I Orgaan van het Verbond der Weerstandsgroepeeringen van Aalst en Denderstreek Weerstanders, oogen open MUft 3 ft. De eerste resultaten der Week der Gerechtigheid en Burgerlijke Opvoe ding zijn prachtig SOLIDARITEIT Weet het gerecht dat de Zwarten zich organiseeren Neen Wij zullen het hen bewijzen I SLUIT AAN BIJ DE Aalstersche Zebra's ZONDAG 26 JANUARI 1947 2e JAARGANG, Nr 4 - WXKRMA& l A1 1 Pf DE VEERSTANDER AANGESLOTEN BIJ DE NATIONALE UNIE VAN DEN WEERSTAND Beheer en Redaktie Lokaal DEN BEIAARD Nieuwstraat, 6. Abonnementsprijs per 3 maand 27 Fr. Er is 'n spreekwoord dat zegt: "In den nood zoeken vrienden mekaar op" en "hoe groter de nood, hoe nauwer de band dient toegehaald." Onder de Bezetting hebben wij samen gestreden en geleden. Nooit werd bij 'n lid naar zijn politieke overtuiging gevraagd. We waren in nood en we hielpen elkaar. Nauwelijks zijn we enige maanden van het nazimonster bevrijd en al die broederlijkheid gaat te loor. Politieke personen mengen zich in onze beweging en brengen ver deeldheid in de gelederen. Echte Weerstanders, het politiek geknoei beu, verlaten onze rangen en verzwakken den Weerstand. Nu, meer nog dan vroeger, is het nodig dat al wat den Weerstand scheidt, onverbiddelijk dient geweerd. Daarom ook is het van kapitaal belang dat allen, wie 'n politiek man daat bekleden, uit de hoofdbesturen en besturen worden geweerd Wij, Weerstanders, streden en strijden voor 'n onafhankelijk België, los van alle vreemden invloed. De Weerstand moet aanzien wor den als 'n steunpilaar voor alle echte Belgen die het goed menen. Desnoods moeten ook alle politie ke partijen ons hun steun verlenen en dat zullen ze als we enkel optre den voor dat heilige doel België bovenal Te dikwerf ondervinden wij hoe politieke personen en duivelnajagers oneenheid willen zaaien in onze ran gen, maar in 't voordeel van onze te genstrevers. Weerom gaat de noodklok aan het luiden. Het zwarte nazimonster heft weer dreigend den vuigen kop op. Bedreigingen stromen toe en wij, Weerstanders, staan verbitterd en machteloos toe te zien. Terwijl die bottenlikkers en hate lijke verklikkers in 't geheim ons trachten te ondermijnen werken wij, door onze verblindheid gedreven, hun doel in de hand. Men spreekt van "Heropvoeding,, van dit gespuis, 'n Bittere teleurstel ling staat ons te wachten. De Duitse methodes zijn in hen ingekankerd, daarom kan enkel 'n "rechtvaardige straf" hen op den goeden weg brengen, als er in hen nog wat rechtvaardigheid huist. Gezien zij de Duitse mentaliteit aanwierven en hoogachtten, is het beste middel om ze her op te voeden hun op Duitse manier te straffen. Hoe hooger het hoofd was, hoe dieper de val moet zijn. Weerstanders, indien U voor lan gen tijd of voor altijd, wilt bevrijd blijven van dat onmenschelijk nazi- monster, sluit dichter bij mekaar aan. Laat U niet meer scheiden door beuzelarijen en persoonlijke aangele genheden. Haalt den band dichter toe die ons zoo sterk verenigde gedurende de bezetting. Laat ons strijden schouder aan schouder. Maken we geen onder scheid meer onder groepeeringen als het er op aankomt den Weerstand te dienen en onze vijanden in 't zand te doen bijten. We vormen 'n macht die door geen enkele kan overvleugeld wor den. Als we eensgezind samen de hand aan den ploeg slaan, zal er geen gevaar bestaan voor 'n mogelijke weerwraak van 't zwarte gespuis, (zelfs niet van 4?.(XX) gegroepeerde blaffende honden) Eendracht maakt macht is onze nationale leus. Dit willen wij beko men en dat kan, daar we echte Bel gen zijn. Dus eendrachtig gestreden, niets mag ons nog scheiden. Leve de Weerstand. Een B.V.L.er Wil Willen. Geen dossiers onderzocht.... Geen aanhoudingen. Geen vervolgingen. doch wel 11! HUISZOEKINGEN BIJ WEER STANDERS EEN PAAR DAGEN GELEDEN 111... VERDER COMMENTAAR OVERBODIG 1 De zwarte pers maakte nog geen gewag hoeveel wapendepots of mu nitieopslagplaatsen werden ontdekt 1 Wie beweert dat er met de weer standers wordt gelachen en door wie en waarom en hoe lang nog Het Comiteit Solidariteit richt zich tot alle Patriotten en Weerstanders' om allen zooveel mogelijk te pronosticeeren op "SOL,, Pronostiek, ten voordeele van alle Oorlogsslachtoffers. Sol Pronostiek is de pronostiek van iedereen die bij de sport het nuttige kop pelt en den treurigen toestand waarin de noodlijdende oorlogsslachtoffers verkee- ren, lenigt. Dat de zwarten, met de finantieele hulp der collaborateurs, zich organiseeren en georganiseerd zijn, is voor ons, Weerstan ders, geen geheim. Ze hebben geld, tijd en rust. ze hoeven niets te vreezen. Ze zijn niet zooals wij die onze woorden moeten wikken en we gen, en die steeds moeten vreezen dat on ze stappen gevolgd worden. Het gerecht heelt geen tijd om de zwar te samenkomsten na te gaan, ze hebben te veel werk met de Weerstanders, waar er zooveel mogelijk uit den weg dienen ge ruimd, om die brave menschen-collabora- teurs zooals een Piron. De Veijlder, De Brabanter, enz. het leven niet te vergallen! Bij zwarten moeten naar geen wapens gezocht worden of ook naar geen schrijf- machien. Die menschen zijn bekeerd.... ze hebben gegeten en vergetan I De moord op den politieagent te Ber- chem heeft zulks bewezen, en wat nog meer 7 Den dag der slotmanifestatie der "Week van Justitie en rechtvaardigheid" ingericht door de Nat. Conf. der Politieke Gevange nen en Rechthebbenden, verleden Zater dag 18 Januari 1947 werd in den loop van den dag volgend schrijven naar het Comité gericht 17.1.1947. Aan Voorzitter en Bestuursleden der Nat. Conf. van Politieke Gevan genen en Rechthebbenden, Magdalenazaal Brussel. Mijngeer de Voorzitter, Mijne Heeren, Over Radio en Pers vernamen we het doel van uw streven, welke er in bestaat de meest bloedige vervolging welke de ge schiedenis van deze gewesten gekend heeft, verder te voeren, en de uitmoor- dingspolitiek tegen onze volgelingen, zon der genade en tot hat bittere einde voort te zetten. We weten, mijne Heeren, dat we in uwe rangen de sluipmoordenaars, dieven en brandstichters moeten zoeken, welke zoo veel onheil over onze vlaamsche volksge- nooten gebracht hebben. Dat bij u de menschen ta vinden zijn die onze jonge meisjes voor sigaretten aan ne gers verkwanselden, en of de daders van de talrijke menschonteerende gewelddaden op onze vrouwen, dochters en zusters. De door U gevoerde kampagne van de laatste dagen, heeft ons duidelijk gemaakt dat u een nieuwe bloedige vervolging te gen de z. g. verraders wil inluiden, en tot dit doel. een provocatorische actie voert, om uwe navolgelingen tot onverzoenbaar heid aan te zetten. Het is thans duidelijk, dat in d« gegeven omstandigheden, er ons slechts één uitweg overblijft. In naam van de 47.000 vastbe raden en tot-alles-besloten-soldaten, van onze clandestiene organisatie, zijn we ge machtigd u mede te deelen Vaststellend dat een kleine minderheid van georganiseerde bandieten, belust op da bezittingen van honderdduizenden bui ten - de-wet-gestelde-staatsburgers, op nieuw een periode van roof en moord wil len inluiden, met het uitsluitend doel zich aan den eigendom hunner slachtoffers te verrijken. Vaststellend dat de gewapende groep verpoiitieke fanatiekers, uit Vlamingen- haat, met eerstgenoemde georganiseerde bandieten nauw verbonden, eenzelfde doel nastreven, Vaststellend dat de gewapende machtln dit land, Rijkswacht, Politie, Leger, deels ondermijnd door de geheime kernen van bovengenoemden, deels uit angst voor de eventueele wraakmaatregelen, niet bij machte is de bezitiingen en de levens van de bedreigden te beschermen besluit het Hoofdkwartier der Clandes tiene Organisatie zich met alle ter beschik king staande middelen, tegen deze nieuwe terreurgolf te verzetten, besluit in zijne verweeractie identiek de zelfde methode toe te passen, als deze welke aan duizenden van onze volgelingen het leven kostte, t, t. z. toeslagen waar wij willen en wanneer wij het wenschen, en dit naar de gekende spreukoog om oog, random tand" tot volledige Amnestie wordt toegestaan. Mijnheer de Voorzitter, Mijne Heeren, Om de samengebalde macht, de onver zettelijke offervaardigheid en opofferings geest van onze tienduizenden aanhangers duidelijk te onderlijnen, dagen we u uit, onder het moto Geen Amnestie Uit voering van alle uitgesproken doodstraf fen", dezelfde provocatorische betooging te organiseeren zonder bescherming van politie, rijkswacht of een macht van ge heimagenten, op het grondgebied der stad Antwerpen. We hopen u aldaar aan te treffen. aaD het hoofd uwer volgelingen, en niet zooals het in uwe kringen gebruikelijk is, achter een levenden wal van opgezweepte suk kelaars. Tot slot, wenschen we er den nadruk op te leggen, dat we alle verantwoordelijk heid voor het gevaar waarin het land ge bracht wordt atwijzen en onze volgelingen, van heden af, vrijlaten te handelen wan neer ze hun daden in geweten kunnen ver antwoorden en geleid worden door een hoogeren drang waaraan ze niet zouden kunnen weerstaan. HET ZWARTE FRONT. Weerstanders, Patriotten, overweeg aandachtig bovenstaand schrijven. Laat de onverschilligheid varen, laat terug uw weerstandskarakter spreken, laat hetweer- standersbloed in uw aderen vloeien 1 Sluit aan in dichte rangen en wees voor bereid op de groote strijd die komen gaat. Allen, Weerstanders, Pol. Gev.. Oud- Strijders, Patriotten, in één blok zult gij bij het eerste alarm zeggenprésent. De eenige erkende Bond der Politieke Gevangenen, aangesloten bij N. C. P. G, en rechthebbende, onder de Hooge Bescherming van Z. K. H. den Prins Regent

De Weerstander | 1947 | | pagina 1