's morgens was de toestand des ongelukkigen nog verergerd cn ten 8 ure gaf hij den geest. Men zegt dat Willems aan den drank was versiaaid. De justitie heeft zich ter plaatse begeven, doch het schijnt dat er geenszins spraak is van eencn toeval en dat men hier in tegenwoordigheid was van een schelmstuk. Er drukken vermoedens op de viouw des slachtoffers. De justitie echter heeft tot hiertoe niets kunnen vaststellen. Eene der vrouwen die voor medeplichtigheid aan de dief stallen, welke aan de Internationale dievenbende werden toege schreven, was aangehouden, de genaamde Aerts, moeder der minnares van den te zeer vermaarden Rahn, is zinneloos gewor den en naar een zinneloozengesticht overgevoerd. De proefneming van M. De Groof, de vliegende man is al weer mislukt, De ballon, welke hem te Luik moest op zekere hoogte brengén, is over zijn hoofd gevlogen. Wij zullen later hierover al de bijzonderheden medcdeelen. Te Rome gaat men verscheidene kerken in paardenstallen veranderen. De Carlisten zijn 53,000 man sterk; dit getal vermeerdert dagelijks Pampeluna en Bilbao zijn fel geblokeerd. De Koningin zal zelve de gekwetste Carlisten kunnen'bijstaan. Luidens een bericht uit Havanna is de Plaza Vapor geheel afgebrand. Het vuur wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven, want het ontstond op vier plaatsen te gelijk. Er zijn 20 dooden te betreuren en de stoffelijke schade bedraagt ongeveer 8 millioen pee el as. Te Chimay is een meester smid en zijne vrouw aangehouden voor liet lollen van toebak over de grenzen. Hunne arme kinderen zitten thuis te kermen en te weenen dat iedereen er medelijden mee heeft. Men zegt dat die zaak aan den smid wel 4 a 5 duizend franken zal kostenDie man had de rampzalige gewoonte van 's zondags te werken. De Carlisten zijn tegenwoordig 53,000 man sterk. De koning gaat eene leening doen, zijn volk wel wapenen en dan naar Madrid trekken. 't Gaat zoo ver in Duitschland dat de Pastoors, zonder de toestemming des bestuurs, geene mis meer mogen lezen. Zoo werd de Pastoor van Montignez aangeklaagd om, binst de Ves pers eenen Oremus gezegd te hebben. De gendarm had mets ver staan, doch gezien dat de Pastoor in 'twit was en iets uit een boek las. De laatste Dnitscher is uit Frankrijk getrokken. Verslonden door Wilde Dieren. Het cijfer der door wilde dieren verslonden personen, is in Indië altijd ontzaggelijk, alhoe wel het gouvernement gedurig belooningen uitlooft voor de uit roeiing deze dieren. In sommige distrikten zijn de menschelijke slachtoffers min talrijk doch dit komt voort, doordien er aldaar geiten in overvloed zijn, en de wolven zeer verlekkerd zijn op het vleesch van deze dieren, hetwelk zij zelfs boven het menschen- vleesch verkiezen. In 1869 werden er 14,529 personen door slangenbeten ge dood in 1871 bereikte het getal dooden, welke door gevaarlijke dieren van alle soorten werden gedood, het cijfer van 18,078. Dr. Fayner is echter van gedacht dat een nauwkeurig onderzoek zou bewijzen, dat er jaarlijks meer dan 20,000 persoonen dooi de beten van kruipdieren worden gedood. De inwoners der streken welke aan de wildernissen grenzen, worden in zoo groot getal door de tiegers verslonden dat het gouvernement gedwongen is zijne gansche aandacht op deze plaag te vestigen. Een enkele tiegcrin heeft dertien dorpen verwoesthet gevolg hiervan is dat 256 vierkante mijlen zonder inwoners liggen. Eene andere tiegerin heeft in 1869, 127 persoonen gedood en en gedurende verscheidene weken het verkeer op de grooten baan verhinderd. Een derde heeft gedurende de drie jaren van 1867 tot 1869 138 personen gedood. In Keder-Bengalcn zijn in 6 jaren 13,411 personen door de wilde dieren gedood en in de maand juli 1869, werden in Canara, 40 personen verslonden. De kommissaris-generaal der midden provinciën heeft hesta- ligd; dat er in drie jaren 546 personen door de tiegers zijn ge dood. Talrijke moeilijkheden belemmeren de uitroeiing der tiegers de inboorlingen beschouwen den tieger als eene soort van'god heid wat nog wonderlijker is, er zijn personen in Indië, welke den tieger voor de jacht willen bewaren. De vermaarde natuurkindige, M. Buckland, raad de vernieling der jonge tiegers, onmiddelijk na hnnne geboorte, aan cn hij stelt voor van de volwassen tiegers in hinderlaag te lokken bij middel der valeriaanplanl, op welke deze reusachtige kattensoort zeer verznt is. Latere lijdingen. Te Gent, in de Iioogezonncstraat, is een berghuis ont dekt dat wreed woekerde. Op oenige. weken vroegen zij, voor 2 fr., 47 cenlii men intrest. In t Congres dei' Internationale te Geneve, is verklaard dat de In ternationale aan God niet gelooft. Hoedt u van die gasten, mes cln is enfants, zegt de vriend Frans van Opsterzele. Hen lirici over Lcbbeke, te laat. Meester Deniot, van Lede, heeft een fel inaatjo gezet aan al de-smids en mecaniciens van Brussel. HST ZBVEKSTE KÏWH. 2C VERVOLG. II. I)e thronen vallen voor lnin ongetemde kracht, Hoe vreeslijk is do storm, lióosomber is de nacht. (Schaapman). Schelmen en landloopers zijn't! maar ze zullen hier en daarweten aan wat prijs. En als die krawat van Robesp.... De manskerel die deze woorden in de herberg (le Koos uitsprak, bleef oj» eens met liet woord in de keel toen de deur openging en Pieter de herberg binnentrad, zeggende: Elk 'neri goeden avond. Baas, eene pint bier. Wel, Pieter, is dat verschieten, mijn bloed rolde bijkans. Zie, 'k meende eene bende Jocobijnen te zien binnentreden. En zegt niet min, antwoordde zijn gezelwant den dag van vandaag .cn moogt ge u op niemand betrouwen de booinen°heb ben hooren, niet waar baas Mitsler Gezondheid sprak Pieter zijn glas bier aan de lippen bren gen. En kwest of die schelmen bun ziel aan den duivel niet heb ben verkochtGe weet al, Pieter, wat te Parijs is gebeurd Hoe zou ik dat weten, Kelen? de grondige week kom ik van achter mijn getouw niet. Hewel, luistert; als er iemand inkomt spreken wij van an dere zaken. De Jocobijnen liggen ie Parijs boven, Robespier doet alles wat hij wildc koninklijke familie is uit haar paleis verjaagd en zit gevangen. Ja, onderbrak de baas, dat is ons verteld door iemand die van Brussel kwam: de wreedheden door het volk uitgezet, zijn met geen pennen te beschrijven. Z'hebben in 't paleis alles door- snufleld en verwoest z'hebben de wacht en dc dienstboden ver moord en dan het paleis in brand gesteken. Een bende duivels zou niet erger handelen!» Pieter liet droefgeestig het hoofd zinken. Ja, ja, en ge weet nog het ergste niet. Over de twee honderd priesters zijn wreedaardig omgebracht. Pcist eens 200 priesters liggen te Parijs.in hun bloed te zwemmen. En daarmee was 't nog niet genoeg de monsters zijn naar de gevangenissen getrokken; om er dc talrijke opgeslotenen tot den 'laatsleu man te vermoor den. Z'hebben daar eenen tribunal opgericht, met Maillard als voorzitter al de arme gevangenen werden, ëen voor éen, aan gebracht en ondervraagd de meeste waren deftige burgers, op aanklacht van den eenen of anderen krawat vastgegrepen. Wie zijt gij Ge zijl aristocraat G'hebt de brave burgers willen ver moorden Brengt liem naar Laforce. Dit bcieekende naar de dood. Buitenverwachte hem eenehaag bajonneltenop 'ncn pink was hij doorboord en doorkerfd. Hoe laat Ons-Heer zulke monsters leven kermde Pieter. Kunnen ze dat gespuis niet meester worden. Eilaas! sprak Kelen, 't zijn de dagen der duisternis 'k heb altijd gevreesd dat het zoo zou atgeloopen zijn. E11 wat zal 'twor den, eens dat Marat cn Robespeer het handje zullen boven heb ben Al 't gespuis van Vlaanderen juicht al gelijk kermisgasten, 'k Ben gisteren te Aalst geweest ge moest eens hooren hoe dc gemecne soort de straten rondloopt, het hoofd in de lucht. Ze zegden mij voor vast, in 't Ualf-Maantje, dat er benden gaan ge vormd worden om den buiten af te stroopen Dat ze komen, riep de baas. We zullen toonen dat wij vuis ten aan ons lijf hebben.... Wat! zouden wij.... De deur ging open en een vreemdeling met lange knevels, blauwen kiel cn een dikke slok in do hand, trad binnen, ging recht naar den toog en riep barsch weg Baas, nen druppel franschen Veertien oogen waren op den vreemdeling gericht. In eenen slok was de druppel binnen de vent tikte met het glas op den toog, als wilde hij zeggen vult nog eensen ging zich dan aan tafel, nevens Kelen, zetten. De baas nam liet spoelbakje en ging ermee buiten ~:.i water le halen. Pieter volgde hem. Kcp: dien vent vroeg Pieter.

De Werkman | 1873 | | pagina 3