gemengd mei it s Rijkdom en Armoede De Wereldtentoonstelling ff) Aspirine UIT ONZE KOLONIE De Moord op Lindbergh's Kindje Oostendsche Visscher verdronken Doodelijk Auto-ongeval te Deinzs 11 October. H. Gummarus. Aan het hof van Pepijn, koning van 't Fran, keurijk, was Gummarus een voorbeeld vcor gansch de omgeving. Zijn laatste jaren bacht hij door in de eenzaamheid en het gebed en stierf in 774. i Zcdenadel-Studiedag. De kaarten voor deelneming aan den studiedag van Zondag. 13dezer, in St Ignatius Han- delehoogeschool, Prinsstraat 13 te Antwerpen, worden Donderdag verzon, den. Gelijktijdig vertrekken deze die recht- geven op de vermindering bij het spoor alsmede deze voor deelneming aan het middagmaal. i De massale aanleg van .autostraden in Duitschland. Ter gelegenheid van de inhuldiging van den nieuwen auto weg Frankforl-lleideliberg hebben de diensten van algemeen toezicht der au- tostraden beLangrijke cijfers over de onkosten van dit werk en het aantal ge bezigde werklieden gepubliceerd. Op het einde van Augustus 1935 wa ren 1.643' kilometers weg-, gebaand; waarbij 110.000 werklieden werden ge bezigd. Hierbij komen dan nog 5.900 personen die a.an bet bestuur der on derneming verbonden waren. Sedert, den aanvang der werken, telde men 27.880.000 werkdagen, waarvoor 503 millioen mark werden uitgegeven. Nieuw afweergeschut tegen vliegma- chienen. D.oor de fabriek van Vic- kers-Armslrong is; een gelieel nieuw kanon samengesteld lol afweer van vliegaanvallen. Hiermede kan men bom men van 7 kg.lot. een hoogte van f4 km. loodrecht de lucht in schieten. De bommen hebben bilj het uiteen- springen zulk een verwoestende uit werking, dat zij ver in het rond voor elk vliegtuig de ondergang beteekenen. Dit afweerkanon moet zeer. modern zijn geconstructecrd, zeer gemakkelijk te verplaatsen zijn en op ongelooflijke Snelle wijze geladen kunnen worden. Men houdt; evenwel angstvallig ge heim hoeveel schoten per minuut hier mede gelost kunnen worden. Het kaï verkee^en. Met betrekking op het conflict in Ethiopië vinden wij In een Brusselsch blad, de volgende be denking Terwijl ik peinzend uitkijk over het sehoone landschap en over de zee die thans duizenden draagt naar liet verre Eritbrea, om da,ar de ellenden van een oorlog t.e brengen, komt het me plotse ling in de gedachten, dat. het gisteren' een h'erinneringsdag was in het leven Van den Italiannschen staatsman, op wiens bevel duizenden, honderdduizen den hun leven gaan wagen in het verre Afrika. Gisteren namelijk, Was hel vier en twintig jaar. geleden, dat. Mussolini •te Foreli terecht, stond en tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld werd wegens verwonding van politie agenten. In dien tijd, 1911, voerde Ita lië oorlog in Tripoli. Ook toen werden duizenden, tienduizenden jonge It.alia.- hen naar Afrika gezonden en het was toen Mussolini die zich daartegen ver zette. een heftigen anli-oorlog-veldloclil "ontketend had en de vertrekkende sol daten ophitste dienst te weigeren.» Vandaag is liet Mussolini die zijn landgenoot en naar den oorlog zendt. Werkelijk het kan verkeeren Een bezoek van den Fra-ischen minis ter van koophandel aan Brussel. op 15 en 16 October a.s. zal de h. Georges Bonnet, Fransch minister van Handel een bezoek brengen aan Brussel. Op den avond van 15 Oktober zal hij ontvangen worden in de Fransche Kamer van 69ste Vervolg. Zoodra hij terug thuis gekomen was .teekende hij de namen op die hem uit de getoonde dokumenten waren bijge bleven. Het zal milj spoedig blijken, sprak hij bij zichzelve, of Milword van deze akten dezelfde is, die nu deii naam van graaf van Haughton draagt. Maar eerst moet ik onderzoeken, welke soort van wezen zijn aanklager is. Pite aanklager wandelde voel minder voldaan over zich' zeiven van Jocelyns Rock naar Woodbine-cottage terug,dan hij vroeger van zijne industrieele expe dition naar Abbey» was teruggekeerd. Neen, sprak hij bij zich zelvcn.gij zijl niet zoo slim geweest, als anders. Gij hebt uw oorlogsplan in eene ver keerde richting aangelegd en Ie spoedig aangevallen twee misslagen, die een oud gediende als gij niet had moeten begaan. In plaats van u lot mevrouw Ie wende hadt gij uw eerste denkbeeld moeten volgen en den graaf moeten aanklampen, er zou hehi vrij wat meer aan gelegen zijn geweest om de zaak zijner vrouw bedekt, te houden dan haar om publiek schandaal te vermijden. Evenwel, had* die ellendige advokaat er den neus niet ingestoken, "dan zour het nog wel goed geloopen zijn. Die snaak heeft met ziijn kalmte alles1 in het riet gestuurd Toch is mijne kans nog niet. verkeken. Men zal mij den voel wel dwars zetten doch houd ik mij slechts koophandel, en des anderendaags zal hij een bezoek brengen aan de Wereldten toonstelling, waarna hem door den Franschen ambassadeur een middag maal zal worden aangeboden. Ook de hr Ed. Labbé, Fransch regeeringscom- missaris voor de Tentoonstelling en de hh. Leon en Latour, adijunct-commissa- rissen, zullen die dagen een bezoek brengen aan Brussel. - Het Nachtelijk Herderspel De vertooningen van Het Nachtelijk Herderspel welke op Zaterdag 19 Ok tober te 21.15 u. plaats grijpen in de Feestzaal der Tentoonstelling beloven bijzonder mooi te zijn. Op het programma komt voor een zeldzaam vertoonde komische eenakter van Gluk nl. De Bedrogen Kadi •P,it werk verhaalt het galgestuk van een vrouw aan haar lichfgeldovigen echtgenoot gespeeld. De partituur "om vat een zeer opgewekt opening-stuk; en daarbij een.vijftiental geschreven wijs jes die uiterst vroolijk aandoen. Graaf Durazzo ten' dien tijde Algemeen Inten dant van de Wéerische Schouwburgen, verzocht Favart om de laatste creaties uit Parijs en belastte tevens: Gluck een aantal nieuwe wijsjes te componeeren voor de Fransclre Tekstboekjes, zonder evenwel van het dramatische af te wij ken. Aldus: moet men het verband zoeken tussch-en die mooie en oorspronkelijke compositie en de cyclus van de in Frankrijk, ingevoerde stukken. Het programma van het avondfeest is verder nog gevuld niet Serenade in re majeur van Mozart, «Lucile een akter van Gretry en een ballet van Ro ger Avermaete o.p muziek van Coupefin Cortot. De uitvoering is1 toevertrouwd aan de groep Proscenium 'de artist,en van de Koninklijke Opera van Antwerpen en het balletkorps van den 'Muntschouw burg. Prijzen der plaatsen 10 tot 30 fr. (toegang tot de Tentoonstelling inbe grepen.)! Plaatsbespreking Paleis1 van Sehoo ne Kunsten, dagelijks van 11 tot 17 u. (Tel. 11.13.74 en 11.13.75) en in het Orienteeringspaviljoen. Toegang wordt ook verleend aan de private auto's, ter gelegenheid van deze voorstellingen. •Dje Vennootschap der Tentoonstelling heeft, op aanvraag van den Vrienden- dring der Strijderskinderen onder de bescherming: van het Algemeen Ver bond der Oud Strijders van Belgie, be sloten een köstëloóze toegang tot de (Tentoonsteiling en Oud Brussel te ver leen en van nu af tot 3 November, voor 16 uur aan 1de leden van den Vriendenkring der Strijderskinderen. 2) aan de door de'wet erkende Oor logsweezen. 3) aan de weezen der Inv,alieden en oud strijders gestorven sinds1 den oor log, dewelke eene verrechtvaardigde, indi- vidueele aanvraag, per brief, zullen in dienen bij het Algemeen Bestuur der Wereldtentoonstelling, Brussel, 2e P;. De belanghebbenden moeten zich,den dag van het bezoek, aanbieden o.p het toezichtskantoor der Tentoonstelling, drager hunner uitnoodiging, eenzelvig- lieidskaart- en hunne lidkaart of ieder ander bewijsstuk. De iiiitno.odigingen zullen verzonden worden aan degenen welke de aanvraag zullen ingezonden hebben, edoch, zul len niet. ter hand gesteld worden in het kantoor der Toegangsbewijzen der Ten toonstelling. kalm, dan moet men. eindelijk wel over de brug komen. NEGENTIENDE HOOFDSTUK Eene laatste poging. Zoo gelukkig Clement Austin zich bij zijn vertrek uit Clapham gevoeld had, zoo wanhopig was hij naar zijne woon plaats teruggekeerd. Wat hij ook eeni- ge dagen Ie voren had kunnen vreezen, nooit voorzekef. dat Mathilda haar lol. van het zijne scheiden zou. En helaas, dat, was gebeurd, en wel op een oogen- blik dat de band die hen vereenigdè, nauwer dan ooit scheen toegehaald Ie zijn. Nu en dan kwam liet gebeuren hem als een bange droom voor, en dacht hij dal Mathilda onmogelijk hij haar besluit kon volharden. Maar deze oogenblikken van lioop en kalmte waren kort van duur, en spoedig besef!e hij opnieuw, dal hij aan eene begoocheling had toe gegeven. Bewezen niet elke regel van haar schrijven, elk woord van haar laatste gesprek, dat hier aan misver stand of overijling gedacht moest wor den. Neen. dacht hij. als er geen won der gebeurt, dan vindt er nooit eene hcreeniging tusschen ons plaats, en is mijn levensgeluk onherroepelijk ver nietigd Maar wat was, de oorzaak van Ma thilda's handelwijze De eenige reden die Clement daarvoor bedenken kon,was dat zij Henry Waller, 't zij door hare plotselinge verschijning, 't zij door de wijze, waarop zij hem had toegespro ken, tot bekentenis zijner schuld ge bracht had^ maar dat hij er levens in Een keerpunt in de geschiede-nis van Katanga De gouverneur-genèraal heeft de ambtelijke mededeeling openbaar ge maakt, waaruit blijkt dat het speciaal comiteit van Katanga, .het programma der regeering inzake Europeesche volks planting in Katanga, centraliseert. Dat, is een keerpunt in de geschiede nis dier rijkste onder de Congoleesche provinciën. Door deze beslissing wordt de zaak der koloniseering door blanken ten zeerste bevoordeeld, want deze een making der diensten, die vroeger afzon derlijk en in verspreide richting werk ten, zal een gunst-igen invloed uitoefe nen op he.t bevolken door blanken dier provincie. .Die heer Guillaumer .algemeen secre laris van het speciaal comiteit van Ka- tanga, zal eersfdëags naar België te- riugkeeren,., om -aeae eindoplossing te •treffen. De diensten zü^é'n' op f Januari 1936 door het sped^a^^mitèVt overgenomen worden. Vertrek van dën heer Flyckma-ns De heer .gouverneur generaal en meu vrouw Ryckmans,'alsook de twee kin deren, Claire en Jean-Pierre, vertrekken heden naar Musonoie.,: De heer gouverneur-generaal z.al de tinmijnen van Busanga bezoeken:. De zending van den heer Claessens In tegenstelling met wat voorzien was zal de hee-r^GJa.essobs, gedurende zijne reis in Belgisch Congo, zich niet naar Manierna kunnen] begeven. Daarentegen z%.\ hij Tanganyka, waar de kaloenteelt sétiöone vooruitzichten biedt, bezoeken. Voor Kivu zal hij nieuwe, belangrijke teelten trachten te vinden. Dit ten einde deze streek, waar'Hhans enkel koffie ge plant wordt, te behoeden tegen het ge vaar dat zou kunnen voortspruiten ui ft het vasthouden aan eert enkele teelt! De Post van het Nationaal Instituut voor Landbouwkundige Studie, in Bel gisch Congo, te Murïdu Tshibinda, be studeert zekere soorten planten waar reukwerk uit kan getrokken worden. Twee kolonisten doen ook proefnemin gen op dit gebied. De in de. nabiijiveid gelegene «Sinqui- nac» verbouwt, Quinjuina, waarvoor Congo zelf een belangrijk afzetgebiec is. Andere spoede.ischende vraagstukken zijn ter studie, ónder andere in Bibali- turi. Binnenkort, wordt vastgesteld, in welke richting het belangrijke proefsta tion van. Nioka zal werken. In de pro vincie yan Stanleystad wordt de Post 'Yangambi,, het Wetenschappelijk cen trum van het Nationaal Instituut voor Landbouwkundige Studie, in Belgisch' Congo. Dit laatste heeft er zijne ver scheidene Laboratoria, alsook een kruidtuin, bestuurd door den beer Louis welke vroeger1 bestuurd er was te Mana ma. Zeer waarschijnlijk wordt de befaam de kruidtuin van Eala aan het provin ciaal beheer van Coquilliatstad overge dragen. Het vervoer per auto Vooraleer Elisabethstad te verlaten, heeft de gouverneur-generaal, heer Ryckmans, verklaard, dat- hij voorne mens was het vervoer per vrachtauLo, thans door de Provinciale ,D;icnsten ver zekerd over te geven aan twee private instellingen indien, de aangeboden voor waarden werkelijk voordeeliger' uit kwamen. Een lastkohier ligt ter studie, en zal eerstdaags ter beschikking zijn der belanghebbenden. geslaagd was om haar het zwijgen op te leggen. Wellicht, zeide hij bij zich zei ven, heeft hij haar\ gedreigd, dat hij liet op milj toeleggen, of mij op de eene of andere wijze gevoolig treffen zou;.-Mis schien ook heeft hij haar om vergiffenis gesmeekt en haar gebeden om hem en zijne dochter niet ongelukkig te maken. Hoe dan ook, hij moet op haar gevoel hebben weten, te werken en haar eene plechtige gelofte hebben ontwrongen. Na het verlaten der Ahbev moet zij echter begrepen hebben dat, zoo zij ha ren eed gestand wilde houden,, er geen vertrouwen of eenige gemeenschap tus schen on§; meer mogelijk was toen heeft zij scheiding en ellende, boven meineed en wroeging verkozen, en zoo doende is de moordenaar van haar va der, o-ok de verwoester van haar geluk geworden P.eze gedachte deed hem slechts te nadrukkelijker verlangen, om achter de ware toedracht van het gebeurde te Winchester te komen. Nu de sluwe millionnair, dacht hij. Mathilda in zijne nel ten heeft weten te verstrikken en tot werkeloosheid te dwingen, ben ik dubbel verplicht om de handen aan 't werk te slaan. Ik zal dan ook niet rusten voor dat de bewijzen van Henry Walter's schuld in mijn bezit zijn. Hierdoor zal niet enkel aan het recht voldaan, maar de wreedaard ook belet worden, om de dochter van zijn slachtoffer nog diepér in het verderf te storten. De ontdekking van het geheim zal Mathilda van hare noodlottige be lofte ontslaan, en tevens het middel tot onze liereenigkig zijn Hauptmann's doodstraf bevestigd New-York, 9 Oct. Het hoogste Hof te New Jersey heeft de doodstraf beves tigd, uilgesproken tegen Hauptmann, den vermoedelijken moordenaar van het kindje van kolonel Lindbergh. New-York, 9 Oct. De beslissing van de rechters, die eenparig weigerden ge nade te verleenen aan Bruno. Haupt mann, den moordenaar van het kind van kolonel Lindbergh, laat aan den veroor deelde nog drie uitwegen. In eerste plaats kan hij beroep' aan- teekenen bij het Hof voor Genadever- leening, dat alleen maar de doodstraf •omzetten kan in levenslange gevange nisstraf. Dit beroep wordt, overigens ge woonlijk geweigerd, tenzij de veroor deelde verzachtende omstandigheden zou kunnen inroepen. Hij kan ook een nieuw vonnis vragen op grond van nieuw feit. Tenslotte kan de veroordeelde beroep aanteekenen bij het Opperste Hof van de Vereenigdc Staten. Woensdagmorgen is het visschers'- vaartuig «Albatros O. 136», metende ruim 70 ton, voorzien van een motor van 100 P.K. en toebehoorende aan E. Yan- damde, wonende Stuiverstraat, te Oost ende, terug de haven binnen gevaren. Het vaartuig stond onder bevel van dén eigenaar. Bij zeekommissaris Liégeois kwam de «chipper verslag uitbrengen over een dramatisch voorval, dat het leven ge kost heeft aan den 22-jarigen matroos Pieter Bentijn, die slechts sinds' 6 maanden gehuwd was. Het ongeluk deed zich voor op 52 mijl ten noorden van Oostende. Men. was Zondagmorgen vroeg uitgevaren met een bemanning bestaande uit Pieter Yandammey als motorist en Frederik Vyncke en Pieter Bentijn als matrozen. De visschersjongen Louis Burysse deed de reiS' niet mede. i Dinsdagmiddag stak een storm op. L\e kor werd ingehaald. Omstreeks 1 uur werd de zee nog heviger. De twee ma trozen waren de visch aan hét .oprapen,, toen de schipper besloot het bezaanzeil te laten zakken. Terwijl er aan gewerkt werd is. Bentijn uitgegleden. Hij had nog de gelegenheid zich met de eene hand vast te klampen a'an een louw, terwijl hij met. de andere Frederik Yynck vast hield. Beide mannen werden over boord geslingerd. Yyncke kon zich vasthouden aan het touwwerk en alzoo zijn maat beletten in de golven opgeslorpt te worden, maar Vyncke kon. de vracht niet, 'blijven hou den en was gedwongen zijn vriend te laten vallen om zich zelf te redden en terug aan boord te klauteren. Onnoodig te zeggen dat hilj volledig uitgeput was. De schipper en motoris-l bevonden zich langs bakboord en hadden niets van 't ongeval bemerkt. Op het hulpgeroep kwamen zij toegesneld. Onmiddellijk deed de schipper achteruitslaan, maat* reeds dreef het slachtoffer op het water buiten kennis. f Men vermoedt, dat Bentyn een slag van de schroef heeft gekregen en on middellijk het bewustzijn verloor. Er werd gevaren in de richting van het lichaajn. Een der manschappen trachtte het met een haak bij t.e halen, maar tengevolge van een golfslag moest hij zijn vracht laten gaan, alsmede de haak. Nadien werd de redding beproefd mét een net, maar eveneens zonder uilsilag. Het spreekt van zelf, dat Clement er in deze omstandigheden niet aan dacht, om Mathilda's raad op te volgen en tot zijn ouden werkkring terug te keeren. Hoe zou hij zijne betrekking tot eene firma hebben kunnen hernieuwen, wier hoofd hij niet slechts van eene snoödc misdaad verdacht, maar ook als de oor zaak van zijn ongeluk moest beschou wen. Bij zijne thuiskomst vond hij een brief van den chef van een voornaam Londensch handelshuis, die hem op voordeelige voorwaarden aanbood om in zijnen dienst te treden. Later ver nam hilj dat hij deze.aanbieding aan den heer Burham te danken had die, in weerwil van de oqg.ensdhijnljjke en dwa ze handelwijze van den, jongeling, toch voor zijn welzijn zorgde. Maar het was Clement, niet mogelijk, in deze oogen- blikken ernstig over zulk eene aanbie ding na te denken, laat staan die aan te nemen. Eerst den tweeden dag na zijne aan komst Ie Clapham, durfde zijne moeder over Mathilda spreken. Zij deelde hem mede, dat mevrouw Herbert een brief van haar had ontvangen, waarin zij meldde, door een omstandigheid, die zij onmogelijk kon openbaren, gedwongen te zijn om hare betrekking tot hare ge liefde meesteres te verbreken, welke zij tevens verzocht -om haar eenige pa pieren en andere voorwerpen, die zij op Believue had achtergelaten, aan het Waterloo-spoorwegstation te Londen te doen toekomen. En is aan dat verzoek reeds vol daan vroeg Clement in drift. Ik heb verzocht, dat men hierme- ~de zou wachten, tul da t ik ?ui van Matliil- De schipper hing zelfs over boord terwijl hij zich'liet 'vasthouden door? den motorist, maar op het «ogenblik dat! hij zijn ongelukkige malroos zc.u te' pakken krijgen, verdween deze onder het vaartuig om niet meer teruggezien te worden. Er werd nog een tijdje rond- gekruist tótdat mén eindelijk alle hoop mo;est laten varen en terug naar de ha ven van Oosttende varen. Woensdagmorgen deed er zich" een' doodelijk verkeersongeval voor op de grensscheiding van Deinze en Petegem, langs den groolen steenweg Gent-Ror- trijk, rechterover de kerk van Peiegem. Rond 7 uair kwam de genaamde Emiel De Clercq, werkman, wonende te Pete- gem, in de Maehelenstraat-, uit gezegde straat en begaf zich te voet naar zijn werk. Gekomen aan de barakken witde hij den steenweg oversteken. Op hetzelf de oogenblik kwam de autocamionnette van slachter Jan Ladoc-Gueminne, van Olsene, achter hem aangereden, uit de richting van Machelen, om zich naar de markt van Deinze te begeven. Hóé het ongeluk juist gebeurd ïs zal1 het ondèrz'o'ek wellicht uitwijzen; in elk geval werd B{e Clercq, welke links van de baan was, door den auto aangereden, en vijf meters verder met geweld tegen' de steenen gesmakt; de auto zwenkte, naar links en ging zich dan twintig me ters verder op den rechterkant plaatsen. Het slachtoffer werd opgenomen met eene schrikkelijke wonde van achter aan het hoofd waaruit hij overvloedig bloed .verloor; hij werd ook gekwetst aan de ibeenen. Onmiddellijk daagde hulp >o.p'. De E. H. Lammens, onderpastoor te Petegem,. diende het slachtoffer het. H. Oliesel toe, terwijl dokter Delmeire van Deinze den •ongelukkige verzorgde en hem deed overbrengen naar liet St-Jozefsgesticlit te Petegem. Het ongeluk gebeurde op 500 meters afstand van zijne woninlg. Mi.dderwijl werd de vrouw van den ge kwetste Mat.hilde De Clercq, met alle- •omzichtigheid gewaarschuwd en kwami snikkend naar de plaats van het onheil geloopen. Het slachtoffer, welke alom geacht werd, is: 60 jaar oud en vader van viijf kinderen, waarVan yier reeds gehuwd zijn. P.e dokter verklaarde dat er weinig kans bestond hem te redden. De Rijkswacht van Deinze deed de noodige vaststellingen en verwittigde het Parket van Gent., 's Namiddags kwam de. photographische. dienst van het parket ter plaatse. zijner grondstoffen, de voortdurende en zorgvul dige contróle tijdens de vervaardiging aoor eer ste klasse vakmenschen waargenomen, geven een volmaakt product; ^rlet Product van Vertrouwen. ^Vreag» de origlneéle verpakking met het BAYER- .krufs en. het^zeaeL van de nationale .Codex. da's verlangen onderricht zou hebben, antwoordde mevrouw Austin. Mevrouw Herbert en ik hebben aan haar geschre^ ven. Clement bedankte zijne moeder voor de voorzorg die zilj genomen had, en schreef onmiddellijk een 'brief aan Ma thilda, waarin hij haar. bezwoer om te rug te keeren of haar verblijf op te ge ven. Hij zeide dat hij de beweegredenen van hare handelwijze meende te gissen^ en, ofschoon verre van die te billijken,' die nochtans wilde eerbiedigen, zoo zij!) slechts van haar no'odloitt.ig besluit afJ zag. 1 Is het voor uwe rust noodig, zod, schrééf hij, dat er geen verder onder zoek naar h.et gebeurde te Winchester gedaan worde, dan zal ik mijn eigen wensch te dien aanzien opgeven en mijt aan alles onderwerpen, wat gij begeert:, maar keer terug, smeek ik o, waiit heü is mij niet mogelijk zonder u te leven.] Blijft gij echter bij uw besluit volFiar-^ den, dan dwingt ge miy om alles tes doen, wat mogelijk is, om den sluier] die het misdrijf bedekt, op te heffen niet alleen ben ik dit aan de nagedacht tenis uws vaders verschuldigd maar het^ zal ook ihet eenige middel wezen om ifl aan de ellende te onttrekken, waarin) gij u, ter wille van zijn moordenaar^1 vrijwillig stort. Clement iblcef hierbij niet rusten,] maar begaf zich met denzelfden trein! naar Londen, waarmede het voor MaJ thilda bestemde pakket verzonden werd,) in de hoop, dat dit hem in de gelegen-^' lie.id zou1 stellen om haar verblijf i* ontdekken»

De Volksstem | 1935 | | pagina 2