Katholieke Slrijdersboad RETBETTENBOND VOETBAL belangrijk bericht aan onze ABONNENTEN Dctr de zcrgera van de Bank, zullen binnen enkele dagen de kwitanties voor de hernieuwing der abonnementen aan- gebc !sn worden. Abonnement 1 jaar 68,00 fr. 6 maand 34.00 fr. 3 maand 17.00 fr. t Men verzoekt ons het overlijden te melden van DAME Polixena ARER9TS weduwe van wijlen KAREL DE NAYER Lid van verscheidene Gohfrerièn geboren te Aalst den 10 April I860 en aldaar overleden den 9 December 1934 \oorzien van de H. H. Sacramenten Plechtige Lijkdienst en Begrafenis Donderdag 13 December, 1934 om 10 u. in de kerk van St Jozef. De Vigiliën daags te voren na het Lof om 5,3t) u. Vergadering ten sterfhuize Kattestr. 66, om 9,30 u. Mis der Dekenij der Kattestr. Maan dag 17 December om 8 u. in de H. Geest kapel, Kattestr. Dienst van Barmhartigheid Dinsdag 18 December om 8 n. in de kerk van St Jozef. De dertigsten zullen eerlang aangekon digd worden. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. De jaarlijksche winter-retret in Gent zal plaats hébben van Zondag morgen 23 December.(vertrek uit Aalst te 7 u. 30 ;s morgens) tot Dinsdag avond 25 Dec. Wij doen een bijzonderen oproep tot de werkmeisjes die vanaf hun 15 jaar de retret mogen volgen. De deelnemingskosten, trein inbegre pen, bedragen 15 fr. Deze die in Juli 1.1. de retret gevolgd hebben zullen tot de retret van Kerstdag niet toegelaten worden. We vragen aan de katholieke bestuur ders van fabrieken en werkhuizen propa ganda te willen maken. Wij hopen dat deze oproep door een groot getal meis jes zal beantwoord worden. Men late zich inschrijven bij Mevrouw R. Moyersoen, Nieuwstraat 49 of bij Me vrouw Pilate, Nieuwstraat 51, te Aalst voor 15 December. Het Bestuur. V. T. B. - AALST. Naar de-glanspunten van Europa. Dit is het programma van den Y'laam- schen Toeristenbond, afdeeling Aalst, voor de vijf filmvertooningen vam dezen winter, in de kinema's Palace en Feest paleis. Evenals verleden jaar worden abonnementen ter beschikking gesteld van de V. T. B.-ers (die alléén toegaug hebben) tegen den spotprijs van tien fr. Voor een afzonderlijke vertooniug zal drie frank gevraagd worden, zoodat een abonnementskaart vijf fr. laat besparen. Men wende zich, voorzien van de lid maatschapskaart, tot een der vertegen woordigers in stad en omtrek. Wie thans aansluit voor 1935 (tegen slechts 13 of 5 fr.) geniet van nu af alle voordeel en. De eerste avond is aan Frankrijk ge wijd en gaat door in kinema Feestpaleis, op Woensdag 19 December, te 20 uur. Een schitterende reeks filmen wordt vertoond, o. m. Drie levens en een touw SINT JOZEFSPAROCHIE Op ZONDAG 23 DECEMBER 1934 om 5 1/2 uregeeft de alomgekende Too- neclgroep van den Kring van Meule- sclielte, de opvoering van tivce fameuze hl lichten 1. DURAND EN DURAND 2. OP IIET BUREAU VAN POLITIE. De liefhebbers van gezonde leuteeigen aan St Jozef'stooneelbond houden dien dag vrij. GOEDE BELOONING aan dengene die den dader kan aanwij zen van den diefstal Maandag gepleegd in de Eugeen Bosteelsstraat. van een zwa re groene velo met 2 stoelen, alsook een valies en een pak inhoudende gebreid ondergoed. Adres Watertorenstraat 27, ter stede. 1733 CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT, HOOIT GEEVENAARO Bij Be Sterrekens Zaterdag avond vierden De Sterre- kchs feest. Meer dan 100 leden waren opgekomen. We merkten op HH. Moyer soen (senator), Moyersoen Lndovic, alge meen Voorzitter, Dr J. Sehe fhout, V: n Sckuylenbergh, volksver tegenwoordige]', G. Eeman, Quintyn, A. Bosteels, Bes- söms, lid van 't hoofdbestuur van den strijdersbond, Paelstermans, raadslid, en meer anderen. Een delegatie der Breydelszonen had er aan gehouden hunne zusterclub te ko men verecren. Een lekker avondmaal werd opge diend. De dienst was tot in de puntjes verzorgd. Of er lekker gesmuld werd 1 Af en toe werden spreekbeurten ge houden. De eerste ging vooraf door een gezellige potpourri, gezongen door den lieer Henri Matthieu. Alle Katholieke Vlaamscbe liedjes, die door de aanwezigen graag gehoord wer den. Voorwaar aantrekkelijk Almeteens weerklinkt een daverend applaus bij het binnentreden van de HH. Moyersoen en Paelstermans, die weer houden waren geweest in de Gemeente raadszitting. - De Hëeï' August Bosteels, Voorzitter, nam de eerste het woord. Hij dankte de aanwezigen voor hunne opkomst. Zijn hesten groet 'en dank gaat naar de HIL Moyersoen en Van Schuylenberg voor hun onverpoosd werken en een bijzonde ren dank vooral aan Heer Lndovic Moy ersoen, de koene werker, de lieriurichter der secties. Een warme ovatie valt hun te beurt. Vervolgens waardeert hij nog enkele aanwezigen, wijdde uit, over de nieuwe Regcering Theunis, alsook over het stadsbestuur, en geeft de volgende spreekgelegenheid aan deu Heer Lndovic Moyersoen, Deze redenaar brengt ons den groet vanwege het. Hoofdbestuur. Immer wint onze actie in macht en aanzien zegt spreker. We tellen reeds 750 leden. Innigen dank ben ik verschuldigd voor Uwe werking. Ik huldig hier uw Voorzit ter, Heer Aug. Bosteels, en uw jonge, kranige secretaris, heer M. De Sadeleer, die samen dag-in, dag-uit, werken tot bloei hunner afdeeling, want er hoeft planmatig gewerkt, hedendaags, en dit van man tót man. Het Hoofdbestuur is erg bewust over den ernst van den strijd. We móeten de gedachte dragen, zooals de Franschman, die zegt Impossible, n'cst pas frangais of Onmogelijk is geen Fransch Hiermede sloot spreker zijn rede. Tussclicnia zat heer Van den Eynde aan 't klavier, eu als volgende spreker hooren we Heer Van Schuylenberg. Deze waardeert onzen ieverigen Verbondsvoor zitter, Heer Ludovic, en ook onzen oud-, maar nog kranigen Burgervader. Thans hoorden we Hr Dr Schelfhout aan 't woord. Op de manier hem eigen, deed hij de leden eens goed lachen, en bijzonderlijk wanneer hij sprak over "matig zijn» en zijn speciaal recept. De heer Moyersoen (senator) zal ons als laatste spreker den algemeenen toe stand uiteenzetten. In korte trekken haalt hij ook de feiten aan die hier in on ze Aalstersche "Regeering,, gebeurer. De toestand is waarlijk bedroevend, zegt spreker en van uwentwege moet er ook gewerkt en geieverd worden.Zorgt en werkt voort en ik ben er zeker van, ja, diep van overtuigd dat de oogen van ons volk zullen opengaan en dat we bin nen afzienbaren tijd zegepralend het stadhuis binnen stappen Dit werd hem bevestigd door een mach tige ovatie die zijn rede sloot. Verders verliep de vergadering in de beste en vrcolijkste stemming. «Sterrekensvrienden gij staat op ge lijken voet als de «Breydelszonen,,. Strijdt voort en we mogen gerust zeggen: Het Aalstersch bestuur wordt weer ka tholiek Vooraleer u een pardessus koopt, gaat bij Prosper Blanckaert, Kattestraat, 63, AALST. 1633 Dat was te voorzien I Wat Dat de plaatsbewijzen voor de tooneelvertooningen van 't Land van Riem op Zondag 16 en Maandag 17 December wegvliegen gelijk de bladeren voor den wind Ja Ja De menscheu weten 't wel Er is maar één LAND Zal 't zoo bijzonder zijn dezen keer Nog schooner dan «Drie arme kleine Meisjes Eerst een prachtige eenakter uil het cirkusleven. En dan Een blijspel uit de duizend Kelly, de cénige vrouw ter wereld, die nooit liegt Die wil ik zien en hooren Daar zal gelachen worden GROOT VOLKSBANKET Den Zaterdag b Januari 1935 (Drie Koningenavond):te 7 u. 's avonds, richt de K. S. B. 'ngrooto souper in, waarop al de leden uitgenoodigd worden. Inschrijvingsre'ché 6 fr. De leden gelieven zich onmiddellijk in te schrijven bij den secretaris van hun nen wijkkriug, en aan hen hunne bijdra ge te storten. De inschrijvifigsiijsten moeten samen met de bijdragen afgegeven worden aan den'aïgemeenen secretaris heer Georges Eeman, voor den 20 December. Na dien datum wordt niemand meer aanvaard. NATIONA AL WERK VAN KINDERWELZIJN Afdeeling u Mijlbeke Kinema PALACE., Schoolstraat, Aalst. Woensdag 12 December 1934, om 20u. Groote Kinemavoorstelling Ce Gravin Maritza met Dorothea Wieck^clé onovertrefbare vertolkster van Meisjes in Uniformen den vermaarden tenor,HubertMarischka. De kaarten mogep genummerd worden in de Kinema "Palace.» den Woensdag 12 December, tusschep. 10 en 12 u. PRACiHïTEïï DANSFEEST Het prachtig Nieu.wjaarshal der Catha- rinisten gaat dus door;:op 29 December a. s. in de heerlijk versierde zaal van de u Rink Dat het er lustig zal toegaan lijdt geen twijfel, als men weet dat de Kamer de Carlos Boys aangeworven heeft, om dit bal op te luisteren. Dit orkest is uit sluitend samengesteld uit militairen en heeft dezen Zomer aan de kust de groot ste successen behaald. Dus, liefhebbers van mooie muziek allen naar de Rink op 29 December. Nieuwe eereleden worden aanvaard in het lokaal het Paviljoen Groote Markt, Aalst, of bij een der werkende- leden. Ilalfjaarlijksclie bijdrage slechts S fr. VRIENDENKRING DER OFFICIEREN A 4-A 8. AFDEELING AALST. GALAFEEST Ons jaarlijksch galafeest, gevolgd door prachtig bal gaat cl,oor op 19 Januari 1935, in de ruime zaal vau den "Rink», Lange Ridderstraat* Aalst. Er zal gezorgd wórden voor een luister rijk militair muzikaal programma, wel ke ieder jaar door het'geacht. Aalstersch publiek zoo naar waarde wordt geschat. Ons galafeest zal gegeven worden ten bate van het nationaal gedeukteeken, op te richten aan de boorden van den roem rijken Yser aan onzen betreurden held- haftigeu Vorst Albert. Onnoodig te zeggen, dat «en deel der winsten zal voorbehouden worden aan de noodlijdenden onzer stad, zooals het im mers ieder jaar het geval is. Voor ons ziju de woorden u vermaak en liefdadigheid onscheidbaar. Daarin ligt voor ons het overgroot succes, welke wij ieder jaar kunnen aanstippen. Aalstersch publiek, houd dus dien dag vrij, herinner U verleden jaar, en wij zijn verzekerd dat ge dit jaar nogmaals talrijk opkomen zult. Verdere inlichtingen zullen verschaft worden door de lokale pers, die altoos zoo bereidwillig is geweest, en door bij zondere aanplakbrièven. Personen die gezegelde uituoodigingen zouden willen bekomen voor familieleden vrienden en kennissen, zullen zich deze kunnen aanschaffen in 't lokaal Hotel des Arcades», Statieplein, ofwel hij Ka pitein Kommaudant Ceuterick, Pupillen school, rond eiude December. BIJ EENDRACHT WEER EES DAG VAN JtOVW. Doornik wint met 3—2. Ziehier de ploeg welka tegen Racing Doornik speelde De Smidt Peelman Geubels Da Brauw BuyJe Verhuist Jan Loonen Verhuist (junior) Cornells De Weerdt Verhulst We schreven in een voorgaande nummer als er niet zeer vlug ge speeld wordt, dan zal Racing Doornik ons zonder genade kloppen. Daarin ligt de grondoorzaak we speelden te traag, vandaar dat we mc- gen schrijven, dat de basten gewonnen hebben, 't Ging ons wel wat tegen, maar... bij slot van rekening speelden we niet zooals er moet gespeeld wor den om twee kostelijke punten thuis te houden. In den keeper hebben we een goede aanwinst en 'cis zijn fout niet dat we verloren hebben. De nieuwe linksbin nen viel bepaald tegen. Voorzeker, er steken kwaliteiten in den jongen, doch hij we9gt niet op te;en Van Zandber gen. Oprecht spijtig dat men-deza wij ziging niet geprobeerd heeft tegen Vil voorden, 't Is een groote fout. Het vlotte ook op andere plaatsen in do pleeg niet al te goed. Maurics Peel man kreeg weer paardenwerk te ver richten, want al viel Racing minder aan dan wij, hunne aanvallen langs de vleugels waren uiterst gevaarlijk. Zondag moeten we naar Knoeke, en wie daar verliest, neemt de derde plaats in der afdalingszone. Dat «al genoeg zijn om onze jongens een riem onder het hart te steken. Met nieuwen moed den strijd aan gepakt. Onzes inziens, mag men Van Zand bergen terug op zijn plaats *3tten en verder het elftal onaangoroerdlaten Knoeke zou aan deze opstelling zeer veel last beleven. On2e reserven weerden zich de 4e speciaal ging naar Zcttegem winnen met 4—1 terwijl de 3e speciaal baas blesf over Club Ronse met 5—3. Proficiat, jongens Eendracht 2—Doornik 3 't Is de heer Da9sonvilie die deze bi- langnjke ontmoeting leidt. De toss wordt door Geubels gewon nen hetgeen ons vrij groot windvourdecl bezorgt. Beide ploegen zijn nog aan het fas'ei en zoeken als de scheidsrechter aan Doornik een penalty toekent. Waarom? Een speler van Racing schiet hard van op 2 meter op de hand van Geubels, die aldus onvrijwillig hinds begaat. Doornik krijgt een strafschop die in doel omge zet wordt. Men speelt nog geen twee mi nuten. De straf is groot, ja veel te greot. Eendracht ontmoedigt zich niet en val! voortdurend aan. Verhuist (senior) wordt door Buyle aan 't loopen gez :t; een pas je raar Cornelis die kloppertsgereed staat als een Doorr.iksche back het leder ontzetten kan. De Weerdt is ook weg. Zijn center wordt door Loonen met de vlucht opgenomen, dcc'i het balletje vliegt naas'. We ziin veruit het meest (en aanval* Aan de 18 min. krijgë" we corner langs den grootcn Bast. De W erdt kogelt met de vlucht naar de goal, doch de bal vliegt te pletter tegen de dociiat. Dat is onkans, René Weer is De Weerdt door. Hij centert schoon, doch een Waalsche back komt juist op tijd om het onheil af te weren. De bezoekers zijn vlug op den bal en doen soms langs de vleugels zeer ge vaarlijke ontsnappingen. Peelman speelt echter trekpaard en er komt niets duor. Aan de 85 min- geeft Verhulst (senior) weer een corner. Co bal komt op de bo venlat terecht. We zijn nog steeds baas op 't veld* Doch, daar is Racing er van onderen met een verrassend schot luk- kon de bezoekers een tweede doel (37: min.) Door den wind werd het leder in den linkerhoek der goal gedreven en on ze keeper kon aldus, spijts een mooie poging niet beletten dat de bal in he t net t< recht kwam. We laten het hoofd niethangen en aan de 42e min. vermindert Cornelis ons achterstel. Rust 1-2 voor R icing. Gsdurende de tweede speelhelft gzat het spel meer heen en weer. Eendracht behoudt nochtans over 'c algemeen een lichte meerderheid. Verhulst (senior) krijgt weereen hoek- f Chop, dech 't brengt niets op* Aan de 7e min. is Racing doorgebroken cn onze keeper kan kansrijk in corner redden. Daar is de groote Bast door. Hij komt alleen voor den Doornikschen keeper, doch deze kan in corner wegwerken. Doornik is weg aan de 14 min. en kan langs den paal nr 3 sanieekenen. Het balletje moest erin, zoo dacht moeder Fortuna erover. Aalst valt weer verwoed aan, doch Do Weerdt wordt verwaarloosd. Onze voor mannen schijnen den weg der netten niet te zullen vinden. Er is een licht toege kende penalty noodig om aan Cornelis gelegenheid te geven van ons achterstel op 2—3 tt brengen. (22 min.) Racing wordt nu hard op de proef ge steld. Aan de 26 min. ligt de Doornik- sche keeper buiten zijn kooi ten gronde. De breede mond staat open. als Verhulst (centervoor) die goed ingevolgd was een haartje naast klopt- Waarlijk Waalsche zwart-jelen, ge moogt van geluk spre- ken dezen keer. Het einde nadert. Racing verdedigt zich metlofbaren moed. De scheidsrech ter die aan elk reeds een onverdienden penalty gegeven heeft, tneent dat hij geen strafschoppen meer moet fluiten. Hij weigert er een toe te kennen aan Eendracht, hetgeen hem een oorverdoo- vend fluitjesconcert kost. Daar klinkt het eindsignaal met Doornik ten aanval. We hadden toch wel recht op een puntje, doch..,- alleen de goaltjes tellen. En, In het goal-maken zijn we wat bui ten vorm geraakt Zal het Zondag beteren te Knoeke?? We hopen het. Laat ons allen het hoofd omhoog hou den. In den nood kent men zijn beste vrienden. Daarom ook richten we een oproep tot de trouwesupporters, om naar het verre Knoeke onze spelers in grogten getale te gaan aanmoedigen. D2 spec'ale (rein vertrekt om Hu 45, Aankomst te Knoeke om 1 u 20. Venn k (e Knoeke om 4 u 45. Terug in Aalst, om 6,30 uti'.' Prijs der reis (50 i. h. vermindering) 22.33 fr. Ons werkzaam supportersver»* boud doet er weer 5 fr, af. Ook de wijk- clubs zullen nogmaals voor hunne leden speciale prijzen maken. Dat do spelers zich van nu af gereed maken. Zondag gaan wc tegen alle pronosiieks in de puntjes halen naar Knoeke. Dat kunnen onze spelers, als zt hun vlugste spel uithalen. Supporters, houdt er do moed maar in. WIT ZWART. VOLHARDEN HERLEEFT. Excelsior 3 Volharden 4. Talrijke trouwe supporters hadden bun Grocn-Zwartjes vergezeld. Ons elftal had een ander uitzicht genomen. De Moor stond weder op zijn backplaats, De Buck half-rechts, Ilerrëbaut binnen-rechts en Vergauwen binnen-links. Buitengewoon veel volk kwam den match volgen. Het weder was uitstekend met een lichten wind over de breedte van. hel plein. Heer De Keyzer houdt het fluitje. Onmiddellijk is Volharden ten aanval en bekomt zelfs een corner, door Bosman goed ingezonden maar zonder gevolg. De Aalstenaars dringen aan, maar stuiten op heftigen tegenstand. Ook Excelsior gaat liii Bosteels bezoeken, maar Henri grijpt gepast in. Wij zijn getuige van en kele mooie spelphazen, waarin Volhar den zijn gasiheeren overtreft. De meeste onzer aanvallen komen via ergauwcn-Bosman. Weer is Franske weg, dribbelt den back en geeft een uit stekend pasken aan groot en Jef, die, alhoewel maar een meter plaats hebben de, toch den Sint-Niklazer weet te vloe ren aan minuut 21. De geweldige gang van 't spel vertraagt voor eenige oogen- blikken. Daarvan maken de bezochten volop gebruik om zich voor Arolhardens doel te nestelen. Er komen corners, vrij- shottcn, en allerlei, gevaarlijke standjes die onzen doelwachter soms tot op een haartje van den val brengen, doch Ilenri houdt stand. De Buck klaart een paar hopelooze toestanden op cn intusscheu komt do rust. Wat zal ons den tweeden time nu brengen Gelukkiglijk hebeen onze man nen zich .totaal herpakt. De eene puike aanval volgt op den andere, nu links dan rechts. Van de Moortcle zet voor aan De Block en Gaston jaagt zonder stoppen *t leder op meesterlijke wijze in den rechter hoek aan den 5* minuut. Excelsior is onder den indruk en speelt met min overtuiging te: wijl Groen Zwart nog een tiental minuten de leiding houdt. De bezochten komen hun teleurstelling te boven en bezoeken ons kamp. De Buck heeft den bal op een tiental meter der kas en wil aan den keeper passeeren doch 't pasje is te kort en't is 12. Wat 'n gejuich rondom het plein Excelsior verdubbelt zijne inspanning, hun spel reeds hard, wordt nu volop ruw. Wild stormen ze vooruit en komen blik semsnel voor ons doel. Pardaf*t Is 22 na 20 minuten spel. De scheidsrechter blijkt thans veel te toegevend, vooral voor de thuisspelers, maar Volharden laat nict.los. Eensklaps stormt Gaston de backs voorbij op pas van Vergauwen. Juist vóór de backlijn wordt hij neergehaald. Martens, die reeds in den eersten time een kanonbal van op 25 meter in den hoek zond, door 'n hopelooze duikeling in corner gered, meet nu kalm en vastberaden zijn shot en... daar verdwijnt het leder voor de- derde maal in 't net. Bravo, llonoré Maar onze vreugde is van korten duur. Ganzeman die dicht bij doel opgesteld is, wil ontzetten doch klopt onhoudbaar in eigen doel. Wat 'n steen op 't hart van onze jongens Toch nog geen moed ver loren. Van de Moortelc dwiogt corner af. Gaston komt die zelf schoppen cn 't bal leken komt voor 't doel terecht juist op den kop van Ganzeman en vandaar in de kas. Hoera Gustaaf heeft zijn onvrij willige fout prachtig hersteld. Nog 7 minuten De Block cn Martens trekken zich achteruit, om dê zoo zuur gewonnen, maar welverdiende overwin ning te verzekeren. Gausch ons elftal dient geleofd om hun volhardend en doordrijvend spel. Zij heb ben niet alleen eencn nijdigen en gewel digen tegenstrever overwonnen, maar daarbij het hoofd geboden aan "t zwarte noodlot. Waarlijk onze ploeg was niet meer te lie: kennen. Met dat zelfde spel brengen ze ons Zondag aanstaande eene schitterende zege tegen Lokeren. Avé. 1v/V* WEGGELOOPEN, groote trekhond, lang vos haar. pluimstaart, mannelijk geslacht. Terug te brengen bij Cornelis Bocqué, Bergestraat. 23, Aalst Mijl»* beek, 1731 DEFTIG MEISJE verlangt stop-en borduurwerk te aanvaarden, Voor he; adres zich wenden, Kerkstraat, nr 21, Aalst H32

De Volksstem | 1934 | | pagina 3