Nieuwe liedjes!!! komt liij! MARKTPRIJZEN. Ittcngclingcu. IS VERSCHENEN Komt bij, lieeren on menschen,boeren en boerinnen, klein en groot komt bij.. De liedjeszanger is hier nieuwe wreede liedjes Mijn vrouwke-lief gaal de schilderij uil hangen (is 't bijna gedaan, sloor?... Ge zult er zien den brand van Parijs, de moord der geestelijkheid, de blissching met pelrool Dat liedje moet ge koopen, als gij liefde hebt voor uwe vrouw cu kinderen» al moest gij die vijf centiemen gaan leenen.... 't Is 'non schoolboek voor uw kinderen. (Is 'l gereed Siska Ja, Koben.— Ilier de perche I Ge ziel hier, achtbare aanhoorders, boven op de schilderij Lucifer, den beer der hellen, die ineenkrempt van spijt omdat hij van de wereld geeue hel kan makt». Luistert (alloö Siska, geef katoen). Komt, vrienden, luistert naar mijn lied, ik zal u gaan verklaren, Hoe Lucifer uil d'hel, al in zijn hangend huiren, Vol wanhoop zat te overdenken, Hoe hij den Schepper nog kon kreuken, En hoe hij zwoer, hij zijnen langen baard. Zijne roodo klauw te slaau al over gauscli de aard Ge ziel daar Lucifer met zijne boude afkomen, geladen met goddelooze boeken, met vuile liökeus en prenten ge ziet hoe ze bnn fenijn in d'hetlen gieten, hoe zij de grooten bederven, hoe zij do jonkheid verleiden en hoe zij, eilaas I den armen werkman in den pul helpen.... Ge ziet, Lucifer grim lacht omdat zijn werk gelukt en bij onzen Zaligmaker (hij neemt zijno klak af) kan benadeeligen Luistert verder Hij trok al in furie, met velo valsche streken Hij wist inet schoon en lang en heimelijk te spreken, Hel volk zoo ver te corrompeeren, En tiaar zijn helleziel te sleuren, Dal bij wolhaast, o schande en o hoon Zal te Parijs op eencu hoogen troon Ge ziet hem daar zitten, 't monster Van daar spuwt hij bederf naar alle kanten van daar zend hij belsche missionarissen tol in ons land toe. God beware ons, kristene Vlamingen, want ge zult gaan booren hoe Lucifer zijne onderdanen getrakteerd heeft Ge ziet hem daar den oorlog tussChen Frankrijk en Pruisen aanstoken luistert aandachtig Dan trok den Lucifer zijn ingewanden open, Laat, sprak hij, 'i hellevuur maar op de aarde loopen, Scherpt Pruis en Franschman uwe tanden, Verscheurt raaikanders ingewanden. En laat dan los den Ii-terniitionaal, Zoo hebben wij kompleet een hellebaai Wee, o wee menschen, ge ziet Frankrijk en Pruisen vechten 'l bloed stroomt mol Leken duizende jonkheden in den bloei hunner jaren, wor den weggemaaid Men hoort kermen duizende uren ver En ge ziet te Parijs, dansen de duivelen op 't spel van den Internationaal Nog niet ge noeg, roept Lucifer En-avaul-dé alles moet eraan en ge ziel de kerken plondercn ge ziet de priesters gevangen nemen! ge ziet, o wee menschen! 't bloqd van den Aartsbisschop, van Pastoors en Paters op de aarde vloeien. Daar zag men eer en wet, en rechten deugd versmaden, Dan kou men te Parijs in 't meuschenhloed zich baden, Dan dronk de hel in hare razernij, Het herlcblocd der eed'le priestreo rij. En Lucifer die riep eer dal ik hou voldaan, Moet gauscb Parijs in vuui eu vlurame slaan. Ge ziel hier den Aartsbisschop die met zijne Priester» op 't schavot slaat. Ik ze"en u, mijn volk, zegt de Aartsbisschop, ik bemin u, ik zal voor u bidden ik vergeef u alles. Hij heft de hand op men roept vuur en zijne schoonoziel is m den bemelGe ziet hoe zijna moordenaars door den duivel worden bezeten zij halen pelrool, steken die iu brand, steken hot vuur aan paleizen eu magazijnen, aan rijke- en burgerwoningen... Ganscli parijs staal in brand, alles kraakt, ailes valt iu stukkenLesson, men schen, kostbare lessen zijn 't (Siska, geef mij eens de gencveifiesch)... Ge gaat nu 'l finaal booren 70,000 lijken lageu te Parijs op de stralen Luis tert: Hoort gij daar dit gekraak, dit weenen en dit huilen, Eu Satan grijpt zijn prooi, de dood vult hare kuilen, Ei vrienden, neemt toch lesse uit dit lied, Eer u eci.s hetzelfde lot geschiedt, Roept Weg den lateruationaleu Bond, Dien Lucilcruil d'hel opd'aarde zond. Ja, vrienden, koopt, leest, studeert dit liedje voor 4 centimen cn ge hebt cr d'üistorio bijalle gelijk niet toe Siska, geef 'non hal ven eens Wl,er Ja, d'air van komt vrienden ficus zal ik 't nog eens zingen liaasl u zo zijn bijna op Liedje van Parijs vvrecdo gebeurtenissen 70,000 menschen dood tot over den'hals in 'l bloed IK IC O O D Brood, dal is 'l bijzonderste voedsel van den mcnsch. Dij ons wordt meest brood van tarwe gebakken elders bezigt men nog andere voortbrengsels van het plantenrijk. De larwn is zeer gescljikt tol hei hakken, oindai zij veel kleefstof bevat, de kleefstof doel den deeg op zwellen en levert het meeste voedsel op. 't Fijnste brood is niet altijd gezondste, omdat men heel middelmatige bloem helderwit kan maken met bijvoeging van een weinig aluin, hetwelk in sommige broodbakkerijen veel wordt gebezigd, en noglans nadeelig is aan de gezondheid, 't Gezondste brood wordt gebakken van tarwe- en roggemeel, van den molen onveranderd naar da bakkerij gedragen. Heel brood kan moeielijk door de maag verteerd worden en van beschim meld brood te eten krijgt men pijnen in 'l hoofd, duizolingec, brakingen eu kramptrekkingen iu do ingewanden. Mei; Lczigl niet alleen aluin in hel brood sommige bakkers doen er zelfs magnesia in om aan 't brood eene geelachtige kleur te geven. De meeste broodvervaiscliingeii hebben plaats met blauwe vitriool (koperrood). Men dient dus wel op het brood te passen, om onpasselijkheden en zelfs ergo ziekten te vermijden. Om Ic ontdekken of er krijt in liet meel of wittebrood gemengd in Dit meel of dit brood zal beginnen to gisten zoohaast mon wat citroensap of sterken azijn er opdoet. Zekere hoer had eene teel zoetemelk aan een zijner geburen laten be\ waren. Toen hij terug kwam was de melk weg. Duarop, getwist, gekjif, proces, voor den Jugc-pé de gebuur werd veroordeeld ofschoon hij be weerde dat de vliegen de melk hadden uitgedronken. G'bad ze moeten dood slaan, zei deJuge Wall doodslaan vroeg de geDuur, is't dan toegelaten van vliegen dood te slaan Ja, antwoordde do rechter, al waar gij ze kunt vinden moogl ge zo doodslaan. Vast en zeker, mijn heer Ja, jaKlets klets giug hel in de zaal; en de boor sloeg eene vlieg dood op de kaak van dojuge. Daar, riep hij. leelijke prij, dal zal u leeren melk stelen Wal kon de jugc daarop zeggen j Een jongen met een lontaren vroeg aan cenen doktor op eenen pikdonke re» avond of hij hem lichten wilde. Neen. antwoordde de doktor ik hen zelve een licht der wereld. «Nu dan wenschlc ik wel, hor- nam de knaap, dal gij aan het einde onzer straat opgehangen weidt, want daar is het altijd stikdonker. RAADSEL. Ik ben een dier. zoo wreod als koen, 'k Woon ver van hier in '1 woud, Unilioofd mij on aanziet mij toen, 'k Ren honderd jaren oud. Mijn tweede brengt mijn eerste voort, Mijn tweede aan boeren toebehoort; Nijg heele vindt men rond ons kerk; Dit raden is geen kinderwerk. ALMANAK VOOR 1873. AALST, 2 NOV. Tarwe per hectoliter, 32 lit30,00 Rogge 18,00 Masteluin 22,00 Haver 15,00 Lijnzaad 32,00 Hoppe (1872) de 50 k. 40,00 Aardappelen, (roode) de 100 K7,00 (witte) 7,00 Boter per 3 K, 8,00 Eijers de 25 2,10 Vlas de 3 K. 5,00 34,00 19,05 20,00 16,00 37,00 45,00 8,50 8,00 9,80 2,30 0,00 AALST, P.' DAENS,

De Werkman | 1872 | | pagina 4