UüUjS VLAAMSCHE KERMIS itog ni®r Oosl-Vlaandsrens' Bedevaart naar 0,L, Vrouw van Lourdes Katholieks Arbeidersjeugd Reis naar Engeland Davidsfonds-Mijlbeek 5" Handelsfoor Inschrijvingslijst Dinsdag voormiddag, om 10 ure, is ons volgend telegram uit Lourdes toege komen Bedevaarders en Zieleen, Blauw- Oranjekleurige treinin beste voor- waarden aangekomen. AALST—OOSTENDE—FOLKESTONE- CANTERBURY. De personen die de reis medemaken en nog niet in 't bezit zijn van hun reis kaart, mogen deze komen afhalen op het bureel van "De Volksstem». Programma van liet seizoen 1936—36. Donderdag 3 October Liedcravond door de koorafdeeling van hot Davidsfonds. Leiding E. H. Debruyne. Zondag 27 October Cabaret-avond, met medewerking der symfonie "D.K. Donderdag, 7 November Voordracht door Fonske Van de Maele. Zondag 8 December Tooneelfeest, Wordt opgevoerd "Brand in de Jonge Jan» en een mooie klucht. Donderdag, 9 Januari 1936 Voordracht door een gekendo redenaar. Zondag, 26 Januari Kabaret-avond met medewerking der Symfonie D. K. Zoudag, 16 Februari Groote "Edgar Tinelavond. Orkestuitvoeringeu, koralen, enz. A. fel eeling Aalst De Kajotters van Aalst en omstreken vieren op 11 Oogst aanstaande, in eigen stad, het tienjarig bestaan hunner dier bare beweging. Zij noodigen alle inwoners vriendelijk uit te willen bijwonen 1. 's Morgens, te 10 ure, in de De- kanale kerk van St Martinus, de Heilige Dankmis. Samenzang der geloovigen van de Missa Brevis. Na de Hoogmis den Optocht door de stad. 2. '*s Avonds, te 6,30 uur, het Groot Openluchtfeest op de Groote Markt.Kajottersliedoren begeleid door Beiaardspel. Spreekbeurt door Eerwaarde Pater Arts, S.J. Proost- assistent van Z. E. H. Kanunnik Cardijn. Uitvoering van het Massa-Spreekkoor De Nieuwe Jeugd, 400 uitvoerders. Aan allen die het goed meenen met do opleiding der arbeidersjeugd, en aan al len die willen kennis maken met onze beweging, die in zoo korten tijd in de wereld zooveel ophef maakt, roepen wij Hartelijk Welkom en tot Zondag, 11 Augustus. Zildagen van Volksvertegenwoordiger Van Hecke, in 't Paviljoen Groote Markt te Aalst Gedurende de maanden Augustus, Septem ber en Oktober zal de zitdag plaats hebben den eersten Zaterdag in plaats van den eerslen Zondag van de maand, tussclien 10 en 11J10 u. VERLOREN Auloplak, tussclien Aalst en Ninove Nr 70.240. Terug te bezorgen tegen belooning op het Politiebureel van Aalst. 1012 WIELRIJDER AANGEREDEN. Zondag avond kwam de genaamde Cal lebaut Robert, van Aalst, woonachtig Nazarethstraat 88, per fiets op den steenweg van Ninove gereden in gezel schap van zijne vrouw en kind. Een auto glipte en kwam op de velobaan terecht. Callebaut Robert werd gevat derwyze dat hij naar het Hospitaal van Aalst moest gebracht worden. Men stelde een schedelbreuk vast zijn toestand is zorg wekkend. Het kind is aan het rechter been gekwetst en (le moeder is aan het ongeluk ontsnapt. De auto is in beslag genomen door do politie. Het onderzoek door de politie ingesteld gaat voort. MEDEDEELING Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, brengt ter kennis aan do belanghebbende eigenaars der stad, dat de uitslag der nieuwe schatting van de onbebouwde eigendom ter hunner inzage ligt ten Stadhuize, Bu reel van het Kadaster, van af 5 Aug, 1935 en met 5 September 1935, van 8,30 tot 12 uren 's voormiddags. Ten einde de opzoekiugen te verge makkelijken, worden de belanghebben den verzocht zich te voorzien van hunne eigendomstitels, of andere bescheiden, welke de sectie en nummer van de per- ceeleu in hun bezit vermelden. Aalst, den 5 Aug. 1935. De Gemeentesecretaris, O. REYNTENS. De Burgemeester en Schepenen, A. NICHELS. EEN KRANKZINNIGE IN DEN DENDER. -i- Maandag namiddag kwam de genaamde Prosper De Smet, ongeveer 50 jaar oud, woonachtig te Erembode- gem bij zijne dochter langs den Dender gegaan. De man is lijdende aan zenuw ziekte. In een oogenblik van waanzin sprong hij in den Donder. Voorbijgan gers liepen ter hulp de mau werd aan wal gebracht. Mon wilde hem naar het hospitaal overbrengen maar gezien zijn droevige toestand moet hij verzorgd wor den in een krankzinnigen gesticht. Qroot Openluchtfeest te Aalst Zaterdag 24 Augustus zal dus op de Groote Markt, voor liet Belfort, eeu grootsca openluchtfeest worden op touw gezet, 't Volkstooneel zal er ULEN SPIEGEL opvoeien. Het spel zal aan vangen om 8 u. 30, dus als de duisternis invalt. Daardoor zal dit luisterrijk avond feest een eenig mooi karakter vertooneu en de inrichters toelaten door middel van speciale verlichting, Bengaalsch vuur, Bazuingeschal en Beiaardspel er een gansch bijzonder aantrekkelijk feest van te maken. Het lijdt derhalve geen twijfel of honderden tooschouwers zullen dien avond voor bet grijze Belfort zit ten om de dappere artisten van 't Volks tooneel te komen toejuichen. Ulenspiegel werd door de gezellen reeds meer dan 125 maal opgevoerd in Vlaanderen en 't buitenland. Het stuk is een brok leven uit de geschiedenis van Vlaanderen de plezante dagen van Breughel en de sombere nachten van vervolging en bespieding. Tijl, Nele, Klaas, Lamme Goedzak e.a. blijven in het kader staan van den tijd van Keizer Karei, de Spaansche Furie en Prins Willem van Oranje. Echter worden al deze personages symbolisch- actueel door hun reageeren op gelyk- aardige Vlaamsche toestanden. Ulenspiegel vertoont een algemeen Vlaamsch karakter, buiten en boven alle partijpolitiek. We hopen dien avond alle Aalstersche kunstvrienden aanwezig te zien. Allen zullen genieten van een hoog staand aantrekkelijk tooneélstuk want Ulenspiegel is een werk vol ontroering dat, tusschen lach en traan, Vlaamsche geestdrift schept. Neem tijdig uwe kaarten in de lokalen der tooneelkringoa op de Markt. Wie op voorhand kaarten neemt is zeker van goede zitplaatsen. Het moet dien avond op de Markt een massa-opkomst zijn. Aalstenaars, onthoudt goed Zaterdag 24 Augustus, om 8 u. 30, Kaarten tegen 7 4 en 2 fr. SOLOSLIM. Bij Juffrouw Maria Eekhout, Veemarkt, w.erd ee:i soloslim gespeeld door Camille Eekhout, bestaan de uit 10 harten, waaronder een derden van het aas en een derden van schoppen aas. De medespelers waren: Em. Borms, Modest Coppens, Guillaume Meganck en Remi Kinoo. Een Crool Kinderfeest zal ingericht worden door en ten voordeele van 't Verbond der Burgers- en Midden standsvrouwen, op Zondag 1 September, van 14 tot 20 uur, in de hovingen van Mevrouw R. MOYERSOEN, Albrechllaan, Mijlbeke. Benevens een aangename wandeling zal men er allerlei aantrekkelijkheden vinden voor groot en klein. Volksspelen met mooie prijzen. Won derbare vischvangst, Molen van plezier. Ballon optocht met ballonwedstrijd. Voor de dorstige» ijsroom, bier, limonade. Voor de hongerigen versch gebakken wafels. Voorde vermoeiden een ritje per ezel. Aan de ingangen, Albrechtlaan en Bergekou- ter zal 0.25 fr. inkomgeld betaald worden. Wij rekenen op de welwillende medehulp der Mevrouwen en Juffrouwen die verleden jaar ons leest zoowel deden lukken. Wij twijfelen er niet aan ol al de Katholieke Afdeelingen zullen ons leest met een bezoek ge lieven te vereeren. Zeer veel kleintjes, vergezeld van hun ouders, worden er verwacht. 't Zal er gezond, leutig en gezellig wezen Op 25, 26 en 29 Oogst, 1, 2, 5, 7, 8 en September, richt het stedelijk feest- komiteit in de lokalen van de iegerpu- pillenschool, Graanmarkt, de Vijfde Handelsfoor in. Kunstconcerten, dans- openlucht- en volksfeesten luisteren deze foor op. Gezien den beperkten tijd worden de handelaars verzocht dadelijk inlichtingen aan te vragen en in te schrijven bij den hoer Felix De Loose, secretaris, Brus- selsche straat 58, telefoon 78, en bij den heer Alfred Kelders, feestbestuurder, Kattestraat 23, telefoon 107 en 104. De vijfde handelsfoor zal .al de voor gaande nog verre overtreffen. PAROCHIE H- HART GROOTE in dè parochiale school van Sint Lieven Drie Sleutelstraat. op Donderdag 15, Zondag 18en Maandag 19 Oogst. Men vindt er loterijen, visscherij, museum, waarzegster, en andere aan trekkelijkheid, zonder de vermaarde Cirk te vergeten. Verder café, crème a la glacé, wafels frieten en fijne lekkernijen voor alle goesting. En eindelijk een reusachtige tombola met 3000 fr. prijzen, waaronder oerste prijs een velo en tweede prijs, een pendule. Op Zondag 18c komt het volledig mu ziek van 't Groen Kruis, de Vlaamsche Kermis opluisteren. Allen verwacht. 'I Schijnt... dat de St Jan de De Deo's Vrienden bij 't komend tooneelseizoen een Aal- stersch tooneélstuk gaan opvoeren waar mee een smakelijke beet zal gelachen worden I Dit zou doorgaan in de zaal van 't Schaarbeek. Eeu heelen troep scha jongens hebben hun medewerking reeds toegezegd Kortelings meer daarover ONZE LEZERS AANBEVOLEN: EXTRA SUIKERIJPEEN DE RYCKE. 0360 BEKOMEN Prachtige keus van kerkboeken In alle banden en kleuren, paternosters, beeldekens, wijwatervaten, kaders, enz. bij J. Van Nuffel-De Gcndt, Kerkstraat BISDOM GENT. OOST - VLAANDEREN'S BEDEVAART NAAR O. L. VROUW VAN LOURDES ten voordeele der arme zieken *an Aalst Lijst Nummer 5. Lange Zoutslraat, Sluierstraat, St Jorisstraat, Korte Zoutstraat, Zonnestraat, Nazarethstraat, Klapstiaat, Windmolenstraat. Mijnheer Cyrille De Coen Fr. 100,00 Mevrouw Van de Keickhove 50,00 Mijnh. cn Mevr. Aug. Bos! eels 25,00 M. De Neve-De Neef 20,00 M. Van de Velde 20.00 M. Van de Sype 20,00 Naamloos 20,00 Naamloos 15,00 M. Van den Broeck 10,00 M. Van der Spiegel 10,00 Naamloos 40,00 Mijnheer Du Caju 10,00 Mijnheer Arys 10,00 Mevr. Wed. Backaert 10,00 Kinderen Praet 5, Baert 5, Hofmann 5, Le Compte-Vau Nuffel 5, Cis-De Backer 5, De Meersman 5, Tysmans 5, Bruyndonckx 1, Bran- tegem 3, Vermeiren 3, Ghysbrecht 2,50, Thy- baert Van de Meerscbe 5, Van Mieghem 1, De Clippel 5, Van den Eynde 5, Peireboom 5, Deck 2, Luypaert 3, Matthys 2, Brantegem 5, De Troyer 5, Wéry 2, Baert 3, Fransaer 2, De Sae- deleer 5, Quintyn 2, De Temmerman 2, Van de Putte 5, Liebant 3, Van Droogenbroeck 5, Cor- nelis 2, Bossuyt 2, Roovers 2, Callebaut 5, Van Hoorde 5, Van den Bosch 2, De Mil 5, Boone 5, Ronsmans 2, Thomas 5, Roggeman 1. Hellinckx 5, Bekaertö, De Meester 2, Luyckx 5, Locus 5, Verleysen 5, De Coninck 5. Van den Bonne 5, Bombeeck 5, Kinoo 5, Guisset 2, Van Wezemael 2,50, Steppe 3, Sedeyn 5, Van de Made 2.50, Van den Bossche 5. De Rouck 5, Mej. De Rouck 5, Stordeur 2, Van Holsbeeck 3, Schellekens 5, Bleyenbergh 3, Clopterop 1, D'Haese2. D'Haese 5, Ringoir 2, Peeters 2, Schollaert Em. 5, Schol- Iaert Gezusters 5, Asschaert 2, Onleesbaar 5. De Buck 2, Spitaels 1, Gyssens 2, De Paepe 5, Gysbrecht 5, Gysbrecht 2, Van Mol 2, Piron 5, De Cock 2, Minot 1, Mathieu 2, D'Haens 5, Luupens 2, Van Campenhout 5, V.d.Berghe 5. Brantegem 2, Mertens 1, Van der Meerscbe 1, D'Hondt 1, Bombeeck 1, Mertens 5, Brantegem 5, Van de Velde 5, Van Wezemael 2, Verzée 1,50 De Vos 5, Luyckx 3, Peereboom 1, Dutour 5, De Mette 3, Van Schuylenbergh 5. Hoebeeck 1, De Smet 2,50, De Maeseneer 2, De Troyer 5, Ver- beeren 2, Callebaut 2, Van Driessche 2. Benoit Boel 2, De Corte 2, Van den Abeele 2. De Buck 5. Jean, Simonne, Eliane 5, Lirabourg 5, Thiin- ponl 1, Van Mol 5. Naamloos, samen 140,50 fr. -vV- HEDEN WOENSDAG opening van de Nieuwe Café DeBoerkens 11, Kerk straat Aalst. Moderne bediening. GEVONDEN, een ecnzelvigheidskaart, toebehoor end aan Bauters Frans-Jan, geboren te Aalst, 2 Mei 1904. Terug te bekomen op het bureel van De Volks stem GEVONDEN een geldbeugel inhou dende een weinig geld. Terug te beko men St Jorisstraat 35, Aalst. HUIS TE HUREN TERSTONn. In de Sint Jorisstraat, N. 8. Te bevragen Kattestrait, N. 53, Aalst. 1010 MIJNHEER. Goeie hemel Wat is me dat alles netjes en zindelijk Maar dat tapijt moet je nogal iets gekost hebben MEVROUW. Heelemaal niet. Het Is BALATUM, het voor- deeligste van alle vloerbekleedsels. Dat kost me maar Fr. den vierkanten meter. MIJNHEER. Hoe is het mogelijk Maar je hebt er ook on deraan den muur laten aanbrengen. MEVROUW. Ja, en ik ben wel van plan er in alle kamers te leggen, want BALATUM is ontzettend sterk. Verder ook nog hygiënisch en gemakkelijk te plaatsen en te onderhouden even afstoffen of opnemen met een vochtigen doek en 't Is afgeloo- pen. Er komt trouwens In de collectie een schitterende keus van teekenlngen en kleurschakeeringen voor, dl© zich bij alle stijlen aanpassen. MIJNHEER. Je verdient een pluimpje. Je hebt dat weer eens fijn uitgezocht. Zooals altijd, ben je het slimste en verstan digste vrouwtje dat er bestaat. BALATUM Fr. 7,00 per vierkanten meter. Fr. 14,00 per strekkeuden meter voor de breedte van 2 m.00 I Fr 12,80 per strekkendeu meter voor de breedte van 1 m.83 Overal verkrijgbaar. SfOMtT WIELRIJDEN Supportersclub Mijlbeek Sportief Moorselbaan 169/27, Aalst KOERS VOOR JUNIORS B.W.B. te AalstMijlbeek. Op Zondag 11 Aug. om 2 ure op de Moorselbaan, Groote Prijs "Cycle Cleem- put en Sigaretten Belga ingericht door de supportersclub "Mijlbeke Spor tief lokaal «Radio-Cabaret", Moorsel baan 169/27, met de medewerking dei Sigaretten Belga, Brouwerijen De Blieck, De Gheest, Van Roy en Hermans, Con structeurs A.D.S-, De Rnysscber en R. Van'Eyck,Herbergiers en Neringdoeners. Wegwijzer: 100 km. langs mooie we gen, zijnde: 4 maal Aalst, Mijlbeek, Moorsel, Baardegem Opwyck, Nyversele Assche, Hekelgem, Erembodegem Aalst- Mylbeek en 2 kleine ronden. 2000 fr. prijzen en vele premiën. lste prijs Luxe-rijwiel waarde 500 fr. en palm. Verders nog 14 prachtige prij zen. Bijzondere premie's bij De Bruya Octave, O. L. Vrouwplaats en Backaert Frans, Moorselbaan 191. Inschrijvingen en rugnummers bij Huylebroeck Jozef, Moorselbaan 169/3 van 12 tot 1,30 u. Vertrek bij Beauprez Leon, Schendel- bekehofstraat nr 1, om 2 ure stipt. Prysuitdeeling by Tombeur Fr. Moor selbaan nr 186. Aankomst aan het lokaal der suppor tersclub Mijlbeek-Sportief. Het Bestuur. VOETBAL VLAAMSCHE VOETBALBOND Voetbalnieuws uit Erembodegem. Bij V.O. Blauw-Wit. Het Voetbalseizoen is nakend Na een langdurige rustperiode doet Koning Voetbal weer stilaan zijn intrede op de speelvelden. De kampioenschap pen zijn nakend en om op de gepaste tijd de forme te pakken te hebben, be twisten de clubs eerst enkele oefenwed strijden. De traditie getrouw steekt V.C.Blauw Wit van wal met een Grootscü Halfoogst tornooi dat dit jaar plaats heeft op Zon dag 11, Donderdag 15 en Zondag 18 Oogst a.s. Drie sterke overgangsklasse- ploegen werden uitgenoodigd nml. Sport kring Lede, Sinco Haeltert en Rapid Brussel. Het zal op deze drie matchen, waaraan telkens een prachtige beker verbonden is, niet aan geestdrift en kundig soelvertoon ontbreken. Sinds eiade Juni oefenen de Blauw- Witten zich onder hot kundige oog van de bevoegde treiner en speler Jacques De Buck en indien de vooruitzichten be waarheid worden gaat V.C. Blauw Wit een mooi voetbalseizoeu te gemoet. Het tornooi gaat als volgt door Op Zondag 11 Oogst, om 2 ure Blauw- Wit—Sp. Aalst (scholieren). Om 3,30 u. Blauw Wit I tegen Sportkring Lede I. Op 15 Oogst (Halfoogst) om 3 u. Blauur Wit I togen Sinco Haeltert 1, Op Zondag 18 Oogst om 3,30 u. Blauw Wit I tegen Bapid Brussel I. Voor bun eerste wedstrijd krijgen de Blauw Witten dus de jonge, opkomende ploeg van Sportkring Lede te bekampen. Deze club bezit uitstekende elementen en verleden seizoen wisten onze mannen tijdens een vriendenmatch te Lede het slechts tot een 32 e verwinning te brengen. Ilier zal dus op te passen val len want anders zou het kunnen mis uit draaien. Op Halfoogst komt Sinco Ilaeltert oj> bezoek, welke door de sportliefhebbers van Erembodegem en omliggende genoeg gekend is. Deze ploeg is geheel heropge- knapt en zal voor haar eerste optreden, te duchten zijn. Als slot van dit tornooi ontvangen P© Blauwwitten op Zondag 18 Oogst de kampioenenploeg van Rapid Brussel. Al hoewel deze ploeg slechts tot hiertoe éénmaal in Vlaanderen optrad, geloovon. wij dat de Blauwwitten heel sterk en. taktvol zuilen moeten spelen om| tegen; deze fijnberekende taktiekers een mooi figuur te slaan. Dit wordt voorzeker een mooie brok sport. De hernieuwde scholierenploeg speelt, op 11 Oogst haar eerste officieele wed strijd en wel tegen Sportkring Aalst. Ouze jongens beloofden sterk tijdens do onfeningen en indien allen goed samen spelen, verwachten wij van hen hunne eersto zege. De reserven gaan op bezoek hij D. A.. C. Hekelgem en Siuco Haeltert respec tievelijk op 11 en 18 Oogst *n zullen tot het uiterste strijden voor het behoud der overwinning. Allo, geachte sportliefhebbers, allen naar het Blauwwitveld dat sinds verle den seizoen in eene mooio inrichting is herschapen. Komt u overtuigen. Inkom niet-leden 2 fr, Supporters en leden 1 fr. Werkloozen 1,50 fr. Van harte welkom. BERT.

De Volksstem | 1935 | | pagina 3