DENTOGENE BROUWERIJ'DE GHEEST.. N.Ï.AALSl Storm op den Moot BSanc Volksontwikkeling, Wij hebben de eer ter kennis té brengen van het publiek dat wij de gunstprijs van ons EXTHH-B1EH (2 fr. de groote chainpagnefiescb^ uog gedurende enkele dagen zuilen behouden aangezien wij nog een voorraad hebben van eenige duizende flesschen. HET BEHEER DER t PLAATSELIJK flIEUWS Bij de Breydelszonen TANDPIJNEN afgesneden, gedood, door De flesch 5 fr. in alle Apotheken. VOETBAL Sprot t Men verzoekt ons hot overlijden te melden van Mevrouw Antonia - Rosalia - Fiorina VAN DEN BOSSCHE Weduwe van Mijnheer CAMIEL VERLEYSEN Lid van liei Derde Orde van Sint Franciscus, van den Bond van het H. Hart, en verschillende andere Broederschappen, geboren te Dendermonde, den 19 Octo ber I860, en godvruchtig in den Heer ontslapen te Aalst, den 17November 1934 versterkt door de H. II. Sacramenten De plechtige Lijkdienst en Begrafenis, zal plaats hebbenWoensdag 21 November, om 9 i/2 ure, in de kerk van St Martinus. De Vroüwmis aan het altaar van Sint Antonius. De Vigiliën daags te voren, na het Lof. Men vergadere ten sterfhuize, Lange Zoutstraat, 7, om 9 ure. Eene Mis vanwege de Dekenij der Zoutstraten zal gelezen worden op Don derdag 22 November, om 8 ure, in de zelfde kerk. De Dertigsten zullen later aangekon digd worden. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Men verzoekt ons hot overlijden te ine]den van MEVROUW MARIA GOEDVRIEND weduwe van Mijnheer FRANCISCUS CAMMU, Lid van het Genootschap der H, Familie, geboren te Aalst, den 2 April 1864, en aldaar overleden den 16 November 1934, versterkt door de H. H. Sacramenten Lijkdiensten Begrafenis, Dinsdag 20 Nov., om 8 1/2 u. in St Martinnskerk. Vergader, ten sterfhuize, Bergestraat, 1 Dienst van Barmhartigheid, Woensdag 21 Nov., om 8 ure, in dezelfde kerk. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Staa'sblad van 18 November 1934 Het Staatsblad van 18 Nov. kondigt dc benoeming af tot Ridder in de Leopolds orde Heer Van de Winckel, politiekommis- saris te Aalst. Bekomen de gulden medaille van de Orde van Leopold II. lieer Brantegem Camiel, sergeant bij gewapende gemeentelijke brandweer te Aalst. Heer De Vos Frantz, adjudant bij de gewapende gemeentelijke brandweer te Aalst. Heer Kieckens Hector, sergeant bij de gewapende gemeentelijke brandweer te Aalst. Heer Schellekens Alfred, korporaal bij de gewapende gemeentelijke brandweer te Aals.. Heer Van der Schueren Remi, korpo- I raai bij de gewapende gemeentelijke brandweer te Aalst. Beste gelukwenschen. Aan onze Lezers liet is den heer AUGUST ARDENOIS, klavier"virtuoos, van het Royal College of Music from Monchester, zangleider van den Koninklijken Muntschouwburg te Brussel die de begeleiding zal waarne men der volgende artisten Mevrouw SUZANNE DE GAVRE, 1° sopraan van den Kon. Muntschouwburg te Brussel. Heer FRANS WlGY, viool-virtuoos, Prijs Vienxtemps. solist aan het N.I.R. Heer JOZEF VERELST, hobo-vituoos. lc prijs met de grootste onderscheiding en prijs Guide van het Kon. Conservato rium te Brussel, solist van het N.I.R. Met de medewerking van deze groep artisten belooft liet Kunstconcert der Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend.» een waar .succes te worden. Wij herinneren er aan dat dit Concert doorgaat op 24 November te 20 u. in de zaal "Rink., De Ridderstraat en gevolgd zal zijn vaneen pracht g bal. Verleden Zaterdag was het grootsch feest in de buurt der ^Breydelszonen». Er roerde wat. In het lokaal had een lekker avond maal plaats. Op deze gezellige bijeenkomst stipten we de aanwezigheid aan van de Heeren Moyersoen Rom., Moyersoen Lud., Dok ter Schelfhout, Callebaut Fr. Danckaert E.Bastiaens Alf. Bessems. Verders de Heeren Bestuursleden en 80tal Breydels zonen. Voorwaar noemen we ze als zoo, want ze staan onder hun nieuwe vlag geschaard zoo fier, zoo strijdlustig als Jan Breydel. Rond het gezegde uur ving het avond maal aan. Af en toe werden redevoerin gen uitgesproken. Eerst kwam de Heer De Winter aan de beurt, die in een ge paste woordenschakeering het volgende briefje aflas Achtbare lieer Voorzitter Beste Strijdmaklcers, Jaren geleden hadden wij hier een vlag, teeken van onze eendracht en broeder bandonder de leuze u Be Breydcls- zonen»Bic vlag droeg als symbool de kapmessen van den roemrijken becnhouiver van Brugge Jan Breydel een der grootste mannen van het strijdende Vlaatn- sche volk. Bie vlag had de eer den grooten Jan Breydel tot peter te hebbenen wij, haar volgelingen, het geluk tot Breydelszonen genoemd te worden. Jaren lang hebben tv ij gestreden, aan gevoerd door deze vlag, voor de dierbare belangen der katholieke partij als een Jan Breydel hebben w ij gehakt en gekapt en ge korven, omdat ivij boven alles en voor alles wilden bekomen den zege der Katholieke partij, de eenige partij van orde en rust, van vrede en rechtvaardigheid onder ons volk. Boch schoone liedjes duren niet lang, zegt het spreeïacoord, en dat scheen ook toepasselijk op onze vlag zelve; ze geraakte lc verouderd, ze geraakte versleten, ja, te versletenopdat ze deftig in 't openbaar zou mogen voorgebracht worden. Nu dat wij hier allen, oude en jonge strijders, samen zijn gekomen, om den strijd der Breydelszonen te vierendezen avond dat ive hier zoo gezellig en zoo goed aan tafel zijn gezeten dezen feestavond zou onze vlag niet genoodigd worden Neen, dat kan niet, ook dat zou niet Maar er icas grootcr gevaar dat dreigde: uitgenoodigd op dit feestzou onze oude .vlag in haar gescheurde kleeren niet dur ven verschijnen, en zou ze uit eerbiedige schaamte afwezig geweest zijn Bat, achtbare Heeren en medestrijders, heb ik willen beletten. Baar om heb ik haar een ganscli nieuw kleed, een kenniskleed laten maken en daar verschijnt ze vayi- daag voor ons in al hare frissehe fierheid. Ik vertrouw ze aan uwe jonge handen toe, Heer Voorzitter, wel wetende dat Gij ze ivaardig zult bewaren en vooruit helpen. Ik hoop dat onder deze vlag, bij de oudere Breydelszonen zich nieuive, kloeke, jeugdige zonen zullen komen scharen, om, samen met ons onder deze vlag onder den zege van den Groeninghe-held, onze geliefde stad Aalst stormenderhand voor onze Katholieke part ij te veroveren Met deze beteekenisvolle rede weten de leden nu wat hun nieuwe vlag is en hoe ze deze zullen weten te beschermen en de eer ervan hoog te houden. Nadien kwam Senator Moyersoen aan 't woord, die den hedendaagschen toe stand uiteenzette der stadspolitiek en in gepaste woerden en met lof over onze Wijkkr'mg sprak. Heer Moyersoen, als spreker, werd opgevolgd door onze ieverige secretaris. Op de manier, eigen aan hem, sprak hij met lof over onzen koenen Voorzitter Emiel Rubbrecht. Een geschenk werd deze laatste overhandigd. Tusschenin werd er voortgesmuld, tot wanneer heer Lud. Moyersoen het woord nam. eveneens met lof sprekende over de Wijkkring «De Breydelszonen". Om de spreekbeurten te sluiten, gaf de sekretaris ons een klaar verslag over de verloopen werking. Eri de langverwachte zanger, II. Ilenri Matthieu vergastte ons op een hoop ge zellige liederen, uitzijn repertorium. Dit alles werd afgewisseld door ver zorgd muziek van een Jass door enkele medeleden. Hoeven we dan t,q wragen of dit gezel lig avondmaal Verliep in de beste stem ming Bravo, Breydelszonen, ge doet waarlijk van U spreken en anderen zijn reeds jaloersoh over uwe werking. Vooruit, vooruit aan U de propaganda der Katholieke Partij. H. G. Orde der verto'oningen Dinsdag, om 1,45 uur stipt Woensdag, om 8 uur stipt Donderdag, om 1,45 uur stipt Namiddagprogramma 1) In het Land der Feëen 2) Den Droom van Billy 3) STORM OP DEN MONT BLANC. Avondprogramma 1) In het land der Feëen 2) Een prachtigeu documentaire over de Fransche ruitergroep Le cadre noir de Smumur,,. 3) STORM OP BEN MONT BLANC De kaarten geven toegang op gelijk welke vertooning. Kaarten te verkrijgen in Cinema Palace 7 - 5 en 2 fr. DAVIDSFONDS. K. V. H. U. Eene Voordracht over Bon Bosco. Wie kent de wonderbare geschiedenis van den grooten Heiligen, den vriend en beschermer der volksj«ugd. 'n Leven van ontbeeringen, van won derdaden, van strijd en zegepraal. Een Pater Salesiaan zal Woensdag a.s. te 8 ure over hem spreken in 't Groen Kruis. De Voordracht zal opgeluisterd zijn met lichtbeelden. BE SINT ROCHUSGILBE, laat Binsdag 20 dezer, te 6 1/2 uur, in de Sint Martinnskerk eene Mis lezen ter Zielelafcnis van den Heer Alfred Lievens. HEDEN, Dinsdag avond, om 7 1/2 ure, in de Feestzaal van 't Stadhuis KUNSTFEEST Arid Van den Heuvel-Herdenkingsavond ingericht door 't Land van Riem, met medewerking van verschillende artisten van binnen en buiten de stad. Kaarten aan den ingang 5 en 2 Fr. TOONEEL Op Woensdag 28 November, om 7 1/2 ure, wordt in de Feestzaal van 't Groen Kruis, St Jorisstraat, door 't Vlaamsch Katholiek Beroepstooncel, onder leiding van den bekenden tooneelkunstenaar, Hr Louis De Vriendt, opgevoerd HET KIND DER ZONDE (Mea Culpa) Levensfragment in 3 bedrijven, door Louis De Vriendt. Het «Kind der Zonde» werd wegens zijne hoogstaande moreel en Katholieke strekking aan de goedkeuring der Bis schoppen onderworpen. Prijzen der genummerde plaatsen 10,00, 7,50 en 5,00 fr. te bekomen in 't Groen Kruis, van heden af. Maatschappyen krygen eene vermin dering van 20 ten honderd. WERKLOOSHEID EN WERK In ondergeteekende ondernemer ie Aalst, mag WJ ondervinding bekend maken, dat er bij mij aan de kaai, «en schip reeds twee dagen ligt te wachten naar lossers van het Syndicaat der kaaiwerkers, om reden dat 75 fr. per dag aan loon, voor 8 uren werk te wei nig is. .'Nochtans hadden zij met hun nen svndikalen leider In Juli laatst het akkoord gesloten, aan 7 fr per ton, te lossen hetgeen hun toeliet, indien zij werkten, 90 fr. daags te verdienen. N.B. Een goede dokwerker wordt in Antwerpen op heden 50-00 fr. per dag betaald voor 8 uren werk of 7 fr. pep uur. En hier in Aalst maar er Is maar een, en hoe lang nog 7 Stanislas Van Geert. .1617, Boudewljnkaai, 27 Aalst. BIJ EENDRACHT Eendracht nogmaals geklopt. Baring Blankenberg 2 Eendracht 0. Vijf minuten vóór de match, werd or besloten van de. volgende ploeg op het veld te laten De Schrijver, Peelman, Geubels, N. De Brauw, Buyle, Jan Verhuist, De Saedeleer, V. Zandbergen, Cornelis, De Weerdt, De Smet. Ziehier de match uit Blankenbergsche bron De toss wordt door Dar. gewonnen, die verkiest met windvoordeel aan te vangen. Eendracht Aalst-start, doch de lokalen dringen dadelijk hun spel op en de doelwachter van Aalst moet hande lend optreden op schoten van de bezoch te voorhoede. Aalst reageert, maar kan de lokale verdediging niet in gevaar brengen, en dadelijk nemen de lokalen terug de teugels in handen, zij dwingen zelfs 3 corners af. Aan den 16® minuut bemachtigt Rau den bal en met een grondscherend shot verschalkt hij den doelwachter van Aalst. Het spel is aan genaam om volgen en Aalst laat den moed niet zinken. Integendeel, de bezoe kers dringen zelfs hun spel op. Nochtans zal Daring een tweede doel lukken langs Rau, op vrijschop, na 43 min. Daarop rust. Het spel begint heel rap in de tweede speelhelft en de lokalen zijn nu volop in zwier. Ze bestoken dan ook duchtig de kooi van Aalst, waar de verdediging de handen vol heeft. De bezoekers dringen nu insgelijks hun spel op en Aarts moet verscheiden malen gepast tusschenkomen hetgeen hij met brio doet. Het einde volgt daarop met een verdiende over winning der thuisspelers. Er hapert iets Wc gaan ons niet bezighouden met Pier of Sus te kritikeeren. We weten het kritiek uitoefenen is gemakkelijk, doch het werk zelf doen, dat is wat anders Ons inziens is er kalmte, veel kalmte noodig om den slechten toestand te be- studeeren en, na wijs overleg, de noo- dige maatregelen te treffen om den wa gen op een beter spoor te krijgen. Dat de gemoederen die hier of daar opgehitst zijn eerst en vooral tot kalmte komen. Dat de ontmoediging die heel natuurlijk hier of' daar ingegrepen heeft, plaats make voor een moedige ge latenheid in onze nederlaag met dit erbij dat iedereen zijn best moet doen om het spelletje weer op dreef te doen komen. Onnoodig, de ruwe werkelijkheid te verbloemen er scheelt iets er is iets dat uit den haak is. Zoo kunnen we maar niet begrijpen, waarom de ploeg Dinsdags niet opge steld wordt en waarom men ze niet aan de honderden Eendrachters bekend maakt. Verleden Zondag was de ploeg nog niet vast opgesteld vijf minuten vóór den match. Twaalf spelers waren gereed. Wie zou er uitvallen Als de ploeg opgemaakt is, van in 't begin der week, dan w eet iederen waaraan zich te houden. Er kunnen zich gevallen voordoen waarin men niet met zekerheid weet of die of gene spelers, aan den match kan deelnemen. Dit mag geen beletsel zijn om de ploeg niet op te stellen. Men zet elf spelers in lijn. Tweede mogelijkheid kan die of gene speler niet meedoen, dan is de op stelling als volgt. Klaar De spelers moeten zoo vroeg mogelijk de opstelling der ploeg kennen en vooral de mogelijke wijzigingen die zich in on zekere gevallen kunnen opdringen. Dan weet iedere speler in welke mate hij opgeroepen wordt voor het elftal. Volgens onze meening mogen ook de supporters de ploeg kennen. Waarom niet Dat men a.u.b. niet uit het oog verlieze dat ook de supporters Eendrach ters zyn en dat ze, al evenveel als de bestuursleden, belang stellen in hunnen club. We kunnen er niet genoeg op wyzen, hoeveel spytige misverstanden er kun nen vermeden worden, als de puntjes op de i's gezet worden als alle moeilykhe- den vQorzien zyn als alles op voorhand goed geschikt is. Er is nog een tweede punt dat honder den Eendrachters betreuren er bestaat een kloof tusschen de spelers en het be stuur. Hierdoor willen we geenszins be duiden dat onze spelers niet verzorgd zijn. Doch er is geen voeling tusschen be stuur en spelers. Er zou moeten getracht worden van de spelers meer bijeen te krijgen. Die toestand is nog niet hope loos. We staan met 11 punten en de lei ders 16 p. We zijn dus nog niet in twee de divisie zooals velen het zouden wen- schen. We komen nu tweemaal achtereenvol gens op ons eigen plein uit en als we den- kamp met eensgezindheid en moed aan pakken (zonder eerst de zenuwen te prikkelen) dan is het niet uitgesloten dat we tweemaal winnen en opnieuw post vatten bij de kopploegen. Andere uitslagen Eendracht-Geeraardsb. (reserven) 20 Eendracht.Dendermonde (kadetten) 40 Wel gewerkt jongens Maar... als het eerste elftal verliest, dan gaan uw mooie uitslagen omzeggens ongemerkt voorbij. We komen morgen op uwe overwin ningen terug. Wit en Zwart. BIJ VOLHARDEN Volharden- Wilskracht 4-0 Bij een ideaal voatbalweertje is deze spannende ontmoeting doorgegaan en de opkomst was zeer bevredigend, In de eerste speelhelft hadden de Groen Zwarten onkans want enkele rake schoten kwamen terecht op been of op paal. Er moet onmiddellijk bijgevoegd worden dat een paar elementen meer* dera flaters begingen en zoo de voor- lijn beletten actief op te treden. Met blanken scoor werd gedraaid nadat eep van Wilskracht's spelers zich moest laten verzorgen. Na de rust komen de Volharders beter op zwier en het duurt geen vijf min. of op fijne kombinatie zit V. d. Moorkele er mee eentje bin nen. Dit sukses geeft den Aalstenaars vleugelen en Wilskracht die met tien man speelt heeft het te verduren. Tooh moet Volhardens keeper han delen d optreden. Twee harde kogels worden met brio gestopt. Maertens op de spiiplaats beweegt hemel en aarde» is overal tegelijk. Bij een geweldigen aan val der Groen Zwarten heeft een back van Wilskracht het leder met de hand gestopt strafschop Maertens komt hem nemen en zijn bliksemsnel schot kent geen genade. Was me dat ne klopl Nu zift heft vuur er in. Volhar den kombineert nu beter en de bezoe kers krijgen de voeten vol. Een kogel van De Block wordt door hun keeper zwak gehouden en D'Hondt die goed gevolgd is maakt ar 3-0 van. Alle zei len worden uitgezet ener wordt flink gevoetbald. Wilskracht komt even op zetten en keeper Bosteels redt prach tig. Wilskracht's backs permltteeren zich de luxe om op de centerlijn te komen staan terwijl Volharden aan 't wroeten is om zijn kamp te ontzetten. Een mooie pas aan De Block en deze is heel 't boeltje voorbij, dribbelt den uit- geloopen keeper en legt aachtekens ni 4 in 't net. Daarmee was 'ft afgeloopen. Volhar den speelde een goede tweede helft en behaalde een verdiende zegepraal waarbij zij hunne tweede plaats ver stevigen. Volharden aan de Eer Zooals we verleden week sohreven kreeg Maertens, Volharden's geduoh- ten rechts binnen een kans om op het Heysel-8tadion zijn kwaliteiten te la ten gelden. Na een onderzoek op alle gebieden der voetbalsport waarbij Ho- noré een paar van zijn hardste kogels loste werd hij aangeduid om aanst. Woensdag te 6 1/2 u. bij kunstlicht op te treden op het veld van Racing Gent bij de ontmoeting Belgie (B.) tegen Vlaanderen*Reeds teekenden een hes* le brea Volharders in om hun sympa- thiektn clubgenoot te gaan aanmoedi gen morgen meer daarover. PALLIETER. Met deze berichten we ons geacht kliënteel, van dageüjksohe aankomst van verzche Oostendsche SPROT, alsook LAMMEKE ZOET en ENGEL- SCHE KIPPERS. In de gekende HARING- an I PPFfiHFN KAASHANDEL L.CUCUI1E11 Nazarethstraat, 78, Gentsche straat, 55, 1581 Gazometerstraat, 47, Ledebaan, 702, Heilig Hartlaan, 30, (rechtover de Kerk,) Telefoon 550,

De Volksstem | 1934 | | pagina 3