KREOiÈTBA! Qmmm nieuws WEKT DE GAL VAK UWE LEVER OP- A JL AA. AAA. A Am A G0N GO Het Leven van UILENSPIEGEL Bezoek vaq Koning Leopold aan Holland Keizerlijke Plaats, l i Kabinetsraad 23 October. H. Severinus. - Geboren in het Oosten kwam hij naar het Westen over en werd hij de vierde bisschop van Bordeaux waar hij ver eerd wordt als de beschermheilige der stad (Ve eeuw).- Het aantal .toelatingen tot 'de Ko ninklijke Militaire School in 1938, sec tie van de artillerie en genie, wordt ge bracht van 60 tot 70. Deze beslissing is gesteund op het feit dal men officieren noodig heeft en .dat de lesultaten van de examens in het Genademaatregelen. Men heeft, in de officieele mededeeling van den Mini lerraad van Woensdag, gelezen dat qc legeering aan de Kamer het uit vaardigen van een aantal genademaat- regclen zal voorstellen. Het zou hier de kwijtschelding van straffen betreffen van drie maanden en minder en beweerd wordt, dat Gram mens en zijn helpers, evenals de rexis- ten die in verband met de betooging van 26 October 1936 werden gestraft, onder toepassing van deze wet zouden Wes de overwonnenen zegt een spreekwoordelijk geworden uitdrukking. Laat u niet overwinnen door vermoeidheid en ziekte. Verzelcert u krach: en weerstandsvermogen door 't regelmatig gebruik van Solo, de' heerlijke margarine, die calorieën en vi taminen geeft. !n de glasnijverheid. In de glas nijverheid is, naar verluidt, een belang rijke hervatting vast te stellen. Er is meer vraag uit het Oosten, Amerika, Engeland en ook uit het binnenland. Dagelijks komen bestellingen binnen van 130.000 tot 130.000 vierkante me ter glas. In deze omstandigheden zul len welcïra verscheidene ovens opnieuw worden aangestoken. Belgische boerenbond. Deze mach tige vereeniging geeft haar verslag over het Dienstjaar 1937. Het is moeilijk uit te weiden over den inhoud van een dergelijk document, maar toch doet het plezier die cijfers en inlichtingen eens in te zien, en dan gelukkig te zijn om het feit, dat ons land dergelijke inrich ting en werking bezit die zich het lot harer leden zoo aantrekt, die zooveel doet voor den groei en den bloei van den landbouw en voor het algemeen, zoowel als voor het persoonlijk belang harer leden. De Belgische Boerenbond versaagt niet, hij bewijst dat hij meer dan ooit leeft en bloeit, en roemen mag op de uitslagen die alle kritiek, alle aantijgin gen weerstaan kunnen en die met cijfers en uitdagen kunnen bewijzen dat zij boven alles staan wat door enggeesti- ge polemiek in hun nadeel kan wor den aangewend. Onze moeders en onze grootmoeders gebruikten steeds CICHOREI de BEU KELAAR. Zij wisten immers dat het merk met het Kempisch vrouwke, het Moederkc, het merk van vertrouwen is. CICHOREI de BEUKELAAR blijft altijd het merk dat ieders vertrouwen genier. Van Cichorei de Beukelaar zeg de men steeds en zegt men nog ja, dat is... toch nog wat anders algemeen zeer voldoende zijn geweest. De kwestie van de Joodsche studen ten iu Italië* Een omzendbrief van het ministerie voor Nationale Opvoe ding geeft aanduidingen nopens de po sitie van de Joodsche studenten in het begin van het nieuwe schooljaar. D'-ze studenten bezitten niet meer het re.-ht zich te laten inschrijven voor de lessen aan de universiteit. Zij, die reeds waren ingeschreven voor het r.ieuwe jaar zullen hun geld terug ont vangen. De studenten,die begonnen zijn met - hoogere studies zullen deze mogen .voleindigen. Deze maatregel is nochtans niet toe passelijk op de Duitsche Joden. Wrigley's Kauwgom houdt U op dreef reinigt Uw tanden bevvrdert de spijsvertering, ver- frischt den adem en geeft U een prettig gevoel van gezondheid. Groot in waarde laag in prijs. Doe als iedeteen kauw Wrigley's na eiken maal tijd. Begin middellijk n De Leopoldville;» naar Congo vertrokken Leg er berichten. Bij uitzondering zullen de vragen tot permuteeren voor de regimenten waarvan de recruten on der de wapens zullen geroepen worden op 3 Januari 1939, ontvangen worden tot den 1 5 December 1 938. De vragen zullen niet meer moeten vergezeld gaan van een uittreksel van het bevolkingsregister. door AUCTOR 1 63ste Vervolg. )k geef den moed op, zoo sprak hij tol Tij! en Lamme... Niemand kan tot bij den consul doordringen, die naar men zegt. gróotsche plannen voor een roem 'an het land op t getouw Leeft staan. En dan is het nog al aan le nei :cn, dat hij geen wordm van een zanger in zijn werkkamer toelaat... -r/ooddt wij nooit den consul zul len te zien krijgen, zei Tijl. als we zoo voortgaand Dan moet ik een arnSef* «middel zoeken, om den man te spre ken... Als ik daar niet kan in slagen, is 1 et r.iyi noodig dat ik langer te Pal ijs blijf. Slijt ge hier geen aangenaam le ven 7 vroeg Lamme. Mijn vrouw doet el wat zc maar kan om uwe tevreden heid uit te lokken en wij hebben niets te kort. !k ben zeker dat de consul het niet beter stelt dan wij Waarom zoudt ge dan Parijs verlaten 7 Ce vergeet dat Nele op mij wacht. D?.ar heb ik reeds verscheidene malen aan gedacht en dat moet u niet belette-i hier te blijven. Hoedat 7 Ik wilde u er mede verrassen, maar nu ge spreekt van niet langer hier te vertoeven, zal ik het u maar bekend maken... Mijne vrouw vertrekt morgen vroeg met de diligentie, om eene groote reis te ondernemen. Uwe échtgenoote loopt mij niet in den weg. Laat mij uitspreken... Ze gaat naar Antwerpen. Vrijdagmiddag is de paketboot Leopoldville van de Compagnie Maritime Beige, onder het bex'el van commandant R. Bosquet te Antwerpen vertrokken met bestemming naar Con go. Honderd en zeven passagiers scheepten in voor de reis naar onze kolonie, in eerste klas. Hieronder merkten wij op E. P. De Neyst, van de Heiilg Hart-orae E. Z. E. Van der Caramen, van de Eepw. Zusters van het Heilig Hart E. P. O. Van Houtte, eveneens van het H. Hart, Eerw. Paters Mortier R., Reygaerts F., en de Broeders Sampaer A. en Debel M. Capucijnen Eervr. Zusters Rubens J. en Dubois J. van de Dochters der Liefdadigheid, en Eerw. Paters Ver kinderen M. en Van Everbroeck N. van de Missies van Scheut. In tweede klas telde men 98 passa giers en in tusschendek 1 Voor Lobito lieten zich in eerste klas 52 personen inschrijven, in tweede klas een en tusschendek 28. De lading bestond uit 3500 ton, waarvan 2 transformateurs van 1 7 ton ieder, 2 1 0 ton materiaal en verschillen de voor de Union Minière 750 ton ijzeren banden en spoorwegmateriaal 70 ton ijzer, talrijke auto's enz. 3 Amsterdam, 21 Oct. De volgende maand zal, zooals men weet, Koning Leopold een officieel bezoek brengen aan Nederland en daarbij gedurende twee dagen te Amsterdam vertoeven, waar hij officieel zal worden ontvan gen door H. M. de. Koningin. Het voor- loopig program van dit - koninklijk be zoek vermeldt, da^Z.-M. de Koning der Belgen po 21 November a.s. per trein uit Brussel aan het Centraal Sta tion te Amsterdam zal aankomen,waar hij met groote plechtigheid zal worden ontvangen. H. M. de Koningin zal zelf op het station aanwezig zijn, om Haar Koninklijken gast -te begroeten. Vergezeld van een groot bereden eere-escorte zullen de beide staatshoof den in de door zes paarden getrokken open galacalèche zich via het Damrak naar het paleis van den Dam begeven. Op den avond van den 2 1 Novem ber zal H. M. de Koningin ter eere van den Belgischen Koniqg een gala-diner aanbieden. Op den tweeden dag van het bezoek zal Z. M. Koning Leopold worden ont vangen door het gemeentebestuur van Amsterdam in de raadszaal op het Prinsenhof, waar hij zal worden toege sproken door den burgemeester Dr W. de Vlugl. Verder zullen dien dag nog verschillende bezoeken aan officieele instellingen worden gebracht. Des avonds zullen de beide staatshoofden een galaconcert bijwonen, dat onder leiding van Prof. Dr Willem Mengel berg in het Concertgebouw zal worden gegeven. Ter gelegenheid van het bezoek van Koning Leopold zal de intochtsweg Damrak- en Dam op feéstelijke wijze worden versierd. Voorts zullen, zooals men weet, de grachten en torens we derom worden geïllumineerd. Den 23 November vertrekken Ko ning Leopold en H. M- Koningin Wil- helmina naar de residentie. In de Nederlandsche bladen wordt verder gemeld Extra-treinen In verband met het bezoek van Ko ning Leopold aan Amsterdam laten de Belgische en Nederlandsche spoorwe gen op Maandag 21 November extra tremen loopen van Brussel en Antwer pen naar Amsterdam, teneinde ook het Belgische publiek in de gelegenheid te stellen, den intocht van hun Vorst, in de Nederlandsche hdofdstad bij te wo nen. In overleg met de V.V.V. Amster dam is een plan orlfcworpen, vólgens hetwelk de bezoekers uit Belgie in de ochtenduren de stadin touringscar be zichtigen en in deiv^Mond een boot tocht door de verlichte grachten onder nemen zullen. Daarnfe keeren de Bel gen des avonds naar Antwerpen en Brussel per extra-trein terug. KAPITAAL FR. 150- 000.000 Agentschap AALST Allé Bank- en beursverhandelingen onder de beste voorwaarden. En zal met Nele hier terugkee- ren. Hewel, wat belieft er u als 't u be- belieft Nele hier 7 Zijt ge niet tevreden 7 Ja en neen... Ik vind dat ze veili ger te Antwerpen is. Waarom 7 Als er mij hier eens een ongeluk overkomt, wie zal dan voor haar zor- i gen 7 Door een ongeluk bedoel ik, het mislukken van mijn plan, wat me de gevangenis en misschien wel het leven 1 isou kosten. - j Dan zal Pot te Antwerpen voor haar niet beter kunnen zórgen dan wij het hier voor haar zouden doen. Al# men u niét mede bij de lur- veq vat Dan is mijne vrouw er nog en hare vrienden... Ge kunt zeggen wat ge wilt, mijne wederhelft gaat de uwe te Antwerpen halen Afgedaan. Ik dank u, Lamme... En vandaag gaat ze nog eerst VQor u zorgen... De maarschalk Sir- beau is te Parijs en zij gaat haren oud- meester opzoeken, om te trachten langs dien kant Tijl Uilenspiegel bij consul Bonaparte te brengen. Wat de zanger niet kon gedaan krijgen, zal de krijgs man misschien kunnen. Uwe vrouw is een engel, Lamme. Sinds, ik haar kort en goed ge- zegd heb dat ik de meester wil zijn en het haar getoond heb, doe ik met haar al wat ik wil! Ik geloof, als ik haar eene ranseling moest toedienen, dat ze mij om den hals zou vliegen... Wat een zon- i derling schepsel I Burgeres Goedzak begaf zich naar! den maarschalk, die haar beloofde den consul te zullen aanspreken, om Tijl, een gehoor te doen bekomen... j Acht dagen verliepen... 1 Den negenden dag bracht een man der lijfwacht eene uitnoodiging voor Tijl Claes, om bij den consul te ver schijnen. Weer bracht Uilenspiegel eenige voormiddagen in dé wachtzaal door, zonder Bonaparte të kunnen naderen. Ik ook geef alle hoop op, zei hij ontmoedigd tot Lamme, ooit dien kerel te zullen kunnen zeggen, wat mij op het hart ligt... Ik geloof niet, dat hij mij belet tot bij hem te komen, maar zijne omgeving alle vreemdelingen weert, om te verhoeden dat hij de \yaarheid zou vernemen over den toe stand buiten Frankrijk... Hoe geraak ik nu op mijne eigen vleugels bij den con sul "fkr fcïn er reëds meerdere dagen mijrie hersens suf op, en ik vind geene uitkomst... ,Jfi I - Een paar dagen later vernam hij dat er op de Seine een feest zou plaats heb ben, met versierde booten, wedstrijd voor zwemmers en meer andere ver makelijkheden, en dat de consul dit feest zou bijwonen. Lamme, zei hij, ik geloof dat ik thans de gelegenheid heb gevonden om de aandacht van den grooten man op mij te roepen en hem te naderen. - Het zal mij gelukkig maken, Tijl, want ge trekt in de laatste dagen een gezicht als een oorworm, ge spreekt, eet of drinkt bijna niet en loopt met uwen kop op uwe borst, als onder zoekt ge uw geweten, alvorens het tij delijke met het eeuwige te verwisse len V/at zijt ge van plan te doen Op de koord, te dansen. Wal zegt ge 7 Ja, tijdens het feest op de Seine den cousu! een buitengewone ontspan ning aan te bieden... Ik zal over het water dansen en hem tevens op eene toespraak onthalen, die hem wel zal Zonder calomel en s morgens zult gij monter en frisch uit het bed springen. D3 lever moet eiken dag één liter gal in de Ingewanden uitstorten Wanneer de gal niet vrij toevloeit, kan uw voedsel niet verteren: het bederft. Kwade gassen doen uw lichaam zwellen. U lijdt aan verstopping; Uw orga nisme wordt vergiftigd en U is zwaarmoedig en terneergeslagen. U wordt een zwartkijker. Een laxeermiddel is een noodhulp. Een ge dwongen stoelgang bereikt het doel niet. Aileen de KLEINE CARTERS PILLEN voor de LEVER kunnen het vrij toevloeien van de gal verze keren, wat U er weer bovenop zal helpen. Het zijn zachte piantcnuittrcksels, die werkelijk op verrassende wijze het toevloeien van de gal bevorderen. Eischt de Kleine Carters Pjjl«;n voor de "kever. In alle apotheken fr. 12.50. Vrijdagnamiddag te halfvijf is de Kabinetsraad bijeengekomen onder voorzitterschap van den heer Spaak, eersten-minister. Na afloop der vergadering die tot bij 20 uur duurde, werd aan de pers .vpL gendc mededeeling verstrekt De Regeering he.e.ft definitief het wetsontwerp betreffende d< gahisatie goedgekeurd. drinken van zwavelzuur een einde aan haar leven gesteld. Aanstonds na het gebruik heeft de arme vrouw het flesch- je in de W.C. geworpen. De vrouw is brakend ten gronde gestort. Een buurvrouw kwam op het gekerm toegelcopen en bracht de vrouw te bed. Een dokter van Zelzate, stelde in wendige brandwonden vast en kon de arme vrouw niet meer helpen. Brakend is de vrouw gestorven zonder een en kele inlichting te verstrekken. Volgens het geneeskundig onder zoek moet het slachtoffer een groote hoeveelheid zwavelzuur ingenomen hebben. De politie kon deze zaak niet op helderen. De vrouw laat een echtgenoot en een zoon van 1 4 jaar achter. VREESELIJK GEZINSDRAMA SERAING TE In een volkswijk aan de rue des Sa- bles te Seraing speelde zich Vrijdag ochtend een bloedig gezinsdrama af. - De fabriekarbeider Louis Leon, 62 jaar oud, afkomstig uit Luxemburg, woonde er met zijn 49 jarige vrouw Marië Sommerein en hun 16 jarige zoöri beroepsor- j Fe|icien. I Df?'knaap was naar de -technische Bij de herópening van het Parlement school vertrokken, toen zich tusschen zal hel op het bureel van de Kamer! Je eehtgenooten een twist ontspon, worden neergelegd. J De eehtgenooten kwamen tot voor De eerstvolgende Kabinetsraad ;Za! enkéiën tijd goed overeen. De man plaats hebben toekomenden Dinsdag te was werkzaam en sober en stond des 1 6 uur. De economische reglementeering Wij vernemen dat het wetsontwerp betreffende de beroepsorganisatie 72 ctYtikeien telt en aansluit bij het wets- Zondags aan de loketten van het voet balveld. Een jaar geleden brak de vrouw een voet en een masseerder van de gemeentediensten verzórgde haar. Leon was hierover jaloersscn "ge- AKELIGE ONTDEKKING IN EEN SCHUUR TE REKKEM Vrijdagmorgen, omstreeks half gen trokken lieden dienst ontwerp betreffende de economischeworden, alhoewel er geen reden voor reglementeering dat in den Kabin^ts- j bestond en nadat het leven een hel raad van Dinsdag zal worden bespro- werd verliet de vrouw het echtelijk dak 'ien* om bij een zuster te gaan inwonen. Zij De luchtvaartramp te Soest had ook. de politiekommissaris op de Heden namiddag zal de heer Marck J hoogte gebracht van de zonderlinge minister^ van Verkeerswezen, in het be- doenwijze van haar man. zit worcien gesteld van het definitief j Enkelen tijd geleden was de vrouw verslag van de enkwestcommissie, be- op aandringen van haar man, bij hem last met het onderzoek naar de oorza-teruggekeerd. Hij had beloofd kalm le ken van de luchtvaartramp te Soest. blijven. Voor enkelen tijd herbegon hij echter met zijn aanvallen van ja- ïoerschheid. Vrijdagmorgen hoorde een buur vrouw een hoogoploopenden twist. Er werd blijkbaar gevochten.Buren tracht- van ten binnen te geraken, maar de deur landbouwer Compernolle, wonende»was gegrendeld. wijk Paradijs, te Rekkem, naar del Plots werd alles stil. Toen de politie graanschuur. Zij zagen er een man lig.-1 de deur opensloeg, stond zij voor een gen die scheen te slapen. jvreeselijk schouwspel. De vrouw lag Men wilde den zwerver wekken, met oebloed hoofd in de 'keuken ten doch men stelde met ontzetting vast gronde. Zij was door 21 messteken dat hij geen teeken van leven meer gaEj getroffen. Allen werden toegebracht op Een geneesheer werd bijgehaald en^en schedel en in den hals. Ook de de politie verwittigd. Op hem werden man was een lijk. papieren aangetroffen die toelaten de i Men vond echter geen sporen van identiteit vast te stellen. I geweld op hem en men vermoedt, dat Het is zekere Cyriei Adeyns, 70 jaar bij na zijn gruwelijke daad, door een die. volgens de genomen inlichtingen hersenbloeding werd getfoffên: voor het laatst té Neuvillé gezien werd. Het besluit van den geneesheer luidt dat de ouderling, die een nachtelijk on derkomen zocht in de schuur, aan een natuurlijke dood gestorven is. Het stoffelijk overschot werd in het doodenhuisje bijgezet. EEN DRAMATISCH GEVAL TE ERTVELDE-RIEME Donderdag middag werd de werk- manswijk tusschen de fabrieken Purfi- na, Palmafina en Kuhlmann te Ertvelde Rieme, door een dramatische gebeurte nis geweldig op stelten gezet. Een Spaansche huisvrouw, Fernandes Car men, 62 jaar, en sedert een tiental ja ren in Belgie verblijvend had door het open mij in zijn paleis te ontbieden. Mag ik meedoen Ik zal uwe hulp volstrekt noodig hebben Ge gaat toch hunne schoenen niet dooreen werpen 7 Neen. Of hun goudzaad verkoopen 7 Nog minder. iets nieuws dan 7 r- Spik-splinternieuw, Lamme... Ik wist wél dat ik er iets zou op vinden Hij vernam er naar, wie met het in richten der feesten was gelast gewor- RODEX is daarenboven ook doode- lijk voor ratlen en muiïen, maar onschadelijk voor huis dieren en pluimvee. dén en door toedoen van Fayette, die op een vlot vóór de tribune van den consul een hymne aan de vrijheid moest zingen tijdens het feest, werd hij door den voorzitter van het inrich- tingscomiteit ontvangen. Bobbedruche, zoo werd deze hoog geplaatste man genoemd, was een aan- klever van het koningdom geweest, daar hij een winkel van kruidenierswa ren open hield en beschermd door een nr*ef, die eene bediening aan het hof had, leverancier van den koning was gewonden. ('t Vervolgt. «V-W*- Bobbedruche

De Volksstem | 1938 | | pagina 2