fl§€ late Hij behoeft vitaminen om flink te zijn margarine Laatste Berichten SUIST PlAATsi^ÜUWS SCHILDERSTUK DE POLITIEKE TOESTAND Brussel, 7 Dec. De h. Spaak heeft zich bij den Koning begeven om deze op de hoogte te brengen van den poKtieken toestand na de stemming van gis teren in de kamer. Bij zijn terugkeer verklaarde de eerste-minister dat de re geering nog geen enkel besluit genomen heeft ten aanzien van den toestand. Brussel, 7 Dec. De socialistische ministers hielden een vergadering in ge zelschap van hh. Deman, ondervoorzitter van de B. W. P. Jauniaux, Bondas, Bohy en Deblock. Brussel, 7 Dèc. - Het directorium van het Katholieke Blok van Belgie ver gaderde in' aanwezigheid van de katholieke ministers. HET VERBLIJF VAN VON RIBBENTROP TE PARIJS Parijs, 7 Dec. De h. von Ribbentrop, Duitsch minister van Buitenland- schc Zaken, heeft een lauwerkrans neergelegd op het graf van den onbeken den soldaat. Farijs, 7 Dec. De meeste Fransche bladen onderlijnen de beteekenis van de Fransch-Duitsche overeenkomst en heeten deze een stap voorwaarts op den goeder, weg naar verstandhouding. De Hooge vergadering heeft een ge- BIJ ONZE BRANDWEER De Cabaretavond Plechtigheden en Feestelijk- heime zitting gehouden om zijn regie- heclep van verleden Zondag werd er ment te wijzigen en tot bespreking van 's anderendaags voor de familieleden de voorstellen uitgaande van de katho- .dei:. brandweermannen een Cabaret- lieken om ook de oppositie in het bu-(avohd ingericht in de zaal Madelon.Ze reel op te nemen. \yaren er allemaal de ouders, de vrou- Dit voorstel lokte zoo'n geweldig ka-,wen, de kinderen de groote familie baal uit vanwege soc:. en somm. dat de .der brandweer zitting moest geschorst worden.^ De onder-officieren die den dienst Voor een uur werd het debat her- van kommissaris deden, wisten taktvol nomen dat aan heftigheid niets verloor, j de families te verwelkomen. Fersonaü- Bij de stemming verzetten liberalen, j teiten zooals de heer Bevelhebber De socialisten en communisten zich tegen Hert, de eere-bevelhebber hr De Wolf, de opname der oppositie in het bureel der vergadering. Daarna gaat men over tot de open bare zitting die slechts 8 minuten duurt. DAVIDSFONDS-MIJLBEEK. Tooneel. Zondag, 4 December 11. dus, werd lijk 't was aangekondigd, het voorge recht opgediend van het feest dat ook Ued. zal aangeboden worden op 19, 25 en 26 December a.s. in clen vorm van diep- en ijverig voorbereide opvoerin gen van «De Koning der Joden» het evangelisch spel in 5 bedrijven en een naspel van Eerw. Pater Mortier. De Eerwaarde schrijver sprak verle den Zondag zelf over zijn werk. Wat 'n geieerde en rijkgedocumenteerde voor dracht 'n Uiteenzetting die alle hoor ders belangstellend doet uitkijken naar wat ze op de opvoeringen zullen genie ten. 't Groote gebeuren uit den Kerst nacht, in een sterkgelijnd kader van historische waarheid, met het teere waas erover van innig-ruischend kristen gejubel. Werk dat offers vraagt van al de, werkers van «Opwaarts». De flinke leider van het gezelschap, de heer Gaston Van den Bossche, deed niet zonder reden nog 'n krachtigen oproep tot allen, die een taak te vervul len kregen in de verwezenlijking van dit heerlijk opzet. Er dient nog ge werkt Stevig en met gloed Tegen de onbegrijpelijke onverschilligheid van onze jeugd en van ons volk in 't alge meen, waar 't gaat om al wat echte en de hr schepene De Stobbeleir die het feestje met hunne tegenwoordig heid vereerden, werden door de onder officieren naar de officierstafel geleid. Het programma was afgewisseld Muziek, Tooneel, Declamatie, Zang. Het orkestje van Pol Sergeant bracht er van in 't begin de feeststemming in. Het tooneelstukje heette Advo- katenrekeningen een goei klucht waar er fel mee gelachen werd t' was wel op den kap van de advokaten maar d'advokaten van Aalst zouden er zelf om gelachen hebben Dc kleine accordionnist Opsomer is een groot kunstenaar te weeg hij ook viel in den smaak van het publiek en werd herhaalde malen gebisseerd. De vriend Ruyssinck was een open baring als declamator en de makkers Félicien Rogghé en Jefke Backc.ert moesten nogmaals hun Wonderkind» vertoonen. «De nieuwe brandweer» een kluchtig lied door zes pompiers gezongen be haalde een reuzensucces. Te 10 u. stipt was het programma afgewerkt en werd er plaats gemaakt om ne goeien flikker te slaan. En 't was ne goeien hoor' Jong en oud was de pist op en wilde zich trainen voor het Groote Bal op 1 7 dezer. Voorwaar een gezellige avond die zooals alle schoone dingen, veel te rap voorbij was -Leve de brandweer en haar groote familie van leden en beschermleden BURGERLIJKE STAND Geboorten van 30 Nv. tot 6 Dec. 1938 kuituur is, dient een daad gesteld van Mannelijk: 5 Vrouwelijk: 9 Totaal: 14 edeler willen en streven Een ideaal! Huwelijken van 1 Dec. tot 7 Dec. 1938 Vlaanderen en zijn volk moet hoog- op Kristen en schoon Kultuursterk, klaarkijkend naar reine horizonten i De Eerw. Heer De Bruyne, onder pastoor, gaf ons daarbij 'n voorsmaak van de atmosfeer die aangepaste mu ziek en meerstemmige koren rond het geheel zullen weven. Twee driestemmi ge oude Vlaamsche kerstliederen wer den met veel bijval voorgedragen. Het belooft Het belooft veel Aan U; geachte lezer, wordt moree- len steun gevraagd. Propagandeer Bespreek heden nog uw plaatsbewijs voor een der opvóerin gen. Elk bestuurslid van Davidsfonds- Mijlbeek zal volgaarne tot uw geeerden dienst klaar staan. Groepen genieten vermindering. BROEDERSCHAP* DE~BEDEVAAR DERS VAN C. L. VR. VAN HALLE.» De leden worden uitgenoodigd de H. Mis bij te wonen die om 8 uur in St Martenskerk aan het hoogaltaar zal op gedragen worden Zondag 1 1 Decern ber. Het Bestuur. HET EERSTE 1 1 de Vervolg. De vaste en warme toon, waarop die woorden werden geuit, deed mevrouw Betagny opnieuw hare oogen, waarin eene zekere verrassing te lezen was, tot Maurits opslaan. Doch werd zij geergerd door de ge- meene kleeding des jongen schilders, Misschien ware zij van hare ongegron de vooringenomenheid teruggekomen als zijn jas niet zoo kaal gesleten ware geweest, zijne haren volgens den Iaat- sten smaak gekapt, kortom als zij ie mand met elegante manieren voor zich gezien hadde, dien te beschermen stree- lend voor hare eigenliefde geween wa- e en zou zij dat jeugdige talent, dat r lechts voortgeholpen behoefde te worden, dóór hare beurs en invloed .ebben ter hulp gekomen. De indruk was tegenovergesteld,bij- Gaston Joannes Van Cauteren, auto geleider, Koolstraat, 7 7 met Elodia Phlips, breister, Lokerenveldstraat, 41 Franciscus Paulus De Koninck, bank bediende, Posthoornstraat 1 2, met Elza Alphonsina De Brauwer, zonder beroep Nieuwstraat, 62. Jules Rufin Heeremans, handelsreizi ger, Caudronstraat 7 met Elza Klaes, zonder beroep, Vlaanderenstraat, 9. Overlijdens van 30 Nov. tot 6 Dec. Karei De Rop, echtg. Ludovica Van de Walle, hopbewerker, 54 jaar, St. Jo zefstraat, 9. Frans De Noose, echtg. Octavia Haeck, mekanieker, 46 jaar Dr. De Moorstraat, 55. Emerentia Van Durm, echtg. Fran ciscus De Thaey, z.b. 78 jaar, Zavel- baan, 69. Frans De Geest, echtg. Clementia Van de Vondel, tabakfabrikant, 64 jaar, Van der Nootstraat, 14. Maria Kegels, echtg. Gerard Saeys, z.b., 44 jaar, Keizerlijke plaats, 14. Petrus Bombeeck, wr Maria Perdaens Een goed beroep eischt over het algemeen een sterk organisme en veel energie. Uw kinderen zullen later voor het zwaarste werk geschikt zijn, indien gij hun veel Solo geeft. Deze heerlijke margarine is rijk aan vitaminen D en A, onmisbaar voor het organisme in de groeiperiode, omdat zij het kracht en energie verzekeren. Bovendien verhoogen deze waardevolle vitaminen zijn weerstandsvermogen tegen ziekte. SoLo RIJK AAN VITAMINEN DEN A Fr. 2.50 het 1/4 K° S0160-079 BFL UNION MARGARINIÈRÉ BELGE, N. V., MERKSEM-ANTWERPEN" z.b. 79 jaar, St. Annalaan. 90. j EENDRACHT NAAR UKKEL Oscar Guisset, Wr M&ria De Backer, I Zondag staat Eendracht voor de ge- handelaar, 68 jaar, St. Jorisstr. 28. jvaariijke verplaatsing naar Ukkel Guillielmus Meganck* Wr Maria De Sport. Na de ontgoochelende partij te- Gendt, z.b. 87 jaar, Houtmarkt, 28. 2 kinderen onder de zeven jaar. GEVONDEN. Een mansregen scherm, een vrouwenregenscherm; Te rug te bekomen ten Politiebureele, Groote Markt. gevolg ongunstig, en koeltjes hervatte zij: Die eerzucht hebben alle eerstbe- ginnenden met elkander gemeen. Mijn heer, ik weet niet hoeveel van die arme jongens ik gekend heb, die zich zoo be drogen hadden. De toekomst welke zij zich droomden is immer voor hen gesloten gebleven. Het ware in alle geval te laat om nog terug te treden, mevrouw, sprak Maurits ernstig. Ik werk nu reeds vijf jaren zonder ophouden en bijna heb ik het doel bereikt. Ik ben voornemens dit jaar de kans der tentoonstelling te wagen het publiek zal over mij oor- deelen. Welk is uw genre, mijnheer Tot de godsdienstige of- histori sche schilderkunst heb ik mij altijd het sterkst aangetrokken gevoeld, me- rouw. Op dat gebied kan het talent zijne volle kracht ontwikkelen, en de te ontginnen mijn is onuitputtelijk. Ja, maar dat genre is vreeselijk 19e KERSTFEEST VAN DEN NATÏONALEN STRIJDERSBOND Het Bestuur van den Nationalen Strijdersbond zal op Zondag 25 De cember, aan de weduwen en gen Wilrijk geleverd, hebben onze mannen bij hun supporters veel ver trouwen verspeeld. Tegen sterke tegenstrevers kunnen ze toch wat meer daarom meenen we dat het te Ukkel beter zal gaan. In de ploeg werd Cornelis vervan gen door den junior Jan Boon. De speciale trein vertrekt om 12,36 u. Supportersclub De Eendrachters Wie reist er mede Zondag naar Uk- bfr' aan, ge weduwen en weezen kel g met autocar, ingericht door de Oud-btrijders alsmede aan de SIinnort^rl„b De Eendrachters,,. Kinderen van de noodlijdende oud-strij ders, een Kerstfeest aianbieden. Vri jgevige personen mogen hunne giften sturen, welke steeds in dankbaar heid zullen aanvaard wprden, naar het Secretariaat N. S. B. Arbeidstraat, 40, Aalst. SPORT ATHLETIEK. Een steun. Eendracht's supportersclub De Bo- termannen» (lokaal De Waegeneer.Bo- terstraat) heeft aan onze athletiekafd. de supportersclub De Eendrachters Prijs voor de leden 5 fr. niet leden 10 fr. In te schrijven ten lokale Paviljoen, Groote Markt. EREMBODEGEM Tooneelvereeniging Uit Eigen Kracht» Zondagen I 1 en 18 December in de zaal van den Katholieken Volkskring Dorp, telkens om 5 u. opvoering van De Firma staat op springen Kluchtig spel om geld en liefde door 100 fr. steun overgemaakt. Nogmaalshet tooneelgezelschap Uit Eigen besten dank aan deze sportmannen. i Kracht met de medewerking van het V aar blijven de andere wijkclubs i Symphonieorkest uit Erembodegem, Eendrachteis, steunt üwe loópersafdee-1 onder leiding van h. Benoit van Lyse- ïing. Wit en Zwart.beth. moeilijk en valt tegenwoordig weinig in den smaak. De fantasie is ten onzen tijde oppermachtig in Frankrijk. Ge loof me, mijnheer, tracht een schilder naar den smaak te worden, dat is het beste middel om vooruit te komen. En om middelmatig te blijven, mevrouw. Met den mensch de begaafd heid te schenken om zijne gedachten in beelden weer te geven, legde God hem tevens de verplichting op zijn talent! niet te misbruiken, als de kunsten die| verheven baan verlaten, die zoovele vernuften gevolgd hebben, zijn zij in gevaar. Dat zijn zeer fraaie denkbeelden mijnheer, en uiterst zeldzaam bij jonge kunstenaars. Er zijn maar weinigen die heiligenschilder zouden willen wezen, al kwamen zij ook Raphael nabij.Maar waarom wordt gij geen veldslag schil der In het laatste salon bleef de me nigte bij voorkeur staan voor episoden uit den Krim-oorlog. En heeft het volk. eens zoo uw naam genoemd, dan zijtj gij eene groote schrede nader tot den roem. Een arm schilder kan zulke reus achtige werken niet ondernemen wie zou ze hem toevertrouwen Niemand voorzeker. Iemand van uwe jaren zou daarvoor niet gekozen worden de Staat bestelt zijne doeken steeds aan groote mannen. Maar gij spréékt mij van een stuk voor de aan- taande tentoonstelling wat stelt het voor Het onderwerp is gekozen uit het Oude Testament, mevrouw, volgens eene plaats van een groot dichter, Raci ne namelijk Esther Assuerus smee- kende ten gunste van het Joodsche volk welks verdelging hij besloten heeft. Ik weet niet of dit onderwerp goed gekozen is. De bijbelsche schoon heden zijn uit den smaak, en wij geven aan een boeiend drama van een heden- ciaagsch schrijver de voorkeur boven het prachtigste treurspel van Racine wat voor de letteren waar is, is ook van j HUIS TE HUUR Schoon gelegen. Voorzien van eiectrisch licht, pomp- en regenwater. Huurprijs 180 fr. Schrijven ender de letters A. B. C. ten bureele dezer. 918 GEVRAAGD goede en deftige leer jongen, 15-16 jaar voor de Patisserie Van de Velde, Lange Zoutstraat, 22, Aalst. 91 6 MEID GEVRAAGD om in huishou den te helpen. Café Stad Aalst, 1, Sta tieplein, Aalst. 91 7 TE KOOP burgershuis met grooten hof, garage kunnende 2 autos bergen, 5 kelders, breeden gang, salon, eetplaats, verandha, keuken, \V. C. bergplaats, wintertuin, 3 slaapkamers, ingerichte badkamer, grooten zoider waarvan deel kan dienen voor mansardekamer, gaz, elektriek, waterleiding en regen water, gelegen Ringlaan. Schrijven bu reel van 't blad onder de letters M.O. 919 Schoenfabriek vraagt meisje voor garnituur en een tweede meisje voor pompons te maken. Moorselbaan 144, ter stede. 91 5 GEVRAAGD deftige meid, reeds ge diend hebbende, voor alle werk ook een weinig "keukep, zeer hoog loon. Zich wendensNieuwstraat, 7, Aalst. 913 toepassing op de kunsten. De groote strijd tusschen de klassieken en de ro- mantieken is met de zegepraal der laat- sten geëindigd en allen die willen vooruitkomen, moeten zulks wel be denken. Dien raad geef ik u onder alle voorbehoud mijnheer zulks gaat u F ersoonlijk aan en ik vergenoeg jnij met u alle mogelijk succes toe te wen- schen. En daar Maurits, na die woorden, welke hem zijn afscheid gaven, niet op stond vervolgde zij Het spijt mij zeer dat ik geen gevolg geven kan aan het in den brief van mevrouw uw moeder vervat verzoek; gaarne had ik het ingewilligd, doch op het oogenbik kan ik over de gevraagde som niet beschikken. Maurits boog zonder te antwoorden, groette Leonce die opstond en hem uitgeleidde scheen te willen doen en verliet haastig de kamer. X't Vervolgt.)

De Volksstem | 1938 | | pagina 3