De Verloofds van den Vrek 'ffee 0e NIEUWSTRAAT 25, Aalsl. plaatselmx mims lit 'tboaj> Beproef OZO, het heerlijke plantenvet voor KOKEN» BAKKEN, BRADEN „.ehQlOii aoo eenOoudicj j in het qebtuik! Laatste Berichten ROODE KRUIS Handelsrechtbank van Aalst KWALITEIT GEWAARBORGD DOOR DE FABRIKANTEN VAN SOLO DE MINISTER VAN FINANCIEN LICHT DE BEGROOTING TOE Brussel, 27 Oct. In de vergadering van de Kamercommissie heeft de h. Max Leo Gérard de begrooting van 1939 toegelicht. De nieuwe taksen zullen bij middel van wetsontwerpen bepaald worden. Wat de belasting op de vergun- i: in gen 'betreft staat het nog niet vast welke producten zullen getroffen wor den. De nijverheidsvergunningen zullen met 16 millioen, de landbouwvergun- ningen met 40 millioen en de vischerijproducten met 2 millioen belast worden. Het ministerie van Economische Zaken verzekert dat deze nieuwe vergun- ningstaksen geen weerslag zullen hebber» op de levensduurte. De 3 1 1 millioen besparingen op den werkloozensteun komen voort uit het feit dat alle arbeiders zullen verplicht zijn te storten terwijl velen van de werkloosheidsondersteu- ring niet zullen kunnen genieten vermits men eerst een jaar moet betalen. De tekorten van het verloopen dienstjaar zullen niet gedekt worden door deze begrooting. ■im.inwniii DEROE ORDEZAAL ST JOB Het symbolisch spel De Hemelnar door C. Rath waarvan de opvoering door de studenten van het Serafijnsch Seminarie was aangekondigd voor 2 October, doch dat gezien de dreigen de internationale toestand moest ver daagd worden, zal doorgaan in de Derde-Orde Zaal op Zondag 6 Noverri- ber, om 6,30 u. Na dit stuk zal het AFDEELING AALST Het Bal van 29 October In tegenspraak met sommige geruch ten gaat het «Roode-Kruisbal wel door en dit op den vroeger aangekondigden datum van Zaterdag 29 October in de prachtig versierde zaal van Modern Palace Lange Zoutstraat. Met genoegen mogen wij verzekeren Poppenspel De Schoone Nacht van dat het verleden borg staat voor de toe Janneman worden opgevoerd. Ingangskaarten aan 7, 5 en 3 frank zullen aan huis aangeboden worden en eveneens bij den portier van het kloos ter te verkrijgen zijn. De kaarten wor den genummerd op Zondag 6 Novem ber van 10 tot 12 ure in de zaal der Derde Orde. Zooals vroeger werd meegedeeld zal de opbrengst dezer vertooning ten goe de komen als steun aan het Serafijnsch Seminarie der Paters Kapucienen. We doen dan ook een warme oproep aan de sympatieke Aalstersche bevol king dit schoone werk der opleiding van priesters-kloosterlingen en mis sionarissen mild te steunen. REINIGINGSDIENST De inwoners der straten waar de Rei nigingsdienst plaats heeft den Dinsdag, worden bij deze verwittigd dat deze dienst niet zal geschieden op Dinsda; 1 November a.s. zijnde Allerheiligen. Al deze straten zullen bediend wor den op Woensdag 2 November. De Schepene van Openbare Werken Mevr. Gravez-Haegens. EEN ONGEWONE GEBEURTENIS BIJ HET KAARTSPEL Vier pandoeren tegelijkertijd afgelegd De hh. Victor Libairt, Leo Eechout Valeri De Gendt en Leo Cool, die met de kaart speelden in het café «'t Bel gisch Hof», Boterstraat, werdén blij verrast toen zij alle vier, in éénzelfde spel, met een pandoer-op-tafel bedeeld werden. De h. Libairt kreeg een vijfde van klaverenheer met hartenaas ;h. Eec hout, vijf schoppen met ruitenaas; h. De Gendt vijf harten met klaverenaas en h. Cool vijf ruiten met schoppenaas. Wie ging er nu met de voordeelen van dit zeldzaam voorvalletje loopen Het was dé h. Libairt die eerst mocht spreken en als dusdanig door de regels van het spel bevoordeeligd werd op zijn medespelers, welke er hoegenaamd niet om treurden, maar allen verheug den zich in deze zeer uitzonderlijke ge beurtenis. De faire kaartspelers bezegel den dit feit met een gift van 5 fr. voor de missiën. Bravo Ook werd besloten deze vier pandoeren in kader aan den muur te hangen, ten aanschouwe van ie dereen. EEN VERTOONING... den feestdag van Kristus-Koning waardig, zal zeker deze zijn ingericht door «De St Jan de Deo's Vrienden» in het St. Jozefscollege Immers wordt het bekeeringstuk op geveerd en geschreven in den geest van de Actie voor God Vruchten en Onkruid spel van leed en vreugde in 4 deelen. Een spel van lichamelijk leed, van zieleleed, doch ook van zielelouterim en zielevreugd... Een spel vol innig, ontroerend geloo- ven na tastend zoeken naar God. Een spel dat ge moét zien 12e Vervolg. Doch onderwijl had de jongeling eenen stoel bijgeschoven en zich met den rug naar Simen, neven het meisje gezet. Luister eens hier, meid, fluisterde hij daarna voort. Kom meteen naar «De Kroon», en dwing Simen met u te dan sen. 't Meisje bezag den jongen glimla chend. Gij verstaat mij, niet waar De boer las de toestemming in 's meisjes lieve blauwe oogen. Hij wist dus genoeg en ging terug naar zijne mak kers. Simen was niet meer op zijn gemak. Zoohaast de stouterik uit de voeten was, reikte hij zijne pint nog eens aan zijne gezellinnen, dronk ze verder zelf leeg, en verzocht schier onhoorbaar -Komaan dan wij zulleri dansen. In t Vinksken» was 't proppensvol komst. Ons bal geniet met reden den ge- wenschten bijval en er is terug gezorgd voor een puik orkest, met zeer afwis selend repertorium. De versiering en de 'verrassingen, de bediening en de dranken alles is er tot het fijnste uitgewerkt, opdat onze leden en alle sympathiseerenden er een heer lijken avond zouden genieten, vol van gezelligheid, vreugde en voldoening. Op 29 October naar 't Bal van 't Roode Kruis, houdt den Zaterdag avond 29 October vrij. SPORT Voetbal Eendracht Aalst heeft onkans. Zoo de spelers van Eendracht Aalst verleden jaar van ongevallen gespaard zijn gebleven, thans wordt het seizoen eerder met onkans ingezet. Inderdaad, in de eerste wedstrijden werden 3 spelers gekwetst. Op het speelveld van Tubantia werd De Buck, de bezieler der voorlijn, den linker schouder ontwricht, zoodat de ploeg te gen Assa Oostende zijn diensten moest missen. In den wedstrijd tegen Oosten de werd Voogt het slachtoffer van een onvrijwillige botsing, waarbij de Aal stersche middenvoor aan den schouder gekwetst werd. Ook back Peelman werd buiten strijd gesteld. Alles wijst er op dat de ploeg Zon dag a.s. op het plein van Racing Brus sel, verzwakt zal moeten optreden. En toch zullen de Eendrachters hunne huid duur willen verkoopen. Wit en Zwart. Het Bal der Eendrachters Zondag 30 October vanaf 5 u. 's avonds wordt door de Supportersclub «De Eendrachters», in de zaal Madeion, Groote Markt, het gezellige «Eendrach- tersbal» ingericht. Dit dansfeest zal noch door jong, noch door oud willen gemist worden. Ingang 3 fr. Dans vrij. Eendrachters en dansliefhebbers op post V. V. B. S. K. Lede tegen de Antwerp Boys De sportieve Dendersteek krijgt Zondag 30 October, gelegenheid om het geduchte elftal van de Antwerp Boys aan 't werk te zien. De sterke ploeg van de De Deken' komt bij Sportkring Lede op bezoek. Tegen de leiders zullen de zwart roode Sportkringers zich willen overtreffen. Het hoeft onderstreept dat Lede een buitengewonen vorm om nahoudt. Inderdaad, we vinden Sportkring op de 2e plaats der rangschikking. Zondag zal er dus op het speelveld van den Langen Akker (nabij het sta tion) sport uit de bovenste lade te zien zijn. Ziehier hoe de elftallen zich zullen opstellen. S. K. Lede Van der Borgt, Noteris, De Neef, Cooremans, Tenvoorden, Ca- tiipel, De Saedeleer, Ceulemans, De Winter, Van den Briel, Schollaert. Antwerp Boys Somers, Van den Branden, H. De Deken, Peeraer, Mor- ggg Wij zullen gaan. De vrouwen waren gauw gereed, en verlieten naar het voorbeeld van Simen hunne zitplaats. Nu hield het geraas op, en eene doodsche stilte vervulde de gelagkamer Simen en de beide vrouwen geraak ten in de grootste verlegenheid. Deze laatsten echter verscholen zich zoo goed mogelijk achter de breede gestalte van den ouden man, die zonder goeden avond, de deur opende en ze achter zijne gezellinnen weer meende toe te trekken, toen hem een oorverdoovend gelach en gespot de klink deed lossen om ijlings vluchtend zijn gezelschap te volgen. Op een honderdtal schreden van den Keizer bleef het drietal stilstaan, met in de nabijheid eener lantaarn, maar in de donkere schaduwen eener enge zijsteeg. Moeder, zoo wij huiswaarts keer den smeekte Nelleken. Hela, 't is nog maar een begin I Zijt gij van die domrne vlegels bang telmaris, Van der#- Audenaerde; Van den Oude, Lambrechts, De Deken A. Deken C, en Pasmans. Dat de Antwerp Boys technisch hoo- ger staan dan de Leedsche Sportkring, staat buiten kijf. 1 doch met de zwart- rooden zullen de Antwerpenaars Zon dag vast en zeker Veel last hebben. De thuisploeg beschikt over een ster ke verdediging, waar back Noteris, ex- Belgicaspeler, reuzenwerk verricht. Zondag zal het plein van Lede bom vol stroomen. Sportmannen, deze wed strijd vangt aan om 2,30 uur. De prij zen worden niet verhoogd. De algemeene hikomprijs bedraagt 3 fr., de leden betalen 2 fr.de kinderen I fr. Op tijd voor éen goede plaats ge zorgd FAILLISSEMENT Bij vonnis van 25 October 1938 ver klaart de Rechtbank het faillissement open van Sieur SCHEIRIS Georges, Marie bakker, Rodenbachstraat, 14, te Denderleeuw, bepaalt het tijdstip der schorsing van betaling op 25 April 1938. Rechter-Commissaris Mr Gaston CREMERS. Curator: Mr. Charles CALEWAERT advokaat te Aalst. Sluiting van het proces-verbaal van n*zicht der schuldvorderingen op DON DERDAG 24 NOVEMBER 1938, om 1 ure 's voormiddags. Bepleitingen op DINSDAG 6 DECEMBER 1938,^ om 9 ure 's voormiddags in de verhoorzaal der rechtbank. Aalst den 26 October 1938. Voor gelijkvormig uittreksel, de Curator, 803 Charles CALEWAERT. KONINKLIJKE VLAAMSCHE SCHOUWBURG Deze week wordt een stuk hernomen dat in het vorige seizoen onder de grootste belangstelling in de Lakenstr. zijn creatie beleefde. Bedoeld is De dochter van den Beiaardier »P spel in 4 bedrijven door jaak Van Buggenhout. Dit is het romantische verhaal, vol Stemming en kleur, vol leven en poezie, van de lie! de van den beroemden toon dichter Mozart voor een Vlaamsch meisje. Zang en dans luisteven het schouw spel op en de heerlijke muziek van Mozart is er op een zeer fijne wijze in verwerkt door den schrijver. Bij gelegenheid .van deze voorstellin gen is het orkest, oi)4er leiding van den kapelmeester Hendrik van Luck, ver sterkt en de dansen zijn geregeld door mevr. Marguerite .Gmde.. Regie van Gust Maes. In de hoofdrollen, de da mes Louisa Erens' Irma de Veirman, José Puissant, LilyVernon, Alida Bas- cour, Andrea; de hh. Frans joossens, René Peeters, Dolf Denis, Jan Bascour, Jan Clerx, Piet van der Auwera, Fons Derre, Robert Ronck, L. Lambert, en Van Aenreyde. De eerste voorstelling van «De Doch- tei van den Beiaardier» heeft plaats Za terdag 29 Oktober, 20 uur. De ander volgen: Zondag, 30 October om 20 uur, Maandag 31 October, Dinsdag 1 November (Allerheiligen), Woensdag 2 en Donderdag 3 November, telkens om 20 uur. Van Zaterdag, 5 November af een kreatie, namelijk die van Dien enke len Avond.., drie bedrijven door Geor ges Vaxelaire, waarvan de Nederland- sche bewerking voer het voetlicht komt nog voor het stuk in het Fransch wordt gespeeld. 1. Ozo maa „baar. I Vic" «„„«U 1 3, Ozo tazt g is gemakkelijk 4' «t schnfih. 5. °*°isvOOI^f v«sch cn 6-°SdiookWi *ie,olieachtig- Reis naar Racing Brussel De Supportersclub De Boterman- nen» Boterstraat, doen de verplaatsing met den specialen trein. Inschrijvingen in bovenvermeld lokaal. Prijs voor de leden 5 fr. Duivenmaatschappij Eendracht lokaal Cyr. Van Vaerenberg Korte Nieuwstraat, Aalst Zondag 30 Oct. Tentoonstelling van gansch het hok duiven van M. Van der Vorst, kampioen en koning in den «Eendracht N. B. Er zullen duiven uit ter hand verkocht worden. 804 TE HUREN Handelshuis met groote winkel, 2 groote vitrienen, goec| gelegen midden der stad. Adres te bekomen Kerkstraat 21, Aalst. 798 Kortelings te huur modern burgers" huis. Adres Désiré De Wolfstraat Nr 1. Aalst. 800 GROOT MAGAZIJN TE HUUR met twee inrijpoorten en zolder goed ge- Te bevragen, Brusselschesteenweg,195 Erembodegem 805 Finest Bekend om z'n schoonste B^antasie hemden SPECIALITEIT in Witte hemden Ceremcnie HEMDEN voor het BAL, Huwelijken en andere Feestelijkheden. 802 Grootste keus in allerfijnste Siassen, en in alle prijzen. Prachtige keus in Halsdoeken- spotte de oude vrek. gestamp, gehuppel en ten slotte een ge- De moeder toonde door haar stil zwijgen, dat zij geenszins van Simens gedacht was. Als gij er volstrekt aan houdt, hernam Nelleken meï ietwat bitterheid. Iaat ons dan in «'t Vinksken een pol ka gaan dansen. Dansen", zuchtte de grijsaard te leurgesteld. Ik gevoel een brandenden lust om te dansen, vervolgde het meisje, kies, dansen of huiswaarts gaan. Simen aarzelde. Met al zijne eigen zinnigheid en liefde schrikte hij toch van dat vermaak af. Maar vreezende het meisje te misha gen, stiet hij het menschelijk opzicht verre van zich weg en mompelde en er heerschte zulk een getier en ge woel, dat men hoorde noch zag, veel minder Simen bij zijne - intrede gewaar werd. IX. Ongelukkiglijk moest de oude vrijer lang aan den toog voor eene pint bier blijven schilderen. Het volk, dat de danszaal in of uitging, kreeg hem dade lijk in de mot, en liet de gelegenheid niet ontsnappen om zijne somtijds bij tende verwondering uit te drukken. Het jonge meisje vooral had aan stonds een vijftal blijgeestige boeren knapen aan de hand, die haar ijverig met den ouden wrek plaagden, en steeds eindigden met het verzoek met hen toch ook eens te dansen. Eindelijk, daar langde Simen zijne pint aan, en ging, nadat moeder en dochter gedronken hadden, de dans zaal binnen. Juist sloeg de viool eenen nieuwen aans aan, zoodat zich Simen schier on gemerkt in den donkersten hoek der zaal tusschen de toeschouwers kon ver duiken. De ongeduldige paren sprongen wild dooreen, met het gevolg dat vele dansers en danseressen valsche bewe gingen maakte en malkander onbarm hartig op de beenen trapten 't was een draai, dat men met losgebroken krank zinnigen meende te doen te hebben. Zoohaast de dans uit was, verlieten vele meisjes de zaal en lieten de baan ruim voor andere liefhebbers en lief hebsters, die aanstonds gepaard in het ronde begonnen te kuieren. Tusschen dezen was Simen ofschoon aarzelend geslopen met zijn aangebe den Nelleken. Het meisje was eensklaps vroolijk geworden en stapte al gieche lend en koutend naast den ouden man, die steeds links en rechts gluurde, als verwachte hij zich aan onaangename verrassingen. Niemand echter scheen acht op den ouderling te slaan en zelfs de vermetele boerenkinkel, die Simen zoo onbeleefd in den «Keizer» had bejegend, doch reeds voor zijn slachtoffer in 't Vinks ken» was, scheen den ouden man naast zijne flinke boerin vergeten te hebben. ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3