MARKTPRIJZEN. MEMGELUVGEM- Middel om in de lente geclgeworden graangewas le herstellen Dit middel beslaat in ze» of aclil kilos groen vitriool in poeder gestooten met 23 maal zooveel drooge aarde gemengd per hektuar over bet geel ge worden cn kwijnend graangewas to strooien; dit vitriool dient bet besla op de kalkachtige landen. M. Gris, prolessor der scheikunde, beeft dit mei den besten uitslag beproefd. Kdaltende adem. Professor Bouchardal van Parijs iioel verscheidene keeren daags een kotl'ijlepeltje vol fijn zuiver beenzwartsel niet gestooten suiker gemengd, nemen. Voor 3«>©0 fr. onde vroewen Laatsmaal overreed een Eugelscbmun. le Parijs, oeno oudo vrouw en moest voor pijn en sraerl 1000 fr. afdokken, lie vent was daarmcfi niet bekeerd, integendeel; want 's anderdaags deed hij zijn rijtuig inspannen en riep, de paarden van de zweep gevende: 0 yos Ik wil nog voor 3000 fr. oudo wijven omver rijden En de zolto vent zou du gedaan helmen, had de politic hem niet tegen gehouden. Bc twee bifs-cLLen. Een student die zijne philosophic deed in de hoogoschool van Brussel kwam met de eerste vakantie blijmoedig naar huis Zijn vader nieuwsgie rig om te welen wat zijn zoon van de wijsbegeorte reeds kon, vroeg ln.m Karei zeg mij eens wal men u op de philosophic leert geef mij er eens een staalljo van. Yolgeerne, vader, antwoordde de zoon op de wijsbegeerte leert men ons nog al aardige dingun onder anuero dal 2, niet 2, maar wel 3 is. Dal gaal mijn verstand te boven 2 blijft 2, en kan nooit drie wor den. Luister vader, ik zal bel u klaar doen zien. Daar '2 is daar is ook 1, niet waar Dus bij 2 hebt gij ook 1 on 1 bij 2 maakt voorzeker 3. Dus 2 is niet 2 maar 3. Dat kan ik nooit begrijpen zwijg nu maar van uwe philosophic, zij zou wellicht gansch mijn versland verwarren. Voor middag ging de zoon zijne gowoonelijke vakanlierondo doen, om goeden honger le hebben. Ondortusscheii bevoel de vader aan zijne vrouw maar 2 bifstekken voor bel middagmaal le bereiden. Karei keerde van zijne wandeling terug mol iodigen buik en zet zich aan tafel bij vader en moeder. Deze zet de 2 bifstekken op de vader goofi den eone aan zijr.c vrouw en neemt den andore voor zich. De zoon stond met verwondoring en groole oogen lo kijken, omdat hij niet op zijne schotel ontving. Daar Karei, zoide hem toen de vader de ledige schotel waar de bif stekken in gebraden waren aan zijnen zoon toereikende dezen merpcud licbl gij ons geloond dat 2 niet 2, maar 3 is, vermits bij 2 ook 1 is dus. zoon. neem nu den derden bifstek die volgons de pliilosopnie nog in deze schotel moet zijn Zoo dat men kan slim zijn zonder do philosophic gedaan to hebben. Bc Biapel. Op gindsebfn berg, wat schemert daar. Als d'licmel krilt van maan en staar?... 't Is de Kapel, stil. klein en net. Die 't volk uitnoodigt tot 't gebed. Wat galmt aldaar den ganschen nacht, In ernst en in vreedzame pracht?... Het is der Broeders koor de klank, Tot God gestuurd voor eer en dank. Wat klept er lief en wonderbaar Van op den borg zoo vroom en klaar 't Is 't kloksken dat des morgends snel, Do christ'nen roept tot hun Kapel. BeRliuime meid. Zekere dame gehood aan liaro nieuwe dienstmeid het stof van do schouw lo vagen. Deze voldeed aan hel gebod barer meeslores. doch in hare on oplettendheid stiet zij eene dor vazen af, die mei groot gerucht ten gronde in stukken viel. Op dit geluid school mevrouw in gramschap het arme meisje too och gij lomp stuk zoo een kostelijk meubel te breken Hoe licht gij dal gedaan 't Kan er niet aan doen Madame stamelde de ver schrikte en bevende dienstmeid. Wat I Hoe is 't mogelijk leg mij eens uit hoe gij dat zoo gebroken hebt Heel onnooznl. Madame, zoo is dat gebeurd en de sloor stiet de andere vaas ook van de schouw zoo dal zij in duizend stukken ter aarde plofte. Er was eons een Abt. die wanneer iemand moer dan drie dagen in zijn klooster herbergde, dezen door zijn kamerling liet vragen of bij wel wist marom Christus maar drie dagen in 'I graf was gebleven? kon do gast er gean bescheid op geven, dan defi bij hel hem, door denzolfden dienaar, aldus beduide Christus was al dien lijd bij de Patriarken en Profeten, in Limbo, dat is der hellen voorhof geweest, na welk verloop hij er uittrok. Ons daardoor leerende dal iemand, als hij een vriend bezoekt, in drie dagen zoowel welen kan hoe men hem onthaalt, dat er geen langer verblijf van noodc is. De maand van Maria, Gansch de Mei is toegewijd Aan Maria voor altijd. Komt weer, ouderdom en jeugd, Overweegt Maria's deugd Looft haar ingebed en zang, Ken en dertig dagen lang. 2. D' eerste maand van 't schoon saisoen, M'-t een veel belovend groen En met bloesem rijk bedeeld, Is der hoop het zinnebeeld. Lieve Mei, die maand zijt gij Op Maria hopen wij. 3. Kleur van zilver, kleur van goud, Blauw en purper dat g' aanschouwt 't Is Maria's rein gemoed, 't Is haar milde liefde gloed, 't Is haar wcnsch naar hemelrust, Het is baar verstervingslust. Kiezen wij dan bloemen uit. Om te doen by 't groene kruid Kerstelingen, versch vergaard. Zijn alom het meeste waard Vlechten wij een kroon van eer Voor de Moeder van den Heer. Bloemtjes mot de handgemaakt, Moeten ook niet zijn verzaakt Zij bedieden dat een Maagd, Door den arbeid God behaagt Werken wij met nieuwe kracht, In den Mei, un alles lacht Ledigheid is een mierennest van allerlei zonden indien het ijzer zelve sprank iiadde, liet zoutlo zeggen dal liet liever, door kracht van arbeid vor- sleten wordt, dan in den boek van een buis le verroesten. 'l.Is do schoonste bruid niet, die meest opgesmukt is. Die mager wil zijn, moet gierig worden. HISTORISCHE DAGWIJZER, MEI 1873.' Z. 18 EVANGELIE. Jezus zcglVoorwaar, indien gij don Vader iels vraagt oin mijnen naam, bij zal bet u geven. Didl cn gy zuil verkrygen. M. 19 Kruisdag. Gel. Fasiredus, in Menegau, XII. H. IlaJolphus, Discb. van Kamerijk, VIII. n. 20 Kruisdag. Gel. Ivo, D'sch. XII w. 21 Kruisdag II. llisberga. maagd, zuster van Keyzer Karei de Groole IX. d 22 0 L. 11. Hemelvaart, v. 23 H. Guibertiis, van (Gembloux) X. z 2-1 H. Viiicenlius, abt V. T B. STARS, winkrliar to Wiczo (dorp), laat weten aan do talrijke Rodevaardore dio met deiSInxendagjen andere hoogdagen naar Wieze komen dat lij van atonden] af, tij hero oen» goedo tas'kollij kunnen bekomen aanjgeniaugenprija. Een getrouwe rn vlijtige Werkman, woonende te Aalst, geleerd in 't Franscli cu in 't Vlaamscli, vraagt ecne bediening;. Wordt gevraagd Een Suikerbakker-leerjongen. Inlichtingen ten bnrecle dezer. .AALST, 10 MEI Tanve per hectoliter, 32 lit. 28,00 a 34,50 Rogge 18,00 20,00 Masteluin 21,00 25,00 Haver 22,00 9 00,00 Lijnzaad 00,00 J> 00,00 Hoppe (1872) de 50 k. 00,00 00,00 Aardappelen, (roode) de 100 K. 8,00 9,00 (witte) 0,00 0,00 8,00 Eijers de 25 1,63 1,81 Vlas de 3 K. 4,00 4,15 Viggens 2 56,00 66,00 AALST, DRUKKERIJ VAN P. DaESS.

De Werkman | 1873 | | pagina 4