■'Sm m Db Verloofde van flea M ABDIJSIROOP: „werelds bèsfe haesf-siroeji" plaatselijk mmm Laatste Berichten Geef Uw hoestend klisd Ukker's ABDIJSIROOP r Ji LIJKPLECHTIGHEDEN VAN DE SLACHTOFFERS VAN MARSEILLE Marseille, 14 November. In aanwzigheid van minister Sarraut, vertegen woordiger der regeering hadden van ochtend de lijkplechtigheden plaats van de slachtoffers van de brandramp te Marseille. Acht en veertig doodkisten wa ren geplaatst op twaalf wagens. Të 9,30u. sprak minister Sarraut een redevoe ring uit. Na de H. Mis zong de bisschop van Marseille de absouten. N. V. I. Afdeeling Aalst. Het be stuur heeft de eer al zijne leden uit te noodigen om zoo talrijk deel te nemen aan het «Te Deum» van het Naamfeest van Zijne Majesteit den Koning °P, heden Dinsdag 15 Nov. in de dekenale herdacht ook de V.O.S.-BAAO.S. van kerk van St. Martinus te 1 1,45 uur. Men zal stipt te 11,30 uur vergaderen ten Stadhuize. V.O.S.B.V.O.S. herdenkt den Wapenstilstand in het teeken van Vrede en Nooit meer Oorlog Terwijl in de meeste landen van de wereld de twintigste verjaardag van den wapenstilstand met officieelen luister, in tallooze dorpen en steden gevierd werd VOOR DE TOEKOMSTIGE SOLDATEN In 1939, vanai begin Januari zullen weerom heel wat jongens opgeroepen worden ohi hun militairen dienstplicht te gaan Vervullen.Het soldatenleven 00* derstelt zeer vele moeilijkheden, die door een tijdige voorlichting, kunnen overwonnen of althans tot een minimum herleid worden. Hierin de aanstaande miliciens ter zijde te staan, hebben de mannelijke ieugdgroepeeringen van Ka tholieke Actie, de kajotters, de jonge boeren en de middenstandsjeugd, zich tot taak genomen. In sdle gemeenten worden vergaderingen voor de toekom stige soldaten belegd waar deze laatsten op den legerdienst voorbereid worden. Het gaat hier niet op «z'n schoolmees ters)»; deze bijeenkomsten worden ge leid door jongens uit het volk, die bij den troep dezelfde moeilijkheden heb ben doorgemaakt waarvoor gij thans nu staat. Te AALST gaat de eerste vergade ring door op Dinsdag 15 Nov. te 7,30 u. in de zaal van den Werkmanskring, Zonnestraat. Kameraden, neemt dezen gelegen heid te baat om u juist en goed voor te lichten over het soldatenleven. Alles zal nieuw zijn voer u. In dergelijke omstandigheden ver gooien sommige jongens de schoonheid van hun jeugd en van heel hun leven. Denkt er aan Soldaten Geen voddeventen heb ben wij bij het leger noodig, geen lam zakken, geen kuddemenschen, maar sterke, flinke persoonlijkheden, die hun man staan, die sterker willen terugkee- ren, dan ze gegaan zijn. Vriend, wie ge ook zijn moogt, u zijt hartelijk welkom op de vergadering* van alle toekomstige soldaten, in den Werkmanskring, Zonnestraat, morgen avond te 7.30 u. Aalst op een eigen ontroerende wijze het einde van den wereldoorlog. Reeds sedert jaren heeft V.O.S. Aalst aan de herdenking en de Wapen stilstand een eigen, innig en als het wa re ideologisch karakter gegeven. Vooral dit jaar heeft men dit sterk kunnen aan voelen. Eerst door die schoone Vrede- rnis in de Kerk der Pater Capucïenen ■te 9 uur. Nog nooit hebben wij op 1 1 November eene zoo schoone Mis gehad. Het heeft ons allen tot in 't harte ge boerdVeel volk, Vossen volk en Vre- desvolk, dat innig en diep kristelijk bad voor onze gestorvene makkers en voor Wereldvrede. Daarna met een honderdtal makkers naar het monument van b M.' Konin gin Astrid, voor het neerleggen van èen bloemtuil. Die daad stellen de Vossen van Aalst, om onze dankbaarheid er genegenheid tc betuigen aan den per soon van onze Koningin, omdat zij heeft verwezenlijkt dat ons Vorstenhuis georienteerd is geworden naar het Noor den, de landen van den Vrede. Binst het noenmaal, werd in de scha duw van onze Vossen vlag, onder de woorden van Recht, Vrede en Vrijheid de onthulling gedaan van de afbeelding van de gedenkplaat die op 1 1 Novem ber 1938 te 1 1 uur in den IJzertoren te Diksmuide eveneens werd onthuld. Een gedenksteen aan den Vredeswil der vol keren gedurende de ernstige September dagen. De steen die geplaatst werd aan den voet van den doorschoten Christus in het huis onzer Vlaamsche Dooden werd bij ons geplaatst in de plooien van onze Vossenviag. De voorzitter sprak de gewenschte rede uit. V.O.S. Idealist. PYGMALION Bijgevoegde vertooning op heden Maandag 14 November 1938 Honderden liefhebbers van degelijki filmkunst hebben geen plaats meer ge vonden op de vertooning van Zondag. Om hen de gelegenheid te geven d> prachtband Pygmalion te genieten, heeft het bestuur van het Davidsfonds, Afdeeling Aalst en Omstreken eene der de doch laatste vertooning belegd in d< zaal van het St. Jozefscollege op heden Maandag avond, te 7 uur stipt. Prijzen 2 fr. voor de leden; 4 fr. voor de niet-leden. Men kan ter plaats als lid inschrijven. IN DE KHIRO-Zaal, Pont- en Hoog straat. Alle Zondagen te 5 uur (behal ve ondèr Kérstverlof) Familievertoo- ningen. Tooneel, Kinema (ook te 2 u.) enz. UITSLAG der Steunbons, der Maat schappij, L. B., Diepestraat. N. 2653 wint velö. De andere prijzen werden ge wonnen door n: 3378 3459 1 179 1237 3186 3541 3762 3725 2324 1320 1270 3835 1843 2141 2323 3856 2244 2808 3440 1835 1080 1794 BERICHT, Bij den heer Schepen Em. Danckaert, Gentschesteenweg 264 is een >chaap toegekomen. De eigepapr kan het aldaar terug be- komen. 24e Vervolg, t Gevreesd lied klonk nog immer door de stille avondlucht, en deed Si- men's bloed opnieuw koken. Doch het gewicht van 's burgemeesters raad in ziende, begaf hij zich ongemerkt naar zijne woning, om daar zijne gramschap te gaan verkroppen. XI. Den daarop volgenden Zaterdag, was Simen voornemens te ondertrou wen. Den ganschen achternoen had hij besteed om zich op te schikken. Kisten en schappen werden uitgepakt en uitgeneusd, om alles bijeen te schaf fen, wat zijne oude leden frischheid en jeugd kon geven. Uit een der schuiven laaide hij zelfs op het einde, een drie kantig stuk spiegel te voorschijn, om zich over den uitslag zijner pogingen te vergewissen. De proef moest meevallen want hij1 DERDE-ORDEZAAL der EE. PP. Capucienen, Capucienenlaan, 59, Aalst Zondag, 20 November, Luisterrijke Filmavond, met zang, ten voordeele van het werk «de Vrienden van Lour- des». Begin 5 u. Stipt. Ingangsbewijs, 3 fr, te bekomen aan den ingang der zaal. Het Bestuur. NOG TWEE DAGEN en dan Westerman en Zoon en Was het echt door de Catharinisten, in Schouwburg Feestpaleis, te 7 1/2 u heel, hee! stipt. Kaarten in het Paviljoen, Groote Markt. Telefoon 520. BAL DER INVALIDEN heeft plaats Zaterdag i 9 Novembër, om 2 1 u. in de zaal Modern Palace, Lange Zoutstraat. langs van Geit leveien echter niets op. Eeven later terug op voorzet van Van Geit, verkijkt onze Centerfor een prachtkans, zijn schot is te zwak en de doelman van Lokeren heeft alle gele genheid om gepast op te vangen. Nu is het aan de Volharders om een tijd lang het hoogste woord te voeren, doch telkens er op doel moet geschoten wor den faalt hun eindschot, aan de 35 min. op aanval mooi opgebracht door Smilo- vici is het aan B.osteels om in dezes voeten te duikelen en alzoo op prachti ge wijze, een bijna hopeloozen toestand op te klaren, gedurende een vijftal mi nuten zal onzen keeper tal van toe standjes mogen opklaren en hij doet het met brio, bravo Bosteels hier toondet ge opnieuw uw goed keeperstalent. Na dien is het terug aan de tjnzen die nu meest langs hunnen linker vleugel Van Santbergen trachten te werken dewelke in geen al te goede dag schijnt te zijn. en alzoo menige schoone kansen te niet doet, met Volharden ten aanval word de rust gefloten. Na de hervatting hebben we opnieuw verdeeld spel, de móóiste aanvallen worden op gemakkelijke wijze door bei de verdedigingeh te niet gedaan. Een paar malen komt Bostëëls ver uit zijn kooi om met zijn voeten de bal tus- :chen twee tegenstrevers weg te trap pen. Na mooi samenspel tusschen Van Geit en J. Meert wordt het bijna fataal voor de Standaard joftgens, doch op het laatste oogenblik duikelt Lokerens doelman nog het leder, weg uit de voe ten van Meert. Na 1 6 min. spel nemen de onzen voor goed de bovenhand, er is om zeggens maar een elftal meer in 't veld, gedurig vallen de onzen aan langs hunne vleugels, maar hét is door het zenuwachtig gedoe van óns middentrio, dat de schoonste aanvallen te niet gaan, de achterhoede van Standaard heeft werk bij de vleët, en het is bijna niet om gelooven, onze middenspelers die voor acht dagen te Terpsche zoo mach tig bij schot waren (in 't bizonder Gan- zeman) missen nu alle schotvaardigheid op doel. Als er nog 4 min te spelen zijn, op mooie aanval langs Volhardens rechtervleugel Van Geit, komt deze' voor Lokerens doelman, we verwach ten ons aan het eenig-doelpunt der par tij, als helaas de bac links van Stan- daard, op het laatste oogenblik onze! speler in bezit van den bal op onfaire wijze onverstampt, de Scheidsrechter i laat begaan, en alzoo kómt de keeper' terug in 't bezit van den bal. Met Vol harden in de aanval komt het einde. 00. Valharden bekwam 6 corners, Standaard 4. Hei verwaarloozen van zoo'nen hoest kan fatale gevolgen hebben. Geef vandaag nog Abdijsiroop aan Uw kind, dan zult Ge morgen al beterschap bemerken! Voor de teere slijmvliezen van kindétefr' bestaat er geen beter werkend middel, dan de vanouds bekende en beproefde Abdijsiroop, omdat deze géën schadelijke bestanddeelen bevat en toch rap en krachtig op de ziekte-oorzaken ingrijpt. De ontsteking veroorzakende slijmen worden ontsmet, opgelost en verwijderd, het hoesten neemt af en de kwaal wordt in den aanvang gestuit. Spoedig is dan Uw kind weer beter. Wat is het geheim der werking en onschadelijkheid? i DROSERA j ALTHAEA Hl ACONITUM SERPYLLI MATÉj De bijzondere geneeskracht van Abdijsiroop berust op de werking van oude kruiden, waarvan eenige 'hierboven zijn afge beeld. Akker's Abdijsiroop geneest daardoor snel en zeker den hardnekkigsten hoest, verwaarloosde valling, acute en chro nische bronchiet, kinkhoest, griep, borstbenauwdheid, asthma. De grondig genezende kruiden-werking van Abdijsiroop is nu nog verdubbeld doordat op bijzondere wijze daaraan is toegevoegd de krachtigste „hoest-bedwingende" stol „codeïne". Terecht zeggen dankbare genezenen nu dan ook F er flesch van 230 Gr. Fr. 16,50 500 Gr. Fr. 28,50. 1000 Gr. Fr. 45.In alle apotheken. Buiten de grove fout;op het einde be gaan, en die met een penalty mocht be straft worden was d^ leidinggped. BERICHT.Voor verder Stads nieuws zie ook vierde bladzijde. 17oeibal Volharden 0 St. Lokeren 0 Volharden stelt op Bosteels De Moor, Lefèvre; De Schrijver, Meert C„, Schepens; Van Geit, Van Pottelsbergen Meert J., Ganzeman, Van Santbergen. Volharden wint de toss en Standaard start tegen wind en zon. De eerste aan val gaat uit van Volharden langs hun linkervleugel, maar de doelman van Lokeren kan gepast ingrijpen en stuurt het leder terug naar hun rechtsbuiten die zich doet opmerken door zijn snelle uitvallen, op een dezer zet hij heel ge past voor aan hun inside links (Smilo- yici) maar deze laatste schiet met een .geweldig schot ver over de doellat. Het spel is in evenwicht, een paar hoek schoppen goed genomen door V. V. streek zich glimlachend over den kalen schedel. Doch wat hij streek en herstreek, de maan scheen en bleef schijnen. Dat was eenë teleurstelling, die hem echter niet uit zijnen goeden luim bracht. Neen, Simen was tevreden, en in de overtui ging, een goed effect te zullen maken, begaf hij zich naar den Pannen Win ning. De lamp was reeds aangestoken toen hij daar binnenkwam, doch Nelleken was niet te zien. Waar is 't volk vroeg hij den huisbaas, die bij de tafel zijne pijp zat te rooken. Ik weet het niet juist. Maar ons Trien heeft de knechten weggeschikt, geloof ik Goed, goed, maar Nelleken Trien riep de pachter een paar malen, en dan begon hij weer dikke rookwolken uit zijne pijp te trekken, zonder zich nog meer om zijnen gast te bekommeren. Trien kwam. EERSTE AFDEELING' A. A'S. Oostende,-.!'erchein Sp. Vorst- Ukkei Sp. Knppelieu F. G. Wi rijck Tuhantia F.C. Ronse R.C. I'russe U.S. Centre A.S, Ronse Eendracht Charleroi Ly.a 2-1 i—4 1-o 3-0 5-1 2—2 0-2 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1 Tubanlia 1.0 7 1 2 20 7 16 2 Lyra 10 7 2 1 21 7 15 3 BerchemO 10 7 2 1 26 *6 15. 4 R. C. Brussel 10 6 2 2 27 19 14 5 Eendracht Aalst 8 5 3 1 22 23 11 6 A. S. Ronsa 10 4 a 3 21 25 11 7 Un. Centre .9 4 4 1 23 19 9 8 Vorst 10 3 4 3 22 18 9 9 Ukkel 10 3 4 3 20 21 9 10 A. S. Oostende lo 4 5 1 13 15. 9 11 Clnvr erji 10 4 6 0 10 18 8 12 F. C. Ronse 10 3 G 0 16 IS 7 13 Wilrijk 10 1 7 2 18 34 4 14 Kape.ié.i 10 0 9 1 7 31 1 Assa Ronse 2 Eendracht Aalst 2 Assa Ronse.: Hoet; „Belin.en Sadans; Devos, Grouwet en Dierickx; De Rou- baix, Van Dorpe, De Visscher, Verhee- ke en Etienne. Eendracht Aalst Desjnedt; Coore- mans en Peleman; De Block, Willems, Petit; Cornelis, Roelandt, De Buck, De Bilde en Verhulst. De h. Amfelynck heeft- de leiding. Aalst wint den toss-en opent met een aanval die ingrijpen van Hoet noodza- Ha, Simen, ge zijt er eindelijk. Goddank ja Is de bruid gereed? Het aankleed en wil niet van kant! En den mond aan Simen's oor brengen de, fluisterde zij Zij doet niets dan weenen, Simen. Weenen mompelde Simen een paar oogen als manen* opzettende. Neen, Simen, 't staat me niet aan! - Tut tut, jonge meisjes en oude wijven weenen den halven tijd. Dat zal wel beteren. God geve't. De pachter, wien 't gesprek niet ont gaan was, blies een paar malen door zijne pijp, en schudde nadenkend het hoofd. God. geve 't niet murmelde hij. Daar is ze riep Trien met ge maakte vreugde. Ha, Nelleken riep Simen insge lijks. Zijt ge klaar Het meisje antwoordde Simen met een van die onverklaarbare oogslagen, die eene halve eeuw niet in staat is uit het geheugen te wisschen. Simen gevoelde de macht van den kelijk maakt. Met de 9e min. bekomt Assa strafschop door De Visschei naast gezonden. Enkele oogenblikken later mist Assa op ongelukkige wijze een prachtkans. Met de 21e min echter op missen van Belin, kan Roelandt in de vlucht hernemen en onhoudbaar doe len. Assa leidt nochtans de meeste aan vallen. Assa, dwong achtereenvolgens negen hoekschoppen af d'e allen niets ople verden. Integendeel, op ontsnapping krijgt Cornelis de kans den voorsprong van zijn ploeg nog te verhoogen doch schiet jammerlijk naast. Daarop komt de rust. Na de rust is Aalst gedurende het eer ste half uur in de meerderheid en het is te danken aan de prachtkeeping van Hoet dat de stand van Aalst niet hoo- ger is. Met de 27e min. bekomt Assa vrijschot voor de backlijn. Etienne zendt in, Van Dorpe herneemt en stelt de ploegen gelijk. Met de 33e min. geeft Dierickx een verren voorzet tot bij Desmedt zijn doel. De bal ontspringt hem en De Visscher geeft Assa voor sprong. Twee minuten later kan De Bil de den gelijkmaker netten op missen van Belin. De laatste minuten verloopen in een vrij hard spel waarin Assa de bo venhand houdt. B. V, B. Nieuwe Voetbalclub te Haaltert Op 3 1 Oktober werd te Haaltert een nieuwe voetbalclub gesticht. De leiding berust in de handen van de HH. Jozef De Graeve, Airné Van De Weghe, Jef Ilerreman, Aclnel Vercruyssen e.a. al len met den besten wil bezield en boor devol enthousiasme. F. C. Eendracht Haaltert zal de groen-gele kleuren verdedigen. Op dit oogenblik reeds kan men van blik, eene koude huivering liep over zij ne ledematen, als werd hij iets gewaar in zijn hart, als de grievende steek eener wesp. Doch die waarschuwende voortee kens waren geenszins in staat den blind doek van zijne begoochelde oogen te rukken. Zou 't niet tijd zijn van gaan vroeg hij, zich met den rug naar de lamp keerende, om zijne ontsteltenis te verbergen. Ja, ja, zeker trek maar stillekens af antwoordde Trien, die almede op heete kolen zat. Nelleken beurde bij die woorden het hoofd eens even op, en ontving den vollen schijn der lamp in haar aange zicht. Hare wangen waren bleek en in hare beide oogen blonk een traan. Simen wendde t gezicht haastig af, en stapte met gejaagdheid naar de deur terwijl het meisje hem besluiteloos bleef nastaren. Toe dan, Nelleken, volg ver zocht Trien. sukses spreken verscheidene bekende voetbalspelers-uit de streek hebben zich verbonden met de jongere elementen. Er wordt ducht.g getraind in het voor uitzicht van do komende wedstrijden. De nieuwe club zal dit jaar nog uit komen in de afdéeling Denderstreek van den B. V. B. op het plein van den Sportkring. Een faire maar spannende strijd met F. C. Hooger Op-Haaltert wordt in het vooruitzicht gesteld. Dergelijke kampen vooral wanneer ze op rportievc wijze worden betwist, kunnen enkel de beide clubs in 't bij zonder, en de voetbalsport in 't alge meen ten goede komen. Haaltert is altijd een sportieve ge meente geweest, de ouderen kunnen dat getuigen. Het is dan ook te hopen dat F. C. Eendracht de sluimerende sport- sympathieën zal wakker schudden en zich zal mogen verheugen in de warme belangstelling van de sportieve bevol king. F. C. Eendracht Haaltert, goed heil jfiODEX ste daarenboven ook doode- (JijV voor ratien en muizen, near onschadelijk voor. huis- dierenen pluimvee. t Meisje gaf toe. Doch toen de deur weer in de klink was, vernamen de pachter en zijne huisvrouw een luid en herhaald gesnik. Vrouw, sprak de pachter, de pijp uit den mond nemende. Gij hebt uwe hand tot een slecht werk geleend. Doch deze begaf zich, zonder ant woorden naar een nevenkamertje. Simen was verplicht zijne stappen bitter klein te maken, om de zijde van Nelleken te kunnen houden, die snik kend langs hem op sukkelde. 't Was nog niet gansch donker.Slechts eenige sterren pinkten aan den wolke- Ioozen hemel, als zilveren stippen, wier glans door de laatste klaarte klaarte van den wegpinkenden dag verduisterd werd. Links en rechts in de velden weergalmde het lied van den nachte gaal, zoo zuiver, zoo vreedzaam en zoo liefelijk, dat er geen dichter een onrus tige bruidegom en eene weenende bruid had durven bij droomen. ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3