PRIEUR Pillen Eenlaxeermsddelidat 'PURGEERT ZOMRERTE LUYCKX Het fre&te, Ea%e£Amidde£ 3G£*.£*/tst;e Hericliten PLMÏSELIJK mum SCHILDERSTUK 12?° fr.' Te Koop Gevraagd 3*-'«J* I'.JW-t-lLMU- WERKHERVATTING IN NOORD FRANKRIJK Valenciennes, 28 Nov. Het bevel tot hervatting van den arbeid in dc mijnen van Alzin werd van morgen stipt nageleefd. POOLSCH-TSJECHISCH INCIDENT. Bratislava, 28 Nov. Op verschillende plaatsen hebben Poolsche troepen de afgebakende grenslijnen overschreden. Op zeker oogenblik is het tot een tref fen gekomen tusschen Slowaaksche en Poolsche soldaten. Langs Slowaaksche zijde vielen geen slachtoffers. Men verzoekt ons het melden van Mevrouw overlijden te JOAN NA-MARIA echtgenoote van Mijnheer Gustaaf SCHOLLAERT Lid van den Bond van het H. Hart en verschillende godvruchtige Confreriën, geboren te Aalst, den 12 Maart 1884 en aldaar godvruchtig overleden den 26 November 1938 versterkt door de HPI. Sacramenten. De plechtige Lijkdienst en Begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 29 Novem ber 1938, om 9 uur, in de kerk van den H. Jozef te Aalst. De Vrouwmis onder de Vigiliën. Men vergadere ten sterfhuize School straat, 23, om 8 1/2 uur. De Nadienst van Bermhertigheid, Vrijdag 9 December, om 8 uur, in de zelfde kerk. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. VERBOND DER KATHOLIEKE BURGERS- EN MIDDENSTANDS- VROUWEN Afdeeiing Aalst. yt Groot Kerstfeest zal dit jaar plaats hebben op Maandag 26 December, in de Feestzaal van 't Groen Kruis. Cm 2,30 u. namiddag voor de kin deren" van St Jozefsparochie en Mijl- beke. Om 5 u. voor St Martinus- en H. Hartparochie, alsook nog voor Mijlbeke De kinderen der nieuwe leden kun nen aan het Kerstfeest ook deelnemen indien zij hun laten inschrijven voor 10 December 1938. HET VLAAMSCH NATIONAAL ZANGFEEST EN DE GRAMMENS- BETOOGING worden door den Vlaam- schen Toeristenbond te Aalst op het witte doek gebracht, Dinsdag 29 No vember, te 20 u., in de Palucekinema der Schoolstraat. Samen met de mees terlijke hoofdfilm «The Plainsman», een machtig werk van Cecil B. de Mille, en nog andere documentairen, zullen ze een programma uitmaken, dat zeker de moeilijksten moet bevallen. Toegang uitsluitend voor V.T.B.-ers, tegen de gewone voorwaarden. Wie lid wordt voor 1939 mag binnen EEN WELGESLAAGDE VERTOONING De opvoering in de feestzaal van het S' Maarteninstituut op Z.ondag 20 Nov. j.l. die door de oud-leerlingen en leer lingen van het Klein College werd ge geven, 'besloot de' feestelijkheden door bedoeld instituut, bij de viering van zijn 1 000 studenten op touw gezet. Een krachtinspanning van wege de spelers liia'g het wel genoemd Worden; 'als men weet dat voor de herhalingen van het blijspel amper over 14 dagen kon; worden beschikt. Desondanks heb ben alle spelers hun rol met brio uitge beeld, zoodanig dat zij bij het sluiten van het doek na ieder bedrijf, een warm en dankbaar applaus ,van wege het taf rijk publiek in ontvangst mochten ne men. De toeschouwers keerden hoogst vol daan huiswaarts en zullen, zonder twij fel, vrienden en familieleden aanbeve len, zich tijdig van toegangskaarten voor de bijgevoegde vertooning van Zondag 4 December om 1 7,30 uur, te voorzien. De acteurs zullen den tijd die hun nog overblijft benuttigen om hun rol nog meer in te studeeren, derwijze dat zij eer van hun optreden zullen halen. Een goede raad Zorgt tijdig voor uwe toegangsbewijzen die van heden af in het Klein College voorhanden zijn. HET WAS NOODIG een bijgevoeg de opvoering te geven van het blijspel door de oud-leerlingen en leerlingen van het St Maarteninstituut op Zondag 20 November jl. ten tooneele gebracht. Honderden personen konden in de feestzaal van voormeld gesticht geen plaats meer bemachtigen. Om die reden en vooral gezien het groot succes dat de spelers hebben ge noten, werd een tweede vertooning be legd op Zondag 4 December om 17,30 uur. De toegangsbewijzen zijn van nu af reeds te bekomen in 't Klein College. Een goede raad Zorgt tijdig voor uw toegangsbewijzen en laat ze num meren. DAVIDSFONDS AALST MIJLBEEK Op 19, 25 en 26 December aanstaan de zal de Tooneelkring Opwaarts te Mijlbeek het Nieuw Evangelisch drama De Koning der Joden van Eerw. Pater Mortier, S. J. opvoeren Op Zondag 4 December te 5 uur zal de geleerde schrijver in de Feestzaal der Patronage, Moorselbaan, een voor dracht houden als toelichting tot dit tooneelspel. Tevens zullen tooneelleider G. Van den Bossche en Koor- en kestleider Eerw. Heer De Bruyne eene uiteenzetting geven over hunne opvat tingen betreffende de uitvoering. Zonder twijfel zullen de spreekbeur ten bij de leden en het Aalstersch pu bliek eene zeer groote belangstelling verwekken en talrijk bijgewoond wor den. De toegang is gansch kosteloos voor iedereen. OUD-STUDENTENVERBOND A.V.A. Technische Scholen, Aalst. Op Dinsdag 13 December 1938, om 8 ure 's avonds, in CINEMA PALACE Film- en Ontwikkeüngsavond met bui tengewoon gevarieerd programma. 1. Film-Journaal, Actualiteiten. 2. Brieven vliegen over den Oceaan. Documentaire over de organisatie van den Luchtpostdienst. 3. Roentgens&ralen. Door een speciale techniek worden inwendige onzichtbare bewegingen ge- filmeerd. 4. Kleur- Klank- Teekenfilm. 5. HELDEN DER ZEE (Capitaines Courageux). Een der schoonste en beste films van jde laatste jaren. Prachtig spel van den kleinen Freddy Bartholomew en Spen cer Tracy. Kaarten te bekomen in 't Paviljo.en en bij den Portier der School 6 fr. en 4 fr. SPMIT Voetbal STANDAARD DENDERLEEUW 4 V. V. VOLHARDEN 3 Volharden verspeelt 2 kostbare punten Niet tegenstaande de onzen de gansche match het meest in den aanval waren. Nadat de Volharders langs Gaston Van Pottelberg aan de 3 min de stand geopend hadden, zijn het terug de on zen die_, langs hun rechtervleugel het ge vaarlijkst aanvallen, en het is maar op het randje af dat doelman de Pelsmaec- ker eexv zpker doel nog met de vuist kan HET EERSTE 4de Vervolg. 1Dat is geen reden om zoo heel vroeg op te staan. Ja wel want God weet wanneer we u wederzien Daarom moeten wij ten minste van de ons gegunde oogen- blikken gebruik maken. En weet ge, Maurits, ik sta er op om vandaag uw ontbijt zelve klaar te maken. Hebt gij me niet meermalen gezegd, dat de kof fie, welke ik zet, zoo n bijzonder geu- rigen smaak heeft Dat is waar, en dat zeg ik nog maals. Als ik ze u maar zie inschenken, merk ik al dat Perrine er geené hand naar uitgestoken heeft. Dat zegt mama- oog, en ik kan niet zeggen hoe vindingrijk ik ben in het zoeken naar voorwendsel om Perri ne, zonder haar te krenken, te onder- iruipen. Zij is ons altijd zoo genegen jeweest, dat het niet meer dan billijk is haar te ontzien, wanneer men het een ander niet doen zou. Zo,o sprekend had Louisa vlug heur haren opgestreken en begon zij alles in gereedheid te brengen. Een weinig ter zijde gezeten met den elleboog op den rug zijns stoels en met het hoofd op de hand leunend volgden zijne blikken haar werktuigelijk, terwijl zij het ontbijt bereidde met een handig heid, welke van eene langdurige ge woonte getuigde. Toen zij .het ziedende water in de voor haar geplaatste koffiekan gegoten had, keerde zij haar door de hitte des vuurs gekleurd gelaat tot Maurits en vroeg opgeruimd Denkt ge er aan dit nieuwe tafe reel te schilderen Weet ge nog wel dat ge vroeger zoo geestdriftvol waart voor de Vlaamsche schilderschool zijn uwe gevoelens daaromtrent veranderd. Ge zijt anders poëtisch genoeg om zelfs een prozaisch huiselijk tooneel dichter lijk té maken. Maar Maurits was in zijn mijmering Ket is goed geweten dat herhaalde purgatiec verzwakkenEn toch, wanneer men den veertig jarigen leeftijd bereikt heeft, dan komt heel dikwijls de verstopping voor en moeten de ingewanden geholpen worden opdat zij zich eiken dag zouden ledigen. Vererger de kwaal die gij wilt bestrijden niet. Hier is voor U, bejaarde menschen, een volmaakt geneesmiddel de Prieur Pillen op basis van planten, zij prikkelen de ingewanden niet, zij wer ken zachtjes, zonder kolieken, zonder gewoonte te doen ontstaan, zij bevattenhet 'bladgroen dat de beste ver sterker der ingewanden is. 2 kleine Prieur PilJen ,'s avonds na den laatsten maaltijd genomen (dik wijls zal eene volstaan) zul len uw ingewanden steeds vrij houden. Dit zal dan ook het geheim van uw gcede gezondheid zijn. ÏDoe een. -p/ioef. op onze doóten! Indien gij. na de helft van een flesch van 25 pillen gebruikt te hebben, niet geheel voldaan zijt stuur dan dc half ledige flesch franco terug aan het Anciennc Maison Louis Sanders te Brussel, die on middellijk en zonder betwisting de 'som van Fr. 5 zal terugbetalen 'S MORGENS en 'S AVONDS moet gij uw tong bezien Indien zij wit, vuil, slij merig is dan zijt g;j ver- Wacht en neem 2 kleine Prieur Pillen. 5r„ voor 2d Tl. pillen, 750 f, v°°r 50 III. pillen pillen. weg werken, nu op schoöne aanval van Standaard Ï3 het aan hun inside rechts om van op 15 m. met écn schuin schot de ploegen gelijk te stellen. 4 min. daarna neemt Standaard langs hun mid denvoor voorsprong 2-1; Nu is het terug aan de onzen, en aan de 35 min. en dit op schoon inzenden van extréme rechts van Pottelberg ste*L V^n Cautcr met een keihard schot de ploegen gelijk 2-2. De onzen komen terug zeer gevaarlijk opzetten en op een hoog inzenden van onze Centerhalf die terecht komt voor de netten van Standaard, hun doelman worstelt met hun back De Kuisscher om het Ieder, deze steekt er het hoofd on der en kopt hem rechtstreeks in eigen doel, jammer genoeg staat het net zoo strak in schuine lijn gespannen dat de bal terug op de doellijn botst, hun kee per grijpt het leder en in die oogen- blikken van verwarring ontzet hij snel, en spijtig voorwaar, scheidsrechter Go- vaerts heeft naar hij het na de match be weerd heeft niets gezien, anders hadden de onzen met de rust 3-2 voorgestaan, nu helaas 2-2. Na de hervatting zijn het de thuis- spelers die het eerst aanvallen en aan de 6 min wijzen de bordjes 3-2 in hun oordeel, maar onze jongens laten op het antwoord niet lang v/achten en 3 min. nadien stelt Van Pottelberg d< ploegen nogmaals gelijk'3-3. Nu komen de meeste aanvallen van Volharden, Standaard speelt met 3' bacs. Maar op ontsnapping, nemen ze met een flauw schuin schot de voorsprong aan de 16 min. Een doelsëhot die door keeper Bosteels heel gemakkelijk te stoppen was, met een kleine duikeling ware het ergste vermeden, iets ;w^l we van onzen keeper sinds lange maanden niet meer te zien krijgen, bedroevend voorwaar, voor de anderen. Vanaf dit oogqnblik stellen de Stan- daardmannen alles opf verdediging en verslpnden die schër# bracht geen lach op zijne lippen. Ik streef hoogéf; was zijn ernstig antwoord. O, als ik mijne droomen ver wezenlijken kon Dat zal wel komen gij zijt nog jong en hebt talent. Dat hebben zoovelen. Ja, maar dat zijn losbollen, en de ze kunnen niet werkenMaurits, zij heb ben geen geduld. Zoo is het; de tijd vliegt zoo snel voorbij. De schilderkunst is evenals de andere kunsten in een handelstak ont aard! Er worden zoo'n massa middel matige dingen voortgebracht, en zoo haast men zich het gèriie te ontvleuge- len. Moet men dan ook van honger wegkwijnen De kunst is uit zichzel- ve geen genot. Zij strekt slechts om te genieten, en zonder yroeging exploi teert men haar. Vandaar dan óok dat men geene groote schilderkunst meer ziet. De historie telt sleqhts ettelijke be oefenaars onder de reeds tot vermaard heid gekomen schilders^- en het gods- De Motie Jules speelt neven hun keeper vlak voor doel, de onzen vallen links en rechts verwoed aan maar niets baat, Denderleeuw schopt alles buiten. En on ze jongens niettegenstaande al hun zwoegen, slagen er niet meer in gelijk te stellen. Nochtans we verdienden ten minsten een gelijk spel. Volharden bekwam 4 corners. Standaard 3. Zondag a.s. 4 December, doen onze Volharders de verplaatsing naar Oude naarde. Terug flink doorspelen jongens en weldra keert de tij, en zullen we er beter komen voor te staan. LUC. EENDRACHT 4 - F. C. RONSE 1 Een schcone 2de speeïhelft. Met de rust had F.C. Ronse, tegen wind in, een 0-1 voorsprong weten te veroveren. Aalst verdiende voorzeker beter, want nadat Lippeveld aan de 3e minuut, met een ver-schot De Munter verrast had, werden de bezoekers meestal in hun kamp opgehouden. Er werd veel naar het doel van Ronse ge schoten, doch ofwel was het eindschot te zwak en van te ver gelost, ofwel greep Bougeois, kalm doch zeker in. Eendracht verwaarloosde zijn vleugel spel en kon den weg naar het net niet vinden. In de 2e speeïhelft, werden de wit- zwarte vleugelspelers aan het werk ge zet. Bij Ronse gaven enkele spelers blij ken van vermoeidheid en het was te voorzien dat het flink optreden van doelwachter Bourgeois, van back Van Gysegem en halfback Van de Kerkho- ve, niet bij machte zou gev/eest zijn, om langer aan de drukking te weerstaan. Aalst doelde nog 4 maal. Ziehier hoe: Aan de 4e minuut stuurt Voogt het le der naar Cornelis; deze zond in en De Bilde zorgde met kopstoot voor 1-1. Aan de 20e minuut, doelde De Buck 2-1 op geharrewar voor doel; nummers dienstig genre, wie kent het in deze on- geloovige eeuw Niemand. De inspira tie ontbreekt en weinige waarlijk schoo- ne stukken komen deze eeuw in hare eer herstellen.- Men zegt, en 't is ook zoo de schoo- ne kunsten zijn in gevaar. Maar, zeide het meisje zacht,kunt gij geene eervolle uitzondering worden? Gij hebt een onzer voornaamste schil ders tot leermeesters... De dag zal ko men, Maurits, waarop gij uwen naam onder een meesterstuk zult plaatsen. Des jonkmans oogen vonkelden. O, als mijne hand mijne denk beelden volgde, zou het kunnen gebeu ren, want ik gevoel het, ik heb. mij niet in mijne roeping vergist en vind zelfs in mijn werk een zeker genoegen, dat ik nooit in iets anders gehad heb. Maar, Maar, voegde hij er treurig bij, weinigen is het weggelegd in geheel zijne schoon heid- het ideaal weer te geven, dat zijne verbeelding schiep. En dat juist is de grootste kwelling der kunstenaars.Hoe vaak heb ik, als ik mij voor mijnen ezel :v.-£ y f 3 en 4, kwamen van den voet van Voogt, telkens op inzenden van Ver hulst. Aalst boekte een verdier.de over winning, een uitslag waaraan tijdens de poos, de meeste wit-zwarte supporters twijfelden. Eendracht staat 4de gerangschikt met een wedstrijd minder (deze legen Union Centre, die op eigen veld zal her- speeld worden). Voorwaar een prachtige klasseering! Op dit oogenblik hebben onze eerste klassers evenveel kans als om 't even wie, om kampioen te worden. En dat ze hiervoor alles zullen in 't werk stellen, dat is de vurigste wensch van alle spor tieve streekgenooten. Wit en Zwart. UIT TER HAND TE KOOP. Schoon burgershuis, gelegen Kluyskensstraat, 5, omvattende, salon, eetplaats, groote woonplaats, keuken, koer en hof, kelder zolder, drie slaapkamers, badplaats op 1ste verdiep. Onmiddellijk ingebruik- tieding. Zich wenden Gentschestraat, 48 of Boterstraat, 3. Aalst. 893 TE KOOP per occasie, wegens uit scheiding machine combinée voor houtbewerkers, alsook lintzaag, zoo goed als nieuw, 1 jaar oud. Zeer voor- deelige prijzen. Schrijven bureel van 't blad onder de letters D. B. 883 STAD AALST Een klein Nijverheidsgebouw of groot magazijn bij voorkeur woonhuis er bij, of iets wat zonder groote kosten daartoe kan worden aangewend. Liefst in het center der stad. Of een passenden Bouwgrond, niet ver buiten de stad. Schrijven aan bureel van dit blad on der de letters A.Z.V. Prijsopgave en beschrijving goed vereischt. i?-. Geheimhouding gewaarborgd. 881 nederzette, niet eene zekere hoop ge koesterd, die mijne eerste penseeitrek ken eene ongelooflijke kracht gaf. Ei laas, mijne verwachting werd steeds te leurgesteld wat ik doe en wat ik denk gelijkt elkander niet, en ik wisch weer uit om telkens opnieuw te beginnen.. Desniettegenstaande zult gij een groot schilder worden, zeide Louisa vroolijk. Kom nu ontbijten, want droo men voor de toekomst vullen, voor zoo ver ik weet, de maag niet, en ge hebt nog twee groote uren te loopen. Zou ik niet op mama wachten vroeg Maurits. Neen, zij is aan het schrijven, en zou niet gaarne gestoord worden. Zie, ik schenk u zoolang koffie in, totdat ge zegt dat het genoeg is Genoeg riep Maurits lachend. En hij plaatste zich aan de tafel waar Louisai het ontbijt gereed gezet had. .('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3