I Verschijnt alle Vrijdagen. j 'k •D OVERZICHT. PARLOIR. Heer P. teL.B. C. 't is 30000 geen öken te veel, gedrukt te Mechelen, bij Van Moer. Uw die naar. L. te W. 't is geschreven een der Jury-Leden had Dender gezet in pi. van Waasmunster. Errare y humanum est. Die nooit gemist heeft, dat hij den eersten steen werpe Z. 't Wordt onderzocht 't is onderzocht y de Jury heeft verklaard niet te kun- 4. nen aannemen dat men naar de raad- seis slaat, zeggende, ditof dat of 'tgeeri 7 of zulks of zoo. Mijn gedacht was mis- schien anders; maar in 'ne Jury, de a minderheid zwijgt voor de meerder- heid dat is de vaste, onveranderlijke regel. Al de Raadsels waren nogopge ;viost door Mr Alf. Van Hooland, St- 7 Maria-Hoorebeke, in schoone verzen. De Jury is in opgetogenheid geweest A voor de talrijke oplossingen in dicht, waaronder er merkweerdige en mees je terlijke zijn. De naaste week hopen A wij den uitslag te kunnen bekend ma- ken. Van nu af zwaaien wij aan al d'heeren Raders-Dichters onzen op- A rechtgemeendenen welverdienden dank toe. A Al de Raadsels ia dicht opnemen, kunnen of y mogen wij niet iedereen verstaat datmaar we ZEVENDE JAAR N« 355 8 Augusti 1870. Prijs in bureel of winkels 5 centiemen Met de post of te huis gebracht 2 50 's jaars Vooraf betaalbaar- Voor Frankrijk en Holland. 4,50. P. Daens-Mayart, Leopoldstraat 77, AALST. gaan, van tijd tot tijd, een stukje en brokje uit dien schat van gedachten snipperen.D'anderweek is (Teerste beurt geweest van vriend Walgraef Ziehier nu hoe jufvr. M. H. Van Laarne. de Raadsels Schildpad en Vierschaar oplost- t Is oprecht schooD. Nog iets we zullen later de na men geven der kampers die meer dan 15 raadsels hebben gevonden. Er is een Schild dat tegen mier En menig ander sehaadlijk dier Den tuin en moeshof kan bevrijden Het is de Pap. il haar toch lijden Want is zij ruig. haar oog is schoon. En 't beestje vraagt u geenen loon Voor,al de diensten u bewezen. De kleine Schildpad zoo men zegt, Wordt ook met even zooveel recht In andre streken hoog geprezen. Wij waren eens met Vier gezellen In 't huis van Snijder pier van Laar Wij stolen Vingerhoed en Schaar 't Was enkel om den man te kwellen. Doch pier van Laar verstond geen lach; Hij d«ed ons voor de Vierschaar.dagen Om met geplaag van alle slachv Ons strenge rekening te wagen. Nog eentje, door dezelfde: De pikzwarte Mol Kijkt zelden uit 't IIOL; Hij kruipt onder 'i zand, Hij wroet door het LAND En richt ER alhier en in HOLLAND ook schade Ook zien wij de boeren op hem steeds verbolgen En Vlaming en Hollander 't beestje vervolgeu. Vr. te S. P. uw treffend nieuws en deltig prijsraadsel voor Perruchen, de naaste week. Roome n. In weerwil van de groote hitte, blijft Paus Leo zijne gezondheid behouden en werkt met eene kracht, die wonderbaar is voor 'ne man van zijn hooge jaren. De brieven die Z. H. dagelijks schrijft naar de verschillige werelddeelen, zijn meesterstukken van geleerdheid en van vaderlijke goedheid. Rusland. Daar nu! tot op 't buitengoedje van groothertog Con- stantijn waren nihilisten; want dezer dagen zijn daar een honderdtal personen aangehouden. Te Kieff zijn 5 personen tot de doodstraf veroordeeld, voor deelneming aan verbodene sociëteiten. De brand stichtingen gaan voort en gedurig vragen de goeverneurs-generaals meer macht... Er gaan in Rusland veel ongelukkige menschen komen en de Czar, de wreede beul van Polen, zijn straf begint... Er is 'ne rechtveerdigen God, menschen Pruisen. Mogen wij ons over Pruisen verblijden en schrijven dat de kerkvervolging geëindigd is? Er loopen desaangaande goede geruch ten,er wordt gezegd dat de verbande Geestelijken gaan mogen terugkee- ren, tot groote vreugd der Katholieken;want een land zonder Bisschop, een Gemeente zonder Pastoor is er iets droever? Mochten wij binnen 't kort die goede tijding afkondigen! In afwachting, ds Duitsche gazetten schrijven, dat de Bisschop van Eichstadt (Beieren) de toelating ge vraagd en bekemen heeft, om. inde pruisische bisdommen Fulda en Lim burg de kinders te gaan vormen... Godweet sedert hoelang 't H. Sacra ment aldaar niet is toegediend! Bismarck is te Kissingen en doet er zijn eigen zorgvuldig bewaken, uit vrees voor de socialisten. Frankrijk. In de nabijheid van Brest, tegen de kaap Ouessant, die uit steile rotsen bestaat, heeft de Belgische stoomboot Louis David, schipbreuk geleden. 20 man zijn verdronken, waaronder de kapitein en de eerste stuurman; van die 20 waren er 10 geboren Belgen en ai d'an- dere verbleven sinds eenige jaren, met vrouw en kinderen, t'Antwerpen. Kapitein Broek, een braaf, oppassend man, was maar sedert een jaar in zijn funktie gesteld. In 't departement Arriège is grooten storm en hagel geweest; een vrouw is op haar veld door den hagel gedood. Te Parijs in 't 8e arrondissement, is 'ne conservateur gekozen., 't Mag wel zijn Italië. Indien d'Italianers moesten zeggen ubi bene, ubi palria, (waar ik wel ben, is 't mijn vaderland), moesten d'Italianers alzoo han delen, ze verhuisden tot den laatsten man... Want, sedert dat de revolu tie daar meester speelt, 't is daar 't kotje, 'k mag 't u verzekeren belastingen om er eeuwig-dagen van krom te gaan daarbij bedienden die stelen gelijk raven en bedriegen gelijk Joden een opeenstapeling van misdaden, voor welke er geen gevangenissen genoeg konnen ge maakt worden; en een Roode Partij die opstaat en dagelijks stouter wordt: Koning Humbert had sedert lang beloofd van uens Genua te gaan bezoeken, maar hij durfde niet; eindelijk is er besloten dat hij gaan zal, tusschen een dubbele haag soldaten, en op 't oogenblik des vertreks, hoorendé dat er moordenaars gereed stonden, zoo is de reis nogmaals uitgesteld... Hoe diep zijn de koningen toch gevallen Zondag 27 juli werd in de omstreken van Mechelen, een ge vaarlijke landlooper, Fr. Cleyntens genaamd, aangehouden en naar de celgevangenis gebracht. Cleyntens, die in 1875 als plaatsvervan ger dienst had genomen bij het leger, deserteerde weldra en is reeds verscheidene keeren voor desertie in het korrektiehuis te Vilvoorde opgesloten geweest, doch hij "erliet slechts de gevangenis om op nieuw te deserteeren. Hij leefde meest van aftruggelarij en van de opbrengst der wildstrooperij, waaraan hij zich overleverde. Alhoe wel hij ieverig door de gendarmerie werd opgezocht, wist hij lap- gen tijd aan alle opzoekingen te ontsnappen. Deneenen nacht bracht hij door in eene hooimijt, den anderen nacht in eene schuur; soms sliep hij in de ouderlijke woning, doch dit was gevaarlijk en ge beurde bij gevolg slechts zeldzaam. Cleyntens heeit reeds een aan tal veroordeelingen bij verstek ondergaan, voor gewelddaden en wildstrooperij. De kerel was zoo weinig bang, dat hij eenige we^en geleden ter gelegenheid van mechelsche kermis, te Mechelen naar het bal ging. Hij is aangehouden in het huis van zijn oom, door een brigadier en een gendarm in burgerskleeding. Na getracht te hebben langs eene achterdeur te ontsnappen, viel hij in eene gracht en heeft zich daar zonder tegenstand laten gevangen nemen en bin den. Te VORST, bij Brussel, hebben de eigenaars aan hunne over stroomde huurders, de helft van hunne pacht voor dit laar kwijtge scholden. Te BRUSSEL is een nieuwe sc'nrokkerie uitgevonden; let op 'ne kerel gaat zien wie dat er in 't kasken hangt om te trouwen, dan begeeft hij zich met'ne groote register naar de trouwers en vraagt, in naam van 't Stadhuis, 10 oi 20 fr. van kosten. Op die wijze heeft de kapoen aanzienlijke sommen ingepalmd. Er is te Brussel een groote militaire feest geweest voor d'o- verstroomden van Hongarië. Te Sint-Pauwels-Waas is er overstrooming geweest en bijna een ongevalde vriend Ch. Remmens was t vlottende vlas gaan aanschouwen en geraakte bij toeval in een vuile diepe root, welke zijn persoon in gevaar stelde van onmiddellijk te vei drinken. M. Martinus Breuck, die reeds drie belooningen voor onverschrokken moed heeft ontfangen, is ter plaats gesneld om den drenkeling uit zijnen akeligen toestand te verlossen. Uit OOSTENDE schrijft men dat de aberdaanvangst zeer ten achteren is.... Laat ons hopen dat de geëerde visschers hunne schade zullen inhalen. Rond MAESEYCK, is 't veld vergeven van landloopers; d'aard- appels, aan de boorden der Maes overstroomd, worden nu pek- zwart; teOp-Oeteren is een wild zwijn geschoten, dat i5o kilogr. weog; 't was bezig met een perceel graan te verwoesten; en in die streek heeft het d'ander week schrikkelijk gehageld. 'tis den i9sten augusti Kiezing T'ATH, in vervanging van prins De Ligne; de katholieken hebben sedert eenige maanden, in dit kanton veel aangewonnen, en hopen vast in een latere kiezing, de bovenhand te hebben.... Te Mechelen, sedert de Wet van On geluk, hebben de katholieken 460 stemmen gewonnen C'est, ca! T'ANTWERPEN, aan de dokken, was 'ne nachtwa ker gelast met op een partij vaten wijn te letten-, 's morgends vond men kade' zoo zat liggen als een helsche prijhij had nog in d'hand de boor waarmee hij de vaten opende,en den blikken beker, waarmee hij't gestolen vocht in zijnen gorgel liet zakken.Kadé had familie en kennissen ter feest gevraagd, want niet ver van daar lagen nog drij a vier kerels, in dito toestand. Er is proces-verbaal opgesteld. ANTWERPEN. De landbouwer Van Ocken, uit Emblehem, is zondag in de Zilversmidstraat door een geraaktheid getroffen en

De Werkman | 1879 | | pagina 1