EEN DAG IN ENGELAND Truck Tractor Appliance C' L.T.D. Krediet Krediet De slipte GelieimhaiidliiB wordt verzekerd De Wereldtentoonstelling Rijkdom en Armoede mmmmm DIESEL CUMMINS Salvialei Telef. 589.10 MERXEM-A'XT WERPEN Jonge Nederlander verongelukt bij Luik Een Fabriek van valsche Geneesmiddelen Ontploffing te Denderhautem KOOPT uwe Koslumen, Fautasie-Broeken en alle Werkkleederen, op maandelijksche of wekelijksche afkortingen. Builen Concur rentie, Lager dan Contant, schrijft nog heden onder de Bureel van hlad. Wacht niet, letters A. B. 11 Aug'. H. Suzanna. Eenmaal dat het bekerio .was dat Suzanna ohris- ten gewaden wa£, .werd zij op alle wij zen vervolgd. Ten slotte werd zij na veel geleden te bobben, ter dood ge bracht (295) Luik- Chamonix-Luik. Deze wed strijd, gewonnen door de ploeg Warnot- te-Hannecart op V-8 Ford, was dit jaar buitengewoon hard. Van de 16 deelne mende wagens beëindigden er inderdaad slechts 8 den striijd, waai*oner vanzelf sprekend de twee ingeschreven Fords. Het dure water. De heerschende droge warmte doet reeds hier en daar gebrek aan water ontslaan en zelfs in Zeeuwsch-Ylaanderen, waar dan toch de Schelde doorvloeit, heerscht gebrek aan goed drinkwater. Vele regenbakken staan leeg en ook de welputten leveren geen voldoende goed water meer. In sommige gemeenten rijdt ee:n wa tertank langs de huizen, om de bewo ners van drinkwater te voorzien. De prijs bedraagt 2 cent per emmer. En zeggen dat we hier slechts 2 frank voor een goede pint betalen De verschillende kerkbesturen leve ren gratis water uit de kerkebakken aan hun leden. Van Panijs naar Rome In 6 uren. Een geregelde luchtdienst laat toe uit Parijs in 6 uren Rome te bereiken. Hon derd jaar geleden had men, rekening houdend met het omwisselen van paarden en het herstellen der voertui gen, een maand noodig. Arbeidskampen Ln Bulgarije. Het is thans vijftien jaren geleden, dat in Bulgarije de verplichte arbeid&Wenst werd ingevoerd. Van 1920 tot 1985 heb ben in totaal 316,691 jonge menschen in de arbeidskampen, dienst gedaan. De ar beidsdienst is een -eeredienst die evenwel verplichend is. Sprekende boeken. In den aan staanden herfst zullen er in Engeland gramofoons te koop worden gesteld, die, ten gebruike van blinden, in een vertraagd tempo platen zullen afdraaien met den igeregistreerden inhoud van heele boeken. Een «diskotheek» van der_ gelijke platen zal worden aangelegd. to Brussel PROGRAMMA. Zondag 11 Augustus 1935 Congres van de coupeurs en kleerma kers van Be-lgie. Congres van steen-, ceramiek, en glasbewcrker9. Congres der bout- en bouwnijverlïeidi Congres der Dierenbescherming. Congres van leeken en toegepaste kunsten. Zaal voor tijdelijke Tentoonstellin gen. Tentoonstelling van katten. Kinderrijk. Marionettenschouw- burg. Vogelkooien. Allerhande spelen. Zoo der Tentoonstelling (Ingang Ver makelijkheden). Open van 9 tot 21 u. Om het uur voederen der dieren. Televisie paleis Kunstprogramma. Modelstation, van 14 tot 20 u. Voor stelling van dokümentaire filmen. Albertcum. Doorloopende voorstelling van 11 tot 19 u. Planetarium, voorstelling te 10 u. 30, te ilu.15 en 12 u. Vanaf 14 u. om de 45 minuten, laatste voorstelling te 23 u. Feestzaal. Arabisch muziek. Eeuwfeeststadium.. Wielrijdeb.: fina le wereldkampioenschappen. Snelheid. Oud-Brussel. van 9 tot 18 uur. Flobertschieting. Volkswedstrijden. van 9% til 13 u. Schietimg op Staande •Wip. Kampioenschap. van 14 tot 18% u. Volkswedstrijd. van 11 tot 18 u. Schieting op Liggende Wip. Belgie-Hol- land wedstrijd. van 10 tot 21 u. Mu ziekfeest op het Balieplein. te 16 u. groote stoet: Waalsche Folklore. Met een groep van een zestigtal onzer trouwe lezers, trokken we Donderdag morgen, 8® Augustus, blijgeestig naar onze Aalstersche Spoorhalle om naar Oostende te reizen en daar te profiteeren van een ééndaagsch zeereisje naar Enge land ingericht door het Beheer van Zee wezen. Wat mist hangt over het land, maar heldere blauwe plekken die we hier en daar in het luchtruim ontwaren beloven toch een scboonen dag. En die belofte werd gehouden, 't was een schoone dag. Te Oosten de-Kaai aangekomen, be merkten we weldra dat ons groepje niet Heen aan boord zou stappen. Honderden damen, heeren en kinderen stonden te "drummen» en aau te schuiven om een goed plaatsje te veroveren aan boord van den prachtigen staatsboot "PRINS BOU DEWYN». We deden ook ons beste, en als we eindelijk aan boord geraakten zaten er daar al vier onzer mannen lus.tig een kaartje te slaan. Dat waren de rapste. Spoedig zaten alle uekken bomvol, en heerschte er aan boord de beste stem ming. Te 9,15 stak de boot van wal onder bevel van Kommandant VAN GOOL, met wien we weldra kennis maakten, en die ons op de vriendelijkste en voorkomend- ste wijze ontving op zijn bureel. We vernamen er dat we met meer dan vijftienhonderd passagiers aan boord wa ren, en dat er onmiddellijk een tweede boot de «PRINSES JOSEPHINE CHAR LOTTE» zou volgen. Een deel der pas sagiers was er reeds op overgestapt. De "Prins Boudewyn» werd gebouwd in 1934, door de N. M. John Cockerill, de werkplaatsen van Hoboken. Hij deed voor de eerste maal dienst in Juli 1934. Hij wordt in beweging gebracht door motors met mazout gestookt, met 17.000 paarden kracht, en legt gemiddeld 24 knoopen of mijlen,'t zij ongeveer 45 Kilo meters per uur af. Het schip heeft eene lengte van 100 meters op 15 m. breedte. Het personeel is minder talrijk dan op gewone stoombooten en bestaat uit on geveer 50 a 60 man., waaronder, 1 Bevel hebber, 2 Dekofficieren, een "Purser» of Commissaris, 1 bootsman, 2 onderofficie ren, 1 tiihinerman en 12 matrozen. Aan de machienen staan 10 man. Ver ders heeft men ongeveer 25 man voor restaurant, bar, en andere bijgevoegde diensten ten behoevo der passagiers. We zeggen hier met genoegen dat gafcsck het personeel, zonder uitzonde ring, van hoogste tot laagste graad, vol strekt .beleefd, .voorkomend en gedien stig was. - En wijl we zoo met dón achtbaren Be velhebber aan 't kouten waren, doorklief de de "Prins Boudewyn» statig de kalme olgens sommigen AL te kalme Noordzee. Een overvloedig, wel bereid, vlug en proper opgediend middagmaal, kwam, ten gepasto_ tydc, onze hongerige magen verzadigen... en weldra rees de Engel- sche kust op, en zagen we in de verte de hooge krijtrotsen van Dover oprijzen. De aanblik vau Dover, beheersclit door een prachtig middeleeuwsch versterkt kasteel, thans tot garnizoen dienende, en door den machtigen vuurtoren van Zuid- Voorland, is indrukwekkend. Achter de witte krijtrotsen, wiens steile muren se dert eeuwen de felle branding der Noord zee trotseeren,verheffen zich schilderach tig de groene heuvels van het Graafschap Kent. Aller oogen blikken naar het afwisse lend tooneel dat de Engelscho kust ople vert. De zee was donkerblauw. En nog zoo een eindje de kust volgen de, bereikten we weldra do havenstad FOLKESTONE, waar we ontscheepten om den trein te nemen naar de aloude en schilderachtige bisschopstad CANTER BURY, wiens kathodraal te rechte door gaat als een der schoonste van Engeland. Zo dagteekent uit de XIIC eeuw. en is 18de Vervolg. Onmogelijk had hij met dit brave nieisije zoo lang kunnen omgaan, zonder rJe leederste genegenheid voor haar op te vatten. Na den dood zijns vaders, wiens eenige zoon hij was, wachtte hem wel een matig fortuin, maar de dochter Aan Henry Walter was zulk eene schit terende partij, dat hij niet anders ver wachtte, dan dat de millionnair hem haar hand zou weigeren, wanneer hij zoo vermetel mocht zijn die te vragen. Over eenige weken echter had e eene gewichtige omwenteling in Ar thur's denkbeelden op dit punt plaats gehad. Er was hem namelijk door een voornamen vriend zijns vaders in In- dië eene betrekking aangeboden, die hem zulk eene schoone toekomst be loofde, dat zij hem, naar hij meende, tot een veel aannemelijker partij voor Laura moest maken. Hoewel deze 'be trekking eerst over een jaar zoo op-en- vallen, was zijn besluit reeds genomen. Vóór dat hij de vriend zijns vaders allt van indrukwekkende afmetingen. Van binnen is ze versierd met rijke geschil derde glasramen, talrijke praalgraven van Prinsen en Aartsbisschoppen, on schatbaar beeldhouwwerk, enz. Doch wat weeral in d'oogen sprong was bij den ingang, een prachtigen "bou quet» ajuinzaad... We denken dat het eene attentie was om d'Aalstenaars te verwelkomen. Na het bezoek aan de kathedraal, wiens Aartsbisschop de primaat der An- glicaansche kerk is, werd er natuurlijk een glaasje Bitter-Pale of Strong-Ale ge proefd. Daarna wandelden wij door die oude, schoone stad naar liet station, om langs de knst lieen, langs steile rotsen, door versciiiliige tunnels, cn langs mage re weiden waar houderdon en nog hon derden schapen graasden, naar Folkesto ne terug te keeren. De eerste trein scheepte in op de Prins Boudewyn, de tweede op de Prinses Joséphine-Charlotte Alhoewel de avondwind wat feller blaasde dan het zoele voormiddagwindje, was de Noordzee nog altijd kalm, ea stip te men geen enkel geval van zeeziekte aan bij de honder den passagiers der twse booten. De Engelsche kust verdween stilaan; zachtjes aan viel den avond en kwamen de lichtjes der Belgische Kust, en het strand van Oostende in 't zicht. De vuurtoren van Oostende schoot zij ne schitterende stralen uren in het ronde we ontscheepten, namen den trein, en, het heerlijk uitstapje naar Engeland liep ten einde. Iedereen was tevreden en sprak van t'herbeginnen De l.eden der rcgecring vergaderden Vrijdag avond onder het voorzitter schap van M. Van Zeeland, eerste-mi- nistèr. Landbouwbelangen De Raad heeft besloten dat de inland- sche graanoogst voor een zeker procent zal moeten verwerkt worden in het brood meel. Het departement van Land bouw zal dit pro,cent vaststellen. De re geering heeft ook besloten dat. de ver gunningstaks op vreemde granen zal worden heringesteld, volgens de for- muul, welke zal toelaten de binnenland- sche prijzen aan te passen bij de we reldwijzen. Verder heeft de regeering den vergunningstaks op den vreemden reuzel afgeschaft. Do opening der jacht. De Raad heeft besloten dat de jacht op de-patrijzen zal geopend w;orden op 31 Augustus en de jacht op (je hazen op 14 September. Mobilisatie De Kabinetsraad keurde verder e*»n besluit goed waarbij de gemeenten wor den verplicht een mobili9"atiedossier bij te houden. Het betreft hier de verzame ling van dokumenten, welke de regee ring laat geworden in verband met de optelling der paarden, voertuigen, enz. Mijnwerkerspensioe-nen De ministers hebben verder een be sluit goedgekeurd waardoor het pen sioen der mijnwerkers, die deels onder den grond hebben tgearbeid, en deels aan de oppervlakte, zal mogen berekend wor. den op de basis van de in den onder grond doorgebrachte jaren. Famillesocleteit. De Kabinetsraad heeft de laatste schikkingen getroffen voor de ten uit voerlegging der wet .betreffende de per sonenvennootschappen met beperkte aansprakelijkheid. Deze schikkingen be treffen de beheerders en het fiskaal stelsel. Gemeentofiskalitelt De minister van Binnenlandsche Za ken heeft vervolgens een uiteenzetting gedaan over de fiskaliteit der gemeen ten en provinciën. Een miriisterieele kommissie zal dit vraagstiik in het bij zonder instudeeren, hoofdzakelijk in verband met de werkloosheid en het on derhoud van de gemeentewegenis. Dinsdag a s. nieuwe kabinetsraad. VERVANGT DEN BENZINE-MOTOR van UWEN LASTWAGEN OF TRACTOR door een De EENIGE RUWOLIE- MOTOR welke de B1JZONDEI'- STE eigenschappen van den Benzine-Motor bezit MOTORS IN WERKING ZICHTBAAR BIJ SCHEEPVAART EN NIJVERHEID DIESELMOTOREN VAN AO TOT 500 P K. 4.259 BIJ het beklimmen van een hooge rots in de Ourthevallei Vrijdagochtend, na in groep het. ont bijt genomen te hebben te Luik, beslo ten een aldaar per autobus toegekomen groep Nederlanders een rit te maken door de Ourthevallei. Het vertrek had plaats te halftien en de rit ging langs Co-lpnster. Een jonge man, wiens; identiteit nog niet is gekend, was aldaar op de spits van een dertig meter hooge rots ge klommen. Vermoedelijk tengevolge van een misstap, is hij in de diepte gestort. Reisgezellen troffen het lijk aan den voe,t van de rots aan. Het hoofd was heelemaal verminkt en de borst was in gedrukt. Het parket uit Luik is onmiddellijk ter plaatse afgestapt. De rechterlijke dienst van het parket van Antwerpen was sedert eenigen tiljd op de hoogte gebracht van de zonder linge bedrijvigheid in een huis1, aan de Goeden Dagstraat te Borgerhout. Vrijdagmiddag1 werd een inval gedaan en men kwam toen tot de ontdekking, dat er een geheel e fabriek tot vervat-, selling van geneesmiddelen in volle werking was. In het bijzonder werd as pirine nagemaakt. De fabriek wa,s op grooten voet ingericht en bevatte heel wat machines voor een gezamenlijke waarde van 35.000. frank. Er bevond stampmachines voor het maken van de tabletjes. De fabriek moet heel wat afnemers gehad hebben, aangezien er op het oogenblik van den inval niet minder dan acht man werkzaam waren. Daar de fabriek reeds drie maanden werkte, moeten er dus heel wat valsche proctu-k- ten in omloop zijn gebracht. Groote hoeveelheden vervalschte pro- dukten, alsmede alle machines en do geheele inboedel, werden in beslag ge nomen. De fabriek werd gedreven door vijf man, onder wie twee vreemdelingen. Zij zijn voorloopig in vrijheid gelaten. In de slachterij Lievens Kamiel, ge legen op het gehucht Borrekent te Den derhautem', heeft zich Vrijdag morgen, rond 11 ut© een hevige ontploffing voorgedaan. In de keuken stond' een. ketel op het vuur waarin men bezig was het fritvet Ce smelten voor den verkoop. Door een onbekende oorzaak ontploftei de ketel, liet vuur door den overloop van vet snel aangewakkerd nam een zoo geweldige uitbreiding dat van in de» keuken tot aan den zolder de schouw gansch gekloven werd, en de gansch© woning vingerdik met roet was bedekt. Brand stond op het punt, van overal los1 te breken, doch dank zij de tegenwoor digheid van geest van eenige geburen,f kon men den brand tijdig overmeesteren en dit met overvloed van water in de schouw te gieten. De echtgenoote Liev&ns had verwon dingen opgeloopen aan de handen ter wijl hare dochter Julie in het aange zicht werd verbrand. Hun toestand is; gelukkiglijk van geen ernstigen aard. In de slachterij zeiven is de schade zich ook een volledige drukkerij voorj het bedrukken van de doosjes, alsmede ook aanzienlijk, vooral aan het vleesch* woordde wilde hij Laura met zijn voor nemen bekend maken, en beantwoord de zij nietMaar neen, Laura zal de speelgenoot harer jeugd en haar vertrouweling en vriend van later jaren niet afwijzen 1 Met vreugde nam hij het voorstel van miss Elisabeth aan, om haar en hare kweekelingen naar Londen te vergezel len. Ik moet mij aan haar verklaren vooraleer zij haar vader ontmoet, zoo dacht hij, want de tegenwoordigheid van den heer Walter zou haar wellicht doen aarzelen om voor hare ware gevoelens uit te komen. Dit reisje moet mij eene goede gelegenheid aanbieden om haar te zeggen wat mij op 't- hart ligt. Arthur bracht den avond, waarop hi en de beide damen te Londen aankwa men met haar op Portland-place door, zonder dat zich de door hem zoo vurig gewenschlè gelegenheid opdeed. Den geheelen volgenden dag moest hij zich aan de afdoening van dringende zaken op zijn kantoor wijden; en hij zag zich alzoo genoodzaakt de uitvoering van zijn plan tot. den daarop volgenden morgen uit te stellen, den dag waarop de ban kier te Southampton verwacht werd. Toen hij 's morgens Lahra's vertrek binnentrad, waar zij met miss Elisa beth nog aan het ontbijt zat, -verliet zij Itersto.nd hare plaats aan het openstaan de venster en kwam hem verheugd te gemoet. Arthur zeide zij, hem lachend de hand reikende, ik ben blijde dat ik u zie; want het is mij te Londen zoo vreemd en stil dat ware het, niet om pa pa, ik wenschen zou Mandesley-Abbey niet verlaten te hebben. Toen wij giste ren avond geen bezoek kregen, gevoelde ik eenige neiging om naar het concert te gaan dat in Exeter Hall door de Ita liaansche opera zangers gegeven werd, cn ik had reeds half besloten om u te verzoeken ons daarheen te vergezellen; maar verbeeld u miss Madd<;n, die niet gedoogde, dat ik u s'chreef en milj huis arrest oplegde Ik twijfel niet, antwoordde miss Elisabeth, of mijnheer Lovel zal mij in het gelijk stellen, na mijne verdediging gehoord te hebben. Wat zou de heer Waller wel gezegd hebben, als hij aan- 1015 gekomen was en men zijn dochter met hare oude gouvernante uit de concert zaal had moeten halen Hoor nu zoo'n overdrijving eens riep Laura, de handen ineenslaande. De pakketbooten komen nooit vóór den 19e aan niet waar, Arthiur Maar veron derstel eens, dat er ditmaal een heugc O! riep Laura, terwijl er een traan, in hare oogen kwam, hoe ongelukkig zou ik zijn als1 mijn vader mij niet in nig liefhad! Ik heb gedurig de dagen, geteld die wij nog van elkander ge scheiden moesten doorbrengen; en ais hij mij nu niet liefhad... Zij bedekte haar gelaat met de liaii- lijke uitzondering op den regel had deh en wendde zich van miss Elisabeth' plaats gehad dan houd ik mij toch ve zekerd, dat mijn beste papa mij, vooral op den dag van zijne aankomst, mij dit niet kwalijk zou (genomen hebben Ho ho Laura! zeide miss Mad den, half schertsend, gij moet u niet verbeelden, dat uw papa u zoo bederven zal, als uwe goede grootvader deed Het vroolijke gelaat van miss- Laura betrok eensklaps. lloe, miss Elisabeth! riep zij, denkt, gij dan dat papa niet veel van mij zal houden Dat zeg ik niet, beste Laura, ant woordde de gouvernante; maar zooa.ls miiljnheerPercival zijne kleindochter liefhad, worden niet veel kinderen of kleinkinderen door hunne ouders ol grootouders bemind. ■af. Laura! riep Arthur, Laura wiéj zou u niet liefhebben Hoe... Hij zweeg eensklaps, toen hij met eert zekeren schrik bemerkte, dal hij zijn hartsgeheim verraden had. Maar Laura' Walter was' te onschuldig en te kinder lijk om den zin zijner woorden Ie vaU ten. Miss Elisabeth Madden verstond diert zin echter volkomen, en zag den jonk* man, dien zij hartelijk genegen wasy met een goedkeurenden glimlach aan. Laura leunde mot den elleboog op dedi; arm van haren stoel en ondersteunde? haar voorhoofd met de hand, terwijl zij) peinzend voor zich zag. H Vervolgit

De Volksstem | 1935 | | pagina 2