Stadsnieuws ZATERDAG aanstaande MILLIONAIR TREKKING LOTERIJ WINTERHULP Mevr.Weduwe Valerius Sterck EEN NIEUWE BRASSERIE BURNY FRERES Usine Cotonnière d'Erembodegem VERLOREN in bet Postbuieel I. Nieuwstraari^een P««r bruin lederen winterhandschoenen. Terug te brengen j tegen beloo%iiig Korte Zoutstraat 49. I Aalst. Ravitailleering der Bevolking 10e UITREIKING DER RANTSOENZEGELS In uitvoering van het Koninklijk Besluit van I Maart 1940, nopens de Ravitailleering d. bevolking, zal tot de 10de Uitreiking der Rantsoeneerings- zegels voor een tijdbestek van 30 da gen overgegaan worden Keizerlijke Plaats, 14, op de hiernavermelde da gen in den voormiddag van 9 tot 12 u. of in den namiddag van 14 tot 1 7 u. De Rantsoenkaarten op de voorzij de nevons het Rijkswapen rechts ge merkt ipet de volgende nummers WOENSDAG 29 JANUARI 1941 's Voormiddags n. 1 's Namiddags n.2 DONDERDAG 30 JANUARI t *s Voormiddag» n. 3 *s Namiddags n. 4 VRIJDAG 31 JANUARI 's Voormiddags n. 5 's Namiddags n. 6 MAANDAG 3 FEBRUARI 's Voormiddag» n. 7 's Namiddags n. 8 DINSDAG 4 FEBRUARI Vooraardde gs n.9 's Namidd. n. 10 WOENSDAG 3 FEBRUARI 's Voormiddag» n.11 's Namidd. n.12 De Rantsoenkaarten aangeboden op andere dagen dan deze door hun volg nummer aangeduid, zullen streng ge weigerd worden. DE ZONDAGSKONCERTEN DER MAAND JANUARI, VAN HET KUNSTENAARSGILD. Met veel voldoening hebben we de werking van de muziek-en voordracht kunst kamers van het kunstenaarsgild, tot op heden gevolgd. Beiden geven blijk van doordrij vendheid in de bestreving naar volks opbeuring en volksveredeling, in de meest gunstige beteekening van het woord. Deze beide kamers maken zich dubbel verdienstelijk, doordat zij met het inrichten dezer koncerten. niet alleen aan de reeds bekende kunste naars, doch vooral aan de begaafde aankomende krachten, de gelegenheid bieden, kontakt te nemen met het intellectueel-en kunstminnend publiek onzer goede stede. In de verloopen maand traden beur telings op, als muzikanten, Renant Van Daele (Tenor), Frar.: Saeys (Cel list), Jeanine Van Wanseele (pianiste) cn Denise van Wanseele (violiste) en als deklamators Helena Siau, Jan d'Haese, Frans De Kerpel en Pol. Schouppe, Van Daele beschikt over 'n aange naam orgaan; met warmte en natuurlijk gevoel interpreteert hij zuiver muzikaal de voorgedragen liederen: Evenwel durven we er hem op te wijzen, dat hij zijn dictie nog moet verbeteren, voor wat betreft de uitgalining van de eind- galming van de eindlettergrepen;- daar zijn stem ook soms eenigzins zwak klinkt in het hoog register, kan hij door aanhoudend oefenen deze veel buig zamer maken, wat hij gemakkelijk kan bereiken. Het debuut van Frans Saeys is 'n ware veropenbaring geweest. Hij beschikt niet alleen over 'n vaste vinger en boogtechniek, 'n aangenaam vibra to, maar ook over 'n warmen meeslee- penden toon. Alhoewel nog jong. tee kent zich zijn persoonlijkheid reeds voldoende af, om in hem n toekomstig virtuoos te begroeten. De keuze der uitgevoerde stukken bewijst ons ook. dat hij voor de moeilijkste studie niet I terugschrikttoch moet hij zich in acht nemen, dat hij zijn gevoel niet terug dringt voor het glansrijk overwinnen 'der technische eischcn. die de vertol king dezer werken stellen. Studie en I volharding, is het rnotto voor hem om er succesvol te komen. Indien Janine Van Wanseele thans niet meer bijval heeft behaald als bij haar vroeger optreden, dan zal dit grootendeels te wijten zijn, aan de eenzijdige keuze der uitgevoerde wer ken (alleen Chopin), ook doordat ze minder behecrscht was als de vorige keer; maar iedereen kent eens n kwade dag, en daar we weten hoe ernstig zij studeert, blijft ons geloof in haar on wankelbaar. Denise Van Wansele heeft ons het bewijs geleverd, dat zij onverpoosd werkt, want tot onze voldoening heb ben we vastgesteld, dat de vibrato, de vingertechniek cn bizonder de boog techniek aanmerkelijk verbeterd is, sedert haar eerste optreden. Met brio heeft zij de goedgekozen stukken ver tolkt, en wist zij de toehoorders aange naam te boeien. Indien zij nog meer schakeering kan leggen in de overgan- !gen van piano naar forto, en omge keerd, en volledig geluidloos de snarenwisseling kan verwezenlijken zal zij ongetwijfeld het publick volledig meesleepen. Ze heefi ook 'n eerste kompositie van gildchd, Rene Van der Vorst, op het programma gebracht. Mejuffer van Wanseele heeft in de mate harer krachten, doch met voldoe ning, het werk verdedigd, hetwelk aan de utvoerders zeer hooge eiscnen stelt: én toondichter, cn uitvoeister bekwa men dan ook 'n geestdriftig applaus. Plaatsgebrek belet ons thans de de klamators te behandelen. Zeggen we terloops, dat Helena Siau meesterlijk was, en het gild in haar 'n groote aan winst kan boeken. Jan d'Haese die uitsluitend uit eigen werk voordroeg, mocht daaraan zeker zijn bijval in de grootste mate danken; ook hij had i'n slechten deg; we hadden den indruk dat hij niet genoeg voorbereid was. De Kerpel en Schouppe, hebben hun debuut glansrijk doorstaan. De beko men geestdriftige bijvalsbetuigingen STAD AALST AANBESTEDING Het college van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat op Dinsdag 4 Maart 1941, te II uur voormiddag. ter zitting van het Schepencollege, zal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding der werken tot verbete ring van den afvoer van het debiet der Hoeze- en Siesegembeken. Het bestek met bijhoorende tecke- ningen zijn te koop in het kantoor van den heer Mallems, Hoofdingenieur Directeur van Bruggen en Wegen Nederkouter 22. te Gent. Bestek en teekeningen kunnen ge raadpleegd worden I Ten stadhuize van Aalst alle werkdagen van 9 tot 12 uur ten Bu- reele 1 I 2) Ten burede van den Heer Mal lems voornoemd van 9 tot 12 uur. De Secretaris.. De Burgemeester, F*. DE MEYSH en Schepenen, V. BOCQUE. SMEDJE SMEE Op Zondag 2 Februari aanst. in de Derde-Ordezaal. tweede opvoering van het tooneelspel Smedje Smee. Liefhebbers voorziet u van kaarten. Kaarten te bekomen bij den portier van het klooster. getuigen zoowel voor hunne technische gevormdheid, als voor hunne sterke persoonlijkheid. Met veel genoegen zullen beiden teruggehoord worden. Aan beide kamers en hunne leden, wenschen wc alle heil toe.Ze verdienen het ten volle. 'n Sympathisant rijk, en hij heeft mij toch nog even lief als te voren I Maar mijn stijfsterke zal ongeduldig worden: ik moet naar haar toe, cn ben dan in een oogenblik weer bij u. Pieter drukte mij in zijne armen, en liep vervolgens de trappen op. terwijl ik den gang verliet; maar met welk een verschillend gevoel van dat. 't welk mij bij mijn intrede pijnigdeI Ik was zoo verrukt, dat ik mijn broeder weer gevonden had, dat ik het hotel voor bijging. zonder eens stil te houden, of naar de vensters te kijken. Ik dacht slechts aan Pieter. Ik liep, ik vloog naar den Heer Dermilly. om hem met het geluk, dat mij overkomen was, be kend te maken. Pieter was spoedig terug, en ver haalde mij zijne gansche geschiedenis, sedert wij elkander verloren. De edel moedige Heer Dermilly stond er op. dat hij bij mij zou blijven. Schoon mijne kleederen hem in 't begin wat averechts stonden nam hij toch ieder voor zich in. door zijn liefhebbend hart en vroolijk. zorgeloos humeur. Het nieuw karakteT van heer. dat hij nu moest vertoonen, ging hem echter kluchtig af. Slechts, korten tijd. nadat ik foeter wedergevonden had. overleed de heer Dermilly. Hij liet mij bij een behoorlijk testament, al zijn vermogen na. bene vens de fraaie meubelen zijner vertrek ken. en eene verzameling schilderijen. 2k kon thans over zes duizend livres jaarlijks beschikken. Zesduizend livres 's jaarsl riep Pie ter Wel Andries. gij zijt thans een ■chatrijk heer! Waarlijk rijk genoeg, om ons heele dorp te koopen. Is het waar vroeg Manette met HERBERGIERSBOND VAN AALST en OMSTREKEN BERICHT. Gezien de geweldige verhooging der taksprijzen op de bie ren, heeft de bond besloten de prij zen vast te stellen als volgt Bock 1,75 per glas. Export 2 fr. per glas. Het Bestuur. SP ORT VLAAMSCHE VOETBALBOND. S.V. Aalst wint te Lede. Na een gedwongen rust van vier weken, mocht ons eerste ploeg op ver plaatsing naar Lede. De ploeg onder- i ging nogal wat veranderingen en vol gende opstelling kwam op t veld Hofman. De Bruecker, Van den Bos- 'sche; Schoreek De Schrijver Eug. Buys Rene; Buys Roger, Maertens Vonck Hoebeeck. Buy- Paul. Aalst leidt d< eerste aanvallen voor langs Paul Buvs-Hoebeeck. lede ver plaatst het spel en dwingt den eersten hoekschop af. Lede blijft ten aanval. Buys Roger kent een hoekschop toe aan de thuisploeg, die in corner ver werkt wordt, zonder gevolg. Aalrt werkt zich los langs den linkervleugel. Op inzenden \an Paul Buys, schiet Maertens naar doel doch Van der Borght redt in hoekschop. De ploegen vallen verder t in de beurt aan. Naar- i mate de rust nadert komen de bezoe kers echter in een zekere meerderheid. Twee hoekschoppen worden door de Leedsche achterhoede afgeweerd. Aan de 42e min. kan Vonck met een pracht- schot aan Aalst de leiding bezorgen. Rust 0—1 Na de rust bleekt Aalst door langs Vonck die hoekschop bekomt. Deze wordt door Van der Borght in recorner ontzet. Aan de f2e min zal Vonck voor Aalst den stand op 02 brengen. Of) vrijschop tegen Aalst maakt Lede aan de 18e mm. langs Van den Steen een tegenpunt (I2). er volgt nu weer ge durende enkele minuten verdeeld spel. Aan de 25e min. zendt P. Buys in naar Hoebeeck die ^Qor I3 -zorgt. Aalst blijft in de meerderheid doch de leed sche achterhoede doed zich opmerken. Vooral Van der Borght de doelman speelt prachtig en zorgt dat de stand niet hooger opgevoerd wordt. zal aangeduid worden op de vao dc Haast U Uw biljetten te koopen een angstige blik: is 't inderdaad waar Andries. dat gij thnns zoo rijk zijt, als als de lieden, die in hotels wonen? Neen, Manette! het is er nog zoo ver af. dat ik met zulke lieden op een gelijken voet zou staan. Maar ik bezit genoeg, om mijne vrienden gelukkig te maken: mijne moeder en broeders, en gij, mijne vrienden, zult allen in mijn voorspoed deelcn. Mijn jongen! zcide vader Ber nard ik voor mij behoef en begeer niets tor wereld. Ik weet zeer goed, dat zesduizend livre 's jaar» geen groot vermogen kan genoemd worden: maar zij zijn voldoende, om u en den uwen een gemakkelijk leven te verschaffen. Gij verdient, zulks, Andries, en ik houd mij overtuigd, dat uwe nieuwe rijkdom geen verandering in ui^ karakter te weeg brengen zal. O neen, vader Bernard, zeker nooit. Deze verzekering scheen Manette ha re gerustheid te geven, welke, door het bericht van mijn erfenis, eenigszins was gestoord geworden. Op het punt dat ik. na den dood van mijn vriend, mij naar het hotel zou begeven, om de Gravin een verzegeld pakje te overhandigen, dat mijn ster vende vriend aan mij had toever trouwd. ontving ik bericht uit Savoye. Jacob was overleden; een val in een afgrond had zijn dood veroorzaakt, en mijne bedroefde moeder betoonde dc vurigste begeerte, om hare andere kin deren weder te zien. en nog voor haren dood te omhelzen. Ja zeker, zcide Manette schreien de .gij doet wel. dat gij gaat. Andries en uwe moeder bezoekt; maar gij zijt immers voornemens terug te keeren zijt gij niet Ja. Manette. ja: wij zullen elkan der spoedig wederzien. O, hoe heerlijk: riep Pieter, ter wijl hij door de kamer rondsprong; wij rijden naar ons land in eene reiskoets! Als de wind zoo gauw met zes paar den! Hemel, wat zal al het volk staan kijken I Zij zullen ons aanzien voor prinsen of rijk geworden slagers I Ik verzocht Manette onze plakkaad je gereed te maken; want mijn broeder was zoo buiten zich zeiven van vreug de dat ik niets aan hem kon toever trouwen, en het kleine pakje van Me vrouw de Gravin in mijn zak stekende begaf ik mij naar het hotel. Onder weg kon ik niet nalaten. aan mijn verander den toestand te denken en mij zeiven met nieuwe hoop te vleien. Zesdui zend livres 's jaar! dit was waarlijk meer dan genoeg om onbekommerd te leven. Met dit inkomen en mijn eigen talent, (want. wist ik toch goed met het penseel om te gaan) kon ik wanneer ik trouwde zeker zijn mijne vrouw in ruime omstandigheden te onderhouden. En voor hen. die bemin nen. is een matig bestaan immers ge noegzaam Kan men niets gelukkig zijn. buiten het bezit van hotels, rij tuigen en talrijke bedienden? Ach als Adolphine mij slechts beminde Doch spoedig moesten al die lucht- kasteden voor mijn koeler nadenken plaats maken. V. al beteek«-nde mijne nederige onafhankelijkheid. in verge lijking met het schitterend vermogen van den Graaf En al ware ik nog zoo rijk, ik bleef immers toch slechts Andries. de Savoyaard Ik kwam aan het hotel, en vroeg naar Mevrouw de Gravin. Ik werd in hetzelfde vertrek geleid dat eenmaal OPGEPAST Een goede raad. Gij hebt alle voordeel met uw OUD GOUD te verkoopen in de Gediplo meerde Goudsmederij der Kinderen PRAET, Lange Zoulst»*aat 6, Aalst, die altijd bekend gestaan heeft voor de hoopte prijnen. Beproef het en ge zult er van overtuigd zijn. Men verzoekt ons het overlijden te melden van geboren MARIA-JOSEFA SEGERS geboren te Esschcne Lombeek op 16 Oktober 1861. en godvruchtig in den Heer ontslapen te AaUt. op 25 Januari 1941, versterk door de troostmiddelen onzer Moeder de Heilige Kerk. De plechlge Lijkdienst. gevolgd door de begrafenis tot dewelke Ued. uitgenoodigd wordt, zal plaats hebben in de parochiale kerk van St-Jozef, te Aalst op WOENSDAG 29 JANUARI 194 Ite 9 uur. Vergadering ten sterfhuize, 24. Dui- vekeetstraat, te 8 uur 30. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien- Sup port er» ver bond S. C. Eendracht Op Zondag 2 Februari wordt het stoffelijk overschot overgebracht van onzen sportmakker oud-speler en be stuurslid den Heer RENE DE BRANDT gevallen als slachtoffer van den oor log te Harelbekc op 24 Mei 1940. Dc absouten zullen plaats hebben in de kerk van den H. Jozef, om 3 ure namiddag. Het Verbond noodigt alle sport- makkers uit tot het bijwonen der lijk - plechtigheden. Vergadering aan het lokaal «Een dracht» Statieplein om 14.15 u. Het Bestuur. looneclknng «ARBEID EN KUNST» Lokaal Groen kru»» St-JonsstraAf; Aalst Op Zondag 9 F'cbiuari f941 om 4 uur in de feestzaal Groen Kruis opvoering van BU HEERNONKEL Spel van l.rnst enBoert in 3 bedrijven door Jac Balling*. Prijzen der kaarten 6. 4 en 3 fr. te bekomen in 't Groen Kruis, St-Jorna- straat. Aalst. Naamloo/r Vennootschap te AALST Handelsregister van Aalst nr 6b BIJEENROEPING De hh. aandeelhouders worden verzocht de buitengewone algemeene vergadering te willen bijwonen die zal plant» hebben in de studie van Meester Breek pot. Nolans te Aalst Graan markt nr I Iop Zaterdag 15 Februari 194.1, te I 1 u. voormiddag om over onderstaande dagorde te beraadslagen: DAGORDE I Vermindering vsn het maat schappelijk kapitaal. herleid van 4.190.000 fr. tot 3 142.500 fr. door terugbetaling vaa een bedrag van 250 .frank aan elk der 4.190 knpitaalsaan- deelen 2) Wijziging van artikel 5 der sta* tuten ingevolge deze vermindering; 3) Machtiging te verleenen aan den Beheerraad tot uitvoering der genomen besluiten. Om tot de vergadering toegang ta hebben, moeten de aandeelhouder» of hun gemachtigden de l»esc hik kingen volbracht hebben van artikel 17 der (statuten. De procuraties waarvan de tek«t ten maatschappelijkei zetel kan aan gevraagd worden, moeten er ten min ste drie dagen voor de vergadering neergelegd zijn. De titels aan drager inoefen vijf volle dagen voor de vergadering ten zetel der maatschappij neergelegd wor den. Naamlooze Vennootschap EREMBODEGEM De Herren aandeelhouders worden tot de algemeene gewone vergadering uitgenoodigd welke op Maandag 17 Februari 1941 te 15 uur zal plaats heb ben ten Mantschappelijken zetel In Ercmbodegcm. DAGORDE 1Uiteenzetting der reden waarom de algemeene gewone vergadering op 27 Mei 1940 niet heeft kunnen plaat» hebben. Verslagen van den beheer- en toe- zichtsraad 3) Nazicht en goedkeuring van ba lans- en winst- en verliesrekening af gesloten op 31 Maart 1940. 4) Ontlasting te verleenen aan be heerders en toezichtcr» 5) Statutaire benoemingen. 6) Machtiging te verleenen aan be heerraad. De Fleeren aandeelhouders die wenschen deze algemeene gewone vergadering bij te wonen, gelieven zich te gedragen volgen» artikel 34 der stand regelen. nooit voor mij gesloten was. Adolphine bevond er zich; ik had gezien; mijne gansche ziel was in dien blik besloten. Onze oogen ontmoetten enkander, en drukten alles uit.wat onze harten sedert onze scheiding hadden ondervonden. De Stem mijner weldoenster bracht mij tot mijzelven terug. Ik naderde haar. Haar gelaat drukte de diepste smart«n uit. wegens het overlijden van haren vriend Dermilly. en met eetTe bevende stem zeide zij Andries! Wij hebben een wezen lijken vriend verloren. Hij verborg zijnen toestand voor mij; tot het laatste oogenblik roe liet hij mij hoop koeste ren. en ik vleide mij gedurig, dat zijne gezondheid ten laatste herstellen zou. Ik weet wat hij voor u gedaan heeft. Andries! hij beschouwde u als zijn zoon Heeft hij niet» voor mij toevertrouwd? O ja. Mevrouw? dit pakje, dat ik u eigenhandig moest overgeven. De Gravin nam het pakje driftig aan. en terwijl zij he* opende, verwij derde ik mij uit kieschheid. en naderde Adolphine. Wij konden thans vrij met elkander sprekenHare moeder be merkte of hoorde ons niet. Het ge zicht dier brieven welke misschien meer dan vjiftien jaar geleden ge schreven waren, en brachten haar zon- der twijfel het tijdperk Tinrer eerste liefde levendig voor den geest terug. I Het tegenwoordige was voor verloren: zij was geheel in het verleden verzon ken. Hoe komt het dat wij u nooit in het hotel zien? vroeg Adolphine met eene gesmoorde stem. Gij doet niet wel. Mijnheer Andries. dat gij uwe vrienden op zoodanige wijze vergeet. Ach. Mejuffer? Gij kunt niet twijfelen aan het genoegen, dat ik zou ik durf niet...Mijnheer uw vader... uw neef... Wel beletten zij u hirr te komen? Mijn neef is een zwerver, die zich thans ergens aan eene badplaats ophoudt inijn vader denkt aan niets ander* dan aan zijn hond. die eenigen dagen gele den gestorven is; en moeder is diep bedroefd over hei verlies van den ar men Heer Dermilly. Ik keb ook om hem geweend. Ik hoopte voor 'l minst dat gij zoudt gekomen zijn, om ons Ie troosten; maar wij hebben u in 't ge heel niet gezien. Gij gaat than-. naar Savoye? vervolgde Adolphine. Zijt gij niet voornemens naar Parijs weder to keeren Verschoon mij. Mejuffrouw Maar ik ben zeer verlangend mijne moeder te bezoeken, die ik in bijna elf jaren niet ge/irn heb. Mijn broeder Pieter vergezelt mij. en wij moeten ons moeder trachten te troosten over het verlies van J.kob onzen jongsten broe der. Goed. z.eer goed! zeide de Graaf, die juist binnentrad. Wij stellen echter niet veel belang in uwe familiezaken, mijn jongen! ga maar gerust naar Sa voye Als de marmotten eetbaar wa ren. zou ik zeggen, dat gij er mij een paar zenden moest; maar ik weet wel, dat er in uw land niet veel eetbaars te vinden i*. Ik herinner mij. dat ik er een» doorgereisd heb. En wij. Mijnheer de Graaf, kun nen nimmer de heer vergeten, van uwe genaden onder ons dak te mogen ont vangen. ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1941 | | pagina 3