Astrifl, Kenitsit (et Help 11 Zeer belangrijk bericht Rooiie Kruis vau België Afileeliiig Aalst DE OORLOG*! N A B ESS INI Woensdag DECEMBER 1935 Oproep S Belangrijk Vraagstuk Hst beroep van Hauptmann verworpen Het Adresboek des* Stad Aalst Drie bandieten doen een inval te Putte-Qrens De Vlootconferentie te Londen XXXXIq JAAROANS Jfü.MMfiH 281| Kerkstraat, 9 en 21 Aalst. Telefoon i 14- DAGBLAD 2O Centiemen Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt. Publiciteit buiten het Arrond. AALST) g Agentschap HAVAS, Adolf Maxlaan .13, .tg Brussel Rue de Richeleu, Parjis Bank Buiding-Kingsway, 20 Londres W. G. 2. Damascus Zonop 7,3óZonaf 3,5! L. K. 17 N. M. 25 Wij vestigen er de aandacht onzer lezers-abonnenten op, dat binnen enkele dagen, door do zorgen van de Bank, de kwijt schriften voor de hernieuwing der j.aarlijksche, half-jaarlijksclie en drie- maandelijksche abonnementen, zullen aangeboden worden, Wij vragen hen er voor te zorgen dat bij de eerste aanbieding het bedrag zou belaald worden, dit om den goeden gang te bevorderen. Moest een of ander per soon voorzien niet thuis te zullen zijn wanneer de bankbediende zich aanmeldt dan gelieve hij de noodige schikkingen te treffen opdat de kwitantie niet onbe taald terugkeere. Abonnementsprijs Voor een jaar Voor 6 maand Voor 3 maand 66.00 fr. 34.00 fr. 17,00 fr. Verdient liet Roode-Kruis, Afdeeling Aalst de SYMPATHIE en den STEUN der Aalstersche bevolking Wie is er op uit aan jong en oud in lichtingen te verschaffen over gezond heid, voeding, verzorging van gewonden, behandeling van boorlingen Het Roode-Kruis, Wie schrijft bekendmakingen en we tenschappelijke artikels van dien aard in dagblad en tijdschrift Wie zendt bezoeksters uit ten huize Het Rloode-Kruis. Wie wenscht door zijne tusschen- komst de bewerkstelling te Aalst van een degelijken gezondheidsdienst, ver betering aan tal van toestanden, die rechtstreeks de gezondheid van onze be woners beïnvloeden Het Roode-Kruis. Wie verzekert den dienst van spoedig vervoer voor zieken en gekwetsten bij dag en nacht Wie beschikt er over twee ambulanceauto's en een bestendig personeel Wie zorgt voor de hulpkas sen op de gevaarlijke verkeerspunten Het Roode-Kruis. Wie gelastte zich met de volledige in richting van groepementen ambulan ciers en ambulancierslers ten einde bij groote spoorwegramp, overstrooming, brand of gasaanvallen ten stonde te mo. biliseeren en hulp te bieden Het Roode-Kruis. Wie stichtte te Aalst een bloedtrans fusiedienst ten bate van Aalst en om geving Het Roede-Kruis. Wie verleende al zijn krachten tot hel verkrijgen van een dispensarium voor teringlijders Het Roode-Kruis. Wie richt er jaarlijks leergangen In waar gehandeld wordt over de we tenschappelijke begrippen in gezond heidsleer, levensleer, verpleegkunde, kinderverzorging, verbandleer, enz. Het Roode-Kruis. Wie kan en zal zijne werking nog steeds meer uitbreiden en volledigen Het Roode-Kruis. Als het er in lukt alhier te Aalst zijn ledental meer uit te breiden. Als het gedurende de propaganda- week van December, zijne ieverige leden ten huize zal uitzenden en deze vol sym pathie zullen ontvangen worden en veel nieuwe leden zullen kunnen opnemen, die de kleine sleunpenning van tien frank zullen gunnen aan die mooie en menschlievendn inrichting van het Roo- de-Krui s. WORDT LID VAN HET ROODE- KRUIS GEEFT UW NAAM OP AAN ONZE BEZOEKSTERS ZENDT HET BEDRAG VAN UW LIDMAATSCHAP AAN HET ADRES J. DE WOLF, KEIZERLIJKE PLAATS AALST. POSTCHECKNUMMER 4232,77. AANPASSING VAN LOONEN EN PEN SIOENEN AAN DE LEVENSDUURTE M. Van Zeeland, eerste minister en minister van buitenlandsche zaken, zal heden namiddag bij den aanvang der Kamer de aangekondigdo verklaring af leggen betreffende het standpunt der regeering tegenover de aanpassing der loonen, pensioenen en sociale uitgaven aan de levensduurte. Over die aanpassing spreekt juist M. Merlot in zijn verslag over de begroo- 'ting van financiën, namelijk de uitleg gingen die de minister van financiën, M. Max Léo. Gerard desaangaande gaf. Gesteld dat bet indexcijfer van de kleinhandelsprijzen boven de 683 pun ten blijft in de'm'aand December f935 en de regeling welke thans ten grond slag ligt aan de berekening van de be zoldigingen van bet personeel en van de pensioenen letterlijk toegepast wordt zullen hieruit de volgende verhoogingen van uitgaven voortspruiten: Voor de be zoldigingen van het personeel, 125 mil joen frank; voor de ancienniteitspen- sioenen met'ingang van 1 April T936, 22.500.000 frank. Voör de oorlogspensiocnen werd de verhooging niet berekend. De verhooging met 5% van de ouder domspensioenen en van de vergoeding aan de gebrekkelijken wanneer het in dexcijfer 701 punten bereikt, zou een jaarlijksche bijkomende 'uitgave voor gevolg hebben van 28 millioen frank. Een verhooging van den werkloozen- steun met 5% zou 32,500.000 fr. ver gen. De afschaffing van de afhoudingen welke de invaliditeitspensioenen onder gaan zou een meer-uitgave van onge veer 45 millioen frank voor gevolg heb ben. Men mag, aldus de minister, deze be dragen niet optellen daar zij eventueel op een verschillend tijdstip moeten in gaan. Wegens den moord op den kleinen Lindbergh. Berlijn, 9 Dec. Men meldt uil Washington aan het «Deulsches Nach- richtenburo De opperste federale rechtbank heeft het beroep van Bruno Hauptmann, ter dood veroordeeld wegens den moord op het kind van Lindbergh, verworpen. Alleen een beslissing van de hoogste genadekamer zo-u hem nog kunnen red den. BELANGRIJK BERICHT De aankondiging van de uitgave van een volledig adresboek met nieuw plan der stad AalSt, en de oproep tot adver tentie werden buitengewoon sympathiek onthaald in de industrieele en conimer- cieele wereld van Aalst. Inderdaad meer dan 140 inschrijvingen voor een aan kondiging kwamen op ons bureel bin- nen. We zouden aan onzen plicht te kort komen indien we niet een welgemeend dankwoord toestuurden aan al de fir ma's die reeds inschreven, omdat ze onze pogingen gesteund, en ons in he gelegenheid gesteld hebben onbevreesd aan het adresboek voort te werken om het tot een goed einde te brengen. Mochten er soms nog nijveraars of neringdoenden zijn die een aankondi ging in het adresboek wenschen te plaatsen, maar hiertoe hunne inschrij ving nog niet inzonden, dan raden wij hen aan zich zoo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met het. bureel van «De Volksstem». Het bedrag voor een reclame, dat vast. gesteld is op 100 fr., zal geïnd worden wanneer de adverteerders de proef van hun aankondiging zullen nagezien en goedgekeurd hebben. Wij hopen met het adresboek klaar te lcomen in 't begin van Januari 1936. Onmiddellijk zal dan aan de titularissen van een aankondiging, een boek met plan gratis bezorgd worden. DE UITGEVER. INVOER VAN BOTER Naar wordt medegedeeld, mogen in voervergunningen voor boter afgeleverd worden aan de in Belgie gevestigde per sonen die er de schriftelijke aanvraag zullen van hebben gedaan aan het De partement van Landbouw, Dienst der Vergunnirigen, 32, Wetstraat, Brussel, en zulks in de volgende voorwaarden 1. De aanvraag moet den naam en voornaam of den handelsnaam van den invoerder aanduiden, het juiste adres, het tolkantoor langswaar de invoer zou geschieden -en de juiste hoeveelheid vöbr dewelke de aanvraag wordt ingediend. B,eze hoeveelheid zal ten minste 100 kgr. bedragen. Formulieren van aanvraag worden door den Dienst der Vergunningen ter beschikking van de belanghebbenden ge houden. Bij de aanvraag moet een fiscale zegel van 6 fr. en twee postzegels van 1 fr. 75 gevoegd worden. 2 Tegelijkertijd met de aanvraag, zal er bij. M. Renders, Ontvanger der Belas tingen 5e Kantoor Oratoriumberg 14, Brussel, of op zijn postcheckrekening n. 2369, eene som van 4 fr. 50 worden gestort, bedrag van de vergunningstaxe, per kilo boter waarvan de invoer wordt gevraagd. Het stamblad van het stor- tingsbulletijn zal de melding dragen «Vergunning voor den invoer van bo ter. Deze inlichting dient insgelijks ver-| (strekt aan den bevoegden ontvanger der belastingen in geval de storting aan zijn! loketten in speciën geschiedt. De stortingen moeten gedaan worden ten laatste op 20 December; de invoerj ten laatste op 30 December. Aan de grens van Putte slechts een veertigfal meters op bet Hollandsch ge bied, is -een brutaleu diefstal gepleegd. Aldaar woont schuins over het Holland- sche Tolkantoor, midden in de kom van de gemeente zekere J. Hendriks, die een kleinen winkel Jrijft. en sedert eenigen tiljd een zieke vi-öuw heeft. Zaterdag morgen te half zeven ging H., per velo naar zijn werk en reed langs achter zijn erf af. De achterdeur liet hij ongesloten en vertrok daarna. Nauwelijks was hij ver trokken of drie onbekende kerels spron gen binnen. Zij moeten goed den toe-j Zooals we reeds gemeld hebben is dezer dagen te Londen een nieuwe vlootcon ferentie geopend. Deze was noodzakelijk daar Japan bijna al zijn vroegere vlcot- verbintenissen opgezegd heeft. Van de Japa*nsche houding zal dus veel .afhan gen. Op de foto de Amerikaansche vertegenwoordigers bij de aankomst te Londen. LAVAL EN SIR HOARE BESPREKEN DEN TOESTAND TE PARIJS. Wat zou het accoord behelzen Het grootste stilzwijgen wordt be waard over de basissen van het getrof fen accoord. Voorbarige uitlatingen zou den het succes kunnen in gevaar bren- gen. Al wat men weet is dat de schikkingen door Peterson en St. Quentin, die het voorontwerp' opmaakten, merkelijk wer den uitgebreid. De Fransch-Britsche voorstellen zou den Italië voldoende zakelijke voldoe ningen schenken om op eerbare wijze ning uit over hel feit der overeenstem* ming. Perlinax in «L'Eclio de Paris», meent te weten, dat het uitgewerkte ontwerp' verre gaat boven hetgeen lloare bereid was aan Rome toe te geven toen hij En geland verliet. Klaarblijkelijk, zegt Per- tinax, omdat Laval voor de eerste maal egn volkomen solidariteit met Engeland aanvaard heeft en- Italië zal zich eens en voorgoed moeten uitspreken. In het geval van een gunstig Ila- liaansch antwoord, mag men zich te Genève aan een bewogen debat ver wachten. Tal van Europeesche landen, door Mussolini te kunnen aangenomendie voelen aan een aanval bloot te staan, worden. Laval en Hoare zo-uden zoover mogelijk zijn gegaan op den weg der toegevingen als overeen te brengen is met hel Volkenbondspact en aanneem baar voor den Negus. De besprekingen hebben niet alleen overeenstemming aangetoond wat de oplossing van het Ethiopisch conflict betreft, zij hebben ook grondig de at mosfeer tusschen Engeland en Frank zullen zeker protesteeren tegen de pre- mie, welke Italië zou opstrijken, spijts art. 10 van het «covenant» dat aan do staten, leden van den Volkenbond, hurt territoriale integriteit en politieke onaf hankelijkheid waarborgen. Evenals L'Eclio de Paris meent «L'Oeuvre», dat het Fransch-Britsch •accoord tot hiertoe wilde toegeven. Men is dan ook te Londen van oordeel, dat rijk gezuiverd. Het is gebleken dat de Mussolini aanvaarden zou en de negus stand en de gewoonten van het huis j Fransch-Britsche vriendschap geens-j zich eveneens daartoe verplicht zou zins verzwakt is. izien, daar het Engeland naar de oogen De Fransch-Britsche samenwerking moet zien. strekt hoofdzakelijk tot het herstel en Wat de Volkenbond belreft, men behoud van den vrede in het kader van'denkt dat er geen ernstig verzet zal op- ste teeken blaft, nu geen enkel leven gemaakt. Men denkt dal, het dier is bc-i dwelmd geworden. r,c zieke vrouw is denzelfden dag nog naar een gasthuis ter verpleging over gebracht, hebben gekend, want een der bandieten sprong op de kelderkamer, waar de zie_j ke vrouw lag. Hij richtle den revolvei^ op haar en dreigde haar dood te schie-1 ten, wanneer zij het geld niet zou aan-j wijzen. De arme vrouw was doodelijk; verschrikt en deelde mee, dat het geld1 boven in de kast lag. Daarop zijn twee der indringers naar boven gegaan en hebben daar de kas- sen doorsnufTeld. Zij hebben daar alle geld gestolen te weten 18000 Fransche franken, want het gezin was onlangs pas uit Frank rijk aangekomen, verder duizend gul dens en een spaarpot met 20 guldens in. Als zij beneden kwamen riepen zij den bandiet, die nog steeds met den re volver voor de zieke vrouw stond te dreigen. Daarna hebben alle drie* de roovers de vlucht genomen en zijn den kelijk de grens over gevlucht. De vrouw was ondertusschen in be zwijming gestort en kwam eerst Tater biij. Op het hulpgeroep van de vrouw zijn omwonenden komen toegeloopen en hebben onmiddellijk de politie ver wittigd die spoedig aanwezig was en een onderzoek begon. Volgens de verklaringen van dé vrouw kan "heel de overval slechts een tien minuten geduurd hebben. Zij verklaart het gezicht van den bandiet die haar bedreigde, goed voor haar te hebben en zij zal hem zeker herkennen, wanneer hij aangehouden mocht worden. De politie begon onmiddellijk een uitgebreid onderzoek. Er zijn vermoe dens. In het huis van H. werd geregeld een kaartschool gehouden van jongelingen uit Putte en omliggende. De thesis wordt nu: vooruilgezet dat; deze er zouden in betrokken kunnen zijn. Hel gebeurde wel, dat er geld, moest gewisseld worden en dat de vrouw dan naar boven ging. Een dezer zou volgens men meent weer in betrek king kunnen staan met oudere kerels, die den diefstal voor hun rekening zou den genomen hebben. Volgens we nog vernamen, hoeft de hond op het erf die anders bij de min- Zie vervolg onderaan vorige Kolom den Volkenbond. Het accoord heeft eene gewichtige dracht en zoo het tot eene re geling van het Ethiopisch geschil leiden kan, is het ook mogelijk dat het een be- slisscnden weerslag zal hebben op den internationalen toestand. Engelands toegevingen Bij gebrek aan bijzonderheden over rijzen wanneer Parijs, Londen en Ronie. mochten aceoord zijn. Mevr. Tabouis, in «L'Oeuvre» ver wacht nu in Februari besprekingen met Duilschland. Ook hierover zou men, ïn de groote lijnen accoord gaan tusschen Londen en Parijs. Doel zou zijn alles in het werk te stellen om Duilschland te- het beruchte accoord zijn de Fransche rug naar Genève Ie voeren en te gera- bladen zeer voorzichtig in hun oordeel, ken tot eene beperking der bewopenin- Allen drukken zij tiunne hooge voldoe- gen. HERDEN KIN GS-ALBUM NATIONALE INSCHRIJVING De «BELGISCHE KUNST wil eene opperste hulde brengen aan de nage dachtenis onzer welbeminde Koningin. Men herinnert zicli het heerlijke werk dat dit tijdschrift wijdde aan Zijne Ma jesteit Koning Albert. Het geeft een ge lijkaardig groot luxe-album uit, de mooiste portretten groepeerende der vorstin, schetsende de gelukkige ston den van haar leven en haar kortstondig rip. Zijne Excellentie M. Bovesse, minis ter van openbaar onderwijs, schreef de voorrede. Alle ouders zullen aan hunne kinde ren de Koningin willen voorstellen als liet treilend voorbeeld der huiselijke deugden. Hare gedachtenis moet voor immer in alle harten bewaard blijven. Dit album zal prijken in elk huisgezin als een burgerlijk monument, deze ver heerlijkende die niet meer is. De «Belgische Kunst» heeft aan dit loyaal initiatief eene menschlievende gedachte willen paren, door het Natio naal Hulpkomiteit, gesticht door de Ko_ ningin, in de- winst zijner onderneming te laten declen. Hel is overtuigd aldus te beantwoorden aan den oproep tot de Natie, gericht door. Zijne Ekcelleïitie M, Jaspar, oud-eerste minister, voorzitter* van het Nationaal Hulpkomiteit De Belgen, op het oogenblik dal zij hunne Koningin komen te verliez'ën, hebben voor plicht haar werk te redden. Zij zullen er niet aan te kort schieten. Dat alle personen van goeden wil, die wenschen de nagedachtenis van Ko ningin Astrid te eeren, in liet Nationaal Hulpkomiteit den natuurlijken uitweg vinden voor hunne vorige edelmoedig heid, voor hun treurend en diep gevoe lig hart. Door in te schrijven voor het. Album:' ASTRID, KONINGIN DER BELGEN» zult ge beantwoorden aan den oproep der Koningin. De eerste uitgave, bepaald op 100.000 exemplaren, werd aangeboden aan 25 frank. Wanneer op 5 November de inschrij ving werd gesloten, waren er meer dan 60.000 albums verkocht. Er blijven eq nog ongeveer 40.000 te verkrijgen aan denzelfden prijs. Herinneren wij dat, na uitputting der eerste uitgave, de prijs van het Iler- denkings-album zal gebracht worden op dezes werkelijke waarde 't zij 100 fr. N. B. De personen die in den boek handel van J. "Van Nuffel-De Gendt op het album ingeschreven hebben, kunnen het reeds van heden af in hoogerge- noemden boekhandel bekomen, j Nieuwe inschrijvingen worden nog aanvaard.

De Volksstem | 1935 | | pagina 1