groote Manifestatie Om een snelle en doelmatige zuivering WEEK van JUSTITIE en BURGERLIJKE OPVOEDING. Nationale Confederatie der Politieke Gevangenen en Rechthebbenden onder de Hooge bescherming van Z. K. H. den Prins Regent, Politieke Gevangenen, Fairilies der gesneuvelde en verdwenen Politieke Gevangenen, Weerstanders, Weggevoerden, Oud Strijders, PATRIOTTEN, gij zult allen tegenwoordig zijn te Brussel, op ZATERDAG 18 JANUARI 1947, voor de ingericht door de Nationale Confederatie der Politieke Gevangenen en Rechthebbenden Arrondissementsgroep Brussel Samenkomst te 15 u. tusschen de Louizalaan en de Hallepoort. Optocht door de stad. Meeting in de zaal La Madeleine te 16 u. 30. Wat nu.... Kleine man?! Nagels met koppen. Uit het Geeraerdbergsche. Hoe men een oude koe uit den gracht trekt Nieuwjaarswensen Aalstersche Box-Club Aan alle Leden van O. F. Het Regionaal Komité van het O. F. Aalst brengt ter kennis dat de bureelen overgebracht zijn naar de Albert Liénartstraat, 2, Aalst, bij Edmond Van Oudenhove. Het Bestuur. SLUIT AAN BIJ DE Aalstersche Zebra's De eenige erkende Bond der Politieke Gevangenen, aangesloten bij N. C. P. G, en rechthebbende, onder de Hooge Bescherming van Z. K. H. den Prins Regent Op 7-1-47 had een gebeurtenis plaats die lang in de annalen van den rechlskun- digen wereld zal figureeren. Lilar, Minis ter van Justitie, gat het verweer betreffen de de beschuldigingen die werden uitge bracht lastens Ganshof Van der Meersch, die betoogde dat de feiten verspreid (na tuurlijk aangedikt en verdraaid werden, (hij schijnt dus ook wel iets af te weten van de methodes, waarvan hij dankbaar ge bruik kan makenj Cornil, Prok. Generaal bij het Verbre kingshof, die naar het schijnt er op uit is het spreekwoord te deien Les loups ne s'entre deorent pas" wolven verscheuren mekaar niet) commenteerde zijn verslag als volgt: De ongegronde vermoedens betreffende de verrekeningen van de gelden van het auditoraat-Generaal. De eer of de zedelijke integriteit van G. V. d. M. kunnen niet worden aangetast. De vergissingen 1!?? (foutieve en fictieve verrekeningen) zijn te wijten aan de ge brekkige vorming van het personeel Men schijnt het er mrt de benoemingen dus ook niet al te nauw op te nemen. Het miljoen en half 1.500 000 fr. die uit de kas kwamen, en waarvoor op eigen rekening een inschrijving werd gedaan op de leening, kan de rechtschapenheid van G. V, d. M. niet in twijfel trekken. Het miljoen 11.000.000 f i dat verdween op de 400 miljoen die werden verhuisd de ze gingen verloren tussehen Bordeaux en Parijs (wijze en uur zijn niet vermeld). De eerlijkheid van G. V. d. M. kan niet worden in twijfel getrokken, gezien het personeel van de onregelmatigheid cp de hoogte was! En of iemand zou aandurven zijn meester zoo maar te beklappen. De Auditeur is door zijn ambtsbezighe den zoo in beslag genomen, dat hij niet over den noodigen tijd beschikt ordentelijk zijn zaken te beheeren Alle Belgen gelijk voor de wet, Geen twee maten noch twee gewichten. Deze slagzinnen schijnen dus louter ge zichtsbedrog, larie; nonsens of politieke leugentaal. Dat iemand van u maar een paar hon derd frank uit de staatskas haalt voor ei gen doeleinden.... ge vliegt aan de kaak voor dief. bedrieger of dies meer. Laat iemand van u met de staatskas of een andere uit wandelen gaan, en er een mil)oen van verliezenDan komen de bla den vol en wordt U g scholden voor dief, corrupte parasiet, fraudeur, schriftverval- scher, aftroggelaar en andere schoone dingen meer. .rt iemand van U een foutieve boek- hoüdiiig'voorleggen. en die door een van uw ondergeschikten werd bijgehouden.... U vliegt er uit. Dan bent u een onwaar dige. onbevoegde, een te smaden individu, en dan komen terug de bladen vol met uw persoonsbeschrijving, politiek en finantieel leven, uw moreel en privaat bestaan wordt afgeschilderd als nog nooit, en komt U vei ligheidshalve in 't prison. 1 frank voor U om te voorzien in 't on derhoud van uw bestaan... buiten of bak... 1 frank door U verloren bij een verhuis, buiten of bak. I frank misrekend, al deed U het zelf niet. buiten of bak. I.OOO.OiO fr. verliezen om achteraf 1.500.000 fr. op Uw rekening te plaatsen, een foutieve boekhouding voorliggen en dit laten doen door onbevoegden, prece denten scheppen waarachter zich eerst daags anderen zullen kunnen wegsteken, hiervan mag niet worden gepraat, mag niets worden verondersteld, kan de eer niet worden aangetast (waarom niet?) de zede lijke integriteit is onaantastbaar (Waarom) de eerlijkheid mag niet worden in twijfel getrokken (waarom niet de verantwoor delijkheid valt weg (sinds wanneer Welke staatsagent. bediende, beambte of ambtenaar kan hieromtrent meerdere klaardere uiteenzetting geven? Om speciaal onbekende redenen werden de wapens der Engelschen ver vaardigd uit half betrouwbaar, licht en niet tegen slijtage bestand materiaal. De formule van een ongekend alles over treffend staal, werd door de trusts aange kocht en geborgen! om hun winkel te doen marcheeren natuurlijk... ideale westersche democratie, of heerschappij der geldmach ten. Bij het proces der agenten van den Si- cherheitsdienst te Gent, werden voar de meest zwaar beschuldigden, de meest ge- folterden en best ingelichten niet als getui ge opgeroepenmet of zonder redenen? In het vorig nummer was gezegd wij, die de ondervinding hebben van d« na- oorlogschen toestand van 1914-1918, vra gen ons af. gaat het spelleken herbegin nen en wij voegen er bij het is begonnen op groote schaal. Wij herinneren ons nog de campagne van Volk en Staat„ en andere anti-Bel gische bladen, al de verraders van den fa- meuzen Raad van Vlaanderen en hunne aanhangers werden in vrijheid gesteld, zelfs den ongekroonden koning vanVlaan- deren, August Borms. kwam op vrije voe ten, al die vuige landverraders hernamen hunne propaganda tegen het Belgiksken, in onze Vlaamsche gemeente waren er nog weinig die op 21 Juli onze Nationale drie kleur aan hunne woningen lieten wappe ren. in sommige gemeenten, onder andere te Idegem. was er een tijdstip dat de na tionale vlag aan het gemeentehuis niet meer toegelaten werd, of de verraders- vlag moest er nevens hangen, wel te ver staan wat Idegem aangaat, bedoelen wij geenszins het aftredend Bestuur. Ons gouvernement liet begaan. Wij kennen er de gevolgen van, den haat der zoogezegde Vlamingen tegen hun Vader land kende geen palen, zelfs zekere Duit- sche militairen walgden van hetgeen zij bestatigden. Wallonië onder de leiding van Degrelle, deed konkurrentie aan Staf De Clercq. Elias en Cie.., nogmaals laat men begaan men veroordeelt ter dood «n hoelang is bet reeds geleden dat er een den kogel gekregen heeft 71 Is het niet om er van te walgen als men aan die duizenden der onzen denkt die den marteldood stier ven. Als men denkt aan die duizenden jonge helden die |de grenzen overtrokken om de wapens op te nemen voor Belgie te verdedigen. Het spelleken herbegint, de landverra ders. ondersteund door de reactie en de lamlendigheid van het gerecht, hopen reeds opeen toekomende overwinning, wij heb ben het toeval onder de oogen, de "Nieuwjaarswenschen,, van een zwarten die er achter gezeten heeft, aan een zijner collega's, hij eindigt met deze woorden: "Moge dit jaar reeds een jaar worden van overwinning van onze gedachte,, wij wedden dat dien zwarten gezworen heeft niets opzijn geweten te hebben Maar het zijn nu de Weerstanders, die gewoonlijk terroristen zijn, die men moet in 't oog houden, zij verbergen wapens en munitie. Bij de zwarten moet men niet zoeken, zij hebben zich allen bekeerd en hopen dit jaar reeds de heropening van Breendonk, om den Weerstand te ont vangen. Weerstanders. tot welke groepen gij behoort. Patriotten aller partijen, ont waakt, het is mttr dan tijd. Op Zondag II. hadden wij de gelegen heideen algemeene vergadering bij te wo nen der Oud Strijders van Idegem, voorge zeten door den heer Algoet uit Dender- monde. Na uiteenzetting van het dagorde door den Voorzitter, vroeg den heer Firm. Van den Berge, oorlogsinvalied 1914-18 het woord en verklaarde met verontwaar digde stem het volgende In den zomer van 1942, meestik mij naar Aspelare begeven. Gekomen aan den steenweg naar Audenaarde was den door gang versperd, ter gelegenheid van een velo-koers, ingericht door den Veloclub van Ophasselt. Daar ik wilde doorgaan, eischte men 5 fr die ik weigerde te beta len, zeggende niets met dien koers te zien te hebben en mijn weg wilde vervolgen. Dan kwam een zekeren heer Piecaert of Pieraert, drukker te Geeraardsbergen, vooruiten riep uit ziet hem daar eens staan met zijn speldeken in zijn knopsgat, het is ook een van dezen die al 20 jaar ons land opeet en hij wil nog geen 5 fr, betalen voor de koers Dan kwamen er twae jonge gendarmen der brigade van Steenhuyzeen ik werd weggeleid. Ik heb sedertdien mijn kenteekens van invalied niet meer willen dragen, gezien den hoon mij aangedaan dooi die twee gendarmen. Heer Algoet heeft aanklager doen opmerken dat hij moest getuigen genomen hebben en klacht neergelegd. Wij geven hier getrouw mede hetgeen wij gehoord hebben, er heel eenvoudig bijvoegende wij begrijpende verontwaar diging van dien braven invalied, wat wij echter niet begrijpen is het gedrag dier twee gendarmen tegenover een dapperen strijder, of waren zij misschien bezield met den geest van Van Coppenolle Wat den heer Picaer of Pieraert betreft. Volgens den heer Van den Berge moet hij te Ide gem op een kiesmeeting verklaart hebben zich ten dienste te stellen der Invalieden om hun rechten te verdedigen en Firmin heeft spijt op die meeting niet tegenwoor dig geweest te zijn. Wij beklagen het met hem. Wie niet durft uitdrukken, wat hem op 't hart ligt. kan niet beknibbeld worden. Wij zijn aan beknibbelingen gewoon, daarom schrijven we ronduit onze wensen neer. 't Jaar 1947 moet zien, dat de lonen in zeer korte tijd aangepast worden aan de levensduurte, niet in belofte, zoals in 1946, maar in klinkende munt. Dat alle defaitisten. die op oorlog spe culeren. de mond gesloten wordt en dat dit jaar hun ijle drogredenen het hoofd in drukt Op 4 Belgen bestaat er, om aan levens middelen of handelsartikelen te komen, 1 tussenpersoon. Dit nutteloos leger prijsop- jagers en de divisies beambten in de minis teries moeten er uit .-gespecialiseerde hand werkers zijn er te kort. De oorlogsgeteisterden verdienen nieu we huizen, en de arme mensen het eerst, zonder protectionisme. De zwarte moordenaars wensen wij de kogel, zonder uitstel. Wij hopen dat onze medeburgers reke ning er mee houden, wie met de Duitsers heulde, banketteerde, danste en handel dreef. Solidariteit moet nog meer uitbreiding kennen, om alle verzwakte kinderen stof felijk en geestelijk op te beuren. Iedereen wensen wij het best. om hand in hand, op zuivere basis een nieuw land op te bouwen, trots op zijn verleden, vol hoop en werklust in de toekomst, een schakel tussen de broederlanden van de grote wereld, waarop mensen niets zijn en waarover de jaren voorbijstrijken. A. B. C. A. B. C. Bericht aan Box-Liefhebbers I Daar onze oefenzaal te klein was volgens het aantal leden, hebben wij ons lokaal overgebracht naar het KEIZERSHOF, bij Albert Cherreté, Korte Nieuwstraat, 5, Aalst. Oefeningen hebben plaats eiken Dins dag en Vrijdag, om 19,30 u. en Zondag morgen, om 9,30 u. Nieuwe leden zijn welkom. Het Bestuur.

De Weerstander | 1947 | | pagina 3