s en MEILIED. 1. Een heerlijke morgen Die eerste van Mei 1 Het wemelt vaa leven In vel ien en wei! De bloemen en bosschen, De ruis'ohende vliet. De zangers der wouden, 't Is alles éen lied. 2. De geurende rozen Met ptarlèn bedauwd," De sneeuwwitte lelies Met harten van goud, De zwellende knopjes, De schuchtere spriet Der gra:ige weide. 't Is alles één lied. 3. De lïsp'lende toppen Van 't ruischende bosch, De geurige kruiden, Het donzige mos, Het zilveren vischje, Dat spartelend schiet Door 't kakbelend beekje, 't Is alles één lied. 4. Het zangerig vinkje Slaat lustig en blij, De nachtegaal jubelt Zijn lofnielodij. De leeuwerik steigert Naar 't luchtruim en biedt Den Hemel zijn welkom 't Is alles één lied I 5. De bloemen en bosschen, De ruischende vliet. De zangers der wouden, 't Is alles één lied. Ook ik, lieve Moeder, Bemin U zoo teêr. En leg aan uw voeten Mijn smeekgebed neèr. DERTIENDE JAAR. N° 653 24 April i885 VERSCHIJNT ALLE VRIJDAGEN. Prijs in Bureel of Winkels 5 centiem. Met de post of te huis 2,50 Voor Frankrijk, Holland, Dnitschland, Amerika, 4 50. P. DAEN"'-M AYART, Achterstraat, AALST. PAR LOIR. Vr. te N. voor uw Prijskamp, een i ge weken geduld a. u. b. Ge schrijft en elk zegt: Eere aan de Raadsel-maatschappij van Dendermonde! M. M. te Mons, ja. Uit Haasd. van de W. V. d. V. 7,50. Op de plaatsen waar de Werkman nog geen Medehelper heeft, men verzoekt de genegene en bekwame personen zich te willen aan geven ^er brief of ten bureele. 't Is t >t St Nikolaas, dat er eon groot en merkweerdige Feest is gevierd, namelijk de 25jarige Jubelfeest als Vollcsrerte- genwoordiger van den achtbaren heer VERWlLGHENveel j hooggeplaatste hoeren wares daar aanwezig, 0. a. Minister De Volder en de oud-Minister Malou. Men zegt dat d'Amerikanen in al hun Feesten de zaken van openbaar belangen nut trachten tê bevorderen De Vlamingen volgen ook dit goed princiep en op het merkwaardige Feest van St Nikolaas, niet alleen is da Jubilaris gevierd en bedankt en geluk gewenscht volgens recht en rede, maar men heeft een manhaftige stem laten hooren vootw 't Katholiek Recht, om de wet van 1884 uitgevoerd te zien en de redelijke wilder Natie in ander zaken volbracht. LOLLEKES. j.qjgl Sus Palot had zijnen tand laten trekken'en moest 'negulden betalen: Schandalig duurl riep Sis Palot; ik ben hier diefelijk bestolen! over 2 jaar heb ik mij nog eens laten 'nen tand trekken j 'en ik moest maar 50 eens betalen, alhoewel die dantist er veel langer werk aan had en mij trek ken moest, van uit zijn achterkamer tet aan de voordeur, eer de tand eruit was. Rappe Antwoorden. Waarom loopt ge toch zoo hard voorbij? riep iemand aan een zi|ner be kenden, die zijnen tijd zeer noodig had. Wel, omdat ik haastig ben. Omdat ik gek ben, wilt ge zeggen. Neen, als ik gek ware, zou ik hier blijven staan, want dan had ik bij u mijn kame raad gevonden. Een ferm snuifken. Ik versta waarachtig niet, zei een President, hoe gij dtt zwaar slot hebt kunnen ojienbreken. En de beschuldigde antwoordde: 'k Geloof het wel. Mr de President; wij geraken too gemakkelijk aan ons brood niet, als degene die 5 duizend fr. 's jaars trekken, 01a wat zwart op wit te krabbelen en arme duivels gelijk wij te veroordeelen Welverdiende Les: Een jonge windbuil, uit een slechte Universiteit gekomen, wa« geplas- seerd als Docteur en maakte geweldig veel geu- zenparetten in 't Gemeentehuis: Bah, zegde hij, kerk, ziel, allemaal uitvindingen; wij zijn geleerd» menseden, wij, en wij kunnen daarover oordee- lenl... En wat zegt gij daarop? vroeg hij aan den Sekretaris. Ik! Ja gij! Ik zeg dat gij geen Docteur zijt! Ik! geen Docteur! ge durfi dat houden staan!Zekerlijk, als de menschen geen ziel hebben, dan zijn 't allemaal dieren en bijge volg, ge zijt geen Docteur, maar ge zijt peerden- meester... 't Vrijdenkerke dronk zijn druppelken uit en was weg." Zoo IETS MOEST MEN TOCH ZEGGEN: HOS bevalt U den vogel dien ik u kadeau gegeven heb? Hij was een beetje taai! Wat! taai!!! zoudt g'hem opgeëeten hebben. Hij kon spreken. Ha, waar om hebt ge dat dan niet gezeid? Gaan ze vechten of trekken ze terug in hun kase matten? Dat is een groot raadsel in de wereld? Dat vraagt arm en rijk! Daarvan spreken ze met volle monden en methazenooren inde salonsder Prinsen, in de saletten der Diplomaten en Ministers, op de Beurzen, Markten en Pleinen, in de kantienen der kasernen, op de velden en in d herbergen.... Zal 't verschil geslist worden met de pen of zal t kanon de menschenslachterij beginnen, die wreede men- schenslachterij, want t is schande voor 't Menschdom, van zijn genie te gebruiken, om't bloed te vergieten!.... In't begin der week, de koeriers spraken van minzaam akkoord, maar sedertdien zit er wéér vuur en vlam in de depêchen.... Van weêrskanten wordt er gewapend; Rusland heeft geen beschikbaar geld; maar Rusland spreekt van op al de goederen een belasting van 5 t. h. te leggen.... Al de Landen, aan de Noordzee gelegen, nemen hun voorzorgen.... De Schippers en de Visschers van haring en stokvisch kunnen er hun zesden en halven niet uitmaken.... In de Russische zeehave Odessa is de schrik uitermate groot.... Rusland zoekt bondgenoten in den Shah van PersiS en in den Sultan van Turkijë; twee kerels die te staan zijn als ijs van eenen nacht.... 't Schijnt dat de Russen vier vooruit hebben en reeds voor Herat zouden liggen, als de Troepen van den Engelschman nog Asia niet zullen bereikt hebben.... De Russen zijn weêral vooruitgegaan in de richting van Herat; de Russen toonen klaar dat zij hun heerschappij in Asia willen uitbreiden, iets dat Engeland niet kan verdragen.... Oostenrijk en Duitschland verklaren dat de zeewegen moeten openblijven vooralle handeldrijvende schepen, ik, zegt de Turk, ik wil niet dat éene vloot, noch van Russen noch van Eagelschenf de Zwarte Zee nadere.... Rusland maakt zich gereed, om te zee zoowel als te lande, den Engelschman te snaijsteren, maar 't schijnt dat Engeland kanons heeft, tien maal grooter dan de dulle Griet van Gent en vernielend in den hoogsten graad.... 't Is dus zeker, zult ge zeggen, dat het Oorlog gaat worden.... Laat ons malka&r wel verstaan: Zeker is 't woord niet; de oorlog zou wreed zijn, lang, kostelijk, bijna «'leven om leven. Rusland zit met de Nihilis ten op'zijn kot, en Engeland vreest den Mahdi en de Fynejans; derhalve, zij aarzelen alle twee.... Afghanistan zegt dat het onafhankelijk wil blijven en totdies zijn laatste ma* zal slachtofferen.... Liefst van al waren de Vol keren daar gerust gelaten, want Rus en Engelschman kunnen daar met al hun vrienden wel op een ton dansen. Volgens de laatste telegrams is de toestand niet verbeterd. Rusland wei gert zelfs van zijn kolonel Komaroff te laken. De Russische fondsen zijn gezakt, en de taal der respektieve embaseadeurs is meer amper geworden. Zoodat de gezichteinder weer in duistere kleur aanwint. ERKCLIJK NIEUWS. De Keizer vaa China heeft zeer wel den Pater ontvangen, die hem eenen brief bracht va* den Paus. Zondag beginnen in St Josefskerk t'Aalst de groote Plechtigheden der Bescherming van St Josef. Terzelvertijde viert men er de verjaring van d'lnstelling der Con frérie van 0. L. Vr. van Gedurigen Bijstand. De Sermoenen door den E. H. Collin. Hunne Hoogweerdigheden de Bisschoppen van Doornijk en Namen zijn naar Rooraen. Zondag 26, te St Pauwels (Waas), wijding van een schoone Gotische Kapel, gesticht ter eere van den H. Joseph, 's Werkmans PatrooD, om hem te be danken voor een buitengewone en onverwachte weldaad, door zijne Bescherming bekomen. Een Feest en een Vreugd zal 't zijn voor g'heel de Parochie, en het omliggende zal zijn medehulp verleenen. Te Milwaukee (Amerika) de Dominé M. Huson, die een groote vermaardheid had bij de Protestanten, hij bekeert zich en gaat Pater worden. «Ach, schreef een groote Protestant,ach, dat is aar dig, at de it. Katholieken die tot ons komen, zijn den afval der partij, en onze beste Leden gaan tot't Katholiek Geloof over. T'ASTENE, bij Deynze, worden groote toebereidsels gemaakt voor den Feest dag van den H. Man Job, Patroon der JCbristelijke Verduldigheid in 't Lijden en van't betrouwen op God. Een schilder van Deynze heeft zos schoone tafe- reelen geschilderd. Internationale Prijskamp uit Dendermondo. (Vervolg.) Het volgende figuur trekken zonder op eene lijn terug te komen of zonder eene lijn met eene andere te kruisen, dit alles moet in eenen trok geschieden (De richting der lijnen door volgletters of cijffers aan te duiden.) I' Prijs: Groot beeld van den H. Labre; 2« prijs: Een gebronsd kruisbeeld; 3e prijs: Boek: Elisabeths kinderliefde. REBUS. Is Prijs: Een koppel ingelijste tafereelen; 2» prijs: Een kas sigaren (waarde 8 fr.) 3» prijs: Een horlogedrager; i' prijs: Boek: Aangename lezingen door De Becker.

De Werkman | 1885 | | pagina 1