jggj*' DE HOND Stadsnieuws t WELK SOORT HOND I Frans COPPIETERS DE BESTE VRIEND DER MENSEN K Woont U op een appartement Hebt U echter een tuin... Langharig Kortharig Wat ook het ras is dat U verkiest... I GODSDIENSTIG PAROCHIAAL NIEUWS St Martinuskerk. Feestdag en Solemniteit van de HH. Apostelen Petrus en Paulus. Missen te 6. 7, 8, 9, 10 en 11 u. Te 10 uur solemneele Mis voor de gesneuvelden van 1914-1918 en 1940 van wege de V.O.S. Donderdag 3 Juli, onder het lof, biechtgelegenheid. Te 20 uur Heilig uur onder leiding van Z. E. H. Deken. Vrijdag le Vrijdag der maand. Te 7 uur Plechtige Mis ter eere van het H. Hart. St V. T. B. AALST Zondag 29 Juni, prachtige, bijzon der afwisselende voetwandeling op1 het toekomstige Fons Van de Maele- pad. Vertrek per trein naar Ninove. Langs het Hof te Ruisbroek naar Leebeek. Over Denderhoutem en ld dergem, langs de Wildebeek naar Welle en terug naar Aalst. We verwachten alle liefhebbers van wandeltochten voor dezen bijzonderen uitstap door veld en wei en bosch, langs verschillende schilderachtige beekjes. Samenkomen te 15 'u. vóór het sta tion. De wandeling gaat slechts door bij droog weder. DE CULDENSPORENV1ER1NG merkt met de volgende nummers MAANDAG 30 JUNI 1941 Vooi middags n. 3 's namiddags n.4 DINSDAG l JULI 1941 I's Voormiddags n. 5 's Namiddags n.6 WOENSDAG 2 JULI 1941 's Voormidd. nr 7 's Namiddags nr 8 DONDERDAG 3 JULI 1941 's Vooi middags n. 9 's namidd. nr 10 VRIJDAG 4 JULI 1941 's Voormidd. nr 11 's namiddags n.12 Vanaf Dinsdag 1 Juli, enkel 's voor- midaags, worden de bijgevoegde ze gels afgeleverd voor zwangerschap, tot uiterlijk I 5n inbegrepen. Op Zaterdag 5 Juli 's voormiddags, voorbehouden aan niet-inwoncrs schippers, foorreizigers, leurders, enz. (voor de gewone zegels). Op Dinsdag 8 en Woensdag 9 Juli 's voormiddags, omruiling van dc bo- boterzegels voor melkzegels. Op Donaerdag 10 Juli 's voormid dags, bijgevoegde zegels op vertoon van een door het dispensarium afgele verd getuigschrift. Het Vlaamsche Kruis afdeeling Aalst onderging het smartelijk verlies van hun trouwen en ijverigen Gewest leider Onze werklustige en onvermoei bare leider werd uit ons midden gerukt op Donderdag 23 Juni 1941 door een tragisch ongeluk te Aalst. De plechtige lijkdienst gevolgd door de teraardebestelling zal plaats heb ben Maandag 30 Juni te 9,30 uur in de kerk van O. Lieve Vrouw Bijstand te Aalst Mylbeek. Men vergadere ten sterfhuize Moor- selbaan nr I 1 2, te Aalst, te 9 u. Elke E. H. B. O.-er en Vlaamsche Kruiser, kennissen en vrienden zal er stipt aan houden hunnen trouwen ka meraad met scheppende en onom stootbare werklust voor zijn Vlaam sche Volk naar zijn laatste rustplaats te vergezellen. Het Bestuur. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Hofman gepast uit en redt prachtig. Do Stadsbedienden komen in de meerder heid, vooral langs De Ruysscher-De Waegeneer. Laatstgenoemde heeft on kans als hij tegen de doellat klopt.Ook^ Jef Meert gaat het tegen als hij rake lings naast kogelt. Waterinckx stuwt zijn voorlijn goed vooruit. Ook blij- ven de Stadsbedienden tot met de rust in de meerderheid, doch tot doelen j kunnen ze het niet brengen. Rust 1-0. Na de poos gaan de meeste aanval- len uit van Red Star die langs Daelman aan de 3de min. den stand op 2-0 brengen. Er wordt veel te vinnig ge speeld en de zenuwen spelen hunne perten. Na 10 minuten spel komt er evenwicht in 't spel. Op hoekschop voor de Stadsbedienden, schiet De Waegeneer rakelings over. Vrijschop tegen Goossens aan dc 17de min. Strens zendt naar doel De Ruysscher maakt er 2I van. Red Star dringt zich weer op langs den rechtervleugel, doch laat 2 hoekschoppen onbenut. Even voor het einde bekomen de Stadsbedienden hoekschop langs Coo- man M. Hiervan maakt De Ruysscher gebruik om den gelijkmaker te netten. Einde 2, ?»,- Het eenvoudigste middel om er een te bezitten is een bezoek te brengen aan de hondenhokken in de omtrek... en U te laten bekoren door de eerste wafwaf die op U toespringt. U zult hem min of meer duur betalen naarge lang het ras en de echtheid van zijn afkomst. In formeer of hij ingeënt is tegen de Engelse ziekte en zo ja, vraag een bewijs van de veearts. Indien dit nog niet gebeurd is, laat hem dan zo vlug moge lijk inenten door een veearts. Zo'n inenting is duur, maar zal U later veel zorgen besparen, moest het dier ooit aangetast worden door deze ziekte van jonge honden. En wat, indien U het kostbaar dier moest verliezen indachtig de aankondigingen in de en ga er heen zodra U de verkoop iigd ziet van een hond van het ras ast. U ook wenden tot de maatschap- or dierenbescherming. Misschien ader de verloren of verlaten honden ran Uw leven Rashonden en bas- iokken er samen en worden tegen ipelijke prijs verkocht. Deze orga- •agen slechts een begrijpende mees- jn nog beter zal verzorgen. it er zelden om jonge diertjes, maar issen dieren, behept met goede of igenschappen. Uw rust zal er mee ijn. U loopt minder kans op natte ;n kapotgebeten pantoffels, wat bij den wel het geval is. Is hij ander- ;pt met vele slechte gewoonten, dan :el moeite hebben om ze hem af te n hond is op dat gebied een echte als hij gewoon is op een bepaalde e handelen, dan kunt U hemel en -zetten om hem van gedacht te doen en. Zal een gevonden hond U min liefhebben als een jonge hond, welke geen andere mees ter gekend heeft dan U Dat valt te bezien. Veel van deze gered den zijn uiteraard buitengewoon erkente lijk voor hun redders Anderen treuren om hun eerste meester. Kwestie van karak ter... en ook van de manier waarop ze be handeld worden. Een gevonden hond heeft natuurlijk geen stamboom, maar dit heeft geen belang indien U niet wenst verder te kweken. i Denk er goed over na, alvorens een besluit te nemen. Een goede hond, die niet op zijn plaats is, kan een lastpost worden en zeer onaangenaam voor zijn meesters zijn. U zult aarzelen om hem weg te doen... en U zult er 15 jaar mee opgescheept zitten en een vervelend gezel in huis hebben. Dan moet U een rustige, passieve gezel hebben die weinig blaft. De chow-chow is hiervoor ten zeerste aangewezen, want hij is zeer rustig, en blaft om zo te zeggen nooit. Bovendien is hij buitengewoon dekoratief. De poedelhond en de skye zijn ook goede honden voor op de appartementen, zelfs een cocker komt hiervoor in aanmerking, op voor waarde dat U er regelmatig lange wandelin gen mee maakt. Maar vermijdt absoluut een geprikkelde fox, een trouwe dashond, zeer slim, maar zeer luidruchtig en van de veel plaatsinnemende boxers of Mechelse scha pers. ...Dan zijn de grote honden vooral aan gewezen Vrees niet voor Uw bloemen. Ze zijn over het algemeen minder zenuwachtig dan de kleine rassen en springen met een lichte sprong over de bloemperken. AALST Duivels. tunisten. ibediend. 'pportun. :nden. Glorieux >ortunist. idsbed. iUX. Duivels. Isbed. listen. 5 10 4 5 Langharigen vragen meer onderhoud en moeten elke dag geborsteld worden. Hebt U het druk, vermijdt dan de zijdeachtige-hari- gen. Wat weerom niet wil zeggen dat een hond met korte haren niet geborsteld moet worden. Deze zorgen zullen hem veel goed doen, maar als U het eens vergeet, zal hij er geen moeilijkheden door ondervinden. En in elk geval gaat het veel vlugger 4 4 7 13 11 23 lonyme, action- l'assem- tiendra Juillet >UR linistra- Appro- ofits et J) Dé- :rateurs ns sta- sont 3 des léposc3 RAAT ...weet dan dat er zowel tussen de honden als tussen de mensen verschillende karakter typen zijn. Het ras is slechts één aanduiding... zoals U bij de mensen de verschillen opmerkt tussen noordelijken en zuidelijken. Maar bij de honden ook zijn er uitzonderingen. 8 men iemand toch hebben kan door de wereld te komen met romans te schrij ven - Wij verdienen soms meer op één avond dan de grootste letterkundige in zijn geheel leven ooit gewonnen heeft, en dan moeten we nog niet eens onze hersenen martelen En ons be drijf levert niet meer gevaar op dan het romanschrijven. Wij moeten het ge vang vreezen de romanschrijver het gekkenhuis. Het eerste is nog beter dan het laaste. Gij hebt gelijk, zuchtte Spelde- mans. Zeg nu eens, hoe ge op de gedach te gekomen zijt in deze streken naar ons te komen zoeken Ik kende Jan, uwen koetsier, als ik hem hier de eerste maal ontmoet heb, dacht ik onmiddellijk dat gijlie niet ver van hier waart. Die drenken kerel zal ons nog in het gevang brengen. Hij mag hier niet meer uit. .vat zegi ge .- I De waarheid. Ik heb toch beloofd ze u te zeggen. Verder Ik heb de overste der geheime politie verwittigd. Deraef weet dat wij hier nestelen? kreet Robert. Ellendeling riep Bertrand. Zoo erg is het niet. Ik wist hem alleen te zeggen dat ge in den omtrek van Purmerghem moest verblijven, daar ik hier Jan den koetsier ontmoet had... Hij kwam hier met mij opzoekin gen doen. Wij vonden niets en ik ge loof dat hij nu overtuigd is, dat ik hem voor 't lapje heb gehouden. In ieder geval zal hij hier terug- keeren. Wij moeten op onze hoede zijn, zei Bertrand. Ik heb eene goede vangst gedaan, zei Robert. En tot Speldemans Zoodra gij op vrije voeten zijt, gaat ge Deraef vinden, om hem ons ieen echt juweel van een wapen. j Robert haalde een grooten revolver ite voorschijn, die in een lederen zak, I onder zijn kleederen verborgen was, en liet hem door Speldemans bekijken. Zes scherpe patronen, zeide hij, op een halven sekond te schieten. Bertrand haalde insgelijks zijn re volver van onder zijn kleederen te voorschijn en duwde het wapen den ro manschrijven onder den neus. i - Zes scherpe patronen, op een hal ven sekond te schieten, sprak hij Ro bert na. Wij houden u gestadig in het oog, vervolgde deze laatste, en durft ge de glazen deur ginder op minder dan een halven meter naderen dan ontvangt ge op een halve second de zes blauwe boontjes in het lichaam. Houd het u voor gezegd. En hij maakte de touwen los, waar mede de armen en de beenen van Speldemans gebonden waren. Neem nu een stoel en jrust jvat twver re neDben ge bracht. Onder de vagebonden en wel licht op eenige stappen afstand van het ideaal mijner droomen Waar kan ik beter zijn «La main du bonheur me guide...» Speldemans jongen, ge zijt een gelukskind HOOFDSTUK XII. Hoe Speldemans besloot Vagebond te worden Auw-wauw-aauw I Zoo geeuwde Bertrand en trok zijn mond open als een schuurdeur. Auw-wauw-aauw Zoo antwoordde Robert, en zette zijn mond even waggenwijd open. Zij keken elkander een stond aan en barstten dan in lachen uit. Gij schijnt hier veel vermaak te vinden, broeder, zei Robert. Ik kan van u hetzelfde zeggen sprak Bertrand. ('t Vervolgt.) Verboden nadruk. Voor toelating tot opname zich wenden tot den uitge ver Opdebeek4 Antwetpen, ?ende d er tus- noot, ris te van prin- FTIG ANK -ede, nmer -«i urvci -t j van net Minis terieel besluit van 13 September 1940 zal eenieder het recht hebben op bo- vengemelden prijs op te bieden, gedu rende veertien dagen na zelfde toewij zing van 23 Juni laatst. Het opbod moet, om geldig te zijn, ten minste één tiende van den koop prijs bedragen en moet gedaan wor den bij deurwaardersexploot, betee- kend aan den werkenden Notaris Buys te Lede, Dreefstraat 18, en aangezegd worden aan den kooper, Mijnheer Edward Jules De Lathauwer, veekoop man, wonende te Massemen, Kriep- hoek, 26. De toewijzing ten gevolge van ge beurlijk opbod zal door bovengenoem- den Notaris aangekondigd worden; zelfde nieuwe toewijzing zou alle later opbod uitsluiten. Voor verdere inlichtingen wende men zich ter studie van Notarissen Buys te Lede of Van Themsche te Denderleeuw. Vervolg Nojt. Aankondig. 4de bladz.

De Volksstem | 1941 | | pagina 5