Laatste Berichten PLAATSELIJK NIEUWS Hoe de Brandweer feesten verliepen r"M KWALITEIT GEWAARBORGD DOOR DE FABRIKANTEN VAN SOLO SCHILDERSTUK DE POLITIEKE TOESTAND De nieuwe minister van Financiën legt den eed af. De katholieke Kamer- groep stelt vertrouwen in de Regeenng. Brussel, 6 Dec. Een speciale edite van het Staatsblad kondigt de Ko ninklijke Besluiten af in verband met het ontslag van h. M. L. Gerard, als mi nister van Financien en dezes opvolging door M. Alb. Janssen. De h. Janssen heeft'den eed afgelegd in de handen van den Kfnmj die te voren met den nieuwen minister van Financien een kort onderhoud had. ue n. Spaak woonde de eedaflegging bij. De Vorst ontving nadien nog hh. Spaak en Denis. Brussel, 6 Dec. De rechterzijde vergaderde onder voorzitterschap van h. Carton de Wiart. De groep besloot zijn vertrouwen uit te drukken ini de regee- ring en de speciale volmachten goed te keuren. De h.h. Carton de Wiart, van Cauwelaert, Foncelet, Heyman en Schrijver werden aangeduid om als verte genwoordigers der rechterzijde bij het Katholieke Blok op te treden. Een commissie bestaande uit de h.h. Heyman, V aes, Phihppart en Merg werd aangesteld om de kWestie van de verplichte verzekering tegen werkloos heid in te studeeren en hierover verslag uit te brengen. DE FRAN5CH-DUITSCHE VERHOUDINGEN. Farijs, 6 Dec. De Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, h. von Ribbentrop is te Parijs aangekomen ter onderteekening van de hransch-Uuit- sche nota. Hij werd verwelkomd door Georges Bonnet; een sterke ordedienst W&Volgens ^liêt agentschap Havhs zou het te onderteekenen accoord de erken ning bevatten van de bestaande grenzen tusschen beide staten. De wensche- lijkheid wordt er ook in uitgedrukt raadplegingen te voeren in geval van moeilijkheden tusschen Frankrijk ens ©uitschland. >'t 1 Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mevrouw. MARIA JOANNA THERESIA echtgenoote van Mijnheer GERARD CH. SAEYS, geboren te Hingene, den 9 December 1 894 en zeer godvruchtig in den Heer ontslapen te Aalst, den 3 Decemb. 1938 versterkt door de HH. Sacramenten. De plechtige Lijkdienst gevolgd van de begrafenis, zal plaats hebben in de kerk van St. Martinus, op Woensdag 7 December 1938, te 1 0 uur. De Vigiliën daags te voren te 5 1/2 u. De Dertigsten zullen gelezen worden in de kerk der Eerw. P. P. Jezuïeten. Vergadering ten sterfhuize, Keizer lijke Plaats, n. 4, om 9 1/2 uur. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. DE GEMEENTEVERKIEZING TE AALST Wij meldden gisteren dat in de pro vinciale diensten de resultaten van een paar opnemingsbureelen herzien werden en bij mogelijke vaststelling van niet- onbelangrijke vergissingen^ men zou overgaan tot de geheele hertelling van de stemmen die te Aalst uitgebracht werden. Men heeft evenwel bevonden dat de misrekening van geringe beteekenis is en niet van dien aard dat zij een verde re herziening noodzakelijk maakt. FEESTZAAL «GROEN KRUIS» Zondag 1 1 December, om 6 uur, Prachtige «Bonte Avond». De heer Bosco, kunstgoochelaar uit Antwerpen met enkele leden van Arbeid en Kunst zorgen voor een gezellige avond, Inkomgeld: slechts 2 fr. Acht dagen later op Zondag 18 De cember om 5 1/2 uur, opvoering door «Arbeid en Kunst» van Het Verliefde Trio, een prachtig blijspel in 3 bedrij ven door Herman De Vries, n Blijspel dat een overgroot succes tegemoet gaat Zij die er van houden eens hartelijk te lachen die komen maar een kijken naar «Het Verliefde Trio». Kaarten aan 6, 4 en 3 fr. te beko men in 't Groen Kruis. SYND1KAAT DER MEESTERS BEHANGERS GARNIERDERS Maandag, 12 December viert het Syndikaat der Meesters Behangers en Garnierders hun jaarlijksch patroonfeest dit ter gelegenheid van het Naamfeest van den H. Nikolaas. Om 1 0 uren H. Mis waar al de leden worden toe uitgenoodigd. Het Best. OPGELET VOOR DE GEESTELIJKE VOORDRACHTEN ingericht door de zorgen van het Da- vidsfonds, afdeeling Aalst en Omstre ken, in het Nieuw Parochiehuis, Dr. De Moorstraat, parochie van het H. Hart. Als vierde en laatste onderwerp over Moderne Grootmachten, zal E.P. Gobert handelen over DANS, op Don derdag a.s., zijnde O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangenis. Aanvang te 8 uur s avonds stipt, 't Strekt ons Vlaamsch Volk tot eer, zoo eiken Donderdag, bij honderden aanwezig te zijn voor de gestehjke voordrachten. Een waarheidsminnend volk is een edel volk en geeft de sterkste hoop voor de toekomst. De bijwoning van Donderdag a.s. moet de kroon spannen in de reeks. 19e KERSTFEEST VAN DEN NATIONALEN STRIJDERSBOND Het Bestuur van den Nationalen Strijdersbond zal op Zondag 23 De cember, aan de weduwen en weezen van de Oud-Strijders alsmede aan de kinderen van de noodlijdende oud-strij ders, een Kerstfeest aanbieden. Vrijgevige personen mogen hunne giften sturen, welke steeds in dankbaar heid zullen aanvaard worden, naar het Secretariaat N. S. B. Arbeidstraat, 40, Aalst. EEN HOOGTEPUNT in het balseizoen der stad is heikenjare Het Gala-Bal der Catharinisten Dit jaar terug want Zaterdag a.s. 1 0 December zullen in de Rink The Picca dilly Boy's, de glorie onzer kust, aan wezig zijn. Voor de tafels en entrée in «Het Pa viljoen», Groote Markt Donderdag 8 en Vrijdag 9 December van uur 's avonds. Na een lange reeks regendagen kwam er een dag droog en zacht we der: de dag van Sinte Barbara, de schutsheilige der brandweermannen. Plet was dan ook met zon in 't hart dat gansch het korps, muziek aan het hoofd.ter kerke toog om er de geso- lemniseerde krijgsmis bij te wonen. De heer Gaston Feremans, bestuurder der stedelijke Muziek-Academie was zoo goed er zijne talentvolle medewerkin aan te verleenen. Na de mis had de jaarlijksche uit stap plaats en 't was een echt plezier die kloeke mannenschaar te zien voor bij trekken, aangevoerd door haar be velhebber Heer Pedro De Hert, allen flink op stap, terwijl- de muziekkapel onder leiding van adj. Fr. De Vos, Jus- tige aria's speelde. Op den koer van het'stadhuis had, derdag door den Hr Burgemeester Nichëls de 8 tof 10' uitreiking plaats der eereteekens, in te genwoordigheid van dén Heer Moyer- I V iifti: WL' soen, .Voorzitter varf-den Senaat, Heer Fritz De Wolf, eere-bevelhebber en talrijke leden der èéïewacht. Werden gedecoreerd Luitenant De Somer, kruis 2e klas voor 15 jaar dienst als officier, en korporaals De Gendt Alf. en Kieckens Jud. zilveren medalie der Leopold II-orde, voor 30 jaar dienst. De heer Burgemeester wenschte hen geluk met de welvetdiende onderschei ding en bracht hulde aan den opoffe- ringsgeest van óns vrijwillig brandweer korps. De 3 sympathieke gedecoreer den mochten eene^.luidruchtige ovatie in ontvangst nemefl.. Het Lof de gewoonte wil dat, als 4 December op een Zondag valt, het lóf door de brandweermannen in bur- gerkleedij bijgewoond wordt.Alleen de leden die de H. Barbara in de processie dragen, de lantaarndragers en de be velhebber zelf die .de umbrella boven het H.Sacrament hi^ld, waren in tenue. En toch was de Processie indruk wekkend met over de honderd stoere kerels die hun beschermheilige kwamen bedanken en nieuwe gunsten ;afsmee- ken. E. H. De Feyter. wist zijn audito rium te boeien door het leven van de H. Barbara te verhalem Tusschen Lof en'Banket was er juist tijd genoeg om enkele; potten te pak ken. Dat mag toch wel als het hun dag is en daarbij de pompiers zijn heel breed alleman moet'leven, de oewo- rers ook 1 Te 7 u. klokslag zaten 1 20 paar voe ten onder de tafel voor het banket. Hebben ze verstand i'an banketteeren, zeg, die pompiers Die feeststemming, die gezelligheid, gaat ze maar elders zoeken Bij de brandweer is dat tast baar, echt. Allen, -Werklieden en mid denstanders zijn door broederbanden vereenigd omdat zij in dienst zijn van een zelfde ideaal. Aan de eere-tafel, hadden, benevens den Bevelhebber en de officieren, plaats genomen de Eere-Bevelhebber De Wolf, Politiecommissaris Van de Winckel, Eere-kapiteipJ Arijs en stads ontvanger De Troyer. De heeren Moyersoen en iVchels resp. Senaatsvoorzitter en Burgemees ter, hadden zich laten- verontschuldigen Een puik jazz-orkest onder lei ding van Pol Sergeant, wist van in het begin de harten hoog te houden. v,Le -ythine, e'est tout, .zei ér een). De gerechten, voorbereid door Me vrouw °Jef De Vuyst waren in orde (Nog een stukje tarbot mijnheer In zijn aanspraak geeft de Lieer Be velhebber officieel kennis van de be noeming van adjunkt kapitein Arijs tot Eere-Kapitein. (Applaus). Daarna hul digt hij en bedank* ,<hii^ontroerd de 2e leden die de oudèrdomsgrens hebben •bereikt en dus de Eerewacht intreden namelijk sergeant Michel De Buck en korporaal D'Hondt :1V. (Applaus). Lang zullen ze Leven in de gloria Korporaal D'Hondt, .bijgenaamd vader» (schrijft dat eens in het Aal- stersch dankte op zijn beurt voor de eer hun aangedaan, herinnerde aan den ouden tijd toen de pompiers met al hun materiaal te voet naar de brand moes-: ten loopen en hun tong op hun buik- hing... en gaf ten slótte een vaderlij ke T wenk aan de jongere in orde en tucht getrouw zijn aan hun oversten en de oude voetstappen volgen. Onnoodig te zeggen dat de sympa thiebetuigingen tegenover de jubila rissen niet ophielden. Een intiem huldebetoon van vooier zijn kliek» had nadien plaats met Oscar De Buck als woordvoerder. Het was fijn 't Was Aalstersch en 't was alle maal gebeurd. (Geen gazettepraat hierover hé Er hadden dan vérder nog spreek Beproef nog vandaag Ozo, het zuivere pfantenvet voor koken, >#^C^5^~T-^._bakken en braden. ^ftb*ere eitU V. -A-.-.-." OZ 1103£ BfL We herinneren hier nog aan het Bal ('t plezierigste van al van 1 7 Dec. voorbehouden aan de groote familie der brandweermannen beschermle- den muzikanten en leden der eere wacht I HEIT EERSTE 10e Vervolg En gij Lucile, gij dacht maar en kei en alleenlijk aan Tousselets dichter lijken brief, lachte Leonce, en haasttet u bevelen te geven, die de concierge op zijne manier heeft uitgelegd. Mevrouw Bretagny, wier gelaat ver bazing en misnoegen uitdrukte, ant woordde niet terstond. Zij nam Mau- rits met een van die blikken op, welke als het ware den inventaris eens per- soons opmaken, onmerkbaar fronste zij hare donkere wenkbrauwen, toen hare oogen op zijne schoenen vielen, welke zoo plomb bij het mollige Au- bussontapijt afstaken. Hoe had zij zich zoo schromelijk kunnen vergissen hoe had zij dien el- Icndigen schooier met zijn armzalig uitzicht kunnen aanzien voor den ele- ganten dichter, voor den welkomen gast der hoogste Parijsche kringen, voor den heer De Tousselet Nooit was hare vrouwelijke scherp zinnigheid zoo verbijsterd en dit re kende zij den jonkman als eene mis- beurten plaats door Eere-bevèlhebber De Wolf, Eere-kapiteifi Arijs, Politie commissaris Van de Winckel. En verder verliep het banket, soms reden'eerend over de 1 7 branden van 1938, soms luisterend naar lustige lied jes en grappen van een Bèeckman, een Fél. Rogghé, een Backaert en soms eenvoudig rond de tafels dansend, let terlijk opgetild door de opgewekte mu ziek. 'Wat blijft dat'allemaal niet duren... OOST VLAANDERENS BEDEVAART NAAR O. L. VROUW VAN LOURDES Donderdag 8 December, feest van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, wordt in St Martinuskerk te 7 u. een H. Communiemis gelezen ter intentie der bedevaarders van het Bisdom Gent naar het heiligdom van Lourdes en tot verwezenlijking van de algemeene in zichten van den Pelgrimstocht. Al de bedevaarders worden drin gend tot deze plechtigheid uitgenoodigd Ook tot de zieken die in de mogelijk heid verkeeren de verplaatsing naar de 1 kerk te doen wordt een oproep gericht om allen gezamenlijk te bidden ten ein de den zegen van den Hemel over ons werk te bekomen. Zooals vorige jaren zullen bloemen en kransen ter vereering en versiering van het O L. Vrouwbeeld met dank aanvaard worden. VRIENDENKRING der OFFICIEREN Het jaarlijksch it Bal der Officieren» gaat dus vast door op Zaterdag 21 Januari 1939 in de versierde zaal van de Rink. Er is gezorgd voor een prach tig Jazz-Orkest, en verrassingen. Verdere inlichtingen zullen weldra verschaft worden. Het Bestuur. studiën als schilder aan mijn werk én gewijd. Juist zoo gij beoogt alleen het succes van uw talent en houdt de kunst EREMBODEGEM Tooneelvereeniging Uit Eigen Kracht» Zondagen 1 1 en 18 December in de zaal van den Katholieken Volkskring Dorp, telkens om 3 u. opvoering van De Firma staat op springen Kluchtig spel om geld en liefde door het tooneelgezelschap Uit Eigen Kracht met de medewerking van het Symphonieorkest uit Erembodegem, onder leiding van h. Benoit van Lyse- beth. Schoenfabriek vraagt meisje voor garnituur en een tweede meisje voor pompons te maken. Moorselbaan 144, ter stede. 9 1 5 daad aan, hoewel hij er eigenlijk'tóch niet voor een min of meer winstgevend niet de minste schuld aan had. Op Leonce de Dangeard maakten Maurits woorden een geheel verschil lenden indruk. Na zich een poos. met het vrij ont hutste uiterlijk zijner zuster vermaakt te hebben, stond hij op en stak Mau rits de hand toe. Zeer verheugd u te zien, neef, sprak hij op gullen toon. Tusschen ons vak. - Neen, vervolgde Maurits ik streef hooger. In haren brief aan me vrouw Bretagny heeft mijne moeder haar denkelijk wel op de hoogte ge bracht van mijne verwachtingen en plannen. Ge hebt me niet eens van dien brief gesproken Lucile, sprak de heer( De Dangeard. Die zou mij nochtans! GEVRAAGD deftige meid, reeds ge diend, hebbende, voor alle werk ook een weinig.keuken, zeer hoog loon. Zich WendèA Nieuwstraat, 7, Aalst. 913 is er iets meer dan bloedverwantschap, j vrij wat meer belangstelling ingeboe- welke in Bretagne nauwelijks meer be- i zemd hebben dan die phrasenmaker staan zou, namelijk de herinnering aan van een De Tousselet, ^ie^e ven veel ver-j een grooten dienst. Woont ge te Parijs? Reeds sedert vijf jaren. Duivels en we hebben elkaar nooit ontmoet. Parijs is ook zoo groot dat het niet te verwonderen is. Ik bracht mijn tijd weinig buiten huis door, hernam Maurits. Ik heb al- tijd afgetrokken geleefd, en mij enkel stand van dichtkunst heeft als ik. O, dat is veel gezegd, glimlachte het weeuwtje. Welnu, gesteld eens dat hij meer kent dan is hij er toch nog ver af een Lamartine te zijn, en dyivels, hij is y waand genoeg om ziéhmet hem op een lijn te plaatsen. Maar Leonce, waarom den armen mijnheer Tousselet zoo woedend aan gevallen, sprak mevrouw Bretagny driftig met een harer aardige voetjes dat slechts een paar duimen onder haar kleed uitstak, op den vloer stampende. We zijn hier toch niet om te beoordee- len of De 1 ousselet's aanmatigingen als dichter, gegrond zijn ja of neen. Dat onderwerp van het gesprek moet mijn heer wel zeer ten onpas schijnen gij hebt hem nog niet eens den tijd gelaten om de reden van zijn bezoek bloot te leggen. En zich tot Maurits wendende, ter wijl Leonce zich op zijn gemak in de causeuse neervleidde en zwijgend aan zijn langen bruinen knevel begon te trekken,vroeg zij hem op eenen toon die met hare vorige minzame stem ver geleken tamelijk koel was Gij beoefent de toonkunst, niet waar, mijnheer. Ik ben schilder, mevrouw Maurits ten antwoord. Ach, pardon, ik geloof ook dat mevrouw uwe moeder spreekt van ze kere onweerstaanbare roeping gevolgd te zijn de loopbaan, welke gij aan vaardt is zeer moeilijk. Het wemelt in Parijs van schilders en klein is het ge tal van hen die vermaard worden. Die taal was weinig bemoedigend maar er was sprake van zijne kunst en nu voelde Maurits op eens zijne be deesdheid wijken. Ik weët het, mevrouw, antwoord de hijde weg is hobbelig en met door nen en distelen begroeid. Maar met moed en volharding is elke hindernis te overkomen. Ik streef naar de eer van eenmaal deel uit te maken van het ge lukkige groepje kunstenaars wier voort brengselen waardig bevonden worden nog door het nageslacht geroemd te worden en met Gods hulpe zal ik sla gen. ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3