Burst PRIJZEN DER HOP GENT. - Socialisten. - Kiezingan groote Loting of Tombola Overzicht der Beurs. Lat0r nieUWS. gebroken liggen van 23 Sept. tot gedurende 26 jaren: BOEKHANDEL Keukenboeken. D. MAYART, 3 ure Meeting ter zaal van d'Akadcmie, ten 4 ure Groot Concert op de Markt en 's avonds Fakkeltocht rond de stad.... Lokeren Lokeren wij bevelen en recommandeeren de voor de Vrije Katholieke Scholen, die te Lokeren geenen onderstand genieten; er zijn menigvuldige schoone Prijzen; prijs per lot 1 fr. te be komen in ons Bureelen; weldra gaat de Trekking plaats hebben; dus een goed werk voor 't Onderwijs en de kans van schoone kostelijke prijzen te winnen. lAf I I Dat woord Welden zegt veel aan de liOntaVyAlnPt) Vlaamsche Katholieke herten... Wel- WCIIi 8» vlUuili <jen 1 de geborte- en begraafplaats van den grooten Volksbisschop Lambrecht! Weldra zal er op dit duurbaar en zalig Graf een Kapel gebouwd zijn... Zondag 28 Sept gaan de Gen tenaars naar dit Graf, de Maria-Kring aan 't hoofd, die vermaarde Bor- gerlijke en Kerkelijke Zangmaatschappij; ten half zeven uit Gent, ten 8 ure te Welden, de Gentenaars zingen er d'Hoogmis ten 9 ure; dan gaan zij naar Oudenaarde noenmalen, ten half 2 Optocht naar Kerse- laer, waar Bisschop Lambrecht zoo geerne opsteeg om er zijn goede Moeder Maria te vereeren; ten half 3 t Lof in die vermaarde Bede vaartplaats, ten 5 ure 14 min. aankomst te Gent... 't Volk hoort geerne spreken van Bisschop Lambrecht, hier en in ander Bisdommen en als Paus Leo »p Belgenland denkt, 't is zeker dat hij zegt Hadden wij dien Bisschop Lambrecht mogen behouden!...Helden gelijk hij komen er dikwijls in geen duizend jaren! y 1 Luisterlijke en vermakelijke Feesten m \#V/ 1 Tl I 't Lokaal der Meisjesschool: Zondag 28 VV lllXiVl» Sept. Concert en Voordracht, wonderbare Voordracht, door iemand van tegen Aalst, die in den tijd te St Nskolaas de muren en de banken heeft doen lachen; maandag 29 Sept. Concert, telkens ten half vier. Plaatsen van 3 fr. van 1 fr. en van 5o centiemen. Vooruit wacht zich wel op onzevraagskes te antwoorden; doch misschien zijn wij te klein en te gering voor die hooge heeren; wij vragen nogmaals aan Vooruit: Gij roept: De Gasthuisnonnen moeten weg!... Wie is eronder uw Dochters of kennissen die een week de arme zieken zal komeu oppassen?.... Gij roept: Wij zullen de Kerk verpletteren, den Adel en de Burgerij..; Wij vra gen u: Zult gij dan ook de Socialisten verpletteren die door wer ken en sparen tot welstand komen en Burgers worden?.. Wij vra gen u ten derden Gij verbant God uit de Samenleving; en hoe zult gij dan Deugd, Eerbaarheid, Verduldigheid, Braafheid en Eerlijkheid hebben?... Antwoordt daar eens op, aanvoerders der Socialisten van Gent.... In de Kiezingen der Werkrechters heb ben de Socialisten gewonnen; op 13,800 kiezers zijn er maar 8836 opgekomen. In de Vlasspinnerij hadden de Socialisten 681 stemmen en de anti-Socialisten 199; in de Katoenspinnerij, de Socialisten 786 st. en de antisoc.342; inde Weverij de socialisten 1126 de antisoc. 480; (de anti-Socialisten zijn |de Leden der Ka tholieke Gilden en Kringen;) in de Machienbouw kunde de socia listen 1090 st. de antisoc. 3i2;in de Huisbouwkuude de soc. x334 de antiscc. 489; in de verschillige Nijverheden de soc. 590 st. de antisoc. 273.... Het Socialismus wordt sterk te Gent; t is met te loochenen, het wordt sterk bij de werkmenschen die liberale schriften lezen cn in liberale gezelschappen verkeeren; doch er kan tegen gestreden worden met de 4964 onthoudingen... Een dingen is zeker; als er niet opgepast wordt, 't kan nog vies weer worden. Burst, bij Aalst, die schoone Pa rochie met Pensionnaat, daar gaat het een Feestviering zijn dijnsdag aanstaande, 3o September De geliefde Pastoor aldaar E. H. Emm. OSTE, die alsdan 5o jaren Priester is; in 1840 Priester gewijd; nu 5o jaren Priester en bijna 25 jaren Pastoor van Burst; d Herten gaan open, als men op dien grooten Dag denkt, d'Herten om te bidden en ie wenschen... Ziehier het Orde der Feestelijkheden Dijnsdag ten half negen wordt de Jubilaris plechtig uit zijn Pastorij gehaald en naar de Kerk gebracht, die hij versierd heeft als een Hemelken, doen schdderen, met schoon beelden aan de kolommen... Ten 9 ure Plech tige Mis gecelebreerd door den Jubilaris, bijgestaan door G Priesters, Sermoen door den Z. E. H. Deken Raemdonck van Aalst; na de Mis Plechtige optocht naar 't Klooster, aldaar gelukwenschen en geschen ken; de Borgelijke Overheid is aan 't hoofd der Feestelijkheden... Ten 4 ure Serenade door 't Muziek van Oordegem, dat talrijk en befaamd Muziekkorps; 's Avonds verlichting der Parochiekerk; de beelden van St Pieter en Pauwel. aan den voorgevende groote rozetten, de 12 ven sters,'t zal al éen licht en éen schittering zijn; de 5 arken die cpdePlets uitkomen, ook verlicht en ten 8 ure 's avonds Vuurwerk in de Weide der Pastorij nabij de groote Provinciale Baan... Brooddeeling en 's anderdags ten 8 ure Mis voor de Parochianen.., Wij wenschen een allerbest gelukkig weêr, en een hemelschen Jtibilé dag voor den gelief den Herder die ten allen tijde een ware Vriend en Beschermer en Raadgever van den Werkman is geweest, en die onder ander schriften een schoon Leven van den H. Martinus heeft geschreven en verspreid in verscheide uitgaven. Geene merkelijke verandering in belgische staatsweerdens. 3 1/2 102.i5 102.20 3o/° 98,75 Annuiteiten 30/°, 95.90 Gemeente Crediet 30/° g5,5o Buurtspoorwegen 30/° 9^,50 Loten der Buurt spoorwegen 104,75 Antwerpsche loten 96,25 Brusselsche 94,25 Er is een verschil ten voordeele der laatste van fr. 0,5 5. Weinig verhandeling in stedelijke leeningen 30/°. Koolmijnaandeelen voortdurend vast. Hoelang zal de goede stem ming nog duren De gedachten verschillen en men kan enkel gissingen maken. Doch vergeten wij niet dat de beste vooruitzichten dikwijls verijdeld worden door onvoorziene gebeurtenissen. Oostenrijksche groep vast. Metallieken 80 1/2 Nationalen 80 Spaansche schuld behoudt haren hoogen prijs 78 1/8 Turksche 18,90 Turksche loten 85; De Zuidamerikaansche groep is lusteloos, Paraguay 41 Vene zuela 5i 3/4 Dominicanen 77 3/4. Uruguay Go/® 78 5o,1° in daling a 64 r/2 Argentijnen 5 0/0 1886 430 4 1/2 1888 372 Papiercedu- las 34 3/4— Goudcedulas 65 1/2 Provincialen 290 tot 3ro Goud premie in daling i3g na i.'o CrilAAIHCCF Zondag volop in feest, voor inhaling en wijding van den standaard van den H. Franciscus Xaverius. Gansch de parochie te been gezet en eene ou- telbare menigte nieuwsgierigen, 8 sociëteiten der naburige parochiën met een groot getal Xaverianen. Vooruit Sint Cornelis Hoorebeke, met muziek aan '1 hoofd, dan volgden Maercke, Segelsem, Opbrakel, Eist, Eename, Mater en Beveren, insgelijks vergezeld door muziek, einde lijk kwam Schoorisse, dié met zijne 600 mannen den stoet sloot. Het was een hartroerend schouwspel die honderden mannen Xaverianen zoo moedig te zien vooruitgaan, voorafgegaan van hunnen standaard en de medalie op de borst. De stoet gevormd aan de kapel de Linden, was begunstigd door een schoon weder, en is in allerbeste order, onder het uitoefenen van wel luidende zang en muziekstukken, naar de kerk getrokken. Men is on- middelijk overgegaan tot de wijding van den niewen standaard, wiens pracht en schoonheid een ieders verwondering venvekt heeft, daarna woraen heeft E. H. Superior van het College van Oadcnaarde cene wonder- schoone en treffende aanspraak gedaan, waarna plechtig lof, gezongen doer de zangers Xaverianen van Schoorisse, en dan benedictie van het allerheiligste Sacrament. Nooit heeft er eene feest zooveel volk naar Schoorisse uitgelokt nooit zullen de Schoorissenaren dien dag uit het geheugen verliezen Tlvprftplp Groote Geestelijke Plechtigheden; maandag aan- ültUIotlCt staande, begint alhier een plechtige en schoone Octave ter eere van de 7 Weedommen aan Maria. Alle dagen om acht uien Solenneele Mis, om 5 uren groot en schoon Lof, daarna omgang aan de 7 Kapellen, het is zeker dat Onze Lieve Vrouw door hare voor spraak er milde en menigvuldige gratiën, genezingen en zegeningen zal bekomen, er bestaat in die goede gemeente een boekje, vergeet de smarten uwer moeder niet allen die het bezitten, voelen zich getrok ken om Onze Lieve Vrouw van 7 Weeën te eeren en te beminnen. Van alle gewesten komen zij ons melden dat de toevlucht tot Onze Lieve Vrouw van 7 Weeën er buitengewoon aangroeit, alle die er heen gaan zijn zoo gelukkig en voldaan, en voelen eenen zoo inwendigen troost die zij niet kunnen uitleggen, van alle kanten komen er bedevaarders, deze week waren het de weezen van Melzele die met buitengewoonen moed en hoop gratiën aan hunne goede Moeder kwamen vragen, mocht de heilige Maagd hun verhooren en zegenen al de inwoners van Elversele waren er over getroffen, wij wenschen aan allen die de H. Moeder hier komen aanroepen, goeden uitslag in alle hunne vra gen 2 1 8 «.De Zeebergbrug van Aalst zal open- 10 October; goed dat men nu langs heen de Vaart kan rijden. Te Saventhem, in de Papierfabriek maandag morgend zekere Dierickx die aan 't machien is voor 't stroo te kappen, is er met zijn arm in geraakt en den arm afge kapt tot aan de schouder.. Gelukkig als hij blijft leven M. Zink van Keulen, zat d'ander week op 't Convoi in eerste klas om naar huis te rijden Eensklaps tegen Brugge word hij onpasselijk en sterft. Te Roeselare, waar nog altijd eenige Soldaatjes in 't Hospi taal liggen van den Kleinen oorlog, te Roeselare is zondag avond ten half elf, binst dat leelijk stormweer en dien piassenden regen, schielijk een schip gezonken in d'have dier stad; een schip gezon ken, geladen met 35,000 kilos tarwe en kool- en lijnzaad. De mast alleen steekt nog uit. De schippersfamilie is gelukkiglijk ge red. Het schip was Le jeune Emile, schipper Van Have. Edel moedigheid!... Te Dendermonde, waar de Katholieke Scholen 1065 leerlingen tellen, geven d'heeren van 't Komiteit rond de 800 fr. om prijzen te koopen.... Eere en dank! Er gaat een Volk komen te Burst, dijnsdag. De Xaverianen van Berlaere met moedige Zangers en Muzikanten, hebben zondag eenen weg van 2 1/2 uren afgelegd om naar Lebbeke te gaan. En na er, ter eere van Maria gebeden en gezongen te hebben en eene korte rust ge noten, zijn ze weêrgekeerd in volle vreugd, zingende en spelende, alsof zij geene moeite hadden. Zulke vreugd geeft slechts de deugd! Zij waren 160 in getal. De Maria-Almanak is verschenen en te koop aan 0,50 c. Men gelieve de aanvragen te doen zoohaast mogelijk. September, 't is weeral schcon weêr, proficiat en dank, doch de bladers beginnen geluw te worden, te rijzen en nog eenigen tijd, we zijn den sehoonen zomer kwijt. Te Parijs heeft een jonge Licéaan of Athenégast van 13 jaren, thuis de Geldkas opengebroken en 15 Duizend Franken gestolen; hij leefde reeds in d'Ontucht en maar 13 jaren Ouders, Ouders Ziet toch wel uit uw oogen. D'H 0 P Zij is langst ons ;kanten een wei nig afgeslagen en staat nu 130 a 150; de Pluk brengt bitter weinig op, maar de kwaliteit is uittermate goed; Poperinge staat 150 tot 175 fr., doch men vraagt 200 fr.; te JNew-York vaste markt met kalme vraag. In Duitschland, redelijke verkoop met opslag. Hier wacht men naar aanvrsag uit Amerika. 1864 1871 1878 1885 Oct. fr. 92 Oct. fr. 116 Oct. tr. 64 Oct. fr. 48 Dec. 130 Dec. 114 Dec. 41 Dec. 35 I860 •1872 1879 1886 Oct. fr. 97 Oct. fr. 48 Oct. fr. 96 Oct. fr. 31 Dec. 118 Dec. 86 Dec. 102 Dec. 30 1866 1873 1880 1887 Oct. fr. 160 Oct. fr. 84 Oct. fr. 48 Oct. fr. 55 Dec. 154 Dec. 82 Dec. 60 Dec. 42 1867 1874 1881 1888 Oct. fr. 110 Oct. fr. 140 Oct. fr. 80 Oct. fr. 80 Dec. 87 Dec. 150 Dec. 70 Dec. 50 1868 •1875 1882 1889 Oct. fr. 64 Oct. fr. 54 Oct. fr. 300 Oct. fr. 25 Dec. 54 Dec. 51 Dec. 400 Dec. 28 1869 •1876 1883 Oct. fr. 54 Oct. tr. 132 Oct. fr. G5 Dec. 60 Dec. 118 Dec. 75 1870 1877 1884 Oct. fr. 36 Oct. tr. 50 Oct. fr. 85 Dec. 37 Dec. 54 Dec. 62 Vlas en Lijnwaad gaan redelijk goed, met vaste prijzen. Uit Kortrijk wordt geschreven dat het veldwerk de bovenhand heeft; weinig handel wordt gedreven. De prijzen der goede soorten hou den stand. Het rooten wordt dapper voorgezet; duizende werk lieden zijn aan de Lei op de rootplaatsen. De merkten van Waere- gem, Devnze, Lokeren enz. zijn nog zeer kalm. Brugge. Het eerste vlas komt op de markt, en bekomt goede prijzen. van 't Eiland Chipka. De Winter nadert en wij roepen d'aandacht op de Boeken te koop in ons Bureelen, allen onderzocht, neestiglijk en mogende komen in d'handen van klein, zoowel als van groot... NOTA Om die boeken franko te ontvangen, geliew men er 10 c. bij te voe gen per frank voor 't port. Men kan die boeken ook bekomen door tusschenkomst onzer geëerde Mede helpers. JAN CLERKER dat roerend en merkweerdig Verhaal, door S. Van der Gucht, tot in Amerika toe is het overgenomen en gretig gelezen, benevens d'ander werken van onzen Aalsterschen Volksschrijver, prijs 2,25 't Kasteel der Verdoemenis ook overgenomen door de Neêrlandsche gazetten in Amerika. Een schoon boekdeel in-8° 2,00 Gaston Blankaert, of d'Eerste Binders, d'opkomst dier Rooversbende tijdens de Fransche Revolutie 1,75 Doktor Gorus, een merkweerdig, kluchtig en dramatiek Verhaal uit Keizer Karel's tijd i,5o Jan De Licht en zijne groote Rooversbende, een dik boekdeel in-8° zeer merkweerdig, historiek en dramatiek; er is stol in, voor de lezing van 'ne gansche winter 2,00 Baekeland of de Rooversbende van 't Vrijbusch; een boek zoo groot als 'ne foliant, nieuwe uitgave; dit boek was se dert vele jaren uitgeput en is herdrukt op herhaalde aanvraag 3,00 Don Bosco, de Wonderbare, een Priester, over eenige jaren ge storven, in geur van heiligheid en die g'heel zijn le ven had gewerkt in Italië. Frankrijk en Spanje voor de werkende jonkheid; hij wierd genoemd de Won derbare, wegens de mirakelen door hem verkregen. Don Bosco is een aantrekkelijke en boeiende lezing prijs 2,00 De verstandige Hovenier, beschrijvende de plantingen, zaaiïngen en alle verdere bewerkingen in d'hoven voor alle tijden des jaars, alsook de voordeelen en remediën der bloemen en planten o,85 Toover boekje, veel kluchtige toeren met de kaart, met eiers, ballen enz. enz. o.5o Jan Onraadt, of de goede opvoeding en 't geluk der goede huis houdens, een schoon boekdeel 0,75 De Paters Trappisten, him wonderbare levenswijze, een bezoek naar de La- trappen o,5o Robespeer, t' Leven van dien schurk en van d'ander opperhoof den van 't Fransch Schrikbewind 1,00 Troost der armen, oprechte troost of onwaardeerbare schat voer d'Huis- gezinnen, met veel souvereene remediën o,5o Pater Damiaan, den Apostel der Melaanschen, in Engeland en Ame rika zelfs veel Protestanten verkondigen zijn roem rijk en heldhaftig leven.. Prijs van dit boek o,5o Om fransch te leeren zonder Meester 0,45 Rosa van Tannenburg, dit hertroerend en stichtend verhaal der Kinder liefde 0,75 Trouw tot derdood, Verhaal uit de i6J" eeuw o,5o Ha ndboekje van den Landbouw door H. Govaert, Landbouw- leeraar, gezworen landmeter, enz. 0,85 Genoveva van Brabant, nieuwe uitgaaf met groote letter 0,75 De deugd voor alle staten door Pater Hillegeer, die groote Volkschrijver prijs 0,75 - Het Gulden |Boekje der jonge Werklieden, door Mgr de Ségur o,a5 De Slavenhandel van Afrika, met veel schoon platen. Een boek dat elk moet lezen in dezen tijd o,g5 Het nieuw Testament, groot Boekdeel in-8®, met platen 1,00 ARGENTINA, door d'heeren Maricbal, schoon merkweerdig boek deel I>^° Uylenspiegel o,£o Levens der Heiligen, door Buther, 8 groote boek- deelen, per occasie 4»°o Robinson z ij n e lotgevallen TOO Een Framassonske, de geheimen en listen dier sekte door Pater Schouppe. prijs 12 Een zeer merkweerdig boekdeeltje. Ge moet dat koopen en lezen, geliefde menschen. De groote Cauderlier 't beste Keukenboek der we reld. 500 't zelfde boek in 't kort 1,00 Pasteien en Confituren, Die mij zal lezen, Zal Pasteibakkur wezen 2,00 De Belgische Keukenmeid, 1,00 WISSEL EX OPENBARE FONDSEN. 15, ACHTERSTRAAT, 15, AALST.

De Werkman | 1890 | | pagina 4