps- Huishoudschool t© :EESo:r*©23©&5:© (Onder toezicht van Sta d en Provincie) Prachtig was de tentoonstelling. 1500 bezoekers hebben liet kunnen getuigen. T)e eenige school in ons land voor Regen- en Zonschermen. De beste en meest bijgewoonde school voor Modisten, Damenconfectie, door grond op technisch, theoretisch en prac tised gebied. Onze leerlingen plaatsen' zich tehuis, of bekieeden plaatsen als snijdster of modeliste in groote magazij nen. De linnenwaad, vergelijking onmo- gelijk. Benevens voornoemde vakken, geven wij eenen leergang in Damenconfectie alle Donderdagen voor volwassenen. Huis houdkunde, Algemeene vakken, Vlaamscli Fransch, rekenen, handel, een halve dag in de week. De leerlingen volgen 8 dagen in de week en kunnen alle lessen volgen. Zij blijven den gansehen dag in de school. Heropening op 17e September. Mis voor den H. Geest om 8,30 u. in de parochiale kerk bijgewoond door al de leerlingen. Verstandige ouders zendt uwe kinde ren naar voornoemde school,Kam péns tr. 92, Borsbeke. msmai=aaMBgg DAMES VAN MARIA, ONDERWIJSSTRAAT SNIJKUNST EN CONFECTIE Een volledige cursus voor volwasse nen serie van 30 lessen. Beperkt getal inschrijvingen, Men geve zich aan vóór 25 Septem ber, Onder wijsstraat, Aalst. MODECURSUS De 1° reeks lessen oogstte groot succes. De 2° reeks lessen zal aanvangen in Februari, en dat met het oog op het nieuw seizoen. Inschrijvingen vóór einde December. in de mooia hovingen van Mevrouw R. Moyersoen's kasteel te Mijlbske, Albrechtlaan. Op Zondag 9 September, van 14 tot 19 uur, wordt er in de mooie hovingen van Mevrouw R. Moyersoen's kasteel te Mijlbeke, Albrechtlaan, een prachtig Kinderfeest ingericht. 't Zal een gelegenheid zqn voor de ouders en familieleden der kinderen van V. P. (Vacantie-patronaat), om de speel plaatsen te bezoeken, waar hun lievelin gen zich zoo dikwijls en degelijk hebben verzet binst het verlof. Tevens worden er allerlei aantrekke lijkheden Vischvangst Molen van plezier Ballon-optocht met ballonwedstrijd Versch gebakken wafels IJsroom Allerhande volksspelen met prijzen zijn ihgefkhtj en wie er lust toe heeftkan ten ritje domper ezel. GfOOteö en kleintjes worden er in zeer glföót getal verwacht, 't Zil ir Mngemm en leutig zijn TRASBOIEBIST De Handelskamer van Aalsten Gewest stuurde volgend schrijven aan de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen Den 3 September 1934. MIJNHEER EN, Het Stadsbestuur van Aalst heeft se dert lang een gunstig advies uitgebracht in de kwestie der verlenging van d tramlijn Aalst-Assche tot Brussel, Noord station. Aan de uitvoering van dit ont werp werd nog niet begonnen. Wij zijn zoo vrij uw aandacht te vesti gen op het zeer druk reizigersverkeer uitgaande van onze stad en hare naaste omgeving in de richting van Brussel en ook in die van Gent. De autobusdiensten welke er voor het personenverkeer zor gen zijn soms onvoldoende in elk geval zou het toch ten hoogste w.enschelijk zijn dat om het uur een wagen uit Aalst zou vertrekken thans is dit niet liet geval en die toestand is ver van voldoende voor de dichte en nijvere bevolking uit liet Aalstersche. Dat geeft ons aanleiding U te vragen de verlenging der lijn van den Buurt spoorweg tot Brussel onverwijld door te voeren, en alleszins toch niet langer meer te wachten nadat de overweg van Berchem zal afgeschaft ziju. Hetzelfde zóu gedaan worden mèt de lijn Aalst- Oordegem zoolang deze niet doorge trokken is tot Melle biedt ze natuurlijk geen het minste nut voor het verkeer tusschen Aalst en Gent. Reeds geruimen tijd geleden werd ook ter studie gelegd het inrichten van een net tramlijnen in onze stad zelf dit ini tiatief werd echter nooit doorgedreven. Zou uwe maatschappij uiet eens willen onderzoeken om ook dit te verwezenlij ken bij middel van die practische spoor- autowagens, waarvan de inrichtingskos ten veruit minder zouden zijn dan een electrische uitrusting. Inderdaad, geen centrale, geen trolleys, enz. alleen en eenvoudig de bestaande sporen aan de welke geen wijziging zou moeten ge bracht worden. Dus bezuiniging inrichtingskosten, en waarschijnlijk ook in de uitbating. Een dergelijke onderne ming is stellig geroepen om in normale tijdsomstandigheden merkwaardige dien sten te bewijzen en derhalve bijval te oogsten. U zoudt ons verplichten indien wij over een en ander van bovenstaande inlichtin gen mochten vernemen omtrent uwe inzichten. Intussclien bieden wij U, Mijnheeren de verzekering aan onzer hoogachting. De Secretaris De dd. Voorzitter Th. Will ems. O. Van der Schueren. Congregatie 0. L. Vrouw Boodschap Molenstraat Zondag aaustaande, 9 September, jaar- lijksche namiddaguitstap per autocar naar Geeraardsbergen, Lessen, Flobecq. Etichove, Oudenaerde, O. L. Vrouw van Kerselaer, Sottegera, Aalst. Inschrijvingen bij Mej. Prefecte, Kat- testraat, 79, zoo spoedig mogelijk. Prijs 10 fr. Vertrek te 12 1/2 uur stipt, in de Molenstraat; 's avonds terug rond 8 1/2 u Voor de overige leden is er geen ver gadering 's namiddags. VERLOREN Reserve autowiel niet banden, merk Dodze tusschen Brus selAalst, door De Meersman Eduard, Klauwstraat, Herdcrsem. Belooning aan terugbrenger. 1273 Vim maakt de pannen glanzend, poetst ook de messen, schuurt den vloer kraaknet en doet het gasvuurtje blinken als ware hetnieuw. Gij moogt Vim gebruiken in alle plaatsen van het huis, alle voorwerpen bekomen in eenige oogenblikken een nieuwen glans. Heel het huis bekomt een lachend uitzicht Vim reinigtgasvuurtje en pannenporselein en aarden schotels, messenlepels en vorken, pompsteen, kranen, ruiten aflooptafelswithouten en geschilderde stoelen, schabben en kassenspiegelsramendeuren en plinten. t 42*079 BFU EEN LEV BR. PRODUCT AUTO GESTOLEN. Dramatische achtervolgingWaarom Om op tijd te zijn voor liet nemen van kaarten voor de opvoeringen van DRIE ARME KLEI NE MEISJESdie slechts doorgaan op 23, 30 September en op 1 en 7 October... er was dus nog tijd genoeg WEGGELOOPEN, klein, bruin hondje Pekinnis Terug te brengen, tegen goede belooning, Gas, Korte Zoutstraat, 13, Aalst. 1272 Jaarüjkschs Bedevaart naar Helle gedurende de maand September tlï'41' Tel. 60S Maakt bijzondere voorwaarden voor deze bedevaart. Autos voor 4 of G personen en 1 kind. N. B. Inschrijvingen ten bureele van Citax of Café Citak, Statie, Aalst. 1275 Sport WIELRIJDEN Het grootseh Kriterium dat op Zater dag 15 September, om 2 uur, te Aalst doorgaat, belooft een echten bijval te zullen worden. Over een idealen omloop zullen de renners een schoonen strijd aanbinden voor de 30.000 frank prijzen en geld- premiën welke aan dezen wedstrijd ver bonden zijn. Vertrek en aankomst op de Markt, Het stedelijk Sportkomiteit heeft de deelname verkregen der volgende ge kende beroepsrenners uit ons land Danneels, Haraerlinck, De Caluwé, Bonduel, Remain Gyssels, Sylveer Maes, Herckenrath, Dictus, Tommis, Flander Horemans, Romain Maes, Dignef, Van Rysselberghe, de gebroeders De Loor, De Kuyscher, Dyzers, Leemans, 'Bout mans, Jef Dervaes, Christiaens, Alexan der, André Verlinden, Noterman, Ver niers, Van Erp, Mathieu Cardinaals, Ro- lus, Van Rossem, Pier Martens, Meer- schaert, Van den Steen, Conserrière" Os wald, Meeuwis, Roosemont, Maurice Raes, Capelle, Van Vlockhoven, Kegels, Dhooghe, Wermoes. Be mannen der streek als Jef Moerenhout, Remi Wynant, Clap- dorp, De Putter, Houtman, Van Grooten- bruele, Goesseus, De Geeter Van der Poorten, Van Koer, De Donder, Cornel'is, Van Snick, De Wolf, Lely. TOEGANGSPRIJZEN Op den omloop 3 fr. Op de Markt 6 fr. Tribuun op Béthunelaan (premiëu): 10 f. Tribuun op de Markt 20 fr. Al de toegangskaarten zijn van heden af te verkrijgen in al de sportlokalen, ge legen op den omloop' en die vermeld staan op speciale plakbrieven. Luidsprekers zullen opgesteld worden op gansch den omloop. Op dien dag bijzondere autobusdiensten De auto's moeten parkeeren op d'Es planade, de Graanmarkt, liet Vaartplein. VOETBAL Pacing Doornik 5Eendracht 2 Ziehier het officieel verslag van dezen voor Eendracht zoo ongelukkigen wed strijd Racing wint den toss en plaatst Een dracht tegen wind en zon. Nauwelijks klinkt het vertreksignaal of Verhuist (centervoor) kogelt, na 30 sec. num. één binnen. De partij gaat nu gelijk op want de Racingers opgezweept door hun ne supporters, komen met groote over zetten uit hun schelp en trachten zoo on ze achterhoede te overrompelen. Dit ge lukt hun en aan de 7, 11 en 15 min. kun nen ze doelen op misverstand tusschen keeper back en half rechts. Aangevuurd door dit onverwacht succes en met de kans langs hunne zijde, slagen de Racingers erin hun goal vrij te houden want de Eendrachters zijn volop baas van 't veld geworden. Rust 8—1. Nauwelijks is de tweede speelhelft 3 minuten oud of nr 4 zit in onze netten. Dit ontzenuwt nog meer onze spelers en weldra zit ook nr 5 binnen, dit langs den linksbuiten die »rij spel kreeg en daarbij nog zeer vlug speelde. Eendracht wringt zich los en bestormt het Doornijksche goalgebied. Na talrijke aanvallen weet Joly een schoon balletje aan Cornells voor 'ce schotelen en deze geeft met een hard schot aan Lienaert het nakijken (20 min.) Meer en meer worden de aanvallen langs de vleugels geleid en meer dan eens ontkomt het Doornijksche doel, als bij wonder, aan ontheiliging. Een drietal corners voor Aalst kunnen ook afgeweerd worden en dan weerklinkt het eindsignaal met een 52 uitslag die ons een onverdiende nederlaag doet boe- keu Deze nederlaag kan slechts door eeit sclioone overwinning gced gemaakt wor den eu daarom ook verwachten we vans onze spelers dat ze Zondag tegen Knocke zullen alles geven om onze club in do rangschikking naar den voorgrond Ic schuiven. Wit en Z'wart. BIJ ALGST SPORT Blauw- Wil verliest nipt tc Hulst (3-2} Volgende elftallen stellen zich op Hulst V.C. C. De Bruyn, L. D'Hondt, A. Freyser, A. Blomtnaert, M. Schippers, R.Picavot,. L. DTIoogl.e, E. Emmanuel, A.D'Hondt, L. Blommaert, A. Burnu Op een speler na was liet dus dezelfde ploeg, die 8 dagen te voor gelijk spel af dwong tegen Standaard Dendcrl. (3-3). Aalst Sport D'Hondt. Delattre, Verrocken, II. Hermans, Fr.DTTaeseleer, De Brauw,. Meerschaut, Vlaminck, De Bonze, Do S-vaef, J. IIeymans. Zeggen we maar aaustonds dat onze jongens zich zeer moeilijk aanpasten aan het buitengewoon zandachtig veld van Hulst. Niettegenstaande dezen .zwarei* handicap, zal De Reuze er nochtans m lukken den scoor te openen aan den 41 u minuut (01). Kort na de |rust, lost Emmanuel een kanonbal die niet de minste kans liet aan D'Hondt, en ziedaar de elftallen opnieuw rug aan rug (1-1). Het tempo is onbegrijpelijk vlug, «en we vragen ons terecht af, of onze spelers- geen instorting tegemoet gaan. Integen deel op uitgemeten ver schieten van 11. Heymans, neemt Blauw-Wit den voor sprong (1-2). De laatste minuten zijn volop in het voordeel van de thuisploeg, des te meer daar Fred D'Haeseleer het plein verliet; tengevolge van de heropening eencr oude: wonde. Aan de 40e en 42e minuut, maken er Blommaert en Emmanuel gebruik van, om op het nippertje hunne kleuren 'to doen zegevieren. Nipte nederlaag onzer knapen tegen V.C. Denderleeuw 1-2 De kadetten van Aalst Sport kwamen voor de eerste maal uic in kampioon- schapsmatch, wat wellicht de oorzaak was der reuzenkansen die gemist werden. Aldus gingen de 2 puntjes naar Dender leeuw. Blauw-Wit,

De Volksstem | 1934 | | pagina 3