M ARkTPKIJZEN. Mengelingen. Tist,. 'k Had er zondag mijn plezier in, gelijk z'aan de Kerk en op de markt stonden. Tonen. Ze schenen nog een beetje verlegen maar alle be ginselen zijn moeijelijk. Brozen. Enlin, om daar 't slot op te zetten, 'k ben eraf kon- •tent, van De Werkman en 'k heb er al veel in geleerd. Tonen. En wat zeggen z' in Spanje, Brozen Brozen. Wel, z'hebben dees week weer naar den koning met groote steenen gesmeten.... Zijt dan koning Tist. 'k Ging veelliever om mijn kestje... En te Rome is 't zeker nog altijd 't zelfde Brozen. 't Gaat daar op den ouden-jamais; kerken en kloos ters afbreken schandalen geven en den Paus verdriet aan doen. Tonens' Jarnilwee 'ken ben van de beste niet, zielmaar dat z alzoo dien ouden braven Grijsaard, onzen Paus, verdrukken, dat komt mij aan 't hert. Brozen. Zoolang de Paus verdrukt wordt, zal er geene rust zijn... Maar, in Frankrijk is er nieuws, vrienden. Ge weet dat 0. L. Vrouw daar verschenen is in 1858. Tist. Te Lourdes Brozen. Juisthewel, die plaats is sedert dien vermaard geworden door honderde mirakelen en Zondag laatst had er eene groote bedevaart plaats ze rekenen 't volk Avel op 100,000 8 bisschoppen, met duizende priesters en verder al 't Fransch volk ondereen. Tonen. Dat zal Frankrijk deugd doen. Brozen. Z'hebben daar gebeden, Frankrijk aan Maria op geofferd en 's avonds was de grot en gansch het dorp verlicht Daar gebeuren wondere genezingen, Tonen, ik zal u eens dit boekje voorlezen. Tonen. En wat zeggen de slechtsn daarvan Brozen. De geleerden zwijgen, de boozen spotten, de dui velen dreigen... Maar, 't is mijnen tijd we gaan 't voor vandaag sluiten. Dag Tonen, dag Tist. 1 Vrienden, luistert n;icr dit lied Van Pier en Lijn, die gaan trouwen lit zing liet net als 't is geschied Hij zit zijn hair te krouwen. Den eersten dsg, 't «as al gelach. Men lichten vlucht do luiten. Pier en Lijn wou' vrolijk zijn Met bas, viool en fluiten. 2. Des anderdaags kreeg liet jong paar, Van al dc bruilofts klanten. Veel huisraad en vau bosto vaêr Een muts met zilveren kanten. Zuster An gaf pot en pan, En Klaas oom gal'zes manden. En Jan Cosijn met nicht Cutrijn Een val met koperen banden. 'd Jan oom gaf kiekens in liet kot, Nelle-moei een verken. Merien, hij een mostaard pot. Een scliuo om mcö te werken. Jaanlje Moei gaf ook een kooi. Benevens nog twee tangen En Pierke Smal gaf ook een val Om muizen in te vangen. •i. Maar als de bruiloft was gedaan, Woü Pier Lijn commanderen Waar dal de meubels moesten staan Dal wild'hij Lijntje leeren. Maar Lijn die zet wal hruilgij mij Dat zij» guen mans nffeeren Laat mij dit doen op mijn fatsoen Gelijk ik zal begoeren. ft. Pier hing liet zoutvat in de schouw, En Lij» begon te kijven Zij zet dal zij nat zoo niet woü, Dat dit zoo niet kon blijven. Lijn nam liet af en Pier die gaf Aan I.ijn twee oorvijgen. Hij zet Gij prij, zult gij voor mij, Uw meester, leeren zwijgen. 6. Lijn, als een duivelin zoo kwaad, En kost dal niet verdragen. Ze schreeuwt en huilt op volle straat, Ze wilt haar man verklagen. Hij zit Gij wijf, pas np uw lijf. Wil mijn gebod ontvangen Ik draag do broek in dezen liuek. Daar zal hut zoutvat hangen. 7. Lijn deed haar man voor dit gevecht Door oenen bode dagen Dal Inj moest komen voor 't gerecht, En Lijn begon te vragen Öl'wel een man vei bieden kan, Of liij mag koiniiiaiideerun Waar hangen moot, liet keukengoed. Zij gingen procedoron. 8. Zij procedeerden langen tijd. Hel was zoo vei' goloupeu Dal zij hun geld al waren kwijt. Toen ging men aan '1 verkoopen Geheel den bras al wat er was, Het zoutvat, pol en manden, E» ook de koeivau Jaanlje Moei, Eu 't vul met koperen handen. 9.'Toen werd er door de schepenbank Een vonnis uitgegeven. Dat Pier en Lijn iiun leven lank In vrede moesten leven. Pier zag op Lijn, en Lijn op Pier Men zou zich wel verdragen Had men, och Heer zijn geldje weêr, Maar duur en hielp geen klagen Een lieer die dooreen bedelaar op straal om een aalmoes werd aangi- sproken, zei clhem iets tc zullen geven als hij terug kwam. Ac neen, mijne beste lieer, hernam de bedelaar, «geef liet liever nu. Gij zoudl liet «iel kunnen gei'ooven, als ik u zei, hoeveel ik jaarlijks door zulk krediet geven verlies. Een oflicier sprak een boerenjongen die langs de straat dweilde, aldus aan Kom jongen, gij wilt voor uwen koning vechten, niet waar? Voor uiijne koning hernam de boer. Heeft die dan niet ieman i ruzie gekregen M Een meoseli, die niets, geleerd heeft, zegt Pater Abraham van St. Clara, is een soldaat zonder degen en een akker zonder regen een munseh, die niets geleerd Imc-ft, is ecu wagon zonder raderen en een schrijver zonder pen ecu mciisch, die niets geleerd heeft, is ecu hemel zonder sterren en een noot zonder kern, God zelve mag Jeu ez dskop niet lijden. RAADSEL* Wat plaats i3 er op d'aarde die de zon maar ééns beschenen heeft Wieti kan men best een geheim toevertrouwen Oplossing Werkman. opgelost door G. Do Iieelesaed, Erpe; li. Bondon, Wioze; Burbo, Lede; V.Vander Steen, Mijlbeuk; Cl). Caudron, id; E, Rooins, bij AIM. Zens, Gent; L. Got) hurl, Dendurhaiilem. Do meeste oplossingen waren in verzon ziehier deze van M L. Goubert, Dcndcrliaulein. Ik groet, u, "Werkman, op zijn vlaamsch, Want gij biedt mij vecUiungenaanis Ook wensch ik dat uw vrienden-woord, Alom door Vlaand'ren zij gehoord. 0 ja, de Werkman is een vriend. Waarin men voornoemen vindt, Veel goeds en aangenaams te lezen; 7ag nun door gansch liet vlaanischeland, De Werkman in elke werkmans hand Mij dunkt hel zoo heel nuttig wezen. AALST, G OCT. Tarwe per hectoliter, 32 lit. Rogge 29,00 it 35,00 -18,00 19,00 Mastelüin 22,00 26,00 Haver 15,00 16,00 Lijnzaad 32,00 37,00 Hoppe (1872) de 50 k. 40,00 50,00 Aardappelen, (roode) de -100 K. 7,00 8,50 (witte) 7,00 8,00 Boter per 3 K, 8,00 9,80 Eijers de 25 2,10 2,35 Vlas de 3 K. 6,00 Viggens het koppel 45,00» 66,00 AALST, P. DAENS,

De Werkman | 1872 | | pagina 4