ABDummp De Verloofde van flea Vrek "ABDIJSIROOP Beroemde Geleerden roemen de kruiden verwerkt m Laatst© Berichten Constantia VAN OOST PLAATSELIJK HIEÜWS s Werelds beste hoest-siroop 'door toevoeging derhoest-bedwingendeotof,, Codeïne ONZE KONING NAAR NEDERLAND Brussel, 21 Nov. Te 1 1.38 u. is Koning Leopold uit Brussel naar Am sterdam afgereisd. De h. Spaak en de dignitarissen van het hof zijn uit het Zuidstation naar Holland's hoofdstad vertrokken. verzorgde en aangename dictie. Zij was in het stuk, de tegefthanger van Martha Westerman; de vrouw welke van zaken doen niets afweet, maar tes te meer ge voel heeft voor het dieper menschelij- ke. De uitbeelding van haar moeilijke rol was ten zeerste verzorgd. Jos, zoon van Martha en echtgenoot van Aimée, vertolkt door den Heer Os- Amsterdam, 2 1 Nov. Koningin Wilhelmina is uit haar kasteel van Het Loo j car Moortgat. Deze rol, de moeilijkste naar Amsterdam vertrokken om Konin; welkomen. Leopold in het Centraal station te ver- HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN MAUD VAN NOORWEGEN Brussel, 2 1 Nov. De h. Dierckx, minister van Openbaar Onderwijs, heeft zich naar de legatie van Noorwegen begeven om het rouwbeklag over te ma ken van dc Belgische regeering. Oslo, 21 Nov. Koningin Maud zal van Londen naar Oslo overgebracht worden waar de teraardebestelling zal plaats hebben. Mén verzoekt ons het overlijden te mélden van Mevrouw echtgénoote vén Mijnheer Petrus Van dé-Meerssche geboren "te Aalst den 19 October 1863, en aldaar overleden den 19 Nov. 1938. versterkt door de HH. Sacramenten. De plechtige lijkdienst en begrafe nis zal plaats hebben Dinsdag 22 No vember 1938, om 8 ure, in de kerk van St-Jozef te Aalst. Vergadering ten sterf huize Gentsche Steenweg, 38, om 7 1/2 u. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. 'T VERBOND DER KATHOLIEKE BURGERS- EN MIDDENSTANDS VROUWEN Afdeeling Aalst Al de leden worden vriendelijk ver zocht cp Dinsdag 22 Nov. om 7 u. in de St Martinuskerk, de SOLEMNEELE H. MIS met offer, voor al de overlede ne. Leden van 't Verbond, voor de 4 parochiën der stad, bij te wonen. Na deze H. Mis zal een Bloementuil vanwege 't Verbond voor 't Monument van Koningin Astrid neergelegd wor den. Hallo Hallo SINT MAARTENINSTITUUT Het Bestuur van het Klein College maakt bekend aan de belanghebbenden dat, gezien de overgraoote toeloop voor het tooneelfeest.en hier dop r talrijke per sonen moesten huiswaarts keeren, een bijgevoegde vertooning van «Een Vroo- lijke Geschiedenis)) zal plaats hebben op Zondag 4 December 1938. Zelfde voorwaarden als bij de eerste opvoering. Houdt die datum vrij Koninklijke St. Raphaelsgilde Afdeeling Aalst. Op Zondag 27 en Maandag 28 No vember e.k. zal de Afdeeling Aalst der Koninklijke St. Raphaelsgilde een groo- le filmavond geven in de stemmige zaal van St Jozefscollege, Pontstraat, die ieders smaak zal valen. Twee succesbanden zullen worden afgerold 1De Stem der klokken (Le son des cloches), een dramatische film, vol werkelijkheidszin waarin de filmartisten J. Hersholt en Don Ameche roerend de menschelijke gevoelens vertolken. De pers heeft haren lof bij dezen film niet verzwegen. 2. De Kribbebijter, een Nederlandsch gesproken lachsucces. Wie éen aangename avond wil door- brengen zal deze gelegenheid niet la ten voorbijgaan. De vertooningen gaan door den Zon dag om 13,30 en 1 7 ure, den Maandag om 19 ure. Prijzen der plaatsen 3 en 5 fr. HET BAL DER BRANDWEER Het Bestuur der Brandweer deelt mede dat het jaarlijkscn BAL vastge steld is op Zaterdag 17 December. Alle leden en beschermleden gelieven dien datum vrij te houden want... De Pompiers hun Bal is 't plezierigste van al SCHOUWBURG FEESTPALEIS Tooneeljaar 1938-1939 De vertooning gegeven door de Ko ninklijke Rederijkkamer De Cathari- nisten» op Woensdag 17 November 1938. De Catharinisten 'openden hun too neeljaar met Was het echt en jciWesterman en.Zoon». De leiding was in handen V.an den re gisseur der Kamer Heer Fons Van Acker. Het zal dus geen verwondering wekken wanneer we verklaren dat bei de op de planken gebrachte stukken uit muntten door hun homogeniteit en ar tistiek geheel. Fons'heeft er een handje naar om op kunstgebied steeds het bes te te laten presteeren. Hem zij dus alle hulde gebracht voor wat de toeschou wers hier te smaken en te genieten heb ben gekregen. Het was een heerlijk fes tijn voor oog, oor en hart. De toorieelschikking verzorgd door aan de mannelijke bezetting toever trouwd, werd door Oscar op schitte rende wijze verdedigd. De liefde tot moeder en de zaak in botsing met de liefde tot de aangebed/^n echtgenoote, een zielestrijd zoo innerlijk als uiterlijk. De acteur haalt eer van zijn prestatie. Landschot, kunstschilder, heer Ed- mond Coppens een enkel tooneeltje en toch prachtig, iets^ romantisch. Welge slaagd Edmond. Max Holdert, heer Jozef De Smet. De heer Jozef De Smet heeft merkbaar weg afgelegfj op de baan der tooneel speelkunst. Zijn uitbeelding is natuur getrouw. Miep Revers, typiste en Annie, dienstbode, gedubbeld door Mej. A. Sleeuwagen. Mejuffer Sleeuwagen is een lieve verschijning op de planken. Ze weet natuurlijk te bewegen en te zeg gen. Zij groeit wel tot een onzer flink ste Aalstersche liefhebbers. Hartelijk proficiat. Hansen, procuratiehouder, Heer Odi- lon Meert. De Voorzitter der Cathari nisten beleeft zijn rol, hij weet waar hij gaat en staat, hij voelt wat hij zegt. In hoeveel wel onderscheidene rollen heb ben wij den vriend Odilon al niet weten optreden, steeds is hij op de hoogte zij ner taak, niet te verwonderen dus dat Hansen bij allen, en niet in 't minste bij de kenners, succes boekte. Van den Berg, iverkooper, toever- De Smet. De bijzondere werking en geneeskracht van Akker's Abdijsiroop is van zelfsprekend niet zoo maar lukraak, iedereen die deze heeft ondervonden vraagt zich af, aan welke bijzondere nieuwe stoffen deze is te danken. Dat is evenwel niet hei geheim, integendeel, het zijn oude vertrouwde genees-kruiden, welke aan Abdijrivoop zijn zoo kenmerkend snelle en grondige geneeskracht geven en deze kruiden, waren in de grijze oudheid al aan ingewijden en monniken bekend. Thans komen bekende geleerden er toe, deze stoffen opnieuw als 't ware te ontdekken, maar reeds 50 jaar lang zijn het de werkzame stoffen in Akker's Abdijsiropp het technisch comiteit was prachtig, —wS, ,v,,RUU^ aangepast; belichting en meubeleering trouwd aan den Keer. Lod. toonen hier een verheugend samenwer-1 Zijn optreden genoot veel bijval. Als ken van de knappe techniekers welke j jong element der kamer schuilt in Lod. dit comiteit samen stellen. De heeren J De Smet een hoopyolle toekomst. Theo Verbraeckel, Clement Keppens, Emiel Backaert, Paul Eelbode, Prosper Buys en hun helpers weten wat zij wil len en kunnen het beoogde doel berei ken; wat, gezien de korte spanne tijds welke te hunner beschikking staat, reuzenwerk vertegenwoordigt. Heemstra, verkooper. De heer Al- bert Van Hauwe weze hier bij zijn eer ste optreden van harte geluk gewenscht; in hem vinden zijn vader Romaan en zijn oom Edward 'een waardige voort een zetter der traditie-die de Van Hauwe's op het voorplan brengt bij onze Aal- ALTHAEA ACONITUM SERrYLLI MATE Enkele der 20 kruiden in Akker's Abdijsiroop zijn hierboven afge beeld. Tezamen maken zij, dat Gij niet beter kunt nemen om direct bevrijd te worden van de vastzittende slijmen met de ziektekiemen die dat bevat, om Uw aangedane en ontstoken slijmvliezen te genezen en Uw borst- en ademhalings-organen krachtig te versterken. De grondig verdubbeld c [enezende kruiden-werking van Abdijsiroop is nu nog >or de krachtigste „hoest-bewingende" stof „codeïne", door «Was het Echt», een éénakter van D. :stersche tooneeiliefhebbers. Albert heeft A. Clarcke-Smith, vertaald door Jan j natuurlijke sobere gebaren, zijn dictie Fabricus, werd vooraf opgevoerd. i is klaar en zuiver. «Was het Echt» bezit prachtige hoe-j Mijnheer De Groot, Mijnheer Du danigheden, het dialoog is goed ge-jBree en Mijnheer Wevers, afdeelings- slaagd en het stuk verwekt bij de toe-cheffen, gespeeld door de heeren Emiel schouwers een hevige spanning, welke Backaert, Romaan Van Hauwe en Hen- erg dramatisch aandoet en, als een knal-ri Thomas, hebben het kleine rolletje schot, op onverwachte wijze eindigt. j dat hun was toevertrouwd tot zijn volle Mevrouw Van den Bossche: ZIJ enrecht weten laten te komen, de heer Oscar Moortgat: HIJ vertolkten i Tot slotte een woprd van hulde en op meer dan voortreffelijke wijze dit dank aan den heer Theo Eemans en zijn schaar muzikanten welke gelast wa ren met het muzikct^J: gedeelte van het feest. Wanneer Theo" den dirigeerstok hanteert weten we dat we iets puiks te hooren krijgen. Goed heil, Catharinisten Gaat op den ingeslagen weg voort Apotheker Dumont op bijzondere wijze daaraan toegevoegd. Door deze gelukkige samenvoeging komt de genezing nog sneller. Terecht zegt men nu: Fr. 28,50. 1000 Gr. verstek- Per flesch van 230 Gr. Fr. 16,50 500 Gr. Fr. 45.In alle apotheken. 29e Vervolg Ho pachter, zoo gauw toch zeker niet zeide Beth plotseling ernstig. Wat zegt ge, kinderen Kobe sloeg de oogen neer. Maar Nel- leken, hare verlegenheid overwinnende riep uit Ja, moeder, laat ons vandaag nog gaan De blinddoek was Beth afgevallen zij voelde zich weer dezelfde moeder, die zij geweest was, eer de oude vrek zijne schatten voor hare oogen had doen schitteren. Ja, kinderen, riep zij, terwijl de tranen uit hare oogen braken. Ik heb u te veel voor dien ouden vrek doen lij den. Uw wil geschiede En zij greep de rechterhand van bei de jongelieden en vereenigde ze in de prachttooneeltj i .Ais hoofdschotel was op. het pro gramma aangekondigd Wèsterman en Zoon, tooneelspel in 3 bedrijven door Christien Van Bommel-Kouw en Henk Bakker. Dit stuk werd bij zijn verschij nen door de tooneelcritici heel- gunstig beoordeeld. Men noemt, het: prachtig tooneel, vlot geschreven met ontroerend-mooie het sterkste speelstuk door de auteurs geschreven en zoo meer. Als hoofdthema treffen we aan de tragiek eener vrouw, een zakenvrouw, welke niettegenstaande alles, haar wil, haar idee wil doorzetten; tot ze ten lange laatste geknakt moet berusten in het on vermijdelijke. De slottooneelen der drie bedrijven zijn flink geslaagd; ze laten dan ook een diepen indruk bij de toeschouwers. De keuze van «Westerman en Zoon» door de Catharinisten mag van harte toegejuicht worden. Over de vertolking valt heel veel goed te zeggen Mej. Gabr. Bouüaert, in de rol van Martha Westerman, torste de zwaarste taak uit het stuk. Zij heeft ons ontroerd, velen tot weenen toe. De overgang, in het tweede bedrijf, behoort tot het machtigste spel dat wc op tooneelge- bied reeds hebben meegemaakt. Ook ir het slottooneel van het derde bedrijf was de indruk prachtig pakkend. Mevrouw Van den Bossche, in de rol van Aimée, schoondochter van Martha Westerman. Het is voor het publiek der Catharinisten steeds een genoegen Mevrouw Van den Bossche op de plan ken te zien. Deze actrice munt uit door epn volmaakte rolkennis, een losheid en nituurlijkheid in het bewegen- en wel hare. Kobe en Nelleken vergaten op dien oogenblik al wat zij geleden en door staan hadden, om de zoetheid van hurf schielijk geluk te smaken. Ondertusschen schoot pachter Klaas zijnen kiel aan, nam zijnen mispelaar uit de kleerkast, en na eene versche pijp opgestopt te hebben, voegde hij zich weer bij 't gezelschap. Jongen, jongen, mompelde hij. Ik heb nooit met beteren wil een werk van liefde gedaan, 't Zal wel beter gaan, dan met Simen. Ja, ik had het verwacht: bij avond en ontijd ondertrouwen, heb ik altijd hooren afkeuren, dat is te zeg gen, als er geene bewakers bij zijn Djanters, djanters, wat zal de pastoor aardig opkijken, als ik hem de onver wachte verloofden thuis doe Allen luisterden met genoegen naar pachters goedaardige redenen. Trien alleen grommelde woorden van afkeu- .AMOR VINCIT O. V. SPORT EENDRACHT in den VOLKSCROSS cross de juniors met de seniors moeten Eerste Afdeeling A loopen; anders zou Eendracht nog een T g v Lyra Eenciracht Aa|st paar plaatsen gewonnen hebben. 1 oe- - - - komend jaar, zal het echter nog beter gaan. Onze athletiekafdeeling groeit met den dag. Sportmannen onzer streek, steunt Niet vergeten Zondag 4 December, ons Matrozenbal in de zaal Madelon. 0—2 Wit en Zwart. Voetbal EEN ZEGEDAG voor EENDRACHT. Lyra op eigen veld geklopt met 0-2 In alle kranten werd Eendracht ver loren gegeven. Op papier inderdaad kon men de Aalstenaars die op bezoek moesten naar het geduchte Lyra geen kans geven. Het. is evenwel gansch an- Te Evere, heeft onze athletiekafdee-ders en ten onzen voordeele uitgeval ling zeer eervoile uitslagen gemaakt. Vooral in de reeks scholieren, maakten we schoon figuur. Permentier legde be slag op de 7de plaats en dit op 330 vertrekkers. Wie in den cross van Le Soir valt, of een prooi wordt van een kleine inzin king of ontmoediging, verliest met den slag een 50tal plaatsen. Met groepen rent men u voorbij. .Onkans trof Wil ly De Neef, Ottoy, De Gheyndt en een paar andere Eendrachters en toch boek te Aalst een schoone inter-club rang schikking. Alle clubs van 't land doen aan dezen giooten wedstrijd rrtee. Niet alle clubs komen in aanmerking voor de rang schikking. Ziehier Eendracht's rangschikkingen. Bij de kadetten 7de; Bij de scholieren 4de (vóór Union St Gilloise, Gantoise, Beerschot, Meche- len, enz.) Bij dè juniors en séh'iots 5de, (vóór Racing Brussel, Mechelen, Metropol, Gantoise, Beerschot 'eri lid ere) Oprecht jammer dat in den volks- ring en tegenspraak. Ja, maar ik ga ook mee riep Beth plotseling. 't Kan niet beter, vrouw zei Klaas. Is men klaar Voorwaarts dan! En Klaas dreef met zijnen mispelaar het gezelschap buiten. XIII. De meikever zat nog rond de as- schen van den haard te kruipen. Maar hoe langer hem Simen bezag, hoe meer hij tot de overtuiging kwam, dat hij in eenen loozen -strik moest gevallen zijn. Kwajongens en anders niemand nep hij zoo wat op zijn paardje uit. Wat' zou zich de rijke Simen door ene bende onbeschofterikken laten door den neus boren Neen, neen; wij zullen dat gal genaas wel opsporen. En ondanks strik ken, listen en lagen zal Nelleken Si men s Nelleken worden Simen werd in zijne drift gestuit door de geheimzinnige stem van zijn gewe ien Onze Eendrachters bewezen ander maal dat ze tegen sterke tegenstrevers voor niemand moeten onderdoen. Ze boekten een verdiende 0-2 overwinning. Gansch onze ploeg dient geloofd om dezen schoonen uitslag. Eendracht is volop onder doom ge komen en zal van zich nog doen s'pre- ken. Laten we hopen dat ze Zondag, op het plein der Breedestraat, ook eens DE VOLLE MAAT zullen geven. In de 'laatste thuiswedstrijden kreeg ons pu bliek zijn gading niet. Met ons beste spel, 90 minuten gestreden tegen F. C. Ronse. De andere elftallen boekten ook overwinningen De reserven overwonnen thuis Schaarbeek met 2I. De juniors gingen scela te Zele over troeven niet 09. De scholieren kwamen met een l3 zege terug van Assa Ronse. Kan het nog beter zijn Proficiat, mannen Wit en Zwart. ten: vergeet den geest der herstelling niet Daar zonk hem de moed weer in de schoenen en de kloeke man, die zoo even aan een gansch landgewest scheen te gebieden, viel weer neer in den ha- perenden stoel, die hem eenen halven nacht zónder piepen had gedragen en dien hij zooeven slechts had durven ver laten Toch schrikkelijk dacht hij, in den heerd starende. Zoo er eens iets van aan was Herstelling Herstel ling Dat vonnis was toch ook zoo recht... In dat woord voer hij vast, om gansch in zijne diepe mijmering weg te zinken. Naar de maan, met uwe herstel ling sprak hij eensklaps uit, tegen de onzichtbare geesten, die zijne verbeel ding nog niet losgelaten hadden. Ik zal u herstellen Maar laat eens zien: Ukkel Sp. Racing Brussel. 2- Wilrijk Tubanlia 3- 0 Brechem Sp. Assa Ronse 0- -0 Un. Centre Assa Oostende 4- -3 S.C. Charleroi Vorst 6- —3 F. C. Ronse Kapellen 0- 1 Algemeene Rangschikking 1 Tubantia 1 1 7 2 2 23 10 16 2 Berchem Sp. I 1 7 2 2 26 16 16 3 Lyra 11 7 3 1 21 9 15 4 Rac. Brussel 1 1 6 3 2 28 21 14 5 Eendr. Aalst 10 6 3 1 24 20 13 6 Assa Ronse 1 1 4 3 4 21 24 12 7 Union Centre 1 0 5 4 1 23 19 11 8 Ukkel Sp. 1 1 4 4 3 22 22 11 9 Sp. Charleroi 1 1 5 6 0 22 21 10 1 0 Vorst 1 1 3 5 3 25 24 9 1 1 As. Oostende 1 1 4 6 1 16 19 9 1 2 Club Ronse 1 1 3 7 1 14 22 7. 1 3 Wilrijk 1 1 2 7 2 18 34 6 14 Kapelen 1 1 1 9 1 8 24 3 BALSPEL Verleden Zondag heeft het hoofdbe stuur der federatie twaalf ploegen aan vaard in eere-afdeeling, namelijk Aalst, Geeraardsbergen, Braine-le- Comte, Soignies, Houdeng, La Louviè- re, Mons, Cuesmes, Framerie, Feluy» Manage, Quievrain. De Aalstersche ploeg is definitief sa mengesteld als volgt De Boeck Xaveer, Van Pottelbergk Gaston, Podevyn Constant, Erroelen Victor, Van Medegael Prosper. Het Bestuur van «Eendracht» houdt zich ter beschikking van de Neringdoe ners die aan een geschikt plein wonen om Iutten van eere-afdeeling in te rich ten gedurende 1 939. De belanghebben den worden dringend verzocht zich on middellijk met hooger genoemd bestuur betrekking te stellen of zich wenden naar ons lokaal Houtmarkt 1 0, Aalst. Occasieauto te koop. Zich wenden Koophandelstraat, 14, Aalst. 879 Is de deur ook gesloten Hij ging zien. De sleutel stak er aan den binnenkant op, doch zij was niet gesloten. De drommel morde hij. Ben ik dan niet bestolen En hij zette zich op zijne knieen voor t bed, boog zich tot aan den grond, en reikte zoover hij kon onder de bedspon de. Ongedeerd morde hij met eene soort van glimlach. Maar achter de kast dan. Daar ook werd onderzoek gedaan» en dit viel al even goed uit. Dat s wonder toch, meende Siïtien en hij bleef met gekruiste armen te mid den zijner kamer staan. In eenen strik vallen en niet bestolen worden! En toch heb ik niet gedroomd Wederom ging hij op zijnen stoel zit ten nadenken. 't Slot volgt.

De Volksstem | 1938 | | pagina 3