mm I Verschrikkelijk spoorweg ongeluk te Weerde Bood der Oorlogsvrijwilligers Boetstraffelijks Recliibaok van Oudenaards MEt K°UD ÉN THANS IS GOEDKOOPER EN VLUGGER MET KOUD WATER Dringend Gevraagd ter Bonneterie B0STEELS-DE SMET, Erembodegemsfr. Aalst goede stiksters voor kousen, op cotton-machmes. 2S0 VOETBAL KAATSEN Brussel, 19 Waart. - W. Theunls heeft In de Kamer e.n Senaat een ver klaring afgelegd en het ontslag van het ministerie beke.id gemaakt. IVi. Theunis, zegde namelijk geen steun genoeg ontvangen te hebben en ttaarom biedt hij het ontslag deii Ko nirg aan. Uit zekere bron vernemen we dat het zeer waarschijnlijk is dat de Koning het ontslag niet zal aanvaarden. Brussel 19 Waart. Heden morgen te 7 u. 55 is de sneltrein Brussel-Ant- werpen in een groep van 36 me.n terecht gekomen. 8 werklieden werden gedood en 4 erg gekwetst. Ziehier hoe het ongeluk zich voor deed Te 7 u. 30 was een ploeg va.n 36 werklieden aan 't werk gegaan op de snelspoorlijn van Brussel-Antwerpen op 1 km. afstand van de statie van Weerde.Er heersohte een kolossale mist cp het spoor. Twee treinen, de eene op het grooie spoor en de andere op het zijspoor kwamen terzelfdertijd aange reden. De werklieden hoorden geen si gnaal, de eneltrdin reed aan 110 kim. in T uur door de groep. 8 werklieden werden op slag gedood. Hurvie lijken zijn gansch vaneen ge scheurd. Dit vreeselijk ongeluk heeft de grootste beroering verwekt in het spoorwegbedrijf. Eene talrijke menigte was den ganschen dag aanwezig op de plaats van het c-iheil. De lijken en de gekwetsten werden noet Rood-Kruiswagens weggevoerd. %/W Vurige Nieuwjaarsivensch. Op 1 Januari k wam René Sp., landbouwer te Nederbrakel, zijn buur- en familielid Reno- De Vos een gelukkig nieuwjaar wenschen. Woorden ontstonden echter en Sp., die onder den invloed van den drank was, ging over tot gewelddaden en brak ook nog roerende voorwerpen. Zijn vurige nieuwjaarswenscli hoorde hij bestraffen met 350 fr., 2 maal 105 fr. en 70 frank boete, met 3 jaar schorsing. J)c alkohohct overtreden. Norbert M.landbouwer en herbergier tc Else- gem, werd te zijnen huize in het bezit be vonden van alkohol. Dit kost hem 500 fr. boete, verbeurdverklaring van den aan geslagen drank en bevel tot sluiting ner herberg. Marie Vandend.herbergierster Wortegem, werd ook in overtreding nomen om sterke dranken in haar huis te hebben bewaard. Zij ook werd ge- strait met 500 fr. boete en sluiting. Schipper ivegens onvrijwillig leed ver oordeeld. Op 2 Oktober reed Julia Tembtiyser per rijwiel Jangs den Scliel- deboord te Kine naar Oudenaarde. Plots botste zij tegen een scheepskabel die ge- spaunen was aan een boomstronk, met het gevolg dat ze met haar rijwiel inde Schelde terecht kwam. De schipper Remi M.redde de vrouw, doch werd vervolgd om zijn kabel te hoog te hebben gespannen en het ongeluk te hebben veroorzaakt. Hij werd veroordeeld tot 105 fr. boet met schorsing. Auto tegen motor. Op het kruispunt Denderleeuw-Iddergem, kwam het tot een aanrijding tusschrn den motor be stuurd door Julien Xechebroeck uit Voorde en de auto, geleid door Jozef W. handelaar uitjEsschene. Uit het onder zoek bleok dat W.. schuld had aan het gebeurde. W. werd voorwaardelijk ver- Oor deeld tot 182 IV. boet. zij- te De algemeene vergadering van den Natio.ialen Rond der Oorlogsvrijwilligers Zondag te Gent gohouden, werd 'vereerd met de tegenwoordigheid van prins Xav'or de Bourbon-Parmn, gedurende oen veldtocht vrijwilliger in het Belgisch lerc-. Onder de ande.e aanwezige persona liteiten dienen vermeld luitenant-gene raal Dc Jonghe, vertegenwoordiger des Konings Van der stegen, burgemee ,?ter der stad Gent baronTIeuri de Kercho-' ve d Exaerde, senator graaf Henri de Ilemptinne, gemeenteraadslid de leden van Let besturend komiteit, enz. enz. Redevoeringen werden nitgesproken door Van Pottelsberghe de la Potterie, voorzitter der federatie, en den afgevaar digde der Belgische oorlogsvrijwilligers te Parijs verblijvende. Mevrouw Vaii Iierrewcghe gaf verslag over de social workeu van den Bond. Prins Xavier de Bourbon Parma hield vervolgens eene belangrijke toespraak die wegens de zwaarwichtigheid der ont hullingen diepen indruk maakte op de aanwezigen. Hij las onder andere uittrek seis van de ontroerende brieven van zijn I broeder Sixtus, verleden jaar overleden brieven betrek hebbende op de onderhall delingen die prins Sixtus zou hebben wil len aangaan met het oog opeen afzonder 'iiken vrede tusschen Oostenrijk en de V erbondenen. Niemand anders dan dc Loge in Frank rijk, en zij alleen verklaarde de redenaar kwam daar tegen op. Spreker zette zijne rede voort, de voorspellingen aanhalen de van zijn broeder, nopens de herbewa pening van Duitschland, voorspellingen die thans werkelijkheid werden. De toespraak van den prins werd lang durig toegejuicht en maakte een diepe indruk, Luitenant-generaal De Jonghe, over handigde dan namens den Koning de me- dalie van oorlogsvrijwilliger aan de leden die binst den loop van liet jaar hun diplo ma bekwamen. Na de plechtigheid werd een 'bezoel. ;e bracht aan Melle ter vereering der nagedachtenis van de heldhaftige vloot- fusiliers van admiraal Ronarch. Aan onze goedgeloovige l/laamsche menschen Opgepast voor de schurkenstreken Sinds enkele maanden reeds loopt hier in Vlaanderen een heerschap rond, dat er op uit is, de goede trouw onzer brav buitenmensehen te misbruiken. De kerel heeft er een fijn "trukje» op gevonden, om onze menschen zijn prullenwaar, be staande meestal uit wat verkorven laken of katoen', op 'n fatsoenlijke manier te gen al te hooge woekerprijzen op te cijferen. llij valt binnen met de teederste com plimenten en groeten van eeu of ander familielid, 't zij dochter, broeder of zoon uit 'Amerika. Deze heeft hij, zoogezegd, nog gezien en aangesproken korte dagen vóór zijn eigen vertrek uit Détroit. Een pakje met geschenken heeft hij zelfs medegekregen om aan zijn slachtoffers te overhandigen. Maar dat zal nu natuurlijk eenmaal vol gen, De man krijgt aldus wat aantrok, ja 'n brok eten zelfs, en profiteert er van om zijn bedriegerswaar tegen woe kerprijs aan den man te brengen. Uit erkentelijkheidsgevoel en tevens hoffelijkheidshalve koopen onze moeders 'u stuk lijnwaad van dien bigden bood- schapbrenger.maar zien te laat, dat ze met 3e klas marchandise bestoken zijn en dat het geschenk van zoon, dochter of broeder niet volgt. Ze hadden eenvoudig te doen met een aftroggelaar, die vooraf de menschen op speurt, welke familieleden in Amerika hebben. De schurk vond reeds slachtoffers te Astene en manoeuvreerde verleden weck rond Wondelgem en Evergem Dus, lezers, opgepast De rekel heeft West Vlaamschen tongvol. Wie zijn onge wenscht bezoek krijgt, verwittige dade lijk de politie. Nationale Maatschappij dar Belgische Spoorwegen VERLAAGDE TA RIFEER ING VOOR LANDBOUWCOLLI Om den handel tusschen de produ centen op den buiten en de verbruikers in de stad te begunstigen, heeft de Na tionale Maatschappij het plan opgevat een lijst te laten verschijnen van de pro ducenten die gewoonlijk hnn toevlucht nemen tot den dienst der landbouwcolli. De belanghebbenden die mochten ver langen gebruik te maken van deze publi citeit, waarvan de kosten door de Natio nale Maatschappij zouden worden gedra gen, worden verzocht voor 25 Maart de volgende inlichtingen te laten geworden aan de Directie der Exploitatie (bureel 13-4 bis). 21, Leuvensche Weg, te Brus sel. 1) naam van de afzendende firma 2) juist adres 3) producten welke de firma verzendt. Er wordt in herinnering gebracht dat de voortbrengselen welke liet tarief voor landbouwcolli mogen genieten, do vol gende zijn boter, kaas, gespen, geslach te konijnen, spek, niet ingelegde groen ten en vruchten, honig, eieren, worsten, versch vleesch, dood gevogelte en aard appelen. De koudwater-Lux doet u een nieuwe besparing verwezenlijken. De prijs van het groote pak is met 50 cmen verlaagd. Dat is goed nieuws voor de huishoudsters die gebruik maken van de koudwater-Lux voor het wasschen —zonder eenig gevaar-van fijne voorwerpen en weefsels. Lux laat u toe geld en tijd te winnen. Lux lost zoo gemakkelijk in koud water op. Een weinig Lux onder het koudwater- onmiddellijk bekomt ge een schuim. Lux is oogenblik- kraantje en overvloedig kelijk klaar Die vlugge gebruiken. LX S0-079 BFL en spaarzame Lux moet ge ZEEPZIEDER!JEN GEBROEDERS LEVER. BRUSSEL Men verzoekt óns het overlijden tc melden van Mijnheer Joseph D© TVIett© echtgenoot van Mevrouw ÏIONORINA DE MEY geboren Ie Aalst den 2 April 1870 en aldaar overleden den 16 Rlaarl 1935 versterkt door de HH. Sacramenten- Lijkdienst en Begrafenis Woensdag 20 Maart 1935, om 9,30 u. in de St Marlenskerk. Vergadering ten sterfhuize Hopmarkt 13, om ure. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid, geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht ditj als dusdanig te willen aanzien. GILDE VAN DEN HEILIGEN MAURITS Patroon der Kleermakers Met deze vervult het Bestuur den droeven plicht U het overlijden te mel den van onzen diephetreurden Voorzit ter, den Heer JOZEF DE METTE. AI de leden worden vriendelijk tot de lijkpleclitigheden uitgenoodigd, welke zullen plaats hebben op Woensdag 20 Maart, om 9 1/2 uur. Men vergadert aan het sterfhuis, Hopmarkt, 13, om 9 u. Hel Bestuur. DIE MAG VAX GELUK SPREKEN.— Wij hebben gemeld dat ten nadeele van an Assche Frans,, woonachtig op den Dendermondschen steenweg, een nieuw •ijwiel ter waarde van 1000 Fr. gestolen was op de Geeraardslaan. De nieuwe fiets is nu terug gevonden aan het Park. Tans mag van geluk spreken en zal in t vervolg wel wat voorzichtiger zijn T entoonstelling dep schilderijen van Stanislas Warnie in de zaal van 't Belfort, Groote Markt. Toegang vrij van 28 Maart tot en met April 1935, telkens van 10 tot 12 1/2, en van 3 tot 6 Uur, ROBBEDOES en BIETJE op Óen avond dat wordt een weergaloos leest voor hart en geest, een onovertrefbaar genot voor oor en oog. Regie de heer Staaf Meert. Datum 2 April, te 7 1/2 uur, in de Palace Cinema. De Catjtarixisten. TER GELEGENHEID VAN KAPELLEKENKERMIS worden volgende feestelijkheden de be volking aangeboden door de Dekenij van Molenstraat en Werf. Zondag 24 Maart. Velokoers, inge richt door Café "In den Volkswil Werf. Te 15 u. Schieting op de liggende Wip bij Mr Gustaaf van den Broeck. Te 18 u. Concert door de Fanf. St Barbara. Te 20 u. Groote Cinemavoorstelling in open lucht. Verlichting der Werf- kapel. Maandag 25 Maart te 14 u. Eierkoers i Inschrijvingen bij De Pryck.) 's Avonds Wandelconcert. Gansch de week versierde uitstalra men Verlichting der Kapel Prijs kampen in de Cafés. DAVIDSFONDS AALST-MIJLBEEK Monster-Kabaretavond Op Zondag 24 Maart is *t terug vollen bak. Men zal er zien en hooien De gekende symfonie «D.K's» uit Den- dermonde, met de afwisselendste walsen en marchen uit haar prachtig reperto riumDe befaamde komieken en klucht zangers van het Davidsfonds. Men zal er kunnen proeven aan krisis- prijzen De lekkere bieren De Gheest en Wielemans.De smakelijke «Davids- fondskoftie» (specialiteit van 't huis) Men zal er voelen De hartelijke Vlaamsche gezelligheid der Mijlbeeksehe Davidsfondsers. N. B. Gezien dc opbrengst moet dienen oni van oiis 'zomerprograimna, dat kortelings verschijnt, iets eenig te ma ken, durven we een goede opkomst ver wachten. V BIJ EENDRACHT Een zestigtal clubs uit lioogcre afdee- ling hebben ingeschreven voor do Schaal van Beigie Zondag hebben de eerste afvalliugs- matchen plaats. Sportclub Eendracht krijgt bet bezoek vau de geduchte promoiieploeg Sport kring St-Niklaas. De Waeslanders staan ten alle kanlo bekend voor flinke voetballers. Eendracht ook steekt in blakemlcn form, zoodat we ons aan eeu mooie voet bal-exhibitie mogen verwachten. Deze groote match begint te 3 u. OPGELET Vóór dezen wedstrijd gaat de finaalmatch door voor den Oost- Vlaamsclien kadettentitel tusschen de ploegen van Sportkring 'St-Niklaas en van Eendracht. Liefhebbers komt dus tijdig naar 't plein. Er zal schoone sport te zien zijn. Wit en Zwakt. Supportersclub Be Papakensvrienden Kosteloos c Pronostiekwedstrijd Ziehier de eindrangschikking van den kosteloozen pronostiekwedstrijd door de Papakcnsvriénden ingericht. 1. Gelijk Bayeus en V. d. Broeck 65 p_ 3. De Neef Adolf, 64 p. 4. Gelijk De Cock en De Decker. 63 p. 6. Ernst en Bockstael, 62 p. 8. gelijk Beeckmau, Van Mieghem 59 p. 10. De Smedt, 53 p. De prijzen dienen afgehaald op de ver gadering ten lokale Leon Van der Borght o}» Zaterdag 23 Maart, om 8 ure. Kaatsen - Vredeplein Uitslag der latte van Zondag 17 Maart*. Geeraardsbergen P. C. wint van Aalst "De Kat» met 13 spélen 68 vijftienen, omi 9 spelen 66 vijftieneu. De Kat verliest 9 spelen van 40 gelijk. Geeraardsbergen verliest 4 spelen vau40> gelijk. Met de rust was de stand De- Kat, 7 spelen, 4 3 vijftienen, Geeraards bergen 6 spelen 39 vijftienen. Overgekeerde ballen Schailléc 3,. Byl Camiel 1, Van Poelvoorde Em. 1. De talrijke liefhebbers welke den wed strijd hebben bijgewoond, zijn ten uiter- te voldaan geweest van het schoon spel, welke den eersten speeldag heeft gegeven.

De Volksstem | 1935 | | pagina 3