1 er icar D: Hippels, Katholieke Sfrijdersbond Legeroieuws Technische Scholen - Aalst Bonneterie Bostesls-Oe Smeifi De Ronde van België voor Beio:psrsiineis Iets voor Allen „C Men verzoekt melden van T ons liet overlijden te Dokter in de Geneeskunde, vereerd met het Kruis Pro Ecclesia el Pontifice geboren te Geeratirdsbergen, den 8 September 1815, en godvruchtig in den Heer ontslopen, te Denderleeuw, den 25 Me, 1935, versterkt door de H. II. Sacramenten De plechtige Dienst zal plaats hebben in de parochiale kerk te Denderleeuw, op Woensdag 29 Mei, le 11 uur. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont_ vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig le aanzien. RA A DS VERGA DERINQ OPGELET f Te vergader ing van heden Maandag avond heeft plaats in het Secreta riaat der Katholieke Ver eeniging Groote Markt e.i n'etin den Katholieken Burgerskring. Allen op post LIK F GEKNIPT. Voor enkele da gen hebben wij medegedeeld dat ten ua- deele van Le Coninek Jan, woonachtig in de Naarstigheidstraat in onze stad, een geldkoffertje, een som van 13000 fr. inhoudend, gesleleu was. Le politie is er thans in gelukt den dader van dezen dief stal te ontdekken. Ilij was op 1 Mei op bezoek g'kotnen, toen I)e Coninek en zijn vrouw afwezig waren en het dochterken alleen thuis was. Van de afwezigheid van het dochter ken heeft 'hij gebruik g< maakt om liet geld te stelen. RERUM N0VARUMFEE5T CONCERT op Donderdag 30 Mei (O. 11. Hemelvaart), om 11 1,2 ure, Ier Groote Markt, door de Koninklijke Fanfaar Kunst en Vermaak Groen Kruis Muziek'eider Heer Pol. Barrez. 1. OFFICIEELE MARSCH DER TENTOONSTELLING 2. ZAMPA (openingstak) 3. DE ZINGENDE MOLENS (fant 4. FANTASIE, 5. GRAAF VAN LUXEMBURG, Het Bestuur. FOTOLEVEN Le vergadering van Maandag 27e Mei te 8 u. in het lokaal van de Fotoclub, Esplanade 7, loopt over liet omklenren 1) De scheikunde der Omkleuring. 2) De praktisclio bewerking. De leden brengen lotos mede en wer ken zelf. H ie beweert dat fotoliefliebberij duur is, kan gelijk hebben, maar de leden van de Fotoclub denken er anders over. P. Leemans Herold A.V. Oost Weber Fr. Leliar Hel 1° Artillerieregiment in onze stad Zaterdag verleden trok door onze stad op terugtocht van het kamp naar zij- garnizoen van Gent, liet le Artillerie. Le groote etapo van Borcliem Ste Agatha naar Gent werd te Aalst onderbroken door eene groote halt van eenige uren om de manschappen en paarden eene rustplaats te verleenen. Om 16 uur had eene eenvoudige doch treffende plechtigheid plaats aan liet monument der gesneuvelde pupillen. De kolonel S.B.II. Massaert, bevelhebber van het regiment, gevolgd door zijne of ficiereu, kwam er eene bloemengarve nederleggen ter gedachtenis der gesneu velde pupillen en Aalstersche slachtof fers van den oorlog. Hij bleef een lange stonde ingetogen vóór liet monument terwijl de trompetten van de artillerie het indrukwekkend aux champs blaasden. Lit is werkelyk een schoon gebaar dat door onze Aalstersche bevolking zal waardeerd worden. COMMUNISTISCHE RELLETJES. Le leider der Vlaamsche Nationalisten, Staf Le Clercq, moest verleden Zondag namiddag een meeting geven in het A laarnsch Huis in onze stad Le commu nisten wilden dit beletten of ten minste kabaal maken. Docii van in den namiddag werd de Molenstr.,in dewelke 'tVlaamsch IIuis is gelegen afgezet, en niemand had er toegang, dan dezen welke zich naar de meeting begaven. Eenige jonge snotters van Communisten maakten toch wat kabaal en wisten langs dcOnderwijs- straat hot lokaal der Ylaamsch Nationa listen lo bereiken. Zij hebben het met oopeii kunnen halen De policie, die rliuk optrad, wist do kalmte te bewaren. De wereld is een eindelooze beèweg van kruisdragers Niet gelijk te Yeurne! Echte kruisen worden niet opgenomen maar opgelegd. Doch wat verrassende te genstellingen in die lange kruisprocessie! Kloeke menschen zuchten en steunen en schijnen te bezwijken onder het gewicht van een heel klein kruisje. Arme stum pers, gebrckkelijkc lieden, zieken en ouderlingen dragen kalm en gelaten, bij na opgewekt, een zeer zwaar kruis* De oplossing van het raadsel is, dat hoe meer men wenscht en werkt om zijn kruis af :e werpen, hoe meer het drukt en pijnigt. Een andere verrassing is deze, dat onzichtbare kruisen heel dikwijls het meest folteren, eeno waarheid verwant aan die van het spreekwoord hoe grooter huis, hoe grooter kruis Ieder inenscil is geneigd zijn kruis het zwaar ste to noemen, waardoor komt dat er zoo etrekkrlijk weinig Simon's van Cyrenen gevonden.worden om andermans kruis I je liedpeii di agen. En Simon zelf was in t begin daarvoor niet aan te spreken. u 'Angariaverunt qitemdain Simonem Lc k: istclijkc geest heeft nochtans de kristelijke solidariteit in 't leven geroe pen. Alle kristene menschen moeten el kander helpen in die beoefende naas ten. iefdc ligt juist het kenmerk van ons waarlijk kristen-zijn. Hoeft men dat niet een klein beetje vergeten Waar haat en nijd lieerschen, waar verdeeldheid, strijd on vecte wonen, is -Christus niet in dat midden. Heeft men daar genoegzame aandacht aan geschonken Doctrinair Socialisme en Communisme zouden nooit vasten voet gevonden heb ben in onze katholieke gewesten, had men er niet een zeker beetje uit het oog verloren, dat daglooners, arbeiders, men, vrouwen en kinderen meer zijn dan menschcnmateriaal, gelijken voor God, broeders en zusters in Christus. Kastengeest hoort niet thuis in christe lijke landen. Het aartsbroederschap van O. L. Yr. van het H. Hart heeft voor doel: onder de bescherming onzer algemeene Hemel se he Moeder, den geest van kristelijke solidariteit te helpen bevorderen. Zijn leden betrachten elkander onderling te helpen in de nooden naar lichaam en ziel. Doch hun bezorgdheid gaat vooral naar de meest beproefden en de ongeluk- kigsten van allen de zondaars. Dat zijn menschen die hun levenskompas verloren hebben, die met de grootste opofferingen Let geluk zoeken waar liet niet te vinden is menschen, wier hart klaagt van godshonger, terwijl hun wezen lacht van voldaanheid menschen, die zich zeiven bedriegen en zich blootstellen, voor den gewiebtigsten dag van hun leven, aan de bitterste ontgoocheling. Het Triduüm ter eere van O. L.Vrouw van het II. Hart beoogt dus, benevens een plechtige sluiting van de Meimaand door ee i bijzondere kinderlijke hulde aan onze Hemelsche Moeder, solidairlijk de Koningin des Vredes te bidden voor liet behoud van den wereldvrede, voor liet herstel van den waren vrede, in het hart van zooveel afgedwaalde broeders en zusters, en eindelijk om hulp en troost voor zooveel beproefden en bedrukten. Gelieve de achtbare lezer kennis te nemen van de volgorde der oefeningen KERK DER EE. PP. JEZUÏETEN Brusselsche straat13. PLECHTIG TRIDUUM Ier eere van O. L. Vrouw van het H. Hart, Hoop «Ier Hopeloozen. van Woensdag 29 tot Vrijdag 31 Mei. Namens het Aartsbroederschap kerkwetliglijk ingericht in voornoemde kerk. Woensdag, 29 Mei .- 's Morgens, te 7,30 uurH. Mis voor de ziele- rust der afgestorvene leden Korte on derrichting. RIJWIELDIEFSTAL. De Nys Em. was per fiets naar do stad gekomen. In d Koophandelstraat liet hij zijn rijwiel on bewaakt des avonds aan de deur van een herberg staan. Toen hij buiten kwam was de fiets gestolen, en bleef er hem niets over dan klacht in te dienen bij de politie, die een onderzoek heeft inge steld. Missietentoonstelling De Missienaaikring van 't Verhoiul K.B. en M.V. zal, zooals ieder jaar zijn werken tentoonstellen in de zaal der pa rochiale Werken, Zonnestraal, op Zou dag 2 en Maandag 3 Juni. De toegang is vrij en kosteloos voor iedereen vanaf 10 tot 20 u. Er is zeer veel en zeer mooi werk. AI de leden van 't Verbond, alsook al wie iets gevoelt voor de missiën, worden vriendelijk uitgenoodigd. Iedereen hartelijk welkom. Tijdens de tentoonstelling zullen de bezoekers vergast worden op muziek zang. De Burgersjeugd, de Boerinnenjeugd en de Kajotsters zullen hun fijnste num mers aanbieden. Een zeer befaamde kluchtzanger zal er de lente doen lieer schen. Er zal tevens gelegenheid aange boden worden een fijn brokskeu te peu zelen, een smakelijk teugsken te proe ven en zelfs verschillende prijzen te win nen in den tombola. Bezoekt de tentoonstelling, 'c zal er gezellig, leerzaam eu leutig zijn. Het Bestuur. De leden die nog kleedjes hebben worden dringend verzocht ze zoo gauw mogelijk af te werken en binnen te brengen. Het 8* Jaarcongres van den Oud-leerlingenbond 8. V. 8. zal géhouden wor: en op Zondag 16 Juni 1. Zondag van 9 10 1/2 u. Vergade ring voor al de vakken Metaalbewer kers, Houtbewerkers, modelmakers, Wevers en Spinners, in de feestzaal van den Volkskring, Meulescliettestr. Ingang langs de Technische School. 2. Om 11 u. optocht met muziek door de stad. 3. Te 11 3/4 u. Gesolemniseerde Mis in St Jozefskerk voor de overleden oud-leerlingen en leeraars. Kanselre de door E. P. De "Coninek, S.J. over u De Arbeid 4. 's Namiddags te 2 1/2 u. verzamelen in de Technische School. Te 3 uur Slotvergadering in de feestzaal van den Volkskring, Méuléschettestraat 1) Besluiten der morgenzitting dooi den Voorzitter van den Bond M. AVal- graeve II. 2) Feestrede door Mgr Cr nys- berghs, Onder-rector der Hoogesehool van Leuven, over Initiatief Tusscheu de spreekbeurten in zullen optreden het zangkoor A. V-A. en het Zangkoor der Technische Scholen. 's Avonds, te 8 uur r Lof, Sermoen en Lofzang door het volk. Donderdag 30 Mei (O. H. Hemelvaart) 's Morgens te 7,30 uur .- H. Mis voor de leden hunne inzichten. Korte onderrichting 's Avonds, Ie 5 uur Lof, Sermoen en Lofzang. Vrijdag, 31 Mei (Feestdag van O. L. Vrouw van het H. Hart): ,s Morgens, te 7.30 uur Mis met Algemeene Communie voor de bekeering der zondaars eu voorden Wereldvrede. Korte onderrichting, 's Avonds, te 8 uur Plechtig Lof. Sluitingsser- nioen en Lofzang. De Preeken worden gehouden door E. P Al f ons tialle, S. J. der Kesedentie v. Kort rijk. Gedachtenissen worden den Jnntsten dag van het Iridium) uitgedeeld De brieljes mei de intenties der leden mogen in de bus van het Aartsbroederschap neergelegd worden. Den derden Zondag van iedere maand, 's morgens te 7,30 uur, Mis voor de leden vau liet Aartsbroe derschap, s Avonds le 5 uur, Lof, Sermoen en Lofzang door het Volk. EERLIJKE A INDER. De genaamde Van Audenhove Alfons, vond Zondag, in den namiddag, een kindersacocne, aan de Werf, in de Molenstraat. Hij bracht ze onmiddellijk ton politiebureele, waar ze ter beschikking ligt van de eigenaar ster. Deze eerlijke daad dient vermeld. PLECHTIGE COMMUNIE Prachtige keus van kerkboeken In alle banden en kleuren, paternosters, beeldekens, wijwatervaten, kaders, enz. bij J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat n. 21, AalsL Slad Aalst Kermist 1935 Op Zaterdag 29 Juni (St-Pietersdag) he 8 u. voorin, op het Statieplein en aanpalende straten PRIJSKAMP VCOR PAARDEN EN VEULENS van het zwaar Inlandsch Trekras voor ganse h liet land. Paarden en Veulenmarkt. Kostelooze inschrijving in het Bel gisch Paardenstamboek. Schatting der één- en tweejarige Veulens, alsook der Volwassen Piaar. den voor de Belgische Paardenverzeke- ringi Prijzen voor 1. Merriën van minstens 4 jaar II. Driejarige Merriën. III Tweejarige Merriën. IV. Hengsten-Jaarlingen. V. Merriën-Jaarlingen. VI. Hengsten-Zuigelingen. ATI Merriën-Zuigelingen. De markt, gehouden op het plein, Nijverheidstraat, enz. is kei ijk voor alle Paarden en Veulens Algemeene schikkingen f. De inschrijving- voor den prijs kamp kan genomen worden tot op den dag der jaarmarkt van 8 tot 9 u. 's morgens in het «Klein Brussel» bij M. Eniiel Gysselinckx,Stiatieplein. 2. De Jaarmarkt begint om 8 u. Den Prijskamp om 9 u. stipt 's voormiddags De voornaamste kooplieden Statie- loëgan- ijn uitgenoo- 't Land en den vrebmdc digi). 4. De ten toon of te koop gestelde dieren zijn vrij van plaatsgeld. Zij moeien ter plaatse blijven lol bij dé prijsuitdeeling. De première vah den prijskamp worden toegekend door een gansch vreemde Jury, benoemd door bet Stads bestuur. De Jury beschikt vrij en on- wederroepelijk over de premiën. 6. Paarden die weg,gel rokken worden of niet (beantwoorden aan de vereiseh- 'ier Juryleden worden uilgesloten. De tenloonstellers moeien zich volle dig onderwerpen aan de beslissingen van de Jury. De uitreiking der premiën ge schied! onder toezicht, der hiertoe aan gestelde Commissie te 12 u. juist ten M., VOETBAL Eendracht Aalst kampioen van Oost-VI. (Kootjere afdeeling). Iïet seizoen 1931-1935 is afgeloopen Eendracht. Aalst heeft liet Zondag op schitterende wijze besloten met op het plein van Sportkring St-Niklaas tegen een allésgevende, vurige thuisploeg te gaan winnen met 21. Door deze ophefmakende overwinning verovert Aalst den kampioenstitel der provincie die betwist werd tusschen Ocst- laamsche clubs van lioogere afdeeling, Een warm proficiat voor al de spelers welke in dit kampioenschap onze stad een groote eer hebben aangedaan. Onze beste wenschon ook voor het bestuur dat met recht en reden fier gaat op zija kra nige kampioeuenploeg. Op 15 matchen werd er 15 maal gevlagd De laatste 15 wedstrijden door Een dracht gespeeld, werd er geen enkele keer verloren 1 Als men weet dat het telkens ging tegen sterke tegenstrevers, mag men de prestatie der Eendrachters allerprachtigst noemen. Twaalf bakers in de wachi Aan eiken speler werd te St-Niklaas een beker geschonken met de vermelding Kampioenschap van Oost-ATaanderen 1935 Onze jongens zullen aan dez, schalen een eereplaatsje verleenen. De ploeg stond als volgt in lijn. De Munter, Poelman, Geubels, Van Camp, Roelandt, Verhuist, Buyle, V erhulst (jun.), Cornelis, G. De Block, Van Zantbergen De club legde beslag op den provincia len beker door Gantoise uitgeloofd. liet is een indrukwekkend kunststuk. Nog nooit is te Aalst, zoo'n groot en zwaar stuk te zien geweest. Het is de erdiende beloouing na een allerhevig- sten strijd strijd die door onze stadsgc- nooten glansrijk gewonnen is geworden. De finaal St-Niklaas-Aalst is een brok sport geweest die nog lang in 't geheu gen der supporters zal blijven. Niettegenstaande het geweten was dat Eendracht Aalst veertienmaal te reke dc vlag aan den regestok had getrokken, toch gaven de dagbladen over 't alge meen Aalst weinig kans om te St-Nlklaas de klopping te vermijden. De Waaslanders staan bekend als zeer knappe voetbalspelers. Zouden ze de geduchte ploeg van Racing Geut met geen 70 klopping naar huis Dat de kamp hevig zou betwist wor- den, dat wisten onze jongens. Ze wisten op voorhaiid >lat liun ecn ongenadige en- lastige strijd tè wachten stond. St-Niklaas wou winnen, kost wat kost K Wat een gejui.ci op huu plein, als ze aan de 7 minuut van de eerste speelhelft onzen keeper deden visscheu. Nummer één zat rap binnen. De andere goals zouden wel volgen. Doch Aalst dacht er anders over. Daar snapt Van Zantbergen den bal ea pardaf de gelijkmaker zit binnen (17® minuut). Eendracht beantwoordt flink de plaatselijke stormloopen en aan de 42* min. schiet Verhuist (centervoor) num mer twee binnen tot overgroote vreugde der aanwezige Aalstenaars. Na dc poos zet St-Niklaas alles teir aanval docii vóór de Aalstersche netten staat een muur opgesteld die niet te over schrijden is De Munter, Peelman, Geubels, zonder overdrijven de sterkste verdediging der Oost-ATaanische hoogcre afdeeling. St NikJaas begint ruw te spelen want; Aalst blijft met 2-1 aan do leiding. Bijna geen speler onzer ploeg of hij draagt de sporen van een al te vurig optreden der Waeslanders. De onzen hegeven niet en bezorgen meer dan eens kippenvel aan de plaatse- 'ijke supporters. Het einde nadert meer en meer Aalst heeft de zege in de hand en valt ver woed aan. Daar fluit men af en 't is een ongekende geestdrift bij spelers en sup porters vau den Eendracht. Toen het nieuws dezer overwinning te Aalst gekend was, vlogen seffens alle wit-zwarte vlaggen de lucht in en een gausche avond is het begankenis 14 geweest in het clublokaal want iedereen wou de spelers gelukwenschen en hun» nen prachtbeker bewonderen. De naam.u Eendracht Aalst zal in het vervolg, tot ver buiten de provincie ophef maken. Weinige clubs mogen bogen op vijftien ach te reenvolgeude prachtuitslagen Heil onze Provinciale kampioenen Wit en Zwart. EI REM BOD EG e (VI straat, t,/q, GEVRAAGD Boordjaszatsters Breisters voor ronde maohienen, en leermeisjes van 15 tot 18 j. v. allerlei. ititmielcrie f.1 HOH GEVRAAGD Breisters voor rond» machienon, remaillsarsters, learmeii- es. 639 GEVRAAGD jong Meisje om in huis» gezin te halpen. Goide referenties. Schrijven 208, Jefctelaan, Rruesel. 711 SCHOENFABRIEK vraagt aan stonds Leerjongens, Leermeisjes en Voederingsnijder. 10, Burgemeesters plaats, Aalst. 7J2 Miss Paris die hel startsein der Pondc zal geven is goed omringd. Men erkent naast haar de Gentsche crack Gustje Dannecls. I 'JVIIMIII05IC li: iU. JUISl J lokale «Taverne de la Liberie» bilj Zondag is voor de z.ooveelste maal (lc ronde van Bolgie, voor beroepsreniiers begonnen. Niet min dan lil renners na men liet vertrek. De eerste rit ging van Brussel naar Luik. Aan 40 kin. per uur wordt aangevangen en aan die snelheid rijden de renners in groep door Mechelen Daar gebeurt de eerste ernstige ontsnap ping door de strijdlustige Merscb, gehol pen door Loopmans. Eerst voor Duffel worden ze weer bijgehaald eu de koers vervalt in een onbewogen wandeling. Enkele schermutselingen doen vervol gens vele renners uit den hoofdgroep wij ken zoodat we er maar 60 meer tellen in liet hoofdpeloton aan km. 100. De eene clemarage volgt nu op de andere, aan de leiding is er steeds verandering. Een groep van 15 man heeft 1 min. 15 sec. voorsprong op het groote peloton waarin Roels vooral uitblinkt. Garuier koiut het eerst op de assehen-pisto vau Roeour, gevolgd van Gurickx, Moerenhout en Roels. Gurickx demarcert als er nog een ronde af te leggen is, en neemt wel 30 m. voorsprong, maar Roels rukt zich onweer staanbaar los. snelt Guricks in de laatste bocht voorbij en wint af'geteekent. - DE OFFICIEELE UITSLAG 1. LOUIS ROELS, 245 km. in 7 uur 17 minuten 6 sek. Gemiddelde snelheid 3& km. 725 m. per uur. 2. Gurickx, op 2 lengten. 3. Moerenhout. 4. Garnier, in 7 uur 17 min. 10 sek. 5. Li evens Ai mé. 5 17 10, 6. Mertens Pol 7 17 1.0 7. Cardinacls M. 7 17 10 8. Oplinus Maur. 7 17 1,7- 9. A anderhaegen J. 7 18 51 10. Van Slembroeck 7 18 ba 11. Van Erpe 7 18 51 12. Wauters Jan 7 18 51,

De Volksstem | 1935 | | pagina 3