fillIHilR 85- 85 kleine vloot en voer naar den boom toe om den haas ie grijpen. Het gelukte hem tot aan den boom te komen en hij klauterde er op. Maar het dier sprong op de vloot die wegdreef met haren nieuwen eigenaar, haren ouden latende tusschen hemel en aarde hangen In den nacht van 9 tot 10 is een der stoomketels eenef sui kerfabriek te Merbes-le-Chateau, bij Charleroi, gesprongen. Reeds zijn er 7 lijken uit de puinen gehaald-: 6 vróuwen en 1 kind; er zijn veel gekwetsten; tot heden is de oorzaak is onbekend. Te Oostmalle, in de kempen, is woensdag der vcrledene weck een wreed schelmstuk gepleegd. Eene vrouw van 30 jaren heeft haren 60jarigcn echtgenoot met eenen ijzeren haak zoo erg geslagen dat hij bedwelmd ten gronde viel en hem dan negentien messteken in het aangezicht, hals en keel toegebracht. Dan heeft zij dit lijk willen verbergen, doch haar ecnig kind hoeft alles in 't licht gebracht. Huishoudelijke twist, plichtmiskenning van den kant der vrouw zijn de oorzaak dier wreede moord geweest. Het onmensch is op eene boerenkar, tusschen twee gendarmen, naar de stad gebracht. Hoeverre kunnen de slechte driften redelijke schepsels brengen Te St-Denijs-Westrem zijn zaterdag twee treinen op een geloopen. Twee werklieden zijn gedood; 4 anderen erg gekwetst; de statieoverste en de wachter, met de signalen gelast, zijn aange houden. Alhoewel de lokomotieven verbrijzeld zijn, heeft niet een der machinisten 't minste hinder bekomen. Rond Oudenaarde staat reeds een beddeken erwten in vollen bloei en in Limburg ziet men al bloeiende koornairen. Meer dan 30,000 personen zijn het lijk van Napoleon gaan zien vanalle kanten stroomt de menigte toe. Zekere persoon schrijft uit Rome Ik heb Pius IX gezien. Z. H. ziet er, op alle manieren, zeer wel uit, hetgeen, te midden dezer beproevingen, als eene groote gunst mag aanzien worden... Hier, te Rome, verwacht men zich aan buitengewone gebeurte nissen. Volgens eene geloofweerdige voorzegging moet de ver lossing het vierde jaar der beproeving, dus op einde 1873, ko men. Dat er iets in de lucht hangt, ziet iedereen. Doen wij toch wel ons best, Vrienden, om geenc bloedige kastijding noo- dig te hebben. Volgens eene onlangs gehouden optelling te Parijs, is het getal inwoners gedurende de laatste zes jaren verminderd met 400,000 zielen. Meer dan 40,000 woningen staan ledig. De huur prijzen zijn 25 p. c. en van woningen boven de fr. 2000 huur meer dan 30 p. c lager. De vermindering der waarde van huizen en andere vaste eigendommen is gemiddeld 20 p. c. Men klaagt in Frankrijk over de slechtigheid der kazerns. Men schrijft uit Genua dat in den nacht van 10 dezer, er eene inzakking heeft plaats gehad in den tunnel Giovi, op de linie van den ijzeren-weg van Turijn naar Genua. De inzakking is on geveer 300 meters lang, en de dienst onderbroken tusschen Cu- salla en Pontedecimo, doch er zijn geene andere ongelukken te betreuren. De onderbreking zal een tiental dagen duren. tist. Wat nieuws nelen. Napoleon is dood dat rijdt gansch Europa door, van tong tot tong. tonen. Sedert Sedan was hij vergeten, doch nu komt hij weer voor de pinne. D'cen loven hem, dander geven op zijnen kap af dal het wreed is. 'k Zou die litanie wel eens willen bijeen zien. nelen. Hij is nu weg, die groote man en wat blijft er hem over van zijne rijkdommen, van zijne glorie Niets vier planken, misschien wat verguld, en zes voeten gronds. tist. En hij zal voor den grooten Meester verschenen zijn, moeder-ziel alleen, gelijk den armsten sterveling.... Zeg eens, is hij gebiecht tonen. D'een zeggen ja, d'ander neen ge moet weten hij moest een derde operatie onderstaan, en was zoo wel dat de dok tors die op 's anderdaags hadden gesteld doch 's avonds wierd de Keizer eensklaps bleek, viel in men liep om pastor en doktor; doch te laat tist. Te laatoch armen tonen. Nu schrijven eenige gazelten dat hij, voorde eerste operatie, effen rekening had gemaakt tist. r- 'k Wenschtte't wel voor zijn arme ziel.... En hoe gaat het in Frankrijk tonen. Zijn vrienden hebben den rouw aangetrokken, en in 't algemeen eerbiedigen do Franschmans de dood van hunnen oud- keizer. En in Engeland maken z'cr stukken afprecies also Napoleon eenen engelschmnn geweest ware met duizende kroo- nen zullen op zijn graf gelegd worden tist. Die djekken zijn al rare gasten nelen. Die Napoleons eindigen toch allemaal vies. Ziet eens den eersten 18 jaren was hij de grootste monark van Europa eensklaps valt hij, wordt naar een ver eiland gezonden en sterft daar in ballingschap. tonen. Ja, Napoleon heeft daar, op St-IIelena, een beddeken van penitentie gehad en hij is ook schoon geslorveu 'k rappe leer mij zijn laatste woorden nog Ik ben Christen, roomsch Katholiek, zeide hij mijn zoon is het ook. De grootste dienst dien ik aan Frankrijk bewezen heb is dat ik daar de Katholieke Gods dienst heb hersteld. Waartoe zouden de mensehen zonder de Gods dienst gekomen zijn Zij zouden elkander vermoorden voor de schoonste vrouw of voor de grootste peer. Dan beleed hij hard op zijn Geloof en al de waarheden van onzen Godsdienst, en sprak tot generaal Montholon: Ik ben gelukkig, generaal, ik wensch u, op uw sterfbed, hetzelfde geluk.... Op den troon heb ik den Godsdienst niet beoefend, omdat de macht de menschen bedwelmt. Maar ik had altijd 't Geloof... Ik wil glorie aan God geven. Zoo stierf Napoleon-den-eersten. tist. Tonen, Tonen, dat is touchant. nelen. En zijn zoon, Napoleon II, ging naar Weenen uittee- rcn.. tonen. En nu, Napoleon III, na 22 jaren Keizer geweest te zijn, gaat, tegen Londen, op een onbekend dorpje stenen tist. Wat wondere dingen Eerst zoo groot, en dan zoo klein Ge zoudt zeggen nelen. Ja, Tist, de twee Napoleons hebben den Paus aan gerand en ge weet, Petrus is eene steenrots wie er tegenstoot, wordt verbrijzeld.. Wie zou over 6 jaren gezegd hebben dat de machtige Napoleon, zonder troon of ondereïanen, zou gestorven zijn Wie zou aan Napoleon I zijn Sl Helena voorzegd hebben? tonen. Ik nu eens Als g'over eenige jaren Napoleon zaagt met zijne millioenen soldaten en den Paus met een handvol zoua- vcn, wie zou gepeisd hebben Napoleon zal van zijnen troon ge smeten zijn, als Pius IX nog te Rome zal zetelen tist. De vinger Gods is daar tusschen En hoe is het met de ex-Keizerin en met den prins tonen. Droef, ge kunt denken, men kan niet meer niemand verliest geern zijn vrienden en surtout nog in een vreemd land. nelen. De prins gaat nu den naam nemen van Napoleon IV. tist. Wat ge daar zegtZou hij misschien nog verlekkerd zijn op den troon van Frankrijk nelen. Perijkuleus, ja en ook, dat kan zijn binnen twintig of dertig jaren 't fransch volk is toch zoo veranderlijk tist. En wat ander nieuws is er uit Engeland tonen. Vanalle kanten zijn er rouwbrieven aangekomen; zelfs de Paus heeft aan de ex-Keizerin, per telegraf, eenige troost woorden gestuurd. nelen. De brave Man Hij vergeet zijn lijden, en bidt voor zijne vervolgers tonen. Verdersisde begrafenis van allereerste klas geweest, ge kunt denken de kerk van onder tot boven in 't zwart behan gen, duizende waskaarsen, en met eenen trein buitengewoon naar 't kerkhof... Enfin, zijn naam was toch Napoleon III nelen. 't Is al gelijk een groote gebeurtenis, die dood van Napoleon Ze zal er velen twee keeren doen peizen ze dient bij zonderlijk tot les aan Bismarck, dien breabatti, die,zot van glorie, woedend tegen de steenrots loopt.... Allo, vrienden salut, en de -kost Over een tiental jaren ging een heer van Okegem naar Nedorhnssell en kreeg bij Oultrc eene jong moedertje mei haar eerste kindje op don arm als reisgezellin. Hij reemde do gezondheid en sierklo van het kind en vroeg Moeder, hoe oud is uw klein'je af? Het vrouwken, bedacht ziel! oenigo stonden en zei toen Als boer Jans schuur weder afbrandt, dan wordt hel oen jaar Wij wonsohen onze vrienden on lezers van Weitoren ten Eede proficiat mei hunne lantaarns. Nu moeien zij bij donkeren toch nicl meer door do slijkerige straten voortsukkelen, op gevaar af van in dtn eenen of andereu gracht of wal to vallen, zooals hel, volgens ik gehoord t eb, daar dikwijls gohcurd is. Waro nu ook weldra den siter.wog op Melloen lleusden vol trokken Een klcino pot, door weinig vior. Dia maakt terstond een groot getier. Komt niot lol iet, 't is elks verdriet.

De Werkman | 1873 | | pagina 2