Ml in DE KROON ttr-teft Be Mm De Verloofds van den Vrek Gezondheidskruistocht voor U allen een aangename ver rassing meegebracht van alle soorten zetels Meubelfabriek BE li HOON L^atste Bericliten Hier de K.A.J. CLUBS LIGZETELS OiïfJIH-BED, merit «GONFORTH» Meulaelen Clulas Tapissierarti^celen KREDIET mits stipla geheimhouding 34 Korte Zoutstnaat 34 ASLST TEL. 303 PLAATSELIJK NIEUWS POLITIEKE MOEILIJKHEDEN IN DE WETSTRAAT Brussel, 7 Nov. Ingevolge de stemming die gisteren uitgebracht werd op het socialistisch partijcongres en waarbij de kwestie der vertegenwoordiging te Burgos verworpen werd zijn politieke moeilijkheden opgerezen in den schoot der regeering. i Te 10 u. 15 zijn de ministers onder voorzitterschap van h. Spaak bijeenge komen om den politieken toestand te bespreken. Morgen zullen zij opnieuw vergaderen en inmiddels voeling nemen met de meerderheidspartijen. POLITIEKE AANSLAG TE PARIJS Parijs, 7 Nov. Een vreemdeling is in de Duitsche ambassade te Parijs binnengedrongen tot in het kabinet van den gezantschapssecretaris von Rathe en op deze laatste een tweetal schoten gelost. De h. von Rathe werd getroffen in de schouders en de nierstreek. De moordenaar beweerde te handelen uit wraak wegens de maatregelen der Duitsche regeering tegen de Poolsche Joden DINSDAG AVOND, om 7 1/2 ure in het Feestpaleis Vlaanderenstraat. PLECHTIGE SLUITINGSVERGADERING van den Nationalen Gezondheids- kruistocht in Oost-Vlaanderen. Minister MERLOT en Gouverneur FREDERICQ nemen het woord. Daarna Kunstkoncert onder leiding van MEESTER FEREMANS. INGANG VRIJ. Kostelooze plaatsbespreking: Veldstraat, n.14. Telefoon: 1168 AANDACHT. A{s 'n donderslag klonk het verle Hen week E. H. DUERINCK Gewes telijke Proost en tevens plaatselijke Proost der K.A.J. St. Maitinus. is tot PASTOOR benoemd Negen jaar gingen heen negen jaar van zorg en werking aan de arbei ders vooral aan de jeugd. Hard zal hem het afscheid zijn van «zijn» jongens maar «de jongens» zullen eveneens met wee in 't hart hun proost zien vertrekken. Négen jaar gaf E. H. Duerinck zich volledig aan zijn arbeiderswijk van St. Job, Zoutstraatpoort, enz. Negen jaar spande hij al zijn krach ten in om de K.A.J. van het gewest Aalst alle mogelijkheden -te bezorgen tot vooruitgang en bloei. Negen jaar wijdde hij volle zorg aan zijn patronaat, waarvoor hem niets te veel was. 't Was negen jaar van loopen en rij den, van hier en daar en overal. Geen finantieele inspaning was hem te veel. Had hij zelf niets meer ...dan maar gaan bedelen voor nog meer uit te geven. Grootsche plannen voor een Aalster- sche Kajotters-Centrale speelden hem tevens in het hoofd. Plannen welke hij spijtig genoeg niet meer zal kunnen uit voeren voor. de Aalstersche jeugd, welke E. H. Duerinck, nochtans graag zou zien in vervulling gaan. De jeugd van patronaat en vooral van de K.A.J. vergeet zulks niet. Ook de ouderen van zijn wijk zullen nog dikwijls denken aan die gemoede lijke en toch hart&tochelijke praatjes over alles en nog wat vooral over de ellende in arme gezinnen en hoe hij er wat zou aan verholpen hebben. Nooit vergeet hij de daad bij het woord te voegen. Hoe graag hij ook al zijne liefde zou besteed hebben aan het arbeidersvolk voelden wij wel aan 't gesprek bij ons laatste bezoek om proficiat te wen- schen aan M. Pastoor Maar n nieuw arbeidsveld wacht hem te Onkerzele. Wij kunnen die men- schesi niets anders zeggen als «gelukzak ken» Maar zoo'n afscheid hoe spijtig ook moet gevierd En 't zal. ...Woensdag, 9 November, wordt 'n groote dag Alle Kajotters Alle Oud-Kajotters Alle vrienden zijn uitgenoodigd op de afscheidsvergadering om 7 u. in het Gewestelijk Kajotterslokaal, St. Joris- straat, 26, Aalst. Allen op post Het wordt een blije avond De Verbondsleiding. Ornithologische Vereeniging «De Nachtegaal Op 9 November, te 5,30 u. houdt deze vereeniging in 't lokaal «'t Land van Riem, Groote Markt, een algemee- rie vergadering. Dom B. Schweigman zal een voor dracht houden met linhtbeelden en als thema behandelen Reis naar dè vogel wacht ^össitten. van 45 tot 1 95 Fr. van 350 tot 950 Fr. Alleenverkoop van het BESTE merk aan 795 Fr. Deze RE KLAM E P RIJZE N worden gemaakt om het Aaltersch publiek te overtui gen dat in DE KROON iedereen naar zijn goesting en beurs VERTROUWE LIJK en aan de VOO R DEELIGSTE PRIJZEN bediend wordt. Koopt rechtsreeks bij den Fabrikant, zonder tusschenpersonen. 8)3 r Vredemis op 11 November Ter kerke der Paters Capucienen heeft op 1 1 November, te 9 uur, op aanvraag der Vlaamsche Oudstrijders, eene plechtige gezongen Mis plaats als dank voor het handhaven van den vrede 'n de laatste internationale conflicten. Gij, Oudstrijders, die in die dagen weer sterker dan ooit door de herinne ringen aan de doorstane oorlogsmize- ri.es werd aangegrepen, woont de Vre desmis bij. Gij, Oud soldaten, jongeren, die zich als gebeurlijke eerste slachtoffers zaagt oproepen, woont de Vredesmis bij. Gij, Vrouwen en Moeders, die in de ze angstige dagen zóó bang hebt ge weend, woont de Vredesmis bij. Gij, Vlamingen, die zooveel hebt ge ijverd voor Wereldvrede en Nooit meer Oorlog, woont de Vredesmis bij. Voor U zelf, voor het leven uwer kinderen, bidt met ons voor het behoud van den Vrede. Nooit meer oorlog Na de Mis optocht met muziek voor het neerleggen van een bloemtuil aan het standbeeld H. M. Koningin Astrid. Het Bestuur Vos-B-Vos. BANKEN GESLOTEN Ter gèlegenheid dér Nariönélfe Fees ten zullen de volgende banken Banque de Bruxelles, Banque de Ia Société Générale de Belgique, Crédit Anversois, Kredietbank voor Handel en Nijver heid, gesloten zijn op Vrijdag 1 1 en Zater dag 1 2den November 1938. 837 Het wondere Kind van het zilveren doek zal jong en oud nogmaals genoeglij ke oogenblikken laten genieten in den prachtfilm Lievelingsglimlach (Fosset- tes) welke op 20 November e.k. in 't St. Jozefscollege, om 2 uur en 5,30 uur, wordt afgerold. Wie Shirley Temple reeds menig maal bewonderen mocht in haar ontroerend- schoone kinderlijkheid, laat vooral niet na dit filmwerk van Traar te komen zien. AU bijfilmen: «Bric a Brac» een klucht om iedereen te doen schaterla chen Alsook een vermakelijken tee kenfilm. Zooals u ziet een waar familiepro gramma dat zeker in den smaak zal val len. Deze puiken filmavond wordt inge richt door de St. Jan de Deo's Vrienden Kaarten: 3 fr. en. 5 fr. Te bekomen bij M. J. Van Nuffel, Kerkstraat, de h. A. Colson, Koolsvraat 167 alsook het gesticht van de F B. De Ridderstraat en bij.de.leden van «St. Jan de Deo's Vriendeip). Voei&al EERSTE AFDEELIXG A. F.C. VVilrijckA'S. Oostende 0 -2 U.S. Centre Charleroi 3 -1 F.C» Ronse R.C. Brussel 5 -1 Lyra Tubanlia 0 -3 Ukkel Sp. A.S, Ronse 5 -1 e.-c.iem Sp. Vorst 4 —2 Eendracht Kappellen 3 -0 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1 Bercliem 9 7 1 1 £6 14 15 2 Tubantia 9 6 2 1 17 7 14 3 Lyra 9 G 1 2 19 7 14 4 R. C. Brussel 9 5 2 2 22 18 12 5 Eendracht Aalst 8 5 0 3 2J 18 10 6 A. S. Ronse 9 4 2 3 19 22 10 7 Un. Centre 8 4 1 3 22 14 9 8 Vor3t 9 3 2 4 21 17 8 9 Ukkel 9 3 2 4 19 20 8 10 Charleroi 9 4 0 5 16 16 11 A. S. Oostende 9 3 1 5 11 15 7 12 F. C. Ronse 9 3 1 5 14 18 7 13 Wilrijk 9 0 2 7 14 33 2 14 Kapeilé:i 9 0 1 8 6 27 1 Eendracht Aalst 3 Kapelle F. C. 0 Scheidsrechter heer Pottiez leide de ze opstellingen. Eendracht Aalst De Smet, Peelman, Cooremans, Petit, Willems, De Block, Verhulst, De Bilde, Voogt, De Buck, Cornelis. Kapellen Bresseleers, Van Tilborg, Calley, Faes, Van der Jonckheid, Belet, Valkenborg, Van Dorst, Van Aken, Verschueren, Vranckx. De localen winnen den opgooi en zakken onmiddellijk af op het doel der asten. Als De Buck op de 3e min een oeden voorzet krijgt van Voogt, aar zelt hij geen oogenblik om den stand te openen voor zijn ploeg. Eendracht blijft de meerdere, doch het eindschot faalt. De bezoekers loopen hierop uit langs hun middenvoor. Deze geeft over aan Verschueren die van op 2 meter >g overzendt. Aalst komt opnieuw opzetten, Willems geeft een puiken voorzet aan De Buck en op de 11e min. net hij prachtig n. 2. Het spelpeil is niet heel hoog te noemen en de strijd verloopt meestal in het midden van het plein. De verdedigingen blijven gemak kelijk baas over den toestand. Nog en kele hoekschoppen worden door beide ploegen afgedwongen, doch de stand zal niet meer veranderen en rust komt met 20 voor localen. De tweede speelhelft zet in met het zelfde slordig spel. In beide ploegen is alle samenspel zoek in de verschillende lijnen. De localen zijn evenwel meest ten aanval, doch de enkele schoten op doel missen de goede richting. Peelman verlaten. Voogt in een botsing, moet zich laten verzorgen. De localen spelen voort met 1 0 man. Een gevaarlijke aan val der bezoekers, brengt slechts hoek schop op. Cornelis zet op de lat. Op nieuw zijn de Eendrachters voor het doel van Kapellen. De Bilde breekt prachtig door geeft aan Verhulst die n. 3 binnenlapt op de 40e min. Het einde is daar met 30. We vernemen dat Voogt een vinger gebroken werd. Bij de «Buckskensvrienden) Prachtig werk heeft vriend Adolf ons geleverd op het plein van Eendracht te gen Kapelle, dit was dan ook een waar succes voor het Bal bij van Pamel, want op alle wezens stond een volle geestdrift, 't was een echt vriendenbal, waarbij het bestuur haar besten dank stuurt aan allen die er hun bijdrage heb ben aan verleend. Niets ontbrak want de leden deden om het best. Eene ware hulde mag men brengen aan den tap, ook garcons en kleerkamer. Het j puik orkest en radioman pompten er nog groater vreugde in, doch moeten we eene bijzondere hulde brengen aan Fransky and Charley en Edwardy om hun mooie dansen waarbij de gansr.he zaal hun geestdriftig heeft toegejuicht. De «Buckskensvrienden» drukken den wensch uit hun kortelings nogmaals in hun midden te mogen zien en danken al hun medewerkers eri leden om h°t welgelukt bal, en nu aan het werk om den bloei onzer Supportersclub. H. B. T emsicaV ol hard en Na een boeienden strijd heeft Vol harden de vlag moeten strijken op het veld van Temsica met 64. De spe lers van Volharden mogen nochtans op een flinke partij terugblikken. Morgen meer over deze belangrijke ontmoeting. GEVRAAGD Deftige meid voor alle werk. (Geen wasch). Schrijven ten bureele onder de letters K. N. 838 Caoulchouc Fabriek, Hooge Vesten, Aalst, vraagt stoker op de hoogte van de leiding van alle stoomaparaten, ouderdom tusschen de 35 en 45 jaar. Getuigschriften geëischt. Zich aanbie den aan bovengemeld adres. 833 Leermeisje gevraagd voor schoenfa briek C. De Boeck, Asscherendries, n. 1 6, Aalst. 835 Eerlijke Winkeljuffer wordt gevraagd, Woïpaleis, Lange Zoutstraat, n. 3, gekwetst moet enkele minuten het spel Aalst. 836 t Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mijnheer weduwnaar van Mevrouw Victorine REDANT Lid van den Bond van het H. Hart en van verscheidene Confreriën geboren te Haeltert den 26 December 1850 en overleden te Aalst den 5 No vember 1938, versterkt door de HH. Sacramenten. De plechtige Koordienst gevolgd van de bijzetting in den Familiekelder, zal plaats hebben Woensdag 9 November 1938, te 10 uur, in de kerk van St. Mar ti nus te Aalst. De Vrouwmis onder den Dienst aan het Altaar van den H. Antonius. De Vigiliën daags te voren na het lof. Men vergadere ten sterfhuize, Nieuw- straat, 2 1te 9,30 u. De Nadienst zal plaats hebben Za terdag 1 2 November te 8 uur in dezelf de kerk. De Dertigsten zullen later aangekon digd worden. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. Gouden Bruiloft in onze Stad. Heden Maandag 7 November is bet 50 jaar geleden, dat de echtelingen Ro- main De Ruyschèr en Clementina ~'B'uy- U van Aalst in den echt traden, dit was dus op 7 November 1 888. Deze heugelijke dag, werd ingezet met eene plechtige dankmis, waarna :n intiemen familiekring, deze blijde vie ring haar verder beslag kreeg. De jubilaris werd te Moorsèl geboren den 4 Juni 1866, en zijne echtgenoo'e aanschouwde eveneens het levenslicht te Moorsel op 5 December 1861. Uit hun huwelijk sproten vijf kinde ren, thans nog allen in leven, die zij door hard zwoegen en noesten arbeid, allen tot eerlijke en deftige lieden heb ben opgekweekt; de familie telt 7 klein kinderen. Beide oudjes zijn nog zeer wel te pas, en mochten talrijke prachtige geschen ken in ontvangst nemen; het stadsma gistraat ging ten huizè de beide oudjes gelukwenschen en bood op zijn beurt een prachtig geschenk aan. Aan Romainsken en Clementineken in t bijzonder, en aan gansch de fami lie in het algemeen,bieden wij onze wel gemeende gelukwenschen, en hopen binnen 10 jaar hun diamanten jubel jaar te mogen vieren. Ad Muitos Annos Algemeen Supportersverbond van S. C. Eendracht ZONDAG 13 NOVEMBER 1938 SUPPORTERSBAL in de zaal MADELON, Groote Markt, Aalst. Begin te 1 7 uur. Prachtig Orkest, Puike Dranken Aangenaam Vermaak. Alle Eendrachters er heen. 20e Vervolg. Kobe beefde van ongeduld. Wat wilt gij u dan langer het hoofd breken met een meisje,' dat u in de gewichtigste omstandigheden den rug keert Zult gij haar zelfs nog ach ting kunnen toedragen Spreek eens rechtuit Ik ben u geen uitspraak schuldig! Ga maar aan Weg van hier Ik heb u reeds te lang aanhoord En hij rukte zoo geweldig aan de ploegkoord dat de ossen met drift voor uitsprongen, en Simen moest ter zij wij ken om gaaf uit de voeten te geraken. En toch was Simen nog niet ont moedigd. Ik zal u duizend frank voor die belofte tellen I riep hij hem biddend achterna. En ik zal aanstonds duizend ak kerstokslagen op uwen rug tellen beet Kobe den vrek toe. Simen staarde hem wanhopig na. Toorn en mismoed herschepten zijne ziel in een broeienden vulkaan Zich door een boerenknecht laten over 't hoofd zien, dat kon hij niet verkroppen' Maar te midden der voor,'hield de jongeling zijn gespan eensklaps staan, en zich omwendende schreeuwde hij Loop met uwe meid naar den bliksem Doe er mee wat ge wilt En hij ploegde voort. Simen was door dit onverwacht be sluit ten uiterste verrast, en wist niet of hij zijne ooren mocht gelooven. Hij meende den uitzinnigen jongeling ach terna te loopen, om hem zijn gezegde te doen herhalen. Doch eensklaps ver breedde een weldadige glimlach zijnen schier tandeloozen mond, en hij verwij derde zich haastig. langs het pad, dat hem daar naartoe geleid had. Al gaan de verviel hij in eene diepe mijmering, mompelde bijwijlen onverstaanbare woorden of geeselde het eiken schaar hout met_zijnen wandelstok, iets wat hij anders nooit deed. Langs eenzame paden en veldwegen zocht hij tot Nelleken- te geraken, dat gewis in een bekenden beemd hét vee hoedde. Maar naargelang hij zijne be stemming naderde, kwam hij meer tot zichzelven. Simen werd weer de oude Simen, nu in den hoogsten hemel van zijn geluk, doch nog steeds bevreesd voor schoolknapen en koehoeders, die bij hem immer en nog altijd te boek stonden als onverdragélijke plagers, en stillekens vergat hij zijne overwinning, om den omtrek af te spieden ten einde alle boos gespuis te mijden. Een roep, in de verte gehoord, was voldoende, om hem honderd schreden omweg te doen maken, en zijn bloed zoodanig te ontstellen dat hij aan Nelleken noch Kobe meer dacht. Eindelijk, daar lag de geliefkoosde beemd, en daar gingen de koeien, en daar zat Nelleken, met de strikkous in de handen, doch werkeloos. De ontmoeting was warm, heet, doch gedwongen van Simen's kant. Van Nel- leken's was zij koud, ijskoud, maar na tuurlijk. 't Duurde lang eer Simen aan zijn kostbaren thema kwam. En hoe denkt gij dat ik gelukt ben vroeg hij met eenen glimlach. Al riep het meisje, voor de eer ste maal aandachtig en plotseling van kleur veranderende. Kan 't zijn Zoo waar ik leef, want ikkom recht van Kobe. Vandaag reeds vroeg Nelleken met klimmenden angst. Vandaag reeds, herhaalde Simen met eigenliefde. De menschen zijn im mers gelijk de zon 's morgens zijn ze 't verdraaglijkste. In den beginne was Kobe tamelijk ruw, barsch en onhan delbaar. Doch spoedig overtuigd, door het gewicht mijner bewijsredenen, gaf hij mij volkomen gelijk, en stond, of schoon wel tegen wil en dank, uwe hand af. Uit liefde tot u kan Simen ter goeder ure ook advocaat spelen Een dikke traanperel kwam bij die woorden, over Nelleken's wang kijken. Ach, Simen zuchtte zij. Wat hebt ge mij ongelukkig gemaakt Gelukkig, wilt ge zeggen riep de ouderling met eenen gemaakten lach. Gij 'moogt fier zijn: op eenige dagen tijds hebt gij immers een steenen hart gebroken, waarin gij tegelijk een schat van liefde en van goud vondt. Konin ginnen zouden u benijden Dóch het meisje wischte stilzwijgend de wangen droog en staarde naar den grond. Simen, van zijnen kant, zat op heete kolen. Immeraan moest hij het boos gedacht wegstooten: met al mijne schatten heb ik slechts eene weenende bruid kunnen koopen Zou hem dan die weenende maagd geen verstandig medelijden inboezemen Neen, die tranen vielen als vuurgensterss op zijn hart. Nelleken, hernam hij opgetogen. Wat zal de oude Simen tevreden zijn, eene wijze en brave vrouw, zijn Kuis- houden te kunnen toevertrouwen! Welk paradijs Hij werd in zijne uitboezeming ge stoord door een schetterend geroep Vrek. kek, kek, kek X't Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3