SIS geeft conferentie over de taktiek 2 LEEST EN VERSPREIDT PYGMALION officieel orgaan der Verbroedering van het Geheim Leger. SOLIDARITEIT Aan de Weerstanders uit het Geeraardsbergsche Op Donderdag, 12 December, had het Verbond van den Aalster- schen Weerstand een Monster meeting belegd om protest aan te teekenen tegen de aanhouding van den populairen en jovialen mede-ver antwoordelijke van het O. F., DOMINIC WALGRAEF. De zaal RINK was proppensvol. Op het verhoog hadden plaats geno men de leiders der verschillende Weerstandsgroepen met vlag. Op het podium een Monsterspandoek, waarop in reuzenletters HANDEN AF VAN DEN WEERSTAND. Al de sprekers werden geestdrif tig toegejuicht en kwamen hettig op tegen den hoon, den Weerstand van Aalst aangedaan en drukten er op dat den Weerstand in Vlaanderen en Wallonië broederlijk vereenigd zijn en den handschoen opnemen door de Reactie ons toegeworpen. Kameraden uit het Geeraardsberg sche, wanneer volgen wij het voor beeld onzer Aalstersche vrienden die eendrachtig optreden tegen landver raders en collaborateurs Echte Weerstanders verbroederen met geen gekende zwarten. Wij vergeten niet die duizenden die den marteldood gestorven zijn te Breendonk en Duitsche folterkam- pen, wij vergeten die duizende moe ders niet die hunne zonen beweeneA wij vergeten die duizenden trooste-f looze weduwen niet, wij vergeten die duizendenen duizenden weesjes niet die nooit vader (of en moeder) zullen terugzien. Aan de laffe verklikkers die zulks op hun geweten hebbenaan de vuige Economische Collaborateurs, aan wiens vingers al die gestolen millioenen plakken en nog jn vrij heid loopen, roepen wij toe HAN DEN AF VAN DEN WEER STAND. België is ONS Vaderland. Uw vaderland, vervloekt gespuis, is Moffenland. heraus De Nieuwe Klopper. Bericht aan de Leden van het O. F. Al wie een roode kaart ontvangt vanwege het Regionaal Comité, hoeft onmiddellijk gevolg te geven aan den oproep- Diegenen die den oproep niet beantwoorden, hebben later geen recht tot reclameeren, gezien zulks geldt tot het opmaken hunner dossiers. HET REGIONAAL COMITÉ Aalstersche Box-Club Bericht aan de agenten S.R.A. De leden die nog geen vraag voor vergoeding aan de S. G. A. R. A. of aan den dienst voor oorlogsschade ingediend hebben, voor de voorwer pen afgenomen bij een huiszoeking of bij de aanhouding, gedaan door den bezetter, zijn verzocht een bij zondere formulier te vragen aan het Federaal Komiteit van het Eenheids front van België, 82, Thomas Vin- cottestraat, te Brussel 3, voor de vorming van hun bundel. Golflengte 0,32, Lede Wat kleine incivieken weten mogen, en wat groote incivieken weten moeten. SISOndanks ik nog steeds van oor deel ben dat ons offensief tegen den Weer stand, de Belgicisten. de Anti-Nazisten en de goede Vaderlanders wat te vroeg ont ketend werd, sta ik toch in bewondering voor onze naamlooze medewerkers, de re porters van Aalstersch nieuws, van onze vergevings-gezinde-begrijpende dagbladen "Het Volk" "Het Nieuwsblad". Dat noem ik nu eens taktiek. Ik zou er mij dood om lachen, dat zijn nu eens echt mannen naar mijn tand. Platluizig en ve nijnig worden de Partisanen van het O. F. afgeschilderd Kommunisten - Terroristen- Moordenaars - en Portefeuillepikkers. Indivudueele daden worden in de schoe nen geschoven van de gemeenschap, om deze organisatie te kunnen bezwadderen. Wie het wel gedaan heeft wordt bijna gelijkgesteld met het slachtoffer. Wie het niet gedaan heeft is de schul dige, omdat hij er niets van af weet en niet wil bekennen dat hij het niet deed of weet. De twee eenigen die te Aalst vielen, wa ren na de opruierij van Londen uit, en het schurftige gedrag van een boel stadsge- nooten. honderden hadden kunnen gekas tijd worden, worden opgehemeld als marte laren van de goede zaak en vergeleken aan Jacob Van Artevelde. Zoo lazen wij verleden week een artikel over een goede, brave huisvader van der tien kinderen, die de gewoonte had 's avonds schietgebedekens te gaan afste ken aan de sponde der stervenden, gedu rende de bezetting algemeene melkverdcte- ler, zich geen snars bekpmmpjfde om de twintig duizend Aalsterscf.fcf;) kinderen, wiens ouders geen V.N.V.-ers o4' Kinder- weelde-mannen waren, blijft in de pen. Wat het geliefkoosd kostummeken van de dertien brave kinderkens van dien braven huisvader was, wordt verzwegen. Alles wordt verzwegen, alles, waarvoor de Aal- stenaa.s 5 jaar lang op de tanden gebeten hebben en waarvoor ze dien braven huis vader in machtelooze woede den bijnaam van "Generaal SLAP,, toezegden. Als een collectioneur van oude, onklare geraakte geweren zijn verzameling voor legt. noemen onze brave reporterkens dat een geheime wapendepot. Als men aan het "Fort Chabrol.. een Vigorbakje opgraaft, met een oude confi tuurdoos erin. wordt dat een munitie opslagplaats. Als men in de Pupillenschool een Gestapo die zes en twintig werk weigeraars neer schoot, wat schoppen toedeelde, wordt dat de folterkamer van het O, F. enz. Dat de Controleurs - gestapisten van 1940-1944 hun revolver nou niet ingegeven hebben is normaal- dat de Werbestelle- helden Achiel-Antiek-Blanckaeit dit ook vergaten te doen is normaal. Dat de jon gens van de Hitlerjeugd hun dolk niet wil len voorleggen is normaal. Dat de eerste inciviek nog zijn wapen moet inleveren en zijn leedwezen uitdruk ken is normaal. Maar dat hier en daar een Partisaan zijn met eigen centen gekochte revolver achterhoudt, is een grootscheeps schandaal Onze reporters betrouwen zich op de "RICHTERS" om nog andere zaakjes in het reine te trekt en. namelijk de aanslagen op Podevyn-Antiek en Poriau. Wie dat geflikt of geleid heeft moet er aan. En 't zal niet lang meer duren of Mar kus vliegt van de markt weg om plaats te maken voor "Generaal SLAP". De Lange Zoutstraat zal ne Poriau- strasse worden. De Nieuwstraat de An- tiekstrasse en de Kattestraat de Podevyn- strasse. Maar eerst moeten onze reporterkens die drie brave smeerlappen nog wat op hemelen en daarna heiligverklaring en tot Weerstander verheffen. En Pierlala mag het standbeeld onthul len. En Robert Borms. Callens en Sis zullen tricolare lintjes doorsnijden aan de nieuwe straten. Wat nu Walgraef betreft, hij moet be kennen. Dat men hem naar Breendonck steke en er Wijseenige dagen zijn goesting laten mee doen, Dan zal hij alles bekennen wat men maar wil. Als het moet, zal hij bekennen dat hij onze roemrijke Vorst vermoorden Angeliksken verkracht heeft. Daarna moet hij naar Ravensbruck. waar hij zal gesterrilliseerd. gekastreerd, gefri- gideerden ten slotte gekandreerd worden. Eén voor één moeten zij eraan, onze be lagers uit den Weerstand. Volksgenooten van mijn oude mede strijders van den Weerstand tegen Belgie, de harten hoog en hoog het glas. Houdt U gereed. Het Hallorli is geblazen. Nu met mij ten stormloop tegen die domme ganzen welke hun Vaderlandsliefde verkozen bo ven de fortuin. Harop en duizend maal houzee van SIS ZELVE. Het Comiceit Solidariteit richt zich tot alle Patriotten en Weerstanders' om allen zooveel mogelijk te pronosticeeren op "SOL,, Pronostiek, ten voordeele van alle Oorlogsslachtoffers. Sol Pronostiek is de pronostiek van iedereen die bij de sport het nuttige kop pelt en den treurigen toestand waarin de noodlijdende oorlogsslachtoffers verkee- ren, lenigt. "Allen spelen op Sol pronostiek" is het ordewoord. De prachtige wandkalenders voor 1947 van Solidariteit zijn te verkrijgen op ons bureel op het Vredeplein (Kat). Er zijn er naar ieders beurs. De kalenders zijn opge- ffischt met prachtige zichten en prenten van de kindertehuizen en homes van So lidariteit. (Solidariteit.) A, B. C. WIR MUSSELMANNER Een boek, geschreven door Lam- brechts, is een prachtboek, dat warm aanbevolen werd. Al diegenen die wenschen zich het prachtboek aan te schaffen, hoeven slechts een klein kaartje te richten aan de uitgeverij "Leven en Handel, Kortrijk„ SECTIE EENHEIDSFRONT van BELGIE A. B. C. Bericht aan Box-Liefhebbers 1 Daar onze oefenzaal te klein was volgens het aantal leden, hebben wij ons lokaal overgebracht naar het KEIZERSHOF, bij Albert Cherreté, Korte Nieuwstraat. 5, Aalst. Oefeningen hebben plaats eiken Dins dag en Vrijdag, om 19,30 u. en Zondag morgen, om 9,30 u. Nieuwe leden zijn welkom. Het Bestuur. MEN MOET MAAR DURVEN. Wie kent er niet den genaamden Pres- siau. wonende Kasteelstraat te Lede. in dienst op 'tStadhuis te Aalst als Secretaris, nietteg-nstaande hij een stamnummer heeft van het V. N V. zijnde 31.51 4. Onnoodig te zeggen alsdat hij een van de eerste V. N. V. ers was. zijn nummer geeft het weer Dat het een propagandist was. daarvan is iedereen op de hoogte. Dat zijn dochters lid waren van de Dietsche meisjesschaar is eveneens geweten van ieder patriot en weerstander, en dat de Weerstand waakt zal Pressiau nu ook wel al weten Deze V. N. V.-er had niet beter gevon den of ten minste de illusie gekoesterd zijn dochter door tusschenkomst van de een of de ander een p'aats te bezorgen op het Ministerie van Wederopbouw Maar ont houd het goed, Pressiau. wij Weerstan ders zeggen het zal geen waar zijn want die plaatsen zijn alleen voor goede Vaderlanders, maar in geen geval voor verraders. Zou h»t Stadsbestuur niet beter op die manier handelen en een grondige zuivering in zijne diensten houden Alsdan zijn wij erstellig van overtuigd dat Pressiau een duw krijgt zooals hu door zijn onvader landsche houding ten v< 11e verdiend heeft Want de plaats van een verrader is niet op het Stad"uis. Allo, Stadsbestuur, toont dat gij waar lijk mannen zijt en geeft het voorbeeld aan Lede, dat nog steeds een toevluchtsoord schijnt te zijn voor alle onwaardigen Hoelang gaat dat spel nog duren 77? Weerstanders, waakt op uwe zaak zooals TITO. Wat moeten wij als Weerstanders toch allemaal zien en hooren, men zou zich werkelijk nog gaan schamen in Lede te wonen (pardon) beste lezer, indien ge niet verstaat, zal ik duidelijker zijn en maar zeggfen Klein Duitschland. dat bewezen heeft' dienmaam te verdienen, zotLyel ge- durënde als na de bezetting enfwaarvan wij op 24 November 11. ook nog het bewijs van gezien hebben en dat nog van het grootste belang is voor de bevolking van Lede, en ook voor het gerecht, dat zijn werk zal hebben om al de onwaardigen terug in het Concentratiekamp van Loke ren testeken, al diegenen die met de ge meenteverkiezingen zijn gaan stemmefl, niettegenstaande het hun verboden was, en niet zonder reden. Maar toch zijn ze gaan stemmen Nu zullen we zien tot wat de Besluitwet van 19-9-45 en verschenen in het Staats blad van 1-2-45 zal dienen. Of het zal zijn om de incivieken aan te moedigen, of wel den eersten stap naar de zuivering, waar ieder Weerstander naar tracht. Ieder heeft de affiche wel zien hangen, gelezen welke personen niet ter stembus mochten gaan en aan welke straffen zij, die het toch aandierven, zich bloot stelden. Maar we zijn nu reeds meer dan drie we ken na de verkiezingen en we zien ze nog allemaal loopen, en of er van die zes maand of twee jaar iets zal komen, is nog af te wachten. Wie kreeg zijn stembrief, en wie niet 7? ALLE verraders hebben hem ontvangen. Vele Patriotten NIET. Het is dan ook niet te verwonderen dat op den dag der ver kiezingen bij het stemlokaal een groepje menschen druk aan 't praten waren. En, waarlijk, zij hadden gelijk, toen zij het schande spraken, want het ging hier niet meer noch minder dan over VAN LIERDE KAREL Hulpfeldgendarm en bekend op hun lijst als nummer 9. Hij ontving gdd van de feldgendarmerie en waarvoor 77? Omdat hij Land en Volk verkocht had. Waarvoor ontving hij tot tweemaal toe een premie 7 Voor verklikking en ook om dat hij door bedreiging de personen die van het V. N. V. hun goesting hadden ge kregen, verplichtte het lidmaatschap te betalen. Of is het soms nietwaar, Duitsche hond 7 Want hier draagt Van Lierde Karei de schuld dat zoovelen tegen hun wil lid van het V. N. V. zijn gebleven en verder de bijdrage betaalden, ten einde aan de

De Weerstander | 1946 | | pagina 2