lkêt0^k6t*ï 0 ?010 faUjfïj JL1ea,es,'ts't© Bericliten PLAATSELm NIEUWS Beproef nog heden ©zo, het meest ge schikte piantenvet voor koken, bak ken en braden. KWALITEIT GEWAARBORGD DOOR DE FABRIKANTEN VAN SOLO L Stadie v. D&srw. Timmermans SCHILDERSTUK Aangeslagen Meubel voorwerpen Te Koop Gevraagd ■H KONING LEOPOLD UIT NEDERLAND TERUG. Den Haag, 24 Nov. Te 11,13 u. is de blauwe Nederlandsche koninklij ke trein waarin Koning Leopold en zijn gevolg hadden plaats genomen, uit het station van Den Haag vertrokken. Vooraf had een laatste receptie plaats in de hall van het station waar de di gnitarissen afscheid namen. De Koning verscheen op het perron m gezelschap van koningin Wilhelmina, prinses Juliana en prins Bemhard, en s^°"wde e, eerecompagnie der grenadiers die op de kaai opgesteld stond. Middelerwij werd de Brabanconne gespeeld. De Koning kuste de hand van koningin Wilhlemma en gaf herhaalde malen de hand aan prinses Juliana en prins Bernhard met wie hij zich tot op het laatste oogenblik heel hartelijk en vriendelijk onderhield. Na ingestapt te zijn bleef de Belgische vorst recht voor de deur staan groet te blijkbaar ontroerd tot, onder het spelen van het Vaderlandsch lied, de trein zich in beweging zette en onder luide toejuichingen, het station van s Uraven- hage uitbolde Bij hun terugkeer was de Nederlandsche koninklijke familie het voorwerp van een warme ovatie. w/ u i Den Haag, 24 Nov. Officieel wordt gemeld dat Koningin Wilhelmina in de a.s. lente of in 't begin van den zomer van 1939 het bezoek van Koning Leopold zal beantwoorden. ONTPLOFFING TE GENUA Genua, 24 Nov. Bij een ontploffing te Genua werden 13 arbeiders be dolven; vier vonden den dood, de 9 anderen konden Hallo SINT MAART Het Bestuur van Hallo iTITUUT het Klein College maakt bekend aan 'de belanghebbenden dat, gezien de overgraoote toeloop voor het tooneelfeest en hierijoor talrijke per sonen moesten huiswaarts keeren, een bijgevoegde vertooning van «Een Vroo- lijke Geschiedenis» zal plaats hebben op Zondag 4 December 1938. Zelfde voorwaarden als bij de eerste opvoering. Houdt die datum vrij VUUR... Armen hebben kou en lijden honger... Studenten bedelen voor hun arme broeders... Gij,, kristen-menscb, gij zult de «Winter-hulp» actie der o;studenten steunen. In naam der armen en der «Winterhulp-actie» heb dank. gered worden. KONINKLIJKE VLAAMSCHE SCHOUWBURG BRUSSEL. Óveral in het Vlaamsche land werd dit jaar de I>Q0e verjaring gevierd van de verschijning van De Leeuw van Vlaanderen», het beroemdste boek van 'Hendrik Conscience. In de overtuiging dat Brussel hierbij 'niet ten achteren mocht blijven, heeft het bestuur van den Kon. Vlaamschen Schouwburg besloten een heele reeks van buitengewone voorstellingen te ge ven van de tooneelbewerking welke Jan Poot heeft gemaakt vandit Vlaamsch epos. Een werk is het geworden, waar in, in tien tafereelen, de historische fi guren uit Conscience's roman als het ware in een symbolisch licht worden opgewekt. De bewerker wenschte te ra ken noch aan de letterkundige waarde, noch aan den gevoelsinhoud, noch aan de Vlaamsch- en volksgezinde strekking van den roman. De tien tafereelen zijn een getuigenis van eerbied, bewonde ring en liefde voor Conscience. In de hoofdrollen treden op Rezy Verschueren, Louisa Eren, Gust. Maes, Jan Clercx, Dolf Denis, Fons Derre, Frans Joossens, René Peeters, Jan Bas- cour, Robert Sonck, Piet van de Auwe- ra, José Puissant, Alida Bascour, An drea, Lily Vernon, enz. De regie is in handen van Gust Maus. Gezorgd is voor een bijzondere tooneelschikldng en voor passende kostumeering. Die opvoeringen vangen aan Zater dag 26, 20 uur en hebben vervolgens plaats alle avonden (behalve Dinsdags en Vrijdags), telkens om 20 uur, als mede Zondag in middagvoorstelling om 15,30 uur; De offieieele feestvoorstéllmg heeft plaats Zondag 4 December, om 20 uur. WINTERHULP Wie in het volk staat, begrijpt het. En wie er mee omgaat, voelt ook aan de nood die er bestaat onder dat volk. Nood aan geld. - Nood aan brood. Nood aan liefde Is dé'nood op godsdienstig en zede lijk gebied verschrikkelijk, deze wordt misschien nog aangewakkerd door dé] nood op stoffelijk gebied. In de WINTER is de nood het hoogst!! Hard kan het leven zijn 1 Wij Kajotters zullen hier helpen Hier passen geen woorden, maar da den Wij zullen in de plaats der nood lijdenden aan de huizen van de meest- bemiddeiden gaan, om steun te vragen voor hen die lijden en honger hebben. In den Kersttijd moeten allen van goeden wil zijn. Wij willen vrede bren gén en vreugde. Aan allen Want zij die niet kunnen geven die krijgen, en zij die niet krijgen... die geven. Zoo zal elk gelukkig zijn én blij. Laten wij samenwerken De Kajotters zullen terug aanklop pen bij U. Geeft Want «Wat ge aan de minste der Mijnen hebt gedaan, dat hebt ge aan Mij zelf gedaan 't Is Christus, God zelf die het heeft gezegd. Welk een troost voor ons. Er is hief een daad te stellen. Komaan Hl' ><0p Zondag 4 December 's morgens; en Maandag 3 December 's avonds zul len we rondkomen, om datgene wat Ge óns met een goed hart zult overhandi gen. We weten dat we verwacht zijn Tot Zondag en Maandag dan KAMIEL. KATHOLIEKE STRIJDERSBONDEN VAN AALST Wijkkring St. Jobsvrienden Aan de Bevolking De Katholieke Strijdersbond, zijn ideaal getrouw wil aan onze stadsgenoo- ten, een alzijdige politieke vorming ge ven. Met dat doel richt hij een groote Filmavond in, die de bevolking koste loos wordt aangeboden. Dank de medewerking ons verleend door de Kristelijke Syndikaten van het Arrondissement Aalst, Herzele, Zotte- gem, beschikken we over de Prachtfilm van de Jubeldag van het A.C.V. Deze rolprent van 1300 meter geeft een trouw beeld van de Kristelijke vak beweging, en zal ons dus dze beweging beter leeren kennen. Bij die gelegenheid, zal de heer Mo-j riau, Secretaris Propagandist van het' Verbond Aalst, een spreekbeurt hou den. Ziehier de volledige dagorde. 1. Ter inleiding: Vlaamsche liederen. 2. De Vlaamsche Leeuw. 3. Arbeidersgebed. 4. Wélkomwoord door d. Voorzitter. 5. Spreekbeurt «De Kristelijke Vak beweging is een macht ten goede.» door M. Eu^een Moriau, syndikaal leider. 6. Lied «Heil het A.C.V. door de massa. 7. Prachtfilm Jeubeidag A.C.V. 8. Slotzang «V/ij willen God». 9. Dankwoord door den Voorzitter. Wij hebben hier een eenige kans om een leerrijke en aangename avond door te brengen, we rekenen er dan ook op dat de Aalstenaars dezer wijle er zullen aan houden, deze feestvergadering bij te wonen. Mannen en vrouwen van St. Job, gij zijt verwacht in groot getal op Vrijdag 25 November te 7 1/2 uur, bij Louis Schouppe, St. Jobsfcraat, Aalst. De Voorzitter van den Strijdersbond, Advokaat De Hovre. De Voorzitter van de Wijkkrin; Leon De Ridder. D. D. BIJ DE CATHARINISTEN Zondag 27 Novémber a.s. viert onze aloude Rederijkerskamer «De Cathari- nisten» het feest harer Schutsheilige «de groote H. Catharina van Alexandrie»; Het Bestuur noodigt de leden sympathisanten u-it tot de volgende plechtigheden -: >n te 1 0 uur in Sb' Martenskerk aan hei Altaar der H. Catharina, plechtige H. Mis; Te 4 uur Solemneel Lof met ser moen en processie. -Het Beeld der H. Catharina zal gedragen en begeleid wor den door de werkende leden der Ka mer. Op het Banket dat plaats heeft ie 6 uur, worden 2 verdienstelijke leden ge huldigd om hun 25 jarig lidmaatschap: de Heeren Paul eri Léon Eelbode. 27 November wordt een Hoogdag voor de Catharinisten Op Zaterdag 10 December gaat he* Galla-Bai der Catharinisten door in den <(Rink». Onthoudt dien |da^um. Het zal eer hoogtepunt zijn van plezier en vermaak pfc stvn*4 °'i0 t\\ Vvct S .ot^g;r ONTWIKKELINGSAVOND IN T LAND VAN RIEM Woensdag 21 December, gedurende de Kerstweek zal het Land van Riem voor 't voetlicht brengen «Scrooge en Marley een mooie tooneelbewerking van een diep aangrijpende Kerstlegende Als voorbereiding tot deze kunstpres- statie zal h. Martin De Bcule op Dins dag a.s. 22 November, te 8 u. in 't pri vaat lokaal van 't Land van Riem, Groote Markt, een voordracht houden getiteld Dickens en Scrooge en Mar ley», Dat wordt een zeer interessante optwikkelingsavond. De leden met fa milie, vrienden en kennissen en belangr stellenden zijn welkom. Koninklijke St. Raphaelsgiide AfdeeÜng Aalst. Op Zondag 27Ï"en- Maandag 28 No vember e.k. zal dé Afdeeling Aalst der Koninklijke St. Raphaelsgiide een groo te filmavond gever, in de stemmige zaal van St Jozefscollege, Pontstraat, die in ieders smaak zal valen. Twee succesbanden zullen worden afgerold 1De Stem dei' klokken (Le son des cloches), een dramatische film, vol werkelijkheidszin fwaarin de filmartisten j. Hersholt en Don Ameche roerend de menschelijké gevoelens vertolken. De pers heeft Harén lof 'bij dezen film niét verzwegen. 2. Dè Kribbéb^ëf:/ een Netderlandsch gesproken'lachsucces. Wie'één' aangename aVonrl/wil door brengen zal deèè gelegenheid ^nlet la ten voorbijgaan. De vertooningen gaan door den Zon dag om 13,30 én 17 "ure, den Maandag om 1 9 ure. Prijzen der plaatsen 3 en 5 fr. V. O. S. V. I B. B. V. O. S. Het groot zang, muziek en Goochel- kabaret op Zondag 27 November 1938 te 1 7 u. 30 in den Vraamschen Schouw burg, Molenstraat. 3 uren, plezier, leute, lachen Genummerde Kaarten aan 5 en 3 fr. te bekomen in het Vlaamsch Huis. Makkers en Vlamingen die ons ge negen zijt steunt óns feest. Komt met de Vlaamsche Oudstrijdérs U deftig ver maken en lacht rhefons mede. De op brengst komt ten goede aan het Kerst feest onzer kinderén; Dank. Het Bestuur V.O.S. °^4t g v fee t&et oVie^ IOZ to-035 .BfL NIEUWSTRAAT, 33, AALST HET EERSTE 1ste Vervolg. Vrienden en betrekkingen zijn ge woonlijk dan het minst hulpvaardig, als het er *t meest op aankomt Zij stuitte op vele eigen baatzuchtigen en hardvoch- tigen zij moest vele weigeringen on dergaan en veler ondankbaarheid on dervinden, want velen dergenen wier voorspraak of invloed zij inriep, had den verplichting aan hare familie; eeni- gen evenwel beseften den uitersten nood dier in diepen rouw gekleede we duwe, welke voor hare kinderen bad. Zij stélden levendig belang in haar, en zij verkreeg tweemaal eerder een bureel dan zij te Pionden gebleven zou vezwor- ven hebben, en eens zoo gewichtig. Zij keerde terug en toen Maurits en Louise zich bij hare aankomst in hare rmen wierpen, drukte zij hun aan het nart en onder een vloed van tranen, MIJLBEEK-DAVIDSFONDS meldt U dat «Opwaarts», zijn flinke tooneelaf- deeling; sterk opschiet met de herha lingen vair - «De Koning der Joden het evangelisch spel Van E. P. Mortier, én belooft, U op 18, 25 en 26 Decem ber a.s., drie verzorgde opvoeringen te bieden van dit prachtig werk. Zeg het voort, -a. Uv b. U zult toch ook van deze préstatie wilien geniéten kinderen, we scheiden niet meer van elkaar Eenige verwanten waren reeds over eengekomen om de leden dier rampza lige familie onderling te verdeelend en een hunner, een rijk grondeigenaar, had op Maurits doelende, een van die grie vende en zoutelooze aardigheden ge zegd, welke een rechtschapen man de schouders doet ophalen. De jongen is meer. wakker dan sterk, had hij met een lompen lach ge zegd, ik wil hem wei om mijne schapen te hoeden. Dat was voorzeker maar scherts maar vlijmde niettemin als een dolk steek door het hart der moeder, welke het vaste besluit nam iiever alles te lij den dan zich van hare kinderen te scheiden. Eenmaal te Pionden teruggekeerd verliet zij die plaats niet meer zij leef de zoo spaarzaam dat hare uitgaven nooit hare luttele inkomsten te boven gingen en zij zelfs nog iets voor Mau- Bij Rechtsmacht. OPENBARE VERKOOFING VAN Deurwaarder F. TIMMERMANS, in verblijf te-Aalst zal op ZATERDAG 26 NOVEMBER 1938, om 9 uur voormid dag op de Groote Markt te Aalst over gaan tot de openbare verkooping bij Rechtsmacht van inbeslaggenomen meubelvoorwerpen zooals 7 nieuwe porte manteaux met spiegel Een groote horlogie West-Minster in eik. Een argentière in eik. Een bui eau modern compleet. Een volledige slaap kamer in eik. Een volledige slaapkamer i:. plaqué citron. Een heerenvelo in goeden staat. STAD AALST Een klein Nijverheidsgebouw of groot magazijn bij voorkeur woonhuis er bij, of iets wat zonder groote kosten daartoe kan worden aangewend. Liefst in het center der stad. Of een passenden Bouwgrond, niet ver buiten de stad. Schrijven aan bureel van dit blad on der de letters A.Z.V. Prijsopgave en beschrijving goed vereischt. Geheimhouding gewaarborgd. 881 Gereed geld. Zonder kosten. 884 rits opvoeding kon tér zijde leggen.Het kind leerde vlug en toen de lessen des schoolmeesters onvoldoende werden werd hij naar een Lyceum gezonden. Mevrouw Davenant zorgde zelf voor; de opleiding harer dochter en beiden j brachten te zamen verscheidene jaren in geluk en tevredenheid door. Het u.ur waarop Maurits zijne studiën' voleinden en zich een loopbaan kiezen' zou, naderde met rassèhe schreden. Als! zijne moeder hem daarover ondervroeg had hij haar nooit- willen zeggen welke loopbaan hij wenschte te aanvaarden, j Niettemin had zij geraden dat hij plan- nen koesterde en hem zoo in dat stil- zwijgen daaromtrent ziende volharden! vermeesterde haar- een geheimzinnige1 vrees. Waarom, vroeg zij aan Louisa, I zou Maurits toch altijd over zijne plan nen voor de toekomst zwijgen Dat maakt mij ongerust. Het meisje haastte zich dan het ge sprek op een ander onderwerp te bren gen. Zij droeg kennis van de hartewen- schen haars broeders zij was in zijne plannen ingewijd, maar durfde er niet met hare moeder over spreken, uit vrees voor den indruk welke die bekentenis op haar zou teweegbrengen. Maurits studiën waren voltooid zijn laatste jaar was niet zoo glansrijk ge weest als de vorigen. Hij had, zeiden zijne leeraren, zijn tijd aan iets anders besteed, dan aan studeeren. Zijne moeder behoefde niet lang op de verklaring dier raadselachtige wo den aan te dringen. Maurits keerde naar Pionden w en bekende haar, dat hij schilder wilde worden. Tot eenig antwoord sloeg de arme weduwe hare handen saam en be schouwde hem met betraande oogen. Zij behoorde wel niet tot dezulken, die slechts minachting over hebben voor de kunst, en hare beoefenaars, maar zij was moeder en had ondervin- ding van het leven. Zij wist wat men lijdt als men op de werkelijkheid stuit en daarom joeg Het besluit haars zoons ONMIDDELLIJKE WINST CIRCA 70.000 Fr. 's JAARS. Overname goed gekalandeerde zaak, Antwerpen. Schrijven, bureel van 't blad letter» D.D. 865 TE KOOP per occasie, wegens uit- heiding machine combinée voor houtbewerkers, alsook lintzaag, zoo goed als nieuw, 1 jaar oud. Zeer voor- deelige prijzen. Schrijven bureel van 't blad onder de letters D. B. 883 haar schrik aan. Fel bestreed zij zijn voornemen. Zij ontvouwde voor zijne blikken al de wisselvalligheden, ziels angsten en teleurstellingen waarvan het leven eens kunstenaars vol is. Van de honderd, waarschuwde zij, komt er ter nauwernood een tot aanzien en fortuin, de overigen komen in ellende om, ja vaak in wanhoop, als zij niet' christelijk zijn. Smeekingen en redeneeringen, niets baatte alles leed schipbreuk op het geen Maurits zijne roeping noemde. Eens dat het toeval hem voor een meesterstuk van schilderkunst gevoerd had, had hij Alegri's kreet geuit An- chio' son pittor Ook ik ben schilder l Eene soort van omwenteling greep in zijn binnenste plaats. Hij verwaarloos de zijne studiën en wijdde zich vurig lijk aan zijne geliefde bezigheid. Binnen weinige maanden overtrok hij zijnen leermeester, die hem voorspelde dat hij het ver zou brengen. i't Veryoigt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3