moet hij veel vitaminen gebruiken... sterk zijn mtêp! mai margarine De Verloifde m dea te Laatste Bericliten FRANS PAELSTERMANS PLMTSEÜÜK NIEUWS |ifi Fr. 2.S0 het 1/4 K° STAKING TE LA LOUVIERE GEËINDIGD. La Louvièré, 9 November. De staking die gisteren in een mijn was uitge broken, wegens een kwestie van materiaal werd heden reeds geëindigd. DE VERKIEZINGEN IN DE VEREENIGDE STATEN. Washington, 9 November. Bij de verkiezingen in de Vereenigde Staten, zouden de democraten 60 zetels in de Kamer en 5 in den Senaat verloren hebben ten nadeele van de republikeinen. Wat de verkiezing van den gouverneur van den staat New-York betreft, heeft de kandidaat van Roosevelt de overwinning behaald op den republi- keinschen kandidaat met 2.381.491 stemmen tegen 2,21 1.421. Het Bureel der Katholieke Vereeni- ging van het Arrondissement Aalst, ver vult den droeven plicht Ued. het over lijden aan te kondigen van den heer Katholiek Gemeenteraadslid der Stad Aalst, Secretaris van het Katholiek Verbond van het Arrondissement Aalst, veereerd met het Bijzonder Eereteeken van 2e klas. geboren te Aalst, den 9 Mei 1884 en aldaar godvruchtig overleden den 8 November 1938. Het noodigt Ued. dringend uit de Plechtige Lijkdienst en Begrafenis bij te wonen welke zal plaats hébben óp Zaterdag 12 November 1938, om 10 ure, in de Dekanale kerk van Sint-Mar- tinus te Aalst. Men vergadere ten sterfhuize Brussel- schesteenweg, 43/11 om 9,15 ure. ^uTt^^STAATSBLAD. Bij kf- ninklijk besluit van 7 Nov. 1938 A is aan den heer Vande Velde öp zijn ver zoek, ontslag verleend uit zijn ambt van notaris ter standplaats Laarne: is tot no taris ter standplaats Laarne benoemd, de heer Daelman kandidaat-notaris te Aalst. DE nationaüTgezondheids KRUISVAART IN OOST-VLAAND. Plechtige slotzitting te Aalst Mijnheer Merlot, Minister van Bin- nenlandsche zaken en van Volksge zondheid, zat gisteren, Dinsdag 8 No vember, te Aalst, de sluitingsplechtig heid van de nationale gezondheidskruis vaart in Oost Vlaanderen voor. De groote zaal van het Feestpaleis had een voornaam uitzicht toen Minister Merlot, vergezeld van de voornaamste personaliteiten, binnenkwam. Bij de intrede werd de Brabanconne en De Vlaamsche Leeuw gespeeld. Op het podium waren de Belgische en Leeuwenvlag alsook een borstbeeld van Koningin Elisabeth aangebracht. Minister Merlot was op de estrade omringd door den Heer Moyersoen, voorzitter van den Senaat, heer Gouver neur Fredericq, Eere-Voorzitter van den Kruistocht, M. Bouckaert, Arrondisse mentscommissaris, M. Nichels, Burge meester, den heer Professor Van Duy- se, Voorzitter van het Provinciaal Co mité van het Roode Kruis, den heer professor A. J. J. Van de Velde, voor zitter van de Nationale Gezondheids kruisvaart, M. Dronsart, Directeur Ge neraal van het Roode Kruis van Belgie, M. De Beus, Raadsheer aan het Be roepshof en lid van het Uitvoerend Co mité van het Roode Kruis, den Heer Dr Holemans, Inspecteur der Hygiene, den Heer Dr. De Cock, Voorzitter der plaatselijke Afdeeling van het Roode Kruis van Aalst, den Heer Professor De Witte, M. Daen Boens, de heeren La- gae, Caron, Fetu, Janssens, enz. Er werden zeer belangwekkende toe spraken gehouden door den Heer De Cock, Voorzitter der Afdeeling van Aalst en door den Heer Professor A. J. J. Van de Velde, voorzitter der Kruis vaart, die met veel geestdrift over de, in al de deelen van Oost Vlaanderen, behaalde uitslagen der gezondheids kruisvaart sprak. Mr De Beus, afgevaardigde van het Centrale Comité, toonde aan hoe het Roode Kruis van Belgie, door zijn echt nationaal karakter, heeft kunnen ver krijgen dat al de werken aan de Kruis vaart hebben geholpen, opdat deze een zoo groot mogelijk resultaat zou ople veren. Hij richtte een oproep tot heel de bevolking, opdat het Roode Kruis steeds stérker worde, en dit in ieders voordeel. De Heer Minister Merlot, gaf op meesterlijke wijze verslag over de voor naamste vraagstukken, namelijk die der voeding en der woning, die in ons land en meer in het bijzonder in Oost-Vlaan deren, op het oogenblik een oplossing vergen. De uiteenzetting maakte diepen in druk en gaf aan het publiek het bewij dat alhoewel de Kruisvaart officieel ten einde is, iedereen met evenveel kracht inspanning het/op zoo gelukkige wijze begonnen werk, moet voortzetten. De Heer Gouverneur Fredericq be sloot met,een oproep te, richten tot het publiek en tot de besturen opdat, in de eerst volgende maanden, de aan dacht in het bijzonder gewijd zou wor den aan de studie der ernstige vraag stukken waarvan de Kruisvaart het groote belang heeft doen uitschijnen. Flet muzikale gedeelte onder leiding van Meester Feremans was zeer artis tiek en behaalde veel succes. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van den Ge meenteraad op Zaterdag 12 Novem ber 1938 te 8 uur 's avonds, ten Stad- huize, gewone zittingszaal. Dagorde 1Grond afstand Kerkhof. 2. Begrooting Kerkfabriek Sint Jozef. 3. Rekening der Muziekakademie over 1937. 4. Begrooting der Muziekakademie over 1 939. 5. Bijkomend krediet voor het leve ren van cimenttegels. 6.Rekénirig C.' O. O. over 1937. 7. Kasoverzicht ,C._0. O. i 8. .Begrooting Akademie Schoone Kunsten 1 939. 9. Aflossing van een eeuwigdurende rente door de C. O. 10. Rooiingsplan weg n. 38 (Oude Gentbaan) 1 1Leening met particulieren voor Breedestraat. 1 2. Bestemming gronden schietplein. 1 3. Aanleg van een speelplein achter het Stadspark. 14. Verkoop van grond in de Slot- straat. BIJ DE BRANDWEER Maandag avond werd de reeks lessen door den Bond voor Luchtbescherming ingezet met een voordracht door Dok ter De Cock. Spreker geeft een overzicht van de uitbreiding van de luchtvaart sedert den oorlog en van de ontzettende gevaren waaraan de bevolking zou blootgesteld zijn in geval van luchtaanval. Hij besluit dat het thans niet meer volstaat dat een land zijn grenzen be waakt, maar dat ook de burgers passief moeten beschermd worden. Dat is het doel van den bond voor luchtbescherming. Dokter De Cock maakt van zijn les een aantrekkelijke voordracht. Hij weet zijn toehoorders te boeien. Een luid applaus besluit zijn voor dracht. Heer Marcel De Bisschop beschikt over een prachtreeks projecties waar van hij de primeur geeft voor de pom piers. Het is een prachtige illustratie van de voordracht van Dokter De Cock. Hij geeft ons ook enkele beelden van wonden veroorzaakt door Yperite en andere gassen. Vooral zijn prachtige reeks beelden in natuurlijke kleuren trokken de aan dacht te meer daar het eigen werk was. Hij ook werd op een warm applaus onthaald. m Lichamelijke kracht hangt grootendeels af van een normale ontwikkeling die, op haar beurt, het resultaat is van een volkomen evenwichtige, dus vitaminenrijke voeding. Geef uw kinderen veel Solo margarinedoor haar hoog gehalte aan vitaminen D en A is zij onmisbaar voor een harmonische ontwikkeling van het orga nisme. Bovendien geeft ze energie en verhoogt ze het weerstandsvermogen tegen ziekte. boLo RIJK AAN VITAMINEN SO «5 - 079 BFL UNION MARGARINIÊRE BELGE. N. V., MERKSEM-ANTWERPEN BANKEN GESLOTEN Ter gelegenheid der Nationale Fees ten zullen de volgende banken Banque de Bruxellés, Banque de la Socïété Générale de Belgique, Crédit Anversóis, Kredietbank vóór Handel en Nijver heid, gesloten zijn op Vrijdag 1 1 en Zater dag 1 2den November 1938. 837. VLAAMSCHE VOETBALBOND Mariaburg-Brasschaèt' 2 2 Vorst-Gent 14 Brugge-Niel 04 Lebbeke-Aalst 01 Oxford-Zottegem 1 44 Kortrijk-Lede 70 Antwerp Boys-Deurne 3—2 Algemeene rangschikking 1 Antwerp 8 8 0 0 38 616 2 Kortrijk 8 6 1 1 33 7 13 3 Gent 8 6 2 0 39 13 12 4 Niel 6 5 10 13 4 10 5 Brasschaet 8 4 2 2 14 15 10 6 Lede 8 4 3 1 16 26 9 7 Oxford 8 3 3 2 19 21 8 8 Vorst 8 3 4 11518 7 9 Mariaburg 6 114 8 12 6 10 Aalst 8 2 5 1 9 22 5 1 1 Lebbeke 8 2 6 0 9 22 4 12 Brugge 8 16 I 10 24 3 13 Deurne 6 0 5 1 4 13 1 14 Zottegem 6 0 5 1 5 27 1 Lebbeke 0Sportkring Aalst 1 Onder een geweldige belangstelling laat scheidsrechter Van Loock volgen de elftallen starten Lebbeke Steyaert, Resseleer en Roeymans De Mol, De Man en Coore- man Dieltjens Kelders, De Bulpaep, De Mol en Van Nieuwenhove. Sportkring De Schrijver Leys en De Weerdt D'Haese, Van Eeckhoudt en Lamberts Janssens, Vonck, Iliano, Burgos en De Meersman. Lebbeke wint den toss en kiest wind- voordeel. Iliano brengt den bal aan het rollen en enkele seconden later kan Burgos met een ver schot Steyaert ver slaan. Lebbeke reageert onmiddellijk en de verdediging van Aalst heeft het hard te verduren. Na een paar hoek schoppen ten voordeele van Lebbeke brengt Aalst het spel in evenwicht en moet Steyaert op schoten van Iliano handelend optreden. Lebbeke komt meer en meer onder doom maar de Aalstersche verdediging laat niets door. Na de koffie dringen de gastheeren terug hun spel op. Aalst kan slechts nu en dan eens een ontsnapping wager.. Lebbeke bekomt verschillende hoek schoppen waaruit ze echter geen voer deel weten te halen. Kost wat kost wil len de mannen van De Mol gelijk stel len, maar de verdediging van Sport kring is niet te passeeren. Zoowel De Schrijver als de beide backs zijn in prachtvorm. Het is dan ook dank aan hen dat de twee punten door Aalst Le- machtigd worden. Rood-Wit. Afslag VISCHHANDEL Afslag Voor deze week groote afslag op al onze visch. Tongen 4 in 1 kgr., 14 fr. het kilo. Tarbot uitgesneden 1 7 fr. met kop 1 fr. Groote Schelvisch uitgesneden 1 0 fr. het kilo. Witte kabeljauw, rog, pladijs, steentongen, roobaert, bliek, mooie meiden, enz. Dus deze week allen bij J. Cornand, Varkensinarkt, 9, Aalst. Telef. 1048 Men bestelt ten huize. 843 BOEKHOUDING. Nijverheid der stad Aalst wenscht in betrekking te tre den met Boekhouder, Expert-Boekhou der of organisme voor op het punt stel len eener vlugge doch praktische boek houding. Schrijven, bureel van het blad letters B. H. 846 BEENENBREISTERS gevraagd, Bon- neterie, Esplanadestraat, 5 Aalst. 845 WERKZAAM JONGELING gevraagd iets van schoenen kennende, voor ver tegenwoordiging van groothandel in schoenen, voor beide Vlaanderen. Al leen schriftelijke aanbieding bureel van 't blad onder de letters M. B. M. 844 GEVRAAGD voor fabriek te Aalst, huisgezin zonder kinderen. Vrouw con cierge, man boodschapper. Schrijven ten bureele van 't blad onder de letters J. F. M. 840 -J 22ste Vervolg. Ja, zeker koud. Ik was daar in de Hoefkens aan 't ploegen, gansch alleen., Maar nauwelijks had ik eens rondgeke ken.... Zwijg, kleine bengel luisteren of daar komt Baas Simen Baas Simen Zoo hoovaardig als een pauw af! Marantaka Hoe kan 't zijn Neen, vrouw, ge zoudt hem niet meer kennen. Hij lijkt thans meer aan een steedschen jonker, dan aan den ou den slordigen vrek van voorheen. Ik stond werkelijk verslagen, want ik kon mij geenszins verbeelden wat hij kwam doen Nooit hadden wij immers met elkaar iets te stellen gehad. Maar, zulder, wat kwam hij doen> Oude, nieuwsgierige heks, gij zult mij toch den wagen voor de paarden aiet doen spannen.Maak me niet kwaad of ge zult niets weten, hoort ge her nam Kobe met min of meer spijt, over zijne gemeenzaamheid met de babbel- zuchtige Trui. Zulder, ik luister. Simen dan was zoo min op zijn gemak als ik, en slechts na lang omha- ken, wist ik waar de knoop lag. Toen 't geflets en gefleem lang genoeg ge duurd had, vroeg hij of ik Nellekens trouwbelofte teruggaf. Hemel en aarde, sta mij bij En ge hebt ja gezeid Wat zou ik anders gedaan heb ben O, gij sul Hij hadde met mij eens moeten te doen gehad hebben. Wat zou mijn neenzeggen gebaat hebben Niets 1 Denkt ge dat Nelleken den ouden schurk de deur zou gewezen hebben, als ik mij verzet had Dat stond te zien, zulder. En dan nog liever droog brood gegeten dan eenen ouden vrek dat plezier te doen O gij arme sukkel Dat ging met ons beiden toch niet meer. Ten andere, dat ik bij Nelleken den man niet meer ben, heb ik al over lang gevoeld. Of meent ge dat ik mijn - geweten zou be last hebben met het pijnlijk gedacht een onnoozel meisje ongelukkig ge maakt te hebben Neen Trui, zoo be sta ik niet, dat weet ge ook wel. Zulder, dat is allemaal goed. Maar moet gij u in de gracht leggen,om er dien ouden hinkepoot te laten over gaan En als het daarbij allemaal zoo maar is, gelijk de vrek u wijsmaakt. Och ja Simen heeft zooveel geld. Met geld koopt men geene liefde, zulder. Eene vrouw niettemin. Och, die oudé schurk verdiende in eene hazenstrop te loopen, waar hem geen duivel kon uithelpen. Foei Trui, dat moogt ge niet wen- schen die mensch zoekt zoo wel ge lukkig te zijn als wij. Dat hij zich in zijn goud wentele, zulder. Dat is zijn geluk. Daarvoor is hij in de wieg gelegd. Och, niemand is er zonder gebrek in de wereld Vrekken als Simen hoefden er toch géene op de wereld te zijn, zulder. JVIaar ze gaan dan zeker in 't kort trou wen, Kobe Dat heb ik hem niet gevraagd Ik kan 't wel raden, zulder. Dus moet 't Zondag zijn, of 'k wil Totebel heeten 't Kan wel Simen zal het ijzer niet laten koud worden En wel met reden. De vink zou anders nog wel eens kunnen wegfladde- ren. Kom, besloot Kobe ongeduldig, wat willen wij hierover langer praten wij zijn buiten de zaak. Dat is waar, zulder maar we kunnen toch ook niet altijd over 't weer klappen. -Dag Trui, besloot Kobe, zijnen haast latende blijken, als hadde hij spijt de klapzieke vrouw gansch zijn hart geopend te hebben en hij mende zijn gespan voort, zonder nog naar Bedel-Trui om te zien. Moeken pakken I Moeken pak ken kreet het kleintje dat gedurende het gesprek in de plooien van den rok der bedelaresse gescholen had. Ach wat zijt ge een last zuchtte de vrouw, het kleintje op den arm zet tende. Kobe, hou u wel, riep zij den jon geling nog eens achterna. Doch deze antwoordde niet meer. En de bedelaresse haren korf geno men hebbende, sukkelde naar het dorp. te klante. In vele huizen werd zij zelfs Trui was den dorpsburgers eene vas- met genoegen ontvangen, want zij wist steeds het nieuws van uren en uren in den omtrek, zij was de klepel der klok en werd er ergens ook maar eene speld herlegd, Trui gaf er verslag van aan ha re weldoensters. Aan alle deuren bad zij haren gewo nen Onze Vader doch in stede van «Dank u li te zeggen, zette zij een ver baasd gezicht op en vertelde het groot nieuws, waar zij zoo even achter geko men was. ,('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3