/^Vogels/' Rampen Misdaden Ongelukken Storm, öoüdsren Bliksem! GENT. Moord. In den nacht van zaturdag tot zondag, in St Lievens- straat, geef dan gratie aan zulke gasten, zekeren Gustaaf Hamel, oud 26 j. soldaat bij de Gidsen, was uit de kor- rektie vergratiejubileerd, en zegde zaturdag tot zijn Schoonzuster in de Korte Krevelstraat De gazetten zullen van mij spreken! daarop is hij naar deSt Lievens- straat gegaan, heeft er bij zekeren Sommerlick de ruiten uitgestampt, is blijven drinken en zijn eigen opsarren, is ten 11 ure 's avonds in twist geraakt met den smid D'Hollander, is naar 't huis zijner schoonzuster geko men, is er met een broodmes vandaan geloopen. is er- meê buitengesprongen en heeft dit mes in de borst van D'Hollander gestooten, dat hij neerviel badende in zijn kloed, voor dood. dat al 't Volk moord en arragie nep tegen den Sarrazijn, die achtervolgd wierd en vastgezet. D'Hollander is niet dood en ligt in de Byloke, met een wonde van 7 centimeters diepAls Koning Leopold dat gaat hooren, hij zal niet te vrede zijn. GENT. 't Geneverke-lief speelt een akelige rol in de wereld. Zondag had er op de Schoolkaai te Gent weêr een treffend spektakel plaats: vrouw De Rarome- laere, die nog bazin geweest is aan de Snoekstraat, Heirnisse, (ivaar het trammeken op Oostakker vertrekt) nu had zij zondag g'heel den dag gedronken; ons gene- vermadam reed per voituur haar huis voorbij; in d'her- bergen, men zou gezegd hebben, dat zij al t plezier dar wereld had; madam komt thuis, met een gezicht zoo rood als zalm, aanstonds krijgt ze rusie, de man sloeg met geweld 'ne stoel op haar hoofd, waardoor zij leelijk gekwetst wierd; dan liep ze weg, viel, brak haar hand en was éen bloed. Nu was 't plezier uit; terwijl de Dcc- teur Peraldino de vrouw vermaakte, wierd de man naar 't kot gedaan.... Dat geneverke-lief recht iets uit: 27 ziek'en die er van voortkomen en al die eeuwige Misda den en Schelmstukken en Verarmoedingen! GENTBRUGGE. - Zaterdag middag heeft men uit het water der Neder-Schelde, achter de papierfabriek des heeren Tibbaut, het lijk opgetrokken van den ge- naamden Jan Van Hecke, 15 jaar oud. De ongelukkige was vrijdag avond, terugkeerende van zijn werk in de fabriek van den heer Pernot, a.ldaar gaan zwemmen en verdronken. Men verzekert dat hij tot drie- viermaal boven gekomen is, dcch dat de omstanders er Diet in gelukten hem te redden. Het slachtoffer was woonach tig te Ledeberg, in de Van Lokerenstraat. HAMME. Op Drij-Goten brand geweest d'ander week den 30 juli bij de wed. van Felix Van den Broeck; 2 huizen afgebrand; z'hebben moeten springen, om uit den brand verlost te zijn en alles is erin gebleven. Fitalus De Caluwé, metser van stiel, vrijdag bezig met pannen strijken, pannenstrijken met eere, vallen op een tonne, gekneusd aan hoofd en schouder, doch zonder erg, God zij gedankt! SCHELDERODE. Men schrijft ons Zondig mor- gend is alhier een ongeluk gebeurd, dat erge gevolgen gehad heeft. Een heerenknecht was met een paard gaan wandelen, toen het dier eensklaps verschrikte en op hol ging door het vooi bij vliegen van eenen eendvogel. Het dier liep met zijnen ruiter tegen eenen boom. Het paard is ten gronde gevallen en eenige oogenblikken later ge storven wat den knecht betreft, hij is nog al erg ge wond. De heer doktoor De Ridder heeft den gekwetste de eerste zorgen toegediend zijn toestand, alhoewel ernstig, is niet gevaarlijk. OOSTENDE. Een ramp, juist als de Keizer daar was. Zekeren Cahevaert, stoker, op een lokomotief gaan voor zijnen dienst, misstappen, op de roet vallen en doodgereden worden, doodgereden. GENT. Ei, welk wreed ongeluk, vrijdag 111 't ver- lorenbroodstraatje. Een jongske, BertjeDe Smet, aileen zijn op een bovenkamer, op 'ne stoel klefferen, buiten de venster kijken, vallen op zijn hoofdeken en in deir- lijken toestand. BRUSSEL. Zaterdag avond aar. de Theaters, veel Volk schoof er op, veel Volk, en de pikpokets hebben den hongaarschsn graaf Tysbioskv beroofd van al zijn geld, 2 bankbrief kes van 100 fr. en 5 van 50 fr ELSENE. Zaterdag avond aan den Viaduk, waar veel kinders spelen, een groote zware hond komt en bijt Mariatje Hektors in den arm... Er is proces-verbaal tegen den hondseigenaar. DILBEEK. Ja, 'ne vent van Dilbeek, die zaterdag naar de Markt van Brussel ging, ten half vieris aange pakt op Gentschen steenweg doortwee zwartgemaakte schorten. Z'hebben hem geslagen en gestampt cn voor dood laten liggen. BRUSSEL. - Bloedig drama. In den nacht van zaterdag tot zondag, rond middernacht, is een bloedig drama ontstaan in eene herberg der Luikschestraat. Vier personen waren er bezig met kaarten, waarvan een geiiaamde X..., toen er eene woordenwisseling ent- stond, ten opzichte van 't spel Een genaamde Dedecker, wonende in dezelfde straat en gebuur van X... trad op dit oogenblik de herberg binnen. Dedecker was dronken, begon zich in het ge schil te mengen en gaf ongelijk aan zijnen gebuur X..., die hem verzocht zich daar niet mede te bemoeien. Dedecker nam dit kwalijk, en een hevig gevecht ent- stond tusschen de beide mannen. X..., trok een mes uit zijnen zak, en bracht er zijnen tegenstrever eene erge wonde mede toe in het oor. X..., het bloed ziende vloeien, liet zijn slachtoffer los, dat badend in zijn bloed, nauwelijks de kracht be zat zich naar het pi licie bureel te slepen om eene klacht neder te leggen. Een geneesheer werd ontboden, die den gekwetste verzorgde cn hem naar het St-Jansgasthuis deed over brengen. Maandag morgend was de toestand van De decker nogal voldoende. De plichtige is niet aangehou den, doch er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt, k DROOGENBOSCH, 3den der Oogstmaand 1890, Gisteren zaterdag hier in 't sterkwaterfabriek ne mensch verongelukt die een wagen aan 't lossen was. Eenige balken op hem gevallen en kiks dood. Ne jonge werk man van Ruisbroek, nog maar eenige maanden getrouwd. Waakten bidt! Óp den Alscmbergsche kasseide heeft er ne razigen hond geloopen en twintig menschen gebe ten; ook verscheidene houden. Hebben wij betrouwen op St. Hubertushij is een doktoor die sedert 1000 jaren nog geen eens gemist heeft. Zelf die zijnen naam in 't doopsel ontvangen, bewaart hij van razernij. De eeuwenoude boek die ze in St. Hubert hebben, getuigd het. Daar is nog geei. enkele gebotene Hubertus aange- teckent. God is wonderbaar in zijne heiligen. - IN HET RUIM. Hendrik Van Twist, 49 jaar oud, geboren te St-Nikolaas, woonachtig Lepelstraat, 16/10, viel in het ruim der stoomboot Vesta, liggende Oostkaai-Aziadok t'Antwerpen. Hij werd met gebroken rechten arm opgenomen en zaterdag avond om 6 ure naar hei gasthuis van Stuiven- berg gevoerd. CHARLEROI. Wij hebben reeds gesproken over eene dievenbende te Charleroi. Ziehier nadere bijzon derheden die wij aan de Union de Charleroi ontleenen Wanneer men van Manage naar Nijvel gaat, vindt men op de rechter hand, een weinig alvorens de statie van Jeluy-Arquennes te bereiken, een grootsch en aan zienlijk gebouw, het is het kasteel Durieux, dat heden daags aan eene Bank van Brussel toebehoort. Sinds langen tijd, is dit buitengoed onbewoond. De nachtdieven, bijgestaan door de verheelers, han delen als eigenaars in dit kasteel zij hebben eerst al de koperen handvatsels der deuren afgedaan en daarna de looden buizen der waterleiding uit de muren gehaald vervolgens hebben zij de muren opengebroken, om de zinken buizen waarmede de verschillige kamers ver warmd werden, te nemen. Na verscheidene andere wer ken, heblen de schelmen de daken, allen met zink be dekt, aangerand, evenals twee schoone zinken afdaken, omringd van schoone balustraden. Van dit alles blijft er niets meer over. Het is tengevolge dezer laatste vernielingen, dat de gendarmerie, grdurig op zoek achter de inbrekers, er eindelijk in gelukt is, het gestolene te ontdekken bij eenen oud-klecrverkooper, Lelióvre genaamd, woonach tig te Arquenncs. Daar heeft men een aantal der gesto lene voorwerpen teruggevonden. Van het kasteel bleef er bijna niets dan eenen hoop puinen meer over, daar de dieven ook al de sloten afge- vezen hadden die 5 frank ieder kosten. Woensdag na middag bood zich een kerel bij den heer Nicaisse, schrijnweker te Seneffe, aan, om er een twaaftal .sloten voor eenen spotprijs te verkoopeu. De heer Nicaisse had argwaan, hoe die sloten in 't bezit gekomen waren van dien man en verwittigde de policie. Twee policie- mannen Wouthier en Mortier, waren spoedig ter plaats; zij ondervroegen den man, en bewijzen hebbende van den diefstal, hielden zij den valschen koopman aan. Na den kerel eerst goed gebonden te hebben, brachten zij hem naar de gendarmerie van Manage. Doch, gekomen omtrent de kazerne, koos de kerel het hazenpad terwijl de bewakers er minst op rekenden. De gendarmen werden verwittigd en na een uur zoe ken, had men den vluchteling opnieuw in handen. De aangehoudene is een Chinchin var, Jeluy; zijn naam is Albert Demcienier. BERGEN. Hevige brand te Baisieux. Een hevige brand heeft donderdag plaats gehad op de ge meente Baisieux. Vuurvonken, voortkomende van de machien van den tram van Qucvrain te Roisia, hebben, zegt men, het vuur medegedeeld aan eene schuur, welke den oogst van den heer Joseph Preux bevatte. Het vuur nam eene spoedige uitbreiding. Na eenige stonden vormde de schuur niets anders meer dan eenen uitge- strekten vuurgloed. De vlammen bereikten eene groote hoogte. Al de hulpmiddelen waren ontoereikend. Het vuur tastte weldra twee naburige huizen met hunne af hankelijkheden aan. Alles werd de prooi der vlammen. Men kon niets der meubelen redden. Het vee dat in eenen stal stond werd volkomen gebraden. De ver.iezen zijn zeer aanzienlijk. OLEYE, in de Walepays. Hoe dat een ongeluk toch komt, en in droefneid en palotten dompelt: Tot Oleye, de zoon van Burgemeester Macar rijdt met een ongeladen wagen; eensklaps de peerden worden driftig en loopzuchtig; ze stormen achteruit; juist stond daar een kind van 2 jaar cn half, 't zoontje Danaus. 't Wordt verpletterd en is dood. M. Macar ligt er ziek van te bed en ze vreezen voor hem, zoodanig is zijn droefheid. Huilen la ndsch Nieu ws Te Broc, in Zwitserland, dit afgebrande dorpken, is een grouwzame ellende de vrouwen zitten te krijsschen en de mans staan de puinen van hun huizen te bezien... Van alle kanten brengt men hulp bij. I11 Saksen is een dochter gestorven van de Nona of slaapziekte, 7 dagen geslapen en dood Te Gap, Frankrijk, is een gewel dig onweer losgebarsten, dijnsdag avond d. v. w. Het dorpjen Chaussendrut is bijna gansch afgety-and veel huizen, schuren en een vrouw verdonderd. Een pries ter verdronken te Penvenant, Frankrijk, E. H. Guilloux, leermeester bij graaf de Bellevue, in de zee gegaan en door een valsche baar meegetrokken. In d'Havana, te Quivica hebben brigands't vuur gesteken aan de Sta tie, 12 brigands, uit wraakneming. Suikerstroo in Amerika is d'hitte wreedTe New-York zijn vrijdag, neen een dag te voren, 8 menschen doodgevallen van d'hitte. —Te Cannes, Frankrijk, is een kind van 12 j. door eene razende kat gebeten. Een reizigerstrein is in de Inn gestort; er zijn 22 gewonden en gekneusden. Tot Hamburg is ingestort donderdag avond ten 10 ure, is ingestort de stoomkoekbakkerij en beschuitfabriek; 't is éen puinhoop. D'ander week, een schrikkelijke mijnramp te St Etiennes, Frankrijk; ten 6 ure 's avonds waren 160 man neergedaald voor het nachtwerk, dijns dag avond van d'ander week; een kwartier nadien hoort men een geweldige ontploffing; er komt vuur en rook uit den put; 't is het" grauwvuur; van alle kanten komt de menigte toegeloopen; er zijn 125 dooden Holland Te Rotterdam is eene juffrouw overleden tengevolge van bloedvergiftiging, ontstaan door een hoofd wondje, dat zij zich bij ongeluk met eene koperen haarspeld had toegebracht. Vier of vijf weken geleden s'ikte eene vrouw te St-An- naland eene naald door. Eerst gevoelde zij wat pijn, doch later had zij er geen hinder meer van. De vorige week voelde ze pijn in den arm, waarom zij zich wendde tot den genees heer aldaar. Nadat deze den arm onderzocht had, maakte hij eene niet zeer diepe insnijding; waarop hij weldra met een lancet eene naald uit den arm haalde. IJsland Het geheele eiland IJsland ligt ziek aan influenza. Hoewel de ziekte in 't algemeen geen kwaadaardig karakter draagt, hebben zich toch eenige ernstige gevallen voorgedaan. 't Is een jaar van troebel in de lucht, van bangtens, gedonder en gebliksem. D'ander week vrij dag, weeral Tempeest en Straat- lawijtinde lucht: te Bouvignies bij Ath, waar dc| Fransche Le gers zoo wreed vochten onder August Philip is een Hofsteê af gebrand bij Fleurus, ook ver- droefmaard door een batalje, rond 10 ure 's avonds in de Fa milie Ambry, ze deden hun avondgebed te samen, g'heel de Familie, de bliksem viel, kwam in huis langs de schouw, verbrij zelde eenige pottekes en par.ne- kets en vloog terug langs de schouw naar buiten. Tot Amiens is stortvloed geweest en t waaide er zoo geweldig wreed dat een wandelaar in de vaart wierd ge worpen in een Fabriek is ook groote schade. Zondag zag 't er weêr schabouwlijk uit; hier t'Aalst, regen ge lijk ten tijde van den Dilivéen 3cntwaarts hongen ver vaarlijke grijze wolken.Te St Denys-Wcstrem ze kere Bruno De Kemel, de vermaardste gaaischutter van gansch den omtrek, kwam met den eersten Prijs van eene Schieting op 't Dorp, tusschen donder en blik sem, toen eensklaps de donder viel en te recht kwam op Bruno De Kemel; hij wierd ten gronde geworpen, de pijlkas hem van de schouders getrokken tot tegen den grond, zijn schoone boog wierd ingsgelijks verbrijzeld, doch hij kwam eraf met eenige lichte kneuzingen aan zijn hoofd en aan zijn oor. 't Is alsof de Bliksem hem bij zijn oor getrokken had, niemand kan onverschrikt blijven als de bliksem neêrflitst; dat een leger van honderd duizend Kurassiers daar staat, en allen zullen sidderen en beven voor dat pijlken licht uit den Hemel. Maandag morgend zijn pijlkas en de stukken van den boog gevonden, wel 100 meters van de plaats der ramp. Tot Hal bij Vosselacr, in de Kempen werd zondag een karkot verbliksemd en te Santhoven eene boeren woning. Maandag was het Ongeweerte te Turnhout: de bliksem heeft 't vuur gestoken aan de schuur des Lo- kerenhofs, op gehucht Lokeren.Die groote schuur is gansch vernield. Een vrouw die over 3 weken te Gent blind geslagen was door den bliksem, als ze van de Bijloke kwam, zekere Juliana Boulaert, echtgenote De Bouck, nu heeft zij haar ge zicht terug gekregen. OVER DE n door jndsjoraaii]}! Wilt gij vogelen vangen gij moet fijn te werk gaan. Zoo zag ik vroeger n g eene fijne streek. Alle grachten waren bevrozen.de Dender alleen bleef met open water; op den boord van de rivier stond een groot elskant en schoone geele trijntjes kwetterden en sprongen van tak op tak; er waren er veertien in eene compagnie. Wat doet die jongen daar achter eenen struik? Hij heeft op den wegel, wel in 't zicht, een langzaam groef- ken gemaakt van twee voeten lang en een halve voet breed, rr.ct zijnen kloef schept hij het vol water uit den Dender boordevol en dan nevens dit vijverken steekt hij kleine geterde stokskens.zoodanig dat geen enkel vogel ken aan het water kan, zonder aan een lijmstoksken te plakken. De uitval was goed: 12 trijntjes mocht hij meedragen. Nog een voorbeeldIk kwam in eenen uitgestrekten bosch achter een kasteel, midden in op eenen hoogen beuk zat op de bovenste takken eene valduif; ja maar die vias van hout gemaakt en schoon gevcrwd, onder den boom was een huisken van sperretakken van waar men gemakkelijk de andere rijmduiven kon schieten welke door den houten lokvogel bedrogen werden. Men had hier ten nutte gebracht de gekende bevreesdheid der rijmduiven om zich neer te zetten. Als er eene zit, krijgt zij spoedig gezelschap en als die houten daar ge schoten werd, bleef ze toch zitten met het zaad in heur GROOTE AARDAPPEL. Een liexhebber heeft, de zer dagen, van eenen hovenier van Méran Frankrijk), eenen aardappel van buitengewone grootte gekocht. Deze knol is gegroeid in den vorm van een hert en weegt 63o grammen, 't Ware genoeg om, met het noodige vleesch erbijeens sma kelijk tenoenmalen. wel te verstaan als die reuzenaardappel goed is in evenredigheid van zijne groo.te.

De Werkman | 1890 | | pagina 2