toekomt! Geef hem vitaminen De YerlooMa van flea Vrek margarine Laatste Berichten PLAATSELIJK NIEUWS Zondag 27 November a. s. viert onze oude Rederijkerskamer «De Cathari- sten» het feest harer Schutsheilige «de oote H. Catharina van Alexandrie». zijne, b halsdo» PE ONTVANGST VAN KONING LEOPOLD OP HET RAADHUIS VAN AMSTERDAM. Van uren te voren stroomde de massa toe om de Belgische vorst bij zijn aankomst aan en zijn vertrek uit het Raadhuis te zien en evenals gisteren, te begroeten met enthousiaste kreten, zwierende armen, wuivende zakdoeken en hoeden. Bij de intrede in de raadszaal van het stadhuis weerklinkt de «Brabanconne» en wanneer de beide vorsten, Koning Leopold en Koningin Wilhelmina hebben plaats genomen neemt de h. Van Vlugt het woord om een huideadres voor te lezen, waarin de redenaar er nadruk op legt dat de komst van Belgie's soeve rein de Amsterdamsche bevolking met vreugde en dankbaarheid vervult en dat dit gelukkig feest als een historische gebeurtenis gewaardeerd wordt. Wij voelen eerbied en sympathie voor Belgie en zijn bevolking. De burge meester besluit met een bede van heil voor koning Leopold en voor Bèlgie. In zijn antwoord verklaart koning Leopold dat het onthaal in Nederland's hoofdstad hem diep heeft ontroerd en vraagt hij aan den burgemeester der stad bij de bevolking de tolk te willen zijn van zijn dankbaarheid. Ook over deze blijken van vriendschap zal mijn 'volk zich verheugen, gaat de Koning verder, die vervolgens zinspeelt op de banden welke Nootd en Zuid verbinden en Amsterdam roemt als moderne :stad. Wij 'herdenken niet zonder trots dat Vondel, de prins der NederlahdscKe dichters, uit Antwerpsche ouders werd ge boren. De redenen van toenadering tusschen b'erêd© landen worden versterkt door den gemeenschappelijken wil den vrede onder de volkeren te bevorderen. Ln de koning besluit: Amsterdam gèdije in steeds hoogeren bloei en heerlijkheid. Amsterdam, 22 November. De Koning der Belgen heeft onderscheidin gen uitgedeeld aan de dignitarissen van het hof van den Haag. Aan de leden van het paleis te Amsterdam werd" de medaille van het Belgisch Hof toege kend. In de St. Niklaaskerk had naar aanleiding van het bezoek van Koning Leo pold een plechtige dienst plaats. ROND HET PARLEMENT. Brussel, 22 November. De katholieke landbouwgroep der Kamer besloot opnieuw de hulp der regeering te vragen naar aanleiding vtrn de uitbreiding van het mond- en klauwzeer. Brussel, 22 November. De katholieke Kamergroep vergaderde om de moties ingevolge de interpellatie over de Duitsche uitwijkelingen, te hespre ken. De hh. Heymaji en Du Bus de Warnaffe zouden het standpunt van de groep in de Kamer uiteenzetten. De leden waren het eens om een menschelij- ke houding tegenover de uitgeweken Joden aan te bevelen, maar eischen evenzeer de beveiliging der belangen van arbeiders en handelaars, die in het ge 'drang zouden kunnen komen. NIEMAND VERGETE op zijn post te zijn voor de GEESTELIJKE VOORDRACHTEN ingericht door de zorgen van het Da- vidsfonds, afdeeling Aalst en Omstre ken, in het Nieuw Parochiehuis, Dr. De Moorstraat, parochie van het H. Hart. Als 2e onderwerp over Moderne Grootmachten gaat het over Film door Z. E. P. Van Outryve, Prior van het Dominikanenklooster te Gent. Aanvang te 8; uur 's avonds stipt. Toegang vrij voor iedereen. EEN INTIEM AFSCHEIDSFEESTJE BIJ DE KAJOTTERS In beperkten kring hebben de kajot- tersleiders van het gewest Aalst een hul- debetoog op touw; gezet ter eere van Jef Van Langenhove, die, als propagandist, gedurende verscheidene jaren met gren- zelooze toewijding zoo ontzaglijk veel heeft gepresteerd ten bate van de ar beidersjeugd en thans de beweging ver laat om in de christelijke syndicale we reld der volwassenen zijn beste krachten te panden te stellen. i De landsbond der K. A. J. was ver tegenwoordigd door E. P. Gerulf, hulp- proost der kajotters, en Dries Claey; nationaal propagandist. Het was deze laatste die het eerebe toon inzette met een korte toespraak waarin hij Jef dankte voor zijn werk irt den schoot der K.A.J. en na dewelke hij hem een groot portret van Kanunnik Cardijn overhandigde. Namens de Kajotters van het verbonr sprak Frans Goossens. Ook Pater Ge ruif wilde het zijne bijdragen tot de hul de. Ten slotte kwam de gevierde zelf aan het woord om, onder luide toejuichin gen te verklaren dat het Verbond op zijn medewerking zal mogen rekenen voor de voorbereiding der Romebede vaart. Van de kajotters mocht hij een prachtig Christus-Werkman-beeld in ontvangst nemen. BEZOEKT de Tentoonstelling Theo PRAET in 't Belfort, van 20 November tot 4 December. 30e Vervolg. Dat het zij wat het wil F riep hij eindelijlc, aangedaan ben ik. En de struikroovers zullen voor 't daglicht ko men, al bleef er mijn half fortuin aan Simen wilde opstaan om aan zijn be sluit gevolg te geven,toen eensklaps een nieuwe, bekommering bij hem opdaagde Waar naartoe vroeg hij zich zeiven. Naar den burgemeester Die zal mij onthalen gelijk den laatsten keer en dan zal 't alweer boter aan den galg zijn F In Godsnaam dan naar de gen darmerie ik zal ze wat geld in de hand steken en 't zal gaan alsof het gesmeerd was... Zoo gezegd, zoo gedaan. Simen zat eeds op zijn knieën voor de geldkist, .eeds kraste de sleutel in het slot zijne NOVA ARTES CONCERTEN Het eerste der nieuwe «Nova Artes» concerten kende hier een overweldigend sukses. Een select publiek, vertegen woordigers van kultüreele en artistieke vereenigingen hadden er aan gehouden deze eerste uitvoering, door hunne te genwoordigheid met luister bij te zetten. Vooraf zette de inrichter, vioolvir tuoos Willy Van der Meirsch, in een be schaafde en onberispelijke taal, net doel er- streven van «Nova Artes» uiteen. Te vens dankte hij met gepastte woorden dé geachte toehoorders voor hunne tal rijke'opkomst. Mariano Perca de grootmeester van het huidige guitarerispel kende een wa re triomf. Op onberispelijke wijze bracht hij achtereenvolgens werken van Bach, Tarrega, Granador, Aïbeniz en Chopin ten gehoore, waarmede hij da delijk het aandachtig publiek wist te boeien, en onder den indruk bracht van zijne geniale virtuositeit, zoowel als van zijn fijngevoelig artistiek temperament. Deze kunstenaar zag zich verplicht, het begeestexend publiek met een spe ciaal nummer uit eigen kompositie te danken. Gabriel Metdepenninghen heeft ins gelijks' zijn virtuositeit met brio weten uit te werken tot iets grootsch en mach tig, zijn spel vol schakeeringen, stijl en gevoeligen aanslag brachten hem met werken van Bach en Liszt, een minuten lage ovatie. Deze kunstenaar behoort tot de kla vierspelers, die zich zoo innig vereeni gen met hun werk, dat hen geen gele genheid overblijft, voor theatrale pose, houding of beweging. In Max Bauwens begroeten wij met overtuiging een belofte voor de toe komst #ook zijn klankenspel is van zui ver gehalte. Willy Van der Meirsch de jonge in richter en bezieler der «Nova Artes» concerten, zijn machtig spel, nu eens melodieus dan gebruisend, meeslepend en boeiend, de haast mirakuleuse tech niek in «Je Sonatine van Marcel Poot, braeht de toehoorders in vervoering. Deze talentvolle kunstenaar werd dan ook. ave rend, geapRlaudiseerd. De inrichters mogen zich in een flink linkerhand had het scheel al een paar duimen naar omhoog gelicht, toen fc in zijn hart als met eene donderstem- me klonk denk aan den geest der her stelling F *t Scheel viel weer neer, de sleutel werd weer afgerukt en Simen liet de romp op de hielen zakken om met wat meer gemak te kunnen nazinnen. Toch aardig mompelde hij hoofdschuddend. Ik heb nooit aan spo ken geloofd en op den duur zou ik nog in twijfel geraken F Hij was nog bezig met zijn honderd en één veronderstelling, wanneer het gelui der kerkklok hem gansch tot de wezenlijkheid terugriep. Ha ja t Is Zondag, mompelde hij. Simen naar de kerk en dan raad ge zocht F Met nuchtere maag begaf hij zich naar de mis. Maar de menschen beza gen hem zoo nieuwsgierig Simen werd Om het even welk beroep uw zoon eens zal kiezen, ge kunt hem er toe voorbereiden door een rationeele voeding. Geef-hem veel Solo. Deze heerlijke margarine is rijk aan vitami nen D en A, die de ledematen en de spieren verstevigen en den weerstand tegen ziekte verhoogen. Uitstekende lichamelijke condi tie is van groot gewicht voor een succesvolle toekomst, Solo is dus een voortreffelijk voed sel voor de kinderen. Fr. 2.50 het 1/4 K° RIJK AAN VITAMINEN 0 EN A UfolÖNl MARGAfUNIÈRE BELGE, N. V.. MERKSEM-ANTWERPEN sukses verheugen, Jn bomvolle zaal, dat maakt alle verder' kommentaar overbo- dig. Met belangstelling zien we reeds "No va Artes» tweede' kufjstconcerto te ge- moet. Nova Artes, Excelsior I D. S. TOONEELNIEUWS Op Zondag 13 December, om 5 1/2 uur in de feestzaal "Green Kruis» op voering door Arbeid en Kunst van een prettig blijspel HET VERLIEFDE TRIO, door Heiman De Vries. Tooneelliefhebbers, die van een de gelijk en prachtig blijspel willen genie ten, mogen op deze vertooning niet ont breken. Arbeid en: Kunst heeft op zijn geschikste elementen beroep gedaan, om dit tooneelwerk naar waarde op te voeren. Door Arbeid naar Kunst, zie daar de leuze van de katholieke tooneel- gilae van het kristen Werkersverbond. Prijzen der kaarten 6, 4 en 3 fr. Hallo Hallo SINT MAARTENINSTITUUT Het Bestuur van= het Klein College maakt bekend aan de belanghebbenden dat, gezien de overgraoote toeloop voor het tooneelfeest en hierdoor talrijke per sonen moesten huiswaarts keeren, een bijgevoegde vertoonróc/van «Een Vroc- lijke Geschiedenis r-ea! plaats hebben op Zondag 4 December 1938. Zelfde voorwaarden als bij de eerste opvoering.. Houdt die datum vrij F ongerust. Hij had zijne, broek toch rechts aan en zijn halsdoek was fat soenlijk gebonden en zijn hoed niet geblutst. Maar in de kerkdeur bleef hij 1 eensklaps verschrikt; staan hij had de slippen van zijn paaschjas gevoeld. Hemel F zuchtje hij, ik moet van daag geroepen worden F Simen meende terug te keeren maar vijf, tien, vijf en twintig spotlachen deden zijn kloek be sluit in duigen vallen. In Godsnaam dan I zuchtte hij, wijwater nemende en binnentredende. De pastoor stond reeds op den preek stoel en 't was Simen nog niet gansch klaar of hij al cf niet ondertrouwd was. Wij zullen vergaderen F... riep de heer pastoor af. Simen werd zoo rood als een oven. i. In den huwelijken staat Kobe Smaekx en Petronelïa Kuypen. Simen werd zoo bleek als de wand doch bleef op zijn stuk. Dat de man BIJ DE CATHARINISTEN Zondag 27 November a.s. viert onze aloude Rederijkerskamer «De Cathari- nisten» het feest harer Schutsheilige «de groote H. Catharina van Alexandrie». Het Bestuur noodigt de leden en sympathisanten uit tot de volgende plechtigheden te 1 0 uur in St. Martenskerk aan het Altaar der H. Catharina, plechtige H. Mis; Te 4 uur Solemneel Lof met ser moen en precessie. Het Beeld der H. Catharina zal gedragen en begeleid wor den door de werkende leden der Ka mer. Op het Banket dat plaats heeft te 6 uur, worden 2 verdienstelijke leden ge huldigd om hun 25 jarig lidmaatschap: de Heeren Paul en Léon Eelbode. 27 November wordt een Hoogdag voor de Catharinisten Op Zaterdag 10 December gaat hef Galla-Bai der Catharinisten door in den «Rink». Onthoudt dien datum. Het zal een hoogtepunt zijn van plezier en veimaak. Vlaamsche Opvoedkundige Vereeniging Studiekring Aalst Maandelijksche vergadering, op Woensdag, 23 November, te 1 7,30 u., in de Centrale Meisjesschool, te Aalst. Dagorde 1Mededeelingen door den Heer L. Roels, Gewestelijk Inspect. 2. «Het belang van een plaatselijk programma», bespreking, ingeleid dooj: Mw Vanden Steen. Alle belangstellenden zijn welkom. echter een kloek gestel had, blijkt hier uit dat hij zich zonder in onmacht te vallen tot het einde der mis toe bleef afvragen, hoe het kwam dat hij zoo vol was van Nelleken Kuypen, en waarom hij met dat meisje wilde geroepen wor den. t Kruis werd gemaakt en Simen ging weer naar huis. En de spotvogels des dorps begroetten hem met lang voorbe reide kwinkslagen en de vrienden van Kobe waaronder nogal menige vieze kwast gebonden werd .trakteerden hem op venijnige en maar al te luide uitboe- zemingen tot zelfs de oude wijven staken de hoofden bijeen, om den on- gelukkigen man' zijnen trouw jas öm te keeren. Maar Simen was weer de ontrefbare kurassier geworden. Spot, scherts- noch klaplust waren bekwaam om zijne on verschilligheid te bezweren. De liefde had slechts het stof voo eenige dagen in Zwemclub Neptunus Aalst. Bericht. Zooals de vorige jaren richt Zwem club Neptunus gedurende het Winter seizoen cursussen in van Lichamelijko Opvoeding. De lessen hebben plaats in de welin gerichte Turnzaal van de Stadsjongens- school, Nieuwbeekstraat. Inschrijvingsrecht 10 fr. Afzonderlijke reeksen voor dames ei» heeren. Voor de Dames alle Dinsdagen van 7 tot 8 uur. Voor de Heeren alle Vrijdagen van 7 tot 8 uur. Daar de cui-sussen slechts bij vol- aoende belangstelling zullen ingericht worden, zijn de liefhebbers vriendelijk verzocht de h. Frantz Van den Bossche, Secretaris van Z. N. A. 27, Capucienen- laan, 27, te verwittigen, ten laatste vóór 28 November 1938. Ook niet-leden van Z.N.A. zijn wel kom. Voor het Bestuur van Z. N. A. De Secretaris, Frantz Van den Bossche. ONMIDDELLIJKE WINST CIRCA 70.000 Fr. 's JAARS. Overname goed gekalandeerde zaak, Antwerpen. Schrijven, bureel van 't blad letters D.D. 865 Dame ou Monsieur est demandé pour .doener i ou 2 h. lecon par jour a un enfant pendant un mois. *s Adresser 12. rue Alb. Lienört, Alost. 880 zijn beroest hart kunnen vegen. Nog tien jaar sleet de vergeten vrek n den immer pijnlijken twijfel of hij gewaakt had. Doch 't bleek echter na zijn overlij den dat hij van dit eerste het meest overtuigd was, want in zijn testament vonden de erfgenamen eene schikking, gewis door den geest der herstelling ingeboezemd Ik laat en maak aan Nel- leken Kuypen, den vollen eigendom der Pannenwinning met alle bijhoorige akkers en beemden. En zoo is het gekomen, lieve lezer, dat Klaas Domp, met zijne Simens-ge- zinde Trien, de Pannenwinning heeft moeten afstaan aan de echtgenooten Smaeckx-Kuypen, die haar thans nog; bewonen. EINDE Amsterdam, 22 November. Zooals aangekondigd op het programma 'der feestelijkheden naar aanleiding van 's Konings Leopold officieel bezoek aan Koningin Wilhelmina werd de Belgische vorst dezen voormiddag op het Amsterdamsche stadhuis ontvangen.

De Volksstem | 1938 | | pagina 3