TWEEDE FAKKELOPTOCHT Boni me Sportkring Aalst - S. V. GENT fViopgen springt de bom Weduwe Emiei BLANOKAEBT Laatste Berichten ALLO DONDERDAGAVOND GAAT DE Verzameling Groote Markt"f33CD pa. De dag der overwinning is nakend Wie wil zegevieren moei strijden PLAATSELIJK NIEUWS BE IEPR0ZENKUS Hef leven komt ons onaange naam, zelfs ondragelijk voor. Slechfs één wensch vervult ons: de pijnen kwijl te raken. Bonine vervult sne! en zeker dezen wensch zonder de min ste schadelijke bijwerkingen. czardasvoRstin V.V.B. Terrein Sportkring Aalst.Mijlheek Moorselbaan Watermolen NAAR EEN OVEREENKOMST TUSSCHEN TSJECHO SLOWAKIJE EN HONGARIE. Boedapest, 13 Oct. De Hongaarsche minister van Buitenlandsche Za- ker heeft bij zijn terugkeer te Boedapest een verklaring afgelegd waarin hij nadruk lei op het beslissend karakter die de Hongaarsch-Tsjechische onder handelingen genomen hebben daar men op weg is naar een vergelijk. PALESTINA AAN DE ARABIEREN Cairo, 1 3 Okt. Bij de sluiting van het Pan-Arabisch Congres te Cairo werd een resolutie goedgekeurd waarin opgekomen wordt tegen een gebeur lijke verdeeling van het grondgebied van Palestina, voor een grondwettelijke regcering en voor een overeenkomst met Engeland. De motie eischt amnestie voor de politieke gevangenen en vermeldt dat de Joden en de Britten als vijanden zullen beschouwd worden als aan de eischen niet tegemoetgekomen wordt. VOOR DEN LIEVEN VREDE 1 3 Oct. President Roosevelt heeft aangekondigd dat de be- Washi'ngtoft. grocting van de vloot voor 1939, 150 deze van 1938. Deze vermeerderin; schepen. ïiljoen dollar meer zal bedragen dan bestemd voor den bouw van pantser- ab 3 ib Men verzoekt ons het overlijden te .melden van MEVROUW Maria-Louisa DË BRANDT), geboren te Lokeren, den 1 1 Januari 1876 en overleden na een pijnlijke ziekte'te Aalst, den 10 October 1938, voorzien van de HH. Sacramenten. De plechtige lijkdienst, voorafgegaan van de vrouwmis en gevolgd van de bijzetting in den familiekelder, waartoe Ued. vriendelijk uitgenoodigd wordt, zal plaats hebben in de kerk van St. Jo zef, te Aalst, Donderdag 13 October, te 9 1/2 uur. De Vigiliën daags te voren om 5 u. Vergadering ten sterf huize, Katte straat, 80-, om 9 uur. De dertigsten zullen in Sint Jozefs- kerk gelezen worden. Eene H. Mis namens dé dekenij der Kattestraat, Maandag 17 October, om 8 uur in de kapel van den H. Geest. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. DE NIEUWE CONCERTEN zetten hun seizoen 1938-1939 in op Maandag 31 October te 19 uur 30 in de Feest zaal van het Stadhuis met een klavier recital van werken van Bach, Chopin, Liszt en Rachmanioff met als vertol ker, de groote Russische pianist, die hier een onuitwischbaren indruk als virtuoos heeft nagelaten: Alexander Arsenieff. Voor de reeks van 3 concerten zijn er abonnementen te verkrijgen aan 100 fr. (voor twee plaatsen) 40 en 25 fr. Enkel kaarten aan den ingang van af 19 uur aan 20, 15 en 10 fr. De inrichters doen nogmaals een be roep op de oud-abonnenten van De Nieuwe Concerten» tot wederinschrij- ving Verdere inlichtingen over het con cert van 3 l dezer volgén eerstdaags. 20ste Vervolg en Slot. Men wijdde een lazerij welke Ro brecht buiten de muren gesticht had, om er zijne dagen te eindigen ep om tpt schuilplaats te; verstrpl$k§a vopr de ongelukkigen, met melaatscbjheid gesla gen. De laatste afstammeling der Gotti- gnies' werd daar door al de geestelijk heid van t markgraafschapn^et groote plecht ingesteld. Een jonge en fraaie kloosterlinge, door den biechtvader der Dominicaner nonnen geleid, bood zich aan om de bedieningen van gasthuiszusterin het nieuw gesticht te vervullen. Dit was Christina, de .gewezen ver loofde van Robrecht zij had willen in het klooster blijven, daar zij er zich niet meer aan verwachtte elders dan in den hemel dengene weer. te zien dien zij bemind had en nu zij had gezien dat het mogelijk was op aarde bij hem te leven om zijne wonden te vermaken en zijne pijnen te helpen verdragen, had zij zich willen opofferen. Maar Robrecht's laatste uur was na bij. Hij stierf twee maanden later. Op zijn sterfdag vroeg een leproos MEETINGS. HEDEN Woensdagavond te 8 u. gaan twee meetings door De eene in het Café van den h. Vinck E, Binnenstraat, sprekers: MM. Bosfceels Bastiaens en Danckaert. De andere in het Café Het Baas ken», Kerkstraat met redenaars MM. Saey, Dr. Schelfhout en Callebaut. Vrijdag 14 October, bij Gustaaf De Luyck, August Marcelstraat. Sprekers MM. Pedro De Hert, Borreman en Cal lebaut. Een aantrekkelijk dansfeest van den Vlaamschen Toeristenbond Op Zaterdag, 22 Oktober j'.cht de V. T.B., op veelvuldig verzoek, te 20 u., in de groote zaal der De Ridderstraat, een eigenaardig en schitterend bal in, uitsluitend voor zijn leden. Ditmaal een Toeristenfeëst; met zeer 'oorspronkelij ke versiering van de zaal. Prachtige prijzen voor gecostumeerde deelnemers 't zij in mooie toeri3tenkleedij, 't zij in nationale kleederdrachten. Geen loten- verkoop Uitstekend Brusselsch Tiro- ler-orkest. Als altijd, matige buffetprij- zen. Toegang: 4 fr. De persoonlijke lid maatschapskaart moet volstrekt aan den ingang worden vertoond. Wie ze niet bij heeft, moet een nieuwe beta len. Nieuwe leden voor 1939 worden echter toegelaten. Tafels kunnen voorbehouden wor den tegen 10 fr. bij den h. Steven Franck, kunstfotograaf, Nieuwstraat, 32 vanaf Zondag 1 6 October, 8 u. 's mor gens. Alle inlichtingen over de costumee- ring, bij de drie plaatselijke vertegen woordigers. om in het Godshuis aangenomen te worden. Hij uitte tevens het verlangen j om Robre.cht te ziep. Dez£ had. aan zijn bedsponde yan den eenen kant Christi na, van den anderen den prjester die hern in zijnen d QAdstrijcJ.(Jrij,stond- Pe nieuw aangekopggng knielde voor .zijnen smartgenoot nqêr,: Heer van Gottignies,,, bezie mij... Zijt gij over. Herman van Hinsdael ge noeg gewroken vroeg hij snikkend Robrecht zag hem met stijve,, half verduisterde blikken aan. - Ja, antwoordde hij met eene zwakke stem. Zeg dan dat gij mij kwijtscheldt, pn beloof mij bij den Heer ten beste te spreken, opdat Hij me in zijne genade ontvangene. Pe stervende knikte met zijn hoofd tot teeken van toestemming dan, zich tot Christina wepdende, Zeide hij haar: Zuster, ik laat u in Herman van .Hinsdael een lijdend schepsel te troos ten, een christen te beminnen, en ver geet niet voor mij, armen zondaar, te bidden. Ik zal hem troosten en beminnen, broeder, ter. liefde van God en van u, antwoordde de heilige dochter, beiden zullen wi' voor U bidden. j dé cénige operette die hier in Aalst, in omstandigheden als deze, kan opge voerd wprdpa" 1 Waarom., Omdai .Ket Land van Riem Czardas- vorstin opvperfc en geen enkele groep zich meV zooveel volk kan verplaatsen. De eenig Mooie Weener-Operette komt dus tot haar volle recht. Voorplaatsbewijzenin 't Land van Riem, Groote Markt Aalst. Café t Land van Riem. DATA der opvoeringen Dinsdag 18 en Woensdag T9 October.De plaats bewijzen voor 12 October genomen zijn geldig op 8n October, die geno men voor i 9 October blijven voor dien dag geldig. Czardasvorsiin wordt slechts twee maal opgevoerd. Geen driemaal Slechts twee maal BURGERLIJKE STAND Geboorten Var. den 5 tot 11 Oct 1938. Mannelijk tl?, Vrouwelijk 4 Totaal: 16 Huwelijken van den 6 tot 12 Oct. 1938 Pierre Sips, Wr Maria Schelck, sto ker 'a/spoor, iVloorselbaan 28 met Ma ria Minot, We Jan Baptist Schelck, zon der beroep, -De Ridderstraat, 30. Albert De Smedt, plekker, Breede- straat, 15 7 met Maria Van Styvendael, breister, Breedestraat, 184. Juliaan De Prins, vulkaniseerder, Volksverheffingstraat 59 met Maria Nerinckx, g^renbewerkster, Koolstr. 20 Frans Vinck, schoenmaker, Langestr. .58 met Clementina De Meersman, ka toenbewerkster. Langestr. 1 1 6. Leon Van den Broeck, melkuitvoer- der, .Roklijf,; 31 met Augusta Van de Meerssche, bobijnster. Garenstraat, 13. Richard Minner, schoenmaker, Gent- schestraat, 1-4 7 met Ëlisa Tuypens, kou- senvormster,; Schendelbekehofstraat 1. Ovexlijdens van den 5 tot 11 Oct. 1938 Maria De Haeck, We Petrus^ Van Helsuwér: z^b.y68. jaar, Kt. St, Janstr. 5. Maria De Brakeleer, We Dominicus Ganzeman, zb. 7-3 jaar, St, Annal. 21. Maria. Van den Bossche,, Wc Petrus Cooyman, z.b. 72 jaar Damkaai, L Jacobus Callebaut, Wr De Decker Maria, zb. 9_2 jaar, Kattestraat, 33. Franciscus Van Tittelboom. Wr Ma ria Ruyssinck, en van Maria Van Mul ders, zb. 81 jaar. Posthoornstr,. 1. Adela De Clippel, echtg. Petrus Schockaert, z.b. 65 jaar# Asscheren- dries. 1,22. Hscfor Van Cromphaut, onderwijzer 32 jaar wonende -te Meire. Carolus- De Neef, echtg. Maria Ver- beeren, z.b. ,68 jaar, Groenst.r 1 1 2. Maria Doorns, echtg. Pieter Bergh- man, z.b. 53. jaar wonende te Moorsel. Florentina:Foncé, echtg. Emilius Spa- noghe, zb. 60 jaar, Molendries, 1 2. Maria De Brandt, We Petrus BJanc- kaert, handelaarster, 62 jaar, Katte straat, 80. 2-kinderen onder de zevert jaren. Tuinbouwschool van Aalst De opening der school zal plaats heb ben op Zondag 16 October, te 9 uur. De lessen worden gegeven alle Zonda gen van 9 tot I 1 uur, alsook alle Don derdagen van 17,30 tot 19,30 uur uur 's avonds, in de lokalen van het Koninklijk Atheneum, Graanmarkt. De inschrijvingen worden genomen tijdens de eerste 'lessen. De waarnemende Bestuurder, Frans D'Haese. Kristen Syndskaat van IJ. P. T. T. Z. L. Afd. Aalst. Op 16-17 October gaat in de feest zaal van het St. Jozefscollege, Brussel straat, een prachtige filmavond door ten bate onzer nieuwe vlag die volgend jaar zal ingehuldigd worden. Het wel gevuld programma vermeldt twee su per-banden: 1) Capitaine Janvier, met de bekoorlijke Shirley Temple. 2) Mon Gosse met de kleine karaktervolle Jackie Cooper. Capitaine Janvier. Weer een film met de lieve Shirley 1 emple. Het is echt een prachtband. Men ziet hoe de 1 kleine Shirley, beroofd van hare ou- ders, welke den dood vonden bij een schipbreuk, zich gansch hecht aan een j oude stoere zeerob met een gouden 1 hart. Zij zwiert en zwaait mee in het ru we leven van de matrozen. Plots wordt ze gewikkeld in een avontuur, waaruit ahaar Cap» haar weer brengt in veilige haven. Spanning van het begin tot het I einde. Een eenige gelegenheid Be zoekt Capitain Janvier. Mon Gosse. Een film waarin een hulpeloos weesje door de nijd en naij ver van een tante, verstooten wordt ten voordeele van een kleine schijnheilig- aard. Haast is de jongen er onder be zweken én gevlucht, als door gelukkig toeval- de slinksche handelwijze ;van tante aan het licht komt. Alles .raakt'te rug, hersteld en de weesjongen smaakt weer de genegenheid van zijn aangeno- men vader. Meesterlijk vertolkt hier Jackie Cooper zijn rol. Kinderlijk-eenvoudig maar diep voe lend, laat hij het publiek meevoelen. Genummerde kaarten te bekomen in het College, ingang Hoogstraat, op Zondag 16 October van 9 tot 12 uur. Prijzen 5 en 3 fr. in ieders bereik. Onhoudt, Zondag 16 October te I 3,30 u. en te 17 u. Maandag 1 7 October te 19 u. A. Vinck. Koninklijke Vlaamsche Schouwburg Brussel Het bestuur van den Koninklijken Vlaamschen Schouwburg had voor dit seizoen een reeks van buitengewone kunstvoorstellingen in het vooruitzicht steld elke maand zou er een week aan gewijd worden. De eerste van die kunstweken komt hans aan de beurt. De keuze viel op .Zestien jaar», dramatisch spel in drie bedrijven door Aimé en Philip Stuart, een van de sterkst gebouwde tooneel- werken van na den oorlog. Het getuigt van een soberheid in de effekten en tevens van een mensche- lijkheid, dewelke elders ten zeerste pu bliek en kritiek troffen. In ((Zestien Jaar» ontleden de schrij vers het geval van kinderen, die een overdreven vereering hebben gewijd aan de gedachtenis van hun gestorven vader een oud-strijder en die niet kunnen gelooven dat hun moeder aan een tweede huwelijk denken kan... Een pathetisch gegeven, waarvan de toeschouwer sterk de ontroering onder gaat, dit mede dank zij de uiterst ver zorgde vertolking die, onder regie van Gust Maes, door de dames Henriette Cabanier, Rezy Verschueren,Eren,Vle- minckx, Alida Bascour, en de hh. Frans Joossens en René Peeters wordt geboden. De eerste reeks van buitengewone kunstvoorstellingen heeft plaats Zater dag, 15, Zondag, 16, Maandag, 17. Woensdag, 19, en Donderdag 20 Oc tober, om 15,30 uur. Van Zaterdag, 22 af «Florepiieke», blijdspel in drie bedrijven door Fer- nand Wicheler en Loïc Le Couriadec,. voor het Vlaamsch tooneel bewerkt* door mevr. Marie Van Rompaey-De I annoy. ORGEL- EN KLAVIERLESSEN bij Renaat v. d. Vorst, Laureaat aan 't Lemmensgesticht, Langestraat, n. 13, Aalst. 772 ZONDAG 16 OCTOBER 1938 te 14,30 uur. Voetbalmatch voor het Kampioenschap Eere-KIasse Sportliefhebbers komt uwe spelers aanmoedigen. Algemeene inkom t 3 fr, Werkloozen 2 fr. Kinderen min dan 12 jaar 1 frank. 697

De Volksstem | 1938 | | pagina 3