Nationale Betooging van de N. S. B. op 22 Juni 1947. Lamerenpraat De Nieuwe Gids (29 de N. S. B. 4-47) en den van 26 hel April te Nationaal op Luidens de beslissing van den Algemeenen Raad, die Brussel vergaderde en met de algemeene goedkeuring Congres van 27 April, hebben wij onze GROTE BETOOGING te Brussel Zondag 22 Juni e. k. vastgesteld. In princiep blijven al de gegeven onderrichtingen voor Zondag 2 Maart kracht. Zij zullen bevestigd worden door een bijzonder rondschrijven. Roept vanaf dit oogenblik, uw leden op en neemt alle noodige maatregelen in groot getal deel te nemen aan onze machtsontplooiing. Het is een mobilisatiebevel dat wij tot U richten in naam van den N. S. B. waaraan niemand zich mag onttrekken. van om en De tederale Secretaris. RENÉ GERAADS. De federale Voorzitter, OCTAVE LOHEST. Uit het Geeraerdbergsche Algemeene Vergadering van de Nationale Confederatie der Politieke Gevangenen en Rechthebbenden. SOLIDARITEIT Er wordt de belanghebbenden ter kennis gebracht dat het bureel van Solidariteit regelmatig zal open zijn den Maandag, van 2 tot 6 u. en den Zaterdag van 2 tot 5 uur. Het Bestuur. Uit Idegem. De Wijde Wereld SLUIT AAN BIJ DE Aalstersche Zebra's De eenige erkende Bond der Politieke Gevangenen, aangesloten bij N. C. P. G, en rechthebbende. onder de Hooge Bescherming van Z. K. H. den Prins Regent 2 Alle Patriotten uit de streek hebben, zo niet uiterlijk, dan toch innerlijk reeds, hulde gebracht aan het Weerstandsvermo gen van den heer Vermeren Gustaat uit Idegem, Voorzitter van het O. F. En hoe de Zwarten ook grijnzen en vloeken en tieren... om hem tot bedaren te brengen, of smeken en bidden, om toch eindelijk te willen "vergeten en vergeven,, de heer Vermeren wijkt geen duimbreed af van zijn rechtgeaarde politieke doel einden. Niettegenstaande zijn hogen ouderdom bestatigen wij met genoegen dat dit ver mogen weleer in sterkte toeneemt en zich zelfs uitstrekt buiten alle politieke grenzen om. Enkele dagen geleden zagen we den heer Vermeren zoo maar drie heelkundige bewerkingen ondergaan, f wanneer de dokter hem vro-g, .oen hij voor de derde maal aan 'lsnijden en kerven was, of hij nog steeds kon weerstaan, antwoordde de 72jarige met helklinkende stem Ik ben voorzitter van den Weerstand...,, heer dokter. Wij wenschen onzen geachten Heer Voorzitter van harte een spoedige herstel ling en brengen hem ons diep huldebetoon om zijn kranigen "Weerstand,,. PALLIETER. Terwijl de storm over de gemeente ccnigzins geluwd was uit oorzaak der on gesteldheid van den heer Vermeren, heb ben enkele half-zwarten, zwarten en pek- zwarten hun stoute schoenen aangetrokken om in 't donkerste van den nacht hun haat tegenover de beste patriotten bot te vieren bij middel van vuige strooibriefjes. Te vergeefs zochten we onderaan deze laffe aanteigingen naar de namen van de opstellers, doen ze schijnen uit de lucht te zijn gevalien, want niemand heeft ze op gesteld. Nochtans uit de lucht komen ze evenmin veilig, want dan gebeurt het dik wijls dat de kraaien het uitbrengen. Voorlopig laten we elk oordeel over aan de goede patriotten en geven hun de ver zekering dat het "zwart gezelschap,, van Idegem eerstdaags zijn volle gading wel zal krijgen. Ditmaal zal het niet uit de lucht vallen en zullen de kraaien het niet hoeven uit te brengen. PALLIETER. Zondag 1 Juni had in het lokaal der Aalstersche Zebra's,, Statieplein, 5, een algemeene vergadering plaats voor de le den van de Nationale Confederatie der Politieke Gevangenen en Rechthebbenden De Sectors Geeraardsbergen en Sotte- gem hadden er aan gehouden een afvaar diging te sturen. Ondei grote belangstelling epende d« Voorzitter, den heer Robert Ringoir, de vergadering. Na de welkomgroet te hebben gericht tot de aanwezige leden, zette hij in 't kort het doel der vergadering uiteen. In een boeiende rede lichtte den Heer Van Hoorick daarna het Statuut der Poli tieke Gevangenen en Rechthebbenden toe. De talrijke gerechtvaardigde vragen hem van verschillende zijden toegestuurd, waarin bijzonderlijk deze van Z. E. H. De Looze opviel, bewijzen dat er nog leemten bestaan in het statuut, die moeten verholpen worden. Voor het einde der vergadering werd met algemeene stemmen besloten een motie te sturen naar den Heer Minister van Wederopbouw, ten einde de bespoe diging te bekomen tot uitvoering van het statuut. Volgende motie werd den Heer Minister van Wederopbouw toegestuurd Aalst, 3 Juni 1947. Aan den Heer Minister v. Wederopbouw Waarde Heer Minister. De Nationale Confederatie der Politie ke Gevangenen en Rechthebbenden, ge west Aalst, in hun algemene vergadering op 1 Juni 1947. in aanmerking nemend dat de tegemoetkomingen aan de Politieke Gevangenen, vervat in het statuut, bedoeld zijn om de P. G. toe te laten zich in het leven herin te stellen, drukken hun onge duld en hun teleurstelling over uit. dat reeds twee jaar voorbijgingen, zonder dat deze tegemoetkomingen werden uitge keerd. De P. G. dringen er ten zeerste bij den Heer Minister van Wederopbouw op aan, dat zonder verwijl de hand zou geslagen worden aan de uitvoering van het statuut der Politieke gevangenen en Rechtheb benden- Aanvaard Waarde Heer Ministerde verzekering onzer aller hoogachting. Namens de Aalstersche Zebra's De Voorzitter Robert P. RINGOIR. Sedert zijn bestaanheeft "De Standaard,, blunder op blunder opgeloopen. Eerst "De Standaard,,, dan de "Oorlogs standaard,, dan de "Nieuwe Standaard», nu de "Nieuwe Gids„. Vanaf Sap tot Bekaert. En nu splitsing "De Nieuwe Gids,, (Bekaert) en "Ds Standaard,, (Sap) De "NieuweGids„ spreekt nog van de ergerlijke manifestatie tegen het Ijzer- kruis. Het is bijna een jaar geleden, Blijft die nog op zijn maag liggen Wat was daar zoo ergerlijk dat oud- strijders. civiele en militaire overheden bijeenkwamen, mis hoorden (is dat ook ergerlijk?) en baden voor de gesneuvelden. Men zou wel mogen bidden voor de mof fen en hun aanhang... Was die jonge schrijvelaar van de gids oud-strijder van '14-18 ofvan 40-45 Zooniet, mond toe, met uw melkbaard Volgens de Gids mag de N. S. B. de re geering niet voorschrijven hoe zij moet de repressie-politiek voeren. Alleman mag daarover zijn gedacht hebben in Belgie ook de Gids maar de oud-strijders mogen zwijgen, zooals onder de bezetting. Het zal geen tien jaar duren als het zoo voortgaat, eer er amnestie komt. een po litieke front - partij, met uitgesproken Duitschgezinde pers- en de Gids en de "Standaard., met hun "chèvre-chou. politiek voor de abonnenten van beide kanten zooals vóór den laatsten oorlog. Dan nog een affairken dat men moderne oorlog noemt, en die gazetten werden weer een kameleon (hierover later 1) Oudstrijder-Vuurkruiser. CUL DE PARIS Ne mensch zou schrik krijgen dat het Zondag wordt Hoedat, Netteke Hebt gij dan geen Zondagse klederen meer Ja, dat wel, Carolinke... ten andere, ik heb nog mijn trouwkleed van voor 40 jaar. Dat moet nog iets chik zijn.., 't is zeker nog een me 'ne "cul" van achter? Ja, Carolinke, ik was er toch zo lief bij. Tiens, verleden week hek ik het nog eens aangedaan. Als mijne Flupmij zag, riep hij: wel, wel, ik zie mijn Netteke terug van voor 40 jaar... wat zijt ge schoon... kom hier mijn snoezeke, dat ik u ne kus geef zo als toen! Zie, Carolinke, dat deed nog ne keer deugd, zulle! Ouwe zottin... en waarom kwaamt ge niet tot hier? Wordt ge pimpel, Carolinke... met zo 'ne dubbele "cul" over de straat lopen, ge zoudt toch zeker niet willen dat ze mij naar de permanentie deden, hé! Tiens, tiens... weet ge dan niet dat de "cul de Paris" terug gaat mode worden Wat ge daar zegt. Is het serieus. Caro linke? Zo waar als dat ik Carolien heet., en heb ik in mijn leven al gelogen, zeg.., Hi-bi-hi... Ge moet niet lachen, Netteke... ik heb de mannequins al in de étalages zien staan te Brussel. en voor de mannen dezelfde. ook ne "cul de Paris" Carolinke? Ge zijt vandaag snepperig. Netteke..,. onderbreek mij toch altijd niet.. voor de mannen, hé, dezelfde mode als voor 40 jaar het haar niet meer gemastikeerd en zonder permanente... terug een moustache... O, la. la... dat zal weeral kriebelen... ne hoge, hoge kol. met geplooide tippen. om hunne slikker door te laten... Houd uw bakkes toe of ik zwijg Allez, goed, Carolinke... ik zal mijne bebbe toehouden. Dan, hé, Netteke, een lange en breede jas, niet gecentreerd, rechtaf. .gene kapstok meer in de schouders lange mouwen,., een zeer smalle broek tot aan de knoezels. amai die benen... dikke gebreide kousen en smalle schoenen met lange tippen ziedaar Net teke, onze toekomstige hartevreters Schoon affaire... dus, Carolinke, als ik u wel begrep;n heb, voor ons ne rieprok met een kussen op ons g .t, en voor de mannen hi-hi-hi ik zie mijne Flup al lopen met zijn dunne en scheve benen... hi-hi-hi... ik zal kontent zijn, zulle maske... want met die lange en brede broeken moest ik niets anders doen dan de omslag repareren... Waar gaat gij uwe riep commanderen, Carolinke? Toch bij geen beenhouwer. Netteke maar wel bij 'ne mandemaker! Kom mij dan maar roepen, dan ga ik ook de maat laten nemen... Maar, a propos.... ge spreekt daar van 'n beenhouwer... we eten nog maar alleen 's Zondags vlees.... weet ge nu hoeveel ge moet betalen veor 'ne kilo entrecóte 111 Neen! Hewel 80 fr. tegen vroeger on geveer 50 fr, Ne kilo appelsienen 19 fr. tegen 12 fr. en ne kilo bananen 40 fr. tegen 22 fr. Wat zegt ge daarvan, fien flepetü Verschrikkelijk, Netteke. Ja, en ik heb horen zeggen, dat de schoenen, die nu gaan binnen komen, 900 fr. zullen kosten. Als daar geen einde aan komt, en wij, vrouwen, zelf, het bewind in handen niet gaan nemen, dan zijn we naar de dieperik. Salut hé, Carolinke, ik ga direktdie nieuwe mode aan mijne Flup vertellen. Ten einde te kunnen vaststellen, in welke mate de Engels-Amerikaanse luchtbombar dementen hun vernielingswerk op de che mische nijverheid van Hitler-Duitsland konden doorvoeren, besloot de Controle- raad der Verbondenen een onderzoek in te., stellen nopens de staat der I. G Farbenin- dustrie. M. Richard Sasuly, die hiervoor werd aangeduid, besloot zijn verslag met de be wijsvoering, dat de bedrijvigheid van de grote Duitse trust slechts 13 t. h, vermin dering onderging. Hoe zonderling het ook moge schijnen, beweert Sasuly, dat, niettegenstaande alle vernielingen, het industrieel potentieel van Duitsland groter was op het einde van de oorlog dan in het begin. Er dient van deze verklaring voor de toekomst goed nota te worden gehouden, vooral daar het hier niet gaat om een privé studie of een documentair onderzoek, maar om een officiële en zorgvuldig uitgevoerde controle, en omdat Sasuly zich niet door tendensieuse of vooropgestelde gedachten of invloeden liet leiden, maar omdat zijn verslag de vrucht is van het werk van een commissie we overdrijven geenszins als taak heeft, bijfers vast te stellen, die van historische waarde zijn. Het verslag bewijst enerzijds de onaf- doendheid van de luchtbombardementen zoals ze in de laatste oorlog, zelfs onder hun meest geperfectioneerde vorm, wer den doorgevoerd. Anderzijds is het klaarder dan ooit, noodzakelijk de duitse oorlogsproductie te vernietigen en de zware sleutelindustrie te ontmantelen. Alleen aan deze voorwaarden kan Europa en de wereld vrij en onbezorgd ademen.

De Weerstander | 1947 | | pagina 2